Love Me, If You Dare (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Love Me, If You Dare (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 9:36

Kép

Műfaj: nyomozós / lélektani / misztikus / romantikus
Részek száma: 24
Vetítette: SOHU TV, Dragon TV
Vetítési időszak: 2015. 10. 15. –
Ország: Kína
Nyelv: mandarin

Főbb szereplők:
Bo Jinyan – Wallace Huo
Jian Yao (Yao Yao) – Sandra Ma
Li Xunran – Wang Kai
Fu Ziyu – Andrew Yin
Xie Han – Edward Zhang

Történet:

Bo Jinyan zseniális kriminálpszichológus, aki fiatal kora ellenére, máris egyetemi professzor, hosszú betegség után egy eldugott házban lábadozik. Mikor újra erőt érez magában, és elvállal egy ügyet, pár napra, amíg le nem zárják a nyomozást, asszisztenst keres magának.

Yao Yao azonnal jelentkezik a hirdetésre. A lány éppen végez az egyetemen, van még pár hete, amíg elkezd dolgozni az új munkahelyén, így örül, hogy addig is pénzt kereshet.

Yao Yao megkapja a munkát, és azonnal egy súlyos bűntényben való nyomozás kellős közepén találja magát. Kezdeti ellenérzése gyorsan elszáll. Élvezettel hallgatja Bo Jinyan elemzéseit. Csodálattal tölti el a Professzor módszere, ahogy bele tudja magát képzelni az elkövetők helyébe, és ahogy a lányt is képes ebbe belevonni.

Ám nemcsak Yao Yao tanul a Professzortól. Bo Jinyant 180-as IQ-ja mellett, 0-s EQ-val áldotta meg az ég. Míg együtt dolgoznak a Professzor egyre emberibb, hétköznapibb lesz, amit ő is nagyon élvez.

Soha nem néztem, és nem is fordítottam hasonló zsánerű sorozatot. Szerencsésnek érzem magam, hogy pont a Love Me, If You Dare vezet be ebbe a világba. Minden percét élvezem.

Jó szórakozást és kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!


Fordította: ezoritu
Időzítette, átnézte: Kriszti
Online feltöltés: Pirmajer Kornélia

Online nézhetőség:

Spoiler: mutasd

Videó letöltés:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Era
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. február 28. 18:03

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Era » 2016. március 1. 9:55

Köszönöm a feliratot. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 2. 5:09

Era írta:Köszönöm a feliratot. :D

Nagyon szívesen!

Szép napot kívánok!


Kép
SueLien
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. március 3. 18:25

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: SueLien » 2016. március 3. 20:43

Rita kedves!
Gratulálok az újabb „lépcsőfok”-hoz. Nem csak szép az oldalad, de mindenki örömmel néz be hozzád, s érzi jól magát! Már majd mindenki itt van! A felíratok mellett, ez főként Neked szól!

Láttam a „Fill the Void” –ot, tetszett!
Vittem a "Love Me, If You Dare" –t, köszönöm a letöltési lehetőségét is.
Sok örömet, a honlapodhoz! Gratulálok a fiadnak is!
Üdvözlettel Sue Lien
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 3. 21:19

Kedves Sue Lien! De jó, hogy Te is itt vagy! A "majd mindenki" teljesebb lett veled!
Nagyon jólesik a dicséreted! Mindig az volt a legfontosabb célom, hogy aki eljön
velem beszélgetni, megosztani a gondolatait, vagy csak olvasgat, érezze jól magát.


Nagy bátorság egyedül egy ekkora fórummal előállni, de annyira szerettem volna,
hogy ne kelljen mindent elölről felfedezni. Legyen minden a megszokott fórumokhoz
hasonló vagy ugyanolyan. Így senki nem bosszankodik, a lényegre, a fórumozásra
tud koncentrálni.
Nem mondom, voltak álmatlan éjszakáim. Bíztam benne, hogy jönni fogtok, de a
kétely is felütötte a fejét. De akkor arra gondoltam, ha "csak" annyian eljöttök ide
is rendszeresen, mint amennyien a DDF-ra, akkor minden rendben lesz. Így lett!
Boldog vagyok!

Mivel innen már nem szeretnék elmenni, ezért lehet, hogy már el is értem a
lépcső tetejét. Nem tudom, hová lehet ezt még fokozni. Már nem csak honlapom
van, hanem fórumom is. A honlapot még nem is tudom kezelni, a fiam csinál mindent.
A fórumban picit járatosabb vagyok, de még nagyon sokat kell tanulnom. A több
ezer kilométer, ami köztünk van, nem könnyíti meg a dolgunkat.

Örülök, hogy megnézted a Fill the Voidot, és hogy tetszett is!

A Love Me, If You Dare olyan, mint a kábítószer. Rászokáshoz vezet. Csinálj sok
szabadidőt magadnak!

Nagyon jó szórakozást hozzá! nagyon sokan imádtuk!


Mint sok kis arcocska:

Kép
SueLien
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. március 3. 18:25

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: SueLien » 2016. március 3. 22:17

Kedves Rita! Örülök, hogy örülsz nekem is.

Sajnos időm, mostanában igen kevés, a letöltésre még lesz, ha még támogat a Google (XP-ém van) -mert nem kell mellette ülni, - de a megnézés az odébb, húsvét utánra tolódik.

Imádom a feltett képeid, - jó hagulatúvá teszik az oldalt is - töltögetek is belőle, utólagos engedélyeddel s küldöm az unokámnak.
Helyes az új Avatárod!

Most látom: van piszkozat elmentése! - tapasztalati, okos gondolat. Csak Nálad van a fórumon, vagy az én figyelmem kerülte el eddig? s, hogy tudom elővarázsolni?

Hová lettek a filmek régi hozzászólásai(DF), megszűnt az átirányítás?

Sue Lien
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 3. 22:39

Kedves Sue Lien! Minden vihető, ami mozdítható! Ha megtetszik valami, máris a tiéd is,
és tovább is küldheted!


A Piszkozat gombbal kapcsolatban tegnapelőtt írtam ezt Gabinak, akinek elszállt a hsz.-a:

"Amikor hsz.-t írunk, az Elölnézet gomb mellett, van egy "Piszkozat elmentése" gomb.
Már kipróbáltam, megnyomtam, és valahová, nem tudom hová elmentette az irományt.
Megijedtem, hogy nem tudom elővarázsolni, de azóta nekem már egy "Piszkozat Betöltése"
gombom is van, ha rányomok kilistázza az eddigi piszkozatokat, és megkér, hogy válasszam
ki melyiket szeretném folytatni. Még azt is megjegyezte, hogy:
"A piszkozataidat a felhasználói vezérlőpultban tudod megtekinteni, szerkeszteni, illetve törölni."

Csak azért írtam ezt le, mert még ez is hasznos lehet, ha nincs időnk befejezni egy hszt."

Azóta már meg is néztem a felhasználói vezérlőpultban, és valóban ott vannak a piszkozatok!

Az új avatarom a legújabb orosz sorozatomból van. Masha and the Bear a címe. Eddig itt
nálunk elég kevés imádója van, pedig Mása nagyon kis édes, Miskával együtt.

Nem szeretnél te is egy klassz avatart? Mondd meg mi vagy ki legyen rajta, és megcsinálom
neked!

Akkor húsvétra kívánok jó szórakozást! Annyira szeretném, ha neked is nagyon tetszene a sori!

Még egy jópofa kép!

Kép
SueLien
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. március 3. 18:25

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: SueLien » 2016. március 3. 23:50

Köszönöm Rita!

Spoiler: mutasd
A többi, legalább tíz percig írt hozzászólásom elszállt, - kikandikáltam a főmenü oldalra (másik lapról), holott...Piszkozat gomb -
s elment a kedvem.


Kíváncsivá tettél, letöltöm a "Masha and the Bear"-t is.

üdvözlettel Sue Lien
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 4. 5:15

SueLien írta:Köszönöm Rita!

Spoiler: mutasd
A többi, legalább tíz percig írt hozzászólásom elszállt, - kikandikáltam a főmenü oldalra (másik lapról), holott...Piszkozat gomb -
s elment a kedvem.

Kíváncsivá tettél, letöltöm a "Masha and the Bear"-t is.
üdvözlettel Sue Lien

Nagyon sajnálom! Még tanácsot sem tudok adni, mert én sem tapasztaltam ki
még rendesen azt a gombot.


Kép

Ha kapható vagy a végtelenül aranyos dolgokra, magyarul a cukiságokra,
akkor a Mashában nem fogsz csalódni! A 26 részt villámgyorsan végig fogod
nézni!

Jó szórakozást hozzá!


Miska maci mindig rosszul jár, ha Mása a közelben van:

Kép

És a farkas is:

Kép
Avatar
jubus
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016. február 29. 10:29

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: jubus » 2016. március 5. 18:43

Kedves Rita!

Köszöntem szépen a feliratokat és letöltési lehetőséget! Tegnap fejeztem be a sorozatot. És meg kell mondjam nagyon tetszett. Végig rejtélyes volt, nem az a kiszámítható, tipikus néznivaló. Jól rakták össze a karaktereket az alkotók. És a színészek is hozták a rájuk osztott szerepet. Bo Jinyan összetett személyisége felettébb érdekes volt. És a színész telitalálat volt rá. Ha megjelent a képernyőn olyan kisugárzást hozott magával, hogy másra nem is lehetett figyelni csak rá, meg a hihetetlenül nagy sötét szemeire. És akkor másik kedvencemről se feledkezzek meg. Fu Ziyu-ról a végsőkig hűséges barátról, aki penge számítógépes tudása ellenére 'normális' volt, értette az emberi érzelmeket.
Ami számomra furcsa volt, hogy kriminálpszichológusunk amerikai egyetemen végzett, asszisztense pedig fordítói munkával kezdett nála. Tehát mindketten jól kellene, hogy beszéljenek angolul. Ehhez képest Bo Jinyan angol anyanyelvűekkel is kínaiul beszélt szinte mindig és azok meg értették is. :roll: Mert olyan alap kínaiul tudni. Haahh. Ez nagy logikai hiba volt. Ha viszont ettől elvonatkoztatok, akkor nem sok egyéb problémám volt a sorozattal. :)

Egyébként megtaláltam a sorozat alapjául szolgáló regény angol rajongói fordítását a neten. Az extra, kiegészítő fejezeteket már el is olvastam. Csak úgy vigyorogtam ki a fejemből olvasás közben, tetszett.

Még egyszer köszöntem a lehetőséget, hogy magyar felirattal láthattam a sorit! ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 5. 20:34

Kedves jubus! Először azt szeretném megkérdezni, hogy sikerült-e lerendezned a vírusirtóddal,
hogy ne gyanakodjon a fórumomra? Remélem, igen!

Nagyon szívesen a feliratokat is és a videókat is!


Nagy örömmel olvastam a hsz.-dat! Akár én is írhattam volna! Csak egy-két dolog hiányzott
belőle, amit én megemlítettem volna.

Az egyik Xunran alakítója, Wang Kai, akiben egy nagyon tehetséges színészt ismertem meg.
A másik Sandra Ma, aki nagyszerű párost alkotott Wallace Huo-val.

Érdekes, hogy a fórumokon két negatívumot emlegettek a sorozattal kapcsolatban. Sokak
szerint Sandra Ma önmagához képest visszafogott alakítást nyújtott, és amit te is említettél,
a kevert kínai-amerikai párbeszédek furcsaságát.
Szerintem ehhez a szerephez nagyon illett Yao Yao és Jinyan csendes, halk szerepformálása.
Az angol-kínai párbeszédek nekem is furcsák voltak, de hamar megszoktam.

Nagyon örülök, hogy megnézted a sorozatot! Remélem, találsz még olyat itt nálam, ami hasonló
élményben részesít!


Kép
Avatar
jubus
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016. február 29. 10:29

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: jubus » 2016. március 5. 21:00

Rita írta:Kedves jubus! Először azt szeretném megkérdezni, hogy sikerült-e lerendezned a vírusirtóddal,
hogy ne gyanakodjon a fórumomra? Remélem, igen!

Nagyon szívesen a feliratokat is és a videókat is!


Nagy örömmel olvastam a hsz.-dat! Akár én is írhattam volna! Csak egy-két dolog hiányzott
belőle, amit én megemlítettem volna ....


Szia Rita!

A vírusirtóm megjavult. Most már semmi baja a fórummal. :)

Amit említettél ... megmondom őszintén nálam nem sok vizet zavart Xunran karaktere. Bo Jinyan és Fu Ziyu lekötötte a figyelmemet. Így a színészre sem figyeltem fel.
Jian Yao szerintem passzolt Bo Jinyan-hoz. Érzelmes, érzékeny volt, mégis tisztában volt vele, hogy az élet nem egy tündérmese és történnek benne csúnya dolgok. A színésznőt én még másban nem láttam, szóval nem tudom megítélni, hogy önmagához képest mennyire volt visszafogott.

Ez volt életem második kínai sorozata. Az első szintén tőled a The Queen of SOP volt. A Doramaforever azt hiszem írtam is miután befejeztem. Habár az nem tetszett annyira mint ez a történet. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 5. 21:56

Kedves Jubus! Szerencsére nem vagyunk egyformák! A színészi alakítás mellett, a rendőr karakterét
is szerettem. Elkötelezett, szereti a hivatását, és nagy igazságérzettel rendelkezik. Tetszett.

Én sem láttam még semmiben Sandra Ma-t. Most hirtelen el sem tudom másmilyennek képzelni.
Szeretem, hogy ahány kínai vagy tajvani sorit fordítok, mindig újabb nagyszerű színészt és színésznőt
ismerek meg.

A The Queen of SOP, a thai Full House és a Love Me, If You Dare vezeti nálam a sorozat ranglistát,
ebben a sorrendben. Kíváncsi leszek, melyik sori fogja először megelőzni a TQoS-ot!

Szerencse, hogy két ilyen nagyszerű kínai sorival indítottál! Lehetett volna rossz élmény is!

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. március 6. 14:22

Szia Rita

Köszönöm a sorozat teljes fordítását és a feliratokat. :D
Úgy emlékszem az utolsó 6-9 részhez nem írtam legalább pár sort.
Azt már mondtam , hogy végig nagyon tetszett, izgalmas, érdekes, hátborzongató volt.
Spoiler: mutasd
Mivel itt fontos volt a szürke agysejtek ( by Poirot) működése , egyre jobban úgy éreztem Sherlock Holmes volt a példakép.
Még Moriarty professzort is megemlítették Sherlock legnagyobb ellenségét, aki eltűnni is úgy tűnt el mint Bo Jinyan egyik ellenfele
(Xie Han) : lezuhant a szikláról. :o
Pár részről azért elmondható , hogy "elamerikaisodott" : túl sok volt a vér és a halálos áldozat.
De a befejezés igazán jó nagy csavart rejtett. Soha nem gondoltam volna, hogy a legfőbb értelmi szerző a sógor jelölt
lesz,igazi rókaképű, sunyi alak, amolyan lassú víz partot mos. ;) ( De írhatjuk úgy is alamuszi macska nagyot ugrik.)
Majdnem elfelejtettem, amikor Xie Han megtudta, hogy Bo Jinyan átverte,úgy kárörvendtem, hogy csak na.
Egy fórumozó társam írta, milyen furcsa volt,hogy Bo professzor kínaiul beszélt Susan meg angolul és mégis milyen
jól megértették egymást. Szerintem ez csak amolyan technikai megoldás volt. Tudható, hogy Kínában minden filmet
feliratoznak a nyelvjárások miatt. (Feliratozva mindenki megérti). Az angol nyelv fordítása nemigen fért volna el a képernyőre
így ezt a megoldást választották.

Ez a sorozat igazán megérdemli , hogy majd újra nézzem.
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 6. 18:00

Szia dolores! Végül is örülnünk kell neki, hogy nem írtál a sori régi fórumába, így a te hozzászólásod
legalább megmarad. Boldog vagyok, hogy nálad is többször nézős lesz a sori!


Poirot ismerem, Sherlockot nem, csak névről. De Moriartynak utánanéztem, amikor fordítottam azt a
részt, amiben említik. Muszáj volt tudnom, ki ő.

Erre nem is gondoltam, de tetszik az ötlet, amit az angol-kínai párbeszéd okáról írtál. Szerintem igazad
van, ez lehet az oka.

Nagyon szívesen a feliratokat!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 7. 15:49

Szia Rita! Kár, hogy az a fránya költözés elvitte a hozzászólásokat, pedig rengeteg volt! :D A remek gifekről nem is beszélve, amivel ki lett emelve az adott aktuális rész legfontosabb pillanatai.! Azt hiszem akik láttuk már ezt a sorozatot, nem csak egyszer, de sokszor nézősnek itéltük, mert az első izgalomban nem is mindent vettünk észre, és muszáj volt újranézni. :lol: :lol: Mindegy hol kap bele az ember..egyszerüen nem lehet megunni..viszi az embert a lendület! :D
Remélem még sok - sok rajongója lesz ennek a sorozatnak! :lol: :lol: :lol:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 7. 15:52

egy kis izelítő :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 8. 6:25

Köszönöm, Kata! Ezt a sorozatot még sokáig nem fogjuk elfelejteni!
Jó kis összefoglaló volt ez a videó is.

Szép napot kívánok!


Kép
nyirianita
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. február 28. 18:16

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: nyirianita » 2016. március 19. 17:01

Köszönöm a fordítást! Vittem!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 19. 17:06

nyirianita írta:Köszönöm a fordítást! Vittem!!

Nagyon szívesen! Jó szórakozást!

Kép
nofrit
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. április 14. 19:11

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: nofrit » 2016. április 14. 20:29

Sziasztok!

Köszönöm a fordítást! Nekem ez lett a kedvenc!
Az angol-kínai párbeszédeknek szerintem is technikai oka lehet, mert tapasztalatból tudom, a kínaiak (is) elég furán ejtik ki az angol szavakat. :)

Sherlockra több helyen is utaltak, még Andie le is játszotta a főcímdalát :D Azon olyan jót nevettem! Kedvenc részem volt :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 14. 20:51

Szia nofrit! Ezt a sorit is nagyon szívesen! Nálam is nagyon-nagy
kedvenc!

Nálam már a második kínai sorozathoz írtál. Azok a kedvenceid?
Nézel más ázsiait is?


Kép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2016. április 16. 17:54

Szervusz Rita! a DA-n olvastam, hogy nagyon jó ez a sorozat. Kinait még nem nagyon láttam ezért gondoltam, ezt megnézem. Köszönöm a feliratot.
Majd jövök, ha láttam.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 16. 18:23

Ido11 írta:Szervusz Rita! a DA-n olvastam, hogy nagyon jó ez a sorozat. Kinait még nem nagyon láttam ezért gondoltam, ezt megnézem. Köszönöm a feliratot.
Majd jövök, ha láttam.


Kedves Ido! Nagyon örülök, hogy nem a D-A-ra írtál, hanem ide a fórumba!
Itt vagyok otthon, itt szívesebben írok mindenkinek, ott nem érzem olyan
jól magam.

De jó, hogy rajtad keresztül igazolást nyerhet (vagy nem), hogy érdemes
lett volna-e mégis kiírnom a sori ismertetőjébe, hogy akik még nem ismerik,
vagy félnek, vagy előítélettel vannak a kínai sorozatokkal szemben, azoknak
melegen ajánlom, hogy a Love Me, If You Dare-rel kezdjék a barátkozást.

Nagyon-nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, mit fogsz szólni hozzá!

Jó szórakozást, és sok szabadidőt kívánok! ha belekezdesz, nehezen lehet
majd abbahagyni.


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 16. 22:04

szia Rita! Én meg ma vettem észre, hogy ez a remek sori kint van a DA-n is ! Írtam oda is, hátha így még többen kedvet kapnak a nézéséhez! :lol:

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég