Memory Lost (online is nézhető)

Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. január 2. 9:40

Kedves Rita!
Hálásan köszönöm neked a 9-10. részek feliratainak a fordítását. ^:)^
Most még nagyon úgy néz ki, hogy csak homályosan látnak, de az ellenfél viszont tisztán lát, és nagyon előre tervez.
Nehogy a vége az legyen, hogy végig ők voltak a fő cél a múltjuk miatt, és mindenki más töltelék.
Nagyon aranyos a kis évődésük, akarva-akaratlanul találnak vissza egymáshoz.
Szép hete kívánok.Marcsi :)
Nálunk esik az eső, igazi őszi nyálkás idő van.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 9:44

csilla0602 írta:Jaj de szeretem ezt a párocskát. Mindegyik részben van egy kis feszültség köztük. Megleptél, hogy ilyen gyorsan hoztad ezeket a részeket. Még az éjjel meg is néztem őket. Gratulálok az év fordítójának második helyezéséért, szerintem te is megérdemelted volna az első helyezést. Vajandinak is nagyon örültem. Ebből is látszik, hogy sokan értékelik a sok munkádat, amit megosztasz velünk. :x ^:)^ Fighting!!!!

Ezt a párocskát végig nagyon fogjuk szeretni! Egy ilyen műfajú sorozatban, ha van is
romantika, nem meghatározó, hiszen itt az akciókon a hangsúly. Ám a Memory-ban ez
másként van, szerencsére. Bai Yu és Yang Rong ellenállhatatlanok együtt. Látszik, hogy
nő írta a történetet.

Téli szünet volt, azért voltam ilyen ügyes. Holnaptól munka, de a héten még szeretnék
két részt hozni. Hogy mikor, még nem tudom, még nem kezdtem bele a fordításukba.

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 9:53

gyomar írta:Kedves Rita!
Hálásan köszönöm neked a 9-10. részek feliratainak a fordítását. ^:)^
Most még nagyon úgy néz ki, hogy csak homályosan látnak, de az ellenfél viszont tisztán lát, és nagyon előre tervez.
Nehogy a vége az legyen, hogy végig ők voltak a fő cél a múltjuk miatt, és mindenki más töltelék.
Nagyon aranyos a kis évődésük, akarva-akaratlanul találnak vissza egymáshoz.
Szép hete kívánok.Marcsi :)
Nálunk esik az eső, igazi őszi nyálkás idő van.

Kedves Marcsi! Nagyon szívesen az újabb két részt is!

Ebben nagyon igazad van, hogy az ellenfél mindent tisztán lát, míg ők csak tapogatózva
jutnak el addig, hogy végre ők is tiszta képet lássanak.

Ez egy bonyolult történet, sok összefüggéssel. Még jó sokat kell várnunk, hogy mi is
tisztábban lássunk, ezért nem is tudok többet írni.

Nálunk már nem esik, de ködös, nyálkás őszi idő van itt is.

Jól szórakoztam ezeken a jeleneteken is:

Kép
Kép
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2018. január 2. 10:14

Kedves Rita!

Hosszú ideig nem voltam idehaza, s csak most volt alkalmam a kedvenc oldalaim végiglátogatására. Meglepetéssel láttam az újabb sorozatot, ami nagyon izgalmasnak ígérkezik. Köszönöm, hogy fordítod ezt a sorozatot! Így utólag is kívánok Neked Boldog Új Esztendőt!

Üdv: Leo45
babi2377
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. február 29. 6:48

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: babi2377 » 2018. január 2. 11:54

Köszönöm az újabb feliratokat.
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2018. január 2. 13:13

Drága Ritám! Nagyon szépen köszönöm a hatodik-tizedik részek fordítását.
Írok, mielőtt megnézném az újabb részeket, mert szeretnék neked szívből gratulálni az Ázsia Ékkövei közösség 2017. év Fordítói díj ezüst helyezéséhez!
Hálásan köszönöm a munkádat, és hogy mindig számíthatunk Rád!
Sikeres, békés, boldog új évet kívánok!

Kép
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Darinka » 2018. január 2. 15:28

Köszönöm szépen.:) Boldog új évet! %%- :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 17:32

leo-leo írta:Kedves Rita!

Hosszú ideig nem voltam idehaza, s csak most volt alkalmam a kedvenc oldalaim végiglátogatására. Meglepetéssel láttam az újabb sorozatot, ami nagyon izgalmasnak ígérkezik. Köszönöm, hogy fordítod ezt a sorozatot! Így utólag is kívánok Neked Boldog Új Esztendőt!

Üdv: Leo45

Kedves Leo45! Tényleg régen találkoztunk! Kint dolgozol külföldön? Bocsánat a
kíváncsiskodásért! Ha nem akarsz, ne válaszolj! Nekem 7 közeli családtagom él
külföldön, ezért érdekel a dolog.

Ha esetleg nem olvastad az előzményeket, akkor elmondom, hogy a Love Me
írója alkotta azt a regényt is, amiből ez a sori készült. Nem okozott itt sem
csalódást!

Nagyon szívesen a fordítást! Neked is Boldog Újévet!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 17:32

babi2377 írta:Köszönöm az újabb feliratokat.

Nagyon szívesen!

:littlehearth: :flower1: :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 17:45

szilagyongyi írta:Drága Ritám! Nagyon szépen köszönöm a hatodik-tizedik részek fordítását.
Írok, mielőtt megnézném az újabb részeket, mert szeretnék neked szívből gratulálni az Ázsia Ékkövei közösség 2017. év Fordítói díj ezüst helyezéséhez!
Hálásan köszönöm a munkádat, és hogy mindig számíthatunk Rád!
Sikeres, békés, boldog új évet kívánok!

Kedves Gyöngyi! Köszönöm szépen a gratulációdat, és a kedvességed!

Jó szórakozást az újabb részekhez! Én is Boldog Újévet kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 17:47

Darinka írta:Köszönöm szépen.:) Boldog új évet! %%- :)

Nagyon szívesen! Boldog újévet!

%%- :movingflower: %%- :D %%- :movingflower: %%-
szegleeva
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:25

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: szegleeva » 2018. január 2. 17:54

most is imádom azt hiszem ez már függőség a felirataiddal nézem újból köszönöm hogy ilyen gyorsan haladsz
Avatar
wsxwsx18
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017. május 30. 20:14

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: wsxwsx18 » 2018. január 2. 18:07

Szia Rita,

Köszönöm az újabb részek feliratát. Még tegnap letöltöttem, viszont úgy voltam vele, hogy kifogom bírni és nem vágok neki rögtön, hanem majd úgy napokkal később és akkor addigra lehet már kint is lesz a rész. Igen ám, de csak ott figyelt az asztalomon, és akarva akaratlanul mindig be besomfordált a gondolataimba, hogy meg kell néznem. Így hát csak az lett, hogy megnéztem. :D

Most is nagyon megvoltam elégedve a részekkel, azt kaptam, amit vártam is. A főszereplőkért továbbra is odáig vagyok, még mindig nagyon tetszik a macska-egér játék, és a köztük lévő vibrálás. Xiao Zhuan nagyon nagy kedvencem, kicsit hasonlít a my sunshineból Lu Fengre. Ő sorozat "bohóca", ha lehet így fogalmazni. Mindig megnevetett.
T játéka egyszerűen zseniális, az ő kiléte is kíváncsivá tett. Tetszik, hogy a rendező nem mutatja egyből, hogy ki is valójában ő, hanem egy neveket használ K vagy éppen ez esetben T.
Spoiler: mutasd
Gondolom a counter-strikenal lesz a végső összecsapás, hisz nem véletlenül bukkan fel egy-egy résznél, hogy valaki meghívást nyert a játékra. Sőt, lehet hülyeség de K és T között is van összefüggés.
De egyelőre rejtély még számomra, hogy ők miért csinálják ezt az egészet, de az tuti, hogy köze van az álmukhoz és az emlékezet vesztésnek. Ez nagyon bejön, hogy nem tudom előre, hogy mi fog történni. Végre egy igazán belevaló sorozat!

Most is tűkön ülve várom a folytatást! Holnaptól kitartást kívánok, s további szép napot!
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. január 2. 18:24

Szia Rita! Továbbra is imádom a sorozatot és már előre aggódom
nehogy bajuk essen,mert azt látni,hogy őrültekkel van dolguk,akik kiszámíthatatlanok
és mindenre képesekJó tudom,hogy tudtuk,ez egy krimi,de most kezdem érezni úgy
igazán.
Spoiler: mutasd
Most láttam az Ázsián,hogy volt az Év Fordítója díj szavazása és Andival az
élen végeztetek.Nálam is és szívből gratulálok :x Nem lehet eléggé hálásnak lenni
ezért a munkáért és mekkora örömet okoz ez nekünk,de tudod ezt Te is.

Hatalmas ölelés és puszi :littlehearth: /


És küldöm Neked az egész Tejutat :ymblushing:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 2. 19:04

Szia Rita!
Vittem a két részt még tegnap, köszönöm szépen , de csak a patkányig jutottam, meg utána a véletlenszerű séta közbeni érintésekig. Mint az oviban, de jó volt nézni. :-)
Elindult a gépgyár mától, vagyis a tanulás, de esti programnak be van tervezve végignézni.
Gratulálok a 2. helyhez! :-)

.....................

Közben hajnalban sikerült meg is néznem. Kezd izgalmassá vállni az esemény!
Azért várom, hogy mikor derül ki mindkettőjük számára, hogy a másiknak vannak sötét foltok az emlékeiben.
Birom Fapofát is :-), mindig azt gondolom, na most fog kiderülni, hogy valójában ő mégsem jó fiú. :-) :-)
A nézése, hát mint a kőszikla. :-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. január 3. 9:47

Kedves Rita, gratulálok a helyezéshez. Annak ellenére, hogy mi lett az eredmény,nálam több első hely van. Megszavaztam magam, magamnak.

Elkezdtem a sorozat nézést 4 részig jutottam eddig. Nagyon izgalmas. Itt még semmit sem olvastam el, nem akarom, hogy befolyásoljon.
Ma elviszem még az itt lévő feliratokat, és ha minden igaz elérem a csapatot.

Jó munkát neked, és persze kellemes pihenést is.

Jégvirágos művészet /víztócsa télen/.


Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. január 3. 9:50

Kedves Rita! :littlehearth:
Köszönöm a 7-10 feliratokat.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 3. 17:20

szegleeva írta:most is imádom azt hiszem ez már függőség a felirataiddal nézem újból köszönöm hogy ilyen gyorsan haladsz

Nagyon szívesen a feliratokat is, és a gyorsaságot is! Tudod, nem szoktam "gatyázni", de itt nem
is lehet. Írtam korábban, hogy annyi összefüggés van, hogy azt csak úgy tudom észben tartani, ha
folyamatosan fordítok. Ha kihagynék mondjuk két hetet, vissza kéne néznem az addig lefordított
részeket, hogy újra fel tudjam venni a fonalat.

Nagyon örülök a "függőségednek". Kevés szenvedély van, aminek lehet örülni, ez az!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 3. 17:33

wsxwsx18 írta:Szia Rita,

Köszönöm az újabb részek feliratát. Még tegnap letöltöttem, viszont úgy voltam vele, hogy kifogom bírni és nem vágok neki rögtön, hanem majd úgy napokkal később és akkor addigra lehet már kint is lesz a rész. Igen ám, de csak ott figyelt az asztalomon, és akarva akaratlanul mindig be besomfordált a gondolataimba, hogy meg kell néznem. Így hát csak az lett, hogy megnéztem. :D

Most is nagyon megvoltam elégedve a részekkel, azt kaptam, amit vártam is. A főszereplőkért továbbra is odáig vagyok, még mindig nagyon tetszik a macska-egér játék, és a köztük lévő vibrálás. Xiao Zhuan nagyon nagy kedvencem, kicsit hasonlít a my sunshineból Lu Fengre. Ő sorozat "bohóca", ha lehet így fogalmazni. Mindig megnevetett.
T játéka egyszerűen zseniális, az ő kiléte is kíváncsivá tett. Tetszik, hogy a rendező nem mutatja egyből, hogy ki is valójában ő, hanem egy neveket használ K vagy éppen ez esetben T.
Spoiler: mutasd
Gondolom a counter-strikenal lesz a végső összecsapás, hisz nem véletlenül bukkan fel egy-egy résznél, hogy valaki meghívást nyert a játékra. Sőt, lehet hülyeség de K és T között is van összefüggés.
De egyelőre rejtély még számomra, hogy ők miért csinálják ezt az egészet, de az tuti, hogy köze van az álmukhoz és az emlékezet vesztésnek. Ez nagyon bejön, hogy nem tudom előre, hogy mi fog történni. Végre egy igazán belevaló sorozat!
Most is tűkön ülve várom a folytatást! Holnaptól kitartást kívánok, s további szép napot!

Szia Brigi! Ne tartsd vissza magad! Nézd csak meg a részeket, úgyis hamar hozom a következőket is!

A 10. rész volt az utolsó, amikor húzták egymást, és macska-egér játékot játszottak. Az élő szereplős
Counter-Strike (CS) bajnokságban fel kell kötniük a gatyát, hiszen nem véletlenül válogatta be őket T.

Igazad van! A My Sunshine fotósát, Yuanfenget is mindig a mamlasz jelzővel illettem, és ez Xiao Zhuanra
is tökéletesen ráillik, a kedves, fecsegő, hűséges jelzőkkel együtt.

T és K, az álmok, az emlékezetvesztés és ami még ezután jön... minden összefügg! Ezért kell nagyon
figyelni.

Nagyon szívesen a feliratokat! Vasárnapra biztosan itt lesz az újabb két rész!

A bajnokságból:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 3. 17:48

cicus írta:Szia Rita! Továbbra is imádom a sorozatot és már előre aggódom
nehogy bajuk essen,mert azt látni,hogy őrültekkel van dolguk,akik kiszámíthatatlanok
és mindenre képesekJó tudom,hogy tudtuk,ez egy krimi,de most kezdem érezni úgy
igazán.
Spoiler: mutasd
Most láttam az Ázsián,hogy volt az Év Fordítója díj szavazása és Andival az
élen végeztetek.Nálam is és szívből gratulálok :x Nem lehet eléggé hálásnak lenni
ezért a munkáért és mekkora örömet okoz ez nekünk,de tudod ezt Te is.

Hatalmas ölelés és puszi :littlehearth: /


És küldöm Neked az egész Tejutat :ymblushing:

Szia Cicus! És biztos vagyok benne, hogy továbbra is imádni fogod! Mondjuk magamból indulok
ki, de mindegy. Bizakodó vagyok.

A 11. részben Jin Xi elemzése után a két főhős nagyjából kapiskálja, miért is lesz a szerepük a
bajnokságban, de azt még mindig nem értik, hogy miért pont kettejüket választotta ki T.

A 12. résztől érezhető az igazán, hogy még csak nem is krimiről, hanem többről, thrillerről van
szó. A Love Me is az volt, szóval számomra már nem olyan ijesztő ez a műfaj, mint korábban,
amikor még nem ismertem, és a horrorral azonosítottam.
A 13. résztől meg bedurvulnak a dolgok. Nagy izgalmak lesznek!

Köszönöm szépen a szép szavakat! Hidd el, a fordítónak is nagy örömet okoz a fordítás. Különben
minek csinálná. Akinél nem így van, ott valami hibádzik. Érdemes magába néznie az illetőnek.

Köszönöm a Tejutat! Hoztam cserébe Naprendszert (nem célzásként):

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 3. 18:16

f.ági írta:Szia Rita!
Vittem a két részt még tegnap, köszönöm szépen , de csak a patkányig jutottam, meg utána a véletlenszerű séta közbeni érintésekig. Mint az oviban, de jó volt nézni. :-)
Elindult a gépgyár mától, vagyis a tanulás, de esti programnak be van tervezve végignézni.
Gratulálok a 2. helyhez! :-)
.....................
Közben hajnalban sikerült meg is néznem. Kezd izgalmassá vállni az esemény!
Azért várom, hogy mikor derül ki mindkettőjük számára, hogy a másiknak vannak sötét foltok az emlékeiben.
Birom Fapofát is :-), mindig azt gondolom, na most fog kiderülni, hogy valójában ő mégsem jó fiú. :-) :-)
A nézése, hát mint a kőszikla. :-)

Szia Ági! Te jó ég! Az a patkány igazi volt szerinted? Jól megfigyeltem. Hatalmas volt.
Olyan idétlenség, hogy pont egy patkány miatt kell összeborulniuk. Igaz, ez a geg még
nincs elcsépelve. Lehetett volna az is, hogy Jin Xi megbotlik és HC-nek kell elkapnia,
hogy el ne essen. Milyen unalmas klisé!

Ahogy írtam fentebb, magasabb szintre lép Jin Xi és HC kapcsolata, amelyben egyelőre
csak a komolyságnak lehet szerepe. Vállvetve kell harcolniuk, együttműködniük, védeniük
egymást, hogy életben maradjanak. Mondjuk ez jobban összerázza majd őket, mint a
patkány.... hihi!

Fapofa az Pókerarc lenne? Vagy talán a Doki?

Köszönöm a gratulációdat! És nagyon szívesen!

Kép
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2018. január 3. 18:30

Drága Ritám! Sziasztok Mindenki!
Einsteinnek igaza lehet az idő viszonylagosságával kapcsolatban. *-:) Kicsit nyögve-nyelődtem az első négy részen, aztán a következő két rész felébresztette a kíváncsiságomat, érdekelni kezdett a sorozat. :-? Most újabb négy részt néztem -egyben- végig, és fele annyi ideig tartott, mint az első négy, :-??
Rejtvényfejtésben nem vagyok jó, a megfigyelőkészségem hiányzik. Nem látom a részleteket, elsiklok az apróságok felett. Irigyellek benneteket, olyan jó kis teóriákat építgettek.

Spoiler: mutasd
A történet, érdekes, izgalmas de rejtélyes,de a lényege nekem továbbra is lila köd. Van ugye egy bűnöző banda, akiknek a vezetője talán K, aki nyilván profi hipnotizőr. (a memóriazár párosunknál neki köszönhető? baleset miatt történt értem, de kettejüknél, egyidőben?)
Mi a céljuk? Mintha a banda is most szerveződne, K gyűjtené az embereit. Úgy, hogy segíti őket a beteges vágyaikban. T-t például, aki igazságosztó akar lenni, hagyja kicsit játszani, aztán mikor forró a helyzet,komolyra veszi, és dobja a listát. Vagy az első részekben a (rém)álomvarázsló bűvész és a sérült lelkű bohóc bűntársa. És mindezt miért, még találgatni sem tudok.


Jin Xi karaktere felöltözött. Meg tudta mutatni a pimasz, magabiztos pengeész mögött lakó gyámoltalant, aki ki tudja milyen szörnyűségeket élt túl. A lépcsős jelenetben hitelessé vált, amit az első részekben -talán nem túl szerencsésen- megvillantott.
Han Chen. Továbbra is kifogástalan karakter, mondtam én, hogy beleszeretős. :ymblushing:
Doki. Víztiszta, teljesen gyanús egyén. A fodrásza kezét elverném.
Elit csapat. Máris szeretem őket. Ennyi jó pasi együtt, wowww.
Romantika. Kezdődik, édesedik. Lenyűgöz, amikor két ember kerülgeti egymást, egyre szűkülő körökkel járja a dervistáncot. :littlehearth:

Köszönöm a munkádat Ritám, a következő részekre rárepülök.
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 3. 18:31

nildiko írta:Kedves Rita, gratulálok a helyezéshez. Annak ellenére, hogy mi lett az eredmény,nálam több első hely van. Megszavaztam magam, magamnak.
Elkezdtem a sorozat nézést 4 részig jutottam eddig. Nagyon izgalmas. Itt még semmit sem olvastam el, nem akarom, hogy befolyásoljon.
Ma elviszem még az itt lévő feliratokat, és ha minden igaz elérem a csapatot.
Jó munkát neked, és persze kellemes pihenést is.

Jégvirágos művészet /víztócsa télen/.

Kedves Ildikó! Köszönöm szépen! Biztosan nehéz lehetett csak egyre szavazni.

Nagyon örülök, hogy ismét együtt nézünk sorozatot! Jó lesz közösen izgulni! Mert hogy
amit eddig láttunk, az még csak a kezdet. Innentől azonban határozott váltás érződik
majd. Súlyosodik a történet, ezzel együtt nő az izgalom és fokozódik a feszültség is.

Egy biztos, jól fogunk szórakozni!

Nagyon szép a jégvirágod! Én is megpróbálkozom majd hasonlóval, ha fagy lesz.

Nekem jeges virágom van: komló. A nagy képen fagyott esőcseppek is láthatóak rajta:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 3. 19:07

szilagyongyi írta:Drága Ritám! Sziasztok Mindenki!
Einsteinnek igaza lehet az idő viszonylagosságával kapcsolatban. *-:) Kicsit nyögve-nyelődtem az első négy részen, aztán a következő két rész felébresztette a kíváncsiságomat, érdekelni kezdett a sorozat. :-? Most újabb négy részt néztem -egyben- végig, és fele annyi ideig tartott, mint az első négy, :-??
Rejtvényfejtésben nem vagyok jó, a megfigyelőkészségem hiányzik. Nem látom a részleteket, elsiklok az apróságok felett. Irigyellek benneteket, olyan jó kis teóriákat építgettek.

Spoiler: mutasd
A történet, érdekes, izgalmas de rejtélyes,de a lényege nekem továbbra is lila köd. Van ugye egy bűnöző banda, akiknek a vezetője talán K, aki nyilván profi hipnotizőr. (a memóriazár párosunknál neki köszönhető? baleset miatt történt értem, de kettejüknél, egyidőben?)
Mi a céljuk? Mintha a banda is most szerveződne, K gyűjtené az embereit. Úgy, hogy segíti őket a beteges vágyaikban. T-t például, aki igazságosztó akar lenni, hagyja kicsit játszani, aztán mikor forró a helyzet,komolyra veszi, és dobja a listát. Vagy az első részekben a (rém)álomvarázsló bűvész és a sérült lelkű bohóc bűntársa. És mindezt miért, még találgatni sem tudok.


Jin Xi karaktere felöltözött. Meg tudta mutatni a pimasz, magabiztos pengeész mögött lakó gyámoltalant, aki ki tudja milyen szörnyűségeket élt túl. A lépcsős jelenetben hitelessé vált, amit az első részekben -talán nem túl szerencsésen- megvillantott.
Han Chen. Továbbra is kifogástalan karakter, mondtam én, hogy beleszeretős. :ymblushing:
Doki. Víztiszta, teljesen gyanús egyén. A fodrásza kezét elverném.
Elit csapat. Máris szeretem őket. Ennyi jó pasi együtt, wowww.
Romantika. Kezdődik, édesedik. Lenyűgöz, amikor két ember kerülgeti egymást, egyre szűkülő körökkel járja a dervistáncot. :littlehearth:

Köszönöm a munkádat Ritám, a következő részekre rárepülök.

Kedves Gyöngyi! Jókat vigyorogtam az írásodon! Már az elején is! Hát igen, hol ólom lábakon jár,
hol meg csak úgy elrepül az idő.

Én vegyes típus lehetek, mert nagyon jó megfigyelő vagyok, mindent észreveszek, még azt is, amit
nem kéne (az iskolában nem mindig díjazzák a gyerekek), rejtvények, megfigyeléssel kapcsolatos
tesztekben verhetetlen vagyok, de.... ha ismeretlen helyen megyünk az utcán, sokszor nem veszem
észre, ha már másodszor megyek el ugyanaz előtt az üzlet előtt, nem tudom merről jöttünk, hol
parkolunk, hogy tudunk oda visszamenni. Ha kijövünk valahonnan juszt is az ellenkező irányba indulok
el, és vitatkozom, ha azt mondják, hogy ne arra menjek, mert arról jöttünk...

Annyira, de annyira jók a kérdéseid, hogy nem is hiszed! Mind lényeges dolgokat feszegetnek, nem is
tudok egyikre sem válaszolni. Azzal olyan információkat árulnék el, ami csökkenti a további izgalmakat.

Miden ki fog derülni de nem egyszerre, hanem folyamatosan, és még így is egy rahedli magyarázatra
szoruló dolog marad a végére, de azokra is választ kapunk. Ráadásul, amikor kiderül valami, azonnal
újabb kérdés vetődik fel, amire újra várjuk a választ. Mindig van min izgulni!

Majd meglátod, a végén amikor helyre kerülnek a darabkák, akkor erős késztetést fogsz érezni, hogy
újra nézd az egészet. Annyi mindent nem veszünk észre menet közben.

Jin Xi, Han Isten, Fekete Pajzs Csoport, romantika... mindennel egyetértek veled. Egyedül a Dokit nem
láttam gyanúsnak, de ti igen, mindegyikőtök, ez érdekes!

Mindent nagyon szívesen! Vasárnap jövök!

Kép
dobone47
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. április 20. 13:00

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: dobone47 » 2018. január 3. 19:30

Kedves Rita!

Először is gratulálok a fordítói díjhoz. December 26-án azt írtam: " Én nem szeretem a fordítással egy időben nézni a sorozatokat, kivételt csak általad és Vajandi által fordított sorozatokkal teszek, mert Nálatok biztos lehetek abban, hogy nem marad abba a fordítás, nincsenek aránytalanul hosszú szünetek a feltett részek között." Úgy látszik sokan gondolkodnak a fordítói munkásságotokról hasonlóan, örülök mindkettőtök helyezésének.
Megnéztem a 9.-10. részt is, továbbra is nagyon tetszik, szeretem az ilyen jellegű sorozatokat, ahol a bűnügyi szál mellett, ilyen erős a romantikus is. A párról a véleményem nem sokat változott, talán csak annyit, hogy Bai Jin Xi már nem irritál, már majdnem kedvelem, különösen a lépcsős kiborulása óta, Han Chen pedig, ha lehet még inkább tetszik, mint az elején.

Üdv.: Vera

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég