The Chaser / Az üldöző (online is nézhető)

Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2016. november 24. 10:12

Rita írta:
ququcs írta:Kedves Rita!
Erre jártam és végignéztem a fórumot, nagyon gondolkodom a Rookie Agent Rouge c. sorozaton. Eddig többnyire csak koreai sorozatokat néztem. Szeretem és hozzászoktam a nyelvhez. Most belekezdek ebbe és kíváncsi vagyok milyen lesz, nem zavar e majd a nyelv??
Köszönöm az ismertetőt, a fordítást.
Nagy ölelés érte!! :ymhug:

Szia Éva! Én is azt mondom, hogy vágj bele! Legfeljebb abbahagyod, ha nem tetszik.
Nem lesz harag belőle. Én is igazi koreai sorozat néző voltam, mereven elutasítottam,
hogy változtassak, most meg már nem tudnék csak egyféle nyelvből fordítani. Nekem
sokkal jobb így, hogy nyitottabb lettem. Élvezem nagyon!

Vonatkoztass el a nyelvtől, csak a cselekményre koncentrálj, és akkor egy idő után már
nem is tartod a nyelvet furcsának. Különben nekem a koreai sem tetszett azonnal, de
a stílussal, a beszédmodorral még több gondom volt. Nem állhattam, hogy hangoskodnak,
nyafognak, affektálnak, rikácsolnak... A kínaiak "halkabbak", és a mandarint nagyon
megszerettem. Most ez a kedvenc ázsiai nyelvem, azon belül is a kínai mandarin.

Kíváncsian várom, mit fogsz hozzá szólni!

Kép

Igen belevágok, begyűjtöm és nézni fogom! Jelenleg úgysincs befejezett, letöltött sorozatom amit néznék!! :) :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 24. 19:15

Kép
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: madaras » 2016. december 17. 18:20

Kedves Rita ! :)
Köszönöm a lehetőséget - a feliratot és a letöltést. Ennel most tényleg nekiállok, mert jónak igérkezik, \m/ @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 17. 18:42

madaras írta:Kedves Rita ! :)
Köszönöm a lehetőséget - a feliratot és a letöltést. Ennel most tényleg nekiállok, mert jónak igérkezik, \m/ @};-

Kedves Madaras! A videókat is és a feliratokat is nagyon szívesen!
Ez pont olyan sorozat, ami nem köthető nemekhez. Jól teszed, ha belevágsz.
Szerintem nem fogod megbánni.

Jó szórakozást kívánok!


Kép
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: madaras » 2016. december 20. 12:52

Kedves Rita ! :-h
Megnéztem az első két részt - rendkívül szomorúan indul a történet. Az meg egyenesen kiakasztó, hogy létezik olyan orvos, aki képes gyilkolni - ilyent még nem láttam egyetlen doramában sem.
Köszönöm Neked a feliratokat - és karácsony közeledvén küldöm Neked saját gondolataimat - és jókívánságaimat - ezek egy kicsit hasonlóan szomorúan hangzanak.
Kép

Kívánok Neked és családodnak áldott karácsonyt és sikerekben bővelkedő új évet !
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 20. 18:48

Kedves Madaras! Nagyon szépen köszönöm a köszöntőt és a jó kívánságaidat!

Megható, ha valaki saját készítésű ajándékkal, vagy a Te esetedben, saját verssel
lep meg, mert abban jócskán benne van a készítője, Te magad is! És ahogy máskor
is, nagyon tetszett a költemény, kicsit valóban szomorú volt, de méltó az ünnephez.

Én is kellemes karácsonyi ünnepeket, és még szebb, még boldogabb újévet kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 20. 18:55

Az Üldözőnek valóban nagyon kemény a kezdete, de aki azt a pár részt "túléli",
az egy végtelenül izgalmas, ugyanakkor egy hihetetlenül mocskos, korrupt,
gazemberekkel teli világba csöppen, ahol csak tátja a száját, és azt hajtogatja,
hogy "Ilyen van?"

Nagyon izgalmas és fordulatos, nem lehet unatkozni mellette!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. december 28. 0:23

Kedves Rita, kedves Fórumozók!
A figyelmetekbe ajánlok egy szenzációs vígjátékot. Biri ma este tette ki a Hazudós című filmet. Liar
Én már tudtam a tervről, s nagyon vártam. Rögtön meg is néztem. Fergeteges! Joo Jin Mo a főszereplő, de az egész szereposztás parádés. Ebben a filmben is nyomozót játszik Son Hyun Joo. Egészen más oldaláról ismerhetjük meg, s mondhatom itt is tökéletes.
A fordító szilveszteri ajándéknak szánta!
Én pedig ezzel az ajánlóval kívánok Nektek nagyon vidám Szilvesztert és Boldog Új Esztendőt! :-h Zsu
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. december 28. 9:17

szia mikaz..de jó, hogy megemlíted..el is felejtkeztem a meglepiről...más sorit nézek Biritől...szilveszterre kell a kikapcsoló film, hogy az új évet vidámabban kezdhessük... :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 28. 18:43

Köszi Zsu az ajánlót és a jókívánságaidat!

Neked is Boldog Újévet kívánok!


2017 a kakas éve lesz:

Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2016. december 29. 12:48

[b]Szerbusztok fórumozó társak és Rita!
Mikaz az ajánlott filmet megkeresem Biri oldalán, köszönöm!
Boldog új évet kívánok mindenkinek, találkozzunk jövőre is itt! :ymhug:
Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. december 29. 14:46

Zsu! Köszönöm az ajánlásodat, már meg is néztem a Hazudóst. Nagyon szórakoztató volt :D Jó volt látni Ju Jin-mot más szerepben, és különösen ebben a topikban szembesülni a két különböző rendőrt alakító Son Hyeon-ju-nal.

Neked és minden fórumozó társamnak Boldog Újévet Kívánok!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. december 29. 20:03

Sziasztok!
Ugye Gabóci, milyen jó kis film! Épp a szilveszteri vidámkodáshoz való.
A nyomozót én is szívesen láttam ebben a szerepben.
Rita, úgy látom a The Chaser is szóba került a másik blogon!
Bárki nézi, nem fog csalódni. Sajnos az aktualitása sem veszített, sőt jelenleg épp elnökváltás zajlik Dél-Koreában.
Azóta megnéztem a The K2-t is. Az is épp a korrupt politikusok világát tárgyalja.

Olyan jó,hogy a filmeken keresztül is felvilágosítják a polgárokat.
Talán ezeknek is köszönhető,hogy kulturált és eredményes tömegdemonstrációk voltak a közelmúltban.

BUÉK
KépKép
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: madaras » 2017. január 5. 19:15

Kedves Rita ! :)
Most álltam neki intenzívebben a sorozatot nézni - a 8. résznél tartok. Az eleje tragikusan. melankolikusan indult, most viszont egyre izgalmasabb. Egyre inkább jó ez a sorozat - azt hiszem belelendülök. :ympeace:
Az ember elgondolkodik - miért van az, hogy minél hatalmasabb valaki, annál gonoszabb - és miért kell annak még több, akinek már úgy is sok van a birtokában ? Ez egy kitalált történet - ám sajnos a valós élet is hemzseg hasonló történetektől.
A politikánál mocskosabb dolog alig ha van - tiszta szívű, talpig becsületes politikus talán nem is létezik.
Köszönöm az eddigi részeket - most viszem a többi részeket is - amit nagyon köszönök. :YMAPPLAUSE:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 5. 20:51

madaras írta:Kedves Rita ! :)
Most álltam neki intenzívebben a sorozatot nézni - a 8. résznél tartok. Az eleje tragikusan. melankolikusan indult, most viszont egyre izgalmasabb. Egyre inkább jó ez a sorozat - azt hiszem belelendülök. :ympeace:
Az ember elgondolkodik - miért van az, hogy minél hatalmasabb valaki, annál gonoszabb - és miért kell annak még több, akinek már úgy is sok van a birtokában ? Ez egy kitalált történet - ám sajnos a valós élet is hemzseg hasonló történetektől.
A politikánál mocskosabb dolog alig ha van - tiszta szívű, talpig becsületes politikus talán nem is létezik.
Köszönöm az eddigi részeket - most viszem a többi részeket is - amit nagyon köszönök. :YMAPPLAUSE:

Kedves Madaras! Pontosan megértem, amit írsz, mert én is ugyanezt gondolom, és le is
írtam, mint te. Csak még a rendőrség, és az ügyészség korrupcióját is hozzátettem.
Az adófizetők pénzéből fizetik őket, és az lenne, a dolguk, hogy a népet szolgálják, erre
a hatalmasok talpát nyalja mind, és mindegyik a maga pecsenyéjét sütögeti. Szörnyű volt,
amit a sorozatban láttam. Semmi kétségem nincs, hogy az életben is ugyanez van. Nem
hiszem, hogy eltúloztak volna valamit is.

Ez volt az első sorozat, amikor elkezdtem émelyegni attól, amit hallottam. Nem vicc!
Átéltem. Utána néztem, a 13. részben történt, egy sajtótájékoztató közben. Undorító
jelenet volt az is. Még soha előtte nem láttam és nem is fordítottam ilyen jellegű sorit,
ezért nagyon megülte a gyomrom.

Hátborzongató, de nagyon izgalmas Az Üldöző. Örülök, hogy bepillantást nyerhettem a
befolyásos, nagy hatalmú emberek életébe is.

Örülök, hogy nem adtad fel! Jó szórakozást a többi részhez is! Még nagyon sok minden
vár rád!


Kép
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Darinka » 2017. január 15. 15:11

Nagyon szépen köszönöm.:)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 15. 15:14

Darinka írta:Nagyon szépen köszönöm.:)

Nagyon szívesen!

:flower1: %%- :) %%- :flower1:
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: madaras » 2017. január 15. 15:16

Kedves Rita ! :)
Végére értem a sorozatnak. Azt kell hogy mondjam, hogy maga a történet, a forgatókönyv és a szereplők valóban megérdemelték a díjakat. Amilyen kilátástalanak látszott az eleje - a történet előrehaladtával egyre inkább nőtt a remény, hogy győzni fog az igazság.
A főszereplő - Son Hyun Joo - játéka mellett én több ragyogó színészi alakítást is láttam. Ilyen volt például az após-elnök játéka - és természetesen a negatív főszereplőé, az elnökjelölté is.
Tetszettek azok a "filozofikus" párbeszédek, melyekben az "ellenfelek" igyekeztek egymást meggyőzni - magvas gondolatokat tartalmaztak. Ugyanúgy jó volt hallgatni a "nyomozó" csapatot - akik néha reménytelennek tűnő helyzetükben sem feledkeztek meg a humorról - ebben élen járt az alakulat hölgy tagja. Sok igazságot és persze humort is tartalmaztak azok a mondatok, melyek a vizsgáló ügyész szájából hangzottak el - aki - még az erős ellenszélben is - végig kitartott elhatározása mellett.
Az is pozitívum, hogy a koreai sorozatoknál jelentkező típushibák - amiket is most nem akarok felsorolni - szinte teljesen hiányoztak ebből a sorozatból. Jó lenne hinni, hogy az igazság, a jóság - ha nehezen is - de legyőzi a rosszat, a gonoszt...
Érdemes volt ide jönni - választásom helyességét az is igazolja, hogy látok itt hasonló ízléssel megáldott hozzászólót - mikazt - akit üdvözlök.
Örülök, hogy láthattam - amit nagyon köszönök Neked. :) @};- :YMAPPLAUSE: :flower1: :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 16. 16:54

Kedves Madaras! Nagyon örülök neki, hogy nem okozott csalódást a sztori! Magam is úgy
voltam régen, és egyre inkább újra látom elterjedni azt a nézetet, hogy csak vidámat, csak
szépet, és jót akarnak látni a nézők a sorozatokban, kerülik a melodrámákat, drámákat.
Azt mondják, hogy ha már a hétköznapokban nem lehet kitérni a rossz dolgok elől, legalább
a szabadidejükben ne kerüljön a szemük elé. Mondom, régen én is ezt vallottam, és nem
néztem komolyabb sztorikat, de már tudom, hogy nem tettem jól. Egyre több műfajt fordítok,
és mindegyikben megláttam a szépet, a jót, a számomra hasznosat. Mindegyik részesített
olyan élményben, amit egy vígjáték nem tud megadni. Rájöttem arra is, hogy nem csak nevetni
jó. Mindenféle mély érzelmet élvezettel élek meg a különböző műfajok nézése közben. Olyan
érzésem van, mintha gátakat szakítanának fel a lelkemben.

Az Üldöző is rengeteg pluszt adott, és rengeteget tanultam belőle. Az sem baj, hogy émelygett
a gyomrom a Képviselő gyomorforgatóan hazug beszédétől, amit levágott a pont ellene rendezett
sajtótájékoztatón a gyanútlan nép előtt. Örülök, hogy beleláthattam a képviselők, ügyészek,
ügyvédek, rendőrök, hatalmasok, befolyásosok életébe. Legalább tudom mihez tartani magam.
És ahogy Te mondtad, egy ilyen fájdalmasan realista sorozat is tud reményt adni, hogy talán
egyszer a jó, az igaz, le tudja nyomni a gonoszt, a hazugot.

Nagyon szívesen a feliratokat! Örülök, hogy itt jártál!

Kép
Hetti
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:51

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Hetti » 2017. február 6. 14:12

Kedves Rita! A férjem nevében is köszönöm a munkádat! :) Valóban egy nagyszerű sorozat volt, mindkettőnknek nagyon tetszett.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 6. 17:46

Hetti írta:Kedves Rita! A férjem nevében is köszönöm a munkádat! :) Valóban egy nagyszerű sorozat volt, mindkettőnknek nagyon tetszett.

Kedves Hetti! Mindkettőtöknek nagyon szívesen! A The Chaser valóban olyan sori
volt, hogy a nők, és a férfiak érdeklődésére egyformán tarthatott igényt. Nem volt
benne romantika, ami valljuk be mindig a nők elcsábítására kerül be egy sorozatba.

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 11. 21:21

Kedves Rita!

Igaz,​ ​kicsit késve, de szeretném megköszönni a The Chaser fordítását!!

​Remekül felépített dráma volt, remek színészekkel. A kivételesen jó alaptörténet, nagyszerű élményt nyújtott. Nagyon jól ábrázolt a családi szeretet, a politika sötét oldala, a kétségbeesés, az igazság, a barátság, a hit, a hűség.. szóval minden, amit a dráma közvetít.

​​Son Hyun Joo fantasztikus ​színészi ​játéka abszolút levett a lábamról. ;) ​Nem kevésbé​ ​Kim Sang​ ​Joong, akit kiváló színésznek tartok.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 11. 22:06

Danna írta:Kedves Rita!

Igaz,​ ​kicsit késve, de szeretném megköszönni a The Chaser fordítását!!

​Remekül felépített dráma volt, remek színészekkel. A kivételesen jó alaptörténet, nagyszerű élményt nyújtott. Nagyon jól ábrázolt a családi szeretet, a politika sötét oldala, a kétségbeesés, az igazság, a barátság, a hit, a hűség.. szóval minden, amit a dráma közvetít.

​​Son Hyun Joo fantasztikus ​színészi ​játéka abszolút levett a lábamról. ;) ​Nem kevésbé​ ​Kim Sang​ ​Joong, akit kiváló színésznek tartok.

Még most is kiráz a hideg...amilyen profin alakította mind a férj, nyomozó, és menekült és bosszúálló karakterét. Nagyon örülök, hogy láthattam...annyi minden eszembe jut, ha csak ránézek! tolulnak fel minden rezzenés, esemény érzés...biztosan újra fogom nézni, ha majd tudok maratonozni, két három részenként! Talán most majd menne gyorsabban is..de akkor egyenként is elég volt megemészteni az biztos... :-bd x_x i-) (-| :movingflower: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 12. 14:13

Danna írta:Kedves Rita!

Igaz,​ ​kicsit késve, de szeretném megköszönni a The Chaser fordítását!!

​Remekül felépített dráma volt, remek színészekkel. A kivételesen jó alaptörténet, nagyszerű élményt nyújtott. Nagyon jól ábrázolt a családi szeretet, a politika sötét oldala, a kétségbeesés, az igazság, a barátság, a hit, a hűség.. szóval minden, amit a dráma közvetít.

​​Son Hyun Joo fantasztikus ​színészi ​játéka abszolút levett a lábamról. ;) ​Nem kevésbé​ ​Kim Sang​ ​Joong, akit kiváló színésznek tartok.

Kedves Danna! Nagyon szívesen a fordítást!

Egyetértek az általad leírtakkal. Ha nem lett volna a rengeteg méltató kritika, és a magas nézettség,
nem kezdtem volna bele, soha nem kedveltem a ezt a műfajt. Boldog vagyok, hogy belevágtam! Most
már azt is tudom, hogy ezt az általam eddig nem sokra tartott zsánert is képes vagyok kedvelni.

Mindkét színész fantasztikus volt! Eddig nem ismertem őket. Élvezettel néztem a játékukat. Volt női
kedvencem is, Kim Sung Ryung (Jisoo) személyében, akit a You're Beautifulban kedveltem meg.

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 12. 21:29

Szia Rita!
És milyen jó, hogy a fenntartásaid ellenére bevállaltad a sorozat fordítását! Valójában minden van benne, ami a zsánerhez tartozik, ugyanakkor műfajilag nehéz besorolni.

Kim Sung Ryung nekem Baek Do Kyung-ként emlékezetes (Queen of Ambition) ami egyébként egy egészen elképesztő dráma. 8-|
Son Hyun Joo a sorozatban nyújtott alakításáért három díjat is bezsebelt. Tud valamit. ;)
Kim Sang Joong kiválóságát is díjazták. Ugyancsak ráfért már. :-? Számomra emlékezetes mint, Lee Jin-Pyo (City Hunter); Kim Han Joo (Golden Rainbow); Oh Goo-Tak (Bad Guys)... etc. :-bd

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég