Loving, Never Forgetting (online is nézhető)

picike
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:28

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: picike » 2016. április 25. 9:35

Nagyon köszönöm a fordítást Rita! Az igazat megvallva a vége felé már egy kicsit nyomasztó volt a sorozat. Örülök a boldog befejezésnek.
Kíváncsian várom a következő fordításod.
Picike
Zsuzsa
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. április 25. 8:06

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Zsuzsa » 2016. április 25. 14:13

Köszönöm a feliratokat!
Ancsa46
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:16

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Ancsa46 » 2016. április 25. 16:51

Kedves Rita.
Bizony motyogok magamban amikor nem úgy történnek az események ahogy az az én logikám szerint kellene hogy történjen. Még szerencse, mert akkor nem találkozhatnánk ennyi fondorlatos, már-már elképzelhetetlenül bonyolult fordulatokkal. Szóval jól van ez így ahogy van, hisz ezért szeretjük. Meg tudom érteni az idős bácsit, mert néha az én kezem is elindulna hogy megrázzam épp azt aki bekavar. Kíváncsian várom a következőt.
Legyen szép heted.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7216
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 25. 16:59

Olyan jó ide "hazajönni!" egész belakjuk már ezt a fórumot! végigolvastam a tésztautat, és amíg a 3. rész lement, addig elkészült a rizskochtom...együltünkbe befaltuk a 3/4 részét!
Muszáj lesz ezt a sorozatot újranézni, mert biztosan találok olyan részt amit nem tudtam észrevenni, vagy a könnyeimtől nem láttam tisztán..hol a nevetéstől, hol a sírástól. :lol: :lol: megyek végigolvasom az előttem levő hozzászólásokat, kivételesen visszafelé :lol: :lol: :lol:
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2016. április 25. 18:29

Sziasztok!
Én is úgy vagyok mint Kata.Jó ide eljönni, szétnézni, csemegézni majd menni és várni, hogy mikor jöhetsz újra.
Szép estét kívánok mindenkinek.
Marcsi :)
Avatar
mkatinka
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:22

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: mkatinka » 2016. április 25. 20:17

Rita köszönöm a befejező részeket!
Az előbb írtam egy hosszú hozzászólást, de kiléptetett a fórumból,és eltűnt.Nem tudom most újra írni, csak megköszönöm neked
és Krisztinek a munkátokat. A Noddle Road-ot is mindig viszem,mert nagyon klassz választás volt !
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 25. 20:53

Elnézést kérek Tőletek, nem szoktam ennyire eltűnni, csak ha sürgős fordítani valóm
támad. Most is ez történt. Mindenféleképpen be akartam fejezni egy ritkaságot, egy
igazi ínyencséget. Most lettem készen az ismertetőjével és a topikjával.

Holnap minden hsz.-re válaszolok!!!


viewtopic.php?f=49&t=89&p=2053#p2053

Akinek sikerült felkelteni az érdeklődését, már töltheti is a filmet. Közben a
feliratot is kitettem!

Jó szórakozást kívánok!


Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. április 26. 0:36

Kedves Rita!
Az elso 6 reszt a sorozatbaraton lattam,de ennyivel nam akartam "beerni",rakattintottam a nevedre hatha tortenik valami. :D
Igy jutottam el Hozzad es mindjart 2 helyre is.Tetszik,ahogyan meg lett szervezve,jol lehet navigalni is.
Egy szo ,mint szaz,most a 26-ik resz kovetkezik,kosoznom Neked.
nb76
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:50

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: nb76 » 2016. április 26. 1:00

Remélem annyi szabadidőd lesz, hogy ne a
legizgalmasabb részeknél kelljen abbahagyni, és kétségek közt menni dolgozni!


Szia Rita, ha nincs szabadidőm, csináltam magamnak, hát minek aludni?? :mrgreen: :lol:
A hülye meló után elmentem a keresztfiamhoz, onnan hazaérve itthon várt a fogadott kisfiam, akivel még egy órát beszélgettem, ekkor már fél 10 volt. De muszáj volt belekezdenem a filmbe, és nem tudtam abbahagyni. Már kockásra ültem a hátsóm, ficeregtem, mindenhol elzsibbadtam, de ez nem tartott vissza a maratontól.
Spoiler: mutasd
Közben persze mérgeskedtem Xiang Jung-on, ki tudtam volna cakkozni a képét, na meg az öreglánynak és LZM-nek is :mrgreen: Itt már nem volt megállás, a végét látnom kell. Ott elkapott egy enyhe szívroham, már azt hittem, elő kell vennem a 100-as papírzsepit, de aztán eljött a boldog vége :D

Nagyon jó kis film volt, minden percét élveztem, hálás köszönet a fordításért, Krisztinek pedig a lektorálásért. Szuper csapat vagytok :lol:
További szép hetet Nektek! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 6:29

picike írta:Nagyon köszönöm a fordítást Rita! Az igazat megvallva a vége felé már egy kicsit nyomasztó volt a sorozat. Örülök a boldog befejezésnek.
Kíváncsian várom a következő fordításod.
Picike

Kedves Picike! Igazad van! Nyomasztó volt, már én is alig vártam, hogy kimásszunk a sok
szenvedésből, fájdalomból. Talán azért éreztük ezt, mert nem elosztva, hanem egyben,
egy négy részes csomagban tolták bele az arcunkba a készítők az egészet, és így tömény
volt. De a happy end kárpótolt.

Nagyon szívesen a fordítást! Még mindig nem tudok semmit a továbbiakról.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 6:31

Zsuzsa írta:Köszönöm a feliratokat!

Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 6:41

Ancsa46 írta:Kedves Rita.
Bizony motyogok magamban amikor nem úgy történnek az események ahogy az az én logikám szerint kellene hogy történjen. Még szerencse, mert akkor nem találkozhatnánk ennyi fondorlatos, már-már elképzelhetetlenül bonyolult fordulatokkal. Szóval jól van ez így ahogy van, hisz ezért szeretjük. Meg tudom érteni az idős bácsit, mert néha az én kezem is elindulna hogy megrázzam épp azt aki bekavar. Kíváncsian várom a következőt.
Legyen szép heted.

Kedves Ancsa! Szerintem is jól van ez így! Jólesik néha odamondogatni, ilyenkor az ember
a napközben felgyülemlett mérget is kiadhatja magából. De pont ilyen jólesik jókat nevetni,
vagy meghatódni, megkönnyezni jeleneteket. Feszültségek nélkül valóban nincs sorozat.
Nem is lennénk kíváncsiak egy ilyenre.

Neked is szép hetet kívánok!

Minden nap nézem a letöltőoldalakat, hogy elkezdték-e már vetíteni valamelyik betervezettemet,
de még sehol semmi!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 6:44

Délután folytatom!

Szép napot kívánok Magunknak!


Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 26. 13:08

Szia Rita!

Annyi minden összejött megint, igy kicsit később végeztem, mint szerettem volna, annak ellenére, hogy nagyon "etette magát" a sorozat.
A vége felé belenéztem a hozzászólásokba, de csak annyit láttam, hogy sok zsepi, boldog befejezés és XJ -t pedig fejbe kellene kólintani. :-)
Úgyhogy a nyűgösebb részeknél vártam a jobbrafordulást. :-)
Azon agyaltam, hol is láthattam már Zhong Muo-t, de utána rájöttem, hogy Aldaril egyik sorozatában játszotta a főszerepet.
Gondolom nem csak nekem volt kedvencem a titkárával együtt.
Zhong Muonál még megfigyeltem, hogy nagyon szép keze, ujjai, körme volt. :-)
Megnyerő mosolya van, nagyon jól lehozta a szerepet, amit játszott.
Az egyedi nézését, legyen az akár kegyetlen, akár szterelmes, vagy boldog apa, fiú, mindenhol jól tudta alkalmazni.
Nekem kicsit túl jól alakult a vége, bár azért próbálták megjátszani, hogy Wu Tong talán nem is élte túl a szülést.
Xian Jungot azért mielőtt megbocsátottam volna neki, jól fejbevertem volna, amolyan Lin Jinag Dongosan. :-)

Kicsit átformáltam volna a történetet, miszerint nem is az apja fia lett volna a végére, de ez csak az én forgatókönyvem volt :-)

Nagyon tetszett ahogy a titkár úr bimbódzó kapcsolata kialakult. Olyan kisfiús mosolya volt, amikor játszotta a szende szerelmest.
A bemondásai , tanácsai pedig első osztályúak voltak :-) Látszott is a főnöke reakciójain. :-)

Tehát nekem mindenki olyan jófiúsra, jókislányosra sikeredett, ami nem volt baj, bár néhány embert azért hagytam volna kicsit gonoszkásan. Pl. a szinésznőcskét.
Amikor Zhong Muo félreértve a helyzetet elküldte a terhes feleségét, úgy vártam, hogy a szülei megérkeznek és kicsit helyreigazitják, mivel nem bizik a lányukban.

Na és nem utolsó sorban jöjjön a csemete. Hát ő fantasztikus volt! Egyrészt bűbájos kinézettel áldotta meg az ég, másrészt amivel még levett a lábamról, az a hümmögései voltak. Hogy tudnak ezek a kicsit ilyen jól játszani!
Szeretem ezt a nyelvet is: ahogy az apja apját nevezték meg, mikor bemutatták neki, nagyon dallamosan hangzott és mindig zene füleimnek a köszönöm szó.

Nem irok a kapcsolatokról, mert gondolom azt kiveséztétek közben. Nem követtem, mert akkor lelőttem volna a poént, majd most megyek nézelődni.

Tehát nagyon élveztem a történetet, kellett a zsepi is a végén, amit próbáltam titkolni, mert utána rögtön vásárolni mentünk, ahogy a végére értem, legfeljebb gondoltak magukban amit gondoltak, akik látták a szemeim. :-)

Köszönöm szépen Rita és Kriszti!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 15:46

Kata58 írta:Olyan jó ide "hazajönni!" egész belakjuk már ezt a fórumot! végigolvastam a tésztautat, és amíg a 3. rész lement, addig elkészült a rizskochtom...együltünkbe befaltuk a 3/4 részét!
Muszáj lesz ezt a sorozatot újranézni, mert biztosan találok olyan részt amit nem tudtam észrevenni, vagy a könnyeimtől nem láttam tisztán..hol a nevetéstől, hol a sírástól. :lol: :lol: megyek végigolvasom az előttem levő hozzászólásokat, kivételesen visszafelé :lol: :lol: :lol:

Kata! Még csak most lett vége, és legalább kétszer láttad már a sorozatot, amíg
fordítottam! Tényleg nagyon szeretted! Jó szórakozást harmadszorra is!

Igen, olyan jó ide bejönni, mert még főzési ötletet is kapok! Rizskoch! Imádom!

További szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 16:54

gyomar írta:Sziasztok!
Én is úgy vagyok mint Kata.Jó ide eljönni, szétnézni, csemegézni majd menni és várni, hogy mikor jöhetsz újra.
Szép estét kívánok mindenkinek.
Marcsi :)

Szia Marcsi! Nagyon örülök, hogy így gondoljátok! Ha sokan érezzük úgy, hogy jó ide betérni
bármi legyen is az ok, az szerencsés dolog, hiszen ti, mi éltetjük a fórumot. Ha senki sem jön,
mert nincs miért, akkor vége!

Én is sokat lógok itt, ha épp nem ülök a laptopnál, vagy fordítok, akkor is be vagyok lépve,
hogy egy kattintással máris képben legyek, ki írt, hová írt, és ha tehetem, azonnal el is olvasom.
Aztán lehet, hogy csak jóval később tudok válaszolni, de addig is örülök az újabb hozzászólásnak.

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 17:24

boszorkany írta:Kedves Rita!
Az elso 6 reszt a sorozatbaraton lattam,de ennyivel nam akartam "beerni",rakattintottam a nevedre hatha tortenik valami. :D
Igy jutottam el Hozzad es mindjart 2 helyre is.Tetszik,ahogyan meg lett szervezve,jol lehet navigalni is.
Egy szo ,mint szaz,most a 26-ik resz kovetkezik,kosoznom Neked.

Kedves Éva! De jó! Mondom, nem egyirányú az út, ami a Sorozatbaráthoz vezet!
Nemcsak elvesz, hanem ad is!
Annyit kértem Tarpitól, hogy a nevem maradjon benne a feliratban, és említse meg
hogy hol lehet engem megtalálni. Megtette, köszönöm neki! Őszintén szólva eddig
fel sem néztem a Sorozatbarátra, de este meg fogom tenni.

Nagyon örülök, hogy tetszik és hogy könnyen kezelhetőnek találod a honlapot és a
fórumot is! Mint már írtam, a kisebbik fiam, és az én agymunkánk következménye.
A legjobbat hoztuk ki egymásból.

Éva! Ha úgy gondolod, nyugodtan említsd meg a fórumot, ahol meg lehet még találni
téged. Szívesen helyt adok bármilyen reklámnak.

Már a finisben vagy! Jó szórakozást kívánok!

Így kezdődött:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 18:45

nb76 írta:
Remélem annyi szabadidőd lesz, hogy ne a
legizgalmasabb részeknél kelljen abbahagyni, és kétségek közt menni dolgozni!


Szia Rita, ha nincs szabadidőm, csináltam magamnak, hát minek aludni?? :mrgreen: :lol:
A hülye meló után elmentem a keresztfiamhoz, onnan hazaérve itthon várt a fogadott kisfiam, akivel még egy órát beszélgettem, ekkor már fél 10 volt. De muszáj volt belekezdenem a filmbe, és nem tudtam abbahagyni. Már kockásra ültem a hátsóm, ficeregtem, mindenhol elzsibbadtam, de ez nem tartott vissza a maratontól.
Spoiler: mutasd
Közben persze mérgeskedtem Xiang Jung-on, ki tudtam volna cakkozni a képét, na meg az öreglánynak és LZM-nek is :mrgreen: Itt már nem volt megállás, a végét látnom kell. Ott elkapott egy enyhe szívroham, már azt hittem, elő kell vennem a 100-as papírzsepit, de aztán eljött a boldog vége :D

Nagyon jó kis film volt, minden percét élveztem, hálás köszönet a fordításért, Krisztinek pedig a lektorálásért. Szuper csapat vagytok :lol:
További szép hetet Nektek! :)

Szia Brigi! Szóval nemcsak a fordító, a néző is az alvásidőből csipked, ha haladni akar!

Jól mulattam azon, ahogy leírtad, milyen állapotba kerültél bizonyos részeknél. Ez ismerős
nekünk is. Nagyon örülök, hogy neked is jó perceket, órákat szerezhettem a sorival!
Remélem, a következő is tetszeni fog!

Szép hetet neked is!

Így kezdődött:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 26. 19:06

Szia Ági! Most vagyok bajban! A Loving itteni 970 hozzászólásából a felét én írtam,
gondolhatod, hogy már semmi olyan eseménye nincs a sorozatnak, amihez hozzá ne
tettem volna a magam gondolatait. Egyszerűen nem tudok újat mondani. Ezért abba
kapaszkodom, amiről tényleg nem esett egy szó sem vagy nagyon kevés...
f.ági írta:Zhong Muonál még megfigyeltem, hogy nagyon szép keze, ujjai, körme volt. :-)
Megnyerő mosolya van, nagyon jól lehozta a szerepet, amit játszott.
Az egyedi nézését, legyen az akár kegyetlen, akár szterelmes, vagy boldog apa, fiú, mindenhol jól tudta alkalmazni.

Mikor elkezdtem a koreai sorozatokat nézni, nagyon furcsa volt, hogy a férfi színészek,
akik egyébként nagyon adnak magukra, arcukra, bőrükre, testükre, a körmeikre nem
figyelnek. Aztán ugyanezt vettem észre a tajvani és a kínai színészeknél is. Mára azonban
egyre több a kivétel, javulni látszik a helyzet. Én is megfigyeltem, hogy JY-nak ápoltak
a kezei. Szerintem is nagyon kifejező a tekintete. Sokszor csak nézett szavak nélkül, és
mégis tudtam, mi játszódik le benne. Úgy gondolom, hogy az életben érzékeny, finom
ember lehet.
f.ági írta:Tehát nagyon élveztem a történetet, kellett a zsepi is a végén, amit próbáltam titkolni, mert utána rögtön vásárolni mentünk, ahogy a végére értem, legfeljebb gondoltak magukban amit gondoltak, akik látták a szemeim. :-)

Ági! Nem történt már ez meg veled? Mintha egyszer te írtál volna hasonlót, de lehet, hogy
összekeverlek valakivel.

Nagyon szívesen a feliratokat! Örülök, hogy újra találkoztunk! Jó lenne, most egy 24 részes
sorit kifogni, hogy hamarabb összefussunk egy kis dumcsira!


Nem lehet elégszer látni:

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. április 26. 19:43

Nemregen fejeztem be a sorozatot,neha megnyiltak a konnycsatornaim. ;) Koszonom megegyszer a munkadat,szuper!
Avatar
Miho
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:14

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Miho » 2016. április 26. 21:21

Szia!

Köszönöm a fordítást és a beleölt sok munkátokat, időtöket. Ez a sorozat igazán "etette magát".

Biztos máshol is láttam már ilyet, de most furcsának és idétlennek találtam, hogy csak úgy megállnak az autóval az akármekkora forgalom közepén lehetőleg egy kereszteződésben, és kirakják az utast, aki lajhár tempóban elindul előre. Közben egy jól épített járda van mellette, amely esetenként egy kisebb utca szélességét közelíti.
Hihetetlen és bugyuta dolog, hogy egy nagy kórházban nincs tartalék vér, vagy végét járja szegény beteg, de rohangáljon csak a hozzátartozó donor után, mert a kórházban nem tudnak vagy akarnak? segíteni.

Tetszett, hogy nem a megszokott módon hozták a viccesebb szerepeket sem.
ZM és a titkár csipkelődős játszadozása nagyon jó volt, szinte már barátok mint főnök és beosztott.
Tetszett, hogy mindenkinek volt valamilyen életbölcsessége, amit megosztott az arra éppen rászorulóval vagy rászolgálóval.
A terhes barátnő üvöltözős kirohanásai néha bosszantottak, mivel kirángattak a film hangulatából.

Miután kiderült hogy lett terhes a főhősnőnk, az jutott eszembe, hogy lényegében erőszak áldozata volt. A végéig nem tudtam megszabadulni ettől a gondolattól. Végig azt láttam a lányon, hogy bizonytalan, fél mindenkitől, és soha nem állt szemtől-szembe senki elé, csak egy kicsit oldalazva, görnyedezgetve. Nem tartom elég erős mentségnek, hogy férj nélkül szült vagy az apukája kitagadta. Szebben nevelte a gyerekét mint máshol a két szülő. Öröm volt hallani ahogy mesélt és beszélt a kiskölyöknek.

ZM szülei viszont felértek egy természeti katasztrófával. Anyuka eszement zsarnok és diktátor, apuka pedig egy nyámnyila, gyáva idióta.
A fejem fogtam, hogy nem volt hajlandó szóba állni a nagyobb fiával, mivel éppen a felesége temetésére ment. Egy temetés sem tart egy életen át. (Még itt Magyarországon is csak 1 hétig tartott a búcsúztató a hozzátartozók megérkezésével együtt.) Utána lett volna lehetősége legalább 2 évtizednyi, hogy helyrehozza a dolgokat.

Xian Jung az aljasság mintapéldánya volt.

Bocsáss meg, hogy megint nem bírtam magammal, és ennyit összehordtam.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 27. 5:28

boszorkany írta:Nemregen fejeztem be a sorozatot,neha megnyiltak a konnycsatornaim. ;) Koszonom megegyszer a munkadat,szuper!

Kedves Éva! Még egyszer nagyon szívesen!
Az a jó sorozat, ami mindenféle érzelmeket kivált belőlünk, és ez ilyen volt!

Szép napot kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 27. 6:05

Miho írta:Bocsáss meg, hogy megint nem bírtam magammal, és ennyit összehordtam.

Kedves Miho! Annyit hordasz össze, amennyi jólesik! Minden jöhet, ami a csövön kifér!
Sok mindent juttattál eszembe az írásoddal, mert olyanokat írtál, amit még nem érintettünk.
Miho írta:Biztos máshol is láttam már ilyet, de most furcsának és idétlennek találtam, hogy csak úgy megállnak az autóval az akármekkora forgalom közepén lehetőleg egy kereszteződésben, és kirakják az utast, aki lajhár tempóban elindul előre. Közben egy jól épített járda van mellette, amely esetenként egy kisebb utca szélességét közelíti.
Hihetetlen és bugyuta dolog, hogy egy nagy kórházban nincs tartalék vér, vagy végét járja szegény beteg, de rohangáljon csak a hozzátartozó donor után, mert a kórházban nem tudnak vagy akarnak? segíteni.

Egyetértek! Én sem szerettem már a koreai sorozatokban sem, hogy az úton bármit megtehettek
az autósok. Hányszor látjuk azt is, hogy dühükben tövig tapossák a gázt és száguldoznak, sőt olyat
is láttam nem is egyszer, hogy ivás után ült a főhős a kocsiba. Ingyen reklám a hülyeségnek. Ezt
látja kicsi-nagy.
Már azt is megfigyeltem, hogy az ázsiaiak szeretik a rendőreiket, magát a rendőrséget ostobának
beállítani (megint a negatív reklám, aztán csodálkoznak, ha nincs a rendőröknek tekintélyük). Ez
történt most a kórház esetében is. A sori elején, a vér esetében, nekem is az jutott eszembe, hogy
jó, hogy ki nem írják a kórház falára, hogy "Vérrel nem szolgálunk, mindenki hozzon magával!".

Miho írta:Tetszett, hogy nem a megszokott módon hozták a viccesebb szerepeket sem.
ZM és a titkár csipkelődős játszadozása nagyon jó volt, szinte már barátok mint főnök és beosztott.
A terhes barátnő üvöltözős kirohanásai néha bosszantottak, mivel kirángattak a film hangulatából.

Nagyon kedvemre való volt az a viszony, ami Zhong Mou-t és Jian Dongot fűzte egymáshoz. A Love
Aroundban is ilyen kapcsolat volt George Hu és a titkára között, arra emlékeztetett. Igazi férfi barátság
volt az övék.
Mei Lingben azt nem szerettem csak, hogy csakis Wu Tong szemüvegén keresztül volt hajlandó látni
az eseményeket. Mindig mindenért ZM volt a hibás, még azért is, hogy négy évig nem tudott a fiáról.
Miho írta:Miután kiderült hogy lett terhes a főhősnőnk, az jutott eszembe, hogy lényegében erőszak áldozata volt. A végéig nem tudtam megszabadulni ettől a gondolattól. Végig azt láttam a lányon, hogy bizonytalan, fél mindenkitől, és soha nem állt szemtől-szembe senki elé, csak egy kicsit oldalazva, görnyedezgetve. Nem tartom elég erős mentségnek, hogy férj nélkül szült vagy az apukája kitagadta. Szebben nevelte a gyerekét mint máshol a két szülő. Öröm volt hallani ahogy mesélt és beszélt a kiskölyöknek.

Én egy percig sem éreztem úgy, hogy erőszak áldozata lett volna, sőt inkább ZM-ra lett volna ez igaz,
amilyen állapotban volt, mikor WT-gal összekerült.
Igaz, nagyon szépen nevelte Tong Tongot. A koreai sorozatoktól részben a rikácsolva, rugdosva, ütve
nevelés miatt fordultam el. Itt egy nagyon szép ellenpéldát láthattunk. Egyébként is kevésbé jellemző
a tajvani, kínai, thai sorozatokra az erőszak különböző formáinak (munkahelyi, családi, iskolai)
megmutatása, többek közt ez is hozzájárul, hogy nem vágyom vissza Koreába.
Miho írta:ZM szülei viszont felértek egy természeti katasztrófával. Anyuka eszement zsarnok és diktátor, apuka pedig egy nyámnyila, gyáva idióta.
A fejem fogtam, hogy nem volt hajlandó szóba állni a nagyobb fiával, mivel éppen a felesége temetésére ment. Egy temetés sem tart egy életen át. (Még itt Magyarországon is csak 1 hétig tartott a búcsúztató a hozzátartozók megérkezésével együtt.) Utána lett volna lehetősége legalább 2 évtizednyi, hogy helyrehozza a dolgokat.

Xian Jung az aljasság mintapéldánya volt.

Tökéletesen egyetértek!

Nagyon szívesen a fordítást! Örülök, hogy ez a sorozat sem maradt ki nálad!

Szép napot kívánok!


Kép
Avatar
mkatinka
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:22

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: mkatinka » 2016. április 27. 20:09

Nekem is sikerült befejeznem .
Mindenesetre érdekes volt ,hogy egy csapásra mindenki magábaszállt,megbánta minden bűnét és megjavult.
Nem semmi módon csavarták meg az utolsó két részben a történetet,de örülök,hogy a végére minden minden jól végződött.
A sorozat nagyon jó volt, hála neked a szerencsés választásért és a tökéletes feliratokért!
Mindjárt letöltöm az új munkádat is, biztos abban sem fogunk csalódni.Szép estét!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13467
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 27. 20:21

Szia Katinka! Én is örülök, hogy nagyobb kihagyások nélkül sikerült végignézni a sorit!!!

Hát igen... az az utolsó hat rész hagyott némi kívánni valót maga után, de a happy end
miatt hajlandóak vagyunk elfelejteni a forgatókönyvírónak.

Örülök, hogy tetszett! Nagyon szívesen a feliratokat! Köszönöm a dicséretet!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz szólni a kesztyűbáb wuxiához!

Szép estét kívánok!


Kép

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég