Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 28. 17:29

Nem tudtam hogy ennyire zavaró a kuvik hangja, élőben még soha nem hallottam. Mikor nálunk a Győri Sashegyen fent volt kertem és mellette erdős rész, nálunk meg a kakukk volt az egyik leghangosabb, na és a kutyahangzavar... bár nálam ritkán ugattak, voltak olyanok a környezetemben hogy ha nem tudtam volna hogy élő, gyanakodtam volna hogy elemes...szinte soha nem fáradt bele... igaz ha nálam a 2o belekezdett...hajaj! De ha ott voltam és kiszóltam hogy csend ...gyorsan elhallgattak, egy két beszólástól eltekintve... A Spániel volt a legzajosabb... :)) ..

Danna, ha nem jó a kuvik, akkor azt kívánom, hogy költözzön el onnan...de lehet sok ott az egér és a pocok...azért is szemelte ki magának azt a környéket! Gólya nincs? :-h :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 28. 21:39

Kata írta: Danna, ha nem jó a kuvik, akkor azt kívánom, hogy költözzön el onnan...de lehet sok ott az egér és a pocok...azért is szemelte ki magának azt a környéket! Gólya nincs? :-h :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:


O.K. Kata.. de csalódást kell okoznom, se egér, se pocok, se gólya.. ;)

Legyen szép estéd! :)

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. március 28. 22:04

Danna írta:

Legyen szép estéd! :)
Kép


Danna! Ez is egy különleges naplemente. :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 29. 21:07

Gabóci5 írta:
Danna írta:

Legyen szép estéd! :)
Kép


Danna! Ez is egy különleges naplemente. :)


Megint egy csodás naplemente...gyönyörű! Köszönöm hogy kitetted! Jó éjszakát mindenkinek i-) :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
eleva
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 2. 10:53

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: eleva » 2017. augusztus 11. 13:10

Köszönöm a feliratot és a kis méretű videó letöltési lehetőséget #:-s
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 12. 6:59

eleva írta:Köszönöm a feliratot és a kis méretű videó letöltési lehetőséget #:-s

Mindkettőt nagyon szívesen! Ezt a sorozatot nem fogod megbánni,
hogy megnézted!

Kép
vica5059
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. október 26. 15:50

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: vica5059 » 2017. november 4. 20:57

Kedves Rita !
Csodálatos és érdekfeszítő volt ez a 6 részes sorozat, ezáltal mohó lettem és az összes általad lefordított mongol filmet is gyorsan megnéztem, így további fantasztikus élményben volt részem. Hálásan köszönöm Neked. Úgy látom, hogy a továbbiakban is van mit böngészni, mivel a filmek és a sorozatok arzenálja található itt, ha sikerül megkínálni magam velük, jelentkezem. Üdv. Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 5. 7:13

vica5059 írta:Kedves Rita !
Csodálatos és érdekfeszítő volt ez a 6 részes sorozat, ezáltal mohó lettem és az összes általad lefordított mongol filmet is gyorsan megnéztem, így további fantasztikus élményben volt részem. Hálásan köszönöm Neked. Úgy látom, hogy a továbbiakban is van mit böngészni, mivel a filmek és a sorozatok arzenálja található itt, ha sikerül megkínálni magam velük, jelentkezem. Üdv. Éva

Kedves Éva! Köszöntelek első hozzászólásod alkalmából! Örülök, hogy itt vagy!

Nagyon-nagyon szeretek dokumentumfilmeket, sorozatokat fordítani és nézni is természetesen.
De nem mindegyik fajtája áll hozzám közel A történelmi sorozatok például szinte egyáltalán nem
érdekelnek, ennek ellenére a szvasztikáról szóló rövidfilmet nagyon érdekesnek találtam (ez is ott
van a letölthető videók között). De az állatokat, növényeket bemutatók sem vonzanak mind.

Viszont az ázsiában élő törzsek, népek, szokásaik, együttélésük és alázatuk a természet iránt, az
mindig lenyűgöz. Ha még csodálatos sorozatra vágysz, nézd meg ugyanennek a stábnak a másik
munkáját a Noodle Road-ot (Tésztaút) is. Abban is fantasztikus dolgokat fogsz látni!

Igyekszem változatos lenni, mind náció, mind téma, mind műfaj vonatkozásában. További kellemes
nézelődést, válogatást kívánok!


Kép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2017. november 9. 23:56

Kedves Rita!
Végre megnéztem a sorozat 3-6 részét is. Lenyűgöző.
Nekem a jakok nagyon tetszettek. Amilyen biztonsággal mentek hosszúszőrű rövid lábaikkal a köves talajon, a keskeny ösvényeken a hegyoldalban. Lélegzetelállitó volt.
Tetszett az utolsó rész is az eltünt királyságról. Próbáltam utána keresni a neten. Hát nagyon eltüntek. Azt találtam, hogy az utolsó feljegyzés a királyságról 1630-ból való aztán semmi. Ez érdekes. Azt is olvastam, hogy a királyok anyai ágon hun leszármazottak voltak.
Még egy érdekesség: 2015-ben motoros túrát szerveztek Magyarországról, három szakaszból állt, ez volt a középső szakasz, 27 napból állt. 8-10 motorra és 2 terepjáróra tervezték. Arra vonatkozó információt nem találtam, hogy sikerült-e a program.
Köszönöm a feliratot. Nagyon örülök, hogy láthattam.
Spoiler: mutasd
Az Ázsia Ékkövein a Tésztaút feliratait tetted ide is véletlenül.

üdv Ido :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 10. 19:48

Kedves Ido! Boldogan olvastam, hogy mennyire tetszettek a maradék részek. Nincs rá szó,
mennyire nagyon imádtam én is e sorozatot, és nem csak nézni, hanem fordítani is. Pedig
sokkal-sokkal megerőltetőbb egy dokumentum sorozat fordítása, mint egy drámáé, sokkal
lassabban is tudok haladni vele, de semmihez sem fogható az az érzés, amit a velük való
"bajlódás" közben elfog. Amikor befejezek egy ilyen sorozatot, nem is tudnék rögtön azonnal
belekezdeni egy másikba, de egy idő múlva, már hiányzik, és le is csapok a lehetőségre, ha
újabbat találok, lásd DMZ, the Wild.

Esetleg megnézted azt a magyar nyelvű filmet is Guge-ról, amit a videók közé feltöltöttem?
Én nem láttam végig, csak belenéztem, de teljesen más oldaláról mutatja be a királyságot,
mint a befejező rész. A kettő jól kiegészíti egymást.

Köszönöm, hogy szóltál a feliratcseréről az Ázsia ékkövein! Már írtam is Kacsnak.

Most a DMZ kapcsán egy Észak-Koreai dokumentum sorozat következik majd. Hátha ott is
találkozunk!

Nagyon szívesen! Szép estét kívánok!


Kép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2017. november 10. 22:49

Kedves Rita,megnéztem már azt is. Le tudtam tölteni a Megáról. Köszönet érte.
Nekem nagyon tetszett, bár több volt benne a találgatás, mint amit szeretek.
Minden esetre ebből a filmből megértettem, hogy azért nehéz a halottak azonosítása, mert a halálkamrába - vagy hogyan is hívták - később is helyeztek el halottakat, mintegy temetkezési helyül szolgált a későbbi korokban.
A másik, ami ebből a filmből derült ki, hogy az utolsó király és a főpap testvérek voltak. Elismerem, hogy a két hatalmi ág küzdelme egy lehetőség, de ugyanakkkor pont azért mert testvérek voltak a békében egymás mellett élés még inkább lehetséges. Szóval ezért mondtam, hogy az egész csak találgatás.
Az a kövekből rakott sarokbástya, vagy mi, amin föl lehet jutni a hegytetőn lévő várhoz, pedig egy érdekes következtetés.
De azért az volt az érzésem, hogy a film íróját a végén nagyon elragadta a fantáziája. Ezt leszámítva nagyon tetszett a film és igazatok van, jó kiegészítése a sorozatnak.
Üdv.Ido
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 11. 9:01

Szia IDO...de örülök, hogy tetszett neked ez a dok sor és a DMZ is! Én már csináltam külön egy documentum mappát magamnak , hogy ezek a remek történetek el ne vesszenek a doramás rengetegben! :D ;)
Ha csak rágondolok is, egy egy jelenetre, még most is elakad a lélegzetem, milyen életveszélyes küldetésben vannak az ottani emberek és állatok, és milyen fantasztikus egymásra utaltság van közöttük, és micsoda harmónia! :ymblushing: :-bd :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2017. november 11. 10:52

Szia Kata!
Én,amikor néztem a nyaktörő utakon nagy biztonsággal közlekedő embereket és állatokat, nem tudtam szabadulni attól a gondolattól, hogy hogyan alakulhattak ki ezek az ösvények. Kitaposhatták az évszázadok alatt? Netán faragták a kőbe?
Milyen lehetett a kezdet? Néhány kiváncsi ember elindult megnézni, hogy mi van a hegyen túl?
Az is érdekes volt, hogy miből jöttek rá, hogy embernek, állatnak szüksége van a sóra. Tapasztalatból?
Eszembe jutott, hogy kicsi gyerekként szerettem megnyalni a sót. Kaptam is érte. Aztán már titokban csináltam.Gondolom a szervezetem kívánta. x_x
Üdv.Ido
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 14. 5:27

Szia Ido! Sajnos én nem néztem meg ezt a filmet, csak belelapozgattam, ezért nem tudok
érdemben hozzászólni. Mindenesetre fura ez a nagy "eltűnés". 600 éve még létezett és virágzott
Guge. Ez manapság már nem számít nagy időnek. Rengeteg feljegyzésnek, tárgyi emléknek
kellett volna fennmaradni abból a korból. Nagyon örülök neki, hogy legalább ebből a sorozatból
megtudtam, hogy egyszer volt egy ilyen királyság is.

Szép hetet kívánok!

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. június 13. 22:25

Szia Rita!
Most jött el az ideje, hogy én is megnézzem. Köszönöm a videót és a feliratokat is.
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 15. 16:19

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Most jött el az ideje, hogy én is megnézzem. Köszönöm a videót és a feliratokat is.
Éva

Szia Éva! Nagyon örülök, hogy sort kerítesz erre a sorira is! Nagyon szeretem!
Egy baj van vele, éhesen nem szabad nézni.

Jó szórakozást kívánok!


Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég