The Chaser / Az üldöző (online is nézhető)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. szeptember 26. 18:52

Sziasztok! most csak beköszönök, és örülök, hogy máris telik ez a topik is! :D .
gyönyörű felhőkkel találkoztál ma Rita, milyen csodás a rózsa is. Az ilyen üdítő pillanatokért igazán érdemes útra kelni. :D Ma Samukám is tünemény volt a postától nem messze, volt lehetőségem új szögből csinálni a szökőkút képét! Ma nem volt türelmetlen, sőt egy kicsit beszélgetni is tudtam egy nénivel. Olyan jó volt látni hogy mosolyog. Amit ma kellett mindent elintéztünk. Szombaton meg gazdagabb lett egy kabáttal, cipővel és gumicsizmával...igaz az erszényem meg soványabb lett, de nem bánom, mert mindent olyant sikerült venni, amit nagyon szeretettem volna a számára..
A desszert elkészült, és meg is ettük, viszont a befőzésből nem lett semmi. de most már mindegy... :) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 26. 19:00

haewon írta:Kedves Rita, egészen biztos voltam abban, hogy a The Chaser fordítását is nyomon követem és a lehetőségeimhez képest együtt haladok a feliratozással - sajnáltam, hogy nem keltette fel a fordítók figyelmét annak idején. Azonnal elkezdtem nézni,ahogy kitetted, s a székhez szegezett. Gyomorszorító és felkavaró, ami történik már az elején. A színészek játéka fantasztikus: Son Hyun Joo-t én az Empire of Gold hatalom éhes, gonosz Min Jae szerepéből ismerem csak, de Baek Hongseok nyomozó szerepében kétségbe esett, bosszúra éhes apaként fantasztikus, a Képviselő Úrral már több szerepében volt lehetőségem megismerkedni (mindenhol kitűnő alakítással), hasonlóan az Apóssal is. Gratulálok választásodhoz, én nyomon fogom követni a fordítást. Kellemes napot. haewon

Kedves Haewon! Az nagy szó, ha egy maratonos, "együtt-nézővé" válik, ha csak egy
sorozat erejéig is! Örülök, hogy így döntöttél!


Ha több ilyen jellegű sorozathoz lett volna már szerencsém, talán nem ver ennyire mellbe
engem sem, amit látok, de így kisebb sokként éltem meg már az első részt is, aztán a
másodikat is, de a csúcs a harmadik! Már lefordítottam, de még mindig nem jutottam az
ellenőrzés végére, és addig, amíg teljesen készen nem vagyok egy felirattal, addig nem
szoktam megnézni a következő részt, pedig alig várom, hogy belekezdhessek!

Azt hittem nagyjából tudom, mi folyik a politika színfalai mögött, a befolyással, hatalommal
rendelkezők világában és a hátterében, de ez a sorozat rá fog döbbenteni, hogy ez nagyon nem
így van. Az például máris zavar, hogy nem tudom, általánosíthatok-e? Nálunk is így mennek
a dolgok? Szeretném azt hinni, hogy mi nem vagyunk ennyire lealjasodva.

A színészek csodálatosak! A nyomozó feleségét játszó színésznő is annyira természetes.
És ami nagyon fontos, nem látok szétműtött arcokat! A végén már ez is visszatartott a koreai
sorozatoktól, nagyban hozzájárultak, hogy elforduljak Koreától.

Nagyon szívesen a választást és a fordítást is! Remélem lesz időd lépést tartani velünk!

Jaj, de tudja mindegyik, hogy mivel tudja zsarolni a másikat. És az az álszent duma!
De arra volt lelkiismerete, hogy megölessen egy lányt:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 26. 19:32

Gabóci5 írta:Rita! Tudom, hogy mindig minőséget választasz, ez most is így van, mégis vonakodva kezdtem bele. De ha már belekezdtem, nem tudom abba hagyni, a történet vezetés és a színészek játéka miatt. A téma az amitől borzongok, mert kiráz a hideg az emberi gonoszságtól ami a pénz, a népszerűség és a hatalom hajszolása körül van. Valószínűleg végig jól megírt a forgatókönyv, és ennek köszönhette a népszerűségét hazájában. A sötét oldalt ellensúlyozza a melegszívű nyomozó apuka,(erről már írtatok) és a körülötte lévő segítők. Tetszett és jó volt látni a feleséget, aki nem hibáztatja férjét a történtek miatt és nem gyűlölettel fordul el tőle a tragédia után, mint ahogy azt más dorámákban látni. Amit PK Jun tett az rettenetes, megbocsájthatatlan, de ez az álszent, hideg számító, embertelenség, csak az én érdekem számít, jellemzi a többi tettest is. Minden szónak, mondatnak jelentősége van, nincs benne üres járat semmi.
Veled tartok ismét!

Szia Gabi! Annyira örülök, hogy mégiscsak együtt leszünk! Azt is megértettem, amikor írtad,
hogy nem ilyen sorira van ingerenciád most. Nekem sem volt, azt elhiheted. De a te eseted is
jól példázza, hogy vonakodás ide, irtózás oda, a sorozat beszippant, ha elkezdjük nézni.


Sok dolog együttes hatására döntöttem el egy pillanat alatt, hogy ez lesz a következő sorozatom.
A két koreai fordítás kedvet hozott a nyelvre. Az, hogy nem találtam fogamra való kínait, újabb
löketet adott. A Ballerino-ban Lee Yong Woo is rátett egy lapáttal. A sok jó vélemény, a díjak, a
nézettség pedig meggyőztek. Az első három rész után meg egyenesen szerencsésnek érzem magam.

Az én szememben az asszonyt, Jisoo-t kivéve, mind a három férfi, akinek köze van Soojung
halálához, egyformán bűnös. Lehet, hogy a törvény előtt nem, nálam igen.

Jisoo ütötte el a lányt, de nem szándékos volt, hanem véletlen baleset. És úgy is viselkedett,
ahogy a legtöbb normális, balesetet okozó ember szokott. Megállt, kiszállt, aggódott, kórházba
akarta vinni, segíteni akart a lányon. Ha nincs mellette a pasija, akkor nem így viselkedett
volna. Benne legalább van emberség. De önálló erő, akarat már nincs. Elkényeztetett, gazdag
nő, apuci kicsi lánya (még mindig), aki helyett mindig mások gondolkodtak, és cselekedtek.
Ebben a helyzetben a szeretője, utána meg megint az apja. Ennek ellenére valami vonz Jisoohoz.
Szeretném megkedvelni.

Gabi! Nagyon jók megint a gifek!
A kamerák előtti álbaráti összeölelkezés. PK June meg nem
csak féreg, hanem gyáva féreg! Ennek ellenére jól tetted, hogy meggifesítetted, mert az őt
alakító KYW jól táncol itt is!

A thai Full House-ból Mike jutott eszembe róla. Már nem tudom, hogy Boszi, vagy Joe készítette-e
ezt a gifet, de ismét megköszönöm:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 26. 19:49

Kata58 írta:Sziasztok! most csak beköszönök, és örülök, hogy máris telik ez a topik is! :D .
gyönyörű felhőkkel találkoztál ma Rita, milyen csodás a rózsa is. Az ilyen üdítő pillanatokért igazán érdemes útra kelni. :D Ma Samukám is tünemény volt a postától nem messze, volt lehetőségem új szögből csinálni a szökőkút képét! Ma nem volt türelmetlen, sőt egy kicsit beszélgetni is tudtam egy nénivel. Olyan jó volt látni hogy mosolyog. Amit ma kellett mindent elintéztünk. Szombaton meg gazdagabb lett egy kabáttal, cipővel és gumicsizmával...igaz az erszényem meg soványabb lett, de nem bánom, mert mindent olyant sikerült venni, amit nagyon szeretettem volna a számára..
A desszert elkészült, és meg is ettük, viszont a befőzésből nem lett semmi. de most már mindegy... :) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata! Azonnal kiteszem a te fotóidat is! Én is kíváncsi vagyok, hogy a padnál állva,
mire mosolygott annyira. Megyek is, és kipakolok


Van még harmatos rózsám:

Kép
Ancsa46
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:16

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Ancsa46 » 2016. szeptember 26. 19:54

Szia Rita!
Én abban látom az aktualitását, hogy ma épp úgy szeretnének / és próbálkoznak is/az északiak átjutni délre, mint ahogy a főszereplő tette azt sikerrel, igaz nagyon sok lelki fájdalom mellett. Komoly a konfliktus ma is a két fél között, szinte félelmetes.
Bocs nem akarok politizálni, de a filmben ez is benne volt.
Üdvözlettel.
Ancsa46
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:16

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Ancsa46 » 2016. szeptember 26. 19:58

Bocs Rita, a Ballerinóról írtam hogy aktualitása van most is.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: cicus » 2016. szeptember 26. 20:41


Tetszenek a fotók a Sajó feletti köd is és az előtte feltett felhősek,mintha táncolnának az égen
és az a kedvencem ahol körbe veszik a Napot,gyönyörűséges :x :littlehearth:
Hozzám most a Duna van közel,ahol hasonló csodás látványban van részem és a Bükköt a Pilis váltotta fel.
Film letöltve,el is kezdem nézni :)
A linket és a jó tanácsokat köszönöm szépen,el is mentem magamnak.
Szép estét :-h
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 26. 22:18

Kedves Rita, elkezdtem!
Most nincs időm a fórumot olvasni,lehet,hogy valaki már leírta a gondolataimat. Bocsánat, ha ismétlek valakit!
Az első rész lendülete félelmetes! Ennyi információ, ennyi szál megnyitása már önmagában is vonzó. De különösen megfogott a színészi alakítás. Már most voltak olyan helyzetek, amit nagyon hiteles mimikával, testbeszéddel közvetítettek. Pl. az apa kórházi jelenete borzongatóan gyönyörű és fájdalmas.
Spoiler: mutasd
Lee Yong-Woo szerepe is érdekesen indul. Bár gyanítom,hogy a köztéri kamera felvétele miatt ő is a politikusok áldozatává válik majd, de ez a kegyetlen indítás,hogy kétszer képes volt áthajtani a kislányon, nem sok jóval biztat. Viszont a negatív szereplőt megformálni sokkal nagyobb kihívás, és több lehetőség a játékra. Bízom benne,hogy ilyen értelemben is élmény lesz figyelni az alakítását.

Ezzel a filmmel csak egy a baj. Olyan izgalmasnak ígérkezik,hogy nehéz lesz várni a folytatását.
Bár tudom,hogy Rád számíthatunk, nagyon is megbízhatóan hozod a részeket. Nem szeretnék szemtelennek tűnni, s ne hidd,hogy sürgetni akarlak,csak a film értékét szeretném hangsúlyozni.
Jó lesz ez így lépésenként! Megbeszélgetjük a látott részeket. :)) S mivel sok szövevény ígérkezik, jobb is, ha leülepszik az információ. :-?
Na megyek, folytatom a 2. résszel!
Mindenkinek jó szórakozást!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 27. 5:15

Ancsa46 írta:Szia Rita!
Én abban látom az aktualitását, hogy ma épp úgy szeretnének / és próbálkoznak is/az északiak átjutni délre, mint ahogy a főszereplő tette azt sikerrel, igaz nagyon sok lelki fájdalom mellett. Komoly a konfliktus ma is a két fél között, szinte félelmetes.
Bocs nem akarok politizálni, de a filmben ez is benne volt.
Üdvözlettel.

Szia Ancsa! Értem. Nem követem a koreai politikát és a napi híreket sem, de el tudom
képzelni, mennyien próbálkoznak délre jutni a jobb élet reményében. Azt viszont hallottam,
hogy Észak-Korea állandóan a rakétáival fenyegetőzik, és persze fő célpontjuk Dél-Korea.

Átviszem a válaszodat a Ballerino-ba is.

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 27. 5:38

cicus írta:Tetszenek a fotók a Sajó feletti köd is és az előtte feltett felhősek,mintha táncolnának az égen
és az a kedvencem ahol körbe veszik a Napot,gyönyörűséges :x :littlehearth:
Hozzám most a Duna van közel,ahol hasonló csodás látványban van részem és a Bükköt a Pilis váltotta fel.
Film letöltve,el is kezdem nézni :)
A linket és a jó tanácsokat köszönöm szépen,el is mentem magamnak.
Szép estét :-h


Cicus! Jó szórakozást kívánok az első részekhez! Örülök, ha hasznát tudod venni a
használati útmutatómnak! Írj/írjatok nyugodtan, ha a fórum valamilyen funkciójával
nem vagytok tisztában!

Szép napot kívánok!


Az egyik legkedvesebb, legjobban sikerült esőcseppesem. Ha ránézek, mindig békét,
és nyugalmat érzek, pedig csak pár fűszál az egész, és egy elmosódott pitypang levél
a háttérben:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 27. 6:15

mikaz írta:Kedves Rita, elkezdtem!
Most nincs időm a fórumot olvasni,lehet,hogy valaki már leírta a gondolataimat. Bocsánat, ha ismétlek valakit!
Az első rész lendülete félelmetes! Ennyi információ, ennyi szál megnyitása már önmagában is vonzó. De különösen megfogott a színészi alakítás. Már most voltak olyan helyzetek, amit nagyon hiteles mimikával, testbeszéddel közvetítettek. Pl. az apa kórházi jelenete borzongatóan gyönyörű és fájdalmas.
Spoiler: mutasd
Lee Yong-Woo szerepe is érdekesen indul. Bár gyanítom,hogy a köztéri kamera felvétele miatt ő is a politikusok áldozatává válik majd, de ez a kegyetlen indítás,hogy kétszer képes volt áthajtani a kislányon, nem sok jóval biztat. Viszont a negatív szereplőt megformálni sokkal nagyobb kihívás, és több lehetőség a játékra. Bízom benne,hogy ilyen értelemben is élmény lesz figyelni az alakítását.

Ezzel a filmmel csak egy a baj. Olyan izgalmasnak ígérkezik,hogy nehéz lesz várni a folytatását.
Bár tudom,hogy Rád számíthatunk, nagyon is megbízhatóan hozod a részeket. Nem szeretnék szemtelennek tűnni, s ne hidd,hogy sürgetni akarlak,csak a film értékét szeretném hangsúlyozni.
Jó lesz ez így lépésenként! Megbeszélgetjük a látott részeket. :)) S mivel sok szövevény ígérkezik, jobb is, ha leülepszik az információ. :-?
Na megyek, folytatom a 2. résszel!
Mindenkinek jó szórakozást!

Kedves Zsu! De jó, hogy te is belekezdtél! A tempóról, és a színészi alakításokról már mi is
megemlékeztünk, hozzád hasonló lelkesedéssel. Igaz, hogy Lee Yong-Woo vezetett el ehhez
a sorihoz, de a két veterán, nagy tapasztalatokkal rendelkező fő-főszereplő, mindenkit leiskoláz.
Nem lehet nem őket nézni! Pedig micsoda különbség van köztük! Egyben viszont megegyeznek,
a sorozat végéig az arcukat is elég lenne figyelni, mindent ki tudnak fejezni vele. Az egyik
él-hal az arcával (is) a kamerák előtt, a másiknak meg olyan beszédes pókerarca van, amilyen
nincs is! A pókerarcnak pont az a feladata, hogy ne legyen beszédes. El vagyok ájulva tőlük!
Boldog vagyok, hogy megismerhettem őket!

PK Jun egy gyáva senki, aki kulcsszerepben van, és ezt egy idő után fel is ismeri, és igyekszik
a maga javára fordítani. Rájön, ha bukik, Kang képviselő, és a felesége is bukik, ezt kihasználva
próbálja menteni a bőrét. A harmadik részben fogjuk majd látni, mennyire gyomorforgató módon
megy ez a felső körökben.
A PKJ-t alakító Lee Yong Woo játékára nem mondom, hogy rossz, de a Ballerino-ban, érettebbnek
tűnt. Mondjuk érettebb is kellett, hogy legyen, hiszen két év van a két darab között.

Nem veszem sürgetésnek, tudom, hogy nem azért írtad. De megértelek, én is azt érzem, hogy
annyira izgalmas lesz az Üldöző, hogy türelmetlenül fogjuk várni az újabb részeket.

Hétvégén egyedül voltam itthon, és lefordítottam a 3. részt, amiben még nagyobb sebességre
kapcsolnak(!!!), de az ellenőrzését még tegnap sem sikerült befejeznem, ezért még én sem
láttam a negyedik részt, pedig majd meghalok a kíváncsiságtól, de addig nem megyek tovább,
amíg a 3.-t készre nem csinálom.

Szép napot kívánok !

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 27. 6:28

Ma este nyolc óra körül fogok hazaérni, ezért előre elnézést kérek, ha a ma írt
hozzászólásokra, csak holnap fogok tudni válaszolni. De ha nem veszi ki minden
erőmet az értekezletünk, akkor természetesen jövök ma is.


Szép napot kívánok Mindannyiunknak!

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. szeptember 27. 8:02

Kedves Rita, köszönöm szépen a fordítást, a filmet, most töltöm éppen.
/Nem volt netem egy hétig, csak éppen kis olvasásra fordíthattam, letöltésre nem./
Látom írtok a mai politikáról. Nem vagyok elragadtatva, hogy ennyire hasonló helyzetekről írhatunk.
Köszönöm szépen az újabb választásodat. @};-
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2016. szeptember 27. 17:42

Sziasztok, csak benéztem és itt ragadtam, olyan jó végigolvasni a beszélgetéseiteket. A felrakott képek pedig egyre jobban kíváncsivá tesznek, vajon milyen lesz ez a sorozat!! :-h :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. szeptember 27. 18:53

Szia ququcs! De jó hogy idetévedtél :)) ! Remélem nem csak olvasod majd, hanem lelkes nézője is leszel ennek a nem mindennapi sorozatnak. ;) .
Izgalomban nem lesz hiány, mert ugyan az első két részben töményen megkaptuk egy részét a lényegnek, mégis annak kibontása, és sodródás a hatalom és az igazságosság közötti borotvapengén nem mindennapi párbeszédeknek és jeleneteknek leszünk a tanúi. :)) . Már alig várom!
Még jó, hogy van más dolga is az ember gyerekének, és van más film is ...különben tűkön ülne az ember izgalmában, hogy minél többet megértsen belőle.! Máris nagyon szeretem ezt a sorit is.
Rita, ha hazaértél az értekezlet maratonból, Te is pihenj, és lazíts egy kicsit.Gondolatban küldök egy kis pihentető, kellemes teát! ~o) :)) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Jha nekem is irány a konyha!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 27. 20:15

nildiko írta:Kedves Rita, köszönöm szépen a fordítást, a filmet, most töltöm éppen.
/Nem volt netem egy hétig, csak éppen kis olvasásra fordíthattam, letöltésre nem./
Látom írtok a mai politikáról. Nem vagyok elragadtatva, hogy ennyire hasonló helyzetekről írhatunk.
Köszönöm szépen az újabb választásodat. @};-

Kedves Ildikó!
Magyar politikáról egy szót sem, megígérem! Ez a fórum magyar politikától mentes övezet.
Koreairól lehet szó, de ettől többről nem. Mi nem leszünk megosztottak, legfeljebb az verhet
éket közénk, hogy melyik szereplőt ítéljük el jobban, melyiket kevésbé, vagy kinek drukkolunk,
kinek nem.

Nagyon szívesen a sorit is, és a fordítást is! Gyűjtöd, vagy együtt nézzük?

Ez a mondat viszont egyetemes!

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 27. 20:23

ququcs írta:Sziasztok, csak benéztem és itt ragadtam, olyan jó végigolvasni a beszélgetéseiteket. A felrakott képek pedig egyre jobban kíváncsivá tesznek, vajon milyen lesz ez a sorozat!! :-h :flower1:

Kedves Éva! Gondolj bele, még nyolc hét, mire befejezem a 16 rész lefordítását.
Ha már nagyon kíváncsi leszel, kezdj bele! Mit veszíthetsz vele! Semmit, sőt
még jobban fogod élvezni a hsz.-kat, mert teljes egészében érteni fogod, miről
van szó... és te is hozzászólhatsz! Meggondolandó!

Vannak itt okos mondások:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 27. 20:29

Kata58 írta:Rita, ha hazaértél az értekezlet maratonból, Te is pihenj, és lazíts egy kicsit.Gondolatban küldök egy kis pihentető, kellemes teát! ~o) :)) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Jha nekem is irány a konyha!

Kata! Köszönöm szépen a teát, de egy kávéra volt leginkább szükségem. Szerencse,
hogy akár este tízkor is ihatom, nem veri ki az álmot a szememből.

Szép estét kívánok!


Kép
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2016. szeptember 28. 14:42

Szia Rita!
Megnéztem az első két rész feliratát.Igen valóban nem egy könnyű habos-babos történet az biztos.
Akinek van gyereke valószínű, hogy még érzékenyebb erre a témára.Egy szerető család,egy imádni való kamasz leányzóval rossz helyen rossz időben voltak.Hogy lehet ezt majd feldolgozni, majd szépen meglátjuk.De abban biztos vagyok benne, lesz olyan hogy a falat kaparjuk majd a sok ármánykodástól.Most még jövök hajt a kíváncsiság aztán majd meglátjuk.
Hálásan köszönöm a két rész feliratát. ^:)^
Marcsi :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 28. 16:31

Szia Marcsi! Az első lépést megtetted, megnézted az első két részt, rajtad nem
fog múlni, ha később mégis úgy gondolod, hogy ennyi elég volt belőle. Azt már
most mondhatom, hogy a sztori keményedik, aljasodik, mocskosodik.

A vasárnapi részekben azt lehet majd látni, hogy a lány apja és anyja együtt
képesek lennének átvészelni a legnehezebb időszakot, és élni tovább az életüket,
miközben az tartja bennük a reményt, hogy egyszer újra együtt lesznek a lányukkal.
De sajnos az ő lányuk halálesete nem egy hétköznapi baleset volt, hanem attól
jóval több, és már annyi mindenki belekeveredett, hogy nem tud nyugvópontra
érni az ügy, így a szülők is újra és újra felzaklatódnak. És ez csak az egyik szála
a történetnek.

Azt jósolom, hogy nem csak az ármánykodástól fogjuk a falat kaparni, hanem a
kíváncsiságtól is.

Örülök, hogy még nem adod fel! Hátha bírod tovább is!


Kang képviselő annyira "jópofa". Amikor olyan törvénytelen dolog történik, ami
az ő céljainak is megfelel, akkor nagylelkűen a törvényre hagyja az ügy elintézését.
A 3. részben is mondja egyszer:

Kép
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2016. szeptember 28. 19:14

Szép estét Üldöző nézők!!!
Mivel beszaladt egy két váratlan esemény így csak ma este néztem meg az első részt,és már a kezdő képsorok ledöbbentettek!!
Párhuzamos világ,a jelenben??? Talán egyesek tudják mire célzok,már elsőre,de azért csak pár szó utalásként: Északi szomszédunk lakója,milliomos nő,részegen ,és halált okoz,és megússza !!!!(Hazánk hírei a nagyvilágban???)
Sok minden kavarog így elsőre bennem,amiből szép kis regényt írhatnék,de az izgalomtól csak hebegnék,habognék,és nem tudnék leállni.Jó is az hogy Ritánk képekkel illusztrál egy egy mozzanatot,jobban én nem tudnám az tuti,és ezért hála köszönet!!
Egy valami mindig is lenyűgözött ezekben a politikai krimikben,mégpedig az,ahogyan nyíltan filmre viszik a vélt vagy valós korrupciót,a pénzvilág hatalmát,és az,hogy emiatt még egy rendezőt vagy forgatókönyv írót sem ítéltek börtönre!!!! Még egy frappáns jelenség,ahogyan az ételt és a humort beviszik a sorozatokba!! Ez mindíg lenyűgöz!!!
Boszorkányos egy világban élünk!!!!
Kép
Jön a második rész !!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 28. 19:53

Szia Szilvia! Igazad van azzal a bizonyos esettel! Szerencsére sem a távolabbi, sem a közelebbi
ismeretségi körömben, sem a családomban nem kellett megtapasztalnom még csak nagyjából
hasonlító üggyet sem, és most a sorozatra gondolok, illetve a hatalom packázására, vagy hasonlóra.
Mivel nyugati filmeket sem néztem hasonló témában, nekem nagyon új, hogy meddig el lehet menni
a hatalommal, pénzzel, befolyással rendelkezőknek. Ájulok el! Ennyi idősen ilyen naivnak lenni, mint
amilyen én vagyok. Csak nézek, miket találnak ki!

Végül is ez csak egy fikció, még ha a valóságban is így mennek a dolgok. De az is lehet, hogy ettől
még sokkal rosszabb a valóság, és amit látunk kozmetikázva van. Ezt arra fel írom, hogy csodálkoztál,
hogy nyíltan és büntetlenül készíthetnek sorozatot ilyen témában.

Szilvia, egyre inkább le fogunk döbbenni. Végre elkezdhettem a 4. részt fordítani, és egy pillanatra
sincs megállás. Nagyon ügyesen csűri-csavarja a forgatókönyvíró!!

Jó szórakozást a második részhez!


Amit az első rész elején is, és később is művelnek a rajongók a tárgyaláson, az is borzalom, és ezt
kell néznie a halott lány apjának és anyjának:

Kép
elia
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. március 17. 18:44

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: elia » 2016. szeptember 28. 19:54

Kedves Rita!
Köszi az új sorozat feliratait
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 28. 19:58

elia írta:Kedves Rita!
Köszi az új sorozat feliratait

Kedves Elia!

Köszöntelek az első hozzászólásod alkalmából!

Nagyon szívesen a feliratokat!


Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: The Chaser / Az üldöző (2012)

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2016. szeptember 28. 22:08

A második rész után,újfent mintha csak egy kígyó hipnotizált volna,úgy néztem ki a fejemből!!
Másnak is feltűnt vagy csak nekem,de itt bizony egy kis Resurrection filing van,már ami gazdagék családját illeti.A találgatások elkerülése végett: Ebben a családban is,pont aki a katyvaszt előidézte,van egy újság író lányka,aki az igazságot keresi.Már előre sejthető hogy millió darabban lesz a kis szíve ha rájön a tutira((( x_x x_x
De hogy egy globálisabb észrevétellel éljek: Mivel a vakság küszöbén vagyok,így a hallásom igen csak kifinomult,szóval annyi még érdekelne,hogy Ennio Moricone-nak vajon mennyi jogdíjat fizettek,hogy ennek a világsláger zenének fő motívumát felhasználták ebben a sorozatban????(Keresztapa .....ha valaki nem hallaná,javaslom füleljen kissé, leesett az állam mikor meghallottam B-) B-) )
Drága Ezoritu,jöhet a következő varázslat adag,én itt leszek!!!
Kép
Jó éjszakát mindenkinek!!!

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég