Memory Lost (online is nézhető)

Avatar
milomartin
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:33

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: milomartin » 2018. január 3. 19:58

Kedves Rita!Elöször is BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok neked a családodnak és minden sorozat rajongónak!Megint sikertült egy olyan sorozatott hoznod nekünk amit alig várok hogy mikor folytatodik! :x Várni akartam hogy belekezdjek de nembírtam ki.Köszönöm a feliratokat. :x :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 3. 20:26

Szia Rita!
Fapofa az Pókerarc, csak nem jutott eszembe a neve. Mondom én, hogy bajban vagyok a nevekkel. :-)
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2018. január 4. 6:34

Kedves Rita!
Először is Boldog Új Évet kívánok neked! A fórumban olvastam, hogy te lettél az Ázsia Ékkövei közösség 2017. év Fordítói díj ezüst érmese. Nem titkolom, nálam ennél eggyel feljebb vagy. Lelkesen szavaztam rád, mert biztosan lehet számítani a gyors, pontos, igényes munkádra, de nem hagynám ki a jól összefogott fórumodat sem. Szívből gratulálok az eredményedhez!
Nagyon szépen köszönöm az eddigi részek fordítását. Gyanútlanul belekukkantottam az ismertetődbe, aztán gyorsan letöltöttem a sorozatot, ami elkapott, odaragasztott, és ledarált. Szerencsére a családomtól kaptam pár nap szabadságot, így két ülésben végignéztem a 10 részt. Ez azt is jelenti, hogy újranézős lesz, mert a sokadik résznél már fáradt az ember agya. Nagyon jó a történet, tetszenek a karakterek, a színészek. Mindig érdekeltek a profil elemzések, és itt van bőven belőle. Itt minden jelenetet ki lehetne vesézni. Például: Vajon miért viselkedett annyira bunkó módon HC a jövendőbeliének szánt lánnyal, vagy JX püfölősdiét sem tudom elképzelni egy magyar munkahelyen, azzal együtt, hogy látszik a kolléga „eseng a verésért”.
Érdekesek a helyszínek is. Nagyon modern városokat látunk, sok zölddel, az épületeken belül ugyanez, csak minden fehér. Nekem már néha zavaró is az üres, fehér tér, de biztos meg van ennek is a funkciója.
Köszönöm még egyszer és izgatottan várom a folytatást! :ymhug:
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2018. január 4. 15:10

Kedves Rita!

Nem tartom kíváncsiskodásnak a feltett kérdést, valóban külföldön voltam, de nem munka ügyben. Mivel sokat voltam úton, nem vittem magammal számítógépet (sok csomagot sem), így csak néha tudtam internethez jutni a telefonom segítségével. Viszont most már folyamatosan tudom figyelemmel kísérni az itthoni történéseket.

Üdv: Leo45
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 4. 16:55

dobone47 írta:Kedves Rita!

Először is gratulálok a fordítói díjhoz. December 26-án azt írtam: " Én nem szeretem a fordítással egy időben nézni a sorozatokat, kivételt csak általad és Vajandi által fordított sorozatokkal teszek, mert Nálatok biztos lehetek abban, hogy nem marad abba a fordítás, nincsenek aránytalanul hosszú szünetek a feltett részek között." Úgy látszik sokan gondolkodnak a fordítói munkásságotokról hasonlóan, örülök mindkettőtök helyezésének.
Megnéztem a 9.-10. részt is, továbbra is nagyon tetszik, szeretem az ilyen jellegű sorozatokat, ahol a bűnügyi szál mellett, ilyen erős a romantikus is. A párról a véleményem nem sokat változott, talán csak annyit, hogy Bai Jin Xi már nem irritál, már majdnem kedvelem, különösen a lépcsős kiborulása óta, Han Chen pedig, ha lehet még inkább tetszik, mint az elején.
Üdv.: Vera

Kedves Vera! Köszönöm szépen a gratulációdat! Egy belső késztetés hajt, hogy gyors és pontos legyek,
azonkívül szeretem "látni", hogy örültök a menetrend szerint érkező részeknek. Nagyon szeretek úgy
fordítani (pontosabban csak úgy szeretek), ha sokan vagyunk együtt, márpedig ezt csak minőségi és
legfőképpen gyors munkával lehet elérni. Még ide kívánkozik, hogy utálok csalódást okozni.

A bűnügyi, és a romantikus szál is erősödni fog! A 11.-12. részekben már határozottan tetten érhető
lesz. A 12. résztől egy új Jin Xit ismerünk meg. El is fogjuk felejteni, hogy milyen volt. A CS bajnokság
jól összerázza a két nyomozót. Már alig várom, hogy lássátok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 4. 17:00

milomartin írta:Kedves Rita!Elöször is BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok neked a családodnak és minden sorozat rajongónak!Megint sikertült egy olyan sorozatott hoznod nekünk amit alig várok hogy mikor folytatodik! :x Várni akartam hogy belekezdjek de nembírtam ki.Köszönöm a feliratokat. :x :x

Kedves Edit! Te is jól tetted, hogy nem vártál a kezdéssel! Meg fogja hálálni.

Ahogy írtam már korábban, nagyon sokszor rám köszönt a Memory Lost, mire vettem a lapot,
letöltöttem, és belenéztem. Nagyszerű választás volt, én is örülök neki nagyon.

Nektek is Boldog Újévet kívánok! Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 4. 17:05

f.ági írta:Szia Rita!
Fapofa az Pókerarc, csak nem jutott eszembe a neve. Mondom én, hogy bajban vagyok a nevekkel. :-)

Először én is rá gondoltam, aztán eszembe jutott, hogy
a Doki is eléggé fapofa.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 4. 17:28

Anyecska írta:Kedves Rita!
Először is Boldog Új Évet kívánok neked! A fórumban olvastam, hogy te lettél az Ázsia Ékkövei közösség 2017. év Fordítói díj ezüst érmese. Nem titkolom, nálam ennél eggyel feljebb vagy. Lelkesen szavaztam rád, mert biztosan lehet számítani a gyors, pontos, igényes munkádra, de nem hagynám ki a jól összefogott fórumodat sem. Szívből gratulálok az eredményedhez!
Nagyon szépen köszönöm az eddigi részek fordítását. Gyanútlanul belekukkantottam az ismertetődbe, aztán gyorsan letöltöttem a sorozatot, ami elkapott, odaragasztott, és ledarált. Szerencsére a családomtól kaptam pár nap szabadságot, így két ülésben végignéztem a 10 részt. Ez azt is jelenti, hogy újranézős lesz, mert a sokadik résznél már fáradt az ember agya. Nagyon jó a történet, tetszenek a karakterek, a színészek. Mindig érdekeltek a profil elemzések, és itt van bőven belőle. Itt minden jelenetet ki lehetne vesézni. Például: Vajon miért viselkedett annyira bunkó módon HC a jövendőbeliének szánt lánnyal, vagy JX püfölősdiét sem tudom elképzelni egy magyar munkahelyen, azzal együtt, hogy látszik a kolléga „eseng a verésért”.
Érdekesek a helyszínek is. Nagyon modern városokat látunk, sok zölddel, az épületeken belül ugyanez, csak minden fehér. Nekem már néha zavaró is az üres, fehér tér, de biztos meg van ennek is a funkciója.
Köszönöm még egyszer és izgatottan várom a folytatást! :ymhug:

Kedves Anyecska! Nagyon köszönöm a te kedves szavaidat is! Az az igazság, amit már a csevegőben
is megfogalmaztam egyszer, hogy verseny nélkül is jól megvoltam a fordítással, és Veletek itt a fórumban,
és a helyezéstől függetlenül is jól megleszünk, mert mindent épp úgy fogok csinálni, mint ezelőtt. Nem
szeretném lekicsinyelni a díjat, isten ments, de erről így gondolkodom.

Jaj, de jó olvasni, hogy téged is elkapott a gépszíj, pedig hol vagyunk még....! Én vagyok az első, aki
azt mondja, hogy érdemes lesz majd újranézni. Mert a végén jön rá majd az ember, hogy mennyi mindent
elmulasztott megfigyelni. Nagy élvezet számomra a fordítás, ami egyben újranézés is. Más szemmel látok
dolgokat.

Igazad van! Nagyon sok a kérdőjel, rengeteg gondolkodni valót hagyva maga után. A te kérdésedre végre
tudok válaszolni, mert nem rondítok bele semmibe. Han Chen azért nem bírja Matricát, mert az kéretlenül
is tapad rá. Kidobja az ajtón, az meg visszamászik az ablakon. Ráadásul ő is a "Nem létezett az a lány!"-t
kiabálók csapatát erősíti, ami nagyon zavarja HC-t, aki pedig szentül megvan győződve az ellenkezőjéről.
Minél jobban nyomul a lány, annál kevésbé bírja HC elviselni.

Nagyon szívesen!

Ultramodern dizájn. Ezt a vizsgálóhelyiséget, mintha Vasarely tervezte volna:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 4. 17:33

leo-leo írta:Kedves Rita!

Nem tartom kíváncsiskodásnak a feltett kérdést, valóban külföldön voltam, de nem munka ügyben. Mivel sokat voltam úton, nem vittem magammal számítógépet (sok csomagot sem), így csak néha tudtam internethez jutni a telefonom segítségével. Viszont most már folyamatosan tudom figyelemmel kísérni az itthoni történéseket.

Üdv: Leo45

Kedves Leo45! Azért nem irigyellek, hogy csak néha jutottál internethez. Függő vagyok,
szeretem, ha "le vagyok fedve".

Örülök, hogy tartósan be tudsz kapcsolódni a sorozatba! Igazán jól megírt, és megrendezett
thriller. Tetszeni fog!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 4. 18:59

Szia Rita!
Hozzád jövök mindig pihenni. :-)
Az jutott eszembe, ahogy néztem a betett vizsgálóhelyről a képet, hogy ezzel is nyomást gyakorolnak a vádlottra.
Milyen picike pont az ember ott a térben. Ahogy lemértem itt magamban :-) kb 6x6 m-es lehet, de sokkal nagyobbnak látszik.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 6:51

Jó szórakozást kívánok a 11.-12. részhez!

Ahogy ígértem, innentől kezdve nem lesz nyugalmunk! Egy végtelenül izgalmas
történet fog kibontakozni a szemünk előtt, és egy szép szerelemnek is örülhetünk!

Nem volt nehéz a szöveg, kevesebb komoly párbeszéd van ebben a két részben,
ezért tudtam gyorsan elkészülni velük.

A baj és a bajnokság összerázza Jin Xit és Han Chent:


Kép
Kép
Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. január 5. 11:31

Szia Rita,köszönöm szépen a két új részt,máris bele vagy rávetem magam ;)
Köszönöm szépen a Naprendszert,de nem tudtam megnézni sajnos,azért el tudom képzelni
mennyire gyönyörű! ;;)

Csodás napot ma is :x
Avatar
Erzsike54
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 21:35

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Erzsike54 » 2018. január 5. 12:32

Kedves Rita ! Boldog Újévet kívánok ! Gratulálok az ezüst éremhez ,bár lett volna megosztott helyezés ! az én listámon és a szívemben is mind a ketten az első helyen vagytok Andival . Személyesen ismerem ,nagyon kedves egyszerű emberke nagy nagy szívvel . Te is ilyen vagy Rita ,ráadásul akkora nagy igazság érzeted van , olyan jó volt olvasni a Facén a hogy helyre teszel egy két embert ( tudod kire gondolok ) ,kedvem lett volna beleszólni ,de úgy éreztem nem lett volna helyén való ,mivel ez a ti dolgotokról szólt fordítókról .Jó haladni veletek soha nem gyűjtögetem a sorozataitokat mert fel sem fogjuk az előző részek történéseit ,és már itt van az újabb izgalom !
Szeretem ahogy minket kezelsz nézőket, szereted olvasni a véleményünket ,mindenkihez van egy két kedves szavad ,senkit nem hagysz figyelmen kívül . Nem vigasztalásul írtam ezeket a sorokat ,mert nincs miért vigasztalnom ,mert te is tudod mit jelentenek nekünk egyszerű embereknek ezek a fordítások ,milyen sokan kerülünk egyre közelebb egymáshoz és hozzátok is .Nem csak Virtuális barátságok kötődtek ,hanem már olyan mintha ha egy nagy nagy család lennénk .Köszönöm ,hogy én is ebbe a családhoz tartozhatok ,köszönöm szépen az újabb részeket ,az előző ,két részt imádtam jönnek az emlékek vissza érzem egyre jobb lesz ! Szeretettel Erzsébet !
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 5. 14:07

megtréfálódtam..ezerrel vittem! köszönöm! :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (10/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 16:16

f.ági írta:Szia Rita!
Hozzád jövök mindig pihenni. :-)
Az jutott eszembe, ahogy néztem a betett vizsgálóhelyről a képet, hogy ezzel is nyomást gyakorolnak a vádlottra.
Milyen picike pont az ember ott a térben. Ahogy lemértem itt magamban :-) kb 6x6 m-es lehet, de sokkal nagyobbnak látszik.

Szia Ági! Kell is pihenni egy kicsit két képlet között, és már itt vár az esti jutalom
két rész is! Ugorj be ma is!

Bírtam nagyon Fekete Pajzs első közös vacsoráját. Dumagép végigdumálta az egészet.
Közben kétszer is megszurkálta fogpiszkálóval a nyelvét. Majd csak a végén fog kiderülni,
hogy miért is csinálja ezt:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 16:36

cicus írta:Szia Rita,köszönöm szépen a két új részt,máris bele vagy rávetem magam ;)
Köszönöm szépen a Naprendszert,de nem tudtam megnézni sajnos,azért el tudom képzelni
mennyire gyönyörű! ;;)
Csodás napot ma is :x


Szia Cicus! Nagyon szívesen az újabb két részt! Már annyira vártam, hogy ide eljussunk!
Hihetetlen, már a sorozat harmadánál tartunk!


Ez lenne a naprendszeres gif. Valamiért megszűnt létezni. Ez nem fog:

Kép

Jin Xi és Han Chen a játék helyszínére (az oroszlán barlangjába) tartanak:

Kép
Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 5. 16:59

Köszönöm Rita a két új rész feliratát. Feltünt nekem is ez a modern rendőrségi/nyomozói helyszín, minden hyper szuper felszereltséggel. Eddig világviszonylatban a zsúfolt, büdös érzetet keltő őrszobákhoz, plussz jellegtelen kihallgatókhoz voltam szokva . Itt aztán lehet eredményesen dolgozni!

Kép

Kép
Tetszett a Fekete Pajzs első közös vacsorája a játékkal. Dumagép nyelvszurkálása nem lehet valami olyasmi, mint a koreaiaknál az orrhegy megérintése?

T új akciójától kezdve sűrűsödnek az izgalmak. A CS lövöldözős csapatjátékát nem nagyon tudom értékelni, de azt igen, hogy nyomozóink egyre inkább egymásra vannak utalva, ezáltal közelebb is kerülnek egymáshoz.

A csapat.
Kép

Lehet tévedek,de nekem ez a srác gyanús!

Kép
Avatar
chain
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: chain » 2018. január 5. 17:12

Üdv.
Köszönöm szépen a 11-12.részek fordítását.
Avatar
wsxwsx18
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017. május 30. 20:14

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: wsxwsx18 » 2018. január 5. 17:12

Szia Rita,

Majd kiugrottam a bőrömből, mikor láttam( munka közben), hogy már fent is van a következő két rész. Már alig vártam, hogy hazaérjek és megnézhessem. :D :D Köszönöm a feliratokat. :x

Ui: Közben, míg vártam elkezdtem a Love Me-t, és hihetetlenül tetszik, nagyon gyorsan haladok a részekkel. Eddig nem néztem még kínai krimit és/vagy thrillert, és álmomban sem mertem volna gondolni, hogy nekem ez baromira tetszeni fog. De hát zseniális, csak úgy mint, ez a sorozat is. Mindkettő újranézős nálam,pedig én aztán nem vagyok a nagy újranézősök híve, de ezek lekenyereztek. :D

Ui2: Engedd meg, hogy hadd gratuláljak, az Ázsia Ékkövén, év fordítóján való helyezésedért. Csatlakozom az előttem lévő hozzászólásokhoz. Számomra te is első helyen végeztél!! NAGYON BÜSZKE VAGYOK RÁD!! Köszönöm, hogy ennyire figyelmes és odaadó vagy velünk! Remélem még hosszú ideig élvezhetjük a fordításaidat. :ymparty: :ymapplause:

Szóval egy szónak is száz a vége: KÖSZÖNÖM! :littlehearth:

Ezzel a gifel tudnám jellemezni magam, mikor megláttam, hogy fent van az új rész. :D
Kép
erika001
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:23

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: erika001 » 2018. január 5. 17:21

Kedves Rita!Nagyon köszönöm az újabb két rész feliratát."Sajnos" én is belekukucskáltam egész a 20.részig egyszerűen nem bírtam leállni vele.Most már lenyugodtam mert amit a legjobban vártam az benne volt a 20.részig.na,jó ez nem azt jelenti,hogy ne várnám a feliratokat sőt még jobban várom mint eddig.Nekem Jin Xi-vel egyáltalán nem volt bajom bár a "kis pukkancs"jelző rá nagyon találó.Egy kicsit szinpadias de egyenes szerethető lány.Szerintem Han Chen is van olyan magabiztos mint Jin Xi.A doki kissé merev de én nem láttam benne sem a gonosz szándékot.Akiben viszont igen az a matrica aki számomra a Napsugaram-ból a mostohahugira emlékeztet a viselkedése.A krimi szál nagyon izgalmas és rejtélyes és még milyen lesz ahogy Te is mondod Rita ugyanis végig izgultam a 20.-ig.Köszönöm,hogy megtaláltad és fordítod ezt a szuper sorozatot.Kellemes hétvégét Mindenkinek!Üdv:Erika
erika001
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:23

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: erika001 » 2018. január 5. 17:32

Ja,elfelejtettem leírni,hogy számomra is a legnagyobb csattanó az volt mikor Jin Xi kihallgatta a bohócot.Én elhittem,hogy transzba ejtette Jin Xi-t.Han Chen is okos volt,hogy beküldte a fiút azzal,hogy magához tért a társa.Üdv:Erika
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 17:40

Erzsike54 írta:Kedves Rita ! Boldog Újévet kívánok ! Gratulálok az ezüst éremhez ,bár lett volna megosztott helyezés ! az én listámon és a szívemben is mind a ketten az első helyen vagytok Andival . Személyesen ismerem ,nagyon kedves egyszerű emberke nagy nagy szívvel . Te is ilyen vagy Rita ,ráadásul akkora nagy igazság érzeted van , olyan jó volt olvasni a Facén a hogy helyre teszel egy két embert ( tudod kire gondolok ) ,kedvem lett volna beleszólni ,de úgy éreztem nem lett volna helyén való ,mivel ez a ti dolgotokról szólt fordítókról .Jó haladni veletek soha nem gyűjtögetem a sorozataitokat mert fel sem fogjuk az előző részek történéseit ,és már itt van az újabb izgalom !
Szeretem ahogy minket kezelsz nézőket, szereted olvasni a véleményünket ,mindenkihez van egy két kedves szavad ,senkit nem hagysz figyelmen kívül . Nem vigasztalásul írtam ezeket a sorokat ,mert nincs miért vigasztalnom ,mert te is tudod mit jelentenek nekünk egyszerű embereknek ezek a fordítások ,milyen sokan kerülünk egyre közelebb egymáshoz és hozzátok is .Nem csak Virtuális barátságok kötődtek ,hanem már olyan mintha ha egy nagy nagy család lennénk .Köszönöm ,hogy én is ebbe a családhoz tartozhatok ,köszönöm szépen az újabb részeket ,az előző ,két részt imádtam jönnek az emlékek vissza érzem egyre jobb lesz ! Szeretettel Erzsébet !


Kedves Erzsébet! Nagyon cuki vagy te is! Olyan jólesik, amit írtok, köszönöm szépen! Kicsit kakukktojásnak
érzem magam a fordítók közt. Mindegyikük néz sorozatot a sajátján kívül is, emiatt ismerik egymás stílusát,
a szövegeik minőségét, sőt egymást is. Én vagyok az egyetlen, aki csak azt nézem, amit fordítok, ezért én
csak a saját magam szövegét ismerem, és a többiekkel sem állok kapcsolatban.

Az iskolában is azt utálom a legjobban, ha az egyik gyerek csúfolja, megalázza vagy le akarja járatni a másikat.
De hogy értelmes felnőttek a nagy nyilvánosság előtt így viselkedjenek!!!

Spoiler: mutasd
Amikor a Summer's Desire-t fordítottam, akkor az egyik fordító (te is tudni fogod kire gondolok), akinek még
egy befejezett sorozata sem volt, kifejtette fb-on, hogy ő azt hitte, hogy én egy jó fordító vagyok, de most
már tudja, hogy tévedett, rossz fordító vagyok. Nem voltam tagja a fb-nak, de az egyik társunk elküldte
e-mailben, hogy mit írt rólam. Én pontosan tudom magamról és a visszajelzésekből, hogy én milyen fordító
vagyok. Egy biztos, azt nem lehet rám mondani, hogy "rossz". Ennyit a gúnyolódók értékítéletéről!


Nálam a fórum és a fordítás összefügg. Az egyik nincs meg a másik nélkül. Nagyon szeretem mindkettőt
csinálni. Én ezelőtt nem tudtam magamról, hogy képes vagyok közösséget teremteni, ezt a fordításnak
köszönhetem. A magánéletemben visszahúzódóbb vagyok, tele kishitűséggel. Fordítóként nyitottabb vagyok,
és a kishitűség érzése, még egyszer sem legyintett meg. Érdekes, igaz? Számomra is az! Biztosan emiatt is
imádom csinálni.

Én is azt gondolom, hogy olyanok vagyunk, mint egy nagy család. Ki gyakrabban látogat, ki ritkábban. Van,
aki távoli rokon, van aki közeli. De ez nem baj. Így működik egy normális család a virtuális világban is.

Mindent nagyon szívesen! Neked is boldog újévet kívánok!

Jót nevettem Jin Xi-n. Mennek a halál torkába, ő meg sminkel. Ha most látná Xiao Zhuan, nem mondaná rá,
hogy férfi:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 17:44

Kata58 írta:megtréfálódtam..ezerrel vittem! köszönöm! :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Nagyon szívesen!

:flower1: :littlehearth: :D :littlehearth: :flower1:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. január 5. 17:59

Szia Rita!
Most értem haza a szokásos kezelésről és micsoda meglepetés várt! Már nézem is! :littlehearth:
Köszönöm szépen! :littlehearth:
:flower1: %%- :movingflower: %%- :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016) (12/36)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 18:10

Gabóci5 írta:Köszönöm Rita a két új rész feliratát. Feltünt nekem is ez a modern rendőrségi/nyomozói helyszín, minden hyper szuper felszereltséggel. Eddig világviszonylatban a zsúfolt, büdös érzetet keltő őrszobákhoz, plussz jellegtelen kihallgatókhoz voltam szokva . Itt aztán lehet eredményesen dolgozni!
Tetszett a Fekete Pajzs első közös vacsorája a játékkal. Dumagép nyelvszurkálása nem lehet valami olyasmi, mint a koreaiaknál az orrhegy megérintése?

T új akciójától kezdve sűrűsödnek az izgalmak. A CS lövöldözős csapatjátékát nem nagyon tudom értékelni, de azt igen, hogy nyomozóink egyre inkább egymásra vannak utalva, ezáltal közelebb is kerülnek egymáshoz.

Lehet tévedek,de nekem ez a srác gyanús!

Szia Gabi! Nagyon szívesen az újabb két részt!

Végre büntetlenül elmondhatok valamit! A nyelvszurkálásnak nincs jelentősége, nincs hatása
a későbbiekre, ezért megoszthatom veletek. Dumagép gyerekként dadogott, és valaki ezt
tanácsolta neki. Azóta is ott tartja a fogpiszkálót a szájában. Ez egy apró, nem lényeges
momentum, de ezt is csak most, a fordítás alkalmával vettem észre, és csakis azért, mert
tudom, hogy majd szóba kerül. Ettől fontosabb dolgok is elkerülték a figyelmemet, amiért
utólag fogtam a fejem.

Tényleg! A koreaiaknál mit jelent az orrhegy érintgetése? Régóta kíváncsi vagyok rá.

A lövöldözős játékban semmi izgalmasat vagy szórakoztatót nem láttam. Azt sem tudtam,
ki kicsoda. Azért volt érdemes végignézni, hogy a végén jókat vigyorogjak Féllábú Hanon és
Mankó Jin Xin. Úgy tetszett az egész évődés, ahogy volt.

Ahogy korábban írtam, folyamatosan árulják el nekünk, hogy kiket takarnak a betűk. Aki
figyelmesen szemlélődött, már tudhatja, ki T. Hamarosan felfedik a kilétét. Már Jin Xiék
is leszűkítették a kört két személyre, az egyik tippjük ez a pasi. Spoilerbe teszem, hogy
jól tippeltél-e:

Spoiler: mutasd
BINGÓ!

Annyira tetszett Han Chen golyócseréje, a másik csak lesett:

Kép
Kép

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég