Loving, Never Forgetting (online is nézhető)

Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 21. 1:36

Rita írta:Szia Éva! Nagyon jó volt minden! A libegő előtt ijesztett ránk az idő, de mire
odaértünk, újra kisütött a nap. A Csevegőben írtam pár szót arról, amit láttunk,
és tettem ki képeket is.

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=41&p=2598#p2598

Szép napot, kellemes hétvégét Nekünk!

Ezekhez hasonló díszbodzát láttunk az egyik kertben. Gyönyörű volt:

Kép
Kép

Megneztem es irigykedtem is. :D
wow,ilyen bodzat meg sosem lattam,nagyon szep!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 21. 12:37

Gabi! Éva! Eszembe sem jutott volna, hogy nemesítik. Az én kertemben szinte dudvaként
kezeljük. Mást sem csinálunk, mint a bodzát írtjuk, persze csak onnan, ahol nincs jó helyen.
Állandó küzdelmet vívunk velük, egyelőre mi állunk nyerésre.

Én sem találkoztam még ilyen fajtával, és le sem tudtam fényképezni, mert a buszról láttuk.
Jó nagy bokor volt már, és olyan többféle színű virágai voltak, mint az alsó képen. Gyönyörű
volt.

Kép
macus
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. február 28. 18:44

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: macus » 2016. május 21. 20:03

Gabóci5 írta:Kedves Macus!
Legelőször is a neved nagyon kedves nekem, mert anyukámat hívták így: Maca, Macus. Én pedig voltam a kis Maca. :D :D :D
Nagyon szeretem olvasni az ilyen bő hozzászólásokat, pláne olyan valakitől aki saját bevallása szerint nem a szavak embere, mert én tényleg nem vagyok az, inkább képben beszélek. Írjál sok hozzászólást a jövőben is.

Kép



Drága Gabóc5!
Nagyon szépen köszönöm kedves szavaid és drága színésznőmről készült fotót is./Joe Chen/Nagyon szeretem a legtöbb munkáját. Sok sorozatát láttam és kukkoltam bele filmjeibe./Bocsika, hogy ennyi idő után válaszoltam/.
Engem a nagyin mindig Vilmának szólított, apukám pedig Lujzának és Lujzusnak. Imádtam. Macus anyumnak voltam.
Még egyszer köszönöm kedves szavaid. :)
Avatar
Vicacica
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:14

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Vicacica » 2016. május 23. 12:58

szia Rita!

Sikerült befejeznem ezt a csodás sorozatot :) Nagyon szépen köszönöm az egész fordítást :) A sorozat minden percét szerettem :D A kisfiú volt az egyik kedvencem :) Egy igazi tünemény :)
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 23. 19:04

Szia Vicacica! Boldogan olvasom, hogy a te szívedbe is belopta magát a Loving!
Örülök, hogy megnézted, és hogy ennyire tetszett!
Tong Tong mellett, a Zhong Mou-t alakító Jerry Yan lett az újabb tajvani felfedezettem.
Örülök, hogy megismerhettem, nagyszerű színész.

Nagyon szívesen a fordítást!

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 23. 22:18

Szia Rita!
Köszönöm a fordítást. Eddig minden fordításod nagy siker volt nálam, a Sex and the city kivételével. Az nagyon nem tetszett, de ez a sorozat hibája volt. Nagy kedvencem Jerry Jan. Eddig amiben láttam tetszett. Gondolom most sem csalódom a képességeiben. Még ügyetlen vagyok az oldalon, ha hibázom nem szándékos. Köszönöm és majd jövök megbeszélni.
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 24. 5:47

Szia Éva! Nagyon szívesen a Lovingot is, és az összes többi általam fordított sorozatot is!
Jerry Yan nagyot alakít ebben a sorozatban. Még nem láttam másban, nem tudok összehasonlítást
tenni, de itt nagyszerű volt. Mindenkinek tetszett a sori, neked is fog!

Bármi gondod van, csak szóljál! Ez a fórum ugyanúgy működik, mint a D-Addicts és a Doramaforever.
Könnyű lesz megszoknod.

A Sex and the City réteg sorozat, és emiatt megosztó. Vagy imádják, vagy elutasítják. Nekem
nagyon-nagy kedvencem, mondhatni imádom. De ez az összes kínai webdrámámra is igaz.

Kíváncsian várom, mi lesz a véleményed a Lovingról!

Szép napot Magunknak!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 25. 16:05

Szia Rita! Köszönöm a képet is. Látom megkaptam a zsiráfot.

8 részen vagyok túl. Valóban tetszik a sorozat. De a kisfiú anyja nagyon idegesítő. Egyedülálló anyaként semmi tartás nincs benne. Csak liheg idegességében, összetöri magát, ráadásul állandóan az országúton botorkál, forgalomban. A gyerek balesete után is a nagy igyekezettől autó alá akar menni. Kérdem én, ha valaki tudja, hogy a gyerekének csak ő van, csak rá számíthat, akkor hogy viselkedhet így? Aztán éjszaka újra csak az autók közé megy. Amikor elviszik a fiút akkor is az autó után fut, előtte nem tudott elbúcsúzni. Aztán ott tölti estig az időt az országúton magába zuhanva. Talán 1 jelenete volt eddig ahol az igazi karakán anyát hozta, az ügyvéd előtt, mielőtt a láthatás miatt mentek a bíróságra. Ez a sete suta nőfigura a halálom. Tudom, hogy azért kell ilyenre venni a formát, mert ez indítja be a férfiak védelmező reflexét, de nőileg nézni egy vicc. Egy gyereket nem tud így felnevelni, ha se gondolkodni, se gondoskodni nem tud. Az ügyvédjének simán elhisz mindent, pedig az csak bosszúvágyból vállalta el. Nekem nagyon nem szimpatikus a paskó. A többi szereplő jó. Jerry Yan is hozza a titokban érző szívű zord macsót. Nála azt nem értem, hogy engedheti az anyját így viselkedni. Az első perctől meg akarja védeni a gyereket tőle, de nem értem, hogy miért nem tudja leállítani. Még nem derült ki, legalábbis nekem, hogy miért lett ilyen durva a banya. A szinésznő is csak azért kedves a fiúhoz, mert így akarja megszerezni az apát. Ez rögtön látszik, jól játssza. A kisfiú nagyon jó. Nem tudom, hogy tudják így betanítani a gyerekeket. Egyébként nagyon megható a búcsúzós jelenet, jók a párbeszédek, olyan szívmelengető ahogy az apa és az anya beszélnek a gyerekkel, magyarázzák el neki a dolgokat. Remélem az anya karakterében is pozitív változás lesz. Köszönöm, hogy nézhetem, meg hogy jöhetek megbeszélni is.
Éva
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 25. 18:00

:lol: :lol: :lol: Szia vidékiéva!csak azt nevetem, hgoy szerintem te is a film sodrásával együtt fogsz sok mindenre rájönni és nagyon kellemes meglepetés is fog érni de addig még lesz egy két filmkocka! Pontosan az az érdekes az egész soriban hogy honnan indult el a csaj, és mi lesz belőle...kíváncsi leszek majd a későbbi véleményedre... :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 25. 20:37

Szia Éva! Ne haragudj, nem bántásból mondom, de olyan jókat mosolyogtam az írásodon,
és azon, hogy még mennyit fogsz bosszankodni ezután!


Wu Tong kocsik között való futkorászását észre sem vettem. Dolores emlegette először,
amikor elkezdte nézni a sorit, aztán több szó nem esett róla, ment tovább a sorozat, és
másra terelődött a szó, gondolom. Én WT sírásától kaptam hátramenést, de nagyon. Nem
tudtam sajnálni, csak azt vártam, mikor hagyja már abba.
Az, hogy Xiang Junnek mindent elhisz, az a vége felé kezdett zavarni, aztán már az is
nagyon idegesített.
Különben Xiang Jun az én szívembe sem tudta belopni magát teljesen, aztán gyorsan ki is
lopta magát belőle.

Szerintem ZM csak a békesség kedvéért enged az anyjának bizonyos dolgokban, de amint
úgy bánik TT-gal, hogy az nem tetszik neki, azonnal magához viszi a gyereket.

Nem tudom miért, de én kedveltem Man Di-t. Biztos, hogy volt volt olyan szándéka, hogy
a fián keresztül fogja meg ZM-t, de amikor együtt volt TT-gal őszintének éreztem a
törődését, kedvességét. A sori végéig nem tudtam megutálni őt.

Mindenki fejlődik valamerre, de a legtöbbet ZM karaktere, és ezt Jerry Yan nagyon jól
megcsinálta. Rettentően élveztem a visszafogott, finom, érzékeny, értelmes színészi
játékát.
A többiekről nem mondok semmit, mert spoileres lenne. De annyit mondhatok, hogy fogsz
még eleget bosszankodni, nevetni, meghatódni, könnyezni... Jó lesz!

Örülök, hogy belekezdtél a soriba, és szívesen megosztod velünk a véleményedet! Érdeklődve
várjuk, és olvassuk!

Nagyon szívesen a feliratokat! Jó éjt!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 27. 17:45

Kata58 írta::lol: :lol: :lol: Szia vidékiéva!csak azt nevetem, hgoy szerintem te is a film sodrásával együtt fogsz sok mindenre rájönni és nagyon kellemes meglepetés is fog érni de addig még lesz egy két filmkocka! Pontosan az az érdekes az egész soriban hogy honnan indult el a csaj, és mi lesz belőle...kíváncsi leszek majd a későbbi véleményedre... :lol: :lol: :lol: :lol:

Szia Kata58! Lehet, hogy az unokanővérem vagy, mert van egy 58-as Kata nevű unokatesóm? Ez csak vicc volt, mert nem néz ázsiai sorozatokat. Az az érdekes, hogy a 8. résztől már nem omlik össze annyit a főszereplőlány, már nem idegesít a karaktere. Előbb kellett volna morgolódni miatta, talán hamarabb abbahagyta volna. :lol:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 27. 18:25

Szia Rita!
Tegnap elfoglalt voltam, nem jöttem véleményt nyilvánítani. Időközben a 20. részig jutottam. Már elég sok minden kiderült. Éppen írtam, hogy biztosan a morgolódásom hatására, de Wu Tong megemberelte magát és nem omlik össze örökösen. :lol: Így már nem bosszant.

Az ügyvéd nálam már az elején elásta magát, ahogy a színésznővel tervelték ki stratégiájukat. Nem szeretem a hazug, két vagy sokszínű embereket. Én a színésznőt is azért nem kedvelem, alakoskodik. Mikor meg megint leégetik a csajt a bemutatón akkor végképpen elvágták magukat mindketten. Azt nem értem, hogy az ügyvéd azt mondja, hogy szereti a lányt, akkor hogy viselkedhet így vele?
Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy a rövidhajú lány aki bele van zúgva az ügyvédbe az csak megjátssza-e a kedvességet, vagy alapból magától kedves és segítőkész. Az elején ahogy nyomult annyira nem tetszett, de azóta volt egypár kedves, emberi megnyilvánulása, így még nem tudom hová sorolni. Szegény érdemtelenre pazarolja az érzelmeit. Kíváncsi vagyok összejön-e a titkárral? Ez költői volt, tudom nem spoilerezel. Ő nagyon intenzíven segít neki. Most már úgy látom, hogy tetszik is neki a lány.

Jerry anyját nem tudom sajnálni. Magának alakította a sorsát ilyenre. Nagyon utálatos a természete, nem csoda, ha máshoz ment a férfi. A fia életét is tönkre tette. Nem tudom hogyan sikerült alapjában segítőkész, emberi maradni neki, ilyen családi háttérrel. A féltestvérek rossz kapcsolata is az ő érdeme. Az még nem volt, hogy került tolószékbe. De kétlem, hogy változna a véleményem róla. Szerinted létezik ilyen hosszú viszonzatlan szerelem? Ez csak megszokás, vagy görcsös ragaszkodás. Nem tud továbblépni. Szánalmas.

Jerryt én hasonló szerepekben láttam, most sem csalódtam benne. Az nekem annyira furcsa, hogy a felnőtt emberek kapcsolataiba ennyire beleszólnak a szülők. Most éppen az egymásra találásnál tartok. Gondolom nem lesz zökkenőmentes a folytatás sem, jön még pár akadály.

Elnézést, nem tudom hol kell a választ írni, ha nem akarom idézni.
Nagyon jó, hogy mindig elmondhatom a sorozattal kapcsolataos gondolataimat.
Köszi: Éva
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 27. 19:49

szia Éva! Nagyon örülök, hogy ilyen hosszan kifejtetted a véleményedet, és egy két rész élvezkedés után megint próbára lesz téve a türelmed, és a feltett kérdésekre is megkapod a választ. :D Nagyon szerettük ezt a sorozatot, de jólesik most már egy könnyedebb, mert agyon izgultuk é mérgelődtük mi is magunkat de a végére megkönnyebbültünk, szép lett a vége, kár hogy egy két vonalon nem dolgozták ki jobban a történetet, csak emiatt van hiányérzetem...Egyébként nekem is van féltestvérem de még nem találkoztam vele :x
pedig hogy örültem volna egy hugicának! :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 27. 20:37

Szia Éva! Megint jókat somolygok az írásodon! Az történt, amire számítottam, hogy Te is ugyanazokat
a dolgokat érzed említésre méltónak, amiket mi is, ott bosszankodsz, ahol mi is, ugyanazt nem érted,
amit mi sem értettünk.

Én is úgy gondolom, hogy ha Xiang Jun tiszta szívvel szerette volna WT-ot, akkor nem használta volna
ki/fel. És te még nem is láttad az összes "szerelemből" elkövetett tettét!

Yue Qi még gyerekkorában beleesett az ügyvédbe, és azóta is utána áhítozik, de észre fogja venni, amit
észre kell vennie Xiang Junnal kapcsolatban is és a titkárral kapcsolatban is.

ZM anyját se és apját se tudtam sajnálni. Meg sem mozdult értük a szívem. Mindkettő alkalmatlan a
szülői feladatok ellátására. Én is szánalmasnak tartom az asszony 30 éven át tartó sóvárgását ZM apja
után, főleg úgy, hogy még őt is a fia elé helyezte, pedig köze sem volt hozzá, nem is látta, nem is
beszélt vele 30 évig. A kórházban sem a fia ágya mellett ücsörgött, hanem a szerelméé mellett. Ha
kiderül, hogy került kerekes székbe, akkor sem fog megváltozni a véleményed róla.

WT szüleiről is megvan a véleményem, őket mostanában láthatod.

Én is, és aki szereti olvasni a véleményeket szintén örülünk neki, hogy Te is megírod a magadét! Egy
fórumot a hozzászólások éltetnek, tartanak fent. Attól lesz pörgős, olvasmányos, vonzó mások számára,
és a magunk számára is, akkor érezzük, "hogy de jó volt ma is benézni", ha írunk bele. Ezért külön nagyon
hálás vagyok a "hozzászólós" társaimnak. Mivel ők rendszeresen írnak, ezért jobban ismerem őket, mint
a többieket, és hozzájárulnak ahhoz, hogy érdemes legyen ide betérni.


Ha jársz más topikokban, láthatod, hogy mennyi mindenről szót ejtünk, aminek látszólag semmi köze
nincs Ázsiához, de mégis van, mert ő hozott össze, és tart együtt bennünket. ha van kedved, bármikor,
bármelyikbe kapcsolódj be! Ha nincs, az sem baj!

Nem tudom, tudod-e, hogy ha a bal felső sarokban látható három vízszintes csíkra klikkelsz, és a
legördülő ablakban ismét ráklikkelsz az "Aktív témák"-ra, akkor az összes olyan hsz.-t láthatod, amit
még nem olvastál.

Kellemes hétvégét Mindannyiunknak!


Rátaláltam a virágmandalákra. Olyan csodaszépek, hogy egy ideig ezeket fogom kipakolgatni:

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 28. 13:07

Szia Rita!
Most már a vége felé járok a sorozatnak. 26 részen vagyok túl. Izgalmas részek voltak. Este éppen le akartam feküdni, álmosságból kifolyóan, mikor az erős felindulásból hirtelen elkövetett esküvő kiverte az álmot a szememből. Így folytattam egy darabig. Nem sok gondtalan óra jutott nekik.

Való igaz, megint csak berágtam a lányra. Nem is tudom mi a megfelelő szó a viselkedésére. Annyira ostoba, naív, hogy egymaga gondoskodik a vérnyomásom emeléséről. A férje, és a titkár többszöri figyelmeztetése ellenére, mégis engedi megvezetni magát. Aztán a szerződés aláírásakor ismét figyelmezteti a titkár, hogy legyen tekintettel a férjére, mert nagyon ellene szól a látszat, na erre meglátogatja az anyósát aki szintén levezeti neki az egyenletet és csak annyit nyögdécsel, hogy én ezt nem lennék képes megcsinálni, hogyan gondolhat ilyet nénike. Hát az agyam eldobom tényleg.((( De tényleg klinikai eset a viselkedése. Kezdve azzal, hogy nem mondja el az apának a terhességet, ezt még megérteném, hogy nem akarja, hogy elvegyék tőle a gyereket, mint ahogy be is következett. Aztán amikor az ügyvéd nyíltan, leplezetlenül közeledik hozzá, belemegy az együttjárásba, holott még mindig bele van zúgva a gyerek apjába. Nem tudom hányszor mondja, hogy milyen jó emberismerő, de az ügyvéd meg a szinésznő hátsó szándékáról véletlenül sem akar tudomást venni, pedig kiszúrhatná a szemét. Többször is lelepleződtek. Na esküvő után a szüleinél történt látogatáskor a kisfiút is meg őt is melegen fogadják, de a férjet kidobják. Na nem mondja el, hogy ő volt a hunyó, mert eltitkolta a férfi előtt a terhességet, gyereket, hanem simán engedi, hogy a hapsit hibáztassák, alázgassák, legalábbis az apja. NA ez a család is csak papol a családszeretetről meg az összetartásról, de ha a lány nem megy haza, még most sem keresték volna vele a kapcsolatot. Kérdem én egy anya 5 évig nem mondja azt a gyerekének, hogy gyere haza, apád bánja, hogy elzavart? Még ha nem így lett volna, akkor is haza kellett volna hívni, hogy együtt kiengeszteljék a hapsit. A csaj meg nem mer hazamenni, mert fél az apjától, na hol van ez a szerető családtól? Azután a férj szépen megszervezi az évfordulót és az ünneplés helyett elkezdi megint oltogatni a békülésről, na melyik hapsi bírná ezt cérnával? Majd kiderül, hogy az apja hogy semmibe vette a férjet, simán levegőnek tekintette, erre még mindig arról akarja meggyőzni őt, hogy legyen donor. De azért a véradás meg a máj egy részének az odaadása között azért nemcsak árnyalatnyi különbség van.

Úgy látszik szómenésem van, elküldöm, nehogy elvesszen.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 28. 13:57

Még egy pár gondolat.

Az ügyvédet már emlegettem, hogy nagyon nem szeretem. Viszont az őt játszó szinész nagyságáról is meg kell hogy emlékezzek. Vagyis, hogy nagyon jól játssza a szerepét. Amikor megvezeti a csajt, már látni az arcáról, hogy most fogja kezdeni, vagy a kinézéseiből, ha betalált a hátsó szándéka. Ez nem tudom, hogy ösztönös-e, vagy megtanulható szakmai fogás, de annyira hitelessé teszik a figurát. Jól lehet utálni.

Az anyós nagyon durva pszihiátriai eset, hogy lehet, hogy még mindig ő parancsol mindenben? Kezdve ugye a végnélküli egyoldalú szerelmén át a minden más érzelmet magából kiölő, mindenkinél felsőbbrendű nagyszerű személyiségéig. Miért nem vetetik gondnokság alá? Na az egyetlen ami tetszett vele kapcsolatban az az esemény utáni tabletta ruhák mellé kikészítése. :lol: Ez akkora poén volt, még nem találkoztam vele egy dorámában sem. Pedig voltak már öntörvényű fiús anyák a dorámáimban, főleg a koreaiak nagyon találékonyak ilyen téren. Először én is Jerryre tippeltem, de nagyon tetszett amikor kiderült, hogy az anyós volt az elkövettető.

Rita írod, hogy mindenki ugyanazokon bukik ki. Elnézést, de csak az első pár rész hozzászólásait olvasom, hogy tudjam, érdemes-e néznem a sorit, de nem akarok spoilert. Majd a végén elolvasom ám a többiek észrevételeit is. Szerintem ez természetes, mi innem európából az ázsiakhoz képest, nagyon eltérően gondolkodunk. Ezért nem tudjuk megérteni az ottani szülő gyerek kapcsolatot, női, férfi viselkedést legtöbbször. De éppen ezért nézzük szerintem. Ez a rapid esküvő is, nagyon furcsa volt. Meg főleg a nők mindenáron el akarják nyerni anyós vagy a férj családja rokonszenvét. Nekem annyira erőltetett ez a dolog, nyilván mindenkinek jobb, ha minél kevesebb a generációk közötti konfliktus, de az a vak, bárgyú, alázatos engedelmesség a személyiség teljes feladása árán is, az nekünk furcsa. Meg hogy a családok annyira belefolynak a gyerekeik életébe, hogy ők akarják kiválasztani a párjukat, szakmájukat, de akkor is, ha felnőtt az illető, 30-40 éveseknél is. Ez azért nem egészséges már.

Na köszönöm, hogy meghallgattatok. Remélem nem ismételtem sokat!
Éva
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 28. 14:15

Kata58 írta:szia Éva! Nagyon örülök, hogy ilyen hosszan kifejtetted a véleményedet, és egy két rész élvezkedés után megint próbára lesz téve a türelmed, és a feltett kérdésekre is megkapod a választ. :D Nagyon szerettük ezt a sorozatot, de jólesik most már egy könnyedebb, mert agyon izgultuk é mérgelődtük mi is magunkat de a végére megkönnyebbültünk, szép lett a vége, kár hogy egy két vonalon nem dolgozták ki jobban a történetet, csak emiatt van hiányérzetem...Egyébként nekem is van féltestvérem de még nem találkoztam vele :x
pedig hogy örültem volna egy hugicának! :lol: :lol: :lol:

Szia Kata58!
Én is egyke vagyok, de nem vágytam testvérre. Igaz, hogy szoros kapcsolatom volt az unokatestvéreimmel. Különös módon Kata58-al. Ez persze véletlen, de ha látom a neved, mindig ő jut az eszembe. Én 60-as vagyok.
Rita olyan jó sorozatokat tud találni, ami sokakat érdekel. Régen a könyveket faltam, ma már elkényelmesedtem és a dorámákat. Így a vége felé olyan kettősség lesz úrrá rajtam. Először is izgulok a történet miatt és nézném, hogy mi lesz a vége, másrészt meg lassítanám, hogy minél tovább tartson. Ma már be szeretném fejezni, de azután jövök és elolvasom, hogy a többieknek mi és miért tetszett. Ez valahogy jólesik az olyanok után ami nagyon tetszett. Igaz, hogy főleg azokat soroltam eddig ami idegesített, de ez nem azt jelenti, hogy nem tetszik, csak azt, hogy kritikusan nézem.
Legyen szép napotok!
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 28. 17:52

Szia Éva! Minden mondatoddal egyetértek! Majd ha végeztél a sorival, és visszaolvasod
a hozzászólásokat, akkor látni fogod, hogy mi is ugyanezeket a dolgokat nehezményeztük
a soriban, amiket te. Ennek így is kell lennie! Ez mutatja, hogy egy országból származunk,
hasonló nevelésben részesültünk. Egy a kultúra, a szokások, a hagyományok...

Megértem, hogy kiakadsz az ázsiai szokásokon. Engem Koreától ez rángatott el. Egyszerűen
már nagyon elegem volt az élet minden területén megmutatkozó durvaságaikból. Abból,
hogy minél öregebb valaki, annál kegyetlenebbül viselkedhet a fiatalabbal. A munkahelyi,
a családon belüli, az iskolai erőszakból. Abból, hogy ordítoznak, óbégatnak, sipítoznak...
Az álszemérmességből, a gazdag-szegény ellentétből, és abból, hogy a családok szétszakadnak,
amiatt, hogy csak az ér náluk valamit, aki külföldön tanult, lenézve ezzel a saját oktatásukat.
És ehhez jöttek még a plasztikázott arcok, amik rettentően taszítottak már.

A tajvani és a kínai sorikat jobban kedvelem, mert kevésbé veszem észre bennük ezeket
a visszásságokat.

Egy sori attól jó, ha sokféle érzelmet kivált belőlünk. Mi is szidtuk, akiket szidni kellett,
attól még élveztük az egészet, és hétről hétre izgalommal vártuk az újabb eseményeket.
Különben is olyan jó ócsárolni, kritizálni! Legalább itt büntetlenül megengedheti magának
az ember.

Örülök nagyon, hogy ennyire tetszik a sori! És annak is, hogy szívesen kibeszéled magadból,
ami a szívedet nyomja! Nem akarsz egyszer együtt nézni egy sorozatot? Menet közben is
annyira jó csevegni! De ha inkább maratonista vagy, azt is megértem!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 28. 22:08

Szia Rita!
Tényleg igaz amit a koreaiakról mondtál. A tajvaniakban sokkal emberségesebbek a szereplők. Soha sincs akkora gonoszság bennük. Én azt mondom mindenkinek, hogy addig nem is tudtam mi az igazi gonoszság amíg el nem kezdtem koreai dorámákat nézni. Pedig túl vagyok pár Vavyan Fable könyvön is. Ő a kedvenc írónőm, határtalan fantáziával megáldva, de még rajta is túltesznek a koreai forgatókönyv írók.

Vessetek meg de én nem tudom sajnálni a főhősnőt, hogy áll a balhé körülötte. Nagyon sajnáltam Jerryt, már akkor amikor készültek a képek, mert ugye lehetett tudni, hogy neki, ellene készültek. Előre tudtam, hogy mennyire meg fogja rázni. Amikor az ügyvéd a konyhából nagyon nézegette, hogy megitta-e a kávét, akkor már tudtam, hogy altatót iszik a csaj. Ez nem szerelem ez szimpla bosszú. Valaki ilyen aljasságra képes, az hogy gondolja, hogy ezek után a lány beleszeret és elhagyja a szerelmét érte? na és amikor kiderült akkor sem gyanakodott rá a csaj, csak szaladgált oda hozzá, hogy ez meg hogy is történhetett, semmi összefüggést nem látott a sok és pihentető alvása meg aközött, hogy ő hogy került a képekre vajon. Ez a nő olyan ostoba, mint más nekifutásból.

A fiú apja is megéri a pénzét. 31 évig rá sem néz a családra és most minő véletlen, odatéved meglátogatni az elmúlt szerelmet, mikor is szüksége van egy kis kompatibilis májra a túléléshez. És mindenki boldogan elhiszi, hogy nincs összefüggésben a dolog, csak véletlen az időzítés. Az anyára meg nem is találok megfelelő szavakat, hogy még másodpercekre sem foglalkozott a fiával, még hálából sem, hogy az megmentette az apját.

Na köszönöm, hogy kipufoghattam magam. Rita neked elég nehéz lehet a friss fordításból áttérni a régebbi történetre. Vagy szellemileg felfrissít?

Nem valószínű, hogy rászánom magam a fordítással párhuzamos nézésre, mert nincs türelmem várakozni. Annyira nézném, ha tetszik valami, hogy nem bírom megállni és akkor inkább eredetiben is vagy angol felirattal is, de tovább nézném. Inkább kivárom a végét, azután amikor van időm nézem a végtelenségig.

Megyek ma még befejezem. Köszönöm: Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 29. 15:57

Szia Éva! Így még nem is gondoltam rá, de igazad van, én sem találkoztam ennyi gonoszsággal,
amíg el nem kezdtem nézni a koreai sorozatokat.és az a röhej, hogy ami akkor olyan "szép"-nek
tűnt, azt utáltam meg a leghamarabb. Például a nagy családi összetartást. Igen, azt látjuk, hogy
mennyire tisztelik a gyerekek az idősebbeket.... De milyen áron? Vagy milyen szörnyű, hogy a
családba bekerült feleségekbe törli mindenki, még a tőlük fiatalabb sógornő is a cipőjét. Hogy
nincs beleszólásuk semmibe, de az ő életüket mindenki irányítja. Nem is sorolom, mert rossz
kedvem lesz tőle.
Jobb nekem Koreán kívül, nyugodtabb vagyok.

Nem könnyű az egyik soriból átváltani a másikra, továbbmegyek, még a futó sorozatomban is csak
úgy tudok képben lenni, hogy egy csomó képet készítek minden részből. Mielőtt elkezdek a hsz.-ra
válaszolni, megnézem, hogy mik is történtek az aznapiakban. A fordítással mindig előrébb tartok,
ezért muszáj ehhez a cselhez folyamodnom. Még így is van olyan, hogy olyat árulok el, ami még
nem szerepel az aznapi részekben.
A Loving még élénken él bennem, ezért most még nem nehéz válaszolnom, de egy-két hónap múlva
már igen. Mindig a legfrissebb sorozatom foglalja el az agyamnak a sorozatok számára fenntartott
szegletét.

Nyugodtan pufogd ki magad! Erre való a fórum. Mi is ezt csináltuk folyamatosan, és közben dicsértük
Tong Tongot és Jerry Yant. Persze a többieket is, ha megérdemelték.

Elfogadom, ha csak maratonozni szeretsz, akkor maradjon is úgy!

További szép napot kívánok!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 29. 21:57

Szia Rita!
Na tegnap sikerült befejeznem a sorozatot. Hát a vége, az utolsó 2 rész már nem igazán tetszett, de lehet hogy már az utolsó 4, mert azt néztem egyben. Valahogy az már túl sok volt nekem a nehézségekből, olyan túlzottnak és erőltetettnek éreztem. Amikor a csaj elkezdte vezetni az autót, rögtön tudtam, hogy baleset lesz a vége, de azt hittem a srác is olyan tolószékes lesz, mint a jó édesanyuka. Aztán még a figyelmeztetés, hogy nem a rövidhajú megy szólni Jerrynek, hogy az apja át akarja verni, hanem a csajjal üzen neki, az meg többszöri lehetőség ellenére nem és nem mondja el, mindig másról beszélnek. Legfőképp ennyi részen keresztül nem sikerül hinniük egymásban, pedig szeretik egymást. A kép készítésről is gyanakodhatott volna Jerry is, mert a fia rögtön mondta, hogy elaludt az anyja. Ezt többször is bejátsszák, a csaj meg tagad, hát azért egy kicsit több bizalmat érezhetett volna. Persze nem mentegetem a csajt, mert bosszankodtam miatta eleget.

A másik oka pedig az, hogy olyan gyorsan lezavarták ezt a megbocsájtom neked az összes elkövetett, meg még az ezután elkövetendő bűneidet is, mert 1 család leszünk és akkor már mindenkinek, minden csupa öröm, boldogság, vattacukor, habcsók. Onnantól kezdve, jótestvérek, példamutató szülők, példás családi élet lett. Lehet, hogy csak nekem hiányzott a gonoszságok példás, vagy legalábbis valamilyen, de bármilyen megbüntetése, egy kis ejnye-bejnye, máskor ne csinálj rosszat, mert beírás lesz a vége? Minden felett szép csendesen továbbléptek, mintha semmi nem történt volna addig. Addig jó ütemben csordogált a történet, megfelelő arányban izgalmas részek, itt pedig olyan volt, mintha besűrítették volna pár rész izgalmait és a nem kellően izgalmas részeket kitörölték volna közüle. Nekem így hatott. Hiányérzet maradt bennem, mintha kihagytam volna pár részt ami a büntetésről szól és így túl szép, túl mesés, túl idealizált, nem életszerű lett a vége ezáltal.

Azután légyszives magyarázd meg, hogy a főszereplőlány barátnője mit emleget mindig, hogy a csaj mennyi áldozatot hozott Jerryért. Mert szerintem abszolúte semmit. Belezúgott a srácba, véletlenül teherbe esett, amit aztán jól megtartott magának, eltitkolta a srác, a másik érdekelt fél előtt, tehát saját megalapozott döntés volt. Azután szintén önszántából elhagyta a szüleit, száműzetésbe és szegénységbe vonult, de megint csak magától. Azután további 4 évet titokban, szerényen, de boldogan nevelgette a gyerekét, mikoris jött a gazdag apuka a fősodorba. Onnantól kezdve sem találkoztam semmi áldozathozatallal a nő részéről. A srác viszont sorozatosan áldozatokat hozott. Lemaradtam volna valamiről, vagy rosszul értelmeztem és más megtalálta a nő áldozatait? Mert nagyon idegesített, hogy mindig ezzel jön én meg csak keresgélek az agyamban.
Köszönöm szépen a sok munkát és a kibeszéléseket is.
Éva
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 30. 7:55

Kedves VidékiÉva! Azt hiszem ezen megállapításaid nagyon helytállóak. Olyan a vége, mintha 4-6 részt összecsaptak volna kettőbe. ;)
Nekem is nagyon hiányzott pl. nem csak bizonyos dolgok következménye, mert az oké hogy megbocsátás...de azért valamiféle "retorzió" jól esett volna az én lelkemnek is.
A másik amit nagyon hiányoltam, a másik barátnő és a titkár románca...igazán kicsit jobban kidolgozhatták volna nagyon szerettem a filmben az ő pillanataikat! Ahogy vigyázott, vezetgette a lányt... :lol: :lol: a hatalom és a pénz nem minden...könnyen keveredhetett volna igazán komoly bajba... :x A W: T barátnőjét valahol megértem...de főleg a fényképes botrány után tényleg jogos a felháborodása. Ott egyébként úgy látszik könnyen el lehet venni az anyától a gyermeket, ha mentálisan vagy anyagilag nem 1oo. Lehet ezek voltak a félelmei amik be is igazolódtak.
T:T: viszont nagyon aranyosan viselte a nehézségeket, nem látszott egyáltalán hogy játszana, mintha teljesen ebben a közegbe élne és nőtt volna fel. Z. hibája viszont nagyon megrendített, hogy nem kapcsolta össze a történeteket, amikor a fiát is kérdezte miért nem jött az anyja vele...és ő közölte hogy alszik... :mrgreen: és utána a fényképes botrány. Milyen szerelem az ilyen, mindkét részről.? Szóval mi is megszenvedtük ezt a sorozatot, de minden hibájával együtt magával ragadott és tetszett. :lol:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. május 30. 15:15

Szia Kata58!
Pont ugyanaz a meglátásod, mint nekem. Úgylátszik egyforma a neveltetésünk, a szocializációnk. Bűnt azért kövesse egy kis bűnhődés.
Én is szerettem WT barátnőjét, csak a felemlegetett áldozathozatalt nem értem még mindig. Mert szerintem a csaj semmiféle áldozatot nem hozott, vagy csak nem emlékszem rá. Erre azért rámutathatna valaki. Egyébiránt kicsit szeleburdi, szómenéses, de nagyon jó barátnőt ismerhettünk meg benne. Szerintem az ilyen a jó barátnő.
Én is csíptem a titkárt, nagyon jól megértette, kisegítette a főnökét, és viszont. A kissé besűrített vége miatt az utolsó jelenetekben a titkár és a rövidhajú örökös egyszerre érkezik, és olyan közvetlenül és fesztelenül viselkednek egymással, hogy én úgy fordítottam le a látottakat, hogy ők is összejöttek.
Én a magam részéről WT karakterét nem szerettem, főleg az elején, szerintem ez alapozta meg az ellenszenvemet. Állandóan azt mondták, hogy milyen okos, de a gondolkodás nem volt az erőssége, a legkisebb nehézségnél csak lihegett, összeomlott, pánikrohamot kapott és nem gondolkodott. Semmit nem tudott végiggondolni csak zsigerből cselekedett, de mindig a legrosszabbat választva a lehetőségek közül. Ezt a luxust egy egyedülálló anya egyszerűen nem engedheti meg magának. Amikor meg feltűnt ill. feltűntek a férfiak akkor meg inkább rájuk bízta a gondolkodást. Ezek nem tetszettek nekem, de a sorozat egésze az tetszett. Biztosan meg fogom még nézni.
Szép napot, Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 30. 19:43

Kedves Éva! Én is mindennel egyetértek! A barátnőnél is és Wu Tongnál is sokalltam a sírás-rívást,
és én sem értem, miért kellett ZM hibáztatni olyasmiért, amit nem tudatosan követett el. Az egyik
hsz.-ban írtam, hogy WT tehet arról is, hogy terhes lett. ZM tök részeg volt, ráadásul azt hitte, hogy
a barátnője van mellette. WT-nak kellett volna eszének lennie. De nem, ő lefeküdt az ittas férfival.

Mei Ling nagyon elfogult volt Wu Tonggal, és ezzel többet tud ártani, mint használni. Nem jó sem a
gyereknevelésben, sem semmiben, ha nem látjuk a másik hibáit. Egy igazi jó barátnő nemcsak a jó,
hanem a rossz tulajdonságait, a hibáit is látja a másiknak.

Abban is egyetértek, és ha jól emlékszem meg is fogalmaztuk, hogy túl gyors volt a megbocsátás.
Ennyi évi szenvedést nem lehet megbocsátani pár perc alatt! Ilyen nincs is a valóságban szerintem!
Bizony a két szülő, és Xiang Jun is megérdemelték volna a példás büntetést!

Én is úgy érzem, hogy az utolsó öt-hat részig egységes volt a sori, azután mintha elkezdtek volna
azon gondolkodni, hogy hogyan is kéne befejezni. Úgy tűnik nem jutottak dűlőre, ezért mintha mindenki
ötletéből felhasználtak volna egy kicsit. Vegyes felvágott lett.

Az azért érdekes, hogy ez csak így, egy idő elteltével látszik ennyire tisztán. Akkor, amikor izgultunk
értük más volt. Annyira együtt éltünk a szereplőkkel, hogy az elhomályosította a tisztánlátásunkat.

De én is úgy értékelem, hogy ez egy nagyon jó sorozat volt. Szerettem fordítani is, és nézni is, és
annak is örülök, hogy megismerhettem Jerry Yant!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Loving, Never Forgetting (2014)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 30. 19:53

És milyen profi kosárlabdázó...nagyon szerettem a sportos sorozatát is.... :lol: :lol:

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég