Loving, Never Forgetting (online is nézhető)

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 10. 21:30

Kedves Macus!
Legelőször is a neved nagyon kedves nekem, mert anyukámat hívták így: Maca, Macus. Én pedig voltam a kis Maca. :D :D :D
Nagyon szeretem olvasni az ilyen bő hozzászólásokat, pláne olyan valakitől aki saját bevallása szerint nem a szavak embere, mert én tényleg nem vagyok az, inkább képben beszélek. Írjál sok hozzászólást a jövőben is.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 11. 6:20

Kedves Macus! Dehogy haragszom! Mint írtam, jó érzések kapcsolódnak az elnevezéshez, csak fura,
hogy az iskola falain kívül is így szólít valaki.


Nagyon örülök, és látom nem vagyok egyedül, hogy megtört a jég nálad. Tapasztalatból tudom, hogy
csak elkezdeni nehéz az írást. Vissza sem merek gondolni, hogy az első nyilvános sorozatom, az
A Gentleman's Dignity topikjában mennyit szenvedtem attól, hogy láttam a sok hozzászólást, én meg
nem voltam képes válaszolni. Nem mertem, nem volt hozzá bátorságom. Attól tartottam leginkább,
hogy senkit nem fog érdekelni a véleményem, illetve, az is gondot okozott, hogy nem tudtam, mennyire
mélyen menjek bele a részletekbe. Nem leszek-e nevetséges, ha kitárulkozom? Mi lesz, ha magam
maradok a nézeteimmel? Ma már butaságnak tűnik, de akkor ezek a gondolatok komoly akadályként
tornyosultak elém. Aztán elszántam magam, és úgy döntöttem, hogy nem mérlegelek, mert az csak
megbénít, ami eszembe jut, azt írom. Azóta is ehhez tartom magam.

Szerintem már te is a lejtő tetején állsz. Még egy-két hozzászólás, és el is indultál rajta. Jó lesz!

Az Easy Fortune első két részét jövőhét vasárnap, 22-én szerettem volna kitenni névnapi meglepiként,
de szombat délután fog kikerülni, mert Kristóf akkor fog ráérni a honlapon megcsinálni a helyét. Itt a
fórumban már tudom, hogy kell új témát nyitni, egyedül is el tudom intézni, de a honlaphoz még nem
értek. Chen Qiao En nekem is nagy kedvencem!

Legyen szép napunk!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 11. 6:26

Gabóci5 írta:Kedves Macus!
Legelőször is a neved nagyon kedves nekem, mert anyukámat hívták így: Maca, Macus. Én pedig voltam a kis Maca. :D :D :D

Gabi! Jót nevettem azon, hogy Gabiként kis Maca voltál. Én sem jártam különbül.
Anyukám Lujzinak, Lujzikámnak hívott.

Szép napot kívánok Magunknak!


Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 11. 16:55

Rita ahogy elolvastam, akkorát vigyorogtam! Nem hiszed el, hogy anyukám engem is sokszor Lujzának, Lujzikának szólított. :D Kis Maca csak az ismerősöknek voltam. :)

Kép

Isteni akác és bodzaillat van a levegőben. :D :D :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 11. 18:33

Gabi! Olyan jó lenne, ha egy Lujza nevű társunk megírná, hogy őt hogyan szólította
az anyukája. Mi lenne, ha Gabikámnak, vagy Ritukámnak?

Ti előrébb jártok a melegben, mert nálunk még csak bimbós a bodza. Kell neki még
egy hét, hogy teljes virágba boruljon.

A virágok pont azért nem látszanak, mert még felfelé állnak. Majd ha lehúzza a súly
a fejüket, akkor jobb képet tudok csinálni.

Kép
anikochan
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. május 13. 9:03

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: anikochan » 2016. május 13. 9:24

Kedves Rita!
Köszönöm szépen a sorozat feliratait. Nagyon szeretem Jerry Yan-t . Ez is biztos szórakoztató lesz. :P
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 13. 16:06

Kedves anikocsan! Te lettél a 300. regisztrált tagja a fórumnak! Köszöntelek, érezd jól magad!

Nagyon szívesen a fordítást! Én csak ebben a sorozatban láttam Jerry Yant, de máris a szívembe
lopta magát. Bízom benne, hogy neked sem fog csalódást okozni sem ő, sem a sorozat!


Jó szórakozást kívánok!

Kép
keri
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. május 14. 10:09

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: keri » 2016. május 14. 10:16

Tegnap találtam rá erre a nagyszerű sorozatra nagyon tetszik és köszönőm a forditó munkáját,de szeretném letölteni mert én letöltös vagyok,de nem tudom innen hogy lehet feliratokat letölteni a videókat meg találtam azt le is töltögettem már,regiztem ide de nem jövök rá hogy a feliratok hol vannak szeretnék segitséget kérni amit előre is nagyon szépen köszönők.szépnapot Keri
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 10:56

Kedves Keri! Örülök, hogy beregisztráltál a fórumomba! Érezd jól magad! Remélem sok kedvedre
való filmet, sorozatot fogsz még találni!


Elküldtem a feliratokat arra az emil címre, amelyikkel beregisztráltál.

Különben a sorozat topikjának nyitóoldalán, az ismertető legaljára vannak csatolva a feliratok.

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=10&t=12

Ha ezután is nehézséged támad más felirat letöltésével, csak szólj nyugodtan!

Jó szórakozást a sorozathoz!


Kép
keri
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. május 14. 10:09

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: keri » 2016. május 14. 11:09

Köszönőm szépen a gyors segitségedet Ezoritu,megkaptam a feliratokat,közben rájöttem az volt a hiba hogy a regizés után még azon az oldalon voltam amikor még nem regiztem ezért nem láttam,most már minden rendben van köszönőm mégegyszer,!Át néztem az oldaladat,nagyon tetszik,néhányat már láttam a forditásodban amit nagyon szeretek hogy nagyon jól olvasható minőségi munka igazán hálás vagyok érte,igaz eddig csak Koreaiakat láttam,de most ez a Kinai sori is nagyon tetszik,köszönőm szépen szépnapot neked!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 12:48

Nagyon szívesen, Keri!

Az a lényeg, hogy most már segítség nélkül is menni fog a töltögetés.
Biztos, hogy az utolsó részig le fog kötni a Loving, szeretni fogod!

Köszönöm szépen a dicséretet! Jól esett, mint mindig!

Kellemes hosszú hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 14. 19:42

Üdv. Keri! kellemes csatangolást az oldalon! Sok szép és érdekes dolgot fogsz találni...És hamarosan érkezik majd az új sorozat is, amit mindnyájan izgatottan várunk! :lol: :lol: :lol:
Kellemes hétvégét! :lol:
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. május 14. 23:31

Rita, most tartok a 29. résznél, és annyira kiakadtam, hogy muszáj megállnom pár pillanatra amíg észhez térek, hogy folytatni tudjam. :shock:
Akkorát csalódtam a "jóságos ügyvédúrban", hogy hirtelenjében nem is tudok napirendre térni felette. :o
Spoiler: mutasd
Tuti, hogy altatót tett a kávéjába, és direkt mindent úgy koreografált meg, hogy lefotózhassák őket... irgum-burgum. :twisted: /Mert ő nagyon is jól tudta, hogy lencsevégre kapják őket./
Ha tudná, hogy összeházasodtak, vajon akkor is megtette volna ezt?
Húúú... ez övön aluli húzás volt tőle. Kész vagyok, elásta magát nálam.
Az anyja is szándékosan okozhatta anno azt a balesetet, mit sem törődve azzal, hogy mi lesz az egy 1éves fiával. 8-)
Őrült gyorsan száguldva, fékezés nélkül hajtott ki. Erre alapozom.
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 6:46

Kata58 írta:...És hamarosan érkezik majd az új sorozat is, amit mindnyájan izgatottan várunk! :lol: :lol: :lol:

Kata! Szombaton érkezik az első két rész!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 7:16

Szia Unni! Hú, de jól haladtál! Nem csodálom, hogy kiakadtál, minket is megviselt ez, és az
elkövetkező részek. Volt nagy kukucskálás a végét illetően. De tudom, hogy te nem szereted
előre tudni mi fog történni, meg sem kérdezem, hogy "bűnöztél"-e.

Azt nem értem, hogy Xiang Jun hogyan tudott így megtáltosodni. Eddig is folyamatosan azon
járt az esze, hogyan tarthatna be a testvérének, de mindig alul maradt. Erre hirtelen minden
terve sikerül, minden bejön neki.

Jó, hogy említed a balesetet! A sori minden porcikáját kitárgyaltuk már, de erről nem ejtettünk
szót. Talán azért, mert megfejtetlen maradt az egész. A végéig nem tudtuk meg, mi is történt
valójában.

Többet nem árulok el, de sejtem, hogy nem is kell, mert azóta biztosan folytattad a sori nézését.

További jó szórakozást! Az utolsó két rész hoz egy kis megkönnyebbülést.

Kellemes hosszú hétvégét!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 15. 8:24

sziasztok! A legkedvesebb képem ez a sorozatból, annyira aranyosak! Szívet melengető gyönyörű pillanat! Remélem látjuk majd még őket valamiben újra együtt... :lol:
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. május 15. 15:38

Rita,jól ismersz, nem kukucskáltam, hanem hajnalra befejeztem a sorit. :D
Bár, elárulom, hogy lassabban haladtam itt a végén vele, többször megálltam egy kis szünetre.
Nagyon jó kis összetett történet volt, szinte mindegyikük élettörténete megért volna egy "misét". Az utolsó 20 perc izgalmát okozó csavart kihagyhatták volna. :o Enélkül is sikerült jól felborzolniuk a kedélyeket, picit több időt adhattak volna a levezetéshez, azaz a sztori megemésztéséhez.

Spoiler: mutasd
Egyébként ez különösen felkavart, mert az én terhességem sem volt zökkenőmentes egy elöl-fekvő méhlepény (placenta previa) miatt, amelynél a korai lepényleválás következtében aránylag magas a magzati halálozás, de akkoriban még az anyai is 1% körüli volt. A családomnak nem volt egy nyugodt pillanata emiatt. :o


Jerry most sem okozott csalódást, fantasztikus alakítást nyújtott az első perctől kezdve. Egyébként azt szeretem, ha mosolyog, de a szomorkás pillanataiban is annyira átjöttek az érzelmei. Lelkének minden rezdülését átélhettem vele. WT-nek csak azért sikerült megnyitnia a vastag páncél alá rejtett érzelmeit, mert ZM a lelke mélyén mindig is egy ilyen szeretetre áhítozott.
Tong Tong tüneményes volt, és nagyszerűen szerepelt. :D Kíváncsi leszek, hogy felnőttként is folytatja-e majd a színészi pályát.


Rita írta:Jó, hogy említed a balesetet! A sori minden porcikáját kitárgyaltuk már, de erről nem ejtettünk
szót. Talán azért, mert megfejtetlen maradt az egész. A végéig nem tudtuk meg, mi is történt
valójában.


Igaz, hogy ezt a dolgot homály fedi, de ezzel kapcsolatban is rendesen cikáztak a gondolataim. Annyi kérdés vetődött fel bennem.
Kezdve azzal, hogy a két "rivális" mit keresett egy autóban? Ki hívott meg kit, és miért?

Spoiler: mutasd
Nagyon bosszú szaga volt a dolognak.
Feltételezésem szerint Lu Xing anyukája kezdeményezhette a találkozást, valamilyen ürüggyel, pl. hogy a két testvér időnként találkozhatna egymással. Ezért is volt talán éppen ő a sofőr, mert egy ad hoc találkozót beszélhetett meg.
Feltett szándéka lehetett, hogy megbünteti a férjét, hogy mindkettejüket egyszerre veszítse el. :shock: /Szándékos gyorshajtás, fékezés nélküli ütközés./
Zhong Muo anyukája talán azért élhette túl, mert ösztönösen elhúzta a kormányt, és így nem egészen frontálisan ütköztek.
Nem emlékszik a történtekre, ami teljesen elfogadható, mert traumás sokkot kapott.

Ezek után nem értem az apát... számtalanszor megtehette volna a 30 év alatt, hogy találkozzon a fiával, pláne azért is, mert nem volt közömbös ZM anyja iránt, függetlenül attól, hogy még sem akart volna vele élni.
Üres kifogás volt, hogy LX anyukájának a szertartására mentek, ezért nem állt meg, amikor ZM felkereste... utána is találkozhatott volna a fiúval.
Nemcsak az elhunyt felesége miatt kellett volna, hogy bűntudata legyen, hanem ZM anyukája miatt is. :(
Végül is még életükben sikerült rendezniük a kapcsolatukat... csodáltam érte ZM anyukáját, hogy mégis ő volt az, aki az első lépést megtette.
Szerette a férfit minden sérelme ellenére, mert rábeszélte a fiát az élődonoros transzplantációra, ami azért a donor számára sem veszélytelen.
A legmeghatóbb az egészben az volt, hogy ZM már előbb megvizsgáltatta magát WT javaslatára, hogy alkalmas lenne-e egyáltalán.


Tetszett a sori. :D
A lányok mély és őszinte barátsága is meghatott, bár egy kicsit kevesebb sírással is elérték volna nálam ezt a hatást.
A Titkárt is nagyon megkedveltem, pedig az elején, a mosdóban játszódó jelenet után, nem gondoltam volna, hogy majd így nyilatkozom róla. :)
Ezt kifelejtettem: A leánykérés olyan romantikus volt!
Rita, erről jut eszembe, hogy hiányolom a szmájliknál a dobogó szívecskét.
Ja, és a Meteor kertet is ügyesen belecsempészték a soriba, fel is kaptam rajta a fejem. Ugyanis a Meteor Garden c. sorozat első szériájában láttam először Jerry Yant szerepelni, talán ezt követően lett ismertebb színész. :D


Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 22:01

Szia Unni! Mindig annyira örülök, ha valaki nem sajnálja az időt a hozzászólástól! Nagyon bírom,
mikor olvasás közben tolulnak a fejembe a gondolatok, főleg azok után, hogy azt hiszem kiírtam
már magamból mindent.

Unni2011 írta:Bár, elárulom, hogy lassabban haladtam itt a végén vele, többször megálltam egy kis szünetre.

Azon mosolyogtam, hogy míg te lassítottál a vége felé, én eszeveszett fordításba kezdtem, hogy
minél gyorsabban túljussunk a fájdalmas részeken. Itt már nem volt hétfői feliratkitevés! Ahogy
befejeztem, ment Krisztihez, ő már várta, és amilyen gyorsan tudta átnézte, hogy tehessem ki.
Jó volt kirúgni a hámból, felrúgni az évek alatt kialakult szokást és lazáskodni egy kicsit.
Ez az egyik nagy előnye a saját fórumnak, hogy azt csinálsz, amit akarsz, ahogy jólesik.
Unni2011 írta:Az utolsó 20 perc izgalmát okozó csavart kihagyhatták volna. :o Enélkül is sikerült jól felborzolniuk a kedélyeket, picit több időt adhattak volna a levezetéshez, azaz a sztori megemésztéséhez.

Nem tudom olvastad-e, mit írt Macus a végéről. Mit szólsz hozzá?

"És mindenki azt mondja Happy End, de én mégis úgy éreztem, mintha Wu Tung meghalt volna és Li Mou csak elmeséli, hogy milyen életük lenne majd egy másik életben.Az azt követő filmkockák nekem azt sugallták, hogy egy másik dimenzióban ez az élet vár rájuk.
Na azért ezt félre téve Happy End volt!"

Én ezt szóltam hozzá:

"Eddig eszembe sem jutott ez a lehetőség a végével kapcsolatban, pedig furcsállottam, hogy miért van akkora
szomorúság Jerry Yan arcán, ahogy tartja a kislányt a kezében. Lehet, hogy neked van igazad, és akkor az is világos,
hogy miért nem dolgozták ki jobban ezt a műtétes részt itt a végén. Mindenesetre nem sikerült a cselük, mert
mindenki örült a happy endnek, ami lehet, hogy nem is az volt, de mégis annak tűnt, és mi már ezen is kapva kaptunk,
annyira vágyódtunk egy kis jóra a pár résznyi rossz után."
Unni2011 írta:
Spoiler: mutasd
Egyébként ez különösen felkavart, mert az én terhességem sem volt zökkenőmentes egy elöl-fekvő méhlepény (placenta previa) miatt, amelynél a korai lepényleválás következtében aránylag magas a magzati halálozás, de akkoriban még az anyai is 1% körüli volt. A családomnak nem volt egy nyugodt pillanata emiatt. :o

Én is átéltem ugyanezt:
Spoiler: mutasd
A lányom koraszülött volt (34 hét). Vele is sokat kellett pihennem, de a második gyermekemmel
már szigorú fekvést írtak elő. Aztán hat hónaposan csak bekerültem a kórházba, mert a fiam túl
hamar meg akart születni, ráadásul nálam is ugyanazt állapították meg, mint nálad. Másfél hónap
kórház, téglával felpolcolt ágylábak, és infúziók. Aztán mikor kiengedtek, már megint jó helyen
volt a lepény.
A harmadik "könnyű" terhesség volt, vele "csak" feküdni kellett, nem produkált semmi olyat, amitől
halálra rémültem, mint a másik kettő.

Unni2011 írta:Jerry most sem okozott csalódást, fantasztikus alakítást nyújtott az első perctől kezdve. Egyébként azt szeretem, ha mosolyog, de a szomorkás pillanataiban is annyira átjöttek az érzelmei. Lelkének minden rezdülését átélhettem vele.

Ugyanez a véleményem Jerry Yan játékáról. Először láttam, de már az elejétől fogva a szívembe zártam.
Újabb tajvani kedvencem lett. A játékán látszott, hogy egy intelligens embert ismerhettünk meg benne.

Egyetértek veled a szülők jellemzésében is. Többször leírtam, hogy ritkán látni ilyen két inkompetens
szülőt. Érzelemmentes, rideg, kíméletlen anyuka, nemtörődöm, gyenge, a felelősséget nem vállaló apuka...
Szegény Xiang Jun is arra panaszkodott, hogy a nagymamája nevelte, az apját nem is látta, alig volt vele
kapcsolata, pedig ők együtt laktak. Vagyis apuka két gyerekével nem tudott mit kezdeni.

Unni2011 írta:Rita, erről jut eszembe, hogy hiányolom a szmájliknál a dobogó szívecskét.


Unni, nekem meg erről az jut eszembe, hogy megígértem neked, hogy ha beszélek Kristóffal, akkor
megkérdezem tőle, hogy hogyan lehet-e emilben értesítést kapni a PM-ben kapott üzenetről, de elfelejtettem.
Most felírom, ezt is, és a dobogó szívű szmájlit is (gondolom, az oldalt lévőkre gondolsz). Én még soha
nem használtam azokat, ezért nem is veszem észre a hiányukat.

Nagyon szívesen a sorozatot! Boldog vagyok, hogy neked is tetszett! Ha újra lesz egy kis szabadidőd,
kukkants be, hátha az új sori is elnyeri a tetszésedet. Annyit elöljáróban, hogy nagyon könnyed, romantikus
komédia. Amiben van dráma is, de light-os formában, inkább a humoré, és a romantikáé a főszerep.
A Go, Single Lady-hez tudnám hasonlítani.


Én is teszek még egy képet Henczné Deák Adriennetől:

Kép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. május 16. 10:27

Rita, nálam a lassítást nem szó szerint kell érteni. Muszáj volt néhány pillanatra meg-megállnom, hogy lehiggadjak, vagy éppen azért, hogy a könnyeimet felszárítsam, és tovább tudjam olvasni a feliratot.
A hozzászólásokat nem olvastam, csak az elején, amikor észrevettem, hogy Jerry Yan a főszereplő.

Rita írta:
Unni2011 írta:Az utolsó 20 perc izgalmát okozó csavart kihagyhatták volna. :o Enélkül is sikerült jól felborzolniuk a kedélyeket, picit több időt adhattak volna a levezetéshez, azaz a sztori megemésztéséhez.

Nem tudom olvastad-e, mit írt Macus a végéről. Mit szólsz hozzá?

"És mindenki azt mondja Happy End, de én mégis úgy éreztem, mintha Wu Tung meghalt volna és Li Mou csak elmeséli, hogy milyen életük lenne majd egy másik életben.Az azt követő filmkockák nekem azt sugallták, hogy egy másik dimenzióban ez az élet vár rájuk.
Na azért ezt félre téve Happy End volt!"

Én ezt szóltam hozzá:

"Eddig eszembe sem jutott ez a lehetőség a végével kapcsolatban, pedig furcsállottam, hogy miért van akkora
szomorúság Jerry Yan arcán, ahogy tartja a kislányt a kezében. Lehet, hogy neked van igazad, és akkor az is világos,
hogy miért nem dolgozták ki jobban ezt a műtétes részt itt a végén. Mindenesetre nem sikerült a cselük, mert
mindenki örült a happy endnek, ami lehet, hogy nem is az volt, de mégis annak tűnt, és mi már ezen is kapva kaptunk,
annyira vágyódtunk egy kis jóra a pár résznyi rossz után."

Rita, ha már így rákérdeztél:
Az a jó a végében, hogy mindenki úgy értelmezi ahogy akarja. :)
Bizony a pikniknél is többször megállítottam a videót. Patakokban folyt a könnyem.
Ugyanis az East of Eden jutott az eszembe, ahol a család egy közös étkezésnél emlékezett meg az elhunytról. :cry: /A modern doramák közül (amiket láttam, mert még sokra nem került sor) még mindig ez a No I. a számomra, és csak utána következik néhány dorama holtversenyben, pl. a Summer's Desire-vel az It's okay, it's love, és még sorolhatnám./
Spoilerbe teszem a válaszom.

Spoiler: mutasd
Szóval, minden jel arra utalt, hogy meghalt. Kezdve attól, hogy a következő filmkockánál bárányfelhők úsztak az égen...
Amikor Xiang Jun odamegy ZM-hez és vigasztalóan megjegyzi, hogy a kislány WT-ra hasonlít...
Utána Xiang nagypapa megjegyzi, hogy WT nélkül nem ülnénk itt...
Erre a nagymama megjegyzi: Kár, hogy nem sikerült neki korábban...
ZM: Anya, még most sem késő...
Ezeknél a kipontozott részeknél megálltam, a könnyeimmel küszködtem, mert visszaemlékezéseknek tartottam.
Aztán hirtelen megjelenik WT, és úgy döntöttem, hogy eddig csak "képzelődtem", mert csodával határos módon mégis sikerült nekik. :D
Én is szeretem a happy endeket, de tartok tőle, hogy csak ámítom magam. :o
1 a 10.000-hez volt az esélye, de csak akkor, ha 1 percen belül vannak, viszont addig be sem érhettek a műtőbe, ZM karjaiban halt meg. :shock:
Ezt támasztja alá az is, hogy elvileg az újdonsült párocska WT-vel együtt jött, de mintha nem is látták volna.
Ez csak részben happy end, mert WT összehozott egy családot.

Izgalmas lenne, hogy van-e ennek a sorinak saját fóruma, és ott vajon hogyan értelmezik a végét.
Ezt még utólag írom hozzá:
Ha lefordítod a címét, az is a spoilerben leírtakat támasztja alá.

Rita, Te jóval többet szenvedtél nálam,

Spoiler: mutasd
mert én 2 hét kórházzal megúsztam a végén, azaz a 38. héttől.
Még mindenből sikerült levizsgáznom is előtte egy előrehozott vizsgaidőszakkal. :)
Egy kis szakmai pontosítás:
A lepény ugyanott maradt, ahol először megtapadt, mert ha nem így lett volna, az a lepényleválás. Csak azáltal, hogy a méh növekedett kerülhetett távolabb a méhszájtól. A "jó helyre kerültet" így kell értelmezni.
Még jobban tisztellek azért, hogy a viszontagságos első két terhességed után még egy harmadikat is bevállaltál. (Ide egy meghajlás szmájlit tennék.)
A sors ajándéka volt, hogy a 3.-nál minden simán ment. :)

További kellemes pünkösdölést kívánok!
Látom Neked is tetszenek a festőművésznő csendéletei. :D

Egyet most az apósoméból küldök. Ezen még a Balaton is rajta van. A műteremből az északi partot, a szemben lévő hegyeket is jól lehetett látni.

Kép
Kép
KépKépKép
keri
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. május 14. 10:09

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: keri » 2016. május 16. 12:36

Sziasztok!

Új vagyok itt de szeretnék kicsit én is hozzá szólni ehhez a remek sorozathoz. Véletlenül akadtam rá és 15 részig meg sem áltam, végül 3 nap alatt megnéztem azota is a hatása alatt vagyok.Több részt újra és újra néztem,bevalom ez volt az első Kinai sorim és teljesen lenyügözött,nagyon helyesek a szinészek külön imádni való a kis fiú.
Még nem tudtam minden hozzá szólást elolvasni,de a végén én sem értem hogy mi van, csak remélem hogy jó.a vége!
Nagyon kidolgozott jó sori volt, de volt pár dolog amit nem értettem.
Ne olvassa aki nem látta SPOILER JÖN pl egy ekkora válalatnál csak egy ügyvéd van és nincs aki válalja az elnök védelmét?vagy a titkár és a gazdag csajnak is adhattak volna egy kis romantikát,a két testvér közti békülés is csak egy jelenet volt holott hosszan volt a harag kibontva, az anyák balesetéről is lehetett volna pár szóval több.és végül nem kellett volna bele tenni a szülési dolgot inkább egy csodás esküvöt kellett volna mutatni ahol mindenki boldog. de hamár akartak egy utólsó fájdalmas részt a kisbabával akkor jó lett volna ha inkább meg mutatják hogy sikeres volt a szülés és boldogok a gyerekekkel,az elöbb olvastam itt hogy esetleg a következő életük az utólsó kockák remélem nem halt meg inkább szeretném a boldogságukat hinni.Nektek mi a véleményetek?
Szóval mindentől függetlenül nagyon nagyon tetszett lenyügüző volt többször meg fogom nézni az bizti,és péntek óta töltögetem a többi itt található sorit is,habár láttam már párat Ezoritutól,remek munkát végez amit mégegyszer köszönök neki.
Kb 2 éve ismerkedtem meg a doramás világgal ami teljesen megvett magának azóta nincs tv ,csak a jobbnál jobb sorik nagyon sok szinész-szinésznő kedvencem van mindegy hogy történelmi,kosztümős vagy mai közel 250 láttam van amit többször is,de idáig csak Koreait véletlenül akadtam rá erre a linkre a doramafan csopiban fecen,és nagyon örülök neki mert ezután nem csak Koreait fogok nézni.köszönöm hogy itt lehetek szépnapot nektek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 16. 13:11

Annyira élveztem az utóbbi hozzászólásokat! :D Nekem is nagyon hiányzik a szívecske, na meg a dorong is....!!!!!
Úgy látom páran ki lettünk próbálva a terhességet illetően..nekem se ment simán O-1-O arányú...és az az egyes az a Samukám...de veszélyeztetett terhes voltam én is utáltam a patológiát, mert nem azzal voltak elfoglalva, hogy nekünk segítsenek, csak elvoltunk mint a befőtt és persze tele rémtörténetekkel...amikor elkezdtem újra vérezni, még infúziót sem kaptam, hanem a nőgyógyászatra fektettek be, gondolván ugyis elvetélek..minek. Közben a körülöttem levő kismamák meg olyan könnyedén elvetették a gyereküket, hogy iszonyat. 1 volt csak, akinek 6 hónaposan a mamában meghalt a baba, ő volt az egyik szobatársam...és nagyon sírtak és én is velük együtt. Még le is hordtak, hogy mi közöm más problémájához! Bunkó volt nagyon a prof! Bár talán a szadista állat szó jobban illet hozzá! és annyira nem bírtam ami ott a nőgyógyászaton ment nagyüzemben..egyik gyerekgyilkosság a másik után...mint egy fogtömés hogy saját felelősségre hazamentem, mondtam feküdni otthon is tudok és akkor kellemes légkör vesz körül....Az utolsó két hónap aztán a patológia volt minden tiltakozásom ellenére. Na ott aztán úgy összevesztem a proffal, hogy szerintem azóta kapják rendesen a cukros kismamák időben a reggelit és az ebédet és az ellenőrzéseket! Ugyanis volt hogy 1o órakor hozták a reggelit. Na most aki terhességi cukorral van és ágyhoz kötött az nem tud lemenni a büfébe...+ pl a gyümölcs a papíron 2o dkg volt a valóságban 6 dkg. ugyanis otthon megmértem. Ordított velem, aztán én meg vissza! Na akkor lett egy 8 szemközti beszélgetésünk, főnővér, prof, szülésorvosom és én! Na akkor aztán kipakoltam. mégis mit képzel, itt vagyunk bezárva..és annyira sem vigyáznak ránk hogy a cukrosok megkapják időben a megfelelő diétát + a reggeli kötelező vizsgálatokat. fél 11-kor kezdődik magánál a reggeli?!?! Fél 1o-kor ha nagy ritkán ideértek vele már csoda volt. Mondtam neki hogy ne dumáljon..ha rendes cukros lennék már rég bekomáltam volna de nem csak én hanem a másik valóban cukros anyuka akivel csak ordítozni tud és nem mert kérdezni mert maga olyan bunkó és utána velem mert ordítozni mindenki előtt mert rá mertem az anyuka kérésére kérdezni hogy mi az alap problémája,?!?! Szegényt sajnáltam. Ő kért meg, hogy kérdezzem meg, mert nem ért semmit. Még talán olvasni sem tudott rendesen. Szóval segítségre szorult. :twisted: Na szóval én sem unatkoztam...aztán Samu gondolt egyet bukfencezett a hasamban, mondtam a nővéreknek hogy azonnal csináljuk egy nsc.! és egy óra múlva már a szülőszobán voltunk. Császárral! Na akkor meg még kikötve az ottani főorvosasszony kiabált velem ,hogy miért nem csináltattam vizsgálatot. Mondtam hogy csak!...Merthogy minek szültem meg a gyereket.! Csak felsírni hallottam és nem is láttam, csak mondták hogy fiú, és 3 nap múlva láttam először!
A többit nem részletezem..amikor először megláttam az inkubátoron keresztül megrémültem és elfutottam. Később kiderült hogy az oldala torzított. Úgyhogy mikor mentem a köv. szopizásra és a karomba tették, akkor láttam milyen kis gyönyörűség! És nem bántam meg hogy megszületett. Azt sajnálom hogy nem egészséges, és sem apja sem testvérkéje nincs...mégis nekem ő a szívem csücske minden nehézség ellenére.Elmúlt 18 éves, és néha egyre gyakrabban van 2 éves szinten...de ő akkor is az ÉN FIAM!!! :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 16. 13:22

Visszatérve a filmre, én is furcsáltam ezt a befejezést....de valóban jó volt a látszólagos happy, hiszen egyértelmű volt amikor a szülők előtt állt illetve az orvosi teammel beszélt, hogy ennek a dolognak sajnos tragikus kimenete lesz, hiszen W.T.megmondta, hogy ő a babát választja nem az életét! Másként nem lett volna az a fájdalmas jelenet a betegszobában, és a vérzéssel együtt az utolsó ölelés... :x Nagyon sokat sírtam azokon a jeleneteken. Mégis így az egész történet teljesen életszagú és valóságos volt, És érthető a szomorúság az apa arcán.! Legnagyobb hőstette lett, hogy összehozta a családot! Vagyis a látszat ellenére győztesként jött ki a helyzetből! És mindenki hálával emlékezhet rá minden pillanatban.! ;)
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. május 16. 18:15

Kedves Kata, csak nehezen találom a szavakat, hogy mit is írhatnék neked.
Szerencsés Samuka, hogy Te vagy az Édesanyja! Kép Igazi vérbeli, szeretettel gondoskodó Édesanya vagy! Azt hiszem, ebben minden benne van. Kívánom, hogy a belőled áradó szeretet lélekben egyre erősebbé tegyen!
Sajnálom, hogy az egészségügyről rossz tapasztalatokat szereztél, de nem lehet általánosítani, mert én meg az ellenkezőjét, a maximális odafigyelést, törődést érezhettem anno.

Spoiler: mutasd
Eleve csodaszámba ment, hogy áldott állapotba kerültem, ugyanis 17 évesen kiderült, hogy petefészek cisztám van, amely bevérezve akut hasi tüneteket okozott. El is kellett távolítani az egyik petefészkemet, a másikat is megmetszették, mert annak is megvolt vastagodva a fala, így csak 1/4 maradt.
1% esélyt adtak, hogy valaha is gyermekem születhet. Úgy mentem férjhez is, hogy nem lehet gyermekem. A leendő férjemmel szemben azt tartottam korrektnek, hogy már az udvarlás időszakában beavattam az esélyeimbe.
Szóval, 17 évesen megjártam a poklok poklát, elfogadtam a rám mért sorscsapást, beletörődtem. :shock:
Eztán jött a csoda, mert 8 hónapi házasság után mégis áldott állapotba kerültem. Elkezdtem reménykedni, hogy a SORS, talán mégis kegyes hozzám. :D
Nem tartott sokáig az örömöm, mert jött az újabb megpróbáltatás, hogy még közel sem biztos, hogy sikerül élve megúsznunk a dolgot a rendellenes lepény letapadása miatt.
Végül is sikerült, úgyhogy nem panaszkodhatok.

A filmre visszatérve WT-nek is hasonló problémája lehetett, csak ez nála a terhesség közben derült ki. Egyébként ezek befelé véreznek a hasüregbe, ha megrepednek. Tehát nem kifelé, ugyanis nincs hol kijönnie. Aki egy picit is ismeri az anatómiát az tudja, ezért az a nagyfokú vérzés mutatása, csak a látvány miatt lehetett.


Kata58 írta:Visszatérve a filmre, én is furcsáltam ezt a befejezést....de valóban jó volt a látszólagos happy, hiszen egyértelmű volt amikor a szülők előtt állt illetve az orvosi teammel beszélt, hogy ennek a dolognak sajnos tragikus kimenete lesz, hiszen W.T.megmondta, hogy ő a babát választja nem az életét!


Emiatt kapott a sorozat egy szép, szentimentális befejezést. :roll:

Spoiler: mutasd
Ha viszont felelősséget vállalva hozza meg az ember a döntéseit, akkor bizony másként kellett volna cselekednie. Tong Tongra is kellett volna gondolnia. Én ezt hiányoltam. :roll:
Tehát, nem is a szeretett férfi miatt, hanem Tong Tong miatt.
Nem attól lesz jó anya valaki, ha az önfeláldozásának köszönhetően két árvát is hagy maga után. Az egy árva volt a biztos, a kislány életben maradása még így is kétes volt.
Persze ez csak a mostani szituációra vonatkozik, mert ha pl. égő házból kellett volna kimenteni a gyermekeit, és ennek kapcsán áldozza fel az életét, az egészen más elbírálás alá esik a részemről.
Ha nem ezt a befejezést szánták volna a sorinak, akkor bizony egy pszichológus, és/vagy pszichiáter szakember segítségét is kérniük kellett volna, ugyanis terhességi pszichózis is felléphetett nála. Ez spontán is kialakulhat, de egy rossz hír hallatán még könnyebben belesodródhat valaki, pláne az, aki depresszióra is hajlamos. /A sori elején hallhattuk./
Az ítélőképessége ilyenkor megkérdőjelezendő.
Ne vessetek rám követ, de én Tong Tongot nem tudtam volna figyelmen kívül hagyni.

Kata, küldök egy kis májusi gyöngyvirágillatot Neked:
Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 16. 18:25

Szia Unni! Teljesen meg vagyok győzve! De azért annak nagyon örülök, hogy nem menet közben,
hanem a befejezés után derült ki ez az egész. Így nagyobb kedvvel fordítottam. Pedig utólag már
nem is tűnik annyira szörnyűnek ez a verzió.
Spoiler: mutasd
Szépen megoldották, és végül is a kevésbé szemfüles is megtalálta a maga számára a happy endet.

Kész sorozatoknál, mindig beleolvasgatok fórumokba, hogy mi a vélemény a sorozatról. Az első
olyan megnyilvánulásnál, amikor azt írja valaki, hogy "csak az a kár, hogy elrontották a végét",
már törlöm is ki a gépről a sorozatot. Nem fordítom le. Elég elrontott végű sorozatot láttam, nincs
szükség többre. Na, jó, legalább két rossz véleményt megvárok.
A Loving esetében többen is azt írták, hogy jó a vége, ezért én is a jó véget láttam, mert úgy
tudtam, hogy azt kell látnom. Valahogy így lehetett.


Bocs a pontatlanságért! Köszönöm, hogy kijavítottál.
Spoiler: mutasd
Akkor sem, és azóta sem néztem ennek az egésznek utána, csak azt tudtam, hogy császárral fogok
szülni, aztán szerencsére mégsem úgy lett. Szörnyű volt az egész, mert úgy kerültem be a kórházba,
hogy nagyon véreztem. Rettentően meg voltam ijedve. Még most is rossz nagyon, ahogy írom ezeket a
sorokat.

Mindig háromgyerekes anyuka szerettem volna lenni, de lehet, hogy ezek után nem vállalkoztam
volna egy harmadik terhességre, ha nem látom előtte Czeizel Endre egyik sorozatát, amiben levezette,
hogy a harmadik terhesség általában kevésbé problematikus, mint az első vagy a második. Úgyhogy
biztatta az asszonyokat a harmadik baba vállalására. Én meg hittem neki. Hát így született meg ennek
a fórumnak és a honlapnak a készítője, Kristóf baba.


Nagyon tetszik apósod képe is! Köszi! Pedig nem is vagyok nagy csendéletes, de ami jó, az jó!

Fogpaszta reklám is lehetne:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 16. 18:52

Köszönöm a virágot és a posztert is... :lol: :lol: :lol: / mi is két kislányt és egy kisfiút szerettünk volna/ valahogy az olyan klassz..ahol tényleg körbeülik az asztalt! :lol:

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég