The Chaser / Az üldöző (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 7:48

Marika58 írta:Köszönöm szépen a 7-8. részt.

Nagyon szívesen az újabb részeket!

:littlehearth: %%- %%- :littlehearth: :-h :littlehearth: %%- %%- :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 7:51

mamoca13 írta:Szia Rita!!
Köszönöm szépen a 8. rész feliratát :)
Vittem a csopiba is :)

Szia Mamoca! Nagyon szívesen a feliratot, és köszönöm szépen
a fb reklámot!


:flower1: %%- :flower1: :) :flower1: %%- :flower1: :D :flower1: %%- :flower1: :ympeace: :flower1: %%- :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (7/16)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. október 16. 9:07

Rita írta:Kata! Már én is kukkantóssá váltam, ez a sori rákényszerít. De mindig csak az elejét
nézem meg, csak annyit, hogy az oldalam épségben maradjon, tovább nem megyek.

Holnapra jó pihenést kívánok! Aztán kitartást a libákhoz!


Kép

Jót nevettem a kis videón...szerencsére a libák már be vannak csukva, mert már repülőbajnokságot rendeztek a Samu felé és nem kockáztattunk....a másik meg lerepülték amit megettek! =)) . lám csak mégis előfordulhat, hogy muszáj kukucskálni... :)) :)) :)) . Megyek, viszem a 8. rész feliratát, a megnézés későbbre jut, mert ebédet kell főzzek.! Kellemes vasárnapot itt is! ~o) :D :ymhug: :ymhug: :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
vercsike1
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016. március 5. 8:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: vercsike1 » 2016. október 16. 9:13

Szia Rita ! ! !

Hálásan köszönöm ^:)^ a 8.rész feliratát.Szép napot.
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016. október 16. 9:37

Szervusz Rita Kedves!

Köszönöm szépen a 8. rész feliratát. Üdv: Ildikó :) %%-
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. október 16. 9:55

Kedves Rita! Köszönöm szépen a 8. rész fordítását. :x Szerencsére tegnap két napra sikerült főznöm,tehát szinte perceken belül nekiláthatok az új résznek.Aztán jövök ide olvasgatni. :-bd
Mojzsita
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016. szeptember 18. 13:59

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Mojzsita » 2016. október 16. 10:36

Köszönöm a feliratokat, ahogy kiteszed, azonnal töltöm le.. Az ilyen típusú sorik a kedvenceim, és a szereplők is mind kitűnőek.
Letöltöm nagy méretben, ha elkezdem nézni, akkor még nagyobb élményt fog adni. Köszönöm a munkádat. :x
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2016. október 16. 14:39

Köszönöm az újabb rész fordítását!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (7/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 15:46

Kata58 írta: Megyek, viszem a 8. rész feliratát, a megnézés későbbre jut, mert ebédet kell főzzek.! Kellemes vasárnapot itt is! ~o) :D :ymhug: :ymhug: :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kata! Már lehet, hogy túl vagy a 8. részen. Ha nem, jó szórakozást hozzá!

Neked is kellemes vasárnapot kívánok!


Szegény Jiwoon ebben a részben tudja meg az igazat. Pont félidőben.
Annyira kíváncsi vagyok, hogyan teszi túl magát a hallottakon:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 15:50

vercsike1 írta:Szia Rita ! ! !
Hálásan köszönöm ^:)^ a 8.rész feliratát.Szép napot.

Szia Vercsike! Nagyon szívesen a feliratot!
Neked is legyen szép napod!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 15:52

csabamama2 írta:Szervusz Rita Kedves!
Köszönöm szépen a 8. rész feliratát. Üdv: Ildikó :) %%-

Szia Ildikó! Nagyon szívesen a fordítást!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 16:04

Magdimama írta:Kedves Rita! Köszönöm szépen a 8. rész fordítását. :x Szerencsére tegnap két napra sikerült főznöm,tehát szinte perceken belül nekiláthatok az új résznek.Aztán jövök ide olvasgatni. :-bd

Kedves Nagyi! Én tegnapelőtt főztem két napra, mert szombaton dolgoztunk.
Már lehet, hogy te is túl vagy a 8. részen. Remélem, épp úgy tetszett, mint
az eddigiek! Még csak a sorozat felénél tartunk, de mindenki nyaka körül
szorul a hurok. Mi lesz még itt?!

Nagyon szívesen a fordítást!

Nem volt meglepetés számomra ez a jelenet. Tudtam, hogy ez be fog következni.
Spoiler: mutasd
Viszont abban biztos vagyok, hogy Cho nyomozónő, aki a hebrencssége mellett
is mindig szimpatikusabb volt nekem, mint a Főnök, soha nem tenne ilyet, és
nem csak azért, mert nincs beteg felesége megy főiskolás gyereke. Különben is
nálam a tanulás nem mentség. Mi rossz van abban, hogy a gyerek éjszaka taxizik,
hogy összeszedje a tandíjra valót? Jól teszi!


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 16:13

Mojzsita írta:Köszönöm a feliratokat, ahogy kiteszed, azonnal töltöm le.. Az ilyen típusú sorik a kedvenceim, és a szereplők is mind kitűnőek.
Letöltöm nagy méretben, ha elkezdem nézni, akkor még nagyobb élményt fog adni. Köszönöm a munkádat. :x

Nagyon szívesen a feliratokat! Már a felénél tartunk, hamarosan te is nézheted!
Ha kedveled ezt a műfajt, akkor te össze fogod tudni hasonlítani a The Chasert
a hasonszőrű társaival. Jó lenne, ha azt tudnád mondani, hogy kiállta a próbát!
A főbb színészeket egy-két kivétellel most ismertem meg. Csodálatosak mind!
Örülök, hogy szerencsém lehetett hozzájuk!

Megértelek, én is a jó minőségű, nagy méretű videókat szeretem csak. Úgyis
aranycsillagos, nem kerül semmibe a letöltése.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 16:15

leo-leo írta:Köszönöm az újabb rész fordítását!

Szívesen az új feliratot!

@};- %%- :-ss %%- @};-
margóanya
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. május 23. 19:21

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: margóanya » 2016. október 16. 17:05

Nagyon szépen köszönöm az újabb részek fordítását :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 17:07

margóanya írta:Nagyon szépen köszönöm az újabb részek fordítását :)

Nagyon szívesen az újabb feliratokat!

:movingflower: %%- :movingflower: %%- :) %%- :movingflower: %%- :movingflower:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 16. 18:13

Kedves Rita, köszönöm a 8. részt! Nem gondoltam, hogy szombat este már meg is nézhetem. Nagyon kellemes meglepetés volt, rögtön sztornóztam a betervezett dolgozatjavítást.
Több érdekes fordulat volt ebben a részben.
Spoiler: mutasd
A legdrámaibb a főnök árulása, ez nagyon rosszul esett még nekem is. A kis újságíró számára kiderült az igazság, de még nem tudhatjuk,hogyan dolgozza fel. Ebben szerintem fontos szerepe lesz a 9.részben várható leleplezésnek. Nem néztem előre a 9. részt, csak tippelek. Szerintem a dokit fogják bedobni,hogy ő a gyilkos, ő lesz az az egy áldozat, aki megmenti a többit. Hogy miként veszik rá a hallgatásra, az akár a jól bevált "gondoskodunk a családjáról" szöveg is lehet.
Az újságíró csaj vagy végleg kiábrándul a nővéréből, hiszen együtt nyomozott az ügyésszel,tudja az orvossal kapcsolatos összefüggéseket,vagy hisz a nővérének, s a családja mellé áll.
De szerintem kicsit nyalogatja a sebeit, aztán folytatja az ügyésszel tovább. Ezt abból is gyanítom, hogy az apjáról nem beszélt túl nagy lelkesedéssel: "csak egy apa".Viszont jó újságíró szeretne lenni, másrészt egyre jobban megértik egymást az ügyésszel.
A leginkább az izgat,hogy Baek Hongseok miként mászik ki ebből. Neki még nyolc része van,hogy bizonyítson, de ha most letartóztatják, akkor hogyan?
A kis szellentős rendőrnő és a maffiózó még mellette van, s talán az ügyészre is számíthatunk?

:-ss Várom a folytatást!
Rita, nagyon szép képeket készítettél! Gyönyörű vidéken élsz, de nem csupán ettől szépek a képeid. Úgy érzem, a másik fontos hobbid lehet a fotózás. Mindig viszel magaddal fényképezőgépet?
Mindenkinek kellemes, napsütéses hetet!
KépKép
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016. október 16. 19:32

Jaj, de édit kaptam! Köszönöm szépen azt is:-)) Üdv: Ildikó :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 19:43

Szia Zsu! Én sem gondoltam, hogy szombat este ki tudom tenni a feliratot, amilyen csehül álltam
előtte. De egész jó minőségű lett a felirat a videó második részénél, így én is gyorsítani tudtam.

Spoiler: mutasd
A Főnökre haragszom! Gyenge embernek tartom, aki boldog lehet, hogy ilyen beosztottjai voltak,
mint a két nyomozó kollégája. Sokkal többet kapott tőlük, mint amit ő adott nekik. Ezt a szülinapi
ajándéknak szánt csempész, vagy a Jisoo tandíjára eltett 5 ezer dollár odaajándékozása, vagy a
kinevezésért felajánlott jutalom letartóztatás is mutatja. Mindenki segíteni akart rajta, mert beteg
a felesége, és mert tanul a fia. Na és? Mondhatnám, ha cinikus lennék, de tudom, hogy egy beteg
hozzátartozó el tudja adósítani a családot, de ahogy Nagyinak írtam, a fiú még fiatal, bírja a terhet
nyugodtan dolgozhat a tandíjáért. Egy 27 éves fiataltól ez már bőven elvárható. Különben is a két
nyomozótársának is megvolt a maguk baja. A Főnök gyengeségét mutatja az is, hogy nem tudott
ellenállni a kenőpénzeknek. Ez volt az, amit legelőször kifogásoltam benne.


Én is biztos vagyok benne, hogy Jiwoon folytatni fogja a nyomozást az ügyésszel, de mint ahogy már
sokszor előfordult ennél a sorinál, fogalmam sincs, hogy hogy fog odáig eljutni. Hogyan győzi le/meg
önmagát.

Tetszett, hogy az apósnak fel kellett slattyogni az emeletre, és meg kellett alázkodnia, de az nem
tetszene, ha ez az állapot állandósulna, mert a vej is megérdemli, hogy a guta ütögesse attól való
félelmében, hogy mikor lepleződik le.
Tetszett, ahogy Kang az apósa saját szavaival vágott vissza neki:

Kép
Kép

Aztán jött a telefon a jó hírrel. Após visszaülhetett a magas lóra, és levágtázhatott a földszintre.
Úgy néz ki, egy ideig nem kell az emeletre mennie:

Kép

Tetszett, hogy a nyomozó nem fogott kezet Yu kancellárral. Be tudtam volna húzni neki, amikor
azt mondta ennek a rengeteget szenvedett embernek, hogy "Aigoo, Baek nyomozó! Nehéz lehetett
magának.":

Kép

És tetszett a csupa fekete-szürke szobában pirosló Jisoo:

Kép

Azért az nagyon durva volt, ahogy a pártszékház "legényei" erőszakkal kirekesztették a rendőrséget,
miközben az a dolgát végezte volna (más lapra tartozik, hogy Hyera intézkedése nyomán mentek oda):

Kép

Én úgy értelmeztem Jiwoon reagálását az ügyész kérdésére, miszerint mit gondol arról, hogy a
HanOh Group elnöke bajban van, hogy az ő számára az apja, nem egy elnök, hanem elsősorban apa,
úgy, ahogy másnak is. Szóval nem lekicsinylő, leszóló módban nyilvánult meg ezzel kapcsolatban.

A dokival kapcsolatos megérzésedre csak annyit mondok, hogy "hideg".

Tavasz óta lett hobbim a fotózás. Kezdődött a gyönyörű napfelkeltékkel, felhőképekkel, aztán rájöttem,
hogy a közeli, és a még közelibb képek is milyen fantasztikus világot tárnak elém. Ahogy a képeim
egyre szebbek lettek, úgy lettem egyre lelkesebb, aztán "úgy maradtam". Most ott tartok, hogy veszek
egy jobb fényképezőgépet, aztán itt meg is szeretnék állni, mert ha tovább megyek, akkor választanom
kell a fordítás és a fotózás között, azt meg nagyon nem szeretném.

Két régebbi esős képem:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 19:47

csabamama2 írta:Jaj, de édit kaptam! Köszönöm szépen azt is:-)) Üdv: Ildikó :-bd

Ildikó! Akkor még egy édi kis töklámpáska, és ez még mozog is:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 16. 20:19

Rita,ha hideg, akkor valóban nagyon érdekes lesz a 9. rész! Most már nagyon reped az a lyuk. De nem előzlek le.

Köszi ezt a nagyszerű képes összefoglalót! Az após útja nekem is tetszett. Ki megy kihez, kié a nagyobb hatalom? Én sem szurkolok a vőnek, egyforma gennyes jellemű mindkettő. De az após,ha lehet még ellenszenvesebb, azért mert folyamatosan megalázta, s ezzel gátolta,hogy a lánya valóban boldog lehessen. Jiwoon megjegyzését érzelmileg érzem gyengének. Egy lány általában nagyon tud lelkesedni az apjáért.
Másrészt Jisoo vallomása az édesanyja utolsó mondatairól, illetve az apa és a fia közötti párbeszéd is azt sugallja, hogy nem őszinték egymással a család tagjai. Sajnos akkor is ezt éreztem, amikor a kiszabaduló Jisoot magához ölelte a férje. Jisoo pirosban a fekete bútorok között, nagyon szimbolikus kép. Ez a nő többre, jobbra érdemes. Amikor gázolt sem ő volt az oka a történet ilyetén alakulásának, hisz ő ki akart szállni, és segíteni szeretett volna.

A képek valóban gyönyörűek. Már a múltkor is felfigyeltem az esőcseppekre a szép formás leveleken. Ehhez fotós véna kell, hogy észrevedd.
Gratulálok!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 16. 21:13

Zsu! Hiába voltak itt a gyerekek (az "itthoni" fiam és a menyasszonya), mindkettőnek tanulnia kellett.
Csendben elvonultak, így én is nyugodtan fordíthattam. A fele készen is van a 9. résznek. Igyekszem
végezni vele, nehogy tovább repedjen a lyuk!


Így igaz, mindkettő gennyes, és mindkettő megérdemli a másikat. Kang gyerekkorától jó magasra
vágyott, ehhez a tervéhez kellett Jisoo. Nem is értem, hogy az após, hogy engedhetett be egy ilyen
szegény fiút a családba. Tényleg csak azért, mert Jisoonak ő kellett? Kang megkapta, amit akart,
egyre feljebb tört az após révén, cserébe tűrnie kellett a megaláztatásokat, ez tény. Addig nem is
volt baj, amíg "csak" képviselő volt. Szerintem egész jóban lehettek az apóssal, jól kihasználták
egymást. Viszont a feleségével már nagyon régóta rossz volt a kapcsolata Kangnak. Úgy szeretném
tudni, hogy miért, mert én is szimpatizálok Jisoo-val.

Csak annyit mondok, hogy a 9. rész felénél még a földszinten zajlanak az események. Szerintem
várható már egy vagy két újabb nagy fordulat. Szó szerint fordulatos ez a sorozat!

A Seo családban mindenki rosszul szeret, talán azért, mert nem önzetlen a szeretetük. A hatalmat,
a pénzt, a befolyást, a vagyont, még egymásnál is jobban szeretik.

Lehet, hogy tényleg nem volt őszinte Kang ölelésre nyitott karja, de nekem abban a pillanatban
annak tűnt. Elgondolkodtam, hogy miért kedves, és együttműködő a feleségével. Már nincs semmi
az asszony kezében, amivel sakkban tarthatná, vagy amivel az apóst zsarolhatnák. Akár újra
magára is hagyhatná. Aztán eszembe jutott, hogy a kampányban még szüksége van Jisoora.

Zsu! Amikor ajánlottam neked a thai rövidfilmet, akkor én is újra megnéztem, és észrevettem,
hogy egy mondat angolul maradt benne a feliratban. Kijavítottam, és azt is feltöltöttem. Ha úgy
döntesz, hogy érdemes a megtartásra, akkor cseréld ki légy szíves a feliratot!


Várom, hogy ők ketten újra együttműködhessenek!

Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 16. 22:15

Rita, olyan jókat írtál ismét, hogy muszáj visszatérnem.
A Seo családban mindenki rosszul szeret, talán azért, mert nem önzetlen a szeretetük. A hatalmat,
a pénzt, a befolyást, a vagyont, még egymásnál is jobban szeretik.

Valóban ez a szeretet más, mint egy átlagos családban. Bár belegondolva a szegényebb családokban is érdekesen alakulnak az érzelmek. Pl. a főnök családja is önzően szeret. A felesége legalábbis. Ha igazán értené a férjét, akkor nem kívánná tőle az árulást. Aztán, amire utaltál Te is. Egy 27 éves fiú igenis küzdjön a boldogulásáért, s ne a szüleitől várja. Illetve a szülők nézete is hibás, hogy még mindig mindent ők akarnak adni. De Kang családjában sem lehetett minden rendben,ha a fiú ilyen karrieristává vált. Valami utalás történt erre is a filmben, amikor az alagsori lakásból az egész ház megvásárlására vágyakozott az apa. Szinte sugallta a fiának,hogy emelkedjen ki mindenáron. Vagy a lányát prostitúcióra kényszerítő apa.
Úgy gondolom a gazdagság is torzítja a lelket, de a nagy szegénység sincs egészséges hatással a személyiségre.
Az,hogy az apa miért engedte be a családba Kangot, valóban logikátlan ennyi előismeret birtokában. Annyit tudunk,hogy iskolatársak voltak a lányával. Talán tetszett neki a törekvő, szorgalmas fiatalember. Ki tudja, milyen cél vezérelte. De a legkevésbé hiszem, hogy a lánya érzelmei. Ezzel kapcsolatban történt utalás a fiútestvér segítségére is. Talán még kiderül egy-két érdekesség.

Az tény,hogy ez a sorozat nem elégszik meg az átlagos sablonokkal. Több és mélyebb rétegeit villantja fel a társadalmi problémáknak. A korrupció, a politikusok módszerei, a megvesztegethető igazságszolgáltatás, rendőrség, a testi fenyítés, a pénz mindenható jelentősége, a gyermek prostitúció, a kábítószer jelenléte... De ellenpéldaként ott van a főhős, aki nem fog kezet arra érdemtelennel, az ügyész, aki tudja,hogy a karrierjét kockáztatja, mégis keresi az igazságot, s talán még ide fogjuk sorolni a kis újságírót is. Nos az ő harca lesz a legjelképesebb, ha kiáll az igazság mellett.

Köszönöm a javított feliratot! Ezzel fogom megnézni is, és elmenteni is. Ma este még küzdök egy kicsit,mert a tegnap elmaradt munkámat nem végzi el más, sajnos.
KépKép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. október 16. 23:59

Szia Rita!

Nagyon örültem, ahogy megláttam mit találtál! A koreaiak az ilyen témájú sorozataikat nagyon jól meg tudják csinálni!
Izgalmas, odaköti az embert a székhez, ágyhoz. :-)
Köszönöm szépen az eddigieket!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (8/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 17. 5:24

Zsu, mindennel egyetértek, nem is tudok érdemben hozzátenni ehhez a témához.
Esetleg annyit, hogy Kang apukája bosszúból, a régi sérelmek miatt, amikor térden
állva kellett bocsánatot kérnie a főbérlőtől, vetette meg a házat a fiával. Sok-sok
év után az tette boldoggá, hogy megérhette, hogy a főbérlő a családjával egy kis
alagsori szobában kell, hogy meghúzza magát. A koreai sorozatokban a bosszú is
imádott téma. Félelmetes, hogy egy életen át dédelgetik a sérelmeiket, vigyázva,
nehogy elfelejtődjön. Sőt generációkon keresztül képesek életben tartani, ha még
nem sikerült megfelelően revansot venni valamiért.

Hogy kioktatta Kang a nyomozót, hogy nem jól állt bosszút:

Kép
Kép
Kép

Zsu, még az jutott eszembe, hogy téged érdekel Korea történelme is. Amikor Kang egy
japán újságírónak adott interjút, és az Dokdo-ról és annak tulajdonjogáról kérdezte,
akkor szét kellett néznem a neten, mert nem minden volt világos az angol feliratból.
Több mindent találtam a szigettel kapcsolatban, végül a Koreai Kulturális Központ oldalán
talált szöveget használtam a fordításhoz. Nem hosszú az írás, de nagyon érdekes:

http://www.koreaikultura.hu/dokdo-sziget-tortenete/

Kép
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég