Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. március 12. 20:09

Kép Boldogot itt is...[/quote]

Köszönöm szépen Kata. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 13. 17:27

Ir-csi írta:Szia Rita!

Spoiler: mutasd
Állandó extra-munkát kaptam a munkahelyemen, ami teljesen felborította a hónapokra beosztott munkamenetemet. Két hétig tapostam :(( , hogy átrágjam magam három évnyi ügyiraton ahhoz, hogy fel tudjam venni a fonalat. Egy hetem csak arra ment, hogy a korábbi három ügyintéző anyagait kronologikusan rendezzem, leltározzam a hiányosságokat és előkészítsem "a hogyan továbbot" holnaputánra, mindezt az átlagos ügymenet mellett X_X #:-S

Azt hittem, hogy soha nem érek ide és nem tudom megnézni az utolsó két részt, de SIKERÜLT. Nagyon tetszett és a két önálló kisfilm is, amit feltöltöttél. :littlehearth:

Ez a vidék és ezek az emberek! ^:)^ :flower1:

Elolvastam a topikot is, nagyon érdekes és tartalmas kommentek voltak, köszönöm szépen:
- "Világjáró" Ildikónak jó utat kívánok! %%-
- Kata58-nak és Samunak szövődménymentes gyógyulást! :flower1:
- Mikaznak (Tóth Árpád verséért és a hozzászólásáért :littlehearth:
- Szilviának: a humoros véleményért és, mert nagyon tetszett a tibeti amuletted! :movingflower:
- Ritának az egész soriért és a háttérinfokért :littlehearth: :ymhug: :littlehearth:

A svasztikás ismeretterjesztő film alatt a hátamon a szőr felállt és a hajtövem is bizsergett, az önjelölt vallásalapítóktól amúgy is lúdbőrös leszek, de itt három téveszmés nagyon rosszkor találkozott össze. Isten mentsen minket a jelenben és a jövőben is a küldetéstudatú emberektől :-ss

Nagyon nagy és maradandó benyomást tett rám az utolsó, Guge királyságról szóló rész.
Bár az elején jeleztem, hogy lemezre vettem anno a dokumentumfilmet, de direkt nem néztem meg, hanem csak Rita fordításában és meglepődtem magamon, mert anno nem volt akkora hatással rám a régészeti lelet és történelmi-kulturális jelentősége, mint most. Az, hogy Guge az indiai, nyugati és keleti utak csomópontján feküdt, csak most csörgött le, de jobb későn, mint soha :))
Köszönet érte, Rita!
^:)^ :littlehearth: ^:)^

Kedves Ir-csi! Ne szabadkozz! Úgyis tudom, hogy jössz, ha tudsz! Nekem több, mint egy hónapig
alig volt időm fordítani, mert úgy alakult az életem. Szerencsére úgy érzem, hogy végre újra olyan
lendülettel tudok fordítani, és majd annyi szabadidővel rendelkezem, mint régen.

Igazad van, Ir-csi! Ha csak a Guge királyságot néztem volna meg az egész sorozatból, nem mondott
volna olyan sokat, mint így, hogy előtte megismerhettük a karavánutak emberekre, életekre, népekre
gyakorolt hatását. Ezzel együtt volt igazán nagy durranás Guge. Így fogtuk fel a kulturális, vallási és
kereskedelmi jelentőségét.

Örülök, hogy tetszett a sorozat! Nagyon szívesen a fordítást és a pluszokat!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 13. 17:46

mikaz írta:Sziasztok! Utólag is boldog névnapot kívánok az Ildikóknak! @};- :flower1: :movingflower:

Rita kedves, a Guge királyság nagyon érdekes történet volt. A szinkronos valóban jó kiegészítés, de ahogy Ircsi is írta, nem hinném, hogy csak az tett volna rám ilyen hatást, mint ez a sorozatzáró epizód.
Úgy gondolom, ez a hat rész így együtt fogott meg bennünket. Megismerve,hogy mit is jelentenek a karavánutak, milyen emberi erőfeszítéssel jut el A-ból B-be a só, a tea, a gyógynövény, stb. Ez a záró epizód, "Guge királyság,mint kereskedelmi és kulturális csomópont" volt az utolsó puzzle darabka, amitől az egész kép összeállt.

De ugyanezt éreztem a Tésztaút kapcsán is, a végén vált teljesen kerekké a történet.

Mindkét sorozat felfedezését és fordítását, a fórumban olvasható tartalmas kiegészítéseket is köszönöm! Élvezetes kiránduláson vehettem részt veletek. ^:)^ :-h :-h ^:)^

Szia Zsu! Fentebb írtam Ir-csinek azt, amit Te is mondasz, hogy az előző öt rész kellett ahhoz,
hogy Guge nagyságát és fontosságát megértsük. És a 6. rész is kellett, hogy lezárja az előző
ötöt. Abban is igazad volt, hogy a Tésztaút is hasonló volt.

Mindent nagyon szívesen! Én is köszönöm, hogy tovább terjeszted a diákok körében a munkáimat.
Bár a horogkeresztről szóló kisfilm nem az én fordításom, de akkor is jó érzés, hogy érdemes volt
felkutatni, és közzé tenni, had művelődjenek a gyerekek is!


Neked is egy kis szvasztika:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 13. 20:08

Milyen drága ez a gyerek, ahogy békésen alszik! Milyen jó lenne,ha még mindig itt tartanánk,s ez a jel nem jelentene semmi rosszat!

Rita, köszönettel mi tartozunk,akik élvezhetjük a munkádat!

További jó kedvet, kellemes kikapcsolódást a filmekkel, a fordítással! A fórumba továbbra is jövök,jó itt a légkör,s hátha megint találkozom egy jó kis csemegével.

Most Shin Saimdang történelmi korszakában fogok tovább kalandozni!

Viszlát! Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 14. 17:04

mikaz írta:Milyen drága ez a gyerek, ahogy békésen alszik! Milyen jó lenne,ha még mindig itt tartanánk,s ez a jel nem jelentene semmi rosszat!

Mióta tudom az eredeti szimbólum jelentését, és a jelentőségét, bizony én is sokat
gondolok erre!

mikaz írta:További jó kedvet, kellemes kikapcsolódást a filmekkel, a fordítással! A fórumba továbbra is jövök,jó itt a légkör,s hátha megint találkozom egy jó kis csemegével.


Húsvétra csemegét fogok fordítani! Egy történelmi korban (1920 környékén) játszódó
koreai vígjátékot. Nem is értem, miért nem fordították még le eddig! Aztán este
találtam még egy csemegét, egy hanbokról szóló dokumentumfilmet, aminek hosszú
a szövege, és nem valami jó az angolja, de csak megbirkózom vele. De ez még várat
magára.

mikaz írta:Most Shin Saimdang történelmi korszakában fogok tovább kalandozni!


Jó szórakozást kívánok! Már rég voltam a topikjában, de tudom, hogy nagyon sok
hasznos információt felkutattatok és tettetek közzé.


Lee Young Hee Dél-Korea leghíresebb hanbok tervezője:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 14. 17:21

Köszi Rita, mindkét tervezett nagyon érdekel!

Spoiler: mutasd
Ma ismét meg tudtuk nézni a svasztikát. Néma, döbbent csend volt az etika órán. Utána jutott idő a beszélgetésre is. Itt elég rossz a vetítés lehetősége, falra vetítünk. Féltem a régi felvételek miatt, de vevők voltak rá. Ez egy érdeklődőbb csoport. Most szervezem az Operakaland rendezvényére is a csoportokat. Ennek az osztálynak kétharmada jön a Bánk bánra. Pedig a dráma nem igazán kötötte le őket.
Azért is írom,hogy vigasztaljalak, még vannak a Z generációban is reményre okot adó esetek.Ebben az osztályban az a ritkaság is mindennapos élmény,hogy órán a pad alatt olvasnak. Az egyik srácnál épp Dosztojevszij Bűn és bűnhődése volt. Időtlen idők óta nem adunk kötelezőbe orosz regényt.
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 17. 19:51

Szia Zsu! Majdnem megfeledkeztem a válaszadásról. Nagy lendülettel fordítok éppen.
Ez a büntetésem azért, amiért már megint egy 40 részes sorira esett a választásom.
Noorrrmáááliis?

Nagyon jó volt olvasni, amit írtál a spoilerben! Te tényleg mindig fel tudsz villanyozni!

Most épp az jutott eszembe, hogy azt a szvasztikáról szóló 29 perces BBC által készített
rövidfilmet is meg fogom nézni, amivel amiatt nem foglalkoztam, mert megtaláltam a
magyar nyelvűt. A két rövidfilm nem ugyanaz, és éppúgy kiegészítenék egymást, mint
a két Gugéról szóló. Na, majd meglátjuk!

Kellemes hétvégét kívánok!

Jelenet a rövidfilmből:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 17. 23:14

Kedves Rita! Jó munkálkodást! Biztos szép sorozaton dolgozol. Ha leköt, annál jobb,ha hosszú. Vagy ez nem olyan,mint egy jó könyv?
Spoiler: mutasd
Most a Saimdang mellett Horse doktort nézem újra, s ujjong a lelkem,hogy 50 részen keresztül gyönyörködhetek Cho Seung Woo játékában. :)
Bármilyen dokumentumfilmet szívesen megnézek. Ha érdemesnek tartod a fordításra, akkor jó is!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 18. 5:57

Zsu! Nem a hosszal van a gond, hanem velem. Bármilyen jó egy sorozat, egy idő után
már bizseregnek az ujjaim, hogy mást is fordítsak. A fordításban szükségem van a
változatosságra, de ezt a "munkásságom" mutatja is.

Spoiler: mutasd
Képzeld Zsu! Újabb öröm ért! Találtam angol feliratot a mongol Byambasuren Davaa
legutolsó munkájához a Two Horses of Ghengis Khanhoz! Így a Cave of The Yellow Dog,
és a The Story of The Weeping Camel után a harmadik filmjéhez is lesz magyar felirat.
Annyira örülök! Még nem láttam, mert a felirat nagyon nem passzol a filmhez, de már
alig várom! Hát így jönnek hozzám a feliratok és a filmek, biztosítva, hogy mindig
legyen izgalmas fordítani valóm, ezért nem tudom megunni.


Jó nosztalgiázást, és kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 18. 10:07

Rita, ez fantasztikus hír!
Annyira szeretem ezeket a mongol filmeket! Igazán bízom Benned, s tudom,hogy idővel megoldod a felirat problémáját is. :)
KépKép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 20. 20:29

Rita írta:
Kedves Danna! Nagyon örülök, hogy csatlakozol hozzánk! Kevesen vagyunk a dokumentum
"fakultáson", ezért minden újabb tag belépése dupla örömmel tölt el! Bár szoktam mondani,
hogy ezeket a filmeket magamnak is lefordítanám, de mégis jobb, ha többen nézzük együtt.

Bár misztikusnak csak az utolsó részt gondolom, de hogy különleges utazásban lesz részed
azt garantálom! Mindig nagy élmény, amikor újra és újra rádöbbenek, mennyi mindent lehet
tanulni a természethez közeli, azzal harmóniában együtt élő emberektől.

Jó szórakozást, kellemes utazást, nagyszerű élményeket kívánok!


Kedves Rita! Persze, persze.. Csatlakozom, de jeleztem is ezt már Neked, hogy kihagyhatatlan lesz számomra a sorozat..
Metafórikusan fogalmazva valóban egy nagy UTAZÁS volt, Ázsia legmisztikusabb tájaira..
(Persze más fotelből nézni, és megint más a valóság.)

Voltaképpen remekbe szabott ízelítőt kaptunk. Azt kell, hogy mondjam, minden várakozásomat felülmúlta…
Megvolt a maga elbűvölő bája ennek a ismeretterjesztő sorozatnak. A zord táj szépsége lenyűgöző volt,
a szédítő ösvények, a nyaktörő, úttalan utak elképesztő látványt nyújtottak.
Nem is beszélve arról, hogy valamelyest képet kaphattunk a helyiek életkörülményeiről,
és hogy mennyire nagy szerepet tölt be mindennapi életükben a természet.

Összességében elragadó hangulatú volt mind a hat rész!!
(Sajnálatos, hogy az ősi kereskedelmi útvonal vezetett Tibet, Nepál, és India hanyatlásához, bukásához...)

Beleolvasgattam a kommentekbe, sok mindent leírtak már, így hát nem bocsátkozom részletekbe.

Szinte hihetetlen, hogy a 10. századból fennmaradt templomok, paloták romjai, feliratai,
szobrai és falfestményei viszonylag épen fennmaradtak.

Kép
Kép
Kép

Az ősi utak története..... (Lijiang..)

Kép
Kép
Kép

Álomutazás lenne!

Egyébként anno láttam a HIMALAYA L'enfance d'un chef /Az élet sója c. filmet. Megkapó, elragadó hangulatú....... ajánlom. A film rendezője éveket töltött Tibetben, a filmben szereplő emberek között élt, és az ő igaz történetüket dolgozza fel.

Kép
Kép

Köszönöm szépen a remek munkát, a sorozat fordítását!!

KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 21. 16:16

Rita írta:
Kedves Danna! Nagyon örülök, hogy csatlakozol hozzánk! Kevesen vagyunk a dokumentum
"fakultáson", ezért minden újabb tag belépése dupla örömmel tölt el! Bár szoktam mondani,
hogy ezeket a filmeket magamnak is lefordítanám, de mégis jobb, ha többen nézzük együtt.

Bár misztikusnak csak az utolsó részt gondolom, de hogy különleges utazásban lesz részed
azt garantálom! Mindig nagy élmény, amikor újra és újra rádöbbenek, mennyi mindent lehet
tanulni a természethez közeli, azzal harmóniában együtt élő emberektől.

Jó szórakozást, kellemes utazást, nagyszerű élményeket kívánok!


Kedves Rita! Persze, persze.. Csatlakozom, de jeleztem is ezt már Neked, hogy kihagyhatatlan lesz számomra a sorozat..
Metafórikusan fogalmazva valóban egy nagy UTAZÁS volt, Ázsia legmisztikusabb tájaira..
(Persze más fotelből nézni, és megint más a valóság.)

Voltaképpen remekbe szabott ízelítőt kaptunk. Azt kell, hogy mondjam, minden várakozásomat felülmúlta…
Megvolt a maga elbűvölő bája ennek a ismeretterjesztő sorozatnak. A zord táj szépsége lenyűgöző volt,
a szédítő ösvények, a nyaktörő, úttalan utak elképesztő látványt nyújtottak.
Nem is beszélve arról, hogy valamelyest képet kaphattunk a helyiek életkörülményeiről,
és hogy mennyire nagy szerepet tölt be mindennapi életükben a természet.

Összességében elragadó hangulatú volt mind a hat rész!!
(Sajnálatos, hogy az ősi kereskedelmi útvonal vezetett Tibet, Nepál, és India hanyatlásához, bukásához...)

Beleolvasgattam a kommentekbe, sok mindent leírtak már, így hát nem bocsátkozom részletekbe.

Szinte hihetetlen, hogy a 10. századból fennmaradt templomok, paloták romjai, feliratai,
szobrai és falfestményei viszonylag épen fennmaradtak.

Kép
Kép
Kép

Az ősi utak története..... (Lijiang..)

Kép
Kép
Kép

Álomutazás lenne!

Egyébként anno láttam a HIMALAYA L'enfance d'un chef /Az élet sója c. filmet. Megkapó, elragadó hangulatú....... ajánlom. A film rendezője éveket töltött Tibetben, a filmben szereplő emberek között élt, és az ő igaz történetüket dolgozza fel.

Kép
Kép

Köszönöm szépen a remek munkát, a sorozat fordítását!!

KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 21. 16:57

Kedves Danna! Nagy örömmel olvastam a véleményedet! Örülök, hogy neked is olyan kellemes
élményt nyújtott, mint nekünk!


Én a Tésztaútnál éreztem azt, hogy jóval többet kaptam, mint vártam. Ennél a sorozatnál, már
elvártam a készítőktől, hogy hozzák ugyanazt a színvonalat. Hozták is, nem kellett csalódni.

Fordítóként nagyon szerettem, hogy nem volt túl sok, és nem volt úl tudományos a szöveg. Ezeknél
a soriknál mindig félek egy kicsit, hogy a szöveg tartalma jóval meghaladja az én tudásomat, és
nem fogom tudni folytatni a fordítást. Például tartottam tőle, hogy a zarándokútnál mélyebben
belemennek a buddhizmus témakörébe, és a tájékozatlanságom miatt butaságokat fogok fordítani.
Mondjuk manapság mindennek gyorsan utána lehet nézni, de akkor is.

Ez a hat rész pont arra volt elég, hogy úgy érezze az ember, hogy most kezdene igazán belejönni
a Himalája-buddhizmus-természeti népek-kultúra-hagyomány témakörbe, és jó lenne még kapni
belőlük. Már tudunk valamit, de még nem eleget. Ez arra sarkallt engem, hogy tovább keresgéljek.
Milyen a szerencse! A Himalájának még a közelébe sem értem, máris találtam egy dokufilmet a
hanbokról. Már meg sem lepődök, mert ez mindig így szokott lenni.

Az élet sója című filmet azonnal le akartam tölteni, mikor megláttam az AvistaZon, de utána nézve
kiderült, nemhogy magyar felirat, hanem magyar szinkron is van hozzá. Lehet, hogy valaki pont
ezért kap kedvet hozzá. Köszi az ajánlót!

Köszönöm szépen a dicséretet! Szívesen a nagyszerű élményt!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 23. 20:09

Kedves Rita!​ ​

Valóban nagyszerű élményt nyújtott a Chamagodo -kétszáz évvel a Silk Road előtt-
hiszen átfogó képet ad a terület (Tibet-Nepál-India-DNY-Kína) kultúrájáról, történelméről, civilizációjáról.​
Szerettem!!

Egy barátomnak már volt szerencséje Indiában, és Nepálban járni..
(Általa sok információval lettem gazdagabb. Nagy bánatára épp nem nézett ki sehol Kumari az ablakon -Durbar tér-, hiába várakozott.........)

Kép

Igen, jó volna egy átfogó képet kapni a buddhizmusról, tulajdonképpen még a ruhákra is befolyást gyakorolt,
-akár Kína, no meg a mongol feleségek, akik a királyi udvarba kerültek.

Nagyszerű lesz betekintést nyerni a hanbok történetébe, nagyon örülök a választásodnak!!!!

Egyébként roppant mód kedvelem a sageuk-sorozatokat, nem kevésbé csodálom a tradicionális ruhakölteményeket, hajviseleteket...
Annyira más. Rangok, kalapok, fejdíszek, kiegészítők, minták, színek, minőség.. mindennek nagy jelentősége volt.

Kép

Nem is tudom.. melyiket szeressem??

Nagyon szépen köszönöm a film fordítását!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 24. 6:17

Kedves Danna! Amint olvastam a kumári szót, és megláttam a fotót, már néztem is
utána, hogy mit jelent, mert még soha nem hallottam róla.

Ezt a cikket olvastam el, és máris sajnálom szegény kislányokat:

http://www.erdekesvilag.hu/kumari-kislanyok-akiket-elo-istennokent-tisztelnek-nepalban/

Sokkal jobban jár az a lányka, akiről nem derül ki, hogy élő istennő, legalább nem
emelik ki a családjából, és nem fosztják meg a gyermekkorától. De legalább most már
tanulhatnak.

Ezek a dokumentumfilmek arra döbbentenek rá, hogy Kína évezredek óta hatalmas
befolyással van a környezetére. Minden téren. Sok mindennek ott található a kezdete,
még a tésztának is. Arra számítok, hogy a hanbokról is ki fog derülni, hogy az eredetije
kínai. Nem csodálkoznék!

Mindent nagyon szívesen! Köszönöm a "kumári"-t! Megint tanultam valamit.

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 24. 21:02

Kedves Rita!
Örültem, hogy tudtam valami "újat" mondani.. Színes a világ!
Tibetnek​ ​​egyedülálló a vallási kultúrája​.​ Nagyon jó a cikk, biztosan lesznek majd,
​akik​ ​szívesen olvassák​.​ Egyébként csak az egyházi ünnepeken készült​ ​fotókkal​ ​lehet​ ​találkozni​,
de az már titok,​ ​hogy épp​en​ melyik reinkarnáció​ ​látható. Végül is Nepál "leg"-ek világa.

​Egy kis "mese"..
Az istennőt "aranyműves" kasztjából választják.. fizikai adottságok szerint szelektálnak, harminckét kritérium van.​ (Hűű..​ ​)
​Néhány.. szép körmök, hosszú lábujjak, hattyúnyakhoz hasonló kéz és láb, kis, finom nyelv, tiszta, komoly hang, tehén-szempillák.
A kritériumoknak megfelelő jelölteket próbára teszik. Sötét szobába költöztetik őket, áldozati állatok frissen levágott fejével és ijesztő hangokkal riogatják őket. Az egyetlen, aki nem sikoltozik vagy fakad sírva, lesz az új istennő! Évente egyszer, három napon keresztül hintóban körülhordják a városban.. Két hasonlóan díszes hintóban egy-egy fiú követi őt, Ganes és Bajrab képviseletében. Az első nap a király is megjelenik a felvonuláson,
amikor is az istennő tikát (homlokpötty, rizsből vagy gabonából, színes festékkel keverve) helyez el a homlokán, felszentelve ezzel a következő évi uralkodásra..

Kép

​(Amúgy nekem a hangtál volt új.. gondold el, még ma is ókori technológiával, eszközökkel, szerszámokkal​ készítik​.)

Kép

Szerintem nagyon érdekes..
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 25. 7:18

Szia Danna! Köszi a "mesét"! Meglepődtem, hogy testi jellemzők alapján választják
ki az élő istennőket. Azt hittem, hogy születési dátumból, vagy valami hasonlóból
következtetnek a reinkarnációra.

Köszi a videót is! Megnéztem. Nekem két dolog is eszembe jutott amellett, amit írtál.
Az egyik, hogy meghalnék, ha minden nap kopácsolásban kéne élnem, dolgoznom.
Nagyon szeretem a csendet, és nem csak azért, mert a fordításhoz az kell, mindig is
szerettem.

A másik, hogy a hangtál készítők az életük nagy részét guggolva töltik. Mi, nyugatiak
állni szeretünk, mindent megemelünk, asztalra teszünk, míg ők a földön ülve, guggolva
szorgoskodnak.

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 25. 20:45

Szia Rita!

Úgy látom tetszett a "mesém"!​ ​Köszönöm, hogy partnerem voltál!

Nos, a "kopácsolást" én sem tolerálom, sőt..a kopácsoló harkályt sem.
(Mondják, hogy milyen jó nekem, hogy madárcsicsergős​ ​helyen élek.
Persze sokaknak élmény, mondjuk 2 hétig? Anno én is így voltam ezzel.)
Egyébként nemkülönben​ ​szeretem​ ​a csendet, mint Te, kell hogy az ember​ ​pihenjen,​ ​feltöltődjön.

Nahát..a​ ​guggolás.​ ​(Azt hiszem képtelen lennék rá hosszú távon.)
A​ ​keleti népeknek​ ​természetes, magától értetődő ha dolgoznak, ha pihennek, ha esznek​......​
​N​incs mit szépíteni,​ ​a nyugati ember​ ​már szinte oda​ ​ragadt a székhez​.​

Kellemes vasárnapot kívánok!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. március 27. 7:49

Kedves Danna!

Köszönöm az új infókat! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 27. 16:29

Danna! Jót nevettem a kínzó madárcsicsergésen! Az alap csiripelés jöhet bármilyen mennyiségben,
nem zavar. De van egy madár, amelyik reggeltől-estig képes mondani a magáét, úgy, hogy minden
harmadik másodpercben recseg egyet. És nem esik ki a ritmusból!!! Na, ez kiakasztó! Belevésődik
az ember agyába! Olyankor odamegyek az ablakhoz, és direkt nagy hangot csapok, hogy vegye
észre magát. Ha szerencsém van odébb repül, ha nincs, egy idő után folytatja ott, ahol abbahagyta.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. március 27. 18:22

Danna! köszönöm az új érdekes információkat. :)

Rita! Nagyon jó lesz ha a hanbok történetéről is hozol új információkat. Sajnálom az előző fórumunkkal elveszett sok-sok képet a tradicionális ruhákról, fejdíszekről, ékszerekről. :(

Kim Min Jeong egy nagyon híres hanbok designer dél-koreában, a munkái szerepeltek filmekben, a koreai történelmi drámákban és számos neves magazinban.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. március 27. 20:51

Rita írta:Danna! Jót nevettem a kínzó madárcsicsergésen! Az alap csiripelés jöhet bármilyen mennyiségben,
nem zavar. De van egy madár, amelyik reggeltől-estig képes mondani a magáét, úgy, hogy minden
harmadik másodpercben recseg egyet. És nem esik ki a ritmusból!!!

Látom másnál is van mumus madár.
Nálam ez az énekesrigó. Egyem a lelkét, úgy tudja mondani hajnal ötkor, hogy be nem áll a csőre.
Fészkel megint az eresz alatt.

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 27. 21:23

Rita írta:
Danna! Jót nevettem a kínzó madárcsicsergésen! (...)


Rita! Ismerős.. ​de mit tegyek? - lett egy baglyunk, és a kuvikolás​a igencsak "hatásos" az éjszakai csendben,
ráadásul ha meghallom, önkéntelenül számolni kezdem..... :D :D

​Lehet, hogy itt él egy egész család?
Kép

Kedves Ági!
Nagyon szívesen, örülök, hogy felkeltette az érdeklődésedet. :)

Gabóci, igazán szívesen!!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 28. 9:56

Micsoda megtiszteltetés kuvik család...hát nem tudok senkit, aki ilyennel büszkélkedhetne...remélem belakják... :D
Az ég alja mindenkinél gyönyörű... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: \:D/
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 28. 16:58

Kata58 írta:
Micsoda megtiszteltetés kuvik család...hát nem tudok senkit, aki ilyennel büszkélkedhetne...remélem belakják... :D
Az ég alja mindenkinél gyönyörű...


Szia Kata! Nem állítottam, hogy az egész család itt él, csak feltételeztem, olyan intenzív a "huhogás". ;)
Ugye nem gondoltad komolyan a "jókívánságaidat?" :D :D
Elszomorítana.......... :(
Egyébként a napkelte valóban festőien pazar, bárhonnan is nézzük. :movingflower:

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég