Loving, Never Forgetting (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 20. 20:45

Kedves Bria! Nagyon örülök, hogy megnézted a Lovingot! Minden szavaddal egyetértek, ami a sori
elemzését illeti. Annyit tennék csak hozzá, hogy én most ismertem meg Jerry Yant, és azon nyomban
kedvencem lett. Nagyszerű alakítást nyújtott. Viszont a szintén nagy sztár Tong Liyától sokkal többet
vártam volna.

A végével kapcsolatban: mikor kikerült az utolsó rész is, örültünk a happy endnek, és mi sem értettük,
hogy mi a csudának kellett bele az a betegség dolog, amikor Macus hozzászólását elolvasva, bizony
át kellett értékelnünk a véleményünket.

Ezt írta:

Spoiler: mutasd
"És mindenki azt mondja Happy End, de én mégis úgy éreztem, mintha Wu Tung meghalt volna és Li Mou csak elmeséli, hogy milyen életük lenne majd egy másik életben.Az azt követő filmkockák nekem azt sugallták, hogy egy másik dimenzióban ez az élet vár rájuk.
Na azért ezt félre téve Happy End volt! :D
Köszönöm még egyszer a fordítást és az élvezetes filmsorit."


Erre én ezt válaszoltam:

Spoiler: mutasd
"Eddig eszembe sem jutott ez a lehetőség a végével kapcsolatban, pedig furcsállottam, hogy miért van akkora
szomorúság Jerry Yan arcán, ahogy tartja a kislányt a kezében. Lehet, hogy neked van igazad, és akkor az is világos,
hogy miért nem dolgozták ki jobban ezt a műtétes részt itt a végén. Mindenesetre nem sikerült a cselük, mert
mindenki örült a happy endnek, ami lehet, hogy nem is az volt, de mégis annak tűnt, és mi már ezen is kapva kaptunk,
annyira vágyódtunk egy kis jóra a pár résznyi rossz után."


Unni ezt fűzte hozzá:

Spoiler: mutasd
"Szóval, minden jel arra utalt, hogy meghalt. Kezdve attól, hogy a következő filmkockánál bárányfelhők úsztak az égen...
Amikor Xiang Jun odamegy ZM-hez és vigasztalóan megjegyzi, hogy a kislány WT-ra hasonlít...
Utána Xiang nagypapa megjegyzi, hogy WT nélkül nem ülnénk itt...
Erre a nagymama megjegyzi: Kár, hogy nem sikerült neki korábban...
ZM: Anya, még most sem késő...
Ezeknél a kipontozott részeknél megálltam, a könnyeimmel küszködtem, mert visszaemlékezéseknek tartottam.
Aztán hirtelen megjelenik WT, és úgy döntöttem, hogy eddig csak "képzelődtem", mert csodával határos módon mégis sikerült nekik. :D
Én is szeretem a happy endeket, de tartok tőle, hogy csak ámítom magam. :o
1 a 10.000-hez volt az esélye, de csak akkor, ha 1 percen belül vannak, viszont addig be sem érhettek a műtőbe, ZM karjaiban halt meg. :shock:
Ezt támasztja alá az is, hogy elvileg az újdonsült párocska WT-vel együtt jött, de mintha nem is látták volna.
Ez csak részben happy end, mert WT összehozott egy családot."


Kata válasza:

Spoiler: mutasd
Visszatérve a filmre, én is furcsáltam ezt a befejezést....de valóban jó volt a látszólagos happy, hiszen egyértelmű volt amikor a szülők előtt állt illetve az orvosi teammel beszélt, hogy ennek a dolognak sajnos tragikus kimenete lesz, hiszen W.T.megmondta, hogy ő a babát választja nem az életét! Másként nem lett volna az a fájdalmas jelenet a betegszobában, és a vérzéssel együtt az utolsó ölelés... :x Nagyon sokat sírtam azokon a jeleneteken. Mégis így az egész történet teljesen életszagú és valóságos volt, És érthető a szomorúság az apa arcán.! Legnagyobb hőstette lett, hogy összehozta a családot! Vagyis a látszat ellenére győztesként jött ki a helyzetből! És mindenki hálával emlékezhet rá minden pillanatban.! ;)


Aztán megint én:


Spoiler: mutasd
Szépen megoldották, és végül is a kevésbé szemfüles is megtalálta a maga számára a happy endet.

Kész sorozatoknál, mindig beleolvasgatok fórumokba, hogy mi a vélemény a sorozatról. Az első
olyan megnyilvánulásnál, amikor azt írja valaki, hogy "csak az a kár, hogy elrontották a végét",
már törlöm is ki a gépről a sorozatot. Nem fordítom le. Elég elrontott végű sorozatot láttam, nincs
szükség többre. Na, jó, legalább két rossz véleményt megvárok.
A Loving esetében többen is azt írták, hogy jó a vége, ezért én is a jó véget láttam, mert úgy
tudtam, hogy azt kell látnom. Valahogy így lehetett.


Vajon mit szólsz ezekhez a véleményekhez? Most is ugyanazt gondolod a végéről?

Mindent nagyon szívesen!

Szép estét kívánok!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 21. 7:56

szia Rita! Ide még az kívánkozna , hogy attól hogy valaminek szomorú a vége, még lehet csodaszép a befejezése...számtalan gyönyörű sorozatnak is a másik fél elvesztése a vége, ami sajnos a való életben is így van..de mégis nem mindegy a körítés :(( viszont megjegyzem, ha újranézem a sorit bizony nem fogy kevesebb zsepi mint amikor először láttam a történetet. De persze sóhajtozik az ember, hogy miért így kellett befejezni...de így legalább nem is arra gondol az ember hogy csak filmet látott, hanem sokkal többet kapunk, valóság közeli gyönyörű történeteket! :ymblushing: :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Bria
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. március 2. 21:43

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Bria » 2016. június 21. 12:26

Kedves Rita!

Érdekes vélemények születtek, jó volt így együtt olvasni őket.
Számomra mindenképpen pozitív a vége, hiszen pont úgy alkották meg, hogy mindenki azt gondoljon bele amit akar.
Természetesen, nekem is feltűntek a jelek amely azt sugallják, Wu Tong nem élte túl a betegségét, viszont semmi sem egyértelmű.
Nem biztos, hogy a férje karjaiban halt meg, miközben elvérzett, akár el is ájulhatott. Igyekeztem pozitívan gondolkodni.
Ha akarom, így értelmezem, ha akarom, úgy. Ügyesen kitalálták ezt a lezárást, ha már így meg kellett csavarni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 21. 15:24

Szia Bria! Egyetértek veled! Örülök neki, hogy bár vette a jeleket az adóvevőm,
mégis elvetettem a kezdődő rossz gondolatokat, és happy endet kreáltam
magamnak. Jobb volt utólag megtudni az igazságot, ha az volt az egyáltalán.

A That Winter the Wind Blows-nak pont ilyen volt a befejezése. Mindenki kedve
szerint alakíthatta. Ott is örültem neki, hogy így csinálták meg, és itt is, de a
kisördög csak megszólal bennem: Jó ez így?

Nem boncolgatom, inkább örülök neki, hogy mindenkinek nagyon tetszett a Loving!

További szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 21. 15:32

Kata58 írta:szia Rita! Ide még az kívánkozna , hogy attól hogy valaminek szomorú a vége, még lehet csodaszép a befejezése...számtalan gyönyörű sorozatnak is a másik fél elvesztése a vége, ami sajnos a való életben is így van..de mégis nem mindegy a körítés :(( viszont megjegyzem, ha újranézem a sorit bizony nem fogy kevesebb zsepi mint amikor először láttam a történetet. De persze sóhajtozik az ember, hogy miért így kellett befejezni...de így legalább nem is arra gondol az ember hogy csak filmet látott, hanem sokkal többet kapunk, valóság közeli gyönyörű történeteket! :ymblushing: :movingflower: :littlehearth:

Veled is egyetértek, Kata! A szomorú vég, nem azt jelenti, hogy rossz a vége.
Az Ustad Hotelben is milyen klasszul megoldották a nagyapa halálát. Egy ideig
szomorkodott rajta az ember, aztán túlléptünk rajta, mert még tartott tovább
a film. Aztán csak sírtunk, de nem a szomorúságtól, hanem a meghatottságtól.

Szép napot neked is!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 21. 16:47

Na lám az a film is milyen csodálatos volt...na ilyet is adhatnának a tv-ben...hogy ilyen is van...nem csak a szappanoperák! :D
Ennek a filmnek sokkal inkább valóságillata volt..feledhetetlen és gyönyörű!innen meg persze beugrik Bhután, de ha tovább ragozzuk kevés lesz a topik.... :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 21. 21:35

Kata58 írta:Na lám az a film is milyen csodálatos volt...na ilyet is adhatnának a tv-ben...hogy ilyen is van...nem csak a szappanoperák! :D
Ennek a filmnek sokkal inkább valóságillata volt..feledhetetlen és gyönyörű!innen meg persze beugrik Bhután, de ha tovább ragozzuk kevés lesz a topik.... :))


:-bd \m/ :-h
keri
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. május 14. 10:09

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: keri » 2016. július 10. 13:45

Sziasztok!Ma újra ide értem,olvasgattam a hozzászólásaitokat,nem tudok betelni ezzel a sorival minden este éjjel ezzel fejezem be a napot, persze nézek sok más sorit de ebből mindig adok magamnak a nap végén.Többször néztem egybe, részenként vagy csak át huzva egyes jelenetket,és szeretnék én is egy gondolatot irni a végéről.Annyi mindent gondoltam én is elöször rosszat és nagyon sirtam ez miatt,majd a jót,de már annyiszor újra és újra néztem végül arra jutottam a végén mikor vérzik nem halhat meg mégsem csak elájult hogy ezt miért gondolom? amikor többször vissza tekertem erre a jelenetre rájöttem hogy nagyon kapaszkodik Wu Tong a zakóba és az utólsó ölelésnél rá teszi a fejét a mellére, de a keze nem ernyed el nem esik le,tehát nem hal meg,úgye sokszor látjuk amikor meg hal valaki és le esik a keze feje stb,szóval ezt észre vettem és ezért megnyugtattam magam hogy hát ha ő a tizezredik.igaz jó lett volna ha ezt a részt be sem teszik vagy kibontják jobban és csodát csinálnak a végéből,igaz nyitva hagyták igy is mindenki a maga izlése szerint döntheti el,hogy mi is lett a vége.szerintem egy csodás esküvő kellett volna ide,szóval én úgy döntöttem boldogok lettek mind. Jerry Yan-t itt ismertem meg és teljesen levett a lábamról azóta próbáltam mást is nézni töle nagyon szeretem sajnos csak kevés sorihoz van felirat.A szinésznőt is kedveltem ,de töle még nem láttam mást nem is tudom van olyan sorija aminek van felirata?szépnapot kivánok nektek csak ezt a gondolatot szerettem volna leirni ,hogy én ezért gondolom jónak a végét.
keri
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. május 14. 10:09

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: keri » 2016. július 10. 13:55

Bocsi hogy nem teljesen ide vágot szeretnék kérdezni,de olvastam itt néhány bejegyzéssel elöbb Vidéki Évitől szeretném meg kérdezni hogy a Meteor Garden hez van felirat is illetve tudom hogy 20 részig van esetleg a 21 -27 .ig meg irnád hogy van e valahol felirat,nagyon meg köszöném a segitséget.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 10. 19:27

keri írta:Sziasztok!Ma újra ide értem,olvasgattam a hozzászólásaitokat,nem tudok betelni ezzel a sorival minden este éjjel ezzel fejezem be a napot, persze nézek sok más sorit de ebből mindig adok magamnak a nap végén.Többször néztem egybe, részenként vagy csak át huzva egyes jelenetket,és szeretnék én is egy gondolatot irni a végéről.Annyi mindent gondoltam én is elöször rosszat és nagyon sirtam ez miatt,majd a jót,de már annyiszor újra és újra néztem végül arra jutottam a végén mikor vérzik nem halhat meg mégsem csak elájult hogy ezt miért gondolom? amikor többször vissza tekertem erre a jelenetre rájöttem hogy nagyon kapaszkodik Wu Tong a zakóba és az utólsó ölelésnél rá teszi a fejét a mellére, de a keze nem ernyed el nem esik le,tehát nem hal meg,úgye sokszor látjuk amikor meg hal valaki és le esik a keze feje stb,szóval ezt észre vettem és ezért megnyugtattam magam hogy hát ha ő a tizezredik.igaz jó lett volna ha ezt a részt be sem teszik vagy kibontják jobban és csodát csinálnak a végéből,igaz nyitva hagyták igy is mindenki a maga izlése szerint döntheti el,hogy mi is lett a vége.szerintem egy csodás esküvő kellett volna ide,szóval én úgy döntöttem boldogok lettek mind. Jerry Yan-t itt ismertem meg és teljesen levett a lábamról azóta próbáltam mást is nézni töle nagyon szeretem sajnos csak kevés sorihoz van felirat.A szinésznőt is kedveltem ,de töle még nem láttam mást nem is tudom van olyan sorija aminek van felirata?szépnapot kivánok nektek csak ezt a gondolatot szerettem volna leirni ,hogy én ezért gondolom jónak a végét.

Szia keri! Nekem az volt a szerencsém, hogy azt a kis gyanút, amit éreztem az
utolsó képkockáknál, gyorsan elhessegettem, amikor Wu Tong megjelent a pikniken.
Megnyugodtam, és elkönyveltem egy jó kis happy endet a befejezésnek.
Aztán egyszer csak kiderült, hogy még sem minden az, aminek látszik. És logikus volt
a magyarázat, el tudtam hinni, hogy Wu Tong meghalt. De akkor már nem rázott meg
annyira a dolog, és mivel akár happy endnek is lehet gondolni a végét, én a magam
részéről maradtam annál a verziónál.

Jól tetted, hogy te is megvigasztaltad magad!

Minden este a Lovingot nézed? Én nagyon sokáig a The Queen of SOP-ot néztem, most
egy ideje a Love Me van porondon. Nem tudom megunni! De jó lenne egy második évad!

Jó, hogy leírtad a gondolataidat! Máskor is tedd meg!

Neked is szép napot kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 10. 19:32

keri írta:Bocsi hogy nem teljesen ide vágot szeretnék kérdezni,de olvastam itt néhány bejegyzéssel elöbb Vidéki Évitől szeretném meg kérdezni hogy a Meteor Garden hez van felirat is illetve tudom hogy 20 részig van esetleg a 21 -27 .ig meg irnád hogy van e valahol felirat,nagyon meg köszöném a segitséget.

Ebben nem tudok neked segíteni, de hátha olvassa Éva a hozzászólásodat,
és válaszol a kérdésedre.


Kép
Avatar
feszty
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. július 13. 13:38

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: feszty » 2016. július 14. 11:49

:) Igen jó lesz a Zsuzsi, az úgyis sokkal jobban illik hozzám.
Éljen a szélessávú internet! :D Fél óra alatt lejött a sorozat, így bele is vághattam.... alaposan. Le ment egybe 7 rész. :ymblushing: Túl hamar lesz így vége, de sajna ezt sem tudom beosztani, ahogy a pénzemet sem. :))

Köszönöm szépen a feliratot! :littlehearth: Olyan jó, hogy egyre több kínai, tajvani... egyéb sorozatot is élvezhetünk felirataitokkal.

Zsuzsi
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 14. 18:10

Kedves Zsuzsi! Most az egyszer nem te vagy a hibás, a Lovingot (és JY-t!) nézni kell! Nincs mese!
Ez az a sorozat, amelyiknél a legtöbben írták, hogy nem bírtak magukkal, és előre szaladtak. Sokan
már angolul is látták, de a fordítással újranézték. A hozzászólások száma magáért beszél!

Jó szórakozást a többi részhez is!

Egyre több a lefordított kínai, és a tajvani sori, de egyre nő a nézőszám is. Egyre többen fedezik
fel, hogy a nem koreai sorozatok is nagyon klasszak.

Most kínban vagyok, mert még mindig nem tudom, mit fogok fordítani, ha hazajöttem. Kínaira
vágyom nagyon, erre egy koreaival is szemezek! Ilyen is előfordul.

Nagyon szívesen a feliratokat!

Kép
Avatar
feszty
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. július 13. 13:38

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: feszty » 2016. július 14. 18:36

Kedves Rita!

Ha szabad beleszólni, én igen kíváncsi lennék a thai BOF-ra, ha már a többit láttam... :) Látom, hogy tervbe vetted már. :ymparty:

pusziZsuzsi :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 14. 18:42

A tervezettek az elsők!!! Csak nem kezdték el még egyiket sem vetíteni. Azokat várom
a legjobban, a többi csak kényszerű pótcselekvés!

:movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%-
Avatar
Vicacica
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:14

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Vicacica » 2016. szeptember 4. 12:06

Kedves Rita :)

Sikerült levegőhöz jutnom és megnézni a maradék részeket is :) Nagyon szépen köszönöm a feliratot :) Igazán élvezetes sorozat volt :) :x :x
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 4. 19:19

Vicacica írta:Kedves Rita :)

Sikerült levegőhöz jutnom és megnézni a maradék részeket is :) Nagyon szépen köszönöm a feliratot :) Igazán élvezetes sorozat volt :) :x :x

Kedves Vicacica! Örülök, hogy sikerült befejezned a sorit,
és hogy kellemes órákat szerzett neked is!

Nagyon szívesen a feliratokat! Jó munkát, jó fordítást!


Kép
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2016. szeptember 22. 11:13

Drága Rita!
Kezdem azzal, hogy rengeteget gondoltam rád. Nézve a sorozatot meg-megállítottam, hogy átgondoljam, hogy hagyjak magamnak időt legyűrjem a fájdalmat amit okozott. Ha egyesével nézem, Veled amikor fordítod, könnyebb lett volna.
Így, egyhuzamban végignézni sok. :-o
Valahol, valamelyik beszélgetésünkben figyelmeztettél, de persze nem tudtam beosztani. Azonnal akartam mint a gyerek, akit hiába kérünk, megeszi az összes csokit, pedig már sejti, hogy hasfájás lesz belőle. #:-s

Csak röviden írok, nincs ez még a helyén bennem.

A filmeknél a legfontosabb az első benyomás, a mélyebb rétegek átérzéséhez idő kell, lehet majd átbeszélni, amit Ti megtettetek itt a fórumon, én pedig végigolvastam, mielőtt megnéztem a sorozatot. (írtam is valahol már, hogy bennem nincs kalandvágy, tartok a meglepetésektől, szeretem a spoilereket....mert földhözragadt vagyok)

Persze, mint mindig, itt is mást kaptam, mint amire számítottam.
Az eleje pityergős volt. Szerettem akit kellett, haragudtam akire kellett, utáltam akit kellett, nem ismerve a karakterek motivációit, előéletüket.
A közepe jól felépített történet, szépen kibontották a karaktereket és kapcsolataikat. Kedves, vicces, érzelmes, izgalmas, gonoszkodó, volt minden, nézette magát, szerettem.

Aztán a harmincadik rész körül arccal felfelé estem egy sötét verembe, majd lapátonként dobálták rám a földet (sarat). x_x
Nem is nagyon tudom mit láttam, végigbőgtem. Majd egyszer, sokára, amikor képes leszek újranézni. :-t

Egy cseppnyi kritika. Nagyon jó színészi teljesítmény, hiteles játék szinte mindegyik fő- és mellékszereplő munkája.
Denny Huang munkája volt időnként gyenge. Akadt egy-két (sok) olyan pillanat, amikor kizökkentett.
Nem tudom milyen kaliberű színész, nem ismerem. Ez az alakítása nem volt meggyőző, bár akadtak jól 'megcsinált' jelenetei is.
A végéről még egy picit.
Olvastam, hogy többen a befejezés utolsó képsorait Zhong Muo fantáziájának tulajdonították.
Én (szerencsémre) egy percig nem gondoltam ezt. A jeleket, amik erre utaltak, nem értelmezgettem.
A bárányfelhős égbolt képe a sorozatban többször megjelent, ilyen-olyan jelenetek lezárásakor. Inkább az idő ugrásokra utalt. Ami megjegyzem, kissé darabosra sikerült a sorozat során, engem legalábbis zavart, hogy soha nem tudtam, hogy a jelenetek között mennyi idő telt el.
A pici lányt ölelve én nem vettem észre mély szomorúságot átsuhanni Zhong Muo arcán, bár lehet a könnyeimtől nem láttam.
A műtét leírása, az esélyek latolgatása, nem volt releváns a szakmaiatlansága miatt. [-x (arra kellett, hogy azzal a bizonyos lapáttal még fejbe is verjenek)
Az, hogy utaltak rá, miszerint Wu Tong nélkül nem lehettek volna így együtt, nem volt áthallásos, a hiányára.
Egyszerűen a sorozat összefoglalása, hiszen erről szólt.
Sérült, kallódó, boldogtalan emberek családdá lettek, egy olyan anya, nő, de elsősorban ember segítségével, aki mindig előbb másokra gondol, mint magára.
Szép vége lett. Olyan normális. Egy család együtt piknikezik. Szerettem. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Drága Rita!
Hálásan köszönöm, hogy megnézhettem. :x :flower1: :flower1: :flower1:
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 22. 18:22

Kedves Gyöngyi! Mikor idekattintottam és megláttam a szép hosszú :D hozzászólásodat, máris
félretettem mindent, és csak az írásodra koncentráltam. Kíváncsi voltam, hogy miben egyezik,
és miben tér el a véleményünk, és persze örültem is a hosszát látva!


Te hamarabb tudtad, mint én, mivel olvastad a többiek és az én hsz.-mat, hogy szinte mindenben
egyezünk. Az én véleményem sem maradéktalanul pozitív mindenben. Bár nagyon jó sorozatnak
tartom, de a hét kínaim közül, a Loving a "sereghajtó", amit úgy kell érteni, hogy "csak" szeretem,
nem imádom.

szilagyongyi írta:Kezdem azzal, hogy rengeteget gondoltam rád. Nézve a sorozatot meg-megállítottam, hogy átgondoljam, hogy hagyjak magamnak időt legyűrjem a fájdalmat amit okozott. Ha egyesével nézem, Veled amikor fordítod, könnyebb lett volna.
Így, egyhuzamban végignézni sok.

Megértelek! Más is mondta már, pont a May Queenre, amit édesanyáddal nézel, hogy egyben túl
sok volt. Én akkor hallottam egy maratonozótól először, hogy néha a maratonozásnak is vannak
hátulütői. Van olyan sori, amelyik megüli a gyomrot, nem jó behabzsolni.

Annak viszont nagyon örülök, hogy gondoltál rám! Nem próbálunk meg együtt nézni valamit?
A vasárnap két résszel induló koreai sorozatom, a 2012-es The Chaser, egy nagy sikerrel vetített,
sokszoros díjnyertes, de végtelenül tömény sori. Pont kapóra jön! Persze nem kötelező, nyugodtan
mondj nemet, ha nem szeretnéd!

szilagyongyi írta:Csak röviden írok, nincs ez még a helyén bennem.

Máskor is ilyen rövid hozzászólást kérek!

szilagyongyi írta:...bennem nincs kalandvágy, tartok a meglepetésektől, szeretem a spoilereket....mert földhözragadt vagyok


Nézőként ugyanígy vagyok! Én sem szeretek megijedni, megrémülni, halálra válni, sokkot kapni,
de fordítóként, összezavar, ha előre megtudok egyes információkat. Ha előbb megnézem a sorit
és utána fordítom le, az nem okoz semmi problémát.

szilagyongyi írta:Aztán a harmincadik rész körül arccal felfelé estem egy sötét verembe, majd lapátonként dobálták rám a földet (sarat).

Nagyon-nagyon jól fogalmaztad meg! A érzés ugyanez volt nálunk is. Hogy minél hamarabb túl legyünk
a nehezén rákapcsoltam a fordításra, és ahogy készen volt a felirat, már tettem is ki. Nagyon fájt
volna, ha mindig várni kell hétfőig.

szilagyongyi írta:Denny Huang munkája volt időnként gyenge. Akadt egy-két (sok) olyan pillanat, amikor kizökkentett.


Teljesen igazad van. Hozzáteszem, hogy csalódás volt Tong Liya is. Engem ő tudott kizökkenteni.
34 rész sok volt belőle. Többször azt éreztem, hogy idegesít a játéka. Nem a karakter, hanem az ő
szerepformálása. Bezzeg Jerry Jan! Hiteles volt. Amikor ő volt a képernyőn, elfelejtettem, hogy ő is
csak szerepet játszik. Nagyszerű élményben részesített!

A vége értelmezéseddel egyetértek, mivel én is azt gondoltam, amit te első nézésre. De a másik verzió
is meggyőző számomra, azt is el tudom hinni. Mivel a happy endet jobban szeretem, mint a szomorú
véget, ezért megmaradtam annál. De ha a szomorú befejezésre gondolok, akkor el kell ismernem,
hogy kevés ilyen szép szomorú véggel találkoztam.

Boldog vagyok, hogy még egy kínai sorin túl vagy! Lassan eljön a nagy szerelmem, a The Queen of SOP
ideje is. Ezt még a Summer's Desire-nél is jobban kedvelem!!!

Köszi a bőséges hozzászólást, és mindent nagyon szívesen!


Kép
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2016. szeptember 23. 9:48

Drága Rita!
Nagyon szívesen együtt nézem veled a The Chaser 2012-es koreai sorit. ;;)
Ezt nem csak úgy mondom ám. :-bd
Most nem sok időm van, de gyorsan rákerestem a neten. Thriller, bosszútörténet, markánsan emelkedő nézettségi adatok...és Son Hyun-Joo :littlehearth:
Rengeteg sorozatban, filmben játszott, kiváló színész. Én a Perfect Neighbor 2007-es koreai sorozatban ismertem meg, mint Yang Duk-Kil. Mellékszereplőként az egész sorozatból rá emlékszem igazán, imádtam!!!! :x (pedig nagy kedvencem, Park Si Hoo :ymblushing: főszereplő volt ám)

Kim Sung-Ryoung mindenütt ott van, többek között az előbb említett szomszédos sorozatban :D
Kim Sang-Joong a City Hunterben játszotta Minho fanatikus nevelőapját, kitűnő alakítás volt.
Go Joon-hee-t a Can You Hear My Heart?-ben láttam és persze a She Was Prettyben volt igaz barátnő.

Most szaladok tovább, de vasárnap délután jövök, és viszem. Jó hétvégét kívánok!
:-h
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 23. 16:46

Szia Gyöngyi! Képzeld, én ezeket a színészeket, még semmiben nem láttam. Viszont a The Chaser
két része alapján máris megnyertek maguknak. Még nem néztem utánuk a színészeknek, vasárnapra
megteszem, hogy képben legyek, mert szerintem én vagyok az egyetlen, aki nem ismeri őket.

A PK Jun posztárt alakító Lee Yong Woo-t a Ballerinoban láttam. Megtetszett, rákerestem, így jutottam
el a The Chaserhez. Kim Sung-Ryoungot pedig nagy kedvencemben a You're Beautifulban láttam először,
majd a The Heirsben másodszor. Nagyon kedvelem. A nyomozónőt alakító Park Hyo-joo is megnyerően
játszik. A többieket majd megismerem.

Nagyon örülök, hogy együtt fogunk sorozatozni! Jó, hogy pont egy ilyen izgalmas sori hoz össze bennünket!
A tapasztalatom azt mondatja velem, hogy a műfaja miatt először kevesebben fogjuk nézni, de ahogy
megérkeznek az első lelkes hozzászólások (mert hogy lesznek, azt biztosan tudom), egyre többen leszünk.
Jó lesz nagyon! Már várom! De most gyorsan visszatérek a fordításhoz, mert még kétszáz sor hiányzik
a második részből, pedig vasárnap ki szeretném tenni azt is!

További szép napot kívánok!


Ez a színésznő nem öregszik:

Kép
eleva
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 2. 10:53

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: eleva » 2016. szeptember 30. 7:38

Köszönöm a feliratot, Rita ! Még nem tudom, mikor fogom megnézni, de meg fogom, az biztos. Szokásommal ellentétben belenéztem néhány spoilerbe, így egy kis lelkierővel fel kell vértezni magam. Még egyszer köszönöm a munkádat
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 30. 18:37

eleva írta:Köszönöm a feliratot, Rita ! Még nem tudom, mikor fogom megnézni, de meg fogom, az biztos. Szokásommal ellentétben belenéztem néhány spoilerbe, így egy kis lelkierővel fel kell vértezni magam. Még egyszer köszönöm a munkádat

Kedves Eleva! Nyugodtan, bármikor belevághatsz a Lovingba! Nem okoz nagyobb
megrázkódtatást, mint egy hasonló koreai sori, sőt!!!

Nagyon szívesen a fordítást! Mielőbbi jó szórakozást hozzá!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 11. 15:12

Szia Rita!
Amikor tavasszal megnéztem ezt szappan sorit, a legfőbb vonzereje számomra az volt, hogy kínai, mert kínai sorit még nem láttam, viszont Kínát az utóbbi húsz év óriási fejlődése miatt figyelemmel kísérem. A gazdasági és politikai elemzéseken túl azért nagyon érdekelt a kínai földműves, a kínai átlagember és a kínai gazdagok élete. Megkaptam a sorinak köszönhetően ebből utóbbi kettőét. Hol van már a Tienanmen tér? Tinédzser voltam akkor és nagyon beégtek az akkori történések... A történeten túl, hogy láthattam egy kínai sorit, következő miatt köszönöm: számomra óriási élmény volt, hogy megmutatták a házasságkötést, az esküt, a közös fotót, az igazolványt. Nagyon érdekes volt a tárgyalási rész, mármint az igazságszolgáltatási rész, az óvoda, iskola, a lány szüleinek életvitele...Jó volt látni, hogy a többezer éves kultúra a hétköznapjaik része...Más a berendezkedés, de azért megtartották a gyökerekeiket és az meghatározza az életüket, felfogásukat...
A színésznőt először inkább néztem koreainak, mint kínainak, ezért utána néztem a származásának. Nem is csodálkozom, Xinjiang az olvasztótégely, ha északabbra veti az ember a szemét, ott a Bajkál-tó, ahonnan a mai koreaiak egy jelentős populációja származik...
Maga a film a műfaj valamennyi alkotórészét "hozta": családi titok, erős elfojtások, indulatok, kitörések, betegségek, balesetek, családi perpatvarok, megbékélés, egymásra találás.... Számomra nem annyira ezek, a történet, mind inkább az előző dolgok miatt volt élmény.
Köszönöm szépen!
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 12. 20:27

Szia Ir-csi! Nagyon nevettem a "szappan sori" kifejezésen! Milyen érdekes olvasni, hogy milyen
szempontok vezérelnek egy sorozat kiválasztásánál. Nálam a tieid közül egy sem játszik, de még
a máséi sem. Soha nem választanék színészek, sztárok, énekesek, írók, rendezők alapján például.
Illetve egy ellenpélda van. A thai Full House-ban megismert csodálatos fiatal színészpalánták miatt
a Kiss Me-t is lefordítottam.

Nálam alig van szempont. Mondjuk talán az, hogy kínai legyen, de ha nem találok hirtelen kedvemre
valót, az sem probléma. A hangulatomtól is függ, meg hogy milyen szép képek, plakátok készülnek
a reklámozásukhoz. Ha nem futó a sorozat, akkor elolvasom, hogy milyen kritikákat kapott. Van,
hogy a címe csábít, van, hogy a műfaja és a történet leírása. Sokan megnézik az előzeteseket, én
még soha egyet sem láttam. Mindig úgy érzem, hogy becsapnak az összevágásokkal.
Most, ahogy visszaolvasom, amit írtam, azt mondhatnám, hogy a sorozatválasztásaimra az "ahogy
esik, úgy puffan" módszer jellemző.

A Lovingra úgy esett a választásom, hogy épp nem volt más. Ezt már láttam kb. a 17. részig korábban,
és annyira nem voltam elájulva tőle, de nem is volt rossz. Akkor jött jobb tőle, azt fordítottam le,
ezt el is felejtettem, de aztán muszájból erre is sor került. Egy dolog miatt hálás vagyok a Lovingnak,
azért, mert megismertem Jerry Yant, akit igencsak megkedveltem. Sokkal jobb volt, mint a többiek.

Az óvodában tetszett, hogy azonnal elbeszélgetnek a szülővel, ha a gyermekük verekszik. Ez reményt
ad arra, hogy talán Kínában nincs olyan mértékű az iskolai erőszak, mint Koreában vagy Japánban.
Láttam már maláj, thai, kínai, tajvani sulis filmet, de sehol nem volt az, mint az előbb említett két
országban.

Azt én is imádom, ha új hagyományokat, szokásokat ismerek meg. Ebből a szempontból nagyon sokat
adott legutóbb a The Journey c. maláj film.

Egyszer elutazom Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területre!!!

Nagyon szívesen a fordítást!


Kép

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég