Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. március 4. 21:49

Kedves Rita !

Az ÉLET SÓJA ..........mert e nélkül nehéz élni.
Csodálatos tájakon ment keresztül a karaván.
A só "tengernél" a tűzgyujtás, főzés, evés és a higénia ahol nincs viz akkor mi is van ?

Ami még eszembe jutott, hogy még mindíg igy kell élniük ezeknek az embereknek, nincs más lehetőség?
De Ők igy boldogok és számukra így természetes.

Köszi mégegyszer.
:flower1: :flower1:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. március 4. 23:10

Lélegzet elállító a táj szépségben és nehézségben is. B-) Minden részben rácsodálkozom, hogy milyen természetesen élik az életüket az ottani emberek, küzdve a nehézségekkel. (%) Ott nincs idegeskedés. Nyugodtan haladnak a céljuk felé, figyelve a jakokra, hogy legyen elég enni és innivalójuk, hogy bírják a terheket cipelni. ;;) Már az, hogy 100 jakra 8 pásztor vigyáz, komoly feladat. Érdekes volt a jak tulok, mint szerszám. A só, hogy mennyire létfontosságú számukra, az is mutatta, hogy egy nepáli férfi 5 szem krumplival, 4 fej fokhagymával és egy fél zsák árpával mászta meg a Himaláját. #:-s

Érdekes lesz az utolsó rész is, már nagyon várom. :)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. március 5. 9:28

Nagyon köszönöm Rita az 5. részt.
Kellemes szép tavaszi napot kívánok. @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 10:24

virag1 írta:Kedves Rita !

Az ÉLET SÓJA ..........mert e nélkül nehéz élni.
Csodálatos tájakon ment keresztül a karaván.
A só "tengernél" a tűzgyujtás, főzés, evés és a higénia ahol nincs viz akkor mi is van ?

Ami még eszembe jutott, hogy még mindíg igy kell élniük ezeknek az embereknek, nincs más lehetőség?
De Ők igy boldogok és számukra így természetes.

Köszi mégegyszer.
:flower1: :flower1:

Kedves Virág! Nagyon szívesen!

Igen, minden részben felmerül, hogy hogy képesek így élni, de szerencsére ők köszönik
szépen jól elvannak a saját mindennapi harcaikkal, küzdelmeikkel.

A higiénián már én is elgondolkodtam. Ezek az emberek szinte soha nem mosakodnak.
Nem mosnak állandóan kezet, mégis egészségesnek tűnnek. Valójában a természetben
semmi nem koszos, még a jaktrágya sem, amit az egyik nomád szabad kézzel morzsolgatott
majd főzte tovább a teát. Az a jak tulajdonképpen csak füvet, sót és vizet eszik, iszik,
az meg mind a természetből jön.
A mongol filmjeimben is a gyerekek tevetrágyával játszottak. Építőkockaként használták.
A természeti népeknél fel sem merülnek higiéniás kérdések, csak a modern társadalmakban,
ahol a természetes immunrendszerünket már az anyaméhben sok támadás éri.

Már írtam, mennyire tisztelem őket azért, mert becsben tartják a környezetüket, az állataikat.
A természetből csak annyit vesznek el, amennyi a megélhetésükhöz kell, és mindezért
köszönetet is mondanak:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 10:46

Gabóci5 írta:Lélegzet elállító a táj szépségben és nehézségben is. B-) Minden részben rácsodálkozom, hogy milyen természetesen élik az életüket az ottani emberek, küzdve a nehézségekkel. (%) Ott nincs idegeskedés. Nyugodtan haladnak a céljuk felé, figyelve a jakokra, hogy legyen elég enni és innivalójuk, hogy bírják a terheket cipelni. ;;) Már az, hogy 100 jakra 8 pásztor vigyáz, komoly feladat. Érdekes volt a jak tulok, mint szerszám. A só, hogy mennyire létfontosságú számukra, az is mutatta, hogy egy nepáli férfi 5 szem krumplival, 4 fej fokhagymával és egy fél zsák árpával mászta meg a Himaláját. #:-s

Érdekes lesz az utolsó rész is, már nagyon várom. :)

Szia Gabi! Igen! Saját megfigyelésem is, hogy minél több időt tölt valaki a természetben,
annál nyugodtabb. Ezek az emberek születésüktől, életük végéig Természet Anyánk
ölelő karjai közt élnek. Csoda, hogy nyugodtak, nem stresszelnek?

Ahogy elnéztem, a jakoknak jóval kevesebb eszük van, mint a lovaknak. A jakpásztorok
munkája nehezebbnek tűnt, mint a lovászoké.

Én is elájultam azon a nepáli férfin, akinek a vagyonkája csak abból a pár dologból állt.
Arra gondoltam, hogy lehet, neki nincs jakja, ezért magának kellett cipekednie, ezért
jött csak ennyi "pénzzel". Nem tudom, de elképesztő! Mások évekig tervezgetnek, meg
készülődnek ha egy csúcsot meg akarnak hódítani, ezek az emberek meg eleve ott élnek
ebben a hihetetlen magasságban, és csúcsok megmászásából áll az életük.

Hamarosan nekikezdek az utolsó résznek. Biztosan sok mindennek utána kell majd néznem,
de nagyon szívesen teszem, mert érdekel Guge, az elveszett királyság.


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 5. 11:27

Drága Rita!
Már csak egy rész van hátra
írtad valahol. Hát ez az,ami elszomorít! Nagyon-nagyon szeretem ezt a sorozatot. Több szempontból is.
A varászlatos tájak miatt igyekszem a nagyobb képernyős tévén nézni, ahol minden jobban érvényesül. Most,ennek a résznek a legeslegszebb része a Phoksumdo-tó volt. S ott felcsendült egy gyönyörű dal is, amit köszönöm,hogy lefordítottál.
A tó ragyogó tisztasága és körülötte a hegyek látványa érintett meg leginkább, hogy milyen varázslatos a természet. Köszöni szépen, jól elvan nélkülünk is! Mi jakostól, és egy szál magunkban is csak szalutálhatunk,hogy részei lehetünk.
Ahogy kedvenc költőm,Tóth Árpád az Elégia egy rekettyebokorhoz c. versében írta:
Tán mind elpusztulunk, s az elcsitult világon
Csak miriád virág szelíd sajkája leng:
Szivárvány lenn a fűben, szivárvány fenn az ágon,
Egy néma ünnepély, ember-utáni csend,
Egy boldog remegés, és felpiheg sóhajtva
A fájó ősanyag: immár a kínnak vége!
S reszketve megnyílik egy lótusz szűzi ajka
S kileng a boldog légbe a hószín szárnyú Béke.


S ami mindig megérintett tévén keresztül is, azt ezek az egyszerű emberek is jól tudják. Isten ajándékának tartják a sót, az egész életüket. Ez a tudat adja a lelki békét, a harmóniát, a nehézségekhez az erőt, a kitartást. S mindegyik részben láthatjuk,hogy sosem feledkeznek meg a természetfeletti erők segítségét kérni és megköszönni.

Már a mongoloknál is feltűnt, s a dolpo-pa és rong-pa emberek is ismerik a túlélés titkát. De sajnos mára ők is csak egy rezervátum lakói.
A Changtang Rezervátum-mal kapcsolatban idéznék egy útleírásból:
A Dalai Láma nyári rezidenciájául szolgáló Norbulingka Palota felé veszem az irányt, itt található ugyanis Tibet egyetlen állatkertje, mely nem több, mint bármely más kínai börtön-állatkert, de a tibeti fennsíkon egykoron nagy számban élt, ám mára kivadászott állatok képviselőit csak itt vehetjük szemügyre. A Nyugat-Európa méretű tartomány pusztaságain valaha többezres csordákban legelésztek az antilopok, vadjakok és vadszamarak, de az 1959 óta tartó kínai megszállás őket sem kímélte. A katonaság gépfegyverrel lőtte az antilopokat, hogy értékes bundájukat a szomszédos országokban értékesítse. Jelenleg egész Tibet területén egyedül az északi platón található Changtang Rezervátumban élnek nagyobb számban ezek az állatok. A ritka tibeti antilop bundája többet ér, mint az élő állat, így az állatkertben nem mutogatják, de egy betonozott kifutóban egész sok tibeti medvét (Ursus arctos pruinosus) láthatunk.


Ugye milyen gyönyörűek voltak a vágtató a vadszamarak! Milyen kegyetlenség,hogy ők is csak itt élhetnek békében!

Mindig lenyűgöz a filmesek kitartása. Ezeket az utakat a stáb tagjainak is végig kellett járni, tudniuk kellett úgy bánni az emberekkel, állatokkal,hogy megőrizzék a természetesség látszatát. Pedig gondolom,hogy a kamerákkal, s egyéb dolgokkal felszerelt filmesek zavart okozhattak az "erő"-ben.
S még az élő hang: A tibetiek dalai, beszédmódjuk, az állatokat terelő kiáltásaik, mind-mind emelik a film értékét. Szeretem a narrátor előadásmódját is. Nyugodt férfihang, nem tolakodó, s csak akkor szólal meg,ha fontos szólnia, szép koreai kiejtéssel tolmácsolja a látottakat.

Rita, őszintén örülök,hogy nem szinkronnal nézem! S a végén kezdem újra, ha már így járunk,hogy mindjárt vége.

Ircsi, köszönöm a sóról közölt térképet és információkat! Ismét tanultam valami fontosat.
KépKép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. március 5. 11:30

Kellemes vasárnapot mindenkinek!!
Ebéd a sütőben,így újfent jöhet egy újabb nomád kaland a te jóvoltodból Ritám!! ^:)^ ^:)^
Most ,A nők kristálya volt soron.
Én máris megláttam benne egy potenciális terápiás módszert a mai modern kor néhány kórságára,mint pl,a panaszkodó tinédzserek,akik drogoznak,isznak mit a gőte,mondván:Csak az unalmas életüket akarják kissé feldobni :ymparty:
Unatkozik,meg hasztalannak érzi magát??? Javaslom költözzön ezen hegyi falvak egyikébe,és én garantálom hogy 1 perc elteltével pánik szerűen menekül majd haza a kényelmes unalmas világába!! l-) l-) l-)
Idéznék egy ma reggeli netes cikket,ahol osszák az észt hogyan éljünk derék fájás nélkül:
Spoiler: mutasd
A nyugati világban élők 80 százaléka számíthat rá, hogy életében valamikor szenvedni fog a rémes derékfájástól. De megfelelő edzésprogram kitartó végrehajtásával elkerülhető a tünetek kiújulása egy átfogó tudományos vizsgálat szerint.

És ehhez a megállapításra komoly kutatások kellettek,komoly pénzekért!! Lenyűgöző teljesítmény !! :-q :-q
Pedig csak le kellett volna vetíteni ezt a dokumentum film sorozatot minden nyugati meg nem nyugati országban,de hát ehhez is ész kellet volna!! (%) (%)
Saját szavaidat idézném amit egy orvosi szaklapban is nyugodtan publikálhatnál:
A természeti népeknél fel sem merülnek higiéniás kérdések, csak a modern társadalmakban,
ahol a természetes immunrendszerünket már az anyaméhben sok támadás éri.

További szép napot mindenkinek!!!! :flower1: :littlehearth:
Ancsa46
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:16

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Ancsa46 » 2017. március 5. 13:03

Kedves Rita.
Köszönöm ezt az újabb epizódot, ma biztosan meg is nézem.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 14:01

nildiko írta:Nagyon köszönöm Rita az 5. részt.
Kellemes szép tavaszi napot kívánok. @};-

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen az újabb részt!

Neked is legyen szép napod!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 15:53

Kedves Zsu! Hiába kerestem utánpótlást, még nem találtam sajnos! Illetve van egy újabb
hat részes sorozatom, de sajnos csak két részhez van angol felirat. Azokat meg is fogom
csinálni.

Az egyik rész a 72 csúccsal rendelkező misztikus Huang-sanról (Sárga-hegy) szól. Ez maga
a csoda. Megértem (Utazós) Ildikót, hogy el szeretne ide is jutni. Hát én is!

Spoiler: mutasd
Kép
Kép
Kép
Kép


A másik részben a Hualong völgyet ismerhetjük meg (ez is, és a Sárga-hegy is a világörökség
része):
"Huanglong vagy a Sárga Sárkány völgy Kína, Szecsuán tartományában, Huanlun természetvédelmi területén fekszik. Huanglong 3576 méter magasan a tengerszint fölött található, területe 21 négyzetkilométer. 693 tó terül el itt a fennsíkon és a mésszel borított felszínen színes, teraszos tavacskák sorakoznak egymás felett, amikről vízesések zúdulnak a mélybe. A színes medencéket termálforrások táplálják, melyek szemet gyönyörködtető látványt nyújtanak."

Innen másoltam ki a szöveget (feltétlenül nézzétek meg a képeket is). Ez is egy csoda:



Remélem az angol szöveg nem lesz tudományos, és le tudom fordítani.

Mint már írtam, annyira örülök, hogy egy kicsit kaptunk Nepálból is. Tibettel együtt a Himalájához
tartoznak. Az a tó fantasztikusan gyönyörű, és édesvizű! Nem sokat láttunk Nepálból és a nepáli
emberekből, de azt azonnal észrevettem, hogy az karavánjuk kicsit másabb a tibetiekénél. A jakok
hátán színesebb a takaró, és némelyiken zászlócskák is vannak. Kolomp ezeknek is szól a nyakában:

Kép

Tóth Árpád versének minden sorával egyetértek. Én is ezt mondom, de soha nem tudnám ilyen
gyönyörűen megfogalmazni. Köszönöm, hogy betetted!

Azt olvastam, hogy Tibet a spiritualitás fellegvára. Azzal magyarázzák ezt, hogy az ország olyan
magasan van, hogy az emberek a hegycsúcsokon kívül, csak az eget látják, amit nagyon közel
éreznek magukhoz. Én ezt el is tudom képzelni, hogy így van.

Tisztelet, tisztelet, tisztelet... mindig ez a szó jut eszembe, ha látom ezt a sorozatot. Tisztelet
a természet, az állatok, az idősek, a hagyományaik, az isteneik és általában minden iránt.

A forgatócsoport többszörös díjnyertes. Három sorozatuk közül csak ezt a kettőt sikerült megszereznem.
Sokáig keresgéltem, de feladtam a kutatást.

Zsu! Mindjárt írok egy külön hozzászólásban valamit, ami téged, mint töri tanárt, külön is érdekelhet!

A vadszamarak:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 16:12

Kedves Szilvia! Jókat vigyorogtam a mondataidon! Hát igen! Ott nincs civilizációs betegség!
Nem hallják a híreket, nem tömik a fejüket reklámokkal, nem mossák át az agyukat idióta
szappanoperákkal, és nem bámulják szájtátva a valóság show-k veszélyesen ostoba celebjeit.
Nincs tévé és dolog is van! Életben kell maradni!

Erre mondtuk azt korábban, hogy ha lenne egy világégés, ők nem égnének. Egyrészt nem is
szereznének tudomást róla, másrészt nevetve gyűjtenék tovább a sót és cserélnék be árpára.
Ki is tud igazán élni?

További szép napot Neked is!

Szóval erre a gyógymódra gondoltál derékfájás ellen?

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 16:17

Ancsa46 írta:Kedves Rita.
Köszönöm ezt az újabb epizódot, ma biztosan meg is nézem.

Kedves Ancsa!
Nagyon szívesen az újabb feliratot! Jó szórakozást kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 16:29

Letöltöttem egy rövidfilmet a szavasztikáról azzal a szándékkal, hogy majd lefordítom, de az
nCore-on találtam egy másik 26 perces rövidfilmet ami magyar szinkronos, ezért letettem a
fordításról, és ezt a magyar nyelvűt feltöltöttem a megára. Rettentő szomorú az egész történet!
Két ostoba, idióta fantáziálásán múlt, hogy ebből az ősi szerencsét jelképező jelből később náci
szimbólum lett. Végig sajgott a szívem, míg néztem a filmet. Csak korabeli filmbetétek vannak
a videóban. Érdemes megnézni, igazán tanulságos! Ez az ember!

Zsu! Szerintem töri órán is nagyszerűen lehet használni!

Az ismertető alá is betettem a linket, de itt a spoiler alatt is megtalálható:




Itt a film teljes szövege (az eredeti felvételekkel még érdekesebb):



Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 5. 16:49

Kedves Rita, nagyon örülök ennek a kisfilmnek. Nincs olyan kamasz,akit ez a téma ne érdekelne. Egészen biztos,hogy kapós lesz órákon is. Egyébként épp a múlt héten volt egy előadás a suliban a Z generációról. Hogyan közelítsünk hozzájuk, hogy a média és az internet "áldásos" hatása ellenére tudást is csepegtessünk a kobakokba.
Idézek az előadás anyagából:
1995-2009 között született gyerekek. Net-generáció: a digitális eszközöket természetesen kezelik, a sebességre nagyobb hangsúlyt fektetnek,mint a pontosságra, gyorsan nyilvánítanak véleményt, egyenrangú kapcsolatokat igényelnek, szabadidejük nagy részében virtuális közösségekben élnek, elidegenedés, a személyes érintkezés megritkulása miatt konfliktuskezelési és beilleszkedési problémáik, kommunikációs nehézségeik vannak. Türelmetlenek, motiválatlanok, erős fogyasztó attitűd, a celebek hamis értékei és érzelmi inkontinencia jellemzi őket.


Én ezt röviden úgy összegezném, ez egyenlő a halállal. Vagy beavatkozunk, kimozdítjuk őket, vagy lemegyünk az ő szintjükre, s beletörődünk a nagy bumm elkerülhetetlen bekövetkezésébe.
Ha még fel tudjuk kelteni az érdeklődésüket a valóság iránt, akkor van esélyünk. Ehhez kiválóak ezek a kisfilmek. Az ő világuk felől (lsd. vizuális élmény) közelíteni a valóság dolgaihoz, utána beszélgetni róla, új ismereteket átadni már sokkal könnyebb, mert kicsit kinyílik az elméjük.

Bocs a hosszú fejtegetésemért, de valóban nagyon örülök az általad felfedezett filmeknek, a lefordított kisfilmeknek épp úgy,mint a magyar nyelvűeknek.

Hálásan köszönöm!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 19:37

Zsu! Javítottam az utolsó linken, ahol a film teljes szövegét adtam meg!

Egyetértek veled! Nem véletlenül szorgalmazzák, hogy minden gyerek kezében tablet
vagy laptop legyen az órák alatt. Változás kell, de nagyon! Minden nagyon gyorsan halad,
de az oktatásunkban sok minden ugyanolyan, mint az én iskoláskoromban volt. Még a
kötelező olvasmányok is.

Nagyon fogok örülni, ha hasznát tudod majd venni! Tudod, már írtam, hogy pont én
nem tudom az általam lefordított iskolai segédanyagokat használni. Legalább így Veled
tudok örvendezni.


Mindent nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. március 5. 20:03

Rita írta: Rettentő szomorú az egész történet!
Két ostoba, idióta fantáziálásán múlt, hogy ebből az ősi szerencsét jelképező jelből később náci
szimbólum lett. Végig sajgott a szívem, míg néztem a filmet. Csak korabeli filmbetétek vannak
a videóban. Érdemes megnézni, igazán tanulságos! Ez az ember!


Megnéztem én is, végig borsódzott a hátam. H. P. Blavatsky hideg szemeitől a frász jött rám, és Guido von List nevének hallatán rossz érzésem volt, mert asszociáltam a mi Lisztünkkel. Néhány ember kitalál egy őrültséget, jön a propaganda, és milliók követik. :( Milyen könnyen befolyásolható, megvezethető az ember, és mindez hová vezet! x_x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 6. 5:08

Gabi! Ráadásul ez a Blavatsky, orosz kalandornőnek van titulálva a filmben. Lehet, hogy
akkoriban egyszerűen csak azt jelentette, hogy utazgatott a világban, de engem a hideg
ráz tőle.

Közben megtaláltam őt a Wikipédián:



Hatvan évet élt, és végig hideg maradt a szeme:

Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2017. március 6. 7:19

Szia Rita! Köszönöm az 5. rész feliratát is! :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 6. 14:38

Nahát jól megtréfálódtam... Nem láttam hogy már megjöttek a részek és a felirat... Köszönettel vittem! :) :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 6. 14:41

mikaz írta:Kedves Rita, nagyon örülök ennek a kisfilmnek. Nincs olyan kamasz,akit ez a téma ne érdekelne. Egészen biztos,hogy kapós lesz órákon is. Egyébként épp a múlt héten volt egy előadás a suliban a Z generációról. Hogyan közelítsünk hozzájuk, hogy a média és az internet "áldásos" hatása ellenére tudást is csepegtessünk a kobakokba.
Idézek az előadás anyagából:
1995-2009 között született gyerekek. Net-generáció: a digitális eszközöket természetesen kezelik, a sebességre nagyobb hangsúlyt fektetnek,mint a pontosságra, gyorsan nyilvánítanak véleményt, egyenrangú kapcsolatokat igényelnek, szabadidejük nagy részében virtuális közösségekben élnek, elidegenedés, a személyes érintkezés megritkulása miatt konfliktuskezelési és beilleszkedési problémáik, kommunikációs nehézségeik vannak. Türelmetlenek, motiválatlanok, erős fogyasztó attitűd, a celebek hamis értékei és érzelmi inkontinencia jellemzi őket.


Én ezt röviden úgy összegezném, ez egyenlő a halállal. Vagy beavatkozunk, kimozdítjuk őket, vagy lemegyünk az ő szintjükre, s beletörődünk a nagy bumm elkerülhetetlen bekövetkezésébe.
Ha még fel tudjuk kelteni az érdeklődésüket a valóság iránt, akkor van esélyünk. Ehhez kiválóak ezek a kisfilmek. Az ő világuk felől (lsd. vizuális élmény) közelíteni a valóság dolgaihoz, utána beszélgetni róla, új ismereteket átadni már sokkal könnyebb, mert kicsit kinyílik az elméjük.

Bocs a hosszú fejtegetésemért, de valóban nagyon örülök az általad felfedezett filmeknek, a lefordított kisfilmeknek épp úgy,mint a magyar nyelvűeknek.

Hálásan köszönöm!


Mikaz, minden szavaddal csak maximálisan egyet tudok érteni.... :movingflower: :flower1: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. március 6. 15:26

Kedves Rita!Sok minden miatt elmaradtam ennek a nagyszerű dokumentum filmnek a letöltésével.Csodaszép!!!!Most folytatom.Köszönöm szépen.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 6. 20:23

B.Marika írta:Szia Rita! Köszönöm az 5. rész feliratát is! :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Szia Marika! Nagyon szívesen! ma nekikezdtem az utolsó résznek is,
de nagyon lassan haladok, mert minden mondatban van valami, aminek
utána kell néznem. Azért nagyon élvezem!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 6. 20:27

Kata58 írta:Nahát jól megtréfálódtam... Nem láttam hogy már megjöttek a részek és a felirat... Köszönettel vittem! :) :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Nagyon szívesen, Kata! Jó szórakozást!

Olvastam, hogy megfáztál! Jobbulást kívánok neked!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 6. 20:30

Paggy írta:Kedves Rita!Sok minden miatt elmaradtam ennek a nagyszerű dokumentum filmnek a letöltésével.Csodaszép!!!!Most folytatom.Köszönöm szépen.Paggy

Kedves Paggy! nagyon szívesen! Neked is jó szórakozást kívánok!

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. március 6. 22:03

Kedves Rita, nagyon élveztem a 5. részt is.
Nagyon köszönöm, szeretem ezeket a filmeket, és nagyon örülök, hogy megakadt a szemed rajta.
Látom sokat fényképeztetek belőle.... én is.
Elvittem a rohamjelvények c. kisfilmet is.

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég