Woman of Dignity (online is nézhető)

Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2018. április 8. 11:45

Kedves Rita!Köszönöm az eddig meg nem köszönt részeket! :littlehearth: Továbbra is gyűjtögetem a feliratokat.Várok,ameddig a vége már nem lesz nagyon távol. x_x Még az is lehet,hogy online-n nézem végig a sorozatot,ha már van ez a csodás lehetőség.Köszönet Kornéliának. :-bd A hozzászólások szerint nagyon izgalmas a sorozat,korábbi befejezetteket nézek újra,bocsánatodat kérem ezért! ^:)^ ^:)^ ^:)^ Üdv.Nagyi
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: onna » 2018. április 8. 14:23

Jae-suk -ról írjátok, hogy szánalmas alak, pedig ő a film egyik vicces figurája, amit elkapott a szerelem rózsaszín köde, ami ellen nem lehet védekezni. Aki már megélt lángoló szerelmet, az tudja, milyen érzés az. Hát, őt is elkapta ez a gépszíj, bár szereti a feleségét akitől ezért megértést vár. Mintha bárányhimlőt kapott volna el és várná, hogy megvígasztalják, kezeljék, gyógyítsák. Csak épp akitől várja, az nem vevő rá, mert ő azt hiszi, hogy a párja is egy egész életre fogadta őt be a szívébe és már másnak ott helye nem lesz. A szitu viccessége épp abban van, hogy amikor a nejével van, a szeretőjét emlegeti, amikor pedig a szerelmével van, csak a nejére tud gondolni az emlékek, meg a kötődés miatt s az lenne a legkényelmesebb számára, ha mindkét fél elfogadná egymást és őt olyannak, amilyen.
Bok-ja tényleg fantasztikus lett külsőleg. Mintha kicserélték volna. Nemhiába akad meg rajta a szeme az egyetemi évfolyamtársának. (Nocsak, egy pali, akinek a külcsín tetszik, th sikere van más férfinál is, nemcsak a férjénél, de Bokja ehhez nem szokott hozzá, ezért kislányosan szégyenlős lesz és zavarában a haját igazgatja.)
Kíváncsi vagyok a lakás el- és visszabitorlási ügy hogyan folytatódik. Elég merész húzás volt odavinni a költöztetőket, de igaza volt, ha akkor ezt a lépést nem teszi meg, elveszti a lehetőséget és a lakást, nemcsak a férjet. Vajon az ügyvéd adta neki a tanácsot, hogy nyoma legyen a lakás eltulajdonításából úgy, hogy ebből rendőrségi ügy legyen?
Az első fiú gonosz felesége érdekes módon akar két legyet ütni egy csapásra: börtönbe juttatni a férjét, ha már nem akar visszamenni Amerikába és megszabadulni Bokjától. Tényleg egészségesebb lett volna kifizetni az első fiút azzal, hogy tűnjön el családostúl a házból.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 8. 17:20

sziasztok! Na végre ideértem, és hálás szívvel viszem a 11. rész feliratát! Gyorsan meg is nézem. végigolvastam a a topikot, kitettem az ígért képeket, még ha nem is tudtam mindent maradéktalanul, szerintem így is egy kicsit sokra sikeredett, Kellemes vasárnap délutánt mindenkinek! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. április 8. 20:00

Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm neked a 11. rész feliratának a fordítását. ^:)^
Nem volt semmi rész, nekem ez az egyik kedvenc részem, ezidáig.
Mindenki ügyesen, leleményesen tette a dolgát és próbálta az életét valamilyen mederbe terelni. Egy ember volt aki úszott az árral a férj Ahn Jae-suk.Az előzetesből látszik, hogy elverik egy párszor.Jól érzékelem, hogy a festőnő aranyásó anyukájával együtt? Itt még Bok-ja is tetszett.
Köszönöm szépen Marcsi :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 9. 5:25

cicus írta:Drága Rita!
Nagyon szépen köszönöm a 11.rész fordítását,meg is néztem és
kápráztató volt,ahogy most öltözködik Bok-ja,az a bőrkabát és
kalap mindent visz.Most túlzásba viszi a költekezést (az összes
táska! ) de meg kell tapasztalni,hogy rájöjjön ez nem fogja
boldoggá tenni.

Szia Cicus! Nagyon szívesen a 11.-t is! Igen, nekem is feltűnt, hogy minden táskából vett egy
darabot. Hirtelen meg is lepődtem, mert eddig semmivel sem utaltak rá, hogy ennyire szeretné
szórni a pénzt. Valahogy nem illett hozzá.
cicus írta:Jae-suk szánalmas alak ez egyre jobban látszik,
de ez annak köszönhető,hogy belekerült ebbe a szituációba,így
mindenki számára láthatóvá válik,mert az embert a tettei,reakciói
által lehet megismerni,itt pedig folyamatosan jönnek a szituációk
és neki reagálnia kell...hát a választása egyértelmű,amire végül is
rájött Ah-jin is.

Egyre jobban látszik, hogy Jae-suknak szüksége van arra, hogy valaki irányítsa, de csak akkor
működik jól, ha "egy kézben" van a póráza. Amióta kétfelé figyel, elveszett, elbizonytalanodott.
Most is azt mondom, hogy ő a szíve mélyén egy "gazdához" ragaszkodó típus, csak megzavarja
ez a második gazdi. Nem illik a karakteréhez ez a felállás. Nagyon nem.
A 12. részben lesz egy olyan szituáció, amikor káosz tör ki a nőre Íratott lakásban, mire felhívja
a festőnő, hogy menjen haza rendet tenni. Ő meg ismerve magát azt válaszolja: "Tegyek rendet?
Csak rontok rajta, ha odamegyek!" Közben még a rendőrséget is elkezdi szidni, és ezt épp egy
nyomozó előtt teszi. Annyira oktondi az egész ember...
cicus írta:Az,hogy a festőnőre iratja a felesége lakását hát...
nem csodálom,hogy jól képen törölték,különben is tenyérbemászó
képeket vág.Na és az a vigyor a nő arcán,amikor az anyja kérdésére
válaszol,hogy igen a lakás már a nevén van,mindent elárul róluk.
Bízom benne,hogy móresre lesznek tanítva!

Szerintem az a majom Jae-suk azért íratja a lakást a nőjére, mert elhitte, amit az mondott, hogy
Ah-jinnak csak a lakás kell, és ha nem tudja megszerezni, akkor nem válik el tőle. Kétségbeesésében
gondolkodás nélkül megtette. Rossz gazdi mellett ő is rossz ebbé változik. Ah-jin mellett egészen
emberi módon működött. Nála volt jó kezekben. Kész röhej ez a pasas!
A festőnőre és az anyjára nincs szavam. Az a nő a festményeivel is jól meggazdagodhatna. Még azt
sem lehet mondani, hogy az a tény, hogy elszerette a mentora urát, befolyásolta volna a karrierjét.
Pedig Ah-jin megtehette volna, hogy a galériás barátnőjével karöltve ellehetetlenítik. (Nekem nagyon
tetszenek azok a képek! Mind egytől-egyig.)
cicus írta:Bok-ja ügyesen vette az akadályokat WC papír ügyben,de azért már
látszik,annak ellenére,hogy jól bánik az öreggel és neki köszönheti,
hogy talpra állt,figyelteti mit csinál amikor bemegy "dolgozni" a
gyárába.

Ezért mondom, hogy BJ pénzéhes és hatalmat akar, de meg is dolgozik érte. Szerintem élvezi is a
munkát, és azt, hogy feladata van. Még mindig nem tiszta előttem, mit is akar, de könnyen tudnék
a híve lenni.

Szép hetet kívánok!

A múltkor még azt kérdezte szegény, hogy "Apa újra biciklizik?"

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 9. 5:36

Magdimama írta:Kedves Rita!Köszönöm az eddig meg nem köszönt részeket! :littlehearth: Továbbra is gyűjtögetem a feliratokat.Várok,ameddig a vége már nem lesz nagyon távol. x_x Még az is lehet,hogy online-n nézem végig a sorozatot,ha már van ez a csodás lehetőség.Köszönet Kornéliának. :-bd A hozzászólások szerint nagyon izgalmas a sorozat,korábbi befejezetteket nézek újra,bocsánatodat kérem ezért! ^:)^ ^:)^ ^:)^ Üdv.Nagyi

Szia Nagyi! Ne kérj bocsánatot! Nincs miért! Mindig azt mondom, hogy azt nézze mindenki a
drága szabadidejében, ami jólesik neki. Ha ismételni van kedved, akkor tedd azt!

Biztos vagyok benne, hogy neked is nagyon fog tetszeni a sori! Izgalmas, és mindig történik
benne valami, nem hagynak időt arra, hogy unatkozzunk. Érdekes módon nagyon jól áll neki,
hogy szerteágazó, sok szálon futó a történet, pedig én inkább a fordítottját szeretem. Mint
a My Sunshine esetében, amikor a két főszereplő sztorijára koncentráltak.

Jó mozizást kívánok!

Szombati tüdőfű:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 9. 6:04

onna írta:Jae-suk -ról írjátok, hogy szánalmas alak, pedig ő a film egyik vicces figurája, amit elkapott a szerelem rózsaszín köde, ami ellen nem lehet védekezni. Aki már megélt lángoló szerelmet, az tudja, milyen érzés az. Hát, őt is elkapta ez a gépszíj, bár szereti a feleségét akitől ezért megértést vár. Mintha bárányhimlőt kapott volna el és várná, hogy megvígasztalják, kezeljék, gyógyítsák. Csak épp akitől várja, az nem vevő rá, mert ő azt hiszi, hogy a párja is egy egész életre fogadta őt be a szívébe és már másnak ott helye nem lesz. A szitu viccessége épp abban van, hogy amikor a nejével van, a szeretőjét emlegeti, amikor pedig a szerelmével van, csak a nejére tud gondolni az emlékek, meg a kötődés miatt s az lenne a legkényelmesebb számára, ha mindkét fél elfogadná egymást és őt olyannak, amilyen.

Szia Onna! Addig, amíg Jae-suk hű társa volt Ah-jinnak, kedvenc szereplőmmé nőtte ki magát. nagyon
sokat nevettem az ártatlanul és gyermeki őszinteséggel kibökött mondatain, azon, hogy nem játszotta
meg magát. Önmaga volt, hiteles volt... egyedi volt. Ah-jinnal együtt kiríttak a gazdag kompániából.
De ennek már vége, nem tudok rajta nevetni, legfeljebb, ha valaki ad neki egyet. Úgy vagyok beállítva,
hogy csak egyet tudok szeretni, és szent meggyőződésem, hogy Jae-suk is csak egyet szeret, a festőnőt.
A mindkét asszonyhoz való ragaszkodása csak fájdalmat eredményez mindenkinek. Milyen szeretet ez?
Ezzel a viselkedésével kiírta magát a szívemből. Nem fogom sajnálni, még akkor sem, ha esetleg a két
szék közül a pad alá fog esni.
onna írta:Kíváncsi vagyok a lakás el- és visszabitorlási ügy hogyan folytatódik. Elég merész húzás volt odavinni a költöztetőket, de igaza volt, ha akkor ezt a lépést nem teszi meg, elveszti a lehetőséget és a lakást, nemcsak a férjet. Vajon az ügyvéd adta neki a tanácsot, hogy nyoma legyen a lakás eltulajdonításából úgy, hogy ebből rendőrségi ügy legyen?

Már fordítom a 12. részt (épp a felénél járok), és mondhatom, nagyon szórakoztató dolgok történnek
a lakás körül. Annyit nevetek... röhögök a kialakult szituációkon. Már alig várom, hogy ti is lássátok!
onna írta:Az első fiú gonosz felesége érdekes módon akar két legyet ütni egy csapásra: börtönbe juttatni a férjét, ha már nem akar visszamenni Amerikába és megszabadulni Bokjától. Tényleg egészségesebb lett volna kifizetni az első fiút azzal, hogy tűnjön el családostúl a házból.

Igen, BJ szempontjából határozottan jobb lett volna. Az első meny eldöntötte, hogy felveszi a kesztyűt,
és nagyon ügyesen keveri a lapokat. BJ-nak fel kell kötnie a nadrágszoknyáját!

Szép hetet kívánok!

Hogy ebből is mi lesz? Ah-jin tervez valamit. nem véletlenül nem vetette le a festményeket:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 9. 6:09

Kata58 írta:sziasztok! Na végre ideértem, és hálás szívvel viszem a 11. rész feliratát! Gyorsan meg is nézem. végigolvastam a a topikot, kitettem az ígért képeket, még ha nem is tudtam mindent maradéktalanul, szerintem így is egy kicsit sokra sikeredett, Kellemes vasárnap délutánt mindenkinek!

Szia Kata! Neked is nagyon szívesen!

Csak nem jutottam be a fotósarkunkba, mert legalább a feléig el akartam jutni a 12. résznek.
De a benézek, vagyis nagyon szeretnék.

Szombati primula:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 9. 6:26

gyomar írta:Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm neked a 11. rész feliratának a fordítását. ^:)^
Nem volt semmi rész, nekem ez az egyik kedvenc részem, ezidáig.
Mindenki ügyesen, leleményesen tette a dolgát és próbálta az életét valamilyen mederbe terelni. Egy ember volt aki úszott az árral a férj Ahn Jae-suk.Az előzetesből látszik, hogy elverik egy párszor.Jól érzékelem, hogy a festőnő aranyásó anyukájával együtt? Itt még Bok-ja is tetszett.
Köszönöm szépen Marcsi :)

Szia Marcsi! Nagyon szívesen a fordítást! Holnapra elkészül a 12. is! Még csak a felét láttam,
de szerintem az is nagyon jó lesz. Rájöttem, hogy azt is nagyon szeretem ebben a soriban,
hogy a tragikus jeleneteken is jókat lehet nevetni. Kegyetlennek hangzik, de mi, aki nézzük
a sorit, nem érezzük annak... legalábbis én nem.

Annyira jól mozgatják a szálakat, olyan jó ütemben történnek az események, hogy ebből valóban
az következik, amit nagyon találóan írtál: "Mindenki ügyesen, leleményesen tette a dolgát és próbálta
az életét valamilyen mederbe terelni." Valóban csak egy "tétova teve" van, Jae-suk! Ő soha nem
lesz képes átgondolt, megfontolt, leleményes döntésekre. Ő az egyetlen, aki egy percig sem gondolkodik
ez azon, mit okozott, milyen helyzetbe került, mi lenne a megoldás, hogyan kéne kimásznia belőle...
Egy nulla! Tudatosság nincs benne. Vagy sír, hogy elveszítette a napját, vagy ráíratja a lakást a nőjére...
Össze-vissza reagál, csak kapkod ide-oda, mint egy vízbe fulladó. Valóban csak sodródik...

Eddig az apja, a felesége és a nője adott JS-nak, de a 12. részben Ah-jin anyja is lekever neki egyet, a
többit még nem láttam. A legtöbbet a szeretőjétől kapta eddig. meg is érdemli!

Szép hetet kívánok!

Igaza van Ah-jinnak:

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 9. 8:05

A mostani részek annyira tetszettek, hogy nagyon . Hihetetlen a férj, annyira pipogya, hogy hagyja magát érzelmileg így tönkretenni, és még azt a minimális empátiát is elveszítette, ami talán járhatott volna neki. De ettől a résztől már az sincs.
Kislányt nagyon lehetett imádni, bírom a szövegét, őszinteségét, egyenességét. Mer és tud kérdezni, közben az embernek összeszorul a szíve, hogy ilyen helyzetet kell átélnie. :ymblushing: .s még ezzel együtt is ő az, aki támogatja az anyukáját, és tudja, hogy amit az apja tesz az maximálisan helytelen. De mivel az apja, szereti őt.
A perszóna és az anyja..madarat tolláról. undormány nőszemély mindkettő. :-q Még jó, hogy megkapják mindketten a magukét!.
Nem véletlen nem tudtam megállni, hogy ne leselkedjek...igaz csak 3 részt, abból hamarosan itt az újabb. vigyorra áll a szám mi lesz itt. ;) :))
Az első feleség hát igencsak megerősödött a harcban, és képes a férjét tönkretenni ő is, de úgy hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is.. megmaradjon.Mi lesz még itt ezen a vonalon is!
Bokja minden fronton helytáll, de már abszolúte számításból, lassan kimutatja a foga fehérjét is. Mindent elmarkolni! :-q .
Még ha meg is dolgozik érte, akkor is megint egy számító dög kezd lenni a szememben.
ügyvéd: tetszik, ahogy finoman vezetve a szálakat hagyja, hogy Ahjin döntsön, viszont mindenben támogatja. Mivel a férj a festőnő mellett döntött, így a válás után szabad kezet fog kapni. Nálam pedig zöld lámpát!
Barátnők! Nem irigylem egyiküket sem, mindegy milyen téren van nehézsége mindegyiknek van vaj a füle mögött ahogy a férjeknek is. Sajnos egyik másik egy vadbarom.
Izgatottan várom az újabb részt! :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd

Kifelejtettem hogy Ah Jin milyen remekül ellene állt az após lekenyerezésének.! Nagyon tetszett!!!! Bokja innentől megint nem érezheti majd magát biztonságban! :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 9. 19:39

Jó szórakozást kívánok a 12. részhez!

Nagyon-nagyon jó volt! Röhögtem, sírtam, és ami még a kettő közé befér, minden volt!
Szeretem az apró kis csavarokat a soriban. Mindig másnak áll a zászló! Mindig történik
valami, amitől lecsúszik az, aki addig fent volt. Az egyetlen, aki mindig lent van: Jae-suk!

Ennek a gyagyásnak annyira nincs helye az új lakásban, hogy bánatában hazabiciklizett a
régi, üres házba. Nem a nőhöz hajtott, hanem a nőktől el. Hihi! Végül letáborozott a
nappaliban:


Kép
Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. április 9. 20:05

Köszönöm Rita a 12. részt. A képeket nézve már, szórakoztatónak tünik ez az epizód. :) :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 9. 20:25

Köszönöm, máris vittem az újabb részt! :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2018. április 9. 20:27

Jöttem. Láttam. Vittem. A 12.et :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing:
Szia.Köszönöm szépen :) :) ;) ;;)
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. április 9. 21:38

Ritám! Köszönöm a 12.rész feliratát! :x :littlehearth:
:flower1: :littlehearth: :flower1: %%- :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. április 9. 21:42

Hűha és már itt is van a 12.rész,amit nagyon
szépen köszönök és máris nézem.
Jó éjszakát,szép álmokat :x
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. április 9. 22:27

Köszönöm a 12. részt. Holnap fogom megnézni.
Le kell feküdnöm.
Mindenkinek jó éjszakát.
tanni
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017. augusztus 15. 15:09

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: tanni » 2018. április 10. 1:11

Kedves Rita!
Ez a sori nagyon jó, már az első rész izgalmas.
A felszínen látszólag semmi "különös" nem történik, de a mélyben több gyújtó zsinórt beizzitottak.
A tapintható, robbanás előtti feszültség nem enged nyugodni.
Azon gondolkodtam, hogy fordítóként vajon hogyan/nehezen éled meg a negatív, lélek romboló, ill. depresszív jeleneteket?
Nézőként többször neki ülök, "félek", de muszáj nézem. Az előre megjósolható események, sok emléket, történést felszínre hoztak bennem.
Átértékelni, megbocsátani, elengedni...... talán segít nekem is egy picit a sori.

A főszereplő színésznő az egyik kedvencem, ezer arca van.
Hálás köszönet a soriért, a fáradtságos munkádért!
Jó éjt!
Tanni
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2018. április 10. 14:19

Szia Rita

Megnéztem az összes részt amit lefordítottál: határozottan tetszik. :littlehearth:
Sajnos a hosszú lére eresztett hozzászólásom elveszett, de majd pótolom. :)
Új néződ is van, csatlakozott hozzám a lányom, úgyhogy ketten nézzük. :flower1:
Köszönöm a munkádat. :flower1: :movingflower: :flower1: :movingflower:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2018. április 10. 14:35

Köszönöm szépen a 12.-et is :x :flower1: :movingflower: @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 10. 15:03

Kedves Gabi, Kata, Novcsi, Marika, Cicus, Ildikó, Tanni,
Dolores és Éva!


Nagyon szívesen a 12. rész feliratát is!

Tényleg lúzer ez a Jae-suk! Elveszlik a sok nő között:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 10. 15:30

Tegnap este megnéztem, csak nem bírtam ki, annyira érdekelt a szöveg is! De írni csak most van érkezésem. Szia tanni, úgy látom, akkor te is kettős szemüvegen át nézed a sorit! egyrészt mint szimpla néző, másrészről mint hasonló dolgokat megélt egyén. Így viszont , hogy sok minden feltör és tört a múltból egyáltalán nem könnyű, viszont mégis, mert már nem velünk történnek a dolgok közvetlenül. Na és a hibás felet gondolatban mi is igencsak megtéphetjük :)) :)) :)) :)) Nekem is csak az segített túltenni a dolgokon, és megbocsátani, ez nem jelenti azt hogy az emlékek nem fájnak, hogy Jézus Krisztuson keresztül az Atya oly mély szeretetét és megbocsátását tapasztaltam meg, hogy így vagyok képes egyéni életemben is megállni az újabb harcok, nehézségek ellenére. És mivel Istennek van humora is rengetegszer segít olyan dolgokon is nevetni, amit megtérés nélkül biztosan nem tudtam volna feldolgozni.
Ritka kincs világiként olyan személyiséggel találkozni, mint AhnJin, fantasztikusan játszik, hiteles, és mindig helyén van az esze és a szíve.! Nagyszerű, hogy az ügyvéden keresztül lassan már minden területen társra talál. Nagyon jókor toppant be, most is, mintha egymásnak lettek volna teremtve. Pedig ha a férj nem lett volna olyan mulya, és hűséges maradt volna, nem lett volna több egy kikapcsolódási társnál.
A kislány újra lenyűgözött. Olyan bátorítási technikát, érzelmet amit bevisz a történetbe, még felnötteknél is le a kalappal. Ez a kislány meg már a puszta megjelenésével lenyűgöz.
Meglepődtem az első menyen, nem tudtam hogy pszihológus. Szerintem még a bevitt barátnő nagy bajt fog kavarni. Bokja szerintem már elindult a lejtőn, túl sok hibát csinál. + nem kap segítséget a második menyétől...és jogosan. Ha már elmarkolt mindent, és nem vállalja be ő legyen az igazgató helyettes azon az áron hogy nem válik el akkor minek.

Ebben a családban a férjek így vagy úgy meg vannak buggyanva..bocsánat a kifejezésért. Egyik sem képes a helyes döntésekre. Mindegyik valahol végzetes következményt hordoz . Nem is beszélve a barátnők, azok férjeik kavarásától. Egy szó mint száz..nem szeretnék senki helyében lenni ebben a történetben. Kicsit hosszú lettem... ;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (11/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 10. 15:32

Kata58 írta:Kislányt nagyon lehetett imádni, bírom a szövegét, őszinteségét, egyenességét. Mer és tud kérdezni, közben az embernek összeszorul a szíve, hogy ilyen helyzetet kell átélnie. :ymblushing: .s még ezzel együtt is ő az, aki támogatja az anyukáját, és tudja, hogy amit az apja tesz az maximálisan helytelen. De mivel az apja, szereti őt.

Szia Kata!
Már én is akartam írni, hogy a kislány milyen édes. Kisgyerek létére minden erejével
tartani akarja az anyjában a lelket. Persze, hogy az apját sem tudja nem szeretni,
és nem is kell, hiszen apaként nem mondott csődöt.
Kata58 írta:A perszóna és az anyja..madarat tolláról. undormány nőszemély mindkettő. :-q Még jó, hogy megkapják mindketten a magukét!.
Nem véletlen nem tudtam megállni, hogy ne leselkedjek...igaz csak 3 részt, abból hamarosan itt az újabb. vigyorra áll a szám mi lesz itt. ;) :))

Ejnye-bejnye! Megint leskelődtél! Én még csak ma kezdem fordítani a 13.-t, de már nagyon
várom, hogy mi történik a folytatásban. Vajon ki unja meg leghamarabb az édes négyest, és
kilép ebből a lehetetlen helyzetből? Ha egy kicsit hagyják bűnhődni a festőnőt, az csak hab
lesz a tortán.
Kata58 írta:Az első feleség hát igencsak megerősödött a harcban, és képes a férjét tönkretenni ő is, de úgy hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is.. megmaradjon.Mi lesz még itt ezen a vonalon is!

Szerintem az első meny nem akarja tönkretenni a férjét, csak végtelenül haragszik rá, amiért
az ő bűneiért, neki is és a fiának is bűnhődnie kellett. Ott kellett élnie a férje családban, ahol
neki, mint első menynek kellett volna igazgatnia a család dolgait, tekintélye lett volna, lett volna
valaki, de ehelyett csak megtűrt személy volt a házban. ha Ah-jin nem olyan, amilyen, akkor
sokkal rosszabb sora is lehetett volna.
Kata58 írta:ügyvéd: tetszik, ahogy finoman vezetve a szálakat hagyja, hogy Ahjin döntsön, viszont mindenben támogatja. Mivel a férj a festőnő mellett döntött, így a válás után szabad kezet fog kapni. Nálam pedig zöld lámpát!

Nagyon kíváncsi vagyok a válás menetére. Meddig fogja tudni JS kötni az ebet a karóhoz, és
ragaszkodni hozzá, hogy ő nem válik el. Ah-jin nem fog már többé visszamenni hozzá. Vajon
mivel tudja majd rávenni a férjét, hogy mégis beleegyezzen a válásba.
Kata58 írta:Barátnők! Nem irigylem egyiküket sem, mindegy milyen téren van nehézsége mindegyiknek van vaj a füle mögött ahogy a férjeknek is. Sajnos egyik másik egy vadbarom.

Úgy látszik az orvos felesége megbocsátja a férje félrelépéseit, ha azt mondja, hogy felneveli
ő a golfos feleségének a gyerekét. Olyan szörnyű ez! Foggal-körömmel ragaszkodik csapodár
párjához, csak ezután is meg tudjon élni a két gyermekével. Az elvált nőket Gangnamban is
semmibe nézik, beteg gyerekkel meg főleg mehet a süllyesztőbe.

Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 10. 15:37

Gabóci5 írta:Köszönöm Rita a 12. részt. A képeket nézve már, szórakoztatónak tünik ez az epizód. :) :-bd

Nagyon szívesen, Gabi!

Igen, az lesz! Nagyokat nyerítettem egyes jeleneteken!


Csak a szája jár...

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (12/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 10. 16:01

tanni írta:Kedves Rita!
Ez a sori nagyon jó, már az első rész izgalmas.
A felszínen látszólag semmi "különös" nem történik, de a mélyben több gyújtó zsinórt beizzitottak.
A tapintható, robbanás előtti feszültség nem enged nyugodni.
Azon gondolkodtam, hogy fordítóként vajon hogyan/nehezen éled meg a negatív, lélek romboló, ill. depresszív jeleneteket?
Nézőként többször neki ülök, "félek", de muszáj nézem. Az előre megjósolható események, sok emléket, történést felszínre hoztak bennem.
Átértékelni, megbocsátani, elengedni...... talán segít nekem is egy picit a sori.

A főszereplő színésznő az egyik kedvencem, ezer arca van.
Hálás köszönet a soriért, a fáradtságos munkádért!
Jó éjt!
Tanni

Kedves Tanni!
Nagyon találó a második mondatod, és milyen igaz. Részeken keresztül ugyanazok a szereplők,
ugyanazokon a helyszíneken, ugyanazokkal az emberekkel érintkeznek, jönnek-mennek, dolgoznak,
beszélgetnek... ha néma film lenne, nem sok változást látnánk az első részektől kezdve. De a
szöveg ismeretében már nagyon más a helyzet. Valóban jó sok kanóc izzik, és hamarosan fel is
robbannak szép sorban a bombák. Már olyanok is vannak, amik felrobbantak, de mintha újra
meggyújtották volna a gyújtózsinórt. Gondolok itt például Dr. Jang viszonyára. A feleség már tudja,
de a golfozó még nem. Itt is lesz még egy tűzijáték. Vagy Jae-suk viszonya is kiderült, de a dolog
ezzel még közel sincs lefutva... szóval lesz itt még haddelhadd!

Nagyon fura a viszonyom a sorozataimhoz. Eleve nem normális, ahogy nézem a részeket. Míg ti
egy óra alatt néztek meg egy egy órás részt, addig több nap alatt, attól függően, mennyi ideig
tart a fordítása. Emiatt biztos vagyok, hogy titeket jobban megvisel egy lélekromboló epizód, mint
engem. A maratonistákat meg még jobban, akik akár 10 részt is egy ültő helyükben néznek meg.

Olyan a természetem, hogy könnyen elengedem magamtól a fájó dolgokat, könnyen meg is bocsátok.
Nem dédelgetek magamban semmit a múlt sérelmeiből. Lezárom, és ott hagyom a múltban.

Nagyon örülnék neki, ha valóban segítségedre lenne a sori!

Mindent nagyon szívesen!


Amikor ez az ahjumma is betoppant a házba, már hangosan hahotáztam:

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég