Loving, Never Forgetting (online is nézhető)

Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 30. 22:20

Kata58 írta:És milyen profi kosárlabdázó...nagyon szerettem a sportos sorozatát is.... :lol: :lol:

Szia KAta58! A kosaras Hot Shotra gondolsz? Abban is felvonultatnak jó sok sztárt. Show Lo, George Hu is játszik benne. Én is láttam párat tőle és szeretem a játékát. Olvasom a hozzászólásokat és ott írja valaki, hogy nem játszik az arcával. Hát szerintem igen. Annyira lehet látni rajta az érzelmeket, minden rá van írva, mindenével játszik. Nem tudom akkor még hogyan kellene játszania. Biztosan láttad a Down with love-t vele és Emma Chennel. Szerintem ez a lány az igazi, méltó partnere. Az ő játékát is nagyon szeretem, szintén tökéletesen játszik az arcával is, pedig nagyon kevés az olyan szinésznő akit dicsérgetek, de ő az egyik nagy kedvencem. Az ő kettősük szuper volt abban vígjátékban.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 30. 22:43

Szia Rita!
Ezek szerint ugyanazokat a dolgokat vettük észre, és zavartak minket. Most olvasom vissza a hozzászólásokat és úgy néz ki, hogy szinte egyformán gondolkodunk, mindannyian, akik nézték. De különösen Dolores véleményével pontosan megegyezik az enyém, eddig amit olvastam tőle, ezen sorozat kapcsán, akár én is írhattam volna. Azt hiszem neked elég unalmas lehet már az ilyen, megegyező véleményeket olvasni. Elnézést kérek.

Jerryt én a Meteor gardenben láttam először. Nekem is mint Doloresnek, rögtön az ananászfej ugrik be róla. Olyan frizurája volt benne. Ha Jerryre gondolok, mindig úgy jut az eszembe. :lol: Nagyon ajánlom még a Down with love sorozatot vele és Emma Chennel. Nekem örökös kedvencem marad. Ha véletlenül nézni akarsz valamit vele, én ezt ajánlom.

Sajnos eddig elfelejtettem megköszönni Kriszti munkáját is a tiéd mellett. Mindkettőtöknek köszönöm, hogy ezt a jó sorozatot megnézhettem: Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 31. 6:31

Szia Éva! Egyáltalán nem untat, ha hasonló hsz.-kat olvasok, de tényleg nem. Csak akkor vagyok
bajban, ha már mindent kiveséztünk, és nem akarom ugyanazt tizedszer is leírni. Szerencsére
mindig van egy mondat, vagy egy szó, amibe belekapaszkodhatok, amiről eszembe jut még valami,
amit nem említettünk, és akkor csak arról írok, hogy ne ismételgessem magam.

Ahogy írtam fentebb, a történet teljesen más, ha három részenként nézzük, és van több idő emészteni
az eseményeket, mintha egyszerre folyamatosan kapjuk az információkat. Ezt csak azért írom, mert
az én véleményem is sokat változott a végére bizonyos emberekről, akiket még másként értékeltem
korábban.

Csak azokat a sorozatokat szoktam nézni, amiket fordítok. Fordítani sokkal jobban szeretek, mint nézni,
ezért sajnálnám az időt nézésre "pazarolni", mikor fordíthatnék is. De köszönöm az ajánlatot, hátha
más kedvet kap hozzá.

Mindent nagyon szívesen!

Szép reggelt kívánok Mindannyiunknak!


Kép
namargo
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. május 31. 10:27

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: namargo » 2016. május 31. 10:39

Köszönöm a fordítást! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 31. 17:43

namargo írta:Köszönöm a fordítást! :)

Nagyon szívesen!

:D :P :)
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 31. 19:08

Szia Rita! Emlékszem, hogy csak azt nézed amit fordítassz. Azért írtam úgy, ha nézni akarsz. Nekem a lány is nagy kedvenc. Igaz csak 2 sorozatot láttam tőle, de már az elsőnél meggyőzött. Ebben meg annyira jól játszottak együtt, hogy angol felirattal megnézve is értettem szinte az egészet. Mindenükkel játszottak. Azután nagy örömömre lefordították és nagyon kevés volt amiben tévedtem. Pedig pár szót tudok csak angolul. Ez azért sokat elmond.

Nem zárkózom el teljesen a szinkronban nézéstől sem, majd lehet, hogy nem tudok ellenállni valaminek. Rendkívül gyorsan és megbízhatóan fordítod a sorozatokat, nem félek belevágni. Csak a gond az, ha nagyon tetszik és nincs meg még a fordítás, mit kell kiállnom a következőig. Nagyon elkényelmesedtem.
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 31. 20:38

Szia Éva! Ha én nem is nézem meg, de szeretem, ha ajánlotok jó sorikat, mert a többiek számára
hasznos lehet az információ.


Majd meglátod, hogy lesz-e kedved és melyik sorinál az együtt nézésre. De ha úgy döntesz, hogy
maradsz a maratonnál, az sem gond. Mindenki nézze csak úgy a sorikat, ahogy szereti, én ennek
is örülök, meg annak is. Viszont, ha rászánod magad, arra leszek a legkíváncsibb, hogy milyen
érzés menet közben kibeszélni az eseményeket.

Szép estét kívánok!

Nagyon imádom a miniemberkéket és a minivilágot:

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 2. 7:42

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Ezek szerint ugyanazokat a dolgokat vettük észre, és zavartak minket. Most olvasom vissza a hozzászólásokat és úgy néz ki, hogy szinte egyformán gondolkodunk, mindannyian, akik nézték. De különösen Dolores véleményével pontosan megegyezik az enyém, eddig amit olvastam tőle, ezen sorozat kapcsán, akár én is írhattam volna. Azt hiszem neked elég unalmas lehet már az ilyen, megegyező véleményeket olvasni. Elnézést kérek.

Jerryt én a Meteor gardenben láttam először. Nekem is mint Doloresnek, rögtön az ananászfej ugrik be róla. Olyan frizurája volt benne. Ha Jerryre gondolok, mindig úgy jut az eszembe. :lol: Nagyon ajánlom még a Down with love sorozatot vele és Emma Chennel. Nekem örökös kedvencem marad. Ha véletlenül nézni akarsz valamit vele, én ezt ajánlom.

Sajnos eddig elfelejtettem megköszönni Kriszti munkáját is a tiéd mellett. Mindkettőtöknek köszönöm, hogy ezt a jó sorozatot megnézhettem: Éva

Kedves drusza:)
Koszonom az ajanlasodat a Down with love sorozahoz,most jarok a 7-ik resznel.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 3. 22:07

boszorkany írta:Kedves drusza:)
Koszonom az ajanlasodat a Down with love sorozahoz,most jarok a 7-ik resznel.


Remélem jól töröltem ki az idézésnél!
Szia Boszorkány!
Akkor már megérte, hogy beírtam. Remélem neked is annyira tetszik majd, mint nekem! Igaz van benne egy kis dráma is, meg olyan szereplők is akikre nagyon ráférne egy alapos verés, de ennyi még elmegy. De Jerry és Emma szerintem kimagaslót alakítanak benne. Szerintem tökéletes az összhang köztük.

Volt már olyan sorozat, hogy a lány miatt nem bírtam végignézni, annyira irritált az a ripacskodás amit játék helyett művelt. Ennél pont a lánynak a sorozatait kerestem, mert a tajvani Hana Kimiben akkorát alakított. Imádtam nézni ahogy az arcával is játszik, pont úgy mint ebben. Sajnos annak sincs magyar felirata, de, ha ismered az alap történetet, akkor így is érteni lehet. Én nagyon szeretem megnézni, hogy egy történetet a különböző nemzetek mennyire másként dolgoznak fel. Szeretem hasonlítgatni, meg hogy az egyéni sajátságaikkal hogyan változtatják meg, mennyi pluszt adnak a történetnek.

Majd írd meg légyszi, hogy tetszett.
Üdv: Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 4. 15:51

Éva (VidékiÉva)! Nagyon ügyesen idéztél, és törölted ki, ami felesleges.
Már csak a "VidékiÉva írta"-t kellett volna, a többi tökéletes! Megcsinálom
neked, jó?

Olyan jól elbeszélgettek a sorozatról, hogy még nekem, aki nem látta,
is élvezetes.

Kellemes hétvégét!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 4. 21:39

Szia Rita!

Köszönöm a segítséget. Nagyon szeretem azt a sorozatot. Remélem tetszik Boszorkánynak is.

Nekem pedig a tésztás sorozatra jött meg az étvágyam. Egyre inkább úgy érzem, hogy látnom kell, az első oldal hozzászólásai alapján. Szerintem a napokban leszedem. Köszönöm előre is. @};-

Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 4. 22:10

Szia Éva! Nagyon jól teszed! Az a sori az én szívemben egy nagyon különleges helyet foglal el.
Nemcsak azért, mert ez volt az első dokumentumfilm sorozatom, hanem azért, mert általa
még jobban megismertem Kínát, és felfedeztem, hogy milyen nagyon jó is ott lenni. Szóval
most már nem csak a kínai sorozatokat, hanem magát Kínát is egyre jobban kedvelem.
A sorozat témája, és a rengeteg érdekes, értékes, kulturális, földrajzi és történelmi ismeret,
amit kapunk tőle az egyszerűen fantasztikus. Nagyon szeretem!

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 4. 23:41

VidékiÉva írta:Szia Rita!

Köszönöm a segítséget. Nagyon szeretem azt a sorozatot. Remélem tetszik Boszorkánynak is.

Nekem pedig a tésztás sorozatra jött meg az étvágyam. Egyre inkább úgy érzem, hogy látnom kell, az első oldal hozzászólásai alapján. Szerintem a napokban leszedem. Köszönöm előre is. @};-

Éva

Szia drusza Eva!
Befejeztem a Down with love-t,megegyszer koszonom,hogy felhivtad ra a figyelmemet.
Tetszett nagyon,remek a 2 szinesz jateka(JJ& EC),jokat lehetett nevetni a sorozat nezese kozben.
A belsoepitesz nem nyerte el a tetszesemet,nehez elkepzelnem,hogy eloszor kihasznalja a lanyt,aztan kozli,hogy beleszeretett.Engem egyaltalan nem gyozott meg,hogy oszinte lenne.Ja es anyukaja!Mindennek lehordja,aztan meg "draga kislanyom".Ugy futnek el az ilyentol,hogy csak porcsik maradna utanam. :D
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 5. 14:47

[

Szia drusza Eva!
Befejeztem a Down with love-t,megegyszer koszonom,hogy felhivtad ra a figyelmemet.
Tetszett nagyon,remek a 2 szinesz jateka(JJ& EC),jokat lehetett nevetni a sorozat nezese kozben.
A belsoepitesz nem nyerte el a tetszesemet,nehez elkepzelnem,hogy eloszor kihasznalja a lanyt,aztan kozli,hogy beleszeretett.Engem egyaltalan nem gyozott meg,hogy oszinte lenne.Ja es anyukaja!Mindennek lehordja,aztan meg "draga kislanyom".Ugy futnek el az ilyentol,hogy csak porcsik maradna utanam. :D[/quote]
Szia boszorkány!
Örülök, hogy tetszett a sori. Először nagyon rendes volt a belsőépítész, de ahogy feltűnt a színen a szinésznő, onnantól kezdve bármi aljasságra képes volt, mert igazából őt szerette. Na ezt nem tudom még megérteni, hogy érdemtelenbe hogy lehet szerelmesnek lenni. Tehát, ha menet közben kiderül, hogy szerelmünk tárgya alávaló, gerinctelen, hazudozós, kétszínű vagy hisztérika, ha nő, akkor hogy tudják még szeretni, szerelmesnek lenni bele? A lányok apját nagyon utáltam még. Általánosságban sem, de konkrétan itt sem bírom felfogni, hogy szülők hogy képesek magára hagyni a gyerekeiket. Tehát jön valami nehézség és ázsiában otthagyják egyedül a gyerekeket, hogy onnantól kezdve éljenek meg maguk, ahogy tudnak. Számos sorozatban értetlenkedtem már ezen. Nem gondol bele a gyerek nehézségeibe, csak a saját érdekét nézi. Aztán ha előkerül évek netán évtizedek múlva, elvárná, hogy a gyerek töretlenül szeresse, felnézzen rá, mintha mi sem történt volna és egészen addig, felelősségteljes, jó szülőként gondoskodott volna róla. Ez teljességgel érthetetlen, elképesztő és elfogadhatatlan számomra. Itt is az apa nem elég, hogy dobbantott, de még hazug, csaló és a saját lányaitól is lop. Lányai meg elnézik neki, szeretik. Agyrém. :-o

A lányok nagyon szerették egymást dacára, hogy mindig veszekedtek, a tetteikben csak szeretet volt egymás iránt. Olyan olaszos temperamentumuk volt. A gyerekek is kedvenceim voltak, ahogy megvezették a dadákat.

Nekem az az 1 dolog nem tetszik a tajvaniaknál, hogy az elején mindig elárulják a végét. Tehát minden rész elején amikor felsorolják a szereplőket, ez alatt mindig spoilereznek. Már akkor megtudom, hogy majd ki kivel jön össze. Nem figyeltétek még? Máshol nem, de a tajvaniaknál rendszeresen látom.
Köszi, hogy megnézted, jó volt egy kicsit kibeszélni.
Éva
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 5. 15:05

Rita írta:Szia Éva! Nagyon jól teszed! Az a sori az én szívemben egy nagyon különleges helyet foglal el.
Nemcsak azért, mert ez volt az első dokumentumfilm sorozatom, hanem azért, mert általa
még jobban megismertem Kínát, és felfedeztem, hogy milyen nagyon jó is ott lenni. Szóval
most már nem csak a kínai sorozatokat, hanem magát Kínát is egyre jobban kedvelem.
A sorozat témája, és a rengeteg érdekes, értékes, kulturális, földrajzi és történelmi ismeret,
amit kapunk tőle az egyszerűen fantasztikus. Nagyon szeretem!

Kép

Szia Rita!
Mindjárt viszem is a tésztást. Köszönöm. Én nem szívesen mennék oda, csak körülnézni. Nagyon sok rosszat hallottam a nők helyzetéről, szerte ázsiában. De a kultúrát és a tájakat, épületeket nagyon megismerném. Az ételeik is elég vonzóak, de azt azért fenntartással, mert nagyon finnyás vagyok. HAlat, gerinctelent, csúszómászót, rovart nem ennék, ja és a csípőset sem szeretem. Azért van olyan is amit szívesen eszek, például a tészta. :ymblushing:
Éva
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 5. 15:12

VidékiÉva írta:[
Szia boszorkány!
Örülök, hogy tetszett a sori. Először nagyon rendes volt a belsőépítész, de ahogy feltűnt a színen a szinésznő, onnantól kezdve bármi aljasságra képes volt, mert igazából őt szerette. Na ezt nem tudom még megérteni, hogy érdemtelenbe hogy lehet szerelmesnek lenni. Tehát, ha menet közben kiderül, hogy szerelmünk tárgya alávaló, gerinctelen, hazudozós, kétszínű vagy hisztérika, ha nő, akkor hogy tudják még szeretni, szerelmesnek lenni bele? A lányok apját nagyon utáltam még. Általánosságban sem, de konkrétan itt sem bírom felfogni, hogy szülők hogy képesek magára hagyni a gyerekeiket. Tehát jön valami nehézség és ázsiában otthagyják egyedül a gyerekeket, hogy onnantól kezdve éljenek meg maguk, ahogy tudnak. Számos sorozatban értetlenkedtem már ezen. Nem gondol bele a gyerek nehézségeibe, csak a saját érdekét nézi. Aztán ha előkerül évek netán évtizedek múlva, elvárná, hogy a gyerek töretlenül szeresse, felnézzen rá, mintha mi sem történt volna és egészen addig, felelősségteljes, jó szülőként gondoskodott volna róla. Ez teljességgel érthetetlen, elképesztő és elfogadhatatlan számomra. Itt is az apa nem elég, hogy dobbantott, de még hazug, csaló és a saját lányaitól is lop. Lányai meg elnézik neki, szeretik. Agyrém. :-o

A lányok nagyon szerették egymást dacára, hogy mindig veszekedtek, a tetteikben csak szeretet volt egymás iránt. Olyan olaszos temperamentumuk volt. A gyerekek is kedvenceim voltak, ahogy megvezették a dadákat.

Nekem az az 1 dolog nem tetszik a tajvaniaknál, hogy az elején mindig elárulják a végét. Tehát minden rész elején amikor felsorolják a szereplőket, ez alatt mindig spoilereznek. Már akkor megtudom, hogy majd ki kivel jön össze. Nem figyeltétek még? Máshol nem, de a tajvaniaknál rendszeresen látom.
Köszi, hogy megnézted, jó volt egy kicsit kibeszélni.
Éva

Szia Eva!
En koszonom ,hogy megnezhettem.
Szerintem a szinesznocske nem volt "szazas",hogy lehet szerelemnek nevezni azt,hogy a 7 evbol kb.osszesen 1 evnyi idot tolthettek egyutt.(ezt csak ugy hasrautes szerint irom)
Nemcsak azsiaban van igy,hogy elhagyjak a gyerekeket,de mikor mar felnott,"jaj de szeretlek"szoveggel jonnek elo.Sok ilyen esettel talalkoztam az eletem soran.Ugy erzek en is,akarcsak Te,nem tudom elfogadni.
A ket gyerek igazi kope volt. :D
Igazad van,valoban az elso kockakon lehetett latni,mi fog tortenni,ezert en egy ido utan,"atugrottam" azokat. :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 5. 17:54

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Mindjárt viszem is a tésztást. Köszönöm. Én nem szívesen mennék oda, csak körülnézni. Nagyon sok rosszat hallottam a nők helyzetéről, szerte ázsiában. De a kultúrát és a tájakat, épületeket nagyon megismerném. Az ételeik is elég vonzóak, de azt azért fenntartással, mert nagyon finnyás vagyok. HAlat, gerinctelent, csúszómászót, rovart nem ennék, ja és a csípőset sem szeretem. Azért van olyan is amit szívesen eszek, például a tészta. :ymblushing:
Éva

Szia Éva! Én sem tudnék ott élni, de a Tésztaút során megismert tájakra, főleg az ujgurok lakta
Hszincsinagba most azonnal elmennék szétnézni.

Azt én sem tudom, mit ennék ott, mert én is nagyon finnyás vagyok. Talán üres tésztát!

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 5. 23:32

[
Szia Éva! Én sem tudnék ott élni, de a Tésztaút során megismert tájakra, főleg az ujgurok lakta
Hszincsinagba most azonnal elmennék szétnézni.

Azt én sem tudom, mit ennék ott, mert én is nagyon finnyás vagyok. Talán üres tésztát!

Kép[/quote]
Szia Rita!
Annyi gyönyörű hely van amit még nem láttam. Magyarországon is. Természetesen én is megnézném kínát, koreát, japánt, laoszt, vietnámot is. De ez ugye csak álom marad. Anyagilag sem engedhetem meg magamnak, meg ugye a hosszú repülőút ami egészségeseket is megvisel. Így maradunk a sorozatoknál.

Kissé sokat írtam a tésztásnál, pont érdekes téma jött szembe. Kicsit elszaladt az idő.
Jó pihenést mindenkinek!
anime-fangirl
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. február 28. 18:24

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: anime-fangirl » 2016. június 6. 17:01

Szia Rita! Ne haragudj, hogy csak így eltűntem egy időre, de sajnos történt pár dolog amire egyáltalán nem számítottam. Nem mondanám, hogy túl vagyok, mondhatni a neheze még most jön, viszont jelenleg van egy kis szabadidőm és be is fejeztem ezt a sorozatot is. Nagyon szerettem, igazi hullámvölgyeket éltem meg én miközben néztem, legfőképp az utolsó résznél. Tényleg mikor már kibékülnek, Wu Tong is haza talál ott már szerintem az ember le is zárja, úgy is boldog vége lesz, hát ezután mi jöhetne még...? És nagyon nagyon megijedtem amikor szóba jött az a tumor O.O Ott megint sikerült nagyon elkeserednem, a piknikezős résznél meg úgy voltam, hogy lehet Wu Tong meg majd a mennyből "nézi" őket. DE az utolsó pillanatban megérkezett ő is, és úgy éreztem, hogy igen, most már fellélegezhetek! :D Szóval ez itt a végén nagyon nagyon "átvágott" (húúú most egy nagyon csúnya szót tudtam volna írni xD ), de nem csalódtam a választásodban. További kitartást kívánok neked és köszönöm az önzetlen munkádat/munkátokat. Úgy láttam, hogy belekezdtél egy Tajvani sorozat fordításába, már elkezdtem tölteni és persze ha nem is folyamatosan, de feltétlen megfogom nézni! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 18:45

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Annyi gyönyörű hely van amit még nem láttam. Magyarországon is. Természetesen én is megnézném kínát, koreát, japánt, laoszt, vietnámot is. De ez ugye csak álom marad. Anyagilag sem engedhetem meg magamnak, meg ugye a hosszú repülőút ami egészségeseket is megvisel. Így maradunk a sorozatoknál.

Kissé sokat írtam a tésztásnál, pont érdekes téma jött szembe. Kicsit elszaladt az idő.
Jó pihenést mindenkinek!

Éva! Jól tetted, hogy sokat írtál! Nagyon hasznos tudnivalók! A szódabikarbónás és a
mosószódás részeket már le is mentettem, és újra tanulmányozom majd.

Kínára már spórolok egy ideje, szóval menni fogok, csak idő kérdése. Az a baj, hogy a
házamon is mindig van csinálni való, és az sem olcsó mulatság.


Kép
Avatar
Kameko
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. május 15. 19:15

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kameko » 2016. június 6. 22:38

Kedves Rita!
Köszönöm a kiváló fordításaidat! Kevesen szeretik a mandarin és japán nyelvű filmeket sorozatokat, itt nálad többet is találtam, ami nagy örömöt okozott. A film választásaid is nagyon nagyon tetszenek, szinte kivétel nélkül mind meg fogom nézni vagy már láttam. Remélem még sok jó fordítást kapunk tőle, ehhez kívánok jó egészséget :flower1:
"El fogom rejteni a szívemnek azt részét, ami sírni és sikítani akar."

Matsuri Hino

japán képregényíró
Vampire Knight
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 7. 5:58

anime-fangirl írta:Szia Rita! Ne haragudj, hogy csak így eltűntem egy időre, de sajnos történt pár dolog amire egyáltalán nem számítottam. Nem mondanám, hogy túl vagyok, mondhatni a neheze még most jön, viszont jelenleg van egy kis szabadidőm és be is fejeztem ezt a sorozatot is. Nagyon szerettem, igazi hullámvölgyeket éltem meg én miközben néztem, legfőképp az utolsó résznél. Tényleg mikor már kibékülnek, Wu Tong is haza talál ott már szerintem az ember le is zárja, úgy is boldog vége lesz, hát ezután mi jöhetne még...? És nagyon nagyon megijedtem amikor szóba jött az a tumor O.O Ott megint sikerült nagyon elkeserednem, a piknikezős résznél meg úgy voltam, hogy lehet Wu Tong meg majd a mennyből "nézi" őket. DE az utolsó pillanatban megérkezett ő is, és úgy éreztem, hogy igen, most már fellélegezhetek! :D Szóval ez itt a végén nagyon nagyon "átvágott" (húúú most egy nagyon csúnya szót tudtam volna írni xD ), de nem csalódtam a választásodban. További kitartást kívánok neked és köszönöm az önzetlen munkádat/munkátokat. Úgy láttam, hogy belekezdtél egy Tajvani sorozat fordításába, már elkezdtem tölteni és persze ha nem is folyamatosan, de feltétlen megfogom nézni! :)

Kedves Anita! Véletlenül kihagytalak tegnap a válaszadásból, ne haragudj! Válaszoltam Évának,
és mint aki jól végezte dolgát, odébbálltam. Szerencsére írt ide Kameko is, így észrevettem a
hibát, és orvosolni tudom.


Az első mondataidat nem esett jól olvasni, főleg, hogy azt írod, még nem vagy túl a nehezén.
Bármi történt is veled, vagy a környezetedben, azt kívánom, hogy mi hamarabb jóra forduljon,
hogy újra felhőtlenül örülhess a sorozatoknak! Vagy az is lehet, hogy azok segítenek a bajok
átvészelésében.

Boldogan olvasom, mennyire tetszett neked is a Loving! Először én is ledöbbentem, hogy másképp
is vége lehetett, mint ahogy én értelmeztem, de aztán elfogadtam, ennek ellenére továbbra is a
magam verziójával örvendeztetem magam.

Az Easy Fortune könnyed és nagyon szórakoztató sorika. Szerintem pont jó az olyanoknak, mint
Te, akik épp gondokkal küzdenek. Nem kell agyalni rajta, nem töri össze a szívünket, nem okoz
infarktust, és nem emeli a vérnyomásunkat. Amikor tudsz, kapcsolódj be, egy-egy órára segít
elfelejteni a bajokat!

Drukkolok, hogy a következő leveled vidámabb legyen!

Nagyon szívesen a fordítást!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 7. 6:08

Kameko írta:Kedves Rita!
Köszönöm a kiváló fordításaidat! Kevesen szeretik a mandarin és japán nyelvű filmeket sorozatokat, itt nálad többet is találtam, ami nagy örömöt okozott. A film választásaid is nagyon nagyon tetszenek, szinte kivétel nélkül mind meg fogom nézni vagy már láttam. Remélem még sok jó fordítást kapunk tőle, ehhez kívánok jó egészséget :flower1:

Kedves Kameko! Nagyon aranyos vagy! Jólesik, amit írtál!

Mióta megismertem őket, a kínai és a tajvani sorozatokat szeretem a leginkább, azért is fordítok
egyre többet belőlük. A japánokkal hadilábon állok, ezeket kedvelem a legkevésbé, de nem szeretném,
ha ez a tény kedvemet szegné, ezért folyamatosan keresgélek japán fordítani valót is, és ha találok
olyat, ami megtetszik, le is fordítom. Ritkán van ilyen, de ha kedvemre való akad a horgomra, azt
nagyon tudom szeretni.

Jó szórakozást kívánok a legközelebbi kiszemeltedhez!

Szép napot kívánok Mindannyiunknak!


Kép
Avatar
Bria
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. március 2. 21:43

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Bria » 2016. június 20. 20:06

Kedves Rita!

Köszönöm szépen a munkádat és a letöltési lehetőséget is.
Remek sorozat volt még úgy is, hogy Jerry Yan nem tartozik a kedvenc színészeim közé. Kétségtelen azonban, hogy remekül hozza a szerepeit.
Teljes beleéléssel játszik, így tényleg elhiszem, hogy ő XY az adott sorozatban.
Li Zhong Muo anyjától kész voltam, ritka rideg boszorka, hasonló attitűdű karaktert láttam már néhányat, de őt talán csak a Goddess of Marriage-ban játszó Yoon So Jung színésznő múlja felül Kang Tae Wook anyjának szerepében.
Li Zhong Muo és Wu Tong amúgy aranyos páros volt, tetszett, ahogy fokozatosan közeledtek egymáshoz, miközben sokszor gyermeket "használták" oknak, hogy egyre gyakrabban találkozzanak. A legjobban azonban, Lin Jiandong (titkár) és a Yue Qi (gazdag lány) volt szimpi, sok vicces és romantikus szituációba keveredtek, míg végül ők is összemelegedtek. :)
A végére viszont, nem tudom, minek kellett az a kis csavar Wu Tong betegségével, ha úgy is happy end lett a vége. Az ilyen, "utolsó pillanatban még betolunk valami szívfacsaró baromságot" jeleneteket ki nem állhatom. E nélkül is épp elég jó a történet.
A zárókép aranyos volt,igazi idilli kép, meleg, családias hangulatú. Ennél jobb lezárás nem is kell. :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 20. 20:24

Úgy örülök, hogy ha lassan is, de egyre többen megnézik a Lovingot... :ymblushing: Remélem itt is egyre többen felfedezik főhősünk fantasztikus karakterét! Olyan szuper minden rezdülése, a titkára pedig a klassz ellensúly, nagyon megszerettem. Jó lenne őket még valamiben együtt látni.. :))

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég