The Chaser / Az üldöző (online is nézhető)

Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2016. november 2. 14:43

Köszönöm a 13.-at is :ymhug:
Kép Ő érte aggódom, harcol az igazságért és remélem, hogy győzni fog!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 16:45

margóanya írta:Köszönöm szépen a 13.rész feliratát :movingflower:

Nagyon szívesen a fordítást!

%%- :movingflower: %%- :) %%- :movingflower: %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 16:46

szinesze írta:Köszönöm az újabb részeket. :flower1:

Szívesen az újabb részeket!

:) :flower1: :) :flower1: :) :flower1: :) :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 16:47

leo-leo írta:Köszönöm a 12. és 13. rész feliratát!

Szívesen a feliratokat!

:littlehearth: :littlehearth: :-h :) :-h :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 17:07

Marika58 írta:Kedves Rita!
Nagyon köszönöm az újabb részeket. A gyomorémelygés nálam, már korábban elkezdődött, de úgy látszik még lehet fokozni. Nem emlékszem, hogy valaha is láttam ehhez hasonló filmet, ahol ennyi pénzsóvár, gyomorforgató, emberi mivoltából kivetkőzött karakter lett volna. Nagyon kíváncsian várom a sorozat végét.

Kedves Marika! Én eddig csak mondtam, hogy hányingerkeltő, amit ezek csinálnak, de most
fizikailag éreztem is a csömört, az undort, a gyomromban az émelygést. Kevés olyan hivatás
van, amit a képviselői ennyire lejárattak, a szerte a világban, mint a politikusoké.
Nem véletlenül!

Miközben minden rossz oldalon állót szidok, mint a bokrot, ellenszenvesnek tartom őket, és
durva gondolatokat váltanak ki belőlem, mégis nagyon vonz ez a sorozat. Szeretem nézni,
szeretek vele foglalkozni, szeretem elemezgetni, hogy ki, mit miért csinál, izgalmasnak,
érdekfeszítőnek tartom. De már én is nagyon kíváncsi vagyok a végére!

Nagyon szívesen az újabb részt!

Annyira jópofa volt, hogy Cho nyomozónak az apja juttatja eszébe, hogy születésnapja
van, és elképedve emlékszik vissza, hogy algalevest és csokitortát is evett, mert valaki
más sem feledkezett meg az ünnepről:

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 17:12

Kata58 írta:Szia Rita! köszönettel vittem a 13. rész feliratát! Megnézés most kicsit később, most irány a konyha... :D :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Majd jövök referálni... :D

Szia Kata! Nagyon szívesen a 13. részt is! Tudom mennyire vártad. Olyan jó, hogy
az rész első felében letudjuk a nagy fájdalmakat, és a vége felé már akad egy-két
remény sugár is. A vége megint leskelődésért kiált!

Ez a drága Kang képviselő még ilyet is mert mondani:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 17:24

Ancsa46 írta:Szia Rita.
Megfogadtam a véleményedet, és elkezdtem nézni a sorit, és bizony jól tettem, mert már az első rész után kellett egy kis idő, amire feldolgoztam a látottakat. Fájdalmas, megrázó volt, hogy az emberi gonoszság, hatalomvágy iránti mindent félresöprő kegyetlensége ekkora méreteket ölthet. Még nagyon az elején tartok, de vonz a történet folytatása. Egy nagyon jó szereposztású, nagyon jól alakító gárdát kaptunk ezzel a sorozattal.
Köszönöm az újabb rész fordítását is.

Szia Ancsa! Én is magamból indultam ki, azért mertem javasolni. Biztos lesz olyan
társunk is, aki már edzettebb, több ilyen jellegű sorit látott, és emiatt jobban fogja
bírni.

Igazad van, én is azt mondom, hogy nagyszerű színészek kaptak szerepet benne, és
hozzák is a színvonalat. Az idősebb színészek nagyon sokat tesznek hozzá a sorozat
értékéhez, élvezhetőségéhez.

Örülök, hogy várod a folytatást, ez mindig így lesz, minél több részt nézel meg belőle.
Nagyon szívesen a feliratokat!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 17:28

mamoca13 írta:Szia Rita!!
Először is köszönöm a 13.rész feliratát :movingflower: , és itt köszönöm meg a kisfilemekét is. Tegnap meg is néztem és tetszettek :)
A sb-ra is vittem :)

Kedves Mamoca! Mindent, sorozatot, kisfilmeket, videókat nagyon szívesen!
Örülök, hogy beugrottál a kicsikért is! Egyre jobban szeretem a rövid filmeket!
Mikulásra egy csokorral fogok hozni belőlük!

Köszönöm a fb-terjesztést!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 17:40

Agacska írta:Nagyon köszönöm az eddigi részek feliratait. Eddig gyűjtögettem, de most megnéztem az első részt, s elszörnyedtem, s el is bizonytalanodtam, hogy nézzem-e vajon tovább. Az, hogy szavakkal, cselekedettel egymást bántják az emberek, már az is felkavaró, de egy fiatal ember életét feláldozni, hogy az illető jobb alku pozícióba kerüljön? Rémes.

Nagyon szívesen a feliratokat! Igazad van, az első rész szörnyűséges! Én sem bírom nézni a
brutalitást, a kegyetlenkedést, az embertelenséget, főleg, ha egy gyerekről van szó. De ha
ezeket az első részeket (főleg az elsőt) kibírod, és megemészted, utána a többinél ilyen
jellegű megrázkódtatás nem fog érni. Igaz, fog másmilyen, és azt sem könnyű elviselni,
de szép lassan az undor helyét átveszi a kíváncsiság. Mert nagyon izgalmasra csinálták ám
meg ezt a sorit!

Ha ennek ellenére sem menne a nézése, hagyd abba, kár kínoznia magát az embernek.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 17:43

nildiko írta:Köszönöm szépen Rita a 13. rész feliratát. Már láttam reggel,de akkor nem volt időm, hogy elvigyem.
Már nem sok rész van hátra.

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen az újabb feliratot! Már lehet, hogy túl vagy rajta.
Remélem örülsz te is a vége eseményeinek!


De jó volt látni megint ezt a rémült fejet!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 17:49

ququcs írta:Köszönöm a 13.-at is :ymhug:
Ő érte aggódom, harcol az igazságért és remélem, hogy győzni fog!!

Szia Éva! Megcsináltam a kis képedet. Nem tudom, miért nem látszódott.

Én is drukkolok neki is, és az ötösfogat minden tagjának. Kicsit szétzilálódnak
ebben a részben, de újra erőt merítenek egymásból, és újabb támadást indítanak.
Már alig várom, hogy láthassam az elszámoltatásukat!

Nagyon szívesen a feliratot!

Vajon mi vár rájuk?:

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. november 2. 19:39

Írtóra tetszett a mólós jelenet!!!! Nyomozónkat sem ejtették a feje lágyára na de Hiera elképesztően durva ez a nő nem ismer sem Istent sem embert...csak a gázolást de azt szinte már rutinból...!huh... :-q Adj Istnem már egy furkósbotot :ympray:

Kép

Kép
Itt a két kedvenc jelenetem, még tele győzelmi pillanattal... :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. november 2. 21:12

Rita írta: Én eddig csak mondtam, hogy hányingerkeltő, amit ezek csinálnak, de most
fizikailag éreztem is a csömört, az undort, a gyomromban az émelygést. Kevés olyan hivatás
van, amit a képviselői ennyire lejárattak, a szerte a világban, mint a politikusoké.
Nem véletlenül!
x_x x_x x_x
Annyira jópofa volt, hogy Cho nyomozónak az apja juttatja eszébe, hogy születésnapja
van, és elképedve emlékszik vissza, hogy algalevest és csokitortát is evett, mert valaki
más sem feledkezett meg az ünnepről:

Kép
Kép
Kép


Rita! Köszönöm a 13. részt. :)
Ahogy mondod, a kíváncsiság hajt, hogy tovább nézzem.
Szabályszerűen rosszul vagyok már a politikusoktól. Lopnak, csalnak, hazudnak, semmitől nem riadnak vissza, valóban eltaposható bogaraknak tekintik az embereket.
Kang és Hyera hideg, szenvtelen arcától a hideg kiráz, a vén ravasz róka elnöknek pedig látni se bírom a képét. :-q Még szerencs, hogy néhány "emberi" jelenettel oldják ezt a feszültséget. \:D/ Az utolsó képkocka egy kis remény, hogy mégsem fog minden úgy sikerülni a piszkos oldalnak....

Kép
Nita1987
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 28. 23:02

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Nita1987 » 2016. november 2. 22:18

Nagyon szépen köszönöm a 13.részt :D :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 3. 7:48

Kata58 írta:Írtóra tetszett a mólós jelenet!!!! Nyomozónkat sem ejtették a feje lágyára na de Hiera elképesztően durva ez a nő nem ismer sem Istent sem embert...csak a gázolást de azt szinte már rutinból...!huh... :-q Adj Istnem már egy furkósbotot :ympray:
Itt a két kedvenc jelenetem, még tele győzelmi pillanattal... :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata! Jól megkavartak a mólós jelenettel! Azzal kezdődött az egész epizód, meg azt
is mutatták, amint Kang és a Felesége leadják a szavazatukat, erre pár jelenet múlva
jönnek a feliratok, hogy hány óra van még a másnapi választásig. Annyira megijedtem,
hogy valamit esetleg félreértelmeztem, vagy elfordítottam, hogy abbahagytam a fordítást
és egy darabig tovább néztem a filmet. Így derült ki a számomra, hogy nem az elején
kezdtek bele a történetbe. Ugyanez igaz a 14. részre is!

A győzelmi pillanat hamar szertefoszlott. De kell, hogy részünk legyen benne! Muszáj!

Jongshik boldogan tervezget. Ekkor még nem tudja, mi történt a nyomozónővel:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 3. 8:03

Gabóci5 írta:Kang és Hyera hideg, szenvtelen arcától a hideg kiráz, a vén ravasz róka elnöknek pedig látni se bírom a képét. :-q Még szerencs, hogy néhány "emberi" jelenettel oldják ezt a feszültséget. \:D/ Az utolsó képkocka egy kis remény, hogy mégsem fog minden úgy sikerülni a piszkos oldalnak....

Gabi! Így van, ahogy mondod! Ha valaki beállt volna Kang és Hyera közé, amikor
beszélgettek egymással a tetőn, de akár a hídon is, bederesedett volna, olyan
hideg van a közelükben. Szenvtelen, érzelemtelen, lélektelen, sőt élettelen mind.
A hatalom felé való törtetésükben, embertelenné váltak.

A vén róka látványa, és hanghordozása kiakasztó, ő elevenebbnek néz ki a többitől,
de ő sem ember. Ő is elveszett a felfelé tartó úton.

Viszont a gifed eszembe juttatott valamit. Morbid kicsit amit írok, de régen láttam
ennyire jól kivitelezett haldoklást. Annyira életszerű volt, hogy amikor mutatták
szegény nyomozónőt kicsit mindig rosszul lettem.

Haladunk a vége felé! Úgy képzelem, hogy a jó és a rossz háborújában egyre több
fontos csatát fog nyerni a jó, és egyre nagyobb veszteségei lesznek a rossznak.
Ezeket nem lehet egy csapásra megsemmisíteni, több kisebb, de jól irányzott ütést
kell mérni a gyenge pontjaikra.

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 3. 8:04

Nita1987 írta:Nagyon szépen köszönöm a 13.részt :D :D

Nagyon szívesen!

:) :movingflower: :) :movingflower:
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016. november 3. 9:14

Rita Kedves!

Köszönöm szépen a The Chaser 13. részének a felirtát. Üdv: Ildikó :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 3. 12:34

csabamama2 írta:Rita Kedves!

Köszönöm szépen a The Chaser 13. részének a felirtát. Üdv: Ildikó :)

Kedves Ildikó!

Nagyon szívesen a fordítást!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. november 3. 14:32

Kedves Rita! Köszönöm a 13. rész fordítását! Nagyon jó szólások és beszólások voltak ismét. A kis tintahal-rabló egyre szimpatikusabb. Milyen jópofa megjegyzés,hogy sosem nézi hátulról a nőket, s milyen okosan viszi tovább,hogy a múlton sem érdemes rágódni. Szeretem ezt a fickót! :)
De pl. tetszett a hurrikán és a csengő hasonlat is. Most ezeket nem idézem ide, mert aki nézi, úgyis tudja mire gondolok.
Ezek a részek, ezek a találó mondatok, ez a nyelvi humor teszi elviselhetővé a fullasztó történéseket. Már fentebb írtatok a fagyos légkörről, a gyomorforgató beszédekről, ehhez idézném még, ami a leginkább elgondolkodtatott:
Az emberek a szükségleteik
szerint cselekednek.Aztán megideológizálják.

A politika is ilyen.
Dobjon csalit valakinek, majd adjon rá okot, hogy ráharapjon.
Nem érdekel, mit mondanak az emberek.
A cselekedet számít.

Hát ez a Kang nem egy hülye fickó! Látszik,hogy nem üvegbúra alatt nevelkedett. Jól ismeri az embereket, s gátlástalanul ki is használja őket. Pl. a telefon-másolat esete.
De szerencsére vannak Baekhez hasonló emberek is, akik átírják az elképzelt forgatókönyvet. Elhiteti, hogy lelép, belefáradt, lefizethető, s a nagyon okos Kang ezt el is hiszi. Miért, mert mégis csak szterotípiái vannak az emberekről.

Alakulnak a szerelmi szálak, ez is repeszti a jeget! Pl.az ügyész csak a kis újságíró előtt mutathatja a gyengébb, kisfiús oldalát. Kezdi a csaj,már diktál: milyen feleség lesz ebből! ;))

:ymapplause: ^:)^ :ymapplause: ^:)^ :ymapplause:
KépKép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. november 3. 16:35

Szia Rita! Fordulatokkal teli, izgalmas, jó részek voltak. Felbosszantottak a hatalomért mindenre képes emberek. A végén nyugodtam csak meg, amikor a borbély műhelyben megjelent a nyomozó!
Bízom benne, hogy most már fordul a kocka, bár még három rész hátra van!
Köszönöm a munkádat! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Kellemes hétvégét!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 3. 17:33

Kedves Zsu! A 14. részben végre eljutottunk odáig, hogy már nem kell, hogy a humor legyen
az első számú feszültségoldója a sorozatnak. Látszik, hogy haladunk előre. Már nem az van,
hogy egy kis lépés előre, majd egy hatalmas hátra.

Elérkeztem arra a pontra, hogy az én hétköznapi gondolatokhoz szokott agyam, nem képes
magyarázatokat találni a gonoszok viselkedésére, mert nem vagyok képes beleélni magam
a helyzetükbe. Azt még el tudom képzelni, hogy egy rendkívül okos, de szegény kisfiú többre,
sokkal többre akarja vinni, mint a szülei, de hogy semmi ne legyen neki elég, ez már sok
nekem. Azt sem tudom elképzelni, hogy ily mértékben el lehessen embertelenedni, ahogy
a sori szereplői. Még csak kis mértékben elembertelenedett embert sem láttam, nemhogy
ilyeneket.

Jót mulattam azon, amit a szerelmesekről írtál. A végén, ha lesz győzelmi mámor, remélem
az ő románcuk alakulásának is örülhetünk majd!

Nagyon szívesen a feliratot! Szombaton érkezik a 14. epizód!

Azért Yongshik humora megmarad:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 3. 17:39

B.Marika írta:Szia Rita! Fordulatokkal teli, izgalmas, jó részek voltak. Felbosszantottak a hatalomért mindenre képes emberek. A végén nyugodtam csak meg, amikor a borbély műhelyben megjelent a nyomozó!
Bízom benne, hogy most már fordul a kocka, bár még három rész hátra van!
Köszönöm a munkádat! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Kellemes hétvégét!

Szia Marika! Fordul bizony! A 14. rész már felüdülés lesz az előzőekhez képest,
de úgy, hogy az izgalmat is fenntartják, sőt a tetőfokára hág.

Nagyon szívesen a feliratot!


Végre ilyen arcokat lehet majd látni a szombati epizódban. Nincs okuk mosolyogni:

Kép
Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. november 3. 19:30

Kedves Rita! Biztató,amit a 14. részről írtál.Az előzetes képek még a humor fokozását is sejtetik, úgyhogy egészen biztos,hogy nem fogunk unatkozni.
Az emberi gonoszság ilyen mély bugyrait még én sem tapasztaltam. De azért tudnék mesélni olyan emberekről,akik megideologizálták a gonoszságaikat, és ezzel sokunk életét keserítik ma is. Ez is elég gyomorforgató és fagyos.
Ám ez egy másik "fórum" témája lehetne, oda pedig nem fogok "beregisztrálni". (strucc,homok, stb.)

Jobb ezt így filmen követni, főleg,hogy itt bízhatunk a happy endben! ;)
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (13/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 4. 6:29

Zsu! Már elkészültem a 14. résszel, csak át kell néznem. Mivel muszáj jó nagy takarítást
csinálnom, és ma már kajám sincs, főznöm is kell, ezért késő délután, estefelé fogom
tudni kitenni. Szeretném, ha ti is fellélegeznétek, örülnétek egy kicsit.

Azt hiszem, a 14. részben látható irány most már megmarad! Jó lesz örömködni végre!

Még nem is mondtam, hogy a sorozat eredeti címe az "Apák harca" lett volna. Ez sokkal,
de sokkal jobban tetszik, mint a "Az üldöző". Aztán belegondoltam, hogy talán azért nem
ez maradt, mert Kangot szinte nem is láthattuk apaként megnyilvánulni, csak a nyomozóra
és az apósra igaz, hogy apaként is harcoltak, nem csak nyomozóként vagy elnökként.

A másik gyomorforgató dolog: először mosolyogva körbenyalják egymást, majd ugyanezzel
a mosolygós, megelégedett arccal elkezdik egymást rugdosni:

Kép
Kép
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég