The Chaser / Az üldöző (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 10:36

ququcs írta:Szerbusz Rita, köszönöm az új részt és kellemes vasárnapot kívánok!! ^:)^ :movingflower:

Szia Éva! Nagyon szívesen!

Neked is szép napot kívánok!


%%- :littlehearth: %%- :D %%- :littlehearth: %%-
mamoca13
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:15

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: mamoca13 » 2016. október 9. 11:20

Kedves Rita!!!
Nagyon aranyos vagy, de valahol félreértés történhetett, merrt nekem március 14-én van a szülinapom :)
Azért köszönöm, elteszem akkorra :)
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016. október 9. 13:08

Szervusz Rita Kedves!

Köszönöm szépen a The Chaser 5. részének a feliratát. Üdv: csabamama2 :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 14:58

mamoca13 írta:Kedves Rita!!!
Nagyon aranyos vagy, de valahol félreértés történhetett, merrt nekem március 14-én van a szülinapom :)
Azért köszönöm, elteszem akkorra :)

Kedves Mamoca!
Akkor március 14-én is megtartjuk!


:movingflower: :movingflower: %%- %%- ;) %%- %%- :movingflower: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 14:59

csabamama2 írta:Szervusz Rita Kedves!

Köszönöm szépen a The Chaser 5. részének a feliratát. Üdv: csabamama2 :)

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen az 5. részt!
Már kitettem a 6. feliratát is!


%%- @};- %%- :littlehearth: %%- @};- %%- :littlehearth: %%- @};- %%- :littlehearth:
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Darinka » 2016. október 9. 15:43

Köszönöm szépen.
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. október 9. 15:49

Köszönöm Rita az 5.-6. részek feliratát. ^:)^
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 15:50

Darinka írta:Köszönöm szépen.

Nagyon szívesen!

:littlehearth: :littlehearth: :-h :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 15:52

Gabóci5 írta:Köszönöm Rita az 5.-6. részek feliratát. ^:)^

Gabi! Nagyon szívesen a feliratokat!

%%- :flower1: :) :flower1: %%- :flower1: :D :flower1: %%-
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. október 9. 16:47

Kedves Rita! Köszönöm szépen a heti frisset.Bevártam a két részt,mert az előzőek alapján gyorsan elfogy .Szép napsütéses fényképezős délutánt kívánok.Nagyi :-h :-bd :ymhug: B-)
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: chain » 2016. október 9. 17:02

Üdv.
Köszönöm szépen az 5-6. részek fordítását.
Marika58
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 10:09

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Marika58 » 2016. október 9. 17:08

Kedves Rita!
Köszönöm az újabb két rész fordítását. Nagyon izgalmas sorozat.
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 9. 17:13

Kedves Rita! Köszönöm a folytatást! A 3-4- részben nagyon bonyolódnak a dolgok. Azon gondolkodtam,hogy láttam-e hasonló sorozatot. A Ghost vagy Phantom jutott eszembe. Abban egy hacker bonyolította a történetet, és nagyon izgalmas,szövevényes az is. S lám,nem véletlenül jutott eszembe! A The Chaser harmadik epizódjában, amikor az anya tévét néz, akkor épp a Ghost volt az adásban. So Ji Sub nyomozóként látható.

Tetszik amikor egy csatorna, jelen esetben az SBS ilyen ötletesen reklámozza saját sorozatait. The Chaser hétfőn, kedden, a Ghost ugyanakkor szerdán és csütörtökön volt műsoron.

Az Üldözőben undorító a politikusok gátlástalansága. Ahogy írod is a pókerarc mindent leplez.
Spoiler: mutasd
Illetve akkor színlel megbánást, amikor a vélt, vagy valós bűneiről mesél, meglehetősen álszent módon. De ez nyilván csak kampányfogás.
Az énekes viselkedése nagyon megtévesztett a bíróságon. Komolyan elhittem,hogy bántja a lelkiismeret. Ha nem súgja oda az ügyvédnek,hogy éhes, hát elhiszem az alakítását.

De csoda?! Hisz az apa is bedőlt az elnökjelölt "őszinteségének".
Úgy gondolom, nekünk átlag kisembereknek elképzelésünk sincs a hatalmon lévők eszközeiről. Ezért is jó,hogy vannak ilyen sorozatok.
Nem árt felvértezni magunkat ilyen trükkök és ármányok ellen.

Tetszett,hogy az apa megnézte a telefonon lévő videót. Igaz,hogy visszafordíthatatlan tragédia érte, de nem baj,hogy tisztul a kép.
Szerintem ez újabb erőt ad neki, hogy küzdjön. Eddig abban a hitben volt,hogy megbosszulta a gyilkost, most azonban újabb kihívás áll előtte.

Ma estére is megvan a szórakozás! ^:)^

Kellemes hetet kívánok! Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 17:20

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen az 5-6. részek fordítását.

Szia! Nagyon szívesen az újabb részeket!

%%- :movingflower: %%- :D :) :-h %%- :movingflower: %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 17:36

Marika58 írta:Kedves Rita!
Köszönöm az újabb két rész fordítását. Nagyon izgalmas sorozat.

Kedves Marika!
Igen, nagyon izgalmas, de e két rész megnézése után még izgalmasabbnak fogod
találni.

Nagyon szívesen a feliratokat!


Hyera sokat tanult a főnökétől. Simán ráküldi az adóhatóságot az apja barátjára,
aki úgy szereti őt, mintha a lánya lenne, azért, hogy segítsen Kang képviselőnek:

Kép
Kép
margóanya
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. május 23. 19:21

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: margóanya » 2016. október 9. 17:54

Nagyon szépen köszönöm az eddigi részek fordítását :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 19:15

Kedves Zsu! Már nem is tudom, hogy mit mondjak a The Chaserről. Amennyire ódzkodtam a műfajtól,
annyira imádom most ezt a sorozatot. Még nehezen tudom megfogalmazni, hogy mi is az, ami ennyire
megfogott benne, de az biztos, hogy első helyen áll a zseniális forgatókönyv.


Hálátlan módon, azt már megszoktam, hogy nagyon izgalmas, hogy nagyszerű alakításokat láthatunk,
és hogy szövevényes a sztori. Most abban lelem örömömet, hogy új és új felfedezéseket teszek. Például
nagyon élvezem, hogy az adok-kapok egyensúlyban van szinte minden részben. Nem szeretem azokat a
sorikat, ahol mindig csak az egyik kap, az van elnyomva, leigázva, megalázva, megcsalva...... majd
az utolsó részben az addigi gonosz megbűnhődik, és a mi szívünknek is jut egy kis megkönnyebbülés.
De bizony néha még ez is olyan féloldalasra sikerül, hogy nem sok öröm van benne.

Bezzeg a The Chaserben mindenki van lent is, és fent is, sőt egyszerre két helyen is. Az egyik ellenféllel
szemben lent, a másikkal fent, de még az is változik jelenetenként. Emiatt haláli izgalmas az egész!
A másik felfedezésem, ami szintén örömmel tölt el, hogy a sok "fent-lent" és "szövevény" ellenére, nem
veszítem el a fonalat, pedig nálam ez könnyen előfordulhatna, féltem is egy kicsit tőle, de felesleges
volt aggódnom. Ez is a jó forgatókönyvnek köszönhető. Nem kapkodnak ide-oda, minden szálon halad
előre a történet, de úgy, hogy nem gubancolják össze, így mi sem gabalyodunk bele.

mikaz írta:Úgy gondolom, nekünk átlag kisembereknek elképzelésünk sincs a hatalmon lévők eszközeiről.
Ezért is jó,hogy vannak ilyen sorozatok.
Nem árt felvértezni magunkat ilyen trükkök és ármányok ellen.

Egyetértek veled!!!
Még mindig hihetetlen számomra, hogy mit megengedhetnek maguknak emberek. Ennek kapcsán az a
mondás jutott eszembe, hogy "magasról nagyot lehet esni", de úgy módosítva, hogy "magasról lehet csak
igazán mélyre süllyedni". A családtagok még egymást is a markukban tartják, zsarolják egymást nyakra-
főre, fenyegetőznek... Milyen világ a hatalmasoké? Undorító!

Nagyon szívesen az újabb feliratokat! Jó szórakozást kívánok hozzájuk! Én is kellemes hetet kívánok!

Igaza volt az apósnak, hogy a veje az ő széke után ácsingózik. Akkor nem értettem, hogy miért? Buta
fejjel azt gondoltam, hogy az elnöki poszt magasabb, befolyásosabb pozíció, mint egy cégelnökéé. Nem
így van! Kang képviselő felnyitotta a szememet a 6. részben (nem mondja ki, hogy az apósa helyére fáj
a foga, de miközben beszél, az após irodáját mutatják):

Kép
Kép
Avatar
annamama
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:38

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: annamama » 2016. október 9. 20:21

Kedves Rita koszonom az 5-6 rész feliratát...:)...Szép és pihenteto estét kivánok en csak majd napvilágnál nézzem meg az uj részeket mert aludni is akarok és ezt a sorit nézzve este, garantált az éjszakai ébrenlét...mert ugy fel tudja spanolni az ember lánya idegeit hogy ott akkor aztán nincs alvás.....:)...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 20:23

margóanya írta:Nagyon szépen köszönöm az eddigi részek fordítását :)

Nagyon szívesen!

:littlehearth: :littlehearth: :) :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 20:33

annamama írta:Kedves Rita koszonom az 5-6 rész feliratát...:)...Szép és pihenteto estét kivánok en csak majd napvilágnál nézzem meg az uj részeket mert aludni is akarok és ezt a sorit nézzve este, garantált az éjszakai ébrenlét...mert ugy fel tudja spanolni az ember lánya idegeit hogy ott akkor aztán nincs alvás.....:)...

Kedves Anna! Nekem ez a hat rész arra is jó volt, hogy a kezdeti ájulatomból magamhoz
térjek. Már megszoktam, hogy olyan dolgok történnek benne, amik létezéséről sejtésem
sem volt. Ezeket lerendeztem magamban, most már csak az akciókra, az eseményekre,
a történet alakulására figyelek. Szerencsére a szívfájdító részt letudtuk az elején. Most
már csak a nyomozóért kell drukkolnom, a többi egy hajítófát sem ér!

Nagyon szívesen a feliratokat! Jó szórakozást holnapra!

Milyen kifejező ez a kép. A két nő, és köztük a férfi, aki mindkettőnek kellene:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. október 9. 20:53

Köszönöm az újabb részt, ezt most holnapra hagyom, mert nem hiszem hogy éppen alváskönnyítő....ahhoz túl izgalmas és csak azon agyalnék
Az 5. részben úgy az ügyész képébe másztam volna grrrrr. Lélegzetelállító volt, ahogy a nyomozó fölhívta értekezlet közben a főbűnöst...azta...micsoda pillanatban fejezték be...majd holnap okosabb leszek.! Jó éjszakát mindenkinek, és kellemes hetet. Rám kacsavágás vár...a mai napot megúsztam :-ss :ymhug: i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 9. 22:28

Kata,az 5. rész valóban izgalmasan ért véget!
Ez egy hullámvasút. Egyszer fent, egyszer lent, de haladunk előre.
Spoiler: mutasd
Szerencsére van remény,hogy követték az orvos autóját, s lesz ebből a helyzetből is kiút.
Érdekes lépés volt az elnökjelölt vallomása. Micsoda véd- és dacszövetség alakult közte és a felesége között.
A forgatókönyv zseniális ötlete, hogy főhősünk a gyilkossági csoport tagjaként nagyon jó logikával és tapasztalattal kezdett a bizonyítékok felkutatásába. Visszafelé fejti fel a szálakat.
Kicsit zavar,hogy az újságíró a bűnös család tagja. Ezt az ötletet már több sorozatban is alkalmazták.Szerintem enélkül is tökéletes lenne a forgatókönyv. Neki biztos borzalmas érzés lesz szembesülni az igazsággal. De sokkal jobban sajnálom Baek Hongseok-ot. Ennyi tragédia után még a legjobbnak hitt barát árulása is! Szuper jól játszik Son Hyun Joo.
Egyébként a doki helyzete nagyon jól példázza, hogy a bűn útjáról már nincs visszatérés, egyre mélyebbre fog süllyedni.


Kata, kitartást a tervezett munkához! Azért a kacsákat sajnálom! Nem ennétek inkább spenótot? ;)) :-h
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 10. 6:54

Zsu! De jó, hogy említed a kiutat! Mondtam, hogy még nem tudom teljesen megmagyarázni,
hogy mik is azok, amik elvarázsolnak ebben az új műfajban. A többiek mellett, amit fentebb
írtam, a "kiutak" is elkápráztatnak! Olyan sokszor gondoltam már azt, hogy "na innen biztos,
hogy nincs kivezető út", aztán mindig volt, de még milyen! Persze kellett is, hogy legyen, hiszen
még a felénél sem tartunk a sorozatnak. Kíváncsi leszek, hogy a végső bukást, amelyből már
tényleg nem lesz kiút, mi fogja kiváltani, hogy jutnak el odáig.

Hogy milyen fantasztikus ez a sorozat, jól példázza az egy részben található kiutak száma.
Ahány kiút, annyi izgalommal teli jelenet. Ezek, amikről most írok, csak az 5. rész kiútjai, és
az időhiány miatt, nem is tudok mindről írni:

PK Jun telefonjának birtokában, a sógort nem hatja meg Kang próbálkozása a kiegyezésre:

Kép
Kép

Mivel már nincs több aduász Kang kezében, jön Hyera, aki megzsarolja a család régi barátját
egy jegyzőkönyv miatt. Ha megszerzik, Kang újra jó pozícióba kerül a felesége családjával
szemben:

Kép

A régi barát nagy bajban van, vagy odaadja a jegyzőkönyvet, vagy elveszíti a cégét. Azt hittem,
nincs más kiút számára, minthogy odaadja amit kérnek tőle, ekkor felhívta az após, aki kihúzta
a csávából:

Kép

Ő megmenekült, de a jegyzőkönyv nélkül Kang még mindig nagy bajban van, és már semmi nincs
a kezében, ami jó "tárgyalási alap lehetne". Erre egy váratlan fordulattal a felesége "rabszolgájává"
teszi magát, azzal, hogy elárulja neki a legnagyobb titkát. Nem tudhatta előre, hogy reagál erre
az asszony. Egy dologra építhetett csak, az asszony szerelmére. Hazardírozott, bejött neki! Ez a
"kiútötlet" fantasztikus volt. Végül is a felesége óvó szárnyai alá került Kang:

Kép

Aztán a két nyomozót is elkapják, de nagy szerencsével szabadulnak. A kiutat annak köszönhetik,
hogy a kretén ügyész nem akarja magát nagy bajba sodorni:

Kép
Kép

De még mielőtt szabad utat kapnának, a Főnök kiutat biztosít Beak nyomozónak, aki egy jósdában
lapul. A telefonbeszélgetésük után nem teszi le a telefont, ezért Baek meghallja, hogy a barátja
kényszerből hívta, így időben el tud menekülni. Ez is egy zseniális kiút volt!

Kép

Végül Baek nyomozó a főellenség kezébe kerül, "innen már tényleg nincs kiút" mondhatnánk. Pedig
van, mert még 10 rész hátra van. Az innen való kiút nem olyan brilliáns, inkább csak a lelkünknek
esik jól:

Kép

Viszont a 6. rész egyik szabadulási ötletétől szintén leesett az állam. De jó volt! Ebből a helyzetből
van kiút? Van! Ez a jelenet, maga a kiút!!!! zseniális:

Kép

Legyen szép napunk!
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016. október 10. 8:10

Rita Kedves!

A 6. rész feliratát is nagyon szépen köszönöm. Úgy látom jó kis dorama lesz ez, jó szereplőkkel, már várom, hogy nézhessem:-)) Üdv.szeretettel: Ildikó :)
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Chaser / Az üldöző (2012) (4/16)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. október 10. 9:46

Szia Rita!
Jottem az ujabb reszek felirtaert,"mert megerdemlem." =)) Bar,ha arra gondolok,hogy elszurtam a keret megrendelesemet,hat....(rossz kodot irtam,most ujra kell inteznem)
Nagyon izgalmas ez a sorozat,fantasztikus a forgatokonyve,na meg a szineszek is,koszonom a munkadat.
Varakozas kozben belekezdtem a Painter of the wind c.sorozatba,ez is nagyon tetszik,annak ellenere,hogy parszor megnyiltak a konnycsatornaim.
Mivel ritkabban tudok jonni,mint elotte,csak most olvastam,hogy 5 nappal ezelott szulettel,milyen fiatal vagy! :D
Teljes szivembol kivanok Neked nagyon sok es boldog szuletesnapot! :ymparty:

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég