Woman of Dignity (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 4. 6:32

Danna írta:Hűű.... Rita ez remek!​ ​Köszönöm szépen az​ ​igazán gyors munkádat​, immár a 10. rész fordítását! :-)

Egy kis csemege..... ?
Spoiler: mutasd
KépKép


Szia Danna! Nagyon szívesen a 10. rész feliratát is! Köszi a gifeket! Utána néztem, a 13. részben
fogjuk ezt a jelenetet látni. Most nagyon a bögyömben van a hátul eleső férj, de fantasztikusan
játszik. Nagyon megkedveltem a színészt, Jung Sang Hoont!

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. április 4. 11:47

Szia Rita!
Imádom ezt a sorozatot és ez már így is marad végig,ebben nem
kételkedem egy pillanatig sem.Végre kiderült,hogy miért szeretett
bele Jae-sukba Ah-Jin,mert mindig őszintén kimondja amit gondol.
Legalább most tudjuk,de hát őszintén kimondta,hogy mást is szeret
és szereti őt is,de milyen szeretet ez? Úgy gondolom csak szavak,
mindkettőt szeretem de csak a saját jólétem érdekel és ennek vesse
alá magát mindenki,úgy ahogy nekem tetszik.Az elmének mindenre
van egy jó válasza,hogy nekem legyen igazam. ;) Tény,hogy nem
illenek össze és az,hogy a gyereknek apa kell természetesen így van,
de nem minden áron.A festőnő pont hozzá illik és meg is kapja Jea-
suktól az igazságot ő is,ami nem nagyon tetszik neki :) többek között,ha
nem maradt volna gyerekes,nem kezdett volna vele.Szóval szép életük
lesz az előre borítékolható.Nagyon tetszik az a jelenet ami itt az utolsó
gifeken van és már alig várom,hogy láthassam mi lesz itt még.Az öregről
is kiderült milyen apa volt,de hogy mind a 3 gyereke ilyen idióta lett nem
csak az ő hibája,mert könnyen ráfogjuk másokra,nehogy már magunkba
kelljen néznünk.Ez jellemző az emberre,kívül keresi a hibást,pedig ott
kint csak tükrök vannak.
Minden hat ránk,de végül hogy mit választunk tőlünk függ.Ebben hiszek és
drukkolok Ah-Jinnek,hogy a hozzá illő társsal boldogabb életet éljen.Már
elege lett az úgynevezett barátaiból is amikor látta,hogy reagálnak az
étteremben egy olyan helyzetben,mint amiben ő is van most.Lehullt a
lepel.Na de ez az őszinte ember sem mindent mond el,például,hogy
beköltözteti a nőjét Ah-Jin lakásába,bár az nem derült ki miért a férj
nevén van,de talán arra is fény derül.Jó hogy még a felénél tartunk,
de mégis alig várom a végét! Ez ellent mond egymásnak mégis így érzem ;;)

Gyönyörű napot Mindenkinek!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 4. 16:54

sziasztok! Rita, köszönettel viszem a 1o. rész feliratát. Úgy látom mindenben egyetértünk, ami a ballábas férjet, és az apóst is illeti..ha nem volt normális egészséges a példakép, mégis mit vár a gyerekeiktől, de ezzel együtt is rajtunk is múlik milyenek akarunk lenni. Mert kell az erő, az elhatározás, kitartás, ha valamiben nagyon nem akarunk a szüleinkre hasonlítani, vagy nem akarunk azon az uton járni, ami valami miatt visszatetsző. De ezt felismerés nélkül nem lehet megharcolni! ;) .
Na megyek uzsonnát adni a legényemnek, és még annyi időm van hogy megnézzem ...további szép napot nektek. Itt akkora szél van + a lökések ereje, hogy elég volt a kisboltig lemenni. :( :movingflower: :flower1: :littlehearth:
lizzismith
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016. december 29. 18:50

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: lizzismith » 2018. április 4. 17:56

6. és 7. részről.
A két rész legjobb jelenete, ahogyan a karakán feleség lerendezte a szeretőt. Úgy vélem, hogy beleszeretett annak idején a férje sármjába, hiszen vicces, jó kedélyű férfi, aki a csillagot, a holdat és a napot is odaígérte neki. Valószínűleg a szerelem elmúlt nem sokkal a kislánya születése után,mert szerintem nem tud tisztelni egy olyan férjet, aki felett áll erkölcsileg, értelmileg és érzelmileg is. Még mindent megpróbál a kislánya és a régi szerelem emléke miatt. Kérdés: mekkora tüske marad egy feleségben ilyenkor, és képes-e teljesen megbocsátani, felejteni.
A kislánya egy tünemény, és ahogy lerendezte a szeretőt, hát ez nem semmi volt.
A család többi tagja valami rémálom.
Bok Jat még nem tudom utálni, valamiféle szánalmat és sajnálatot tudok csak érezni iránta.
"Az egyoldalú szerelemnek is van szavatossága"
- idézet Strong Woman Do Bong Soon című filmből
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Danna » 2018. április 4. 18:44

Rita írta:
Szia Danna! Nagyon szívesen a 10. rész feliratát is! Köszi a gifeket! Utána néztem, a 13. részben
fogjuk ezt a jelenetet látni. Most nagyon a bögyömben van a hátul eleső férj, de fantasztikusan
játszik. Nagyon megkedveltem a színészt, Jung Sang Hoont!


Szia Rita! Szívesen a gifeket. 13. rész? Hűű.. ezek szerint kicsit előre szaladtam..
Ezt a sorozatot muszáj látni, gondoltam ez a jelenet is jó kedvcsináló lesz. Egyébként azt olvastam, hogy rejtett drágakő ez a dráma.
Kíváncsian várom!

Jung Sang Hoon játszik a My Husband Oh Jak Doo -ban is..

Kép

Mókásnak tűnik..........

Szép estét kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 4. 19:20

Niki után Nelli is társam lett itt a fórumban. Fogadjátok szeretettel!

Egy most futó kínai sorozatot fordít, aminek első három feliratát máris megtalálhatjátok
a "Nelliblue fordításai" fórumban:


http://forum.ezoritusubs.com/viewforum.php?f=120

Jó szórakozást kívánok!

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. április 4. 19:26

Kedves Rita !

Köszi az újabb részek fordítását.
De azért nem irok hoszabban mert........nekem nem lett a kedvencem, örülök hogy azért soknak meg nagyon tetszik a történet.

Most valahogy jobban megfognak a kinai sorozatok ezért örülök, hogy Nelli befogadtad, mert pont ez az egyik sorozatot amit nézek.

De azért mégegyszer köszönet a forditásodért.
:flower1: :littlehearth:
Avatar
annamama
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:38

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: annamama » 2018. április 4. 21:57

Kedves Rita ....el vagyok veszve a Woman of Dignity-ben igaz még vár rám a 9-10 rész ezért most kivételesen holnapra esot rendeltem onnan fentrol,remélem meghallgatásra találok...:)...Nagyon jo a sori de én bár nagyon jol játszik az ápolo feleség de itt is ugy vagyok vele hogy igazábol nemszeretem egycseppetsem...:).. ,és szerintem meg is fogja érdemelni azt hogy ugy végzi ahogy végzi,bármiféle indoka ,oka is lehet hogy beférkozzon ebbe a családba !Ez a család sem az angyalok gyulekezete a kis aranyos okos kislányon kivul ...nálam egyenlore de majd ha megnézzem a 9-10 részt akkor jovok és ..........Szép nyugodt éjszakát kivánok minden forumozo társamnak és neked is Ritánk.
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Woman of Dignity (9/20)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 5. 0:51

Rita írta:
boszorkany írta:Kedves Rita,nemregen jottem(irtam a csevegobe),de mar viszem is a WOD-t,koszonom szepen. :)
A G'sD-it regebben lattam,csak akkor meg nem figyeltem ki a forditoja.Orulok,hogy az is Te voltal. ;)

Kedves Éva! De jó újra látni! Nagyon szívesen a fordítást! Tetszeni fog a sori!

Az A Gentleman's Dignity az első sorozataim egyike. Nem mondom, hogy nem
szerettem, és szívesen is fordítottam, de nem került a legnagyobb kedvencek
közé.

Kellemes húsvéti ünnepeket!


Kedves Rita,igazad van,tetszik a sorozat,ma mar 5 reszt "befaltam" belole,koszonom a munkadat vele.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 6:01

cicus írta:Szia Rita!
Imádom ezt a sorozatot és ez már így is marad végig,ebben nem
kételkedem egy pillanatig sem.Végre kiderült,hogy miért szeretett
bele Jae-sukba Ah-Jin,mert mindig őszintén kimondja amit gondol.
Legalább most tudjuk,de hát őszintén kimondta,hogy mást is szeret
és szereti őt is,de milyen szeretet ez? Úgy gondolom csak szavak,
mindkettőt szeretem de csak a saját jólétem érdekel és ennek vesse
alá magát mindenki,úgy ahogy nekem tetszik.Az elmének mindenre
van egy jó válasza,hogy nekem legyen igazam. ;)

Szia Cicus! Jókat mosolyogtam azon, amiket írtál, mert jól rá lehetett ismerni Jae-sukra. Valóban van
abban valami gyermeki ártatlanság, hogy csak úgy kimondja, amit gondol, de a felnőttként ezt már nem
annyira jópofa. Tudnia kéne disztingválni, finomítani a mondandóján, attól függően, hogy kivel beszél.
Ettől a mondanivalója őszintesége nem csorbulna, de mégsem lenne annyira bántó. Amint látszik, csak
kalamajkát teremt a fene nagy "ártatlanul" és "őszintén" odavetett mondataival. Utána meg nem érti,
hogy mi baja van vele a környezetének.
cicus írta:A festőnő pont hozzá illik és meg is kapja Jea-
suktól az igazságot ő is,ami nem nagyon tetszik neki :) többek között,ha
nem maradt volna gyerekes,nem kezdett volna vele.Szóval szép életük
lesz az előre borítékolható.

Szerintem is összeillenek! És azt látom, hogy amióta kiderült a viszonyuk, és már nem csak a reggeli
"kerékpározással" kell foglalkozniuk, azóta már nem is annyira rózsás a kapcsolatuk. És miért? Pont
Jae-suk ártatlan őszinteséggel elejtett mondatai miatt. A festőnő is látja, milyen párt kapott, de úgy
látom, őt ez nem annyira érdekli. Bosszankodik egy sort, ad egy párat Jae-suknak, aztán minden
megy tovább. Még talán élvezi is.

cicus írta:Az öregrőlis kiderült milyen apa volt,de hogy mind a 3 gyereke ilyen idióta lett nem
csak az ő hibája,mert könnyen ráfogjuk másokra,nehogy már magunkba
kelljen néznünk.Ez jellemző az emberre,kívül keresi a hibást,pedig ott
kint csak tükrök vannak.

Egyetértek! Szerencsére a közeli és a távolabbi környezetemben kevés olyan ember van, aki mindig
csak kívülálló okokban keresi saját szerencsétlenségének okait. Viszont kettő van, aki soha nem nézne
magába, ezek ketten ki is készítik a körülöttük lévőket a sorozatos számonkérésekkel. És minél inkább
tudják, hogy ők a hibásak valamiért, annál nagyobb hangerőre kapcsolva, hibáztatnak másokat. Utálom,
és egyben nagyon nevetségesnek tartom kívülről szemlélve. Szegény ártatlan bűnbakok!
cicus írta:Jó hogy még a felénél tartunk,
de mégis alig várom a végét! Ez ellent mond egymásnak mégis így érzem ;;)
Gyönyörű napot Mindenkinek!

Nagyon örülök, hogy te is ennyire élvezed a sorit! Olyan más, mint a többi! Tudom, azt fogod válaszolni,
hogy "csak nyugodtan, megvárunk", de a héten a sulis dolgaim miatt kicsit lassabban haladok, de igyekszem!

Szép hetet kívánok!

Az őszinte ember:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 6:13

Kata58 írta:sziasztok! Rita, köszönettel viszem a 1o. rész feliratát. Úgy látom mindenben egyetértünk, ami a ballábas férjet, és az apóst is illeti..ha nem volt normális egészséges a példakép, mégis mit vár a gyerekeiktől, de ezzel együtt is rajtunk is múlik milyenek akarunk lenni. Mert kell az erő, az elhatározás, kitartás, ha valamiben nagyon nem akarunk a szüleinkre hasonlítani, vagy nem akarunk azon az uton járni, ami valami miatt visszatetsző. De ezt felismerés nélkül nem lehet megharcolni! ;) .

Kata! Teljes mértékben egyetértek azzal, amit írtál! Az apának nem kéne csodálkoznia, hogy milyenek
lettek a gyermekei. Viszont Jae-suk részesült abban a fájdalomban, hogy az apja viselkedése miatt
az édesanyjuk megbetegedett és meghalt. De ezt is, mint az életben mindent, annyira könnyedén vesz.

Itt nagyon szép idő volt tegnap. Árnyékban 22 fok volt 3 óra felé. Nem is fűtöttem be, csak kinyitottam
az összes ablakot. Ökofűtés! Ezt már szeretem!

Na, ez a pillanat is eljött! Eddig azt tudtuk, hogy a koreaiak erejükön felül is igyekeznek külföldön
taníttatni a gyermekeiket, de arról még nem hallottam, hogy a kevésbé tehetősek, akiknek a helyi
egyetem is drága, a Fülöp-szigeteken válogatnak. Aztán igyekeznek eltitkolni ezt a "szégyent":

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 6:23

lizzismith írta:6. és 7. részről.
A két rész legjobb jelenete, ahogyan a karakán feleség lerendezte a szeretőt. Úgy vélem, hogy beleszeretett annak idején a férje sármjába, hiszen vicces, jó kedélyű férfi, aki a csillagot, a holdat és a napot is odaígérte neki. Valószínűleg a szerelem elmúlt nem sokkal a kislánya születése után,mert szerintem nem tud tisztelni egy olyan férjet, aki felett áll erkölcsileg, értelmileg és érzelmileg is. Még mindent megpróbál a kislánya és a régi szerelem emléke miatt. Kérdés: mekkora tüske marad egy feleségben ilyenkor, és képes-e teljesen megbocsátani, felejteni.
A kislánya egy tünemény, és ahogy lerendezte a szeretőt, hát ez nem semmi volt.
A család többi tagja valami rémálom.
Bok Jat még nem tudom utálni, valamiféle szánalmat és sajnálatot tudok csak érezni iránta.

Szia Lizzi! Nagy tüske marad Ah-jinban, ami egyre mélyebbre fúródik a szívében a férje barom viselkedése
miatt. Aztán pont ezzel tesz jót a feleségének. Annyira megbántja, hogy megkönnyíti Ah-jin döntését,
aki végre el tudja engedni a férjét teljes mértékben, sőt apaként sem tart már rá számot. Ezt fogod látni
a következő részekben. Bár először rossz volt látni, hogy mennyire megalázó helyzetekbe sodorja Ah-jint,
később már örültem neki, mert azt is láttam, hogy pont ezek a pofonok, amik leterítették az asszonyt,
adnak neki erőt is a változtatáshoz. Jó részek következnek!

Bok-ja, még így a felénél is rejtély számomra is. Már alig várom, hogy megfejthessem!

Annak örülök, hogy Ah-jin benne is támaszra talált:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 16:34

Danna írta:Szia Rita! Szívesen a gifeket. 13. rész? Hűű.. ezek szerint kicsit előre szaladtam..
Ezt a sorozatot muszáj látni, gondoltam ez a jelenet is jó kedvcsináló lesz. Egyébként azt olvastam, hogy rejtett drágakő ez a dráma.
Kíváncsian várom!
Szép estét kívánok!

Szia Danna! Semmi baj, a lényeg, hogy nem volt spoileres. Nem számoltam össze, de minimum tíz
értékelést, kritikát elolvastam a sorozatról, mielőtt belekezdtem volna, senki egy hibáját sem említette.
Ez, és a nézettség emelkedése is arra késztetett, hogy belekezdjek. Nem régen jutott eszembe, hogy
az is fontos volt számomra, hogy a sorit előre legyártották. Nem szeretem a koreaiak azon szokását,
hogy ha nem megfelelő a nézettség, akkor eltérnek az eredeti elképzelésektől, és menet közben variálnak.
Ezen nem volt mit, mégis a kábeltévék történetének 4. legnézettebb sorija lett.

További szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 16:43

virag1 írta:Kedves Rita !
Köszi az újabb részek fordítását.
De azért nem irok hoszabban mert........nekem nem lett a kedvencem, örülök hogy azért soknak meg nagyon tetszik a történet.

Most valahogy jobban megfognak a kinai sorozatok ezért örülök, hogy Nelli befogadtad, mert pont ez az egyik sorozatot amit nézek.

De azért mégegyszer köszönet a forditásodért.

Kedves Virág! Semmi baj! Sajnálom, hogy eddig tartott a közös mozizásunk, de természetesen
megértem, hogy ami nem jön be, arra senki nem fogja az idejét pazarolni.
De annak nagyon örülök, hogy megírtad, ezt a hsz.-t, mert legalább tudom, hogy miért nem látlak
rendszeresen. Olyan rossz, amikor valaki csak úgy szó nélkül eltűnik az életemből.

Engem is már inkább kínais vagyok, de azért most nagyon örülök ennek a sorinak, mert nekem
meg nagyon tetszik. Időnként muszáj koreait is fordítanom, hogy ne essek ki nagyon belőle.

Én is örülök Nellinek! Ő kínai történelmivel, míg Niki japán sorikkal színesíti a fórum választékát.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 16:51

annamama írta:Kedves Rita ....el vagyok veszve a Woman of Dignity-ben igaz még vár rám a 9-10 rész ezért most kivételesen holnapra esot rendeltem onnan fentrol,remélem meghallgatásra találok...:)...Nagyon jo a sori de én bár nagyon jol játszik az ápolo feleség de itt is ugy vagyok vele hogy igazábol nemszeretem egycseppetsem...:).. ,és szerintem meg is fogja érdemelni azt hogy ugy végzi ahogy végzi,bármiféle indoka ,oka is lehet hogy beférkozzon ebbe a családba !Ez a család sem az angyalok gyulekezete a kis aranyos okos kislányon kivul ...nálam egyenlore de majd ha megnézzem a 9-10 részt akkor jovok és ..........Szép nyugodt éjszakát kivánok minden forumozo társamnak és neked is Ritánk.

Kedves Anna! Úgy örülök, hogy ennyire elvesztél a soriban! Eső? Nálunk ne legyen! Tavaszi
szünetben ki volt öntve a Sajó! Szerencsére pont az első munkanapon feloldották az útlezárást,
így nem kellett nagyot kerülni, hogy munkába érhessek.

Persze, Bok-ja nem angyal, de a nyomuláson kívül, még nem csinált olyat, amitől teljesen
kinyílna a bicska a zsebemben. Kíváncsi vagyok már nagyon arra, hogy mely cselekedetével
akasztja ki a gyilkosát. De én is a fordítással együtt haladok, nem leskelődöm.

Jó szórakozást a 9.-10 részhez is!

No comment:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (9/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 16:55

boszorkany írta:Kedves Rita,igazad van,tetszik a sorozat,ma mar 5 reszt "befaltam" belole,koszonom a munkadat vele.

Kedves Éva! Nagyon szívesen! Nézeti magát, az már biztos! Nekem is nagyon
nehéz a fordítással együtt haladni.

Jó szórakozást kívánok a másik 5 részhez is!


Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2018. április 5. 18:39

Szia Ritám

Gondoltam bejelentkezem hozzád, hogy mi van velem.
Spoiler: mutasd
Sajnos nagyon elkapott a "gépszíj", harmadik hónapja szenvedek
a szívbetegségemmel. Egyre csak járom a kardiológusokat:
:littlehearth: EKG; Holter, Szívultrahang ect. javulás meg semmi. :littlehearth:
Bár az énekben éneklik: " hogy szívbajok ellen kisasszony szedjen tangót." ;)
Kipróbáltam de azt se használt. :))


A fordításod nagyon köszönöm, de egyenlőre még a sorozatnézés sem köt le igazán. :littlehearth:
Próbálok majd sűrűbben jönni, de ígérni inkább nem ígérek semmit.
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 5. 20:39

szia Dolores, remélem nem egy állandósult állapot van nálad,Pihenj amikor csak tudsz és sétálj nagyokat. :ymhug:
Spoiler: mutasd
Próbáld meg a gondokat egy kicsit másra terhelni, hogy ne stresszeld magad, mert az is okoz szívelégtelenséget. meg sok minden mást. Azt mondják a a szív nem fáj..hát ez nem igaz...ezt csak olyan állít akinek vagy nincs v/vagyis szívtelen is/ vagy nem is volt soha probléma a szívével, a kiváltó ok mindegy!
A lényeg, hogy kellemes dolgokkal próbáld magad körülvenni..Nekem most vanília és hársfa illat és íz kívánságom van, úgyhogy nem győzöm kivárni itt alattam a gyönyörű hársfát hogy végre virágozzon. Addig meg marad a teaillat, na meg a vaníliás puding!
:D :)) :)) :)) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. április 5. 20:50

Szia Rita!

Köszönöm az eddigi kész feliratokat.
Egyenlőre küzdök a nézésével. Átolvastam a kommenteket és úgy látom én leszek a kakukktojás. Kim Sun Ah karaktere borzalmasan irritál. Szépen akartam megfogalmazni, de valahogy ez az igazság. Pedig a MNI Kim ....-ban úúúgy szerettem.
Az öregúrhoz való viszonya, ahogy bánik vele, ahogy a férfi viszonyul hozzá, hát feladják a leckét.
Harmadik résznél tartok...., koreai sorozatoknál tudom van vizválasztó, kb ötödik rész, hát igyekszem.
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: onna » 2018. április 5. 20:51

Kedves Rita,
Nagyon köszönöm, hogy láthatom ezt a sorozatot. Még ugyan négy részt láttam, most vágok bele az 5. részbe, de szerintem Bokja nagyon sajnálatra méltó. Ahogy az idős meny bánik vele, nagyon megalázó és nem csodálkozom, hogy harci szellemet kénytelen felvenni ellene ügyesen, alkalmazkodva. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, most, hogy beleolvastam a többiek hozzászólásába. A második meny szegény jól belecsöppent egy ilyen családba, meg a gyerek osztálytársai révén ilyen szülői körbe, ahol mindenki elszállt magától és azt csinál, amit akar erkölcsi gátlások nélkül. Gondolom, ebbe a házasságba a nagyratörő anyja vette rá. A kislány aranyos volt, amikor a titkárnőt megkérte, hogy ő jöjjön érte a rajzórák után és ne az apja. Egyből felfogta, ahogy látta az apját az élet művésznővel az asztalnál nevetni, hogy miről is van szó.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. április 5. 21:14

Kedves Rita, és fórumozók, segítsetek nekem a Untouchable Lovers feliratainak letöltésében. Letölti igaz, de kibontani nem tudom. Eddig ami ilyen formátumban volt, mindig ki tudtam bontani.
Hogyan csináljam?
Köszönöm előre is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 5. 21:15

Ildikó, elküldöm neked e-mailben!


%%- %%- %%- @};- @};- @};- %%- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 6. 6:13

dolores953 írta:Szia Ritám

Gondoltam bejelentkezem hozzád, hogy mi van velem.
Spoiler: mutasd
Sajnos nagyon elkapott a "gépszíj", harmadik hónapja szenvedek
a szívbetegségemmel. Egyre csak járom a kardiológusokat:
:littlehearth: EKG; Holter, Szívultrahang ect. javulás meg semmi. :littlehearth:
Bár az énekben éneklik: " hogy szívbajok ellen kisasszony szedjen tangót." ;)
Kipróbáltam de azt se használt. :))


A fordításod nagyon köszönöm, de egyenlőre még a sorozatnézés sem köt le igazán. :littlehearth:
Próbálok majd sűrűbben jönni, de ígérni inkább nem ígérek semmit.

Szia Dolores! Nagyon rossz volt olvasni, amit írtál! Nekem van egy teóriám:

Spoiler: mutasd
Minden bajra legjobb a természetben lenni. Ülj a napocskára, érezd, ahogy a nap gyógyító sugarai
felmelegítik a testedet, és megmelengetik a szívedet. Ölelj meg egy jó öreg fát legalább tíz percre
minden nap. Csendben, behunyt szemmel érezd, ahogy ő is visszaölel. Ez a kellemes érzés ismét
melengesse meg a szívedet! Képzeld el, hogy máris egészségesebb vagy. Járja át a boldogság a
szívedet. Legyél sokat kint, sétálgass, és érezd, hogy jobban vagy. Erre ismét boldogság fogja átjárni
a szívedet, az orvosok meg nem győznek majd csodálkozni, hogy mi ez a hirtelen változás. Otthon
pedig nézz természetfilmeket! Nálam az Ázsia ösvény a mennyben a fő gyógyító. Nagyon megemeli az
energiaszintemet, ha nézem. Az öcsém ugyanezt mondta róla.

Remélem, hamarosan jobb hírekkel fogsz szolgálni!

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 6. 6:26

f.ági írta:Szia Rita!

Köszönöm az eddigi kész feliratokat.
Egyenlőre küzdök a nézésével. Átolvastam a kommenteket és úgy látom én leszek a kakukktojás. Kim Sun Ah karaktere borzalmasan irritál. Szépen akartam megfogalmazni, de valahogy ez az igazság. Pedig a MNI Kim ....-ban úúúgy szerettem.
Az öregúrhoz való viszonya, ahogy bánik vele, ahogy a férfi viszonyul hozzá, hát feladják a leckét.
Harmadik résznél tartok...., koreai sorozatoknál tudom van vizválasztó, kb ötödik rész, hát igyekszem.

Szia Ági! Nem vagy egyedül, Virág sem tudta megszeretni a sorit, és neki is azt mondtam,
hogy ne pazaroljon a drága szabadidejéből egy percet se olyan sorira, ami nem tetszik neki.
Neked is ezt javaslom! Ne nézz meg újabb részeket, felesleges. Ha az első részek nem tudták
fenntartani az érdeklődésedet, a többiek sem fogják. Hagyd abba, nem fog rosszul esni, attól
ne félj.

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (10/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 6. 6:45

onna írta:Kedves Rita,
Nagyon köszönöm, hogy láthatom ezt a sorozatot. Még ugyan négy részt láttam, most vágok bele az 5. részbe, de szerintem Bokja nagyon sajnálatra méltó. Ahogy az idős meny bánik vele, nagyon megalázó és nem csodálkozom, hogy harci szellemet kénytelen felvenni ellene ügyesen, alkalmazkodva. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, most, hogy beleolvastam a többiek hozzászólásába. A második meny szegény jól belecsöppent egy ilyen családba, meg a gyerek osztálytársai révén ilyen szülői körbe, ahol mindenki elszállt magától és azt csinál, amit akar erkölcsi gátlások nélkül. Gondolom, ebbe a házasságba a nagyratörő anyja vette rá. A kislány aranyos volt, amikor a titkárnőt megkérte, hogy ő jöjjön érte a rajzórák után és ne az apja. Egyből felfogta, ahogy látta az apját az élet művésznővel az asztalnál nevetni, hogy miről is van szó.

Kedves Onna! Nagyon szívesen a sorozatot! Az igaz, hogy nekem is a második meny a kedvencem,
mert jó ember, de a második menyt is megértem valamilyen szinten. Meg van keseredve. A férje
miatt csak megtűrt személy a családban. Természetesen elmehetne onnan, de csak a fia nélkül.
Azt meg soha nem tenné meg, hogy magára hagyja a lelki sérült gyermekét. Igazából nem rossz
ember ő sem.

Bok-ja még mindig megfejtés alatt áll nálam. Még mindig nem tudom, hová tegyem. Ő az egyetlen
egyébként, mert a több szereplőt el tudom helyezni a képzeletbeli polcomon.

A baráti körre nincs szó! Elképzelhetetlen számomra is, hogy semmiféle gátlás nincs bennük, és
erkölcsi normáknak a csíráját sem tudjuk felfedezni az ő esetükben. És még ők néznek le mindenkit.
Összezárnak, hogy kívülről egy normális hétköznapi ember se kerülhessen közéjük. Hát ne is! Hogy
azokból is ilyen erkölcsi toprongyok legyenek?

Egyelőre semmi nem utal arra, hogy Ah-jin anyja nagyratörő lett volna. Én azt is el tudom képzelni,
hogy a fiatal Ah-jin könnyen bele tudott szeretni a vicces, mindig vidám, jópofizó Jae-sukba. Erre
én is kíváncsi vagyok, hogy történhetett.

Szaladok, mert még nem készültem el, és mindjárt mennem kell a buszhoz.

Szép napot kívánok!

A 10. részre már nagyon kihúzta nálam a gyufát ez a kettős, és ahogy látoma 11.-t, még közel sincs
vége:

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég