Memory Lost (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 18:12

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen a 11-12.részek fordítását.

Szia! Nagyon szívesen a fordítást!

%%- :D %%- @};- %%- :D %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 18:26

wsxwsx18 írta:Szia Rita,

Majd kiugrottam a bőrömből, mikor láttam( munka közben), hogy már fent is van a következő két rész. Már alig vártam, hogy hazaérjek és megnézhessem. :D :D Köszönöm a feliratokat. :x

Ui: Közben, míg vártam elkezdtem a Love Me-t, és hihetetlenül tetszik, nagyon gyorsan haladok a részekkel. Eddig nem néztem még kínai krimit és/vagy thrillert, és álmomban sem mertem volna gondolni, hogy nekem ez baromira tetszeni fog. De hát zseniális, csak úgy mint, ez a sorozat is. Mindkettő újranézős nálam,pedig én aztán nem vagyok a nagy újranézősök híve, de ezek lekenyereztek. :D

Ui2: Engedd meg, hogy hadd gratuláljak, az Ázsia Ékkövén, év fordítóján való helyezésedért. Csatlakozom az előttem lévő hozzászólásokhoz. Számomra te is első helyen végeztél!! NAGYON BÜSZKE VAGYOK RÁD!! Köszönöm, hogy ennyire figyelmes és odaadó vagy velünk! Remélem még hosszú ideig élvezhetjük a fordításaidat. :ymparty: :ymapplause:

Szóval egy szónak is száz a vége: KÖSZÖNÖM! :littlehearth:

Szia Brigi! Nagyszerű érzés örömet okozni! Már csak ezért is klassz dolog fordítással foglalkozni!

Úgy örülök, hogy belekezdtél a Love Me-be, és annak is, hogy tetszik! Nekem is ez volt az első ebben
a műfajban, és mint mindig, ha olyan stílusba kóstoltam bele, amit addig fanyalogva szemléltem,
bosszankodtam, hogy miért nem hamarabb jutott eszembe az ötlet. Nagyon szerettem fordítani is,
mint ahogy most a Memory Lostot is! Nálam egy polcra került a kettő.

Köszönöm a gratulációdat és a szép szavakat! Aranyos vagy! Én is azt kívánom magunknak, hogy még
sokáig élvezhessük együtt az ázsiai sorozatokat, filmeket. Rajtam nem fog múlni!

Egyre többször kerül szóba egy tavalyi eset, amiről senki nem akar beszélni, de a következő részben
kiderül miről is van szó.

Kép
Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. január 5. 18:38

Drága Rita! Gyönyörű a Naprendszerünk még így gif-en is :)
Meg is néztem a 2 részt,hát igen már kezdek még jobban izgulni miattuk
és amikor megláttam a függőhidat,ami nagy vágyam még átmenni,de ha
minden filmben azt látom,hogy leszakad,vagy elvágják gonoszék a kötelet
kezdek aggódni,hogy mire sor kerül rá nem,hogy csökken inkább nő majd a
félelmem. ;;) Arról már nem is beszélve,hogy Han Istenem is megsérült.
Az utolsó kép is elég baljóslatú volt üvegcsék,kémcsövek,piros folyadék,
vajon miért éreztem rosszul magam,hiszen a parfümöket szeretem.Na majd
ez is kiderül,lehet nincs igazam.Egy kicsit izgultam a magassarkú cipő miatt,
de szerencsére kaptak terep felszerelést ;)
Szép estét és gyönyörű hétvégét Mindenkinek


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 18:45

erika001 írta:Kedves Rita!Nagyon köszönöm az újabb két rész feliratát."Sajnos" én is belekukucskáltam egész a 20.részig egyszerűen nem bírtam leállni vele.Most már lenyugodtam mert amit a legjobban vártam az benne volt a 20.részig.na,jó ez nem azt jelenti,hogy ne várnám a feliratokat sőt még jobban várom mint eddig.Nekem Jin Xi-vel egyáltalán nem volt bajom bár a "kis pukkancs"jelző rá nagyon találó.Egy kicsit szinpadias de egyenes szerethető lány.Szerintem Han Chen is van olyan magabiztos mint Jin Xi.A doki kissé merev de én nem láttam benne sem a gonosz szándékot.Akiben viszont igen az a matrica aki számomra a Napsugaram-ból a mostohahugira emlékeztet a viselkedése.A krimi szál nagyon izgalmas és rejtélyes és még milyen lesz ahogy Te is mondod Rita ugyanis végig izgultam a 20.-ig.Köszönöm,hogy megtaláltad és fordítod ezt a szuper sorozatot.Kellemes hétvégét Mindenkinek!Üdv:Erika

Kedves Erika! Bevallom, régebben nem nagyon örültem, ha valaki előre szaladt, vagy ne adj isten
végignézte a sorit, amit épp fordítottam, mert úgy éreztem, hogy hiábavaló a munkám. Persze, ez
butaság, tudtam ezt én, de ezt éreztem, nem tehetek róla. Aztán egyszer azt mondtam magamnak,
hogy tulajdonképpen a kukucska, a leskelődés csak a nagyon jó sorozatok sajátja, örülnöm kell neki,
hogy ilyen klassz, kukucskálásra hajlamosító sorozatot fordíthatok. Azóta boldog vagyok, ha előre
szaladtok!

Mindent nagyon szívesen! Neked is Kellemes hétvégét!

Matrica számomra rosszabb, mint Yi Chen húga. Ez sokkal tolakodóbb, levakarhatatlanabb. A 11. részben
Han Chen bemutatkozott. Ő a hetyke kakaska. Azt hittem behúznak egymásnak azzal a sráccal, akitől
a golyóját ellopta:

Kép

Azután milyen gyengéd volt Jin Xivel. Jót röhögtem rajta. Szerintem JX egyáltalán nem félt:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 5. 18:47

Na itt vagyok, már magamhoz tértem! olyan fáradtság fogott el, hogy már ülni sem bírtam. Jólesett egy kicsi szunyókálás...mert ahányszor éppen elaludtam volna szólt a telefon! :)) :(( :)) Máskor meg... :ymdaydream: :)) :)) . Na mindegy pihent vagyok ez a lényeg és juszt sem ittam kávét-

visszatérve a lényegre...olvastam a hozzászólásokat, és jót vigyorogtam, hogy nem vagyok már egyedül leselkedésügyileg. :))
tényleg muszáj legalább egyszer natúrban megnézni, mert amikor meg felirattal nézi az ember, nem vesz mindent észre, tehát ebből is dupla, és nagyjából így van képben az ember..igaz én csak a 16. részig jutottam még csak el, de ráér, ott éreztem azt, hogy egy kicsit meg lehet állni.!
Spoiler: mutasd
Matricát úgy utálom de úgy...
Izgalmas volt a felkészülés, kiválasztás, és nagyon tetszett a hipermodern épületbelső. Kívűlről nem árulkodik, nem látszik semmi különös. :D
Érdekes volt a játékosokat megismerni, és még ránéztében is minimum a fele sáros valami oknál fogva! A lövöldözős kicsit engem is megzavart, néha nem tudtam sokadjára sem, hirtelen ki kicsoda. Viszont nagyon tetszett párosunk kitartása egymás mellett...az együtt megyünk be és együtt is jövünk ki..vitt mindent!
T remekül kiválasztotta a helyszínt és az időpontot, ami külön nehézséget és problémát okozott mindenkinek! Érdekes, hogy bármi balhé van, rögtön párosunkat veszik elő, nagyon eltakaríthatnékja van egyik másiknak /nem véletlenül/ majd kiderül mitől sárosak.
Spoiler: mutasd
mondjuk azokat a pillanatokat nem szeretem,
de mit csinálnak ott vannak azok a jelenetek. Még jó hogy csak ennyit látunk belőle...

a hídkötél levágása nagyon durva volt, viszont az átkelésnél megint édes évelődésnek lehettünk a tanúi.
az első gyilkosságot is párosunk nyakába akarják varrni, majdnem sikerrel! A megszakadt kapcsolat miatt nagy az izgalom fent, vajon időben érkezik e majd a mentőcsapat? Addig még lesz egy két bonyodalom..és titkokra is sor kerül! ;) :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 5. 18:52

Szia Rita!

Nagy köszönet a két új részért. Igyekszem este elkezdeni, bár három feladatot kaptunk ma holnapra megoldani - ebből egy órán 1,5 óra -.
Igy ha azokat megoldom, meg megnézem a két részt már aludnom sem kell, indulhatok reggel ismét okosodni. :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 18:53

B.Marika írta:Szia Rita!
Most értem haza a szokásos kezelésről és micsoda meglepetés várt! Már nézem is! :littlehearth:
Köszönöm szépen!

Szia Marika! Egészségedre váljék a kezelés! Jó kiegészítője lesz az újabb két rész.

Nagyon szívesen! Jó szórakozást!


Az első gyilkosság után a társak Jin Xit és Han Chent gyanúsítják:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 19:12

cicus írta:Drága Rita! Gyönyörű a Naprendszerünk még így gif-en is :)
Meg is néztem a 2 részt,hát igen már kezdek még jobban izgulni miattuk
és amikor megláttam a függőhidat,ami nagy vágyam még átmenni,de ha
minden filmben azt látom,hogy leszakad,vagy elvágják gonoszék a kötelet
kezdek aggódni,hogy mire sor kerül rá nem,hogy csökken inkább nő majd a
félelmem. ;;) Arról már nem is beszélve,hogy Han Istenem is megsérült.
Az utolsó kép is elég baljóslatú volt üvegcsék,kémcsövek,piros folyadék,
vajon miért éreztem rosszul magam,hiszen a parfümöket szeretem.Na majd
ez is kiderül,lehet nincs igazam.Egy kicsit izgultam a magassarkú cipő miatt,
de szerencsére kaptak terep felszerelést ;)
Szép estét és gyönyörű hétvégét Mindenkinek

Szia Cicus! Minket össze kéne kötni! Nekem is nagyon nagy vágyam, hogy egy olyan függőhídon
átmenjek (és közben fotózzak), ami két jó magas pont közé van kifeszítve. Valami miatt imádok
a magasban lenni, és a függőhíd sokat tenne hozzá az érzéshez.

Han Isten sérülése egészen komoly lesz. Rozsdás volt a csapda. A táborba tartó úton még magas
sarkú félcsizma volt JX-n, de jól vette a természeti akadályokat a földúton.

Neked is kellemes hétvégét kívánok!

A parfümök nekem is már első látásra is baljóslatúak voltak, mert a thai Raging Phoenix c. filmem
jutott azonnal eszembe róluk. Most viszont azt is megláttam, hogy mindegyikbe egy-egy baba van
ültetve, így aztán már értem, hogy ha tudat alatt is, de miért juttatta eszembe a filmet. Futkos a
hátamon a hideg:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 19:31

Kata58 írta:olvastam a hozzászólásokat, és jót vigyorogtam, hogy nem vagyok már egyedül leselkedésügyileg. :))
tényleg muszáj legalább egyszer natúrban megnézni, mert amikor meg felirattal nézi az ember, nem vesz mindent észre, tehát ebből is dupla, és nagyjából így van képben az ember..igaz én csak a 16. részig jutottam még csak el, de ráér, ott éreztem azt, hogy egy kicsit meg lehet állni.!

Már nagyon sok mindent észrevettem, amit elsőre nem, igaz, hogy most már tudom, mit
kellett volna észrevennem.
Kata58 írta:Érdekes volt a játékosokat megismerni, és még ránéztében is minimum a fele sáros valami oknál fogva! A lövöldözős kicsit engem is megzavart, néha nem tudtam sokadjára sem, hirtelen ki kicsoda. Viszont nagyon tetszett párosunk kitartása egymás mellett...az együtt megyünk be és együtt is jövünk ki..vitt mindent!

Ha követjük T eddig megismert logikáját, akkor az összes játékos sáros. Ha Jin Xi jól elemzett,
akkor T meg akarja őket büntetni, azért hívta őket össze. Ahogy a levélben elhangzott, JX-t és
HC-t nem akarja megölni, ők másért kellenek oda.
Nekem is nagyon tetszett HC jelszava, a 11. rész végén, az "Együtt megyünk be, együtt jövünk ki."
A 12. rész végét is a közös jelenetük zárta, attól már el is olvadhattam volna, ha nem aggasztana
HC sérülése.
Kata58 írta:T remekül kiválasztotta a helyszínt és az időpontot, ami külön nehézséget és problémát okozott mindenkinek! Érdekes, hogy bármi balhé van, rögtön párosunkat veszik elő, nagyon eltakaríthatnékja van egyik másiknak /nem véletlenül/ majd kiderül mitől sárosak.

T mint tökéletes! Még az eső is pont akkor kezdett esni, amikor kellett neki. Szegény színészek!
A többiek jól ismerik egymást, bíznak egymásban, míg a két idegent nem tudják hová tenni.

És újabb emlékképeket idézett fel HC és JX egymásban. Ez a Han Chené. Mintha már látta volna a
lépcsőn felszaladó és integető JX-t:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 19:37

f.ági írta:Szia Rita!

Nagy köszönet a két új részért. Igyekszem este elkezdeni, bár három feladatot kaptunk ma holnapra megoldani - ebből egy órán 1,5 óra -.
Igy ha azokat megoldom, meg megnézem a két részt már aludnom sem kell, indulhatok reggel ismét okosodni. :-)

Szia Ági! Szegényke! Első a házi feladat, a két rész, csak jutalom lehet. Ha holnap, hát holnap!

Jia You! Fighting! Aja aja! Su Su!


Csak hogy jobban menjen a számolás:

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. január 5. 23:04

Kedves Rita !

Köszi az új részeket vittem, és irok.
Spoiler: mutasd
Örülök, hogy a forditói szavazásnál ilyen sokan szavaztak rád " persze Én is ". Nehéz külöbséget tenni a forditók között mert mindegyik önzetlen munkát csinál. Inkább aszerint tudtam szavazni, hogy milyen sorozatokat,filmeket fordit és az számomra menyire szerethető.Te nagyon sok olyan uj témájú sorozatot forditottál amit mások nem, Tészta útja, Teás történet., apró filmek. Ezért is külön köszönöm, hogy fordítasz és örömöd leled benne ahogy mi is. Mégegyszer köszönet :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth
Marika58
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 10:09

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Marika58 » 2018. január 6. 0:19

Kedves Rita! Köszönöm az újabb részeket. Kellemes hétvégét kívánok!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. január 6. 8:18

Kedves Rita, köszönetem a 11-12 rész feliratáért. :flower1:

Még el vagyok maradva egy kicsit. De majd behozom.

A szavazás tényleg nehéz volt, /de én csak a 8 személy kiválasztása után szavaztam, először nem is akartam, mert legalább 8 kedvenc fordítóm van/.
A fotó nagyon szép, ki gondolná, hogy ennyire szép lehet egy száraz komló.
Jó pihenést kívánok ezen a szombati napon és továbbra is.
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. január 6. 14:42

Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm neked a 11-12. részek feliratainak a fordítását. ^:)^
A megnézés egy picit tolódik, mert dolgozom, és a fiamék itthon vannak.
Szép hétvégét kívánok, nálunk gyönyörűen süt a nap.
Marcsi :)
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2018. január 6. 15:49

Köszönöm az újabb részeket! Eddig nagyon érdekfeszítőnek találom a sorozatot!

Leo45
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2018. január 6. 17:58

Drága Ritám! Hálásan köszönöm a 11-12 részek fordítását is.
Szembejött nekem, hogy nem vagyok már mai leány, mégpedig a Counter-Strike stratégiai játék okán. Valahol írtad Ritám, hogy a játék élőszereplős változatára hirdetődött a verseny. Ezt naná, úgy elfelejtettem, ahogy kell, egy időben az olvasásával. Készültem fejben egy számítógépes versenyre. Aztán ahogy szóba került a helyszín, olyan Power Paintball féle izéra gondoltam. De hogy ez olyasmi, mint az X-box Kinect, csak hatalmasban, kint a szabadtérben, fenn a hegyek között.... aztaaaa! :-bd hogy mik vannak :-bd - és itt jött a bajom is.
Mert ha akció, valahogy mindjárt kötözködni támad kedvem. Apróság, de annyira zizereg, hogy elviszi a figyelmemet. Merthogy milyen profi már a technika, de úgy amblokk. Olyan CCTv kamerarendszer, hogy fotelből látjuk a világot, figyeljük a népet, de! kapnak hőseink egy, azaz 1db távirányítónak álcázott nyomkövetőfélét, amit a szikrázó napsütésben locsolt, trópusinak szánt műeső úgy odavág, hogy legfeljebb diótörésre lesz való, a felszerelés többi részével együtt. Ne már, a mobilomban is van helyzetjelző, ami szakadásig lövi a GPS jeleket, 'oszt méterre tudni hol vagyok.
Ez kiírtam magamból, meg amúgy is megvigasztalódtam kettejükkel. Mennyire természetesek együtt. Olyan nyilvánvalóak, olyan elkerülhetetlenek. Az egymás mellett alvás meghittsége, mint a szépen összeszokott emberpároknál....talán nem véletlen ez. :) Persze, ha szóba került a másiknál a barát-, barátnő léte-nem léte, nyúlt a fülük, kerekedett a szemük,-kíváncsiságuk.

Spoiler: mutasd
T nevű ellenségünk, mint megtudtuk, eltért a "TERV"-től. Ezért megtorlás várható, valószínű K-tól. Hogyan? Miben? A játék nem lehet,
az hirdetve volt, nem tudta volna eltitkolni a jóakarója-főnöke-bűntársa elől. A két rendőr bevonása? Ez esélyesebb, de ez sem jól titkolható,
nem valószínű. Marad, hogy a vérengzés után feladja magát. Ennek K szempontjából nem lehet értelme, ez neki csak veszteség. Ennek ellentmond viszont a fórumbeszélgető figyelmeztetése, hogy ha eltér a tervtől baja eshet. Aki feladja magát, annak mi oka tartani mástól. Ááááá, nem jövök rá, se a tervre, se az elhajlásra.


Ritám, várom nagyon a fordítást. Addig is emésztődnek az eddigiek, én nem kukuccsolok, így is nehezen okoskodom ki mit látok, a fordításod nélkül teljesen elvesznék.
Jó pihenést kívánok a hétvégemaradékra! :flower1:
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
virag1
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. január 6. 18:01

Kedves Rita !

Megnéztem és ahogy látom most kezdődik csak az igazi izgalom.
Kissé érdekes volt mikor T üldözik akkor BJX aki nem tud térképről olvasni irányit . Tényleg ennyire.... a kiváló elit egység !!!
A másik mikor mikor Dumagép annyira sorkat iszik, valóban ilyen vagy csak megjátsza magát ahogy Póker ac is valami nem simmel náluk sem mint ahogy Dr Xu orvosnál sem. Nem az igazi arcukat mutatják szerintem. Na majd....
Az biztos, hogy a tavalyi játékban részvevők egy része okozta az akkor meghalt lány halálát.
Szándékos volt hogy átcsalták Öket egy olyan területre amitt nem ismernek.
T-nek ( aki szrintem You Chuan mert teljesen hasonlit rá akit üldöztek a bevásárló központban ) van egy külső segítője is de még nem tudni ki. Ez abból derül ki mikor meglövik HC-t hogy tovább menjen. és a hidnak a levágása.
Kicsit furcsa volt, hogy főszereplőinknek volt idejük felkészülni de alap dolgokat nem hoztak magukkal, nem nézték meg az időjárást nem kaptak semmi ultramodern követő felszerelést, pedig az irodák után ezt várta volna az ember, és igy tovább.
Na de ... igy irták meg.
Spoiler: mutasd
nem vagyok elemző csak logikus gondolkozású és jó lett volna ha az iró ezekre is gondolt volna, a rendező idétlenségeiről meg....hagyjuk.

Ettől függetlenül várom a folytatást. :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 7:30

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszi az új részeket vittem, és irok.
Spoiler: mutasd
Örülök, hogy a forditói szavazásnál ilyen sokan szavaztak rád " persze Én is ". Nehéz külöbséget tenni a forditók között mert mindegyik önzetlen munkát csinál. Inkább aszerint tudtam szavazni, hogy milyen sorozatokat,filmeket fordit és az számomra menyire szerethető.Te nagyon sok olyan uj témájú sorozatot forditottál amit mások nem, Tészta útja, Teás történet., apró filmek. Ezért is külön köszönöm, hogy fordítasz és örömöd leled benne ahogy mi is. Mégegyszer köszönet :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth

Kedves Virág! Pedig pont ezek az általad említett más témájú sorozatok, dokumentumfilmek,
rövidfilmek a legkevésbé nézettek, de a lelkes kis csapat miatt, aki le szokta tölteni, érdemes
őket megkeresni, és lefordítani. Na, meg persze magam miatt is, aki szintén nagyon szeretem
őket. A leges legkedvesebb sorozatom, amiért mindig hálás leszek, hogy lefordíthattam, az az
Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben. Azóta is a Himalájába vágyom, hogy
személyesen is megnézhessem azokat a csodás helyeket, ahová elvitt a sorozat.

Köszönöm a dicséretet, és a szavazatot is! Nagyon szívesen a két újabb részt! Sietek vissza
fordítani, mert ma újabb kettővel szeretnélek megörvendeztetni benneteket!


Épp nagy ramazuri van a "dilikastélyban":

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 7:31

Marika58 írta:Kedves Rita! Köszönöm az újabb részeket. Kellemes hétvégét kívánok!

Kedves Marika! Nagyon szívesen!

Neked is szép vasárnapot kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 7:41

nildiko írta:Kedves Rita, köszönetem a 11-12 rész feliratáért. :flower1:

Még el vagyok maradva egy kicsit. De majd behozom.

A szavazás tényleg nehéz volt, /de én csak a 8 személy kiválasztása után szavaztam, először nem is akartam, mert legalább 8 kedvenc fordítóm van/.
A fotó nagyon szép, ki gondolná, hogy ennyire szép lehet egy száraz komló.
Jó pihenést kívánok ezen a szombati napon és továbbra is.

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen! Estefelé ugorj be a következő kettőért is!

Spoiler: mutasd
Először én sem szavaztam, hiszen nem látom más fordítók munkáit, így a felirataikon
keresztül nem tudok véleményt alkotni róluk. Aztán amikor megláttam a nyolcas listát,
mégis megnyomtam a "szavazok" gombot, mégpedig a Perszephone neve előttit. Azért
választottam őt, mert fiatal, kezdő fordítóként egyedül neki sikerült bejutnia a sok
"öreg" közé. Ez azt jelenti, hogy jól csinálja, amit csinál. Ezt ismertem el a szavazatommal.


Ildikó siess utánunk, mert ezzel a mondattal kezdetét vette a beígért őrület:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 7:47

gyomar írta:Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm neked a 11-12. részek feliratainak a fordítását. ^:)^
A megnézés egy picit tolódik, mert dolgozom, és a fiamék itthon vannak.
Szép hétvégét kívánok, nálunk gyönyörűen süt a nap.
Marcsi :)

Szia Marcsi! Igazolom a távollétet! Első a munka és a család!

Ma jön újabb két rész, így ha időd lesz, négyet nézhetsz meg egyben. Kemény lesz!

Nálunk utoljára 30-án sütött ki három percre a nap. Direkt számontartom, mert ilyen
azért nem szokott lenni, hogy hetekig csak köd, nyálka és sötétség jut osztályrészül
az itt élőknek.

Szép vasárnapot kívánok!

Ez a parfümös üvegcse olyan szép volt a kis üvegmadárkával a tetején, csak az a
baba ne lenne benne!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 7:51

leo-leo írta:Köszönöm az újabb részeket! Eddig nagyon érdekfeszítőnek találom a sorozatot!

Leo45

Nagyon szívesen! Örülök nagyon, hogy eddig tetszik a sori! Remélem, így is marad!

A mai két részben több mindenre fény derül, például arra is, mi történt Gu Rannal:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 8:23

szilagyongyi írta:Drága Ritám! Hálásan köszönöm a 11-12 részek fordítását is.
Szembejött nekem, hogy nem vagyok már mai leány, mégpedig a Counter-Strike stratégiai játék okán. Valahol írtad Ritám, hogy a játék élőszereplős változatára hirdetődött a verseny. Ezt naná, úgy elfelejtettem, ahogy kell, egy időben az olvasásával. Készültem fejben egy számítógépes versenyre. Aztán ahogy szóba került a helyszín, olyan Power Paintball féle izéra gondoltam. De hogy ez olyasmi, mint az X-box Kinect, csak hatalmasban, kint a szabadtérben, fenn a hegyek között.... aztaaaa! :-bd hogy mik vannak :-bd - és itt jött a bajom is.
Mert ha akció, valahogy mindjárt kötözködni támad kedvem. Apróság, de annyira zizereg, hogy elviszi a figyelmemet. Merthogy milyen profi már a technika, de úgy amblokk. Olyan CCTv kamerarendszer, hogy fotelből látjuk a világot, figyeljük a népet, de! kapnak hőseink egy, azaz 1db távirányítónak álcázott nyomkövetőfélét, amit a szikrázó napsütésben locsolt, trópusinak szánt műeső úgy odavág, hogy legfeljebb diótörésre lesz való, a felszerelés többi részével együtt. Ne már, a mobilomban is van helyzetjelző, ami szakadásig lövi a GPS jeleket, 'oszt méterre tudni hol vagyok.
Ez kiírtam magamból, meg amúgy is megvigasztalódtam kettejükkel. Mennyire természetesek együtt. Olyan nyilvánvalóak, olyan elkerülhetetlenek. Az egymás mellett alvás meghittsége, mint a szépen összeszokott emberpároknál....talán nem véletlen ez. :) Persze, ha szóba került a másiknál a barát-, barátnő léte-nem léte, nyúlt a fülük, kerekedett a szemük,-kíváncsiságuk.

Spoiler: mutasd
T nevű ellenségünk, mint megtudtuk, eltért a "TERV"-től. Ezért megtorlás várható, valószínű K-tól. Hogyan? Miben? A játék nem lehet,
az hirdetve volt, nem tudta volna eltitkolni a jóakarója-főnöke-bűntársa elől. A két rendőr bevonása? Ez esélyesebb, de ez sem jól titkolható,
nem valószínű. Marad, hogy a vérengzés után feladja magát. Ennek K szempontjából nem lehet értelme, ez neki csak veszteség. Ennek ellentmond viszont a fórumbeszélgető figyelmeztetése, hogy ha eltér a tervtől baja eshet. Aki feladja magát, annak mi oka tartani mástól. Ááááá, nem jövök rá, se a tervre, se az elhajlásra.


Ritám, várom nagyon a fordítást. Addig is emésztődnek az eddigiek, én nem kukuccsolok, így is nehezen okoskodom ki mit látok, a fordításod nélkül teljesen elvesznék.
Jó pihenést kívánok a hétvégemaradékra! :flower1:

Kedves Gyöngyi! Te, gondolom az unokák miatt, még tőlem is jobban képben vagy az ilyen játékokban.
Nekem csak a neve volt ismerős, mert vagy 12 éve megvolt ez a játék a legkisebbemnek, de akkor még
a számítógépbe kellett beletenni egy lemezt és arról ment a játék. Annyira emlékeztem, hogy lövöldözős,
más semmire.

Nekem meg az volt furcsa, hogy eltették azt az eszközt, amikor T világosan megmondta, hogy ne
vigyenek magukkal semmit. Tudták, mert azt is megírta az üzenetben, hogy nem akarja a két rendőrt
megölni, más miatt kell, hogy ott legyenek. Azonkívül már ismerték T-t, tudták, hogy mindenre képes,
azt is, hogy nagyon okos, jól felkészült. Mi van, ha felfedezi az eszközt (valamilyen más eszközzel) és
tényleg elkezd gyilkolni, ahogy ígérte.
Egyébként egyetértek veled, hogy ha már mégis vittek valamit, akkor lehetett volna miniatűr, vízálló
és bemérhetetlen (ha van ilyen).

Igaz, milyen szépen alakul a gerlepárocska! Olyan jó lesz figyelni őket!

Annyit tudok mondani, hogy van egy csapat, akinek K és T is tagja, akiknek van egy nagy tervük, azt
akarják megvalósítani. Ebbe a nagy tervbe piszkít bele T a saját külön bejáratú tervével. A többiek
attól tartanak, hogy ha "Ő" megtudja, akkor nagyon megharagszik majd T-re. Nem véletlenül aggódnak
emiatt. Ezért próbálta meg E lebeszélni T-t, de ahogy előre sejtették, nem sikerült neki.

A többi maradjon titok! Minden kérdésre meglesz a válasz. Én se értettem így elsőre a dolgokat. Azt
hittem, bennem van a hiba, ezért ha valami nagyon nem volt világos a feliratban, megnéztem a
másikban is (de jó, hogy kettő áll rendelkezésemre!). Aztán hagytam magam sodorni az árral, és a
végére összeállt a sztori. Ez az írónő!!! Csavaros agya van!!!

Nagyon szívesen a fordítást! Főznöm nem kell, úgyhogy ha itt fórumban végeztem, állok neki a
fordításnak, hogy estére újabb két résznek örülhessünk!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 8:48

virag1 írta:Kedves Rita !

Megnéztem és ahogy látom most kezdődik csak az igazi izgalom.
Kissé érdekes volt mikor T üldözik akkor BJX aki nem tud térképről olvasni irányit . Tényleg ennyire.... a kiváló elit egység !!!
A másik mikor mikor Dumagép annyira sorkat iszik, valóban ilyen vagy csak megjátsza magát ahogy Póker ac is valami nem simmel náluk sem mint ahogy Dr Xu orvosnál sem. Nem az igazi arcukat mutatják szerintem. Na majd....
Az biztos, hogy a tavalyi játékban részvevők egy része okozta az akkor meghalt lány halálát.
Szándékos volt hogy átcsalták Öket egy olyan területre amitt nem ismernek.
T-nek ( aki szrintem You Chuan mert teljesen hasonlit rá akit üldöztek a bevásárló központban ) van egy külső segítője is de még nem tudni ki. Ez abból derül ki mikor meglövik HC-t hogy tovább menjen. és a hidnak a levágása.
Kicsit furcsa volt, hogy főszereplőinknek volt idejük felkészülni de alap dolgokat nem hoztak magukkal, nem nézték meg az időjárást nem kaptak semmi ultramodern követő felszerelést, pedig az irodák után ezt várta volna az ember, és igy tovább.
Na de ... igy irták meg.
Spoiler: mutasd
nem vagyok elemző csak logikus gondolkozású és jó lett volna ha az iró ezekre is gondolt volna, a rendező idétlenségeiről meg....hagyjuk.

Ettől függetlenül várom a folytatást. :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Virág! Azért jó ez a sori, mert még az sem biztos benne, amit a két szemünkkel látunk, és
meg vagyunk győződve róla, hogy az igazat látjuk. Ilyen Gu Ran halála is. A mai részekben ki fog
derülni, hogyan halt meg.

Érdekes, amit írsz Pókerarcról és Dumagépről. Ahogy a Doki sem, úgy ők sem voltak nekem gyanúsak.

Minden szándékos, és minden T terve szerint alakul. Han Chenék jól tudták, T figyelmeztette őket
hangtompítós puskával. Ha két lépéssel lemarad a többiektől, akik amúgy is csak arra figyelnek, hogy
mielőbb csapdát állíthassanak a másik csapatnak, simán leadhatta a figyelmeztető lövést.

Spoiler: mutasd
Igazad van, T= Yuan Chuan. A mai részekben végkép leleplezi a rendező. Ahogy korábban írtam, nem
végig tartják előttünk titokban a "betűs" emberek kilétét.


Az eszközökről fentebb írtam Gyöngyinek. Igazatok van!

Han Chen is ezzel vádolja Jin Xit, hogy nem tud tájékozódni, az térképet sem tud olvasni, de ő azzal
vág vissza, hogy nem térképről, hanem a kamerák segítségével, és az épület modelljének segítségével
irányította őket.

És akkor most neki is állok a 14. résznek, hogy ma is izgulhassunk! Késő délután felé találkozunk!

Véletlenül meglátják, mi történik Gu Rannal:

Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. január 7. 11:01

Utolértem a fordításod és még nem néztem bele a folytatásba!! Miután minden ötletemet valaki már leírta, nem szaporítom a szót. Az biztos, hogy amikor azt hisszük megvan a megoldás rögtön kiderül ez azért nem teljesen így van. Ettől szuper ez a sorozat!!!

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég