Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 10:28

Ido11 írta:Szervusztok!
A kisebb verziót én találtam. Ez egy cirill betüs oldal. Több film és sorozat van fent rajta.
Az oldal közepe felé van fent, már latin betüs címmel Asian Corridor in Heaven cimen, mind a hat rész egymás után. A sorban az első a video, a második a felirat hozzá.Ha rákattintasz, azonnal jön lefelé. Minden rész 700 Mb, nekem megfelelt a minősége.
Egy baj van vele, borzasztóan lassan jön le. Ha eltalálok egy jó időpontot, akkor 150 kb, ha nem akkor 30-60 kb a sebessége. Ott hagytam a gépet, 5 óra alatt csak lejött. Már csak az utolsó van nekem hátra. Ha a leöltés 0-ra megy le , akkor sem kell megijedni, nem felejti el, egy kis idő elteltével folytatja.
Ha van türelmetek, sok sikert a letöltéshez.
Mindenkinek boldog új évet kívánok.
Ido

Köszi Ido, de én is úgy jártam vele, mint ahogy Ildikó (Csabamama) írta lentebb.
Ahogy ráklikkelek valamelyik részre, azonnal a VLC lejátszót nyitja meg, mintha
le akarná játszani. Onnantól kezdve semmit sem tudok csinálni vele, csak kilépni
a VLC-ből.

Neked is Boldog Újévet!

Kép
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 2. 10:33

Kedves Rita!

Csodálatos ez a sorozat! Tudod tavaly szeptemberben volt szerencsém 3 hétig ezeken a tájakon kóborolni, és még valami, elmúltam 60, dohányzom, és nem igazán látogatok edzőtermeket, van néminemű -nem is kevés - túlsúlyom és általában "félhalálra" dolgozom magam. Írom ezt azért, mert láthatod, semmi nem lehtetlen. Sokáig álmodoztam arról, hogy ezt megnézem, és sikerült...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 10:34

csabamama2 írta:Rita Kedves!

Belepillantottam az Ázsiai ösvény-be, úgy látom megint egy gyöngyszemet találtál, gyönyörű, látványos és úgy hiszem elgondolkodtató lesz, nagyon szépen köszönöm az 1-2 részt és a videó letöltési lehetőséget is. Üdv.szeretettel: Ildikó :)

Kedves Ildikó!

Nekem is az a véleményem, hogy gyöngyszem! Eddig a két részben alig volt olyan
dolog, amiről tudomásom lett volna. Élvezem, hogy mennyi új ismerettel lettem
gazdagabb.

Mindent nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 10:39

csabamama2 írta:Megtaláltam a kisebb méretű "kolibke" oldalt, de nekem nem tölti le, rákattintok és bejön egy üres vlc-videó, ami meg se moccan. Kérekszépen egy kis útmutatót hozzá, ha lehet. Köszönöm szépen. Üdv: Ildikó :(

Ildikó! Az első két részt a fiam átkonvertálta 480p-be, és még a film minősége sem lett
szörnyű, pedig nagyon féltem tőle. Az ismertető alá betettem azt a linket is, de ide is
kiteszem neked. Te szoktál boldogulni a megával, sikerülni fog letölteni:



Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 10:43

nildiko írta:Köszönöm szépen a válaszokat Ritának és Ido-nek, letöltés ügyben.
Én a nagyot töltöttem le, tegnap este a 2. részt még nem sikerült megnéznem.Remélem ma délután megnézem. A feltett képek, nagyon fáradságos útról tanúskodnak.
Barátaimnak, topik társaimnak, akik rajongók egy táborába tartoznak, nekik kell a kisebb rész.
Köszönetüket fejezik ki Ritának és kedves fiacskájának.

Nagyon szívesen! Most nagyon sok dolga van a fiamnak, de ha szabadnapos
lesz, meg fogom tudni tőle, hogy melyik programmal végezte a konvertálást,
és át fogom tőle venni a munkát.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 10:49

ildiko írta:Kedves Rita!

Csodálatos ez a sorozat! Tudod tavaly szeptemberben volt szerencsém 3 hétig ezeken a tájakon kóborolni, és még valami, elmúltam 60, dohányzom, és nem igazán látogatok edzőtermeket, van néminemű -nem is kevés - túlsúlyom és általában "félhalálra" dolgozom magam. Írom ezt azért, mert láthatod, semmi nem lehtetlen. Sokáig álmodoztam arról, hogy ezt megnézem, és sikerült...

Ildikó!!!!! Most ezt nem mondod komolyan!!!! Tényleg voltál Kínában??? Én is akarok!!!!

Miért nem mondtad eddig? Hogyan és mivel utaztál? Annyi kérdésem lenne! Én is álmodozom,
akkor nekem is sikerülni fog!!!

Na, most feldobtad a napomat! Hűha!

Kép
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 2. 10:58

Örülök, hogy feldobtam a napod. Tudod nagyon sokat köszönhetek a fordításaidnak, de nem igazán írok fórumokba, mert nem nagyon van rá időm. Igen voltam Tibetben, meg Nepálban, egy bakancsos utazási irodával. Tudod az én koromban, edzettségem mellett nem igazán egyszerű az 5000 -5700 méter, meg a Mount Everest alaptábor, meg az isten tudja hány km gyaloglás a tibeti hegyek között de azért írtam a fórumba, hogy megmutassam, mindenkinek sikerülhet, csak akarni kell
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 11:23

ildiko írta:Örülök, hogy feldobtam a napod. Tudod nagyon sokat köszönhetek a fordításaidnak, de nem igazán írok fórumokba, mert nem nagyon van rá időm. Igen voltam Tibetben, meg Nepálban, egy bakancsos utazási irodával. Tudod az én koromban, edzettségem mellett nem igazán egyszerű az 5000 -5700 méter, meg a Mount Everest alaptábor, meg az isten tudja hány km gyaloglás a tibeti hegyek között de azért írtam a fórumba, hogy megmutassam, mindenkinek sikerülhet, csak akarni kell

Ildikó! Hogy tudtad magadban tartani! Én örömömben belekürtöltem volna a
nagyvilágba, mint ahogy bele is fogom, ha menni fogok.

Fantasztikus élmény lehetett! Irigyellek és gratulálok! Nincs kedved pár fotót
kitenni, csak úgy az íze kedvéért? Mégis csak másabb a saját fénykép, mint
amit a videóból kifotózok.

Olyan jó, hogy elmondtad! Úgy érzem, én is közelebb kerültem az utazáshoz!

Ilyen utakon jártál! Csodálatos!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 11:31

Ildikó! Én még csak most jövök rá, hogy Te nem a mi régi Ildikónk vagy (nildikó),
hanem egy másik Ildikó, akit csak most ismerünk meg! Bocsi!


Most, ahogy írtam az előbbi hozzászólást, akkor vettem észre, hogy az ismerős
avatar helyén nálad csak egy ? van, és a hozzászólásaid száma is kettő. Márpedig
Ildikó (nildikó) ettől jóval többször szólt hozzá.

Akkor először is köszöntelek az első (és a második) hozzászólásod alkalmából!

Most már, hogy tudom, hogy nem az az Ildikó vagy, akivel összetévesztettelek,
már másképp írnám meg a hozzászólásaimat, de már nem változtatok rajta.

A lelkesedésem a régi, és az afelett érzett örömöm is, hogy személyesen találkoztam
valakivel, aki már járt ezeken a csodálatos vidékeken!

Kép
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 2. 12:10

Lehet, nem írtam eddig de a hozzászólásaitokból szinte "ismerlek" Titeket...
Nildikót is, sőtt, több Ildikót is...
most megrohantak az ismerős tájak, élmények, a küzdelem...
Képet nem tudok feltenni, nem enged, vagy béna vagyok, de pont ilyen utakon jártam...
ha kíváncsiak vagytok rá, a fészbukon: https://www.facebook.com/ildiko.katai.10 itt megtaláltok, a tibeti képeket azt hiszem csak ismerősök láthatják, de ha bejelöltök, visszajelöllek Benneteket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 12:50

ildiko írta:Lehet, nem írtam eddig de a hozzászólásaitokból szinte "ismerlek" Titeket...
Nildikót is, sőtt, több Ildikót is...
most megrohantak az ismerős tájak, élmények, a küzdelem...
Képet nem tudok feltenni, nem enged, vagy béna vagyok, de pont ilyen utakon jártam...
ha kíváncsiak vagytok rá, a fészbukon: https://www.facebook.com/ildiko.katai.10 itt megtaláltok, a tibeti képeket azt hiszem csak ismerősök láthatják, de ha bejelöltök, visszajelöllek Benneteket.

Nem baj, ha nem írtál eddig, az a lényeg, hogy most az emlékek hatására megtetted!
Jó, hogy téged is megismerhetünk! Ki gondolta volna, hogy pont egy dokumentum
sorozat kapcsán fogunk személyesen "találkozni"? Ezeket szokták a legkevesebben
letölteni.

Köszönjük a linket! Nekem nincs fb-om, de majd valahogy belesek hozzád! Másoknak
nem lesz gondjuk, csak én vagyok így lemaradva.

Kép
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 2. 13:05

Köszönöm, kedves vagy, és még leírom, hogy a zarándoklós film egyszerűen hihetetlen volt számomra, ismerős hegyekkel, "fákkal, bokrokkal" szóval KÖSZÖNÖM!!!! mintha ismét ott lennék...
(Azért próbálj meg valahogy az oldalra eljutni, van egy másik nagy "fényképkupac" 2015-ben megvalósult álmomról is, Peru, Chile, Bolívia, szerintem Neked is valahol szíved csücske...)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 14:37

ildiko írta:Köszönöm, kedves vagy, és még leírom, hogy a zarándoklós film egyszerűen hihetetlen volt számomra, ismerős hegyekkel, "fákkal, bokrokkal" szóval KÖSZÖNÖM!!!! mintha ismét ott lennék...
(Azért próbálj meg valahogy az oldalra eljutni, van egy másik nagy "fényképkupac" 2015-ben megvalósult álmomról is, Peru, Chile, Bolívia, szerintem Neked is valahol szíved csücske...)

Mindig mondom magamnak, hogy kell egy fb nekem is, aztán lebeszélem magam, mert
a fordításra, és az itteni fórumozásra épp elég a szabadidőm, és látom másokon, hogy
a fb is benyeli az embert, én pedig nem szeretnék még arra is időt fordítani. Majd
valamelyik gyerekem jelszavával belépek, és megnézem a fotókat.

Csak Ázsia érdekel, és azon belül is Mongólia, Kína, és most már Tibet is, de szívesen
elmennék Bhutánba is. Városba nem vágyom, inkább a természeti kincseik azok, amiket
megnéznék. Persze szívesen nézegetek fotókat bármiről.

Itt sem maradhatott el a szentelés:

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. január 2. 15:25

Rita! A filmekhez kapcsolódó keresgélés közben találtam ezt a blogot. Biztosan láttad Te is, de hátha van még más is akit érdekel egy ilyen túra.

http://kalandturatarsasag.blog.hu/2016/ ... a_belulrol

ildiko! :-h Örülök én is, hogy találkoztam valakivel, ha csak virtuálisan is, aki szemályesen járt ezeken a csodás helyeken. Bátor, vállalkozó szellemű hölgy vagy gratulálok! :-bd
Megnéztem a Facebookon a képeidet, nagyon szépek. :-bd Peru, Chile, Bolívia szintén varázslatos. :) Megjelöltelek ismerősnek is. :ymblushing:
Sajnos én bármennyire is szeretnék, eü.okokból nem vállalkozom ilyen kirándulásra, de vágyakozom és imádom nézni képen, filmen.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. január 2. 16:29

Kedves Rita! Jöttem beszámolni a 2. rész eseményeiről. :)
számomra meghökkentő, és döbbenetes is volt egyszerre, hogy valaki az életéből ilyen útra szánja el magát, még az életét is kockára téve.
De megértem, hogy náluk ez az életük álma. Rendkívül nehéz terepek között, egyáltalán nem kegyes időjárási viszonyok között itt is az egymásra utaltság és a másik kiszolgálása volt az ami viszont rendkívűl vonzó volt!. Érdekes momentum volt egy hasonlóság, hogy ott is félnek a pokoltól, és mindent elkövetnek hogy azt elkerüljék. Megható volt hogy egyikük aki a zarándokút előtt sokat ivott, azért tette meg ezt a igencsak embert próbáló utat, hogy jó útra tudjon általa térni. Érdekes volt látni, hogy egész családok is képesek útra kelni, hogy hitüknek ezt a mérföldkövét megcsinálhassák! A modern világ keveredése pedig egyáltalán nem zavar be az életükbe. Sokszor igencsak lélegzetelállító körülmények helyzetek közé kerültek. Szellemi vezetőjük gesztusa az ima, hogy küldetésük sikerüljön nagyon szép és emberi. Mindent egybevetve örülök, hogy Mo. a hazám és nem ott kell éljek... :)) :)) :)) .
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 2. 17:00

Gabóci5 írta:Rita! A filmekhez kapcsolódó keresgélés közben találtam ezt a blogot. Biztosan láttad Te is, de hátha van még más is akit érdekel egy ilyen túra.

http://kalandturatarsasag.blog.hu/2016/ ... a_belulrol

ildiko! :-h Örülök én is, hogy találkoztam valakivel, ha csak virtuálisan is, aki szemályesen járt ezeken a csodás helyeken. Bátor, vállalkozó szellemű hölgy vagy gratulálok! :-bd
Megnéztem a Facebookon a képeidet, nagyon szépek. :-bd Peru, Chile, Bolívia szintén varázslatos. :) Megjelöltelek ismerősnek is. :ymblushing:
Sajnos én bármennyire is szeretnék, eü.okokból nem vállalkozom ilyen kirándulásra, de vágyakozom és imádom nézni képen, filmen.


Kedves Gabóci!
Köszönöm, hogy megnézted a képeket.
Egy adalék annak, aki kacérkodik egy-egy ilyen túrával - miután "megmásztam az Andokat meg a Himaláját legalábbis egy részét Nagyképű vagyok mi??? mint írtam "kétes" erőnléttel, könyörögve, hogy "vegyenek be a csoportba", mert a korhatárt (ami az iroda szerint 55 év) messze meghaladtam, nyugodt szívvel állíthatom, hogy a magasság elviselése nem erőnlét, kor kérdése, tisztán GENETIKA van aki bírja, van aki nem. Persze sokat számít az aklimatizációra fordított idő, meg az is, hogy képes vagy-e azt a kb. 4-5 liter vizet meginni naponta 5000 felett. Ja és persze-amiről az utikönyvek meg a filmek meg a blogok hallgatnak, hogy képes vagy-e elviselni azokat a helyiségeket :) mert ugye ami bement annak valahol ki is kell jönni... Utközben találkoztunk mi is hasonló -persze kisebb távot megcélzó zarándokokkal, és beszélgettünk sok emberrel, megkapó az a tisztaság, erő, nyugodtság, ami árad néha belőlük. Persze lényeges adalék, hogy ugye kínai -hogy is mondjam -szóval fennhatóság van, és ez valahol belegyalogol a tibetiekbe... Jelenleg csak csoporttal lehet bejutni, és a csoportokat rendőrök kísérik, útvonalengedéllyel, percre pontos ellenőrzési pontokkal .. stb.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 17:24

Gabi! Köszi a linket! Nem ismertem ezt az oldalt. Jókat vigyorogtam az útleírásokon.
Jó humora van a blogírónak. És nézd mit találtam az Ildikónál betett link alatti cikkben!
Szóval Tibetben is van! Megnyugodtam!!!

Kép


Ildikó! Én is olvastam, hogy 1950-től rátette Kína a kezét Tibetre. A lámát is átmenekítették
Indiába, aki előtte a Potala palotában lakott, és a tibeti kormánynak is ott volt addig a székhelye.
Szerintem a falusi doktornő is kínai lehetett, nem tibetinek nézett ki.

Itt olvastam arról, hogy fegyveresek járőröznek és hogy Tibeti Belépési Engedély kell a Tibetbe
való beutazáshoz:

http://www.hellovilag.hu/2015/szeptember/tibet-lhasa.html

Köszi, hogy megosztottad velünk ezeket az információkat! Csak szervezett út jöhet
nálam is szóba!


Kép
Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. január 2. 18:59

Kedves Rita !

Köszönöm e sorozat 2. gyöngyszemét.
Mivel van budhista ismerősöm igy nagyjából tudtam miről van szó, de elképesztő, hogy 2100 km tettek meg és végig csinálták a leborulásokat.
A kisérőknek sem volt könnyű feladatuk Ők csak végigsétálták az utat, mondhatnánk de nem ugyan úgy részesei voltak a zarándoklatnak mert nékülük nem tudták volna a többiek teljesíteni a felvállalásaikat.

Köszönet mégegyszer és várom a folytatást.
^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 19:15

Kata58 írta:Kedves Rita! Jöttem beszámolni a 2. rész eseményeiről. :)
számomra meghökkentő, és döbbenetes is volt egyszerre, hogy valaki az életéből ilyen útra szánja el magát, még az életét is kockára téve.
De megértem, hogy náluk ez az életük álma. Rendkívül nehéz terepek között, egyáltalán nem kegyes időjárási viszonyok között itt is az egymásra utaltság és a másik kiszolgálása volt az ami viszont rendkívűl vonzó volt!. Érdekes momentum volt egy hasonlóság, hogy ott is félnek a pokoltól, és mindent elkövetnek hogy azt elkerüljék. Megható volt hogy egyikük aki a zarándokút előtt sokat ivott, azért tette meg ezt a igencsak embert próbáló utat, hogy jó útra tudjon általa térni. Érdekes volt látni, hogy egész családok is képesek útra kelni, hogy hitüknek ezt a mérföldkövét megcsinálhassák! A modern világ keveredése pedig egyáltalán nem zavar be az életükbe. Sokszor igencsak lélegzetelállító körülmények helyzetek közé kerültek. Szellemi vezetőjük gesztusa az ima, hogy küldetésük sikerüljön nagyon szép és emberi. Mindent egybevetve örülök, hogy Mo. a hazám és nem ott kell éljek... :)) :)) :)) .

Kedves Kata! Nagy örömmel olvastam a te véleményedet is! Én is meglepődtem, amikor
belekezdtem a videóba. Azt tudtam, hogy zarándoklatra megyünk, és azt is, hogy nem
egy egyszerű gyalogtúráról lesz szó. Megdöbbentett az egész, úgy ahogy volt!
Ha nem így kezdte volna a narrátor az elején...

"Az őszi betakarítás után, lovas emberek gyülekeznek a faluban.
Holnap kezdik meg a zarándokútjukat Tibet fővárosába, Lhászába."

...akkor azt kérdeztem volna magamtól, hogy miért pont ősszel indulnak neki az útnak, így
még az időjárás is nehezíti a dolgukat, de gondolom, minden kéz kellett a betakarításnál.
Mennyivel egyszerűbb lett volna tavasszal indulni és ősszel megérkezni.

Nagyon sajnáltam azt a családot is, ahol az édesanya nem tud belenyugodni a fia halálába,
és a hosszú zarándoklattól várják, hogy nyugalmat és békét hozzon az életükbe. És biztosan
így is lesz.

Hihetetlen volt számomra a rengeteg remetelak. Alig akartam hinni a szememnek. Aki egy
időre vagy akár végleg el akar vonulni a világ elől, csak fogja magát, beleköltözik egybe, és
meditál (direkt nagyban tettem ki a képet, hogy lehessen látni mennyi van belőlük):

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 2. 19:29

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszönöm e sorozat 2. gyöngyszemét.
Mivel van budhista ismerősöm igy nagyjából tudtam miről van szó, de elképesztő, hogy 2100 km tettek meg és végig csinálták a leborulásokat.
A kisérőknek sem volt könnyű feladatuk Ők csak végigsétálták az utat, mondhatnánk de nem ugyan úgy részesei voltak a zarándoklatnak mert nékülük nem tudták volna a többiek teljesíteni a felvállalásaikat.

Köszönet mégegyszer és várom a folytatást.
^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :flower1:

Kedves Virág! Jót nevettem a "2. gyöngyszemen", mert ahogy kimondtam, azonnal
egy uralkodóra asszociáltam, akit hivatalosan úgy hívnak, hogy II. Gyöngy.

Így van, ahogy mondod! A segítők nélkül nem tudták volna végigcsinálni a küldetésüket.
Bár hátizsákot nem cipeltek, de ahogy elnéztem, az a több bőr és abroncs rétegből álló
kötény is nagyon nehéz lehetett, szóval így is volt mit cipelniük. Ezek után a Dzsokhang
templom előtti 100 ezer hason fekvéses meghajlás, már kellemes melegben, összetekert
plédeken történt.

Nagyon szívesen a fordítást! A következőben (III. Gyöngy) teázni fogunk. Nagyon várom!

Kép
Kép
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2017. január 2. 20:50

Rita Kedves!

Köszönöm szépen a Megás linket, sikerült letöltenem. :-)) Üdv: Ildikó
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2017. január 2. 21:29

Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm a 2.részt.Szeretek túrázni és ezek a helyek fantasztikusak.Szívesen végig járnám.Igaz, a kötélen való átkelésen elgondolkodnék,hogy biztos akarom-e.De itthon a fotelből nézve bátran átmegyek rajta.Most töltöm a 2.részt és holnap fogom megnézni.Remélem ez is sok varázslatos élményt fog nyújtani.

Ildikó csodálatos ,hogy ilyen helyekre eljutottál.

További kellemes estét kívánok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 3. 6:28

csabamama2 írta:Rita Kedves!

Köszönöm szépen a Megás linket, sikerült letöltenem. :-)) Üdv: Ildikó

Kedves Ildikó!

Nagyon szívesen!


%%- :movingflower: %%- :movingflower: %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 3. 6:39

Kedves Ica! Mindkét részt nagyon szívesen! Azt hiszem, ezt a zarándokutat, amit ez az öt férfi
végigjár, is csak a fotelból esik majd jól nézni. Én inkább vállalkoznék rá, hogy egy kötélen átkeljek
egy folyón, minthogy 2100 km-t íly módon megtegyek, ahogy ők.
Nem beszélve arról, hogy Ildikó, és pár cikk írójának tapasztalata alapján már nem vagyok benne
biztos, hogy én bírnám a magaslati levegőt, de nemcsak ez az egy problémám lenne az úttal.

Nagyon fog tetszeni a 2. rész is, de én már a 3.-ra, a teákra koncentrálok!


Szép napot kívánok!


A Dzsokhang templom, a tibeti biddhizmus főtemploma:

Kép
Kép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2017. január 3. 9:37

Szervusztok!
Ilyen embertpróbáló útra én sem biztos, hogy vállalkoznék. Ráadásul én az alföldi sík vidékek szerelmese vagyok. Amerre a szem ellát. A Hortobágyon érzem a legjobban magam.

KataUgye, hogy milyen jó, hogy őseink eljöttek a Kárpát medencéig?

Örök rejtély marad számomra, hogy nektek miért nem jó az a verzió, ami nekem működik. Fogalmam sincs milyen VLC jön be nektek és akar letöltés helyett lejátszani. Lehet, hogy azért tölt le olyan lassan?
Megpróbálok utána nézni, mert a kíváncsiság kifúrja az oldalamat.

Ritaköszönöm a feliratot.
Nagyon jó volt titeket olvasgatni.
Üdv.Ido

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég