Memory Lost (online is nézhető)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 8. 19:07

Én is már ki tudja hányadszor, de újra kezdtem a sorit, igaz nem olyan tempóban mint szeretném..de akkor is olyan jó viszontlátni..6. résznél tartottam... :x
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2018. június 20. 20:11

Szia Rita!
Megnéztem a sorit maratonban. Összességében tetszett, izgi volt. Köszönöm szépen ^:)^
Néhány gondolat, ami megragadt bennem a film közben:
Spoiler: mutasd
1. Kihaltak voltak az utcák, néhány ember, egy-két kocsi. Ez különösen a sori első felében volt így.
2. Nem olvastam még a kommenteket, de valszeg nemcsak nekem volt kezdettől fogva egyértelmű, hogy ki itt a "Főpszicho", ugye? :-? :D
3. A Han Chent alakító színészünk szája, álla kicsit furi volt nekem, mert a szemem minduntalan megakadt rajta. Talán egy kis szépészeti beavatkozás áll a háttérben? Mindegy tetszett a kapcsolat-felfogása :ymdaydream:
4. Furcsa volt a sok beteg együtt, mármint hogy ennyi pszicho egy kooperáló csoportban működik, végül tetszett, hogy a végén borult a mutatvány és meginogtak a "Mintaképben".
5. Tetszett, hogy kicsit játszottak az idővel.
6. Tetszettek a karakterek, sokx éppen ők vitték a sztorit a hátukon.
7. Tetszett, hogy a koreaiakkal ellentétben nem volt prűd a sori a szexualitás, szerelem, párkapcsolat terén.
8. Egy-két vonatkozásban felmerült bennem néhány kérdés, mert a film szinte már amerikaias volt. Erre most nem ugrik be konkrét példa, ehhez újra kellene sztem néznem. Ja, furi volt, hogy mindenki milyen jól szituált körülmények értsd luxusban él \m/ :-?
9. Akárhogy is a műfaji kritériumokat hozta és jól működött, mert lekötötte a figyelmemet és néztem egyik részt a másik után :ymapplause:
Köszönöm szépen a munkádat, Rita!
^:)^ ^:)^ :littlehearth:
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 21. 21:41

hát én most nézem újra ötödjére... :)) és egyre jobban tetszik, a vizsga nagyon tetszett, ahogy a nagyok gratuláltak a sikeres vizsgához... ;) ,nem semmi pillanat volt az sem...és hogy tényleg igazi bomba volt... :-?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 27. 5:44

Kedves Ir-csi! Nagyon szívesen! Nekem nincs más, csak a Love Me összehasonlítási alapként,
csak ezt a két thrillert láttam még életemben (nyugati filmet, sorit sem láttam ebben a műfajban)
és ráadásul azt is ugyanaz az írónő jegyzi, mint a Memory Lostot. Azt is imádtam, és ezt is.
Hálás vagyok, hogy a Love Me vezetett be ebbe a világba. Így itt tudtam maradni, és nyitottan,
érdeklődve vártam a következő thrilleremet, amiről nem gondoltam volna, hogy testvére lesz
az elsőnek, de végtelenül boldog voltam, amikor szembesültem ezzel a ténnyel. És most izgatottan
várom a legkisebb testvér érkezését, amit szintén fordítani fogok.

Ha egy olyan sorit fordítok, ami teljesen leköt, akkor nem nagyon figyelek a külsőségekre, csak
ha nagyon kirívó. Észre sem vettem, hogy kevesen voltak az utcán, vagy, hogy mindenki luxusban
él. Ami engem a legjobban zavart, főleg az elején, a főszereplő rendőrnő agresszivitása. Ebben
nagyon hasonlított koreai társnőire. Aztán szerencsére lekötötte a szerelem, és elhagyta az
ütlegeket.

Azért én is külön hálás vagyok, hogy a csók, csóknak nézett ki. Tetszett a romantikus szál erőssége
ebben a nem túl romantikus műfajban.

Mindent nagyon szívesen!

Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 27. 5:50

Kata! Remélem, hogy nemsokára jön a következő Ding Mo által írt sorozat,
az Our Glamorous Time, és hogy fogják is fordítani.

Sajnos a kínai Summer's Desire-nek még mindig nincs angol felirata. Kár!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 27. 19:32

Ritám én kivárok, tuti jó lesz az is...mindkettőt várom...de nem te fordítod majd mindkettőt? Vagy már el vagyok tévedve.... :D ;) :x

az az autós beugrós kép és a motoron a helycsere menet közben...fantasztikus,,és nagyon bírom...köszi hogy kitetted! CSúCS!!! :x :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 27. 19:38

De igen! Az egyiket már leadták, de nincs angol felirata. A másikat meg még nem kezdték el
vetíteni. Állítólag július közepe felé kezdődik.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 28. 10:04

Köszönöm a jó hírt... :D :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
vrgram
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. május 15. 6:58

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: vrgram » 2018. augusztus 24. 20:35

Szia Rita
Köszönöm a fordítást és a feltöltést. :littlehearth: Maratonba néztem, újra nézős lett. Ezt a stílust nem igazán kedvelem, inkább a romantikát.
Újrakezdés indul....
Köszönöm Anna
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. augusztus 24. 22:00

Ez a sori megérdemli, hogy olyanok is megszeressék, akiktől eddig távol állt valami miatt az ilyen műfaj. Örülök, hogy téged is beszippantott. Anno azt hiszem páran elmondhattuk, hogy nem kellett manikűr egy darabig... :)) :)) :)) :)) :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. augusztus 25. 8:14

vrgram írta:Szia Rita
Köszönöm a fordítást és a feltöltést. :littlehearth: Maratonba néztem, újra nézős lett. Ezt a stílust nem igazán kedvelem, inkább a romantikát.
Újrakezdés indul....
Köszönöm Anna

Szia Anna!
Akkor úgy tűnik, mégis megkedvelted ezt a műfajt is! Nagyon örülök neki!
Ez egy szuper sorozat! Jó szórakozást kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. augusztus 25. 8:27

Kata58 írta:Ez a sori megérdemli, hogy olyanok is megszeressék, akiktől eddig távol állt valami miatt az ilyen műfaj. Örülök, hogy téged is beszippantott. Anno azt hiszem páran elmondhattuk, hogy nem kellett manikűr egy darabig.


Ez tényleg így volt, Kata! De jó lenne, ha Ding Mo új sorozata nem 58 részes lenne!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. augusztus 26. 12:41

Micsoda gyönyörű képet tettél fel...kedvelem ezt a színésznőt minden szerepében maximumot nyújt... :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Pmarcsi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. április 21. 17:01

Re: Memory Lost (2016)

HozzászólásSzerző: Pmarcsi » 2018. augusztus 29. 23:00

bocsi a 27.részhez sincs felirat
terezke4545
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018. május 23. 13:28

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: terezke4545 » 2018. szeptember 16. 22:38

Szia Rita Kedves--- Igen ,valóban újra találkozunk egy újabb kinai sorozat mellett. Memory Lost-ot nézem és maratonba nézném ha volna időm annyi rá. Elég sok a talány benne , hogy vesztették el a memóriájukat, ki aki kisérti álmaiban a nyomozónőt vagy ki is a volt menyasszony ? Feltűnik egy ismeretlen lány, sütit visz a nyomozónak --- ki Ő ? vagy egy álarcos csoport majd eltűnnek. Kik ők ? Van itt megfejteni való dolog elég de remélem ahogy halad a sorozat mindenre fény derül. Nagyon érdek feszítő. Jók a szerep alakítások. A nyomozónő előre nagyon borzolta az idegeimet de most már megkedveltem. Nagy kedvencem a fiatal nyomozó a rendőrnő társa, hősiesen tűri a sok taslit amit kap a társától. Ez a sorozat is a kedvencek közé kezd tartozni. Köszönet hogy lefordítottad és hálás köszönet hogy online is nézhető. Jó éjt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 18. 6:00

Kedves Terézia! Jobb kínai sorozatot nem is választhattál volna! Illetve talán még az idősebb testvérét,
amit szintén én fordítottam, s itt található:

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=10&t=13

Ugyanaz a misztikum, rejtélyesség és a csillagokig fokozott izgalom jellemzi, mint a Memory Lostot.
Egy az írójuk, meg is látszik rajtuk.

A végére minden ki fog derülni, de addig még jó sok izgalmat és svédcsavart fogsz átélni.

További jó szórakozást kívánok!

Kép
terezke4545
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018. május 23. 13:28

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: terezke4545 » 2018. szeptember 21. 17:34

Kedves Rita--- Befejeztem a Memory Lost-ot., Izgalmas,akció dús , tele svéd csavarral még a végére is jutott egy hogy életbe maradt Xu Si Bai is. Hiába hogy Ő volt a fő gonosz én nagyon megkedveltem . A szerelmi szál ami végig megy a sorozaton olyan igazinak látszott, vagyis nagyon jól alakították a színészek Itt a csók igazinak látszott nem egy döglött hal szemű csók volt ahogy sok koreai vagy más sorozatokban is van. Ott a lányok nagyra nyitják a szemüket és meg sem moccannak ha egy fiú szája megérinti az ő szájukat. Itt legalább volt élet a csókjukban és az ölelésükben. Most egy kis vidám sorozat nézése jön a Go Princess Go majd megnézem a Love Me-t. Köszönöm Rita az ajánlatokat a fordításokat és köszönet bearbearnak az online feltöltésért.. Köszönettel Teréz. :-bd :-bd :-bd
Avatar
szebszisz
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. november 4. 21:50

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: szebszisz » 2018. november 5. 17:46

Köszönöm a sori fordítását. Az elejétől a végéig nagyon tetszett. :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 6. 6:27

terezke4545 írta:Kedves Rita--- Befejeztem a Memory Lost-ot., Izgalmas,akció dús , tele svéd csavarral még a végére is jutott egy hogy életbe maradt Xu Si Bai is. Hiába hogy Ő volt a fő gonosz én nagyon megkedveltem . A szerelmi szál ami végig megy a sorozaton olyan igazinak látszott, vagyis nagyon jól alakították a színészek Itt a csók igazinak látszott nem egy döglött hal szemű csók volt ahogy sok koreai vagy más sorozatokban is van. Ott a lányok nagyra nyitják a szemüket és meg sem moccannak ha egy fiú szája megérinti az ő szájukat. Itt legalább volt élet a csókjukban és az ölelésükben. Most egy kis vidám sorozat nézése jön a Go Princess Go majd megnézem a Love Me-t. Köszönöm Rita az ajánlatokat a fordításokat és köszönet bearbearnak az online feltöltésért.. Köszönettel Teréz. :-bd :-bd :-bd

Kedves Teréz! Bocsánat, csak most vettem észre, hogy ide is írtál!

Csupa jókat írtál a Memory Lostról, teljes mértékben egyezik a véleményünk. Mindent,
de mindent imádtam benne: szereplők, történet, csavarok, érzelmek, színészi játék...

Nagyon örülök, hogy folytatod a kínai sorozatok nézését! A Go Princess Go, és a Love Me
is kiváló választás. Nagyon fognak tetszeni!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 6. 6:28

szebszisz írta:Köszönöm a sori fordítását. Az elejétől a végéig nagyon tetszett. :-bd

Nagyon szívesen! Egyetértek veled, ez egy nagyon klassz sorozat volt!

:movingflower: :movingflower: %%- %%- :D %%- %%- :movingflower: :movingflower:
cukipofi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. november 10. 13:38

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: cukipofi » 2018. november 27. 22:24

Kedves Rita!

Előre is elnézést kérek, hogy ilyen üzenettel rabolom az idődet, de egy kéréssel fordulnék hozzád. Megnéztem a Love me if you dear, Memory lost illetve a When a snail falls in love sorozatokat amik köztudott Krimi illetve "nyomozós" kínai sorozatok egy kis romantikával megfűszerezve. Egyszerűen annyira bele szerelmesedtem ezen témájú sorozatokba, hogy kutakodni kezdtem és a Cambrian Period drámát találtam ami hasonló témát dolgoz fel és arra gondoltam mivel jelenleg, ha a sorozat negyede le van normálisan fordítva magyar platformon akkor sokat írok és mi lenne ( persze ha időd illetve kedved van) bele fognál a fordításába mivel, ahogy az előbbi drámákat említettem eléggé sok embernek tetszettek azok is és szerintem ezzel sem lehetne mellé fogni. Egyébként megemlíteném mióta megnéztem ezt a 3 három drámát nem tudok leülni megnézni egy klisékkel teli semmi háttérsztorival megáldott sorozatot mivel hiányolom az izgalmakat amiket ezen drámák adtak nekem. :) Remélem elgondolkozol a kérésemen. <3

Szép estét!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 29. 6:23

Kedves Cukipofi! Nem véletlen, hogy a fordítója abbahagyta a Cambrian Period fordítását.
Az eredeti (angol nyelvre) fordítója volt olyan "kedves", hogy a 18. és a 23. résznek nem
töltötte fel a feliratát, csak hardolt verzió van belőle. Ez azt jelenti, hogy ezt a két részt
nem tudjuk lefordítani, mert nincs hozzá beidőzített felirat. Hatalmas munkával, meg lehet
csinálni persze, hogy valaki napokig bütyköl ezzel a két résszel, és egy programmal készít
(soronként időzítve) két letölthető feliratot, de erre nem lesz vállalkozó, én sem vállalnám,
de nem is használok semmilyen programot, szóval előtte még ezt is meg kéne tanulnom.

Azt hiszem, soha nem lesz letölthető magyar felirat ehhez a sorozathoz. Nagyon sajnálom!

Egyébként megértelek, amióta a Memory Lostot és a Love Me If You Dare-t fordítottam,
azóta nekem is e kettő az etalon ebben a műfajban.

Kép
Icu76
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. november 30. 17:37

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Icu76 » 2019. május 10. 16:57

Jajjj de jó hogy rá találtam erre a szuper sorozatra :littlehearth: köszönöm szépen :-*
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 10. 17:01

A kánya csípje, azt hittem azt fogom olvasni hogy itt a 2. évad :)) :)) :)) :)) annyira várom már.... :D
bearbear

Re: Memory Lost (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: bearbear » 2020. március 30. 16:42

A 15 rész berakom ide külön. Nem akarja valamiért megjeleníteni:
https://videa.hu/videok/film-animacio/memory-lost-ep15-vUrDEBA1GFyiwHwc

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég