The Chaser / Az üldöző (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 13. 15:07

Szia Danna! Igen, nehéz besorolni, de bármilyen műfajt említek, amiből volt benne,
azt egyiket sem értékeltem eddig: akció, politikai, krimi, thriller, bosszú...

Nálam az az érdekes, hogy kb. hat éve vagyok ázsiai sorozat néző, de ebből öt év a
fordítással ment el. Azóta pedig csak azt nézem, amit le is fordítok. Tehát a velem
egy időben kezdett rajongók közül messze én láttam a legkevesebb sorozatot. Pontosan
55 darabot az öt év alatt. Ennyit fordítottam le ez idő alatt. Ezért van az, hogy sok
híres színészt egyáltalán nem láttam még szerepelni. Például Kim Nam Gil. Az újakat
meg már egyáltalán nem ismerem.

Egyébként mindhárom színészt, és színésznőt szívesen fordítanám újabb drámában!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 13. 19:33

Szia Rita!
Ez valóban érdekes.. más szemszögből közelíteni a doramák félé. Nyílván sok energiába, és időbe kerül a fordítás. 55 sorozat fordítása.. félelmetes! Kalapot emelek! Kép

Én például dara párti vagyok, belegondolva pár nap alatt végig lehet nézni egy átlagos hosszúságú sorozatot, ami mögött hónapok munkája van.

Kim Nam Gil.. Bidamként egy "legenda". Elképesztő alakítást nyújtott, hab a tortán, hogy szabad kezet kapott a karakter megformálásában.
Kép

Egyébként én például kifejezetten szeretem az OCN által készített sorozatokat. Abszolút nem érdekel, hogy melyik "ügyeletes" virágfiú/férfi játszik egy adott sorozatban, leginkább a témára vagyok fogékony. :) Tehát nem a "külcsín" az ami vonz, inkább a tartalom. ;)

Egyébként mindhárom színészt, és színésznőt szívesen fordítanám újabb drámában!


Remélem találsz valami kedvedre való sorozatot, a "hármasoktól". :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 14. 5:06

Danna írta:Én például dara párti vagyok, belegondolva pár nap alatt végig lehet nézni egy átlagos hosszúságú sorozatot, ami mögött hónapok munkája van.

Nekem a maraton nem jöhetett szóba. A legjobb sorozatból sem tudtam három-négy résznél többet
megnézni egy nap. Nem tudok "csak" ülni és nézni, fel kell állnom, csinálnom kell valami mást is,
majd utána visszaülni. Szinkronizált filmeken, műsorokon nőttem fel, kötöttem, olvastam, tanultam,
vagy vasaltam közben, szóval inkább csak a fülemmel tévéztem. A feliratok miatt ez nem lehetséges,
a szememre is szükség van, így a kezeimet sem foglalhatom le mással. Bezzeg ha fordításról van szó,
egész nap tudnám csinálni.[

Danna írta:Remélem találsz valami kedvedre való sorozatot, a "hármasoktól". :-bd


Nevetni fogsz! Az I Do, I Do-t már nagyon régen fordítottam, amiben nagyon megszerettem Lee Jang Woo-t.
Azóta is "vágyom rá". Őt szeretném legelőször!

Boldog Valentin napot!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 14. 17:47

Szia Rita!
Rita írta:
Nevetni fogsz! Az I Do, I Do-t már nagyon régen fordítottam, amiben nagyon megszerettem Lee Jang Woo-t.
Azóta is "vágyom rá". Őt szeretném legelőször!

Boldog Valentin napot!


Nahát! A minap járt a fejemben.. tündérien üdítő sorozat volt! Kedvem is lett újra nézni. Imádtam! :-bd
Nem kevésbé a The Greatest Love-t! Cha Seung Won zseniális színész, sokoldalú, fantasztikus kisugárzása van. Lehet kicsit elfogult vagyok? ;)
Kong Hyo Jin is nagy kedvenc.. Kijárt nekik a Legjobb Páros Díj! :) (Best Couple Award)

Kép

BOLDOG VALENTIN NAPOT!
Kép

Lee Jang Woo.. olyan szomorkás-vidám tekintete van. :littlehearth: Vajon ez adja a sármját?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 15. 6:35

Danna írta:Cha Seung Won zseniális színész, sokoldalú, fantasztikus kisugárzása van. Lehet kicsit elfogult vagyok? ;)
Kong Hyo Jin is nagy kedvenc.

Szia Danna!
Cha Seung Won is jöhetne! Nem vagy elfogult. Kong Hyo Jint is kedvelem, de rá nem fáj a fogam most.
Akkor már inkább Kim Sun Ah!

Danna írta:Lee Jang Woo.. olyan szomorkás-vidám tekintete van. :littlehearth: Vajon ez adja a sármját?

Igen!! De ha boldog és vidám, akkor ezerrel az, az összes fogával! Bírom nagyon!

Ha nem koreaiakat nézünk, akkor leges legelőször George Hu-val, Peter Ho-val vagy a kedvenc
párosommal Mike-kal és Aommal (thai Full House) fordítanék valamit. Aommal külön is!!

Ha sorozatról van szó: thai Goong! Már nagyon várom!

Szép napot mindannyiunknak!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 15. 19:31

Rita írta:
Cha Seung Won is jöhetne! Nem vagy elfogult. Kong Hyo Jint is kedvelem, de rá nem fáj a fogam most.
Akkor már inkább Kim Sun Ah!


Szia Rita! A The City Hall-ban mindketten játszanak. Sajnos, nem kényeztettnek el mostanság a színjátékukkal. :(

Rita írta:
Ha nem koreaiakat nézünk, akkor leges legelőször George Hu-val, Peter Ho-val vagy a kedvenc párosommal Mike-kal és Aommal (thai Full House) fordítanék valamit.


Sajnos nem igazán vagyok képben.... :( egyelőre. :) A koreai doramák mellett, többnyire skandináv és angol sorozatokat/filmeket néztem. :-?

Kellemes estét kívánok!!
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 18. 17:10

Kedves Danna! Elnézést kérek tőled! A fiam frissítette a fórumot, mert
muszáj volt, de valami miatt csak a csütörtöki helyzetet tudta visszaállítani.
Az azóta keletkezett hozzászólások eltűntek. Ne haragudjatok! Még soha nem
csinált frissítést, de már tudja, hogy legközelebb hogyan fogja tudni elkerülni,
hogy ugyanez megtörténjen.

Danna! Szerencsére olvastad amit válaszoltam neked, úgyhogy még egyszer nem
írnám le. Most megyek, és minden topikban elnézést kérek, ahol elveszett a
hozzászólás.


Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 18. 18:09

Szia Rita, semmi gond....... :)

Rita írta:
Hűha! Skandináv sorozatok? A tévében mennek, vagy azt is így nézed, mint az ázsiaiakat, vagy online?


Kép

Nos, nagyon szeretem őket! Kifejezetten jól összerakott, valós társadalmi dráma például a dán Borgen. Számomra különleges a svéd-dán Broen, egyszerűen imádom! Nagyot ütő sorozat. (Tűkön ülve várom már a 4. évadot! Az utolsó lesz, 2018-ra tervezik a bemutatót. Esetleg ha érdekel.. a hivatalos honlapja http://www.svt.se/bron?articles=30) Egyébként az nCore torrent oldalról töltöm le.
Továbbá izgalmas, körömágós a Trapped izlandi thiller. Kihagyhatatlan film például a Norvégiában játszódó Ördögsziget, a Millennium trilógia, Stieg Larsson svéd író művei alapján.. Akkor megemlíteném még a Könyörtelenek (Evil) svéd-finn drámát. Egy kis történelembe csöppenve.. dermesztő a Max Manus, és etc. sorolhatnám. Ha egy igazi különlegességre vágysz.. hihetetlen (sokkoló) a canadai, francia dráma az Incendies.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 18. 18:44

Danna! Te jó ég! Hogy tudtad elővarázsolni? Elmentetted korábban?

Köszi, hogy ezeket a filmeket megosztottad velünk! Egyelőre nem nem élek valük, mert még rengeteg
tervem van Ázsián belül, és addig csak azokat nézem, amiket fordítok is.

Most néztem meg a Broent az NCore-on. Látom, hogy szinkronos! Akkor ezek a magyar tévében mennek?
Látszik, hogy már vagy négy éve nem nézek tévét. Milyen nagyszerű, hogy már nemcsak amerikai filmeket
és sorozatokat vetítenek nálunk.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 18. 19:57

Rita....
igen, elmentettem.. és milyen jól tettem...... ;)
Megleptél.. nem is tudtam, hogy szinkronnal is megvan a Broen, habár csak az első évad. (Már a negyediket várom.) Soha nem nézek szinkronos filmeket, elveszti a "varázsát", de azt hiszem ezt már megírtam.
(Amúgy nekem kell a változatosság, képtelen lennék folyamatosan csak ázsiai sorozatokat nézni.)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 19. 7:41

Danna írta:Rita....
igen, elmentettem.. és milyen jól tettem...... ;)

Szia Danna! Tényleg nagyon jól tetted! :D
Danna írta:Megleptél.. nem is tudtam, hogy szinkronnal is megvan a Broen, habár csak az első évad. (Már a negyediket várom.) Soha nem nézek szinkronos filmeket, elveszti a "varázsát", de azt hiszem ezt már megírtam.

Igen, írtad, hogy nem nézel szinkronosan filmeket. Onnan tudom, hogy szinkronos,
hogy beleolvastam az egyik hozzászólásba (az nCore-on), és az illető épp a magyar
szinkront szidta.

Danna írta:(Amúgy nekem kell a változatosság, képtelen lennék folyamatosan csak ázsiai sorozatokat nézni.)

Ha csak néznem kellene, már én is rég ráuntam volna, mint ahogy elég hamar ráuntam
a koreaiakra is. De mivel fordítom is, nekem egy 45 részes sori (Rookie Agent Rouge)
megnézése két hónap 10 napig tart. Így lassabban megy a telítődés is. Én úgy biztosítom
magamnak a változatosságot, hogy megpróbálok minél több ázsiai ország filmterméséből
fordítani, és az eddig elhanyagolt és nemszeretem műfajokba is belekontárkodom. Illetve
újakat fedezek fel magamnak, mint a nagyon rövid animációk, vagy a rövidfilmek, vagy
a nagy szerelmem a dokumentumfilmek. Eddig ez az irány bevált. Nagyon jól szórakozom.

Ami még hatalmas lendületet ad az az itteni fórumozás. Ha dicsérik az embert, ha kedvelik
amit csinál, és meg is írják neki, akkor az valóban szárnyakat ad. A fordító legnagyobb
ellensége az érdektelenség! (Visszafelé is igaz! Ne várja egy fordító sem a sok hozzászólást,
ha nem áll szóba a nézőkkel.)

Szép vasárnapot kívánok!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 19. 12:05

lányok!!! olyan szép dolgokat tesztek ki a hozzászólás végén! :ymblushing: \:D/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 19. 14:28

Kata! Az én utolsó kettőm innen van:

http://www.dazzlejunction.com/greetings/weekend-glitters.php

Baloldalon vannak a kategóriák. Amit most látsz, az a weekend, vagyis a hétvége
képei. Nemcsak ennyi van, a legalsó kép alatt vannak az oldalszámok, lehet lapozni.

Kellemes vasárnapot!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 19. 15:11

Rita írta:Kata! Az én utolsó kettőm innen van:

http://www.dazzlejunction.com/greetings/weekend-glitters.php

Baloldalon vannak a kategóriák. Amit most látsz, az a weekend, vagyis a hétvége
képei. Nemcsak ennyi van, a legalsó kép alatt vannak az oldalszámok, lehet lapozni.

Kellemes vasárnapot!

Köszönöm!!
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 19. 21:20

Rita írta:
Ha csak néznem kellene, már én is rég ráuntam volna, mint ahogy elég hamar ráuntam
a koreaiakra is. De mivel fordítom is, nekem egy 45 részes sori (Rookie Agent Rouge)
megnézése két hónap 10 napig tart. Így lassabban megy a telítődés is.

Szia Rita! Aláírom.. :)

Rita írta:
Én úgy biztosítom magamnak a változatosságot, hogy megpróbálok minél több ázsiai ország filmterméséből
fordítani, és az eddig elhanyagolt és nemszeretem műfajokba is belekontárkodom.

Valószínűleg én is ezt tenném.. ;)

Rita írta:
..a nagy szerelmem a dokumentumfilmek.

Nagyon szeretem én is a tényeken alapuló, valóságos eseményeket feldolgozó, emberekről szóló filmeket.. nem kevésbé a természetfilmeket.
(Az Into the west az amerikai történelem kezdeteit, az európai bevándorlók hódításait, az új világ felépítését, mutatja be, ahogy az őslakosok világa lassan eltűnik. Dícséretes, hogy a szerzők további múltkutatásra ösztönöznek. Egyébként nagyon érdekelnek a letűnt világok kultúrák.) Kép

Rita írta:
Ami még hatalmas lendületet ad az az itteni fórumozás. Ha dicsérik az embert, ha kedvelik
amit csinál, és meg is írják neki, akkor az valóban szárnyakat ad. A fordító legnagyobb
ellensége az érdektelenség! (Visszafelé is igaz! Ne várja egy fordító sem a sok hozzászólást,
ha nem áll szóba a nézőkkel.)


Biztosra veszem, hogy hatalmas feltöltődést adnak a pozitív visszajelzések, és ösztönzőleg hatnak. Kép

További kellemes estét kívánok!
Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 19. 21:40

Kata írta:
lányok!!! olyan szép dolgokat tesztek ki a hozzászólás végén! :ymblushing: \:D/


Szia Kata! Ha szereted.. itt.. http://lemondedesgifs.over-blog.com/tag/gifs%20oursons/ is lehet szörfözni!! Kép

További kellemes estét kívánok!
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 20. 16:04

Danna! A gifeken látszik, hogy franciát tanultál.

A mostani dokumentum sorozatom utoldó része Guge elveszett királyságról fog szólni, de előbb
jön A só útja.

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 20. 19:45

Rita írta:
Danna! A gifeken látszik, hogy franciát tanultál.

Rita! Tényleg? Miből szűrted ezt le?
Kép

Rita írta:
A mostani dokumentum sorozatom utoldó része Guge elveszett királyságról fog szólni, de előbb
jön A só útja.

Már nagyon várom a teljes fordítást! Úgy tudom, ezzel a dokumentumfilm sorozattal nem mindennapi bepillantást nyerhetünk Ázsia régióinak világába. Nagy hála a fordításért!! :) :)

​Izgalmas téma Tibet elveszett királysága.......
Kép

http://alfahir.hu/felt%C3%A1rul%C3%B3_t ... g-20110524

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 21. 18:40

Szia Danna! A frissítéskor eltűnt maci alá is egy francia kifejezés volt írva, már nem
emlékszem, hogy mi volt az, és a "salut" is francia szónak tűnik. Ezekből gondolom.

Ennél a sorozatnál nem függnek össze a részek, úgyhogy magában is megnézheted
őket. Persze nem szeretnélek befolyásolni, legyen úgy, ahogy te akarod!

Már keresem az utódját a sorinak!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 22. 20:42

Szia Rita! :)
Ennél a sorozatnál nem függnek össze a részek..


O.K. Tudom, hogy nem összefüggő részekről van szó, de valahogy mégis azok.. hiszen a sorozat a világ legősibb kereskedelmi útvonaláról szól, ami nemcsak a kereskedelemben volt meghatározó. Az ötezer kilométeres út által nyerhetünk bepillantást ennek az óriási területnek a civilizációjába, történelmébe, kultúrájába..... (Valószínűleg az egyik fiammal fogom nézni, mindketten fogékonyak vagyunk a témára.)

Kép
Kép
Kép

Már keresem az utódját a sorinak!

​Kíváncsian várom!! Nagyon. Bízom a választásodban!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 22. 22:34

Hú Rita én is nagyon várom biztosan izgalmas lesz megint...újra sokat fogunk barangolni...és kíváncsi a kiszemeltedre is! :ymhug: :movingflower: :flower1: i-)
De most már tényleg megyek aludni....Jó éjszakát mindenkinek! :movingflower: :flower1: :flower1: :littlehearth:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 24. 6:14

Sziasztok Danna, Kata! Hazajöttek a "kinti" gyermekeim, ezért még a héten sem tudok
a folytatással foglalkozni. Jövő héten utaznak vissza, utána nekikezdek az 5. résznek.

Danna! Jó neked! A lányom meg volt fertőződve egy ideig Ázsiával, de mára már szinte
semmi nem maradt belőle (ő fertőzött meg engem is). A fiaimat viszont egyáltalán nem
bírom rávenni, hogy megnézzenek valamit az anyjuktól. Mindig megígérik, de aztán
elfelejtődik.

Péntek!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 25. 19:18

Szia Rita, semmi gond. Türelmesek vagyunk. Tényleg! ;) Eredetileg engem a kisebbik fiam vett rá arra, hogy nézzek sorozatokat.. és leragadtam. Még magam is kíváncsi vagyok arra, hogy meddig fog tartani ez nálam? :))
(Kezdtük a Yi San-nal, aztán jött a Gae Baek, Gaksital, Seoul 1945 és így tovább...... de hamarosan egyedüli "rajongó" maradtam. Viszont az általad fordított dokumentumfilm sorozat újra felkeltette az érdeklődését.) Egyébként az OCN által készített sorozatokat kedvelem. Nagyon. :-ss Annyira egyediek, sajátos hangulatúak, nem egy kaptafa.. Na de ízlések és pofonok.. @};- %%-

További kellemes hétvégét kívánok NEKTEK!!
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 26. 8:37

szia Danna! Igazad van az ONC lassan fogalommá válik...lassan egyetlen egy sorozatukat sem lehet kihagyni!!! :D \:D/ :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 26. 20:37

Kata58 írta
szia Danna! Igazad van az ONC lassan fogalommá válik...lassan egyetlen egy sorozatukat sem lehet kihagyni!!! :D \:D/ :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd


Szia Kata! Kép
Ezek szerint osztod a véleményemet​..​ ;) Köszönöm!! :) Én például nagyon reménykedem a Missing Noir M folytatásában.. :-w valahogy nem adott igazságérzetet. :-? Láttad? (A 38 Task Force is nagyon tetszett, mondhatni kellemes csalódás volt.. :-h )

Szép estét kívánok!!
Kép
:littlehearth: ;)) ;)) ;))

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 14 vendég