My Sunshine + rendezői változat (online is nézhető)

Jupiter88
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 0:45

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (9/32)

HozzászólásSzerző: Jupiter88 » 2017. augusztus 23. 21:33

Kedves Rita!

Igen, nem bántam meg, hogy belassítottam, ráadásul így a Te és a többiek gondolatait is megismerem, akik velem együtt nézik. :)

A My Best Ex-Boyfriend-et illetően semmi baj. Az teljesen érthető, ha a történet nem érint meg, vagy a színészek, akkor igen kevés a motiváció a fordításra. Talán majd egyszer valaki :).

Amúgy a My Sunshine zenéje is nagyon bejön, ahogy szerintem itt sokaknak :)

További jó fordítást! ;) :movingflower:
Üdv: Jupiter
dobone47
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. április 20. 13:00

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: dobone47 » 2017. augusztus 23. 22:15

Ez az első hozzászólásom, bár már elég régóta csendes olvasója vagyok az oldaladnak és a fórumnak, most ez a sorozat arra késztet, hogy megszólaljak.
Annyira örülök a választásodnak, nem szoktam olyan sorozatot nézni, aminek nincs meg végig a felirata, de abban teljesen biztos
vagyok, hogy te nem hagyod félbe a fordítást, és a tempód is valami elképesztő, ezért kivételt tettem ezzel a sorozattal. Hát nem bántam
meg, nagyon tetszik.
Én még aránylag új vagyok ebben a világban, két éve láttam az első koreai sorozatomat a May Queent, szerencsés voltam,
hogy elsőre ilyen remek filmet fogtam ki - akkor még nem tudtam, hogy ezt is te fordítottad -, ez meghatározó volt. Sokáig csak koreait néztem, elképesztett ez a világ, én aki faltam a különböző témájú amerikai sorozatot, most már kizárólag csak ezeket nézem.
Aztán jött a Boss and Me, ez volt az első kínai sorozatom, erről a sorozatról mondtam, nem volt olyan pillanata, ami nem tetszett.
És most jön ami miatt "tollat ragadtam", imádom a My Sunshine-t, az első 9 részt egyben néztem meg, és teljesen a hatása alá kerültem, szinte faltam a részeket.
Száz szónak is egy a vége, köszönöm nagyon, hogy megosztod velünk a munkádat, hálás vagyok érte.

Üdv: Vera
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 5:40

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Ma egy kis minimaratont tartottam és minden percét élveztem.A fordításoddal sok új felfedezést tettem a sorozatban.Sok-sok köszönet érte.
Nagyon tetszett az a rész,amikor az ügyvédi irodában a két asszisztens beszélgetett arról,hogy az egyik még szereti a régi barátját és nem tudja,mit csináljon.Yisen barátja úgy ad tanácsot a lánynak,hogy közben valójában másnak szánja.Jót nevettem azon is,"Nyugaton kel fel a nap,a munkamániás siet haza?"

Kedves Ica! Milyen jó, hogy időt tudtál keríteni a maradék részekre! Kívánom, hogy mindig legyen
egy kis szabadidőd, hogy meg tudd nézni az újabbakat is, amit hétvégére ígértem.
Ha már az ügyvédi irodát említetted, de a magazin szerkesztőségére is vonatkozik, hogy mennyire
más a légkör, mint amit a koreai sorozatokban megszoktunk. Nincsenek sorozatos megalázások,
normális emberi megnyilvánulások vannak a kollégák felé, bármilyen szinten is álljanak. Mondhatni
szeretetteljes, nyugodt légkör van, ahol megbecsülik egymást.
Az ügyvédi iroda három partnere is bár sokat ugratják egymást, végig azt fogjuk látni, hogy mennyire
segítik, támogatják is egymást.
Vaskica06 írta:Megértem Moschenget is.Sok minden történt most is és a múltban is.De ez a "lánykérés"...Nekem is rosszul esett volna ha "szívem szép szerelme "azt mondja,hogy időhiány és egyéb okok miatt választ engem,nem azért mert szeret,közben meg nyomaszt a titok,amit el kell mondanom.Érzi,hogy Yisen szereti,de vívódik és sok minden befolyásolja.Érdekes, hogy a múltbeli események megismerése hogyan változtatják meg a múlt megítélését.Eljátszottam a gondolattal,mi lett volna ha együtt mentek volna Amerikába...,vagy ha Yin Hui világosan kimutatja mit gondol,hova jutottak volna az események.

Szerintem Mosheng pontosan megértette a fura lánykérésből, hogy Yichen nagyon szereti őt, annyira,
hogy azon nyomban feleségül is venné, de nyegleséggel próbálja a gyengeségét ellensúlyozni. Próbálja
Moshenggel megértetni, hogy nem is ő a fontos ebben az egészben, hanem az a tény, hogy őt már ismeri,
nem kell vele tiszteletköröket futni, ott folytathatják, ahol abbahagyták. Holott a valóság az, hogy majd
meghal, hogy az övé lehessen Mosheng, csak fél a visszautasítástól, és attól is, hogy nem tudja, nem
megy-e vissza a lány Amerikába.

Mosheng akkor sem bántódott meg, amikor Yichen ittasan letámadta a lépcsőházban. Szerintem benne is
hasonló indulatokat tud kelteni a másik, ezért azt az esetet is helyén tudta kezelni. Nem beszélve arról,
hogy nagyon jól ismeri Yichent, tudja, hogy a nyugodt természetű, fegyelmezett férfi igen csak szenvedélyessé
tud válni, az ő hatására.

Ugyanez igaz Yichenre is. Bár Mosheng túl csendes, és nem sok jelet küld Yichen felé, de amit küld, abból
Yichen tudja, hogy Moshengben is vannak érzelmek még iránta. Olyanokra gondolok, hogy szó nélkül megy
mindenhová, ahová Yichen hívja, vagy hogy elfogadta Yichen felé nyújtott kezét, vagy hogy nem húzódik el,
amikor Yichen szájon csókolta.

Szerintem az a nagyon szép ebben a sorozatban, ahogy elénk tárják ennek a két embernek a szerelmét.
Már a kialakulása sem volt mindennapi, de a hét évvel későbbi sem lesz az. Erre a szerelemre tényleg
igaz, hogy végzetszerű. Ez a két fiatal egymásnak van teremtve. Legyen bármilyen nehézség, akadály,
bármerre is veti a sors őket, az ő útjuk mindig egymáshoz vezet.

Vaskica06 írta:Érdekes ez az ál házasság,hiszen már az esküvő előtti megállapodásnál látszik ,hogy a leendő férjnek nagyon tetszik a jövendő feleség.Érdekes volt a 11.részben,amikor Yin hui felajánlotta a segítségét a munkakeresésben,de Moscheng elutasította.Szívesen segített volna,de a nő nem akart függni tőle és közben emlékezett a régi haszonleső barátnőjére,akinek fontos volt ,hogy segítsék,ezért szakított a férfival.Látni,hogy Yin Hui szereti Moschenget,de nem tesz semmit,amivel közelebb kerülhetne hozzá,sőt erősen azt tudatosítja,hogy a régi barátnőjére gondol még most is.Nem tudom mire gondolt? Értem én ,hogy tiszteletben tartja Moscheng érzelmeit,de a sült galamb nem repül a szánkba,azért tenni kell,de nem mindegy,hogy mit.Látni,hogy rosszul esik neki,hogy a lány még mindig a régi barátjára gondol.Yu Fang legalább mindent megtesz,hogy meghódítsa Yinmeit.

Ying Hui tisztességes úriember, aki három évig képes volt tiszteletben tartani Mosheng érzéseit, pedig
ő nagyon szerelmes lett a lányba. Addig el is volt a saját elnyomott érzéseivel, amíg meg nem tudta,
hogy Mosheng megtalálta Yichent, és újra alakul köztük valami. Ekkor úgy érezte, hogy a tettek mezejére
kell lépnie. Hogy milyen alapon, azt csak ő tudja, de az akciói jól jönnek a történet szempontjából.

Nagyon szívesen az élményt! Már írtam, de nem lehet elégszer, hogy én is mennyire örülök ennek a sorinak.
Nevéhez hűen napfénnyel tölti meg a szabadidőnket. Boldog vagyok!

Szép napot kívánok!


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (9/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 6:28

Jupiter88 írta:Kedves Rita!
Igen, nem bántam meg, hogy belassítottam, ráadásul így a Te és a többiek gondolatait is megismerem, akik velem együtt nézik. :)

:D :littlehearth: :D :littlehearth: :D
Jupiter88 írta:A My Best Ex-Boyfriend-et illetően semmi baj. Az teljesen érthető, ha a történet nem érint meg, vagy a színészek, akkor igen kevés a motiváció a fordításra. Talán majd egyszer valaki :).

Ez így van! Ha pénzért fordítanék, és megrendelésre kéne dolgoznom, az rettenetes lenne. Nem tudom
elképzelni, hogy tudnék hónapokat eltölteni olyan sorozatokkal, amit a hátam közepére kívánok.
Jupiter88 írta:Amúgy a My Sunshine zenéje is nagyon bejön, ahogy szerintem itt sokaknak :)

Nekem három kedvencem van benne:

Wallace Chung: What is Love
Tiffany Tang: Long Time No See
Shanie Gao: The Road Not Taken


Apropó! Már Cicus is megemlítette, és most te is, így végre éeszbekaptam, és feltöltöttem az OST-ot
a megára!


LINK

Az ismertetőhöz is kitettem a linket!

Szép napot kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 6:47

dobone47 írta:Ez az első hozzászólásom, bár már elég régóta csendes olvasója vagyok az oldaladnak és a fórumnak, most ez a sorozat arra késztet, hogy megszólaljak.
Annyira örülök a választásodnak, nem szoktam olyan sorozatot nézni, aminek nincs meg végig a felirata, de abban teljesen biztos
vagyok, hogy te nem hagyod félbe a fordítást, és a tempód is valami elképesztő, ezért kivételt tettem ezzel a sorozattal. Hát nem bántam
meg, nagyon tetszik.
Én még aránylag új vagyok ebben a világban, két éve láttam az első koreai sorozatomat a May Queent, szerencsés voltam,
hogy elsőre ilyen remek filmet fogtam ki - akkor még nem tudtam, hogy ezt is te fordítottad -, ez meghatározó volt. Sokáig csak koreait néztem, elképesztett ez a világ, én aki faltam a különböző témájú amerikai sorozatot, most már kizárólag csak ezeket nézem.
Aztán jött a Boss and Me, ez volt az első kínai sorozatom, erről a sorozatról mondtam, nem volt olyan pillanata, ami nem tetszett.
És most jön ami miatt "tollat ragadtam", imádom a My Sunshine-t, az első 9 részt egyben néztem meg, és teljesen a hatása alá kerültem, szinte faltam a részeket.
Száz szónak is egy a vége, köszönöm nagyon, hogy megosztod velünk a munkádat, hálás vagyok érte.

Üdv: Vera

Kedves Vera, a My Sunshine ezt is tudja! Nem te vagy az első, akit az első hozzászólására rávette.
Ezúton köszöntelek ebből az alkalomból!


Boldog vagyok, hogy ahhoz is közöm van, hogy Ázsia magába szippantott! A May Queen alkalmas is rá.
Nagyon jó választás volt elsőre!

Szerencsés kézzel nyúlsz a sorikhoz, mert bár a Boss and Me-t nem láttam, de hallottam róla, hogy
milyen nagyon jó az a sori is (az író, Gu Man, és a forgatócsapat ugyanaz, mint a My Sunshine-é!!!!).
Arra nagyon jó volt, hogy a kínaiak se okozzanak csalódást, és szívesen nézd őket.

És akkor eljutottál újra hozzám/hozzánk! A My Sunshine eddig sem, és ezután sem fog csalódást okozni.
A Wikipédián olvastam, hogy mekkora sikerrel vetítették Kínában. Három tv adó adta egyszerre, egy
időben. Az online nézők száma meghaladta a 10 milliárdot! Hát nem csodálkozom rajta.

https://en.wikipedia.org/wiki/My_Sunshine

Mindent nagyon szívesen! Ezután is tempósan jönnek a részek, bár két hét múlva lesz egy kis megtorpanás.
Már biztosan tudom, hogy akkor lesz nálam a fűtésszerelés. De ilyenkor hajnalban korábban kelek, hogy az
időkiesést pótoljam.

Szép napot kívánok!

Kép
Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. augusztus 24. 11:31

Drága Rita

Köszönöm,hogy feltöltötted az OST-ot.Persze már el is kezdtem hallgatni ;;)
Azért izgatta a fantáziámat a Too Late to Say I Love You bár írtad,hogy nem
fogod fordítani :) Mivel nem bízom magamban és mindig ott a kisördög,hogy
nézzem a Napsugaramat (saját kútfőből,én így nevezem :) ) ezzel elterelem
a figyelmemet és kíváncsi is vagyok Wallace Chungra,mit alakít :)

Gyönyörű napot ma is @};-

Ó,majdnem elfelejtettem,visszatérve a cukiságra ;;) valóban a törvény az,hogy
mindig azt kapsz amit adsz és itt mindenki cuki,mert az jön ki belőle :ymblushing:
Azért én most megtoldom még eggyel ;)

Kép
Jupiter88
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 0:45

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (9/32)

HozzászólásSzerző: Jupiter88 » 2017. augusztus 24. 13:03

Kedves Rita!

Nagyon köszi a zenéket, akkor így már nem kell magamnak keresni :)

Szép napot!
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2017. augusztus 24. 14:57

Sziasztok Mindenki!
Drága Ritánk! Szinte egyvégtében néztem meg kilenc rész, majd egy napig kotlottam rajta, hogy mit is jelent, mit gondolok a sorozatról. Most, hogy ideültem megvallom, hogy még mindig nem tudom, mit is írjak. Talán mert hangulatok, színek, fények és most hülyén fog hangzani, de illatok összessége. Ezt nagyon nehéz nekem megfogalmazni, mivel járatlan vagyok az írásban, így kaotikus, és talán nehezen is érthető a mondandóm. Kezdem a legbutábbal, az illatokkal. Nem is illatokkal, egy illattal, ami persze csak néha, egyes jeleneteknél érezhető, egyfajta kora őszes, eső utáni, nedves avar, friss ózon, pici szivárványos cukrossággal és sejtésnyi citrommal. Szinte érzem :D
A fények. Bevallom, a sorozat címe után ragyogó, erőteljes napfényt képzeltem. Olyan késő tavaszit. De itt - gyönyörűen fényképezett a sorozat- a fény bujkáló, szórt, óarany, és nem annyira égető, nem élesek az árnyékok. Azt az általam elképzelt ragyogást is felfedeztem persze, a fiatal Mosheng karakterében. Aztán a hét év elcsendesítette, finommá, kissé szomorkássá érlelte.
Yichen. A komoly, fegyelmezett fiú, majd a megfontolt, érett férfi. Szinte semmi nem változott. A fékezhetetlen, vad szenvedély -amit Mosheng vált ki belőle- is ugyanaz maradt.
A barátság mély, az a fajta, amely ha megszakad, biztosan újra összeforr. A történet lassan nyílik, bontogatja magát. Szép, mély szerelem a történetben, és bennem, a történet iránt.
Köszönöm.
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 24. 15:34

Gyöngyi, olyan gyönyörű írtál, hogy csak néztem ki a fejemből, és egy nagy sóhaj után újraolvastam! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
amit írsz, annak mind valóban a rabjai lettünk, hiszen többen meg sem álltunk már a felirat után, mert egyszerűen nem lehet abbahagyni...na megyek is ismét belekontárkodni hogy mi vár még ránk! További csodaszép napsugaras délutánt! :ymhug: :ymblushing: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. augusztus 24. 17:43

Szia Gyöngyi!

Még hogy nem tudod elmondani :x Hát csak szívből
leírtad az érzéseidet,úgy,hogy szebben nem is lehet
megfogalmazni.A színészek játéka annyira élethű,
mintha valóban úgy éreznének és ez sugárzik,nincs
benne hamisság,olyan igazi :) na és az operatőr is
jó munkát végzett,de annyira jó ez a történet,hogy
megérdemli a profi munkát.Jó,hogy leírtad ezt nekünk.
Milyen jó,hogy még csak az egyharmadánál tartunk :)

Örömteli várakozást Mindenkinek :flower1:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 21:03

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Köszönettel vittem az új feliratokat és a videókat amit engedett a mega. Holnap talán sikerül már leszednem az összes részt. Látom aki elkezdte nézni az függő is lett tőle. Jó, hogy ilyen jó sorikra esik a választásod. A következő kínai kosztümösnek is érdekes a tartalma, kíváncsian várom azt is.
További szép estét mindenkinek!

Szia Éva! Visszanéztem, hogy mindenkinek válaszoltam-e, és milyen jól tettem! Véletlenül
kihagytalak, de most bepótolom!

Hála istennek, mostanában egész jól elboldogulsz a megával! Ki kell használni, hogy ilyen
aranyos.

Nagy szerencsének tartom, hogy rábukkantam a My Sunshine-ra! Tényleg függők lettünk!
Érdekes, hogy az Oh My Generallal kapcsolatban csak jó érzéseim vannak. Úgy érzem, hogy
annak is nagyon fogunk örülni. Bizakodó vagyok!

Szép estét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 21:04

Kata58 írta:Fantasztikus ez a sorozat, úgyhogy megint belenéztem újra a várható 3 részbe...jól belecsapnak a lecsóba...oda és vissza a soriért!


:flower1: :flower1: :D :flower1: :flower1: :D :flower1: :flower1: :D :flower1: :flower1: :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 21:07

novcsi6 írta:Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm az újabb 2 részt:) ;) ;) ;)


Kedves Novcsi!
Nagyon szívesen az újabbakat!


@};- %%- @};- :D @};- %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 21:24

cicus írta:Drága Rita

Köszönöm,hogy feltöltötted az OST-ot.Persze már el is kezdtem hallgatni ;;)
Azért izgatta a fantáziámat a Too Late to Say I Love You bár írtad,hogy nem
fogod fordítani :) Mivel nem bízom magamban és mindig ott a kisördög,hogy
nézzem a Napsugaramat (saját kútfőből,én így nevezem :) ) ezzel elterelem
a figyelmemet és kíváncsi is vagyok Wallace Chungra,mit alakít :)

Gyönyörű napot ma is @};-

Ó,majdnem elfelejtettem,visszatérve a cukiságra ;;) valóban a törvény az,hogy
mindig azt kapsz amit adsz és itt mindenki cuki,mert az jön ki belőle :ymblushing:
Azért én most megtoldom még eggyel ;)

Kedves Cicus! Nagyon szívesen az OST-ot!

A TLTSILY-ról csakis nagyon jó kritikákat lehet olvasni a neten, Wallace Chung alakításával együtt,
de annyira rossz a videó minősége, hogy én azt nem bírom megnézni. Hiába kerestem, nem találtam
meg nagyobb méretben.

Tényleg cukik vagyunk, ahányan csak itt vagyunk! Béke, nyugalom, szeretet van! Mi más kell még?
(Mondjuk újabb My Sunshine részek! Hihi!)

Jó éjszakát kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (9/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 21:40

Jupiter88 írta:Kedves Rita!

Nagyon köszi a zenéket, akkor így már nem kell magamnak keresni :)
Szép napot!

Kedves Jupiter! Nagyon szívesen!

Jó éjszakát!


Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. augusztus 24. 21:54

Kedves Rita, én veled haladok,mármint a fordítással, a fordítóval.
DE, ami még nem fordult elő eddig, ezt a sorozatot meg kell néznem egyben /maratonozva/ is.
Remélem, hogy később is így gondolom.
Annyira szép, aranyos, kedves.
Köszönöm még egyszer, szóval hét végére 3 részt szánsz nekünk. Így legyen, netán mégsem sikerülne 3, akkor annyi lesz, amennyi időt tudtál rá szánni.
Mostanság filmeket nézek, azok rövidek, és ha lesz itt felirat rögtön rácuppanok. :-h
Jó éjt.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. augusztus 24. 22:01

Rita írta:Szia Éva! Visszanéztem, hogy mindenkinek válaszoltam-e, és milyen jól tettem! Véletlenül
kihagytalak, de most bepótolom!

Hála istennek, mostanában egész jól elboldogulsz a megával! Ki kell használni, hogy ilyen
aranyos.

Nagy szerencsének tartom, hogy rábukkantam a My Sunshine-ra! Tényleg függők lettünk!
Érdekes, hogy az Oh My Generallal kapcsolatban csak jó érzéseim vannak. Úgy érzem, hogy
annak is nagyon fogunk örülni. Bizakodó vagyok!

Szép estét kívánok!

Szia Rita!
Én is örülök neki, hogy most működik. A Princessnél nem tudom, hogy mi volt vele. De Bettinél sem működött. Sőt mi több, ha megpróbáltam nála leszedni a feliratot és nem ment utána az ÁÉ is a megával akarta és onnan sem ment. Volt, hogy megkértem topiktársat, hogy szedje le nekem. Szerencsére mindig kaptam segítséget.
Remélem beválik az előérzeted és a következő sori is ilyen jó lesz. Most viszem a maradék videót. Köszönöm szépen és jó pihenést!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 24. 22:30

szilagyongyi írta:Sziasztok Mindenki!
Drága Ritánk! Szinte egyvégtében néztem meg kilenc rész, majd egy napig kotlottam rajta, hogy mit is jelent, mit gondolok a sorozatról. Most, hogy ideültem megvallom, hogy még mindig nem tudom, mit is írjak. Talán mert hangulatok, színek, fények és most hülyén fog hangzani, de illatok összessége. Ezt nagyon nehéz nekem megfogalmazni, mivel járatlan vagyok az írásban, így kaotikus, és talán nehezen is érthető a mondandóm. Kezdem a legbutábbal, az illatokkal. Nem is illatokkal, egy illattal, ami persze csak néha, egyes jeleneteknél érezhető, egyfajta kora őszes, eső utáni, nedves avar, friss ózon, pici szivárványos cukrossággal és sejtésnyi citrommal. Szinte érzem :D
A fények. Bevallom, a sorozat címe után ragyogó, erőteljes napfényt képzeltem. Olyan késő tavaszit. De itt - gyönyörűen fényképezett a sorozat- a fény bujkáló, szórt, óarany, és nem annyira égető, nem élesek az árnyékok. Azt az általam elképzelt ragyogást is felfedeztem persze, a fiatal Mosheng karakterében. Aztán a hét év elcsendesítette, finommá, kissé szomorkássá érlelte.
Yichen. A komoly, fegyelmezett fiú, majd a megfontolt, érett férfi. Szinte semmi nem változott. A fékezhetetlen, vad szenvedély -amit Mosheng vált ki belőle- is ugyanaz maradt.
A barátság mély, az a fajta, amely ha megszakad, biztosan újra összeforr. A történet lassan nyílik, bontogatja magát. Szép, mély szerelem a történetben, és bennem, a történet iránt.
Köszönöm.

Kedves Györgyi! Hát ezért szeretem én nagyon, ha beszélgetünk egy sorozatról! Azt is szeretem, ha egyetértek
valakivel, mert az olyan jó dolog, de azt is, ha nem, mert az ő álláspontjának a megértése gondolkodásra késztet.
Szeretem, ha valaki észrevesz olyat, amit én nem, vagy más nézőpontból közelít a dolgokhoz, ami előttem is új
távlatokat nyit.
Te most azt mutattad meg nekem/nekünk, hogy hangulatok, színek, ízek, fények felől is lehet közelíteni egy sorihoz,
és ezekkel is tökéletes jellemzést lehet adni róla. Nagyszerű ötlet!

Nagyon-nagyon tetszett, amit írtál! Egyenesen nevetségesnek tűnt az a mondatod, hogy "Ezt nagyon nehéz nekem
megfogalmazni, mivel járatlan vagyok az írásban".

Egyébként nem áll távol tőlem ez az érzethalmaz, amit megfogalmaztál. Már az első részben nagy hatást tett rám
a sorozat hangulata, színe, fényei, csendessége, nyugalma, tisztasága, kellemessége. Minden érzékszervem örül a
My Sunshine-nak, a szívemről és a lelkemről már nem is beszélve.

Mindent nagyon szívesen! Jó éjszakát!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. augusztus 25. 9:16

Szia Rita!
Köszönöm szépen az első tizenegy részt! ^:)^
Amiket irtam volna, azt már többen megtetették előttem :flower1: :littlehearth: :)
Kíváncsi vok a történet folytatására, az apa indokaira és persze a "másik" férfi megjelenésére :-?
Kép
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2017. augusztus 25. 11:17

Drága Ritánk! A tíz-tizenegyedik rész, aminek fordítását nagyon köszönöm, gazdagította a történetet.
A forgatókönyv nagyon jól sikerült, érdemes lesz utána néznünk az író egyéb munkáinak. Ritkán sikerül több síkon vezetni egy sztorit úgy, hogy mindegyik egyenrangú maradjon, és mindegyik szálon szívesen utazzunk előre. Ügyes, nagyon ügyes a karakterek megformálásában is. Yin Hui belépett a történetbe, és azonnal megszerettem. Nagyon rendes ember. Szeretném, ha boldog lenne.
Úgy érzem, hogy ideillik Jimmie Davis hasonló című dalának Jasmine Thompson által előadott feldolgozása.
Szép hétvégét kívánok Mindenkinek!
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. augusztus 25. 15:53

Kedves Rita! Hétfő óta vendégeim voltak.Az imént kísértem ki Őket a kapuig.Látom,már gazdagodtunk újabb két résszel,nagyon szépen köszönöm.Töltöm és nézem,míg kicsit kifújom magam.Üdv.Nagyi! :-h \:D/ :flower1:
Avatar
wsxwsx18
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017. május 30. 20:14

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: wsxwsx18 » 2017. augusztus 25. 17:27

Szia Rita,

Nagyon szépen köszönöm az új részeket, még aznap meglestem őket, csak este már nem volt időm megköszöni. :(
Még mindig a rabja vagyok a sorozatnak, nagyon várom már a folytatást. Nagyon meglepett
Spoiler: mutasd
amikor a szemünk elé vetették, hogy mi is történt Moshenggal 7 év alatt, vagyis egy részét. Álmomban sem gondoltam volna, hogy házas volt/van. Azt tudtam, hogy ez a férfi nagyon fontos szerepet töltött be Mosheng életébe, de nem gondoltam volna, hogy pont ilyet. :D Én azt hittem csak az ex barátja. Hát.. nagyon szépen megleptek vele,
sejtésem szerint a bonyodalmak csak most fognak igazán elkezdődni. :D Először nem is ismertem fel Moshenget hosszú hajjal, mondom magamnak, most ez egy új főszereplő lesz vagy a mi a csuda, kb a közepénél esett le, hogy Ő az. :D Örülök, hogy egy kis részt megtudhattunk Yichen és Mosheng apjának a beszélgetéséből, gondolom valami nagyon szemét dolgot tehetett yichennel vagy épp a szülei halálához lehet köze, tippelésem szerint, de majd hamarosan fény derül erre is, vagyis nagyon remélem. Mosheng és Yichen párost még mindig igazán kedvelem, jó párost alkotnak.
Yimei randijára felettébb kíváncsi leszek, mennyire sikerül majd lenyűgözni.
Hirtelen most már csak ennyire emlékszem a sorozatból, ami felkeltette az érdeklődésemet.

Köszönöm!
Csók, puszi
Brigi
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 25. 17:41

Este nyolc óra körül érkezik az újabb három rész felirata!



Kép
Avatar
milomartin
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:33

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: milomartin » 2017. augusztus 25. 17:48

Kedves Rita!Megint érdemes lesz fent maradni :x :x Nagyon várom az estét :ymhug: :ymhug:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: My Sunshine / Napfényem (2015) (11/32)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 25. 18:58

Ez a mai három rész, de főleg a 13. és a 14. határozott választóvonalnak számít a történetben.
Ami mindig megdobogtatja a szívem, ha a My Sunshine-ra gondolok, az a hatalmas vonzerő, ami
a két főhős közt munkálkodik. Tényleg ilyen lehet az, amikor két ember egymásnak van teremtve.
Amikor azt gondolják, hogy vége, kiírják a másikat a szívükből, még akkor is okot találnak rá,
hogy mégse legyen vége.

Nagyon sok kis finomság van a 13.-14. részben, ami csak akkor tárul fel igazán, ha figyelmesen
szemléljük a jeleneteket.

Jó szórakozást kívánok!


Kép

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég