Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. március 6. 22:48

Rita!

Azt hiszem úgy jártam, mint Kata! Én is csak most vettem észre az új részt, de már holnapra marad, mert leragad a szemem.
Köszönöm szépen.
A két oldal új infót meg alvás közben emésztem :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 7. 9:25

sziasztok! Tegnap meg is néztem, hát..nem könnyű a férfiaknak sem a sógyűjtés.! Na és a terepek, az életkörülmények valami elképesztőek! :( .
Mégis mennyi erőt ad az életben maradásért való harc...hát nagyon el vagyunk mi kényelmesedve az tuti... x_x :ymhug: :-h :movingflower: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 7. 20:48

nildiko írta:Kedves Rita, nagyon élveztem a 5. részt is.
Nagyon köszönöm, szeretem ezeket a filmeket, és nagyon örülök, hogy megakadt a szemed rajta.
Látom sokat fényképeztetek belőle.... én is.
Elvittem a rohamjelvények c. kisfilmet is.

Kedves Ildikó! Boldog vagyok, hogy neked is ennyire tetszik a sorozat! Hát még én
mennyire örülök, hogy megakadt rajta a szemem! nagyon sok örömöt okoz a fordítása
is! Az ellenőrzés mindig lassan megy, mert elveszi az időt a sok fényképezés. Nem
bírom levenni a szemem a szépségekről. nagy öröm, hogy ilyen jó minőségben láthatom!

Pénteken fogom kitenni az utolsó részét!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 7. 20:52

f.ági írta:Azt hiszem úgy jártam, mint Kata! Én is csak most vettem észre az új részt, de már holnapra marad, mert leragad a szemem.
Köszönöm szépen.
A két oldal új infót meg alvás közben emésztem :-)

Szia Ági! Nem baj! Már itt vagy, és ez a fontos! Remélem, tetszett a "Férfiak sója" is!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 7. 20:59

Kata58 írta:sziasztok! Tegnap meg is néztem, hát..nem könnyű a férfiaknak sem a sógyűjtés.! Na és a terepek, az életkörülmények valami elképesztőek! :( .
Mégis mennyi erőt ad az életben maradásért való harc...hát nagyon el vagyunk mi kényelmesedve az tuti... x_x :ymhug: :-h :movingflower: :flower1:

Szia Kata! Negyed ennyi nehézséget sem tudnánk elviselni. Mi már olyan klasszul
automatizáltuk magunkat, és a nem mosakodást sem bírnánk sokáig, a fűtetlen
sátrak hidegéről nem is beszélve.

A legjobb a fotelból nézni őket, de azt fenntartom, hogy évente egyszer-kétszer
két hétre el tudnék menni arra a vidékre feltöltődni, erőre kapni. Jó lenne!

Jó éjt Mindannyiunknak!

Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2017. március 8. 17:28

Kedves Rita!
Köszönöm az újabb részt.Nagyon megörültem neki.Vittem is és megyek megnézni.Nagyon köszönöm.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 8. 18:37

Jó szórakozást kívánok az utolsó részhez,
a Guge királyság rejtélyéhez!


Sajnos vége! Tudom, akik szerettük, még nagyon sokáig szívesen elidőznénk a Himalája
útjain, völgyeiben, csúcsain, a különböző törzsek, etnikumok életével, hagyományaikkal,
hitükkel ismerkedve. Igyekszem a jövőben is találni ehhez hasonló nagyszerű dokumentum
sorozatokat vagy filmeket!

Korábban írtam, hogy épp kitettek egy filmet a Guge királyságról az AvistaZra amikor ott
jártam, és azonnal le is töltöttem. Szokás szerint utána néztem, hogy nem adták-e már a
magyar csatornákon. De igen, le is töltöttem magyar szinkronosan, de csak pár nap múlva
tenném ki, mert szeretném, ha az én fordításomat is megnéznétek. Olyan sokat dolgoztam
vele. A szinkronos filmet is érdemes megnézni, mert máshová helyezi a hangsúlyokat, mint
az "enyém", teljesen másként és máshonnan közelítenek a Guge királysághoz. Nagyszerűen
kiegészítik egymást.


Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. március 8. 19:15

Drága Rita! Valóban kár, hogy már vége ennek a remek sorozatnak. Nagyon sok új ismerettel, szép élménnyel lettem gazdagabb. Mindegyik részt nagyon szerettem. Csodáltam az embereket, a tájakat, a természet és egymás iránti tiszteletüket, egyszóval minden percét imádtam. Nagyon hálásan köszönöm a színvonalas munkádat. :) ^:)^
Már csorog le a töltés a Megáról. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 8. 19:21

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Köszönöm az újabb részt.Nagyon megörültem neki.Vittem is és megyek megnézni.Nagyon köszönöm.

Kedves Ica! Nagyon szívesen az ötödiket! De már itt is a hatodik, egyben utolsó rész is!

Jó szórakozást kívánok hozzájuk!


Kép
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. március 8. 19:38

Drága Ritám!!
Nagyon szépen köszönöm ezt az izgalmas Ázsiai túrát!!
Szép,és tanulságos,de én is azon a véleményen vagyok,hogy jobb volt ezt a kényelmes fotelből végig nézni!!!!
:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2017. március 8. 19:44

Rita! Köszönöm az befejező rész fordítását!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 8. 19:57

Gabóci5 írta:Drága Rita! Valóban kár, hogy már vége ennek a remek sorozatnak. Nagyon sok új ismerettel, szép élménnyel lettem gazdagabb. Mindegyik részt nagyon szerettem. Csodáltam az embereket, a tájakat, a természet és egymás iránti tiszteletüket, egyszóval minden percét imádtam. Nagyon hálásan köszönöm a színvonalas munkádat. :) ^:)^
Már csorog le a töltés a Megáról. :)

Kedves Gabi! Sajog a szívem, mert tényleg igaz, amit mindig mondtam, hogy semmi nem
volt még nehezebb, agyzsibbasztóbb, de felemelőbb és örömtelibb, mint a Tésztaút és a
Lovas karavánút fordítása. Nehézségük ellenére dupla élvezetet jelentettek. A szöveget
megpróbáltam olyan minőségben visszaadni, ahogy azt a koreai narrátor előadta, és ahogy
a sorozat színvonala megkövetelte. Imádtam utánaolvasni a különféle felmerülő neveknek,
vallásoknak, városoknak, tavaknak, hegyeknek. Összeírtam, itt majd 30 féle dolognak
jártam utána. Csak hogy érzékeltessem, fogtok egy olyan sort találni a szövegben, hogy
a legendás Shambala királyság minden lakója a buddhista "Tiszta Föld" tanok szerint él.
Tiszta Világ tan volt írva az angol szövegben, gondoltam ennek is utánalesek. Jól tettem,
Tiszta Föld lett belőle, mert csak olyan létezik.
Nagyon siettem a fordítással. Szó szerint éjjel és nappal, minden időmben az utolsó résszel
voltam elfoglalva, mert már az új sorozatomat is el szeretném kezdeni, de előtte ezt akartam
befejezni.

Nagyon szívesen! Köszönöm a dicséretet! Jó volt nagyon együtt imádni ezt a lenyűgöző
sorozatot!


Fantasztikus helyeket ismerünk meg az utolsó részben, például a Kajlás-hegyet:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 8. 20:02

Szilvia333 írta:Drága Ritám!!
Nagyon szépen köszönöm ezt az izgalmas Ázsiai túrát!!
Szép,és tanulságos,de én is azon a véleményen vagyok,hogy jobb volt ezt a kényelmes fotelből végig nézni!!!!

Kedves Szilvia! nagyon szívesen a feliratokat, és az újabb kalandozást!

Miután sokat olvasgattam Tibetről, és a ritka levegő által kiváltott nehézlégzésről
és rosszullétről, már én is elbizonytalanodtam, hogy akarom-e én ezt drága pénzen.

Lehet, hogy nekem is a fotel marad örökre!

Még mindig a Kajlás-hegy:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 8. 20:04

B.Marika írta:Rita! Köszönöm az befejező rész fordítását!

Szia Marika! Nagyon szívesen a befejező részt is!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 8. 21:12

Kedves Rita! Örömmel vettem észre az újabb feliratot! Bár nem cserélted még a számot, de a hozzászólásokból rájöttem. Sikerült letöltenem a megáról, vittem a feliratot is.
Majd a szinkronos is érdekel, de most ez az első! Köszönöm!!!!

Spoiler: mutasd
Svasztika film sikeres! Nagyon jó, érdekli a srácokat is. Fantasztikusak a korabeli filmrészletek, ez a két elmebajos meg, hát nincsenek szavaim...
Még kérdés a történelmi személyiség szerepe? !
KépKép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. március 8. 23:16

Kedves Rita!
Köszönjük szépen a 6. rész fordítását.Meg is néztük a párommal.
Azt tervezem,hogy ezt az utolsó részt az unokáimmal is megnézem,majd érkezési sorrendben,na meg amikor pár napig tudnak maradni.olyankorra mindég elteszek egy egy filmet,amit közösen nézünk meg.Köszönöm szépen a szinkronos filmet is a szvasztikáról és a horogkeresztről.Itt ott hallottam már róla,de ezt az összeállítást nagyon jónak tartom.Nagyon érdekes volt a történet.Biztos meg fogom nézni újra és talán nem egyedül. :!! :ymhug: ^:)^ A legvadabb álmomban sem gondoltam,hogy a buddhista falfestményeken található az eredeti,na meg árja jelkép.Milyen jó lenne,ha a békés buddhista vallás jobban el tudott volna terjedni. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 9. 5:25

mikaz írta:Kedves Rita! Örömmel vettem észre az újabb feliratot! Bár nem cserélted még a számot, de a hozzászólásokból rájöttem. Sikerült letöltenem a megáról, vittem a feliratot is.
Majd a szinkronos is érdekel, de most ez az első! Köszönöm!!!!

Spoiler: mutasd
Svasztika film sikeres! Nagyon jó, érdekli a srácokat is. Fantasztikusak a korabeli filmrészletek, ez a két elmebajos meg, hát nincsenek szavaim...
Még kérdés a történelmi személyiség szerepe? !

Kedves Zsu! Nagyon szívesen az utolsó részt is! Kedved szerint való lesz ez is, és a magyar
nyelvű változat is. Ez, a sorozat jellegénél fogva, a Karavánúttal való kapcsolatában elemzi
a királyságot, inkább a természeti és a kulturális vonatkozásokat helyezi előtérbe, míg a
másik történelmi szempontból közelít Gugéhoz.
Boldogan olvasom, hogy sikeres a rövidfilm! Jól eltalálták a tartalmát! Kellően rövid, olyan
eseményekről szól röviden de velősen, amik a történelem egy nagyon fontos (és borzalmas)
korszakát elevenítik fel, miközben a horogkeresztről, mint tiltott - és ezért nagy érdeklődésre
számot tartó - jelképről is kapnak információt, plusz egy ősi szimbólumról is ismereteket
szereznek.
A két elmebajos jól összeakadt a harmadikkal!

Holnap felteszem a magyar nyelvű dokumentumfilmet!


Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 9. 5:38

Magdimama írta:Kedves Rita!
Köszönjük szépen a 6. rész fordítását.Meg is néztük a párommal.
Azt tervezem,hogy ezt az utolsó részt az unokáimmal is megnézem,majd érkezési sorrendben,na meg amikor pár napig tudnak maradni.olyankorra mindég elteszek egy egy filmet,amit közösen nézünk meg.Köszönöm szépen a szinkronos filmet is a szvasztikáról és a horogkeresztről.Itt ott hallottam már róla,de ezt az összeállítást nagyon jónak tartom.Nagyon érdekes volt a történet.Biztos meg fogom nézni újra és talán nem egyedül. :!! :ymhug: ^:)^ A legvadabb álmomban sem gondoltam,hogy a buddhista falfestményeken található az eredeti,na meg árja jelkép.Milyen jó lenne,ha a békés buddhista vallás jobban el tudott volna terjedni. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Nagyi! Úgy örülök neki, hogy mindig hozol magaddal több embert is! Ahogy Zsu is írta
fentebb, a kamaszokat nagyon érdekli a horogkereszt, jó, ha megtudják, mi is volt az eredetije,
milyen fontos jelentéssel bír szerte a világban évezredek óta, és mivé degradálta pár idióta!

A sorozatot pedig minden modern társadalomban élő embernek látnia kéne. Sokat tanulhatunk
belőle. Ha más haszna nincs, mint hogy egy kicsit lefékez bennünket, türelmesebbé, nyugodtabbá
tesz, már megérte.

Nagyon fog tetszeni a Gugéról szóló magyar nyelvű film is.

Nagyon szívesen a feliratokat és az élményt is!


Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 9. 9:55

Köszönettel vittem a filmet és a feliratot! :)
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. március 9. 10:14

Kedves Rita!

Nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását!
Szép és tanulságos volt. Köszönöm a horogkeresztről feltett filmet is, mikor kinnvoltam sokat láttam, és hallottam magyarázatokat is, de attól még bennem az "európai" értelmezése maradt meg... Idén mégsem Kínába megyek, hanem Pápua Új-Guineába - tudom ez nem a Te szíved csücske, én viszont nagyon várom ezt a kalandot. Kína, Korea talán jövőre.
További munkádhoz sok sikert, kitartást.

A "világjáró" Ildikó
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2017. március 9. 15:37

Kedves Rita!

Köszönöm a feliratokat. Letöltöttem és itt csücsül a gépemen.
Most nagyon kevés az időm a mozizásra, de remélem hamarosan sort tudok keríteni a sorozatra.
Üdv: Anyecska
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 9. 16:52

Kata58 írta:Köszönettel vittem a filmet és a feliratot! :)

Nagyon szívesen, Kata! remélem, kicsit már jobban vagy!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 9. 17:14

ildiko írta:Kedves Rita!

Nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását!
Szép és tanulságos volt. Köszönöm a horogkeresztről feltett filmet is, mikor kinnvoltam sokat láttam, és hallottam magyarázatokat is, de attól még bennem az "európai" értelmezése maradt meg... Idén mégsem Kínába megyek, hanem Pápua Új-Guineába - tudom ez nem a Te szíved csücske, én viszont nagyon várom ezt a kalandot. Kína, Korea talán jövőre.
További munkádhoz sok sikert, kitartást.

A "világjáró" Ildikó

Kedves Ildikó! Az nem számít, hogy mi az én szívem csücske, csak az, hogy bárhová is mész,
Neked örömet okozzon az utazás, és szép élményekkel gazdagodva, feltöltődve térj haza!

Örülök, hogy színesítetted a fórum ezen topikját, és sokunknak megmutattad, hogy 60 körül
is lehet olyan helyekre eljutni, amiről azt képzeljük, hogy csak a fiatalok privilégiuma. Ircsi
többször megemlítette, hogy új távlatokat nyitottál előtte. Bátorságot merített a példádból.

Ha lesz időd és kedved, szívesen vesszük, ha pár sorban beszámolsz az utadról, ha hazajöttél!

Nagyon szívesen! Köszönöm szépen! Jó utat kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 9. 17:17

Anyecska írta:Kedves Rita!

Köszönöm a feliratokat. Letöltöttem és itt csücsül a gépemen.
Most nagyon kevés az időm a mozizásra, de remélem hamarosan sort tudok keríteni a sorozatra.
Üdv: Anyecska

Kedves Anyecska! Jobb is, ha megvárod, hogy legyen időd, mert ez a sorozat is
be tud szippantani rendesen!

Nagyon szívesen! Jó szórakozást kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 9. 17:28

Kitettem a "Guge - Tibet elveszett királysága" c. magyar nyelvű szingapúri filmet,
ami nagyon részletes történelmi kiegészítést nyújt az általam fordított Guge, az
elveszett királyság című részhez, ami inkább vallási és kulturális megközelítésben
foglalkozik ezzel a csodás királysággal.

Ide is és az ismertető alá is kitettem a linket:



Jó szórakozást kívánok!


Kép
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég