Woman of Dignity (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 12. 6:27

cicus írta:Szia Rita!
Hát izgalmas volt ez a rész is ,de egyre inkább lehullik az álarc mindenkiről.
A kedves ápolónő is egyre jobban vérszemet kap és már kimutatja az igazi
érzéseit az öreg felé is,igaz csak a háta mögött...az a nézés a hálószobában!
A festőnő nálam is unszimpatikus kezdettől fogva,mert ha meg is jelenik az
érzés ha nem kezd gondolkodni róla le lehet állítani minél hamarabb annál
egyszerűbb.Mindig a fejben dől el minden és ezt megtapasztalhatja az ember
ha figyeli magát,persze ha számító,mint itt is látszik már (nagyobb kád,nagyobb
lakás ) és még szemtelen is,de remélem megkapja amit megérdemel.
Jae-suk,bár nagyon gyenge jellem,de legalább legalább egy kicsit megvédi a
feleségét.Mondjuk egy ilyen kapcsolat mint az övék is nem szereteten,hanem
félelmen alapszik.A többiekéről nem is beszélve és ahelyett,hogy szembe néznének
saját kapcsolatukkal elterelik a figyelmüket mások kipletykálásával.Ebből merítenek
energiát maguknak.Úgy látom az előzetesből,hogy a következő részben felpörögnek
az események.
Jó éjszakát,szép álmokat O:-)

Szia Cicus! Igen, Jae-suk gyenge jellem, és az is látszik, hogy ahogy a felesége mondta, irányítani
kell, helyette gondolkodni. Ezt a festőnő is felfedezte már. Ha nem tette volna minden mondatához
hozzá, hogy "az a nő", akkor Jae-suknak semmi problémája nem lett volna a mondandójával. A csaj
elkezdte átvenni az irányítást Jae-suk felett, de a feleség hatása még erősen érvényesül. Jaj, de
kelekótya az a pasas!

Teljesen egyetértek azzal, amit írtál.

Szép hetet kívánok!

Kép

Egyelőre Ah-jin szava erősebb, mint a festőnőé:

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 13. 13:42

Sziasztok. Még csak az elejéről olvasgatom a kommenteket. De majd nézni akarom. A szeretőkkel kapcsolatban mondanám, hogy egyáltalán nem csodálkozom rajtuk. Ezek mindegyike elrendezett házasságban él. Az lenne a csoda, ha kialakulna közöttük érzelmi kötődés. Ráadásul ahogy Rita is mondja a többnejűség sem olyan régóta szűnt csak meg és lehet, hogy a gyakorlatban meg nem is. De ha nem elrendezett a házasság akkor is ezekkel a vakrandikkal, ami után alig találkoznak, máris rohannak házasodni, hát ez sem tesz jót a megismerkedés, kapcsolat megszilárdulásnak. Ilyen felületes kapcsolatok után szerintem nem is várható el hűség a részükről. Itt nem tapasztalatból beszélek, csak amit a sorozatokból láttam és leszűrtem eddig. Nekem ez elképzelhetetlen lenne, mármint az ilyen házasság. Annyira távol áll tőlünk. Érdekes, de nem is tudok belegondolni, mert nem is értem az ilyen kapcsolatokat. Nem tudom beleélni, átérezni a szereplők helyett.
seym
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. március 11. 13:08

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: seym » 2018. március 18. 0:59

Nagyon örülök neki ha bevállaltad ennek a sorozatnak a fordítását. Mindkét színésznőt nagyon kedvelem :)
Köööszööönöm ^:)^ :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 19. 19:50

Szia Éva! Tőlem is távol áll, pedig régen itt is a kerítők kerítettek a lányoknak, fiúknak párt.
Néha úgy érzem, hogy visszajöhetne a divatba. Egyre több hozzám hasonló korú ismerősöm
panaszkodik, hogy nem talál párt magának a gyermeke. Persze csak viccnek szántam, amit
írtam, de ez egy valós probléma.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 19. 19:54

seym írta:Nagyon örülök neki ha bevállaltad ennek a sorozatnak a fordítását. Mindkét színésznőt nagyon kedvelem :)
Köööszööönöm ^:)^ :D

Köszöntelek első hozzászólásod alkalmából!

Nagyon szívesen a sorozatot! Kim Sun Ah mellett én is megismertem Kim Hee Sunt és
őt is megkedveltem.

Szerdán elmennek a gyermekeim, és beindítom a rakétákat!

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 21. 20:56

Rita írta:Szia Éva! Tőlem is távol áll, pedig régen itt is a kerítők kerítettek a lányoknak, fiúknak párt.
Néha úgy érzem, hogy visszajöhetne a divatba. Egyre több hozzám hasonló korú ismerősöm
panaszkodik, hogy nem talál párt magának a gyermeke. Persze csak viccnek szántam, amit
írtam, de ez egy valós probléma.

Kép

SZia Rita!
Igazad van, ezt el is felejtettem, mert az én időmben már nem volt divat. Csak hallottam róla. Hát nem is tudom, az én fiam sem udvarol még. De inkább rá bízom a döntést. Annyi lehetőség van ismerkedni most. Kezdve az iskolákkal, munkahelyekkel, sportnál, szórakozásnál. Majd csak elintézi önállóan.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 22. 18:55

A Woman of Dignitybe nem tudtam volna belemélyedni, míg itt voltak a gyerkőcök, de ezt a
csodaszép természetfilmet esténként és reggelente minden gond nélkül, le tudtam fordítani.
Húsvétra szántam eredetileg, de annyira nagyszerű alkotás, hogy nem bírom addig tartogatni.

Boldog vagyok, hogy újabb gyöngyszemmel bővült a dokumentumfilm/sorozat gyűjteményem!

Jó szórakozást kívánok hozzá!

Itt található:


http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=49&t=149

Holnap pedig folytatom a Woman of Dignity 6. részét!

Kép
lizzismith
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016. december 29. 18:50

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: lizzismith » 2018. március 22. 20:36

Ritám, csak most szólok hozzá, bár most sem a sorozathoz. (Otthon voltam gyermekeimmel, és még nem kezdtem hozzá, de majd most nem sokára.)
Természetesen végig olvastam a hozzászólásokat, mert engem nem zavar a spoiler :).
Azon elgondolkodtam, hogy a korosztály milyen lehet itt a fórumon, mert elég sokan még régiesen "udvarlást" emlegetnek. Ma már sajnos nem divat, pedig úgy érzem, hogy meg volt a szépsége, varázsa. Nem volt telefon, nem tudtuk egymást unos-untalan elérni. Viszont lehetett várni az udvarlót remegő szívvel, és gyomorral :). Volt romantika, udvariasság: a férfi kinyitotta az ajtót a nő előtt, kihúzta a széket neki mielőtt leült, stb.
Nem vagyok régimódi (a gyerekeim szerint sem), de félek, hogy a mai fiatalok annyi mindenből kimaradnak. Sajnálom őket. Rengeteget meséltem a gyerekeimnek, és hál istennek nagyon sok mindent megfogadtak tőlem. A fiamat arra buzdítottam, hogy udvaroljon a leánynak, a lányaimat meg arra, hogy ne érjék be kevéssel.
Na, bocsánat az eszmefuttatásért, csak annyira kikívánkozott belőlem.
Mindenkinek szép estét.
"Az egyoldalú szerelemnek is van szavatossága"
- idézet Strong Woman Do Bong Soon című filmből
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 23. 19:59

Kedves Lizzi! Örülök, hogy beugrottál! Akkor te is gyerekeztél, mint én!

Gondolom, hogy a témaválasztásaimmal, a hasonló korú rajongótársaimat vonzom magamhoz.
Nem hiszem, hogy sok 20-30 éves látogatóm lenne. Párról tudok csak. A többség a 40-50-60-70
évesek közül kerül ki.
Ez lehet a szóválasztás (és elvárás) magyarázata. Én nem vagyok nagyon kétségbeesve a mai
fiatalság viselkedése miatt. A miénken is rémüldöztek az idősebbek, és az övékén is a még
idősebbek. Inkább azt mondanám, más világ van, mások a fiatalok is.

Persze én is mindent átadtam a gyermekeimnek abból, amit nekem tanítottak a szüleim. Én is
ezt tartom helyesnek, és így érzem jól magam maradéktalanul.

Ebben a fórumban bármiről lehet írni! Máskor is nyugodtan "futtasd az eszmét"!

Jó szórakozást kívánok a sorihoz!

Kép
Avatar
bazsa
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. szeptember 3. 10:20

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: bazsa » 2018. március 23. 23:02

Sziasztok!

Bekapcsolódnék az előző eszmecserébe egy pillanatig, mint harmincas :)
Én is még VHS-en meg kazettás magnón nőttem fel, számítógép és telefon nélkül, mikor még az HBO nagy dolognak számított.
A technika sajnos eszeveszett módon szalad el mellettünk. Mindent 2-3 évre gyártanak, hogy aztán még újabbakkal jöjjenek elő, amiket aztán minden létező platformon reklámoznak. Így aztán nem lehet csodálkozni, hogy aki már az okostelefon világába születik, annak teljesen más igényei is vannak. És ez igaz az élet minden területére. Még a más értékrenddel élő távol-keleten is megrökönyödnek a mai fiatalokon az idősek, pedig aztán nekünk még ez a sorozatokban látott, elénk vetített modern élet is milyen üdítő, a nyugati társaikhoz képest.
Én is tapasztalom ezt a féltő folyamatot saját részről, ugyanakkor elég sok 20 eleji, és annál fiatalabb tinivel is csevegtem már (magyar/külföldi egyaránt). Bár vannak nagyon eltérő gondolkodásúak is tény, de kellemes tapasztalatom több volt, olyanok, akik nem úgy látják a világot, mint ahogy azt a kereskedelmi tévékben próbálják sulykolni.
De összességében, hogy kiből mi lesz, szerintem is neveléstől és egyéni hozzáállástól függ, nem pedig kortól. Van majd' nyugdíjas korú kollégám, aki kitesz 3 tinédzsert. Amúgy meg mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát :)
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 24. 17:37

Rita írta:A Woman of Dignitybe nem tudtam volna belemélyedni, míg itt voltak a gyerkőcök, de ezt a
csodaszép természetfilmet esténként és reggelente minden gond nélkül, le tudtam fordítani.
Húsvétra szántam eredetileg, de annyira nagyszerű alkotás, hogy nem bírom addig tartogatni.

Boldog vagyok, hogy újabb gyöngyszemmel bővült a dokumentumfilm/sorozat gyűjteményem!

Jó szórakozást kívánok hozzá!

Itt található:


http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=49&t=149

Köszönöm. Biztosan meg fogom nézni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 8:50

Kedves Bazsa! Mindennel egyetértek!

Van egy nagyon jó cikk a különböző generációkról - a mostani 20-30 évesek az "Y generáció"
címkét viselik - ami szerintem objektíven ír a mostani fiatalok helyzetéről és megítéléséről.

http://mindset.co.hu/y-generacio-mi-a-baj-a-mai-fiatalokkal/

Itt olvastam, hogy mennyire megváltozik egy-egy generáció megítélése az idők távlatából:

Elég ha csak a 20. század felcímkézett generációinak fejlődésére gondolunk. A világháborúk között született
„elveszett nemzedék” felnőve a „nagy generációvá” vált. Az 1946 és 1960 között született Baby Boomer generációt
fiatalon szabadelvűséggel (lásd hippimozgalmak) és a hagyományok felrúgásával vádolták, mára ambiciózus és keményen
dolgozó nemzedékként tekintünk rájuk...


Ezért is írtam, hogy az előző, idősebb generáció mindig elégedetlen a fiatokkal, elővetítik a
tragédiákat, de mégsem dől össze a világ, szépen felnő az újabb nemzedék is.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 8:51

VidékiÉva írta:Köszönöm. Biztosan meg fogom nézni.


%%- @};- :D %%- @};- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (5/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 9:04

Jó szórakozást kívánok a 6. részhez!

Újra csak azt tudom írni: egyre jobb a sori! Nagyon jó volt ez a rész is!

Ji-hoo-t nem ejtették a feje lágyára, de másokat sem. Jae-suk bajban van:


Kép
Kép
Kép
Avatar
annamama
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:38

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: annamama » 2018. március 25. 9:53

Szia Ritánk Koszonom az uj rész feliratát ,kivártam mert ugy szeretem ha legalább két uj részt tudok egyszere megnézzni...:)...Itt nálunk a Tavasznak még hire-hanva sincs,igaz ho már nincs ,de van helyette zimanko és szél és ujra szél és ujra szél..:(...nagyon cudar ido van naaaa ,Ma Matyis napom lesz aki tegnap kijelentette.....Mama gyere fel hozzám mert én ebben a hidegben ki nem megyek ,kimennék de csak biciklivel azzal meg anya nem enged...:)...
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. március 25. 11:55

Szia Rita!
Szép napra ébredtünk,mert itt van a 6. rész is :) Nagyon szépen köszönöm :x



Kép
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2018. március 25. 16:02

Szia! Nagyon szépen köszönöm az újabb részt :) : :D
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. március 25. 16:05

Ritám! Ide értem végre és meglepett, hogy fenn van a 6. rész, pedig számíthattam rá, ha elmennek a gyermekeid, beindulnak a rakéták! Köszönöm szépen ^:)^ gyorsan le is töltöm. :)
Avatar
virag1
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. március 25. 16:19

Kedves Rita !

Köszi az újabb részt kicsit lemaradtam mert mástba kezdtem bele és most megnézem az elmaradt részeimet is.
:flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 16:41

annamama írta:Szia Ritánk Koszonom az uj rész feliratát ,kivártam mert ugy szeretem ha legalább két uj részt tudok egyszere megnézzni...:)...Itt nálunk a Tavasznak még hire-hanva sincs,igaz ho már nincs ,de van helyette zimanko és szél és ujra szél és ujra szél..:(...nagyon cudar ido van naaaa ,Ma Matyis napom lesz aki tegnap kijelentette.....Mama gyere fel hozzám mert én ebben a hidegben ki nem megyek ,kimennék de csak biciklivel azzal meg anya nem enged...:)...

Szia Anna! Nagyon szívesen! A következőkben már én is kettesével szeretném felrakni
a feliratokat.

Én sem értem ezt az időt! Hiába mutatott délben a hőmérő +8 fokot, abból semmit sem
lehetett érezni. Nem is akartam elhinni. 0, +1foknaknek éreztem. Napok óta így vagyok
ezzel. Nem tudom, mi befolyásolhatja a hőérzetemet.

A gyerekszájtól nincs aranyosabb! Matyi is jól tudja, mit kell mondani, hogy mama a hideg
ellenére is repüljön hozzá. Édes nagyon!

Park Bok-ja teljes pályás letámadása:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 16:43

cicus írta:Szia Rita!
Szép napra ébredtünk,mert itt van a 6. rész is :) Nagyon szépen köszönöm :x

Szia Cicus! Nagyon szívesen! Ebben a részben sincs egy perc üresjárat se!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 16:44

novcsi6 írta:Szia! Nagyon szépen köszönöm az újabb részt :) : :D

Szia! Nagyon szívesen!

:flower1: %%- :flower1: :D :flower1: %%- :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 16:49

Gabóci5 írta:Ritám! Ide értem végre és meglepett, hogy fenn van a 6. rész, pedig számíthattam rá, ha elmennek a gyermekeid, beindulnak a rakéták! Köszönöm szépen ^:)^ gyorsan le is töltöm. :)

Szia Gabi! Még tegnap befejeztem, de az átnézés reggelre maradt. Nagyon jól haladtam ma
a 7. rész fordításával. Szerintem hamar tudom hozni az újabb két részt!

Nagyon szívesen!

Mindenkit az foglalkoztat, hogyan kell majd szólítaniuk az ápolót az esküvő után:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 17:04

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszi az újabb részt kicsit lemaradtam mert mástba kezdtem bele és most megnézem az elmaradt részeimet is.
:flower1: :littlehearth:

Kedves Virág! Neked is nagyon szívesen az újabb részt! Most már teljes értékű
vagyok, úgyhogy fogok szépen haladni a sorival.


Kép
holden24
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017. június 15. 0:04

Re: Woman of Dignity (6/20)

HozzászólásSzerző: holden24 » 2018. március 25. 19:39

Kedves Rita!
Nagyon köszönöm az újabb részét! :ymapplause:

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég