Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 9. 19:16

Szia Rita, nem tudtam a megáról leszedni, mert azt írta hogy túlléptem a keretet majd holnap azzal kezdek :D
ma már harmadszor vagyok fenn de nem sokáig, mert harmatgyenge vagyok még...rég voltam ilyen cudarul, de majd rendbe jövök...most meg Samuka kezd jéghideg lenni és izzad mint a ló... x_x ..remélem nem lesz komoly... ;;) :ymhug: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2017. március 9. 19:42

Köszönöm szépen a 6. részt.Nagy élmény volt ez a sorozat.Gyönyörű és izgalmas helyekre vitt el.Sok új dolgot megismerhettem.Nagyon tetszett.Kár,hogy már az utolsó résznél járunk.Még elnézegettem volna.Megyek és megnézem az utolsó részt.Vittem a Guge-t is.Nagyon kíváncsi vagyok rá.Köszönöm a segítséget.
Nagyon köszönöm,hogy a segítségeddel sok új élménnyel lettem gazdagabb.
További kellemes estét kívánok.
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 9. 20:25

Kedves Rita, őszintén örülök, hogy az általad készíte​tt​​ fordítással nézhetem meg ezt a rendkívüli sorozatot.
Óriási történelmi és kulturális jelentőséggel bír, bizonyára nagy élményt fog nyújtani.
Egy misztikus, nagyon különleges utazás lesz............

Hálás köszönetem!

KépKép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. március 9. 22:16

Szia Rita!

Csodás volt nagyban nézni a tájat, a jakokat. Azt hittem megáll bennem az ütő, mikor az egy méter szélességű tó feletti úton az egyik jak előzni akarta a másikat. Nem könnyű élet az is biztos se nekik, se az embereknek. akik nem sokat találkoznak a családjukkal egy év alatt az is biztos.
Kemény embert próbáló munka mindenki számára. A jakokról a szürkemarha jutott eszembe. Hogy birkóztak a szarvuknál fogva velük! Régen mindig csodáltam ezeket az állatokat, olyan ősi erő van bennük, hogy ihajj. Kis - nagy - tömzsi állatok, hatalmas szőrrel, nagy bufla fejjel. :-)
Figyeltétek, hogy a hold keskeny sarlója nem úgy áll, mint nálunk?
Amikor mérték a sót és a kukoricát, ők nem lesimitották, hanem púposan adták tovább. Másik részben szép simára lehúzták a tetejét, igy volt egy adag.
Jó volt látni,hogy hiába a kemény út, olyan szép mosolyt tudnak produkálni és láthatóan tudnak örülni a legkisebb örömnek is.
Kiváncsi leszek majd a befejező részre is nagyon.
Köszönöm a mostani élményt is!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 10. 4:39

Kata58 írta:Szia Rita, nem tudtam a megáról leszedni, mert azt írta hogy túlléptem a keretet majd holnap azzal kezdek :D
ma már harmadszor vagyok fenn de nem sokáig, mert harmatgyenge vagyok még...rég voltam ilyen cudarul, de majd rendbe jövök...most meg Samuka kezd jéghideg lenni és izzad mint a ló... x_x ..remélem nem lesz komoly... ;;) :ymhug: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:

Szia Kata! Sajnos várható volt, hogy Samuka is elkapja tőled a betegséget.
Nagyon drukkolok, hogy hamar túl legyetek rajta. Neked nem szabad hosszú
időre kidőlnöd a sorból! Mi lesz akkor Samukával?

Jó szórakozást az utolsó részhez!


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 10. 4:48

Vaskica06 írta:Köszönöm szépen a 6. részt.Nagy élmény volt ez a sorozat.Gyönyörű és izgalmas helyekre vitt el.Sok új dolgot megismerhettem.Nagyon tetszett.Kár,hogy már az utolsó résznél járunk.Még elnézegettem volna.Megyek és megnézem az utolsó részt.Vittem a Guge-t is.Nagyon kíváncsi vagyok rá.Köszönöm a segítséget.
Nagyon köszönöm,hogy a segítségeddel sok új élménnyel lettem gazdagabb.
További kellemes estét kívánok.

Kedves Ica! Boldog vagyok, hogy neked is örömet szerezhettem egyik legkedvesebb
műfajom, a dokumentumfilm/sorozat e gyöngyszemével. Nagy szerencsém, hogy nem
lehet már megtalálni a magyar szinkronos verziót, mert így nem kellett letennem róla,
és veletek együtt élvezhettem minden percét.

Nem tűnök el sokáig! Ahogy újabb kincsre bukkanok, máris jövök vele!

Nagyon szívesen! Jó szórakozást kívánok a két Gugéhoz is! Jó lesz nagyon!


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 10. 5:00

Danna írta:Kedves Rita, őszintén örülök, hogy az általad készíte​tt​​ fordítással nézhetem meg ezt a rendkívüli sorozatot.
Óriási történelmi és kulturális jelentőséggel bír, bizonyára nagy élményt fog nyújtani.
Egy misztikus, nagyon különleges utazás lesz............

Hálás köszönetem!

Kedves Danna! Nagyon örülök, hogy csatlakozol hozzánk! Kevesen vagyunk a dokumentum
"fakultáson", ezért minden újabb tag belépése dupla örömmel tölt el! Bár szoktam mondani,
hogy ezeket a filmeket magamnak is lefordítanám, de mégis jobb, ha többen nézzük együtt.

Bár misztikusnak csak az utolsó részt gondolom, de hogy különleges utazásban lesz részed
azt garantálom! Mindig nagy élmény, amikor újra és újra rádöbbenek, mennyi mindent lehet
tanulni a természethez közeli, azzal harmóniában együtt élő emberektől.

Jó szórakozást, kellemes utazást, nagyszerű élményeket kívánok!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 10. 5:22

f.ági írta:Szia Rita!

Csodás volt nagyban nézni a tájat, a jakokat. Azt hittem megáll bennem az ütő, mikor az egy méter szélességű tó feletti úton az egyik jak előzni akarta a másikat. Nem könnyű élet az is biztos se nekik, se az embereknek. akik nem sokat találkoznak a családjukkal egy év alatt az is biztos.
Kemény embert próbáló munka mindenki számára. A jakokról a szürkemarha jutott eszembe. Hogy birkóztak a szarvuknál fogva velük! Régen mindig csodáltam ezeket az állatokat, olyan ősi erő van bennük, hogy ihajj. Kis - nagy - tömzsi állatok, hatalmas szőrrel, nagy bufla fejjel. :-)
Figyeltétek, hogy a hold keskeny sarlója nem úgy áll, mint nálunk?
Amikor mérték a sót és a kukoricát, ők nem lesimitották, hanem púposan adták tovább. Másik részben szép simára lehúzták a tetejét, igy volt egy adag.
Jó volt látni,hogy hiába a kemény út, olyan szép mosolyt tudnak produkálni és láthatóan tudnak örülni a legkisebb örömnek is.
Kiváncsi leszek majd a befejező részre is nagyon.
Köszönöm a mostani élményt is!!

Szia Ági! Jót nevettem, mert én is észrevettem, ahogy az egyik jaknak épp a legkeskenyebb
útszakaszon jutott eszébe tolakodni. Szerintem a mögöttük jövő filmesek zavarhatták meg
őkelmét. Azt abból gondolom, hogy el is kapták a képet a jelenetről, vagyis leállíthatták a
filmezést. Ez csak okoskodás, de nekem azonnal ez jutott eszembe. Amúgy írtam már, de a
jakok értelmi képessége meg sem közelíti a lovakét. Több baj is van velük. Ja, és ahogy írod,
még a szarvukkal is törődni kell, mert jól oldalba bökhetnek, ha közéjük megy az ember.

Én is megfigyeltem, hogy a végén, amikor kukoricát kaptak a sóért, nem volt simogatás. Ott
púpért púp jár. A lényeg, hogy nem arra mennek, hogy jól becsapják egymást. Milyen öröm
töltötte el őket, amikor újra találkoztak. Generációk óta kereskednek egymással, nem fogják
a hitelüket rombolni ügyeskedéssel. Mondom, hogy van mit tanulni tőlük!

Érdekes volt látni, hogy a kézfogás mellett a fejüket is összekoccantották:

Kép

Nagyon szívesen az utolsó előtti élményt is!

Olyan kíváncsi lettem volna rá, mi volt az a por, amit ez a férfi jó mélyen felszippantott:

Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. március 10. 12:37

Rita írta:Olyan kíváncsi lettem volna rá, mi volt az a por, amit ez a férfi jó mélyen felszippantott:


Szia Rita!

Szerintem porrá őrölt dohány, és az orrán szivta fel, vagyis tubákol.
Hogy termesztik-e a dohányt, vagy valami ottani növénnyel helyettesitik, esetleg cserekereskedelemből szerzik.... erre csupán ennyi tippem van. :-)
Ami még megragadta a figyelmem, hogy rájöttek arra, a jakoknak jó a só. Azoknak meg láthatóan izlett is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 10. 12:54

sziasztok! Addig jutottam, hogy elolvastam egy két hozzászólást, de már mennem is kell lefeküdni...pedig aludtam egyet, azt hittem utána jobb lesz de még nem ...vigyázzatok magatokra..puszim mindenkinek! :ymhug: :-h x_x :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. március 10. 13:52

Köszönöm szépen, elvittem az újdonságokat.
Szép hétvégét mindenkinek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 10. 16:18

nildiko írta:Köszönöm szépen, elvittem az újdonságokat.
Szép hétvégét mindenkinek.


Kép Boldogot itt is...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 10. 16:24

Igaz, hogy még csak félkész állapotban van, de megcsináltam a Pretty Li Hui Zhen
témáját, hogy kitehessem a videók megás linkjét. Valószínűleg vasárnap fogom hozni
az első két részt!


http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=10&t=123

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. március 10. 18:00

Rita! Nagyon érdekes volt ez a rész is. Az első gondolatom a tájra vonatkozik. Hiába kopár, szürke, mégis lenyűgöző! Az jutott eszembe, hogy sokkal szebb mint a Grand Canyon.
Nem csodálom, hogy ez a vidék tele van legendákkal, és csak kb. 120 éve fedezték fel a Guge királyság létezését. Érdekes a vallás befolyása a történelmére. A királyi palota monumentális nagysága, a freskók szépsége, a belső titkos folyosó, az egyszerű emberek sziklába vájt barlanglakásai mind-mind lenyűgözőek. Ebben a környezetben csatornát építtetni, gabonát termeszteni és állatokat tenyészteni, nagy uralkodókra vall, akik megszilárdították a királyságot. A kereskedelem során nem csak árut cseréltek, de új népcsoport is letelepedett, behozva a dromedárokat és az iszlámot. Guge volt a központja a keleti és a nyugati civilizációk találkozásának.

Sokadszorra is csak tisztelettel leborulni tudok az itt élő emberek előtt, ahogy küzdenek a természettel az életben maradásukért.

Feltétlenül újranézős!!! :)
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. március 10. 20:28

Kedves Rita!

Köszi az utolsó részt is, érdekes volt.
Megnéztem a másik filmet is a Guge királyságról. Igy összességében elgonodlkoztató, hogy képesek voltak ilyen erőditményt építeni.
Valaha gazdagság lehetett a falfestmények alapján, de az elsívatagosodás ezt a földrészt is utolérte. Mert víz és élelem nélkül nem lehet megmaradni.

Köszönet mégegyszer e csodás sorozat fordításáért.
:flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. március 10. 22:19

Szia Rita!

Köszönöm az új részt is! Megvallom őszintén ezt a mostanit vártam legjobban amikor kikerültek a cimeik. :-)
Talán, mert ifikoromban régész akartam lenni.
Nagyon szépek voltak a falfestmények. Finoman, részletesen kimunkált, szines csodák!
Mindig is kiváncsi voltam, milyenek lehettek ezek az ősi városok a saját idejükben, találgatni lehet, úgysem tudjuk meg már.
Jó volt a végén újra átélni az eddig látottakat!
Én nagyon örülök ennek az új ismeretanyagnak, amit kaptunk Tőled. Titkon csak remélni tudom, hogy találsz még ilyen nyalánkságokat és megosztod velünk!.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 11. 6:53

Gabóci5 írta:Rita! Nagyon érdekes volt ez a rész is. Az első gondolatom a tájra vonatkozik. Hiába kopár, szürke, mégis lenyűgöző! Az jutott eszembe, hogy sokkal szebb mint a Grand Canyon.
Nem csodálom, hogy ez a vidék tele van legendákkal, és csak kb. 120 éve fedezték fel a Guge királyság létezését. Érdekes a vallás befolyása a történelmére. A királyi palota monumentális nagysága, a freskók szépsége, a belső titkos folyosó, az egyszerű emberek sziklába vájt barlanglakásai mind-mind lenyűgözőek. Ebben a környezetben csatornát építtetni, gabonát termeszteni és állatokat tenyészteni, nagy uralkodókra vall, akik megszilárdították a királyságot. A kereskedelem során nem csak árut cseréltek, de új népcsoport is letelepedett, behozva a dromedárokat és az iszlámot. Guge volt a központja a keleti és a nyugati civilizációk találkozásának.

Sokadszorra is csak tisztelettel leborulni tudok az itt élő emberek előtt, ahogy küzdenek a természettel az életben maradásukért.

Feltétlenül újranézős!!! :)

Szia Gabi! Nagyon jó volt olvasni a lelkes hozzászólásodat! Sokszor megfogalmazódott bennem,
és nem viccnek szánom, amit most írni fogok, hogy terápiás céllal nézetném ezt a sorozatot pl.
a börtönökben, javító-nevelő intézetekben, persze hozzáfűzött magyarázatokkal. Biztos vagyok,
hogy nagy dózisban kapva képes jobbá tenni a rosszakat. Persze nem mindenkit, de ha csak pár
ember elgondolkodik a látottakon, és megmozdul valami lelkében, már megérte. Olyan fogalmakat
lehetne tudatosítani ezekkel a filmekkel, hogy "alázat, tisztelet, tisztesség, munka, becsület,
hit, példamutatás, kitartás..."

A táj valóban holdbélinek tűnik. Biztosan még lenyűgözőbb a telihold fényénél. Csoda, ha az ember
azonnal szeretne oda elmenni? Gugéban az is csodálatos, hogy a semmi közepén, a semmiből alkotta
néhány ember. Hihetetlen!
Az is hihetetlen, hogy Kínában minden van, ami elvileg nem kéne, hogy legyen. Például homoksivatag
a Himalája nagyon magas fennsíkján! És akkor még a tevék is! Utánanéztem, és azt olvastam, hogy:

"A fajt vad állapotban jelenleg a kihalás fenyegeti. 2003-ban az IUCN jelentése szerint 950 egyede élt
vadon három populációban: a Takla-Makán-sivatagban és a kínai Xinjiang tartományban összesen 600,
a Góbi-sivatagban 350. Háziasított állományát 2,5 millió példányra becsülik."

Most olyan dokumentum sorozatra vagy filmre pályázom, ami a Selyemútról szól, és nem található már
meg a szinkronos változata, illetve nem hardsubos. Nem könnyű feladat!


Kép
Kép

A kis bőgőmasinák a világon mindenütt egyformák. Ennél a drágánál is azonnal levettem, hogy a sírás
fele hiszti. Valami nem úgy történt, ahogy ő szerette volna:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 11. 7:04

virag1 írta:Kedves Rita!

Köszi az utolsó részt is, érdekes volt.
Megnéztem a másik filmet is a Guge királyságról. Igy összességében elgonodlkoztató, hogy képesek voltak ilyen erőditményt építeni.
Valaha gazdagság lehetett a falfestmények alapján, de az elsívatagosodás ezt a földrészt is utolérte. Mert víz és élelem nélkül nem lehet megmaradni.

Köszönet mégegyszer e csodás sorozat fordításáért.
:flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Virág!
Örülök, hogy a másik videót is megnézted!
Bevallom, én csak úgy láttam, hogy jó sűrűn
belelapoztam, hogy az ajánlómban tudjak róla írni, de ma este én is megnézem töviről-
hegyire.

Hiába feküdt terméketlen tájon, volt aranya, ami fontos cserealap lehetett a minden
irányból ideérkező kereskedőknél. Nagy szerencséje, hogy "átment" rajta a Tea- és a
Selyemút is. Bővelkedhettek mindenben. Gyümölcsről, kelmékről, lapis lazuliból készült
falfestékről, fáról volt szó, de minden mást is meg tudtak szerezni.

Nagyon szívesen a sorozatot!

Hihetetlen, hogy ezeket az ősi barlangokat még ma is használják:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 11. 7:29

f.ági írta:Szia Rita!

Köszönöm az új részt is! Megvallom őszintén ezt a mostanit vártam legjobban amikor kikerültek a cimeik. :-)
Talán, mert ifikoromban régész akartam lenni.
Nagyon szépek voltak a falfestmények. Finoman, részletesen kimunkált, szines csodák!
Mindig is kiváncsi voltam, milyenek lehettek ezek az ősi városok a saját idejükben, találgatni lehet, úgysem tudjuk meg már.
Jó volt a végén újra átélni az eddig látottakat!
Én nagyon örülök ennek az új ismeretanyagnak, amit kaptunk Tőled. Titkon csak remélni tudom, hogy találsz még ilyen nyalánkságokat és megosztod velünk!.


Szia Ági!
Megvallom, hogy engem meg ez az utolsó rész izgatott volna a legkevésbé, ha nem tudtam
volna, hogy a karavánútnak, a természetnek, a kultúrának is köze lesz hozzá. Így viszont
már nagyon is izgatott.

Ahogy írtam Gabinak, valami hasonló dokumentum sorozatra vágyom, mint ez. Imádnám,
ha a Selyemúthoz kapcsolódna. Rengeteget tanulnánk abból is. Nagy gond, hogy bele van
égetve a videókba a felirat, így nem tudom lefordítani. De nem adom fel, addig kutatok,
amíg nem találok valamit. Legyen köze a természethez, népcsoportokhoz, kultúrához, de
egy jó kajás sori is jöhet!

Nekem is jó érzés volt újra belepillantani az előző részekbe. Összeszorult a szívem, amikor
fordítottam azt a pár mondatot, olyan szívhez szólóan fogalmazták meg.

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Kép

Ez a férfi vizet forral (de lehet, hogy már a levest főzi) tükrök segítségével:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 11. 7:35

Kata58 írta:sziasztok! Addig jutottam, hogy elolvastam egy két hozzászólást, de már mennem is kell lefeküdni...pedig aludtam egyet, azt hittem utána jobb lesz de még nem ...vigyázzatok magatokra..puszim mindenkinek! :ymhug: :-h x_x :littlehearth:

Szia Kata! Pihenj sokat, hogy minél hamarabb leküzd a betegséget! Jól elkapott!

Remélem, hétvégére már jobban leszel!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 11. 7:37

nildiko írta:Köszönöm szépen, elvittem az újdonságokat.
Szép hétvégét mindenkinek.

Nagyon szívesen!

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. március 11. 20:02

Köszönöm a jókívánságokat, most mindkettőnket ápolhatom.... :) :movingflower: :littlehearth: :ymhug:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 12. 8:52

Jó szórakozást kívánok a Pretty Li Hui Zhen első két epizódjához!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. március 12. 18:17

Szia Rita!

Spoiler: mutasd
Állandó extra-munkát kaptam a munkahelyemen, ami teljesen felborította a hónapokra beosztott munkamenetemet. Két hétig tapostam :(( , hogy átrágjam magam három évnyi ügyiraton ahhoz, hogy fel tudjam venni a fonalat. Egy hetem csak arra ment, hogy a korábbi három ügyintéző anyagait kronologikusan rendezzem, leltározzam a hiányosságokat és előkészítsem "a hogyan továbbot" holnaputánra, mindezt az átlagos ügymenet mellett X_X #:-S

Azt hittem, hogy soha nem érek ide és nem tudom megnézni az utolsó két részt, de SIKERÜLT. Nagyon tetszett és a két önálló kisfilm is, amit feltöltöttél. :littlehearth:

Ez a vidék és ezek az emberek! ^:)^ :flower1:

Elolvastam a topikot is, nagyon érdekes és tartalmas kommentek voltak, köszönöm szépen:
- "Világjáró" Ildikónak jó utat kívánok! %%-
- Kata58-nak és Samunak szövődménymentes gyógyulást! :flower1:
- Mikaznak (Tóth Árpád verséért és a hozzászólásáért :littlehearth:
- Szilviának: a humoros véleményért és, mert nagyon tetszett a tibeti amuletted! :movingflower:
- Ritának az egész soriért és a háttérinfokért :littlehearth: :ymhug: :littlehearth:

A svasztikás ismeretterjesztő film alatt a hátamon a szőr felállt és a hajtövem is bizsergett, az önjelölt vallásalapítóktól amúgy is lúdbőrös leszek, de itt három téveszmés nagyon rosszkor találkozott össze. Isten mentsen minket a jelenben és a jövőben is a küldetéstudatú emberektől :-ss

Nagyon nagy és maradandó benyomást tett rám az utolsó, Guge királyságról szóló rész.
Bár az elején jeleztem, hogy lemezre vettem anno a dokumentumfilmet, de direkt nem néztem meg, hanem csak Rita fordításában és meglepődtem magamon, mert anno nem volt akkora hatással rám a régészeti lelet és történelmi-kulturális jelentősége, mint most. Az, hogy Guge az indiai, nyugati és keleti utak csomópontján feküdt, csak most csörgött le, de jobb későn, mint soha :))
Köszönet érte, Rita!
^:)^ :littlehearth: ^:)^
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. március 12. 19:57

Sziasztok! Utólag is boldog névnapot kívánok az Ildikóknak! @};- :flower1: :movingflower:

Rita kedves, a Guge királyság nagyon érdekes történet volt. A szinkronos valóban jó kiegészítés, de ahogy Ircsi is írta, nem hinném, hogy csak az tett volna rám ilyen hatást, mint ez a sorozatzáró epizód.
...anno nem volt akkora hatással rám a régészeti lelet és történelmi-kulturális jelentősége, mint most. Az, hogy Guge az indiai, nyugati és keleti utak csomópontján feküdt, csak most csörgött le, de jobb későn, mint soha :))


Úgy gondolom, ez a hat rész így együtt fogott meg bennünket. Megismerve,hogy mit is jelentenek a karavánutak, milyen emberi erőfeszítéssel jut el A-ból B-be a só, a tea, a gyógynövény, stb. Ez a záró epizód, "Guge királyság,mint kereskedelmi és kulturális csomópont" volt az utolsó puzzle darabka, amitől az egész kép összeállt.

De ugyanezt éreztem a Tésztaút kapcsán is, a végén vált teljesen kerekké a történet.

Mindkét sorozat felfedezését és fordítását, a fórumban olvasható tartalmas kiegészítéseket is köszönöm! Élvezetes kiránduláson vehettem részt veletek. ^:)^ :-h :-h ^:)^
KépKép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég