Love Me, If You Dare (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 17. 7:22

Kata58 írta:szia Rita! Én meg ma vettem észre, hogy ez a remek sori kint van a DA-n is ! Írtam oda is, hátha így még többen kedvet kapnak a nézéséhez! :lol:

Szia Kata! Mivel azt szeretem, ha ide (korábban a DFF-re) írnak a sorozatról,
ezért amíg fordítok, csak itt (korábban DFF) teszem ki a feliratokat. A D-A-ra
csak a fordítás befejezése után egy hónappal kerül ki a teljes sorozat. Ekkor
jelenik meg az Ázsia ékkövein is. Ha megnézed, az én sorozataimhoz már nem
is nagyon írnak a D-A-n, mert aki akart, itt megtette. Egyszerűen nem lenne
időm kétfelé fórumozni, ezért nincs FB-om sem.

Köszi, hogy írtál oda is! A reklám mindig jól jön!

Kellemes, napsütéses vasárnapot kívánok!


Kép
dori19
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. március 11. 21:05

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: dori19 » 2016. április 21. 13:19

Szia Rita!

Csak szerettem volna megkoszonni ezt a sorozatot is!:)
Ez volt az elso alkalom, hogy ilen jellegu sorozatot neztem, es nagyon elveztem.:)
Felkeltetted az erdeklodesem a sorozat irant es nem csalodtam! Folyamatosan fenntartotta az erdeklodest, mindig kivancsian vartam a kovetkezo reszt es mindig jott egy ujabb csavar.:) Tetszett, hogy azert volt benne humor is, romantika is.
Meg egyszer koszonom szepen!:)

Udv,
Dori
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 21. 16:07

Szia Dori! Hát csavarban nem volt hiány, az biztos! Főleg a közepétől, ahogy az első
pszichopata megjelent. Én ugyanígy voltam vele, mint te, és mivel itt is a fordítással
haladtam, rosszul esett egy pillanatra is abbahagyni a munkát, de muszáj volt, mert
egy ideig a Kiss Me-vel keresztezték egymást, és azt is csinálnom kellett. A guta ütött
meg, mikor a nagy izgalmak közepette le kellett állnom, hogy három részt a másikból
is lefordítsak.

Neked is az első thrillered volt, nekem is. Jó lenne egy második is ebből a fajtából!

A fordításaimért nagyon tudok lelkesedni, szívesen ajánlgatom, reklámozom. Úgy vagyok
vele, hogy ha már lefordítottam, akkor minél többen nézzék meg. Ha nekem tetszik,
biztos, hogy másnak is fog.

Nagyon szívesen az élményt! Remélem, a másodikat is együtt nézzük meg!

Kép
negro53
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. május 2. 8:19

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: negro53 » 2016. május 2. 9:13

Annnnyira örülök, hogy megkésve bár, de idetaláltam. Ezt a sorozatot háromszor megnéztem és még mindig maradt kérdés bennem.
Végül megkértem három pszihiáter barátomat, hogy nézzék meg. Befejezték, összeültünk megbeszélni és végül egy következtetésre jutottunk.
Bo professzor saját skizofrén énjével vív intellektuális csatát, mindenki más, aki bűnösnek találtatott csak eszköz volt a sötét Bo-én kezében,
és Ő ezt tudta. A befejező képsorban a professzor tekintete igencsak árulkodott erről. " Még nincs vége!" Köszönöm a fordítást, nagyon jól megírt történet, remek színészek, na és fantasztikus fordítás.
Mégegyszer köszönöm. Üdv. negro53 :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 2. 16:53

negro53 írta:Annnnyira örülök, hogy megkésve bár, de idetaláltam. Ezt a sorozatot háromszor megnéztem és még mindig maradt kérdés bennem.
Végül megkértem három pszihiáter barátomat, hogy nézzék meg. Befejezték, összeültünk megbeszélni és végül egy következtetésre jutottunk.
Bo professzor saját skizofrén énjével vív intellektuális csatát, mindenki más, aki bűnösnek találtatott csak eszköz volt a sötét Bo-én kezében,
és Ő ezt tudta. A befejező képsorban a professzor tekintete igencsak árulkodott erről. " Még nincs vége!" Köszönöm a fordítást, nagyon jól megírt történet, remek színészek, na és fantasztikus fordítás.
Mégegyszer köszönöm. Üdv. negro53 :)

Kedves negro! Három pszichiáter nézte meg a Love Me-t??!! Nem küldtek el
melegebb éghajlatra, amikor előálltál az ötlettel, hogy egy 24 részes sorozatot
üljenek végig a kedvedért? Hacsak nem Ázsia-fanok ők is. Ez nagyon tetszik!

Érdekes a véleményetek, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jutott
menet közben nekem is eszembe ez a verzió, de annyira drukkoltam, hogy
ne így legyen, hogy simán meggyőzött, amikor kiderült, hogy csak a félnótás
Tommy kedvéért játszotta el, hogy két személyiség lakozik benne.
Mindaddig maradok is ennél a verziónál, amíg a folytatásban ki nem derül,
hogy nektek van igazatok. Kicsit (nagyon) elfogult vagyok Bo Jinyannal.

Nagyon szívesen a fordítást! Rettentő nagy kedvenc lett nálam is a Love Me.
Alig várom, hogy valami hasonlót, hasonló minőségben újra a kezeim közé
kaphassak.

Én is köszönöm a szép szavakat! Nagyon jólestek!


Fantasztikus ez a páros:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 2. 19:10

Kirázott a hideg..de érdekes volt negro észrevétele..Fantasztikus, hogy le tudott ülni 3 pszihiáterrel és végignézette velük ezt a krimit. Na és a következtetés.!Érdekes, hogy mikor először láttam és még nem volt meg teljesen a felirat, és a visszajátszás...nekem is eszembe jutott, de nem akartam elhinni, hogy valóban kettős személyiség lenne. :roll: Csak annyira intelligens, hogy tudta, jobban jár ha legyőzi a rossz ént.Azokra a részekre gondolok mikor az FBI.-s csaj felhívta a főnökét a dossziéval kapcsolatban...a másik egy félmondat..hogy ő meggyógyult..de vajon nem esik e vissza., mikor Yiant kellett mennie megmentenie... Még most is futkos a hátamon a hideg a bravúros mentőakciótól..és kiderült, hogy semmi sem az aminek látszik! :mrgreen: Szóval minimum a közepétől kötelező lesz újranézni.... :lol: :lol: :lol:
nofrit
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. április 14. 19:11

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: nofrit » 2016. május 20. 11:41

SPOILER :)

Nem skizo az biztos. :) amíg nem láttam az egészet az utcsó képkockára én is azt hittem. Viszont a végére totál összeállt a kép. Azt nem értettem, hogy az esküvő kérdését miért így oldották meg. A könyvben "tisztább" a vége.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 21. 22:54

nofrit írta:SPOILER :)

Nem skizo az biztos. :) amíg nem láttam az egészet az utcsó képkockára én is azt hittem. Viszont a végére totál összeállt a kép. Azt nem értettem, hogy az esküvő kérdését miért így oldották meg. A könyvben "tisztább" a vége.

Kedves nofrit! Láttam a vikin, hogy már előkészítettek mindent a második résznek.

https://www.viki.com/tv/30783c-love-me-if-you-dare-season-2?q=love%20me%20if%20you

Ha valóban lesz folytatás, ott meg fogjuk tudni, mi is a valós helyzet, de én is azt
gondolom, hogy Jinyan csak szerepet játszott, hogy az életét mentse.

Jó éjszakát!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 22. 9:12

WOW szuper!nagyszerű ez a hír, ennek a sorozatnak tényleg kell egy 2. évad!!! :D :D :D :D
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. június 26. 15:06

Szia Rita! Ma délelőtt fejeztem be a sorozatot. Most, hogy újra néztem a véleményem nem változott. Szuper jó ez a sori! Ugyan úgy izgultam mint első alkalommal. Örülnék a folytatásnak.
Köszönöm, hogy megnézhettem! :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 26. 17:35

Marika! akik láttuk és tetszett a sorozat...minimum cigánykereket fogunk járni az örömtől amint meglesz a 2. évad! :))
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. június 26. 19:09

Kata ez nagyon tetszik! Látom magunkat cigánykerekezni! :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 26. 19:29

Marika, Kata! Mielőtt írtam volna, utánaolvasgattam, hátha találok
valami nagyon biztosat a folytatásról. Nagyon-nagyon biztosat nem
találtam, de 80-90 százalék, hogy lesz folytatás. Nagyon sokan várják
szív repesve. Mint mi!!

Én még csak a 10. résznél tartok. De tényleg úgy van, ahogy írtam
a múltkor, hogy ahogy lefekszem, öt perc múlva már alszom is.

Kép
szvakneildi
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2016. július 21. 16:08

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: szvakneildi » 2016. augusztus 6. 15:32

Kedves Rita! Ezt a sorozatot már régebben töltöttem le az Ázsia ékköveiről, a te fordításodban. De akkor nem tudtam ezt megköszönni. Ezért itt szeretném ezt most így utólag megtenni. Hálásan köszönöm, imádtam ezt a sorozatot, azóta már többször is végig néztem. @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. augusztus 6. 18:16

szvakneildi írta:Kedves Rita! Ezt a sorozatot már régebben töltöttem le az Ázsia ékköveiről, a te fordításodban. De akkor nem tudtam ezt megköszönni. Ezért itt szeretném ezt most így utólag megtenni. Hálásan köszönöm, imádtam ezt a sorozatot, azóta már többször is végig néztem. @};-


Kedves Ildikó! Ezt a sorit épp úgy kínomban találtam meg, mint a hétfőn induló
Go Princess Go-t. Most is, és akkor is valamelyik betervezettem indulását vártam,
de hiába. Mindkét sorozatra akkor bukkantam rá, amikor már azt hittem, hogy
le kell mondanom arról, hogy kínai sorozatot fordítsak. Aztán az utolsó pillanatban
mégis elém vetődtek. Szerencsére!

Boldog vagyok, hogy te is ennyire élvezted a a sorit! Nagyon szívesen a fordítást!

Kép
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2016. augusztus 21. 22:50

Kedves Rita ! Köszönöm a sorozat fordítását ..háát bevallom minden bátorságomat össze szedve néztem meg a sorozatot --de mivel minden fordításodnak nagy rajongója vagyok ..és mert lukas volt az oldalam a kíváncsiságtól . megnéztem ..igen különleges volt de egy szóval nem nekem való nem is értettem és féltem is nem szoktam ilyen sorozatokat nézni ..mert ugye van aki bírja van aki meg nem bírja a szörnyűségek látványát Paff ;) Köszönöm szépen .. :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. augusztus 22. 4:19

zsuzsianyu2 írta:Kedves Rita ! Köszönöm a sorozat fordítását ..háát bevallom minden bátorságomat össze szedve néztem meg a sorozatot --de mivel minden fordításodnak nagy rajongója vagyok ..és mert lukas volt az oldalam a kíváncsiságtól . megnéztem ..igen különleges volt de egy szóval nem nekem való nem is értettem és féltem is nem szoktam ilyen sorozatokat nézni ..mert ugye van aki bírja van aki meg nem bírja a szörnyűségek látványát Paff ;) Köszönöm szépen .. :x

Kedves Zsuzsi! Hirtelen nem is tudom mit írjak, mert én annyira, de annyira szerettem ezt
a sorit, hogy nehéz a helyzetedbe képzelnem magam. Természetesen elfogadom, és meg is
értem, hogy nem volt az eseted a Love Me. Különbözőek vagyunk, más-más ízléssel.

Örülök, hogy végignézted! Annak fényében, amit írtál, nem csodáltam volna, ha menet közben
lemondtál volna róla.

Köszönöm a dicséretet a fordításaimmal kapcsolatban! Nagyon kedves vagy, jólesik!

Szívesen a fordítást! Sajnálom, hogy nem a szokott élményben volt részed, legalább kárpótol
a Go Princess Go!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. augusztus 22. 8:05

Kedves zsuzsianyu2! Nem volt minden része könnyű, de néha olyan jelenetek voltak benn, hogy semmi sem az, aminek láttuk...Talán az amerika Gyilkos elmékhez lehetne hasonlítani ezt a sorozatot, ahol mindig a profilozó csapatnak eggyel előrébb kellett járnia a sorozatgyilkosnál, hogy ne csak elkaphassák, hanem ha lehetséges már meg is előzzék a következő gyilkosságokat. És néha annak az imitálása látszódhatott a sorozatban. Nem egyszer meg kellett állítani nekem is hogy mi van?! felkiáltással visszanézni és úgy folytatni... teljesen kiveséztük ezt a sorozatot, annyira izgalmas volt, és imádtuk a végét....ezért is lesz második évad..majd kibújok a bőrömböl örömömben, mert mindnyájan visszavárjuk Andyt a csodaautót és a baráti kört, még az FBI- csajt is... :D ...Ilyen jól megcsinált sorit régen láttam. Többször végignéztem, hogy tényleg minden a helyére kerüljön...
Egyébként valóban nem vagyunk egyformák....nekem is vannak sorozatok, amiket nem tudok felvállalni megnézni...szerencsére ez csak 1-2 százalék. Sem a vámpíros, sem a testköltözős sztorikat nem tudom nézni, mindegy hogy horror vagy vígjáték...Minden más jöhet! :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. november 13. 9:46

Szia Rita! Rég nem jártál az DA-n írtam újra oda is választ, Gilnis hosszú értekezésére :D ... :ymhug: :-h :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 13. 20:09

Kata58 írta:Szia Rita! Rég nem jártál az DA-n írtam újra oda is választ, Gilnis hosszú értekezésére :D ... :ymhug: :-h :flower1: :littlehearth:

Köszi, hogy szóltál, Kata! Már írtam is választ!

(%) :flower1: (%) :littlehearth: :) :D :-h :littlehearth: (%) :flower1: (%)
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 11. 23:25

Kedves Rita!
Meglepett ez a sori, amikor néztem. Titokzatos, hátborzongató, izgalmas, fordulatos. A sima, klasszikus nyomozós filmeket nagyon szeretem: Miss Marple, Poirot, Sherlock Holmes, bár utóbbiból Boban is volt egy csomó vonás: extra magas IQ, extra alacsony EQ. Igaz Sherlock csak szenvedélybeteg volt, míg Bo?! Ez nyitott a film végét tekintve, mármint, hogy mennyire beteg valójában Bo prof. Ha az utolsó kamerába pillantását vesszük: nagyon. Benne van, hogy akár skizoid az őt ért hosszútávon fenntartott bántalmazás miatt, sajnos. Az utolsó kockáktól jobban kiborultam, mint a sok csavartól és az elmebeteg kínzásoktól, gyilkosságoktól, pedig azok időnként elég húzósak voltak...
Rengeteg pszichológiát, pszichiátriát kellett anno tanulnom...a mentális probléma elég félelemetes magatartásokat, beteg viselkedést, cselekedeteket tud produkálni... Egy átlagos gyilkos, haszonból, bosszúból, szerelemféltésből öl, de egy pszichopata indítéka már sokkal összetettebb, megfejtésük kihívás, mindig kegyetlenebbek a legkegyetlenebbektől is, akiktől a snassz gyilkos is háromlépés távolságot tart...
Hogy mindezt egy kínai sori hozta, attól csak még érdekesebb. Itt az esetek kis idő múltán összefüggnek egymással, ebben más, mint a többi nyomozós film, ahol egy sztori egy rész. Ezt a típusú összefüggést merőben más rendezni, lesznek feszesebb és kevésbé feszes ritmusú részek, lehetetlen ennyi részen át uazt a feszültséget fenntartani a nézőben, nem is célszerű, kell levegőt is adni a nézőnek...
Összességében tetszett, talán ha a vége nem úgy alakul, ahogy, már kevésbé emlékeznék, de így teljesen megmaradt :-?
Köszönöm szépen a fordítást! ^:)^
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 15. 16:58

Kedves Ir-csi! Itt is azt fogom írni, mint a Blood Letternél, hogy ha lett volna összehasonlítási alapom,
lehet, hogy más szemmel néztem volna a Love Me-re, de mivel ez volt az első ebben a műfajban, ezért
eddig ezt tartom a legjobbnak. Imádtam, imádtam, imádtam! A mai napig is belenézek. Nagyon nagy
űrt hagyott maga után, és azonnal hiányozni kezdett, ahogy vége lett.
Mivel nagyon drukkoltam a főpárosnak, ezért azt a lehetőséget elveti a szívem, hogy Bo Jinyannak lett
volna valami baja a fejével. Lehet, hogy volt, de én itt ezen a ponton homokba dugom a fejem. Nem
akarok tudni róla.

Mondom, hogy nagyon keveset néztem tévét. Krimit csak a Columbo-t láttam, igaz, azt végtelenítve.
Ahányszor adták az egész szériát, én annyiszor néztem meg az összes epizódot. Könyvben pedig csak
Agatha Christie műveihez volt szerencsém, de azokhoz is végtelenítve. Általában két könyvet olvastam
egyszerre, az egyik mindig A.C. valamelyik műve volt (sokadjára). Ennyi krimi élményem van.

Olyan szerencsém van, hogy amikor új műfajt akarok kipróbálni, mindig szuper sorozatokkal, filmekkel
hoz össze a jó sorsom. Fontos az első találkozás, egy életre meghatározza a kettőnk viszonyát. A Love
Me óta szeretem a thrillert is!

Nagyon szívesen a fordítást!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 15. 18:34

Szia Rita!
Sztem teljesen rendben van, ha egy film, mégha a vége vagy a végső mondanivalója szempontjából is, a nézők számára teljesen mást mond. Te itt az érzelmi oldalról közelítetted meg, engem annyira berántott a nyomozás és Bo, hogy -őszintén, a lány nekem mellékesnek tűnt-, persze tudom, hogy nem volt az, mert ő volt, aki "gondoskodott" a főszereplőnk érzelmi fejlődéséről stb. Engem teljesen a rejtvény kötött le és Bo személyisége :))

Ne érts félre, a szerelmi szálat is fontosnak tartom, amikor objektíven nézem a filmet, de ha szubjektíven beszélek róla, számomra háttérbe kerül a film ezen oldala :-? A végén konkrétan annyira megdöbbentem, hogy azt hittem bemegy a konyhába és kinyírja a lányt. Annyira felkavart, hogy rákerestem és eléggé eltérő véleményeket olvastam....Mindenki a saját igazát bizonygatta :)) Nekem pontosan ez tetszett benne. Mi van, ha csőbe húzott mindenkit a mi kis zseni "hópatánk" (=pszichopata) :-ss A kommentekben volt, aki nyugati sorikkal hasonlította össze...

Ha az utóbbi 10 év keleti filmjeit nézzük, s azon belül is az utolsó 4-5 évét :-? Nagyon nagyot fordult a világ, a nyugati kultúra erőtlenedik, mintha lassan kiürülne (lsd. Ny-Római Birod. bukása és az okok) és az "asik", az "igazak" (azaz az ázsiaiak) erősödnek mindenféle szempontból. Kína egy mára már láthatóan körvonalazódott új nagyhatalom, de a szomszédja, India még nála is nagyobb meglepetést tartogat a világnak...ebben biztos vok.
Azért is nézem a filmjeiket, mindamellett, hogy szórakoztatnak, hogy felkészítsem magam egy egészen másmilyen világra, aminek a vezetője nem az USA és az EU lesz, tetszik, nem tetszik :-??
Szóval csak pillogok időnként, amikor a semmiből, minden előzmény nélkül láthatok érdekességeket, újdonságot a filmművészetükből. Ezek számomra uolyan hírek, mint a kínai űrállomásról szóló vagy a világ legnagyobb rádiótávcsövének üzembe helyezéséről szóló hírek, vagy a kutatási eredményeik különösen az orvostudomány, géntechnológia stb.területeken... Ezek mind azt a bizonyos vezető hatalmi pozíció megszerzését vetítik előre.
Számomra a filmekben mindig van egyfajta olvasható jövőkód, ami soha nem direktben, hanem mindig a nagy egészbe helyezve mutatkozik meg. ;)
Szóval Bo prof. jó volt, s elkövetkező "unokatestvérei" gyanítom, még jobbak lesznek. B-)
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 17. 17:41

Szia Ir-csi! Azt hiszem, ott van a kutya elásva, hogy másabb a viszonyom az általam lefordított
sorozatokhoz, filmekhez, mint az átlag nézőnek. Már többször írtam, hogy nagyon bele tudok
mélyedni az éppen aktuális fordításomba, olyannyira, hogy szinte eggyé válok vele. Minden nap
foglalkozom vele, energiát fektetek bele, utána nézek dolgoknak, hogy még jobban megértem a
történéseket, minden lefordított szó a fejemben van. Mivel a fordítás során többször is megnézek
egy részt, a jelenetek is jobban az eszembe vésődnek (mondjuk csak addig tart, amíg aktívan
fordítom, aztán a következő alany kisöpri, mert abba mélyedek bele, kerülök vele bensőséges
viszonyba). Ja, és elfogult is vagyok. Ezért fordul elő az, hogy a sorozat, amit egész jónak gondoltam,
"hideg" fejjel már nem is tűnik annyira jónak. Érdekes, hogy van egy sorim, amelynél pont fordítva
volt. Mikor fordítottam, "csak" tetszett, majd a befejezése után egyre többet vágyakoztam utána,
úgyhogy egészen sokáig lapozgattam bele a soriba. Ez az A Gentleman's Dignity volt.

Most csak ennyit írok, száguldok tovább!

Kellemes hétvégét!


Újabb fenyő alternatíva:

Kép
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 14. 11:53

Szia Rita!

Új tag lennék ezen a fórumon, bár a fordításaidat ismerem és nagyon szeretem, még nem "beszélgettem" veled sehol... Kérem a megértésedet, ha esetleg valamit nem jól értek, vagy csinálok itt - még ismerkedem a technikával is... :)
Én most nézem ezt a kínai sorozatot, már majdnem a végén járok ... Nem értem, hogy tudta megmenteni Bo a lányt - azt a szabadítási jelenetet meg fogják magyarázni???

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég