Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 3. 17:46

Ido! A VLC az én kedvenc médialejátszóm, azzal nézek minden filmet.

Így néz ki, ha épp kilépek belőle:

Kép

És így néz ki, ha a te általad megadott oldalon be akarom indítani a letöltést:

Kép

Tehát olyan, mintha le akarná játszani a filmet, de nem játsza le, nem csinál semmit.
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. január 3. 17:51

Lányok! Csodás képek készültek ildiko Tibeti útján. :-bd Engedélyével közreadom őket.

A repülőből itt már látszanak a Mount Everest 8800m feletti csúcsai.

Kép

Néhány szép felvétel hegyekről és felhőkről.

Kép

Kép

Kép

Kép

folyt.
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. január 3. 18:11

ildiko képeinek folytatása

Kép

Kép

Kép

Kép

A tűrkiz tó a Tibetiek szent tava, amit körbe kell járni, hogy jó életed legyen , és nem szabad benne halászni stb...
(de úgy látszik jakot sikálni lehet).

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 3. 18:36

Ildikó! Gabi! Hálás vagyok ezekért a csodaszép fotókért! Ildikó a fotózáshoz is
van érzéked. Némelyik képeslapra való.

A felhők közül kibukkanó hegycsúcs valami fenomenális! Mindig a fordítottját
szoktuk látni - a felhőkbe burkolózó hegyet. Legalább most már tudjuk, hol van
ilyenkor a csúcsa! Hihi!

A felhőket is figyeltem. Mintha a hegyek fölött több lenne. Csodaszép a tó is,
de még a jak is! A nő népviseletben lehet, mert a kalap is rajta van.

Ildikó, nem csodálkozom, hogy ismerősnek találtad a videó képsorait! A fotóid
akár a sorozatból is lehetnének. Gyönyörű, de nem könnyű terepen jártál.

Karakán "csajszi" lehetsz! Gratulálok!

Ezek szinte testvérek!

A te fotód:

Kép

A videóból:

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. január 3. 19:15

folyt...

A Csomolungmai alaptábort jelző kő Ildikóval.

Kép

Kép

Kép

Kép

Lhassában a Potala-palota

Kép

Kép
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 3. 19:40

Gabóci és Rita!
Nagyon köszönöm, hogy feltettétek egy pár képemet, írtam, hogy szinte ugyanazt az utat jártuk végig, mint a zarándokok, és elhihetitek, hogy mennyire ismerős volt a táj, az utak, megdöbbentő számomra.hogy Pl. Lhassa előtt ahol megálltak az kis ligetes rész, mi is pont ott álltunk meg, még érzem a fák illatát... meg a templom előtt is van képem, ahol éppen azt a 100 000 meghajlást csinálták... szóval minden ellenére én azt mondom, aki elszánja magát, menjen, mert hihetetlen élményekkel gazdagodik, a másik meg az ember önbizalma -a megcsináltam!!! -érzése -talán ezt érzik a zarándokok is... a lelki megnyugváson kívül. Fizikailag??? Hát nem egyszerű, de mint látjátok nem vagyok egy "hegymászó edzett" típus :) .A gyerekeim minden évben szinte félve kérdezgetik, hogy "Anya idén??? " nem tudnál végre valami nyugis tengerpartra menni, pancsikálni stb, :) Erre mondom, hogy majd járókerettel... :) Idén vagy Kína és Észak Korea, vagy csak pusztán Kína lesz a cél...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 3. 19:57

Ildikó! Mi köszönjük!

Ahogy a túrafelszerelésedet elnézem, semmi spéci nincs benne, ilyenekkel
én is rendelkezem, tehát már ennyi megvan az úthoz!

Én sem vágyom tengerparti pancsira, "menős-szétnézős" turista vagyok.

A gyerekeid hogy izgulhatnak minden alkalommal!

Az idei cél is klassz! Észak-Koreába nem vágyom, de Kína az bármikor jöhetne!

A Tésztautat nem láttad? Tavaly ilyenkor fordítottam. Csodálatos tájakon jártunk
akkor is, javarészt a Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területen. Amikor fordítottam,
azokért a helyszínekért is folyt a nyálam.

Kép
Kép
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 3. 20:04

Igen, ez a a rész, amiről írtam, ez már Lhassa határában van, mert a kinaiak építettek a Lhassai óváros köré egy rettentő nagy, modern városrészt, (gyakorlatilag teljesen néptelen) hogy aki odamegy lássa a "kínai csodát"
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 3. 20:32

A tésztautat nem láttam, a 2015 évem Dél-Amerikáról szólt, Főként Peruról, a Machu Pichuról, Bolíviáról, (meg a 60 szülinapomon egy kis "ejtőernyős tandemről" :) hogy szokjam a magasságot :) )de most, hogy az idei évem Kínacentrikus, biztos megnézem. Azt sajnálom, hogy az "Avatar sziklák" - tudjátok a Zhangjiajie Nemzeti Erdőpark nem fér bele sehogyse... persze még szervezkedem :)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. január 3. 20:45

....kolostorok, imahelyek ....

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Holnap folytatom...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 3. 20:50

Sok mindent nem, vagyis semmit sem tudok Kínáról, csak amit a kínai sorozataimból,
és a két dokumentum sorozatból megismertem. A sorozataimból a modern városokról, a
mai fiatalok életéről szerezhettem ismereteket, míg a Noodle Road és ez a sori minden
másról szól, amiről a sorozatok nem, úgyhogy jól kiegészítik egymást.

Itt található a Tésztaút. Ugyanígy imádtuk, mint ezt a sorozatot. Maroknyian voltunk, de
annál lelkesebbek:

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=11&t=86

Érdekes, hogy engem más földrész nem érdekel, csak Ázsia!

Ezt az oldalt a fordítás alatt mentettem le. Szerintem az első képen azok vannak, amiket
megemlítettél:

http://www.erdekesvilag.hu/30-gyonyoru-foto-kina-termeszeti-szepsegeirol/

Kép
ildiko
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:45

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: ildiko » 2017. január 3. 21:18

Igen, ezek azok az "ominózus " sziklák, igazából nem nagyon tudom betájolni hol vannak, annyit tudok, hogy Sanghajtól kb. 1200 kilométerre, és van valami repülő egy közeli faluig, aztán busszal lehet menni ... talán belefér.

A képek: az első Lhassa főterén az imaoszlop, a második meg a Dzsokhang templom előtt készült, ott hajlonganak a film hősei is, oda érkeznek meg. A kolostorokba benn nem lehetett szinte sehol fényképezni, filmezni, vagy csak nagyon horrorisztikus összegért - néhol ez közel 100 000 forint lett volna, de sok helyen még pénzért sem, azt meg nem kockáztattam, hogy elveszik a gépet, úgyhogy benti kép kevés van.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 4. 6:52

Ildikó! Biztos, hogy a belső forgatásokra is nagyon nehéz lehet engedélyt szerezni,
mert a filmben is látszik, hogy a Dzsokhangban készült videó rosszabb minőségű,
mint a film többi része. Azt egy másik videóból vághatták ki.

Kép
Kép

A te fotód mása:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7237
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. január 4. 9:31

szia Ido! Olyan aranyos vagy..megtámogatsz a fotelből nézegetéssel... =)) =)) =)) =)) Nekem az is kalandtúra ha elromlik a lift, pláne ha éppen bevásárlás után..lefelé még oké, és jövök és nem működik...aish. még szerencse, ha én szólok be, hogy nem működik gyorsan kijönnek. Annyi éppen elég a hegymászásból :)) ...Samuról nem is beszélve. :D .Múltkor én is próbáltam a kisebb verziót letölteni de nem jártam sikerrel, így én is a nagyot töltögetem..de a képminősége viszont gyönyörű! nekem nem mindegy az élvezhetőség... :) .viszont nagyon várok a teaútból egy két képet...mert valamiért nagyon fel vagyok csigázva...nem is tudom mi ez nagy "türelmetlenség " nálam..de nagyon izgatott vagyok :ymblushing: :-bd . Még a fordítás is ráér hozzá képest, de így még nem jártam dok. filmmel...az tuti.
Kellemes napot ma is Mindenkinek! :-h :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. január 4. 16:09

Mindenfelé imamalmok: kicsik és nagyok...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Végül néhány étvágygerjesztő kép

Kép

Kép

Kép

Köszönjük Ildikónak, hogy általa részesei lehettünk ennek a varázslatos világnak. :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7237
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. január 4. 19:42

kedves Ildikó, köszönjük a klassznál klasszabb képeket...jó volt csavarogni egy kicsit. :D itt egy kicsit esett a hó, de mire képet csináltam volna, hogy lassan befehéredik addigra meg elvitte az eső majdnem kányát írtam...nem örülök neki, féltem azokat, akik úton vannak..
biztonságos utat mindenkinek..vigyázzatok magatokra... :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. január 4. 19:56

[quote="ildiko"]Lehet, nem írtam eddig de a hozzászólásaitokból szinte "ismerlek" Titeket...
Nildikót is, sőtt, több Ildikót is...
Kedves Ildikó, ismerősnek jelöltelek, szívesen megnézném a képeket, ha elfogadsz.
Köszönöm szépen. :littlehearth:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. január 4. 20:16

Kedves Rita, bár már aznap szerettem volna megnézni, mikor feltetted a szöveget, de ismét gondom adódott a gépemmel. A lényeg,hogy ma végre megnézhettem. ( ismét a rendszergazda segített, de most már folyamatban van egy új beszerzés)
Fantasztikus rész, ha nem látom, el sem hiszem,hogy van ilyen, hogy vannak ilyen emberek, akik így tesznek meg 2100 km-t!
A fórumon írt információkat, gyönyörű képeket is végignéztem. Köszönöm!
Ildikó gratulálok a vállalkozókedvedhez, a kitartásodhoz! A repülőút fáradalma, az időátállítás már önmagában is elég lenne, de Te úgy tűnik, szereted a kihívásokat, s a nem mindennapi látnivalókat.
A filmben látható táj, s a képek is önmagukért beszélnek.
Ezeket a gyönyörű helyeket valóban élmény jobb minőségű filmmel nézni!
Míg néztem a zarándokok erőfeszítéseit, azon gondolkodtam, vajon hogy függ össze az életkörülményeikkel a vállalásuk. A cserzett arcú, koruk szerint fiatal emberek élete a saját falujukban sem lehet egyszerű. Nehéz természeti adottságok között próbálnak megélni, de épp ezért edzettek. Nyilván a természettel való kölcsönös viszonyuk is hozzájárul a hitük erejéhez. Minél többet szenvednek, annál nagyobb bűn nyer bocsánatot. Ők eszerint élnek, és eszerint tűrnek. Minden tiszteletet megérdemelnek! S a film készítőinek is hála, hogy megismerhetjük őket, hogy betekinthetünk az életükbe. (Szerintem az eddig látott két film forgatása sem volt egyszerű feladat.)
Tudatosan készültek a zarándoklatra, egyszerű, de nagyon praktikus a felszerelésük. Megdöbbentett a fakesztyű, aztán láthattam,hogy mennyire fontos kelléke az útnak. A hitük valóban lenyűgöző, ahogy Ildikó is tapasztalta, nagyon tiszta emberek lehetnek. Többször is elhangzik,hogy minden élőlényért, minden emberért imádkoznak. Bár a saját, személyes indítékuk is megindító, pl. a gyermekét elvesztett család zarándoklata. Egészen biztos,hogy egy ilyen út más emberré formálja,aki ezt végigéli. Ilyen természeti környezetben, ha csak sétálva meditálnánk, már az is mélyebb önismerethez vezetne.
A Békás-szoros hatalmas sziklái között éreztem először,hogy milyen jelentéktelen vagyok emberként a természet csodáihoz képest.
A Himalája és Tibet varázsa mennyivel erősebben hathat az ott élőkre. Erre jó példa a Potala palota. Mintha a természeti csodát akarták volna utánozni.
Fenséges látvány!

Rita, nagyon várom a III. Gyöngyöt! Köszönöm az eddigieket! ^:)^ ^:)^
KépKép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. január 4. 20:57

Véletlenül a van képem hozzá topikba tettem ezt a részt, áthoztam.

Rita! Nincs Ildikó fb-ján a képek mellett magyarázat, így csak találgatok. Ha tévednék, majd ő kijavít.

Lhassza történelmi része köré épített modern városrész

Kép

Kép

Templom vagy kolostor

Kép


Kép

Kép

Kép

Háttérben látszanak a remetelakok.


Kép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2017. január 4. 22:02

Gaboci, de jó, hogy áthoztad Ildikó képeit. Nagyon klassz képek. Érdekes volt nézni a dok. filmmel való párhuzamot.

Rita én is a VLC lejátszót használom. Köszönöm, hogy betetted a két képet, van némi különbség a kettő között, de továbbra sem értem, hogy mi lehet az. Nekem egyszer sem kínálta a lejátszást, azt azonban elismerem, hogy nagyon nyögvenyelősen jön le, azt sem értem igazán, hogy miért, mert 500-zal indul, aztán leesik 25 kb-ra. De a lényeg, hogy megvan mind a 6 rész.

Üdv. Ido
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. január 4. 22:20

Köszönöm Ildikó, elbarangoltam nálad, találkoztam közben Gabócival, néhol hagytam jelet, de mind nagyon tetszett, csodás utad volt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 5. 5:49

Kata58 írta:.viszont nagyon várok a teaútból egy két képet...mert valamiért nagyon fel vagyok csigázva...nem is tudom mi ez nagy "türelmetlenség " nálam..de nagyon izgatott vagyok :ymblushing: :-bd . Még a fordítás is ráér hozzá képest, de így még nem jártam dok. filmmel...az tuti.
Kellemes napot ma is Mindenkinek! :-h :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata! Még nem volt időm feldarabolni, és feltölteni a megára a III. Gyöngyöt, vagyis a Tea útját,
de a második helyen megadott linkről, ahonnan én is letöltöttem a részeket, te is meg tudod tenni.
Csak be kell regisztrálni, és már szalad is lefelé a sorozat.

Tegnap a Rookie 31. részét akartam fordítani, de minden közbejött, még ide a fórumba sem tudtam
bedugni az orrom. Ma nagyon kell sietnem, hogy holnap négy részt tehessek ki.

Neked is szép napot!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 5. 6:26

Kedves Zsu! De jó, hogy megérkeztél te is! Nagyon jó érzés volt olvasni, hogy téged is mennyire
magával ragadott ez a fura zarándoklat! Néhány mondatod kapcsán eszembe jutott pár gondolatom,
amiről még nem írtam:


mikaz írta:Míg néztem a zarándokok erőfeszítéseit, azon gondolkodtam, vajon hogy függ össze az életkörülményeikkel a vállalásuk.


Nekem meg az jutott eszembe, hogy hogy engedhetik meg maguknak, hogy fél évre kiessenek a
munkából. Ebből is látszik, hogy nem tibeti vagyok, és nem a buddhista vallás gyakorlása határozza
meg a mindennapjaimat. De azért mégis! A nők, legalábbis az a kettő, aki kiállt búcsúztatni a
férfiakat, magukra maradtak. Azt írták a film elején, hogy ezek a férfiak mind jakpásztorok, és
nomádok. Van munka bőven.

Kép

Aztán az is eszembe jutott, hogy kétszer is láttuk, ahogy pénzt nyújtanak a zarándokoknak, amit
azok el is fogadnak. Lehet, hogy így kompenzálják őket a kimaradt bevételért, és azért, mert értük
is imádkoznak:

Kép
Kép

mikaz írta:Többször is elhangzik,hogy minden élőlényért, minden emberért imádkoznak. Bár a saját, személyes indítékuk is megindító, pl. a gyermekét elvesztett család zarándoklata. Egészen biztos,hogy egy ilyen út más emberré formálja,aki ezt végigéli.

mikaz írta:Ilyen természeti környezetben, ha csak sétálva meditálnánk, már az is mélyebb önismerethez vezetne.


Én is így gondolom. Lappa, aki azt mondta, hogy mennyire megbánta, hogy ivott, a zarándoklat végére
láma lett. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy felismeri, hogy ártott magának is és a családjának
is az ivással, és változtatni akar rajta. Ezért vállalja a fél évi szenvedést, vezeklést, és közben arra
koncentrál, azért imádkozik, hogy az út végére olyan emberré váljon, amilyen szeretne lenni. Megcsinálta!
Ez tetszik nekem nagyon. Magába nézett, felismerte, hogy baj van, bevallotta magának, szembenézett
vele, és megoldást keresett.
Ez a képesség nagyon sok mai emberből hiányzik. Milyen boldog lehetett,
hogy sikerült elérnie a célját.

Zsu, jelenleg fogalmam sincs, hogy III. Gyöngyöt, a Tea útját mikorra tudom elkészíteni. Dupla olyan hosszú
a felirata, mint ennek volt. De igyekezni fogok, mert én is nagyon várom már.


Szép napot Mindannyiunknak!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 5. 6:33

Ido11 írta:Gaboci, de jó, hogy áthoztad Ildikó képeit. Nagyon klassz képek. Érdekes volt nézni a dok. filmmel való párhuzamot.

Rita én is a VLC lejátszót használom. Köszönöm, hogy betetted a két képet, van némi különbség a kettő között, de továbbra sem értem, hogy mi lehet az. Nekem egyszer sem kínálta a lejátszást, azt azonban elismerem, hogy nagyon nyögvenyelősen jön le, azt sem értem igazán, hogy miért, mert 500-zal indul, aztán leesik 25 kb-ra. De a lényeg, hogy megvan mind a 6 rész.

Üdv. Ido

Bocsánat, Ido! Csak azért írtam ilyen részletesen a VLC-ről, mert azt írtad az egyik hsz.-ban,
hogy fogalmad sincs, milyen VLC jön be nekünk amikor be akarjuk indítani a letöltést.

Szerencsére már annyiféle letöltési lehetőséget összehoztunk, hogy aki akar, biztosan hozzá
tud jutni a videókhoz. Köszi a tiédet is!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 5. 6:38

Kedves Ildikó és Gabi! Még egyszer köszönöm a fotókat! A videóval való hasonlatosságuk fogott
meg leginkább. Azt az érzést erősítette meg bennem, hogy számomra sem elérhetetlenek ezek a
gyönyörűségek. Reményt adnak, lehet tervezgetni!


Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég