Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 13. 19:14

mikaz írta:Kedves Rita! Jót mosolyogtam ma az Anyukámon. Mondtam is neki,hogy megírom Neked. Tegnap kezdte a sorozatot a lovas karavánnal. Nagyon érdekli, látom rajta. Főleg,ahogy még idéz is a filmből. De milyen következtetéssel:
Hát tibeti ló nem lennék!
Nagyon megdöbbentette,ahogy áthúzzák a lovakat a víz felett, no meg a népi gyógyászat, a gennyes láb kezelése, a mérgező növény okozta betegség. Persze az embereket is sajnálja, de hát a lovak ártatlanul szenvednek, azok nem érdekből küzdenek.
Nem tudom a zarándokló férfiakról mi lesz a véleménye. Ma ezzel folytatja.

Köszönöm az ő nevében is! Ez egy csodálatos sorozat, nagyon nagy érték. Ha lesz módom és alkalmam, fel fogom használni a suliban. Egy aktív táblán kivetítve csodálatos élmény lenne a hegyek látványa is.

Kedves Zsu! Én is jót nevettem anyukádon! Nem csak tibeti ló, hanem nagyon sok minden
nem lennék Tibetben. Túl kényelmes már az életünk ahhoz, hogy annyit menjünk hegynek
fel, hegnek le, lépcsőn fel, lépcsőn le. És nem szégyellem, de a net nagyon hiányozna!

De az tagadhatatlan, hogy valami nagy-nagy erő húz feléjük. Ha megengedhetném magamnak,
egy évben kétszer-háromszor elmennék ezekre a vidékekre, friss levegőt szívni, és az ott élő
törzsek energiájából, és a természet erejéből töltekezni, látni, tanulni, tapasztalni.

Én is gondoltam már rá, hogy bizonyos részeit a sorozatnak meg lehetne mutatni a gyerekeknek.
Ez a "sós" téma, a sólepárlás, hogy függ össze a napsütéses órák számával, a sókoncentrátum
növelése, egy kémia óra anyagát kitenné például.

Üdvözlöm édesanyádat!

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 13. 19:28

Szilvia333 írta:Drága Ritám!!
Köszönöm az újabb feliratot!! Még nem tudtam elkezdeni,de érdeklődve olvasgattam az ide írtakat.
Hogy azok az emberek ott a középkor szintjén élnek még a mai napig is,azt hellyel közel már tudtam.Hogy a munka sűrűje a nőkre hárul,erre mérget vettem volna!! ... A vörös kő kapcsán beugrott,hogy amerikába férjhez ment hajdan volt barátnőm,megajándékozott anno egy igazi Tibeti pénzből készült amulettel,és azon is rajta van egy kis darab vörös kő,ami állítólag vörös karbunkulus.
Lefényképezem az én kis kőkorszaki télómmal,és a képet át is küldeném neked,hogy itt közkincsé tudd tenni!!! %%- %%- %%-

Kedves Szilvia! Nagyon szívesen az újabb feliratot!

Hárul ott a férfiakra is munka. A több ezer kilométeres karavánút sík területen, európai
éghajlaton is megerőltető, hát még a Himalájában, életveszélyes utakon!

Köszönöm a fotókat! Ha esetleg napvilágnál, vagy napsütésben tudnál élesebbeket
készíteni, akkor ezek helyébe kiteszem holnap. Annyira jó lenne minden porcikáját jól
látni (mintha látnék türkizt is!?):

Kicseréltem a homályos fotókat. Gyönyörűek lettek, hála Szilviáék szép, fiatal, katolikus
falugazdászának!

Kép
Kép
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. február 13. 19:55

Igen,most számoltam meg,és van két aprócska türkiz pötty a sok piros között.
Megpróbálom napvilágnál is,hátha azok jobbak lesznek.Van rajta írás is,nem tudom hogyan mutassam be,de már van egy ötletem!! Holnap majd kiderül!!!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. február 13. 21:22

Kedves Rita!
Egymás után 1 nap különbséggel néztem meg a teáról és a sóról szóló videót.
Mindkettő nagyon tetszett.
Női munkának nevezték ki mindkettőt, főleg a sóval kapcsolatos munkálatokat. Szerettem volna látni a férfiakat mit csináltak addig, amíg a nők hordták a vizet. Igaz láttam a zsákok cipelésében segédkeztek,de ez édes kevés. Tényleg, valaki kitalálta, hogy férfi nem érintheti a sót.

A sószállítás közben egy nagyon szép képkockára akadtam, gyönyörű virágokkal. Olyan bazsarózsa szerűnek láttam.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 14. 5:27

Kedves Ildikó! Örömmel olvastam, hogy neked is tetszett az újabb két rész!
Biztos, hogy a férfiak is nagyon sokat dolgoznak, de most a són volt a hangsúly.
Cserébe a következő "sós" részben a férfiak fognak munkálkodni.

Szinte én is ugyanazt a jelenetet fotóztam ki, mint te. Engem is a bazsarózsára
emlékeztetett az a virág:

Kép

Itt pedig szív alakot formáz:

Kép

A tavasz mindenütt szép:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 14. 17:42

Külön, ide is kiteszem Szilvia gyönyörű szép eredeti tibeti amulettjét.
Klasszak lettek a fotók, hála a falu szép, fiatal, katolikus falugazdászának!

Szilvia!
Én annyira nevettem a falugazdász jellemzésén. Rögtön kedvencem Kim Ji Hoon
ugrott be róla, mert ő is szép. ;)

Kép
Kép
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. február 14. 18:18

hála a falu szép, fiatal, katolikus falugazdászának!


Csak a szín tiszta igazat írtam!!! :ympray: A segítőkészt lehagytam,tekintve hogy majd az egész "városunk" református. :ymhug: :ymhug: Még hogy vallási ellentétek!! :-w :-w Ezt is csak a politikusok találták ki!! l-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 18. 17:43

Kedves Mindenki! Elnézést kérek tőletek! A fiam frissítette a fórumot, mert
muszáj volt, de valami miatt csak a csütörtöki helyzetet tudta visszaállítani.
Az azóta keletkezett hozzászólások eltűntek. Ne haragudjatok! Még soha nem
csinált frissítést, de már tudja, hogy legközelebb hogyan fogja tudni elkerülni,
hogy ugyanez megtörténjen.

Nem emlékszem pontosan, hányan írtatok azóta ide, és hogy kinek válaszoltam,
és kinek nem. De Mindannyiótoknak nagyon szívesen a feliratot! Örülök, hogy
itt voltatok!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. február 18. 17:56

Sziasztok!
Végre ideértem még az 5. rész előtt. Megnéztem a 2-3. részt, még a 4. vár rám.

Visszanéztem, hogy a topik 3. oldalán, még az 1. rész után léptem le a Goblin miatt, de abból meg jött még három (Cheese in the trap, Signal, White Christmas) "lelki beteges" sori, úgyhogy már nagyon vágytam a nyugalom szigetére :-ss
Elkezdtem az elejétől újraolvasni a topikot és nagyon szépen köszönöm Ritának a feliraton túl a sok érdekes linket, mikaznak a három folyó leírást, Gabóci5-nek a Meru-hegy leírását. Az 5. oldalon megállt bennem az ütő, amikor Ildikó kommentjét olvasva rádöbbentem, hogy van közöttünk valaki, aki mindezt a saját szemével látta! Ez volt számomra a nagy meglepi, öröm az örömben, köszönöm, hogy az élményeit és a fotóit - Gabóci közreműködésével - megosztotta.

Ildikó! Elneveztelek "Utazós Ildikónak", hogy egyértelmű legyen, hogy Rád gondolok. Remélem nem haragszol meg érte. Annyira tetszik a hozzáállásod, a bátorságod és az alaposságod, ahogy tervezel. Számomra azonnal követendő példává váltál ;)

A 2. részhez - A zarándokút:
Spoiler: mutasd
Nagyon tetszett ez a rész. Ha 70cm-es lépésekkel számolom is kb. 3 millió egész testű meghajlást végeztek, hogy az utolsó 100 ezerről ne is beszéljünk. Zarándoklat mindenkiért, minden élőlényért! Az, ahogyan imával, pénzzel támogatták őket, akik fagyban, hóban mentek betegen, gyengén, sebekkel a testükön, hogy biztosan emberként születhessenek újjá... Nagyon féltetettem a két idősebb embert, hogy végig tudjanak ők is menni, hogy ők is elérhessék a célt.

Ezzel kapcsolatban egy saját sztorit osztok meg :ymdaydream: Sok-sok évvel ezelőtt részt vettem egy 700 fős katolikus ifjúsági zarándoklaton a Pilisben. Április volt és rettenetesen szeszélyes időjárás: nappal 27 fok volt, polóra égtünk, az egyik éjjel viszont egy völgyben sátoroztunk. A barátnőmmel - aki azóta három fiúgyermek édesanyja - egy sátorban próbáltunk meg aludni, de nem ment, mert éjjel fél egykor elsírta magát, hogy annyira fázik, mint életében soha és ő ezt nem bírja. Annyit mondtam neki, hogy ha nem ő sír, akkor én sírtam volna, de így nekem kellett erősnek maradnom és kivezényeltem magunkat a sátor körül futni. Azt hozzáteszem, hogy UTÁLOK futni, de akkor nem volt mese. Mínusz hét-nyolc fok volt már ekkor és ott még a buckák körül is volt hó, a patakon két oldalról olyan vastag jég volt, hogy reggel úgy kellett feltörjük, hogy mosakodni tudjunk. Ezután jött a leghúzósabb rész és teljes menetfelszereléssel, sátorral együtt kellett mennünk, mert a teherautók nem tudtak oda feljönni, mi is láncok segítségével másztunk fel a sziklákon #:-s Közben énekeltünk és imádkoztunk :ympray: Hiába akkor is érdekeltek már Isten dolgai, ezért gondoltam talán egy nagy hegyen közelebbről megérezhetem:)) Soha, de soha nem felejtem el és azt sem, amikor elcsigázottan beértünk Márianosztrára, ahol egy szentmisére vártak minket.;)

El tudom képzelni ezt a nagy elhatározást, a szenvedéseket és a cél fontosságát :littlehearth:


Már nem tudom, hogy ki írta, lehet többen is utaltak a feldíszített aranyszobrokra, azok szentként, istenként való tiszteletére. Ez egy nagyon érdekes kérdés. A buddhizmus Tibetben ráépült az eredeti sámánista elemekben gazdag Bon vallásra és mivel a buddhizmus nem erőszakos vallás, ezért mindenütt, ahol elterjedt, észrevehető a helyi sajátosság. Sőt ez egy oda-vissza való hatás a bon és a buddhizmus tibeti fejlődése között, aminek azért voltak véres időszakai is.

A buddhizmus két nagy iskolája: a théráváda (kis kocsi) és a mahájána (nagy kocsi), de vannak, akik szerint egy harmadik is van a vádzsrájána (gyémánt út) és vannak, akik szerint ez a mahájána része. Az biztos, hogy a tibeti buddhizmus egyedi. Tanításaiban benne vannak az eredeti páli (hindu) szent iratok fordításai, ezek a théraváda iskola tanításai, míg a nagyfokú engedékenység a mahájána iskolát jellemzi, aminek köszönhetően megengedik a különböző isteneknek, szentek imádatát, holott maga Buddha nem isten és a tanításában sem szerepelnek ezek a helyi istenek. A tibeti buddhizmus sajátossága a dzsápa, az áhítatos ismételgetés, ami a hindu mantrázásból fakad, ahogyan maga a buddhizmus is a hinduizmusból született. A dzsápa célja a tudat megtisztítása.

Kép

Egyébként magukat a Buddha-szobrokat is érdemes megfigyelni: a karcsúbbak, hegyes fejdíszűek a théraváda, déli buddhista országokra - Srí Lanka, Burma, Thaiföld - , míg a kerekebb, kiváltképp a pocakos, nevetős Buddha-szobrok a mahájána, északi buddhista országokra - Kína, Korea, Japán - jellemző.

Kép
Kép

Egyébként mindez a teánál is észrevehető lesz, mert a fogyasztása és a fogyasztásának az okát, módját, szertartását az eltérő buddhista irányzatok és helyi sajátosságok adják.
Érdekesség: az sem véletlen, hogy Koreában is keveredett a sámánizmussal a buddhizmus és egy speciális sajátosságot vett fel ott is. De nem kell messzire menni, elég Kínát megnézni. A konfuciánus tanítás kritikájaként születő taoizmus is keveredik a buddhizmussal és létrejön belőle a kínai csan, amit egy japán szerzetes - Sóbógenzó-Zuimonki más néven Dógen mester - haza exportál és létrehozza a japán zen buddhizmust, aminek a koreai megfelelője a szon buddhizmus. Szóval ez egy érdekes dolog. Ja, a "nem véletlen": tibeti, koreai, mongol sámánista alapok a buddhizmusban: genetikai-kulturális ok. A koreaiak nagy része a Bajkál-tó vidékéről származó populáció ("N" haplocsoportú férfiak) és ez vastagon a sztyeppe a maga sámánista alapú hitével. Ennek a genetikai hátteréről már írtam Rita egyik mongol filmjének topikjában.
Ja, és Selyemút rajongók! Maga a buddhizmus is a Selyemúton terjedt a legfőbb vonalon és persze a déli országokból is.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. február 18. 18:55

Szia Rita!

Semmi gond, a technika néha produkál érdekes dolgokat.
Megnéztem a 3. és 4. részt is, az elrepült, ugyanigy a Valentin napi hozzászólásom is, de le van tompulva az agyam, nem irom újra. Lényeg az, hogy tetszett , élveztem az utazást is a teacserjékkel, a sócsinálás műveletét meghagyom az ottaniaknak, sok új információhoz jutottunk ismét.
A Valentin napi filmhez igy utólag csak egy mondat, ide irom azt is: Ritka , mint a fehér holló az ilyen szép kapcsolat, ami megmaradt idős korban is egy önzetlen, szeretettel teli csipkelősős, humoros kapcsolatnak.
Köszönöm szépen mindkettőt!
Fiadnak gyors gyógyulást, egészséget kivánok, a hazatérő gyermekeiddel pedig szép perceket, órákat!
Mi megvárunk, csináld csak a dolgaid, segiteni nem tudunk benne, pozitiv gondolataink szerintem azért keringenek körülötted, egyszer csak jönnek majd a nyugisabb idők is.

Ir-csi!

Szuper ez az ismertető!! Köszönöm szépen! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 18. 20:14

Szia Ir-csi! Ígérted, és jöttél is! Nagyon örülünk neked! Éreztem, hogy elő fogsz rukkolni
valami érdekességgel. Két tippem volt. Az egyik a buddhizmus, a másik a teákkal, teázással
kapcsolatos szokások. Azt tudtam, hogy a buddhizmus közel áll hozzád, és valami ok folytán
a teát is odagondoltam a buddhizmus mellé. A vallás bejött, a tea nem, de azt örömmel
olvasom, hogy te is elmondhatod, hogy voltál már zarándok úton. Jól látom? 700 ember vett
rajta részt? Jól szórakoztam rajtatok!

Köszi az alapos ismertetőt! Tudtam, hogy a zarándokos részben a buddhizmusról is szó lesz,
el is határoztam, ha valami nem lesz tiszta a feliratban megmutatom neked, de szerencsére
nem mentek bele mélyen a vallásba.

Én is észrevettem már, a Buddhák közti különbséget. Sőt a kínai teaszenteknél írták, hogy
mindig mosolygósnak kell lennie:

Kép

Aztán innen valahogy eljutottam a feng shuihoz, és ahhoz, hogy ha a nagy hasát simogatjuk
Buddhának, akkor szerencsénk lesz:

http://www.eletforma.hu/test-es-lelek/simogasd_a_hasat_nem_vart_szerencseben_lesz_reszed/

Kellemes hétvégét kívánok!

A teaszent keresésénél beírtam a keresőbe, hogy "buddha teaszent". Erre ez a kép is kijött!
Hát nem gyönyörű?

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 18. 20:22

f.ági írta:Szia Rita!

Semmi gond, a technika néha produkál érdekes dolgokat.
Megnéztem a 3. és 4. részt is, az elrepült, ugyanigy a Valentin napi hozzászólásom is, de le van tompulva az agyam, nem irom újra. Lényeg az, hogy tetszett , élveztem az utazást is a teacserjékkel, a sócsinálás műveletét meghagyom az ottaniaknak, sok új információhoz jutottunk ismét.
A Valentin napi filmhez igy utólag csak egy mondat, ide irom azt is: Ritka , mint a fehér holló az ilyen szép kapcsolat, ami megmaradt idős korban is egy önzetlen, szeretettel teli csipkelősős, humoros kapcsolatnak.
Köszönöm szépen mindkettőt!
Fiadnak gyors gyógyulást, egészséget kivánok, a hazatérő gyermekeiddel pedig szép perceket, órákat!
Mi megvárunk, csináld csak a dolgaid, segiteni nem tudunk benne, pozitiv gondolataink szerintem azért keringenek körülötted, egyszer csak jönnek majd a nyugisabb idők is.
)

Köszönöm a jókívánságokat, Ági! Tényleg, az a hsz. is eltűnt, amiben a "kinti" gyerekeim hazajöveteléről,
és az itthoni fiam betegségéről írtam, sőt a csattanó maszlagos képek is! Na nem baj!

Még szerencse, hogy nem az egy év alatt összehozott rengeteg hsz. tűnt el. Akkor harakirit követtem volna
el. Negyedszer már nem viselném el!

Olvastam a hozzászólásokat, isten mentsd, hogy még egyszer leírd! Írtam neked a valentin napi filmhez!

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. február 19. 12:22

Ritának és Áginak: nagyon szívesen Nektek és mindenkinek, aki olvasta vagy ezután olvassa majd a buddhizmusról, Buddhákról szóló irományt.Rita! Köszönöm szépen a kismacsekot! Az enyémek most nyugiban vannak, alszanak már, így nyugodtan tudok írni.
Spoiler: mutasd
A zarándoklat tényleg 700 fős volt, több száz méter hosszú oszlopban gyalogoltunk, extra volt látni a sziklákra mászva, hogy sokan már felértek, de lent a mélyben még több százan jöttek felfelé, mint a hangyák. :))
Minden vallás érdekel spirituális szempontból, mindegyiknek a misztikus része, de abban teljesen igazad van, hogy a buddhizmus, azon belül is a taoval átszőtt zen különösen érdekel, mert ez áll legközelebb a saját Isten-tapasztalataimhoz és a tudományos eredményekhez. Ebben tudom leginkább a dolgok egységét megélni. A kereszténységben nem igazán tudtam azonosulni a nagyszakállú Istennel, ahogyan minden más élőlény kizárásával a mennyországból és az öröklétből sem tudok egyetérteni. Assisi Szt. Ferencet azért nagyon szeretem :ymhug: , és persze nem tagadom meg a saját kultúrám gyökereit, de a szabad gondolkodás jogát 17 éves korom óta fenntartom magamnak. 8-|

A 3. résszel kapcsolatban:
Rita Te tudsz valamit! IMÁDOM A TEÁT!!! Élveztem minden percét ennek a résznek és a kommentek is nagyon tetszettek. \:D/ Naná, hogy írok róla.
Köszönöm szépen az anyafákról szóló leírást, nagyon tetszett! A tibeti jaktejes szentelés lényege uaz, mint a mongoloknál a kumisztejes szentelés. Ahogyan a sámánista elemekkel átszőtt buddhizmus is rokon, sőt az sem véletlen, hogy éppen a tibeti vádzsrajána buddhizmus terjedt el a mongoloknál, mint ahogy az sem véletlen, hogy a tibeti aprócska gyerekek a mongolokat jutatta eszedbe (genetika).
Kata58-nak: Olvastam, hogy nem szereted, ha megkeseredik a zöld teád. Erre a következő tippeket tudom ajánlani. Kerüld a sencha-típusú zöld teákat, mert azok eleve keserű ízűek. A felforrt vizet hagyd visszahűlni és csak utána öntsd fel a füvet, s akkor se hagyd rajta tovább két percnél. Bár filteres tea, de nagyon szeretem, és olykor-olykor lehet kapni a LIDL-ben: VITASIA Japán Bancha tea (jó minőségű a füve), ez az összes zöld tea közül a leggyengébb, amit valaha ittam. Betegek és gyerekek is fogyaszthatják.
Virág1-nek: A szálas teáról írt véleményedet osztom, magam is inkább azt fogyasztom, egy-két kivételtől eltekintve (lsd. fentebb). Köszönöm, hogy írtál az unokaöcséd tea túrás élményéről. Nagyon érdekes lehetett megélni.
Rita és RiziBizi: nagyon tetszett, ahogyan lekommunikáltátok a hernyógombát. Öröm volt olvasni, tényleg.

Szemelvények teamániásoknak:
Spoiler: mutasd
Kép
Kik, mikor, mit isznak?
„…Ég és Föld teremtményeinek három fajtája létezik: azok, melyeknek szárnya van és repülnek; azok melyeket szőr borít és járnak; azok melyeknek nagy szájuk van és beszélnek. Az élethez mindháromnak szüksége van evésre és ivásra, s mély értelem rejlik abban, hogy mit s mikor isznak. A szomjúság vízzel oltható, a bú s a bánat borral orvosolható, levertség, álmatagság teával űzhető messze…”
(Lu Jü: Csa Csing – Teáskönyv 31. oldal)

Teakészítéskor:
„…A teát közvetlenül a csészékbe töltsük, ügyelve, hogy a gyöngyözés (mo) és a hab (po) egyenlően oszoljon el… Amikor az eszencia vékony, gyöngyözésnek (mo) nevezzük, ha vastag, habnak (po) mondjuk. Ha tünékeny és könnyű, virágnak (hua) hívjuk, mert a kerek tócsákban lebegő jujuba virágaihoz, kerek tavak kanyargós partjai mentén frissen sarjadó zöld békalencsékhez, vagy a derült égen úszó pikkelyszerű felhőpamacsokhoz hasonlatosak. A gyöngyözés (mo) hasonlatos azon vízinövényekhez, melyek parányi zöld érmékként sodródnak a folyópart mentén, vagy kelyhekbe (cun) és tálcákba (cu) hullatott krizantémszirmokhoz. A habhoz (po) az üledék továbbforralásával jutunk. Ha már erősen lobogó vízben egybegyűjtjük és összekeverjük a virágot és a gyöngyözést, oly pihe-puha habot nyerünk, akár a friss hótakaró. A Dal a teárólban olvasható: „Vakító, akár a hótakaró, ragyogó, akár a tavaszi virágok.
A víz első forralásakor távolítsuk el a gyöngyözés tetején képződött réteget, mely sötét felhőként borítja, mert a kellemetlen íze miatt ihatatlan. Az először kitöltött teát „örök ízűnek” hívjuk…
A tea természete szerint igen szerény, ezért hát nem illő hozzá a túlzott mennyiségű víz…
A tea színe halványsárga, aromája kellemes illatú. Ha íze édes, csia-nak mondjuk, ha nem édes, hanem kesernyés, csuan-nak mondjuk; ha íze szánkban kesenyés, ám torkunkban édes, csa-nak mondjuk…”

(Lu Jü: Csa Csing – Teáskönyv 29-30. oldal)

Kép

Gyógyító tea:
„Füveskönyv: Fák
A ming-tea ugyanaz, mint a ku-csa, azaz keserű tea. Íze édes és kesernyés. Igen hűsítő, nincs semmi káros hatása. Leginkább kelevények érlelésére, vízhajtóként, köptetőként alkalmazható, köhögéscsillapítónak is kiváló, mulasztja a forróságot és az álmosságot…

Javallatok gyermekeknek
Azon gyermekek gyógyítására, akiknek minden szemmel látható ok nélkül görcseik vannak, készítsünk főzetet ku-csa-ból és téli hagymából, és ezt itassuk velük.”

(Lu Jü: Csa Csing – Teáskönyv 44-45. oldal)

A tea érdemei:
„A növények növényéről,
virágáról szólok néktek.
Csipegetik a levelét,
sarját szintúgy: kincset érnek.
Egyszer hívják teafűnek,
máskor illatos nedűnek.
Hordják adóba urakhoz,
a császárhoz kedvességnek;
ha beérik, mindjárt viszik.
Nincs nálánál becsre vénebb.
Természettől híres-neves,
miért dicsérje hát az ének?”

(Jen Haj Csen: A tea és a bor vetélkedése (Dunhuangban előkerült, 970-ből származó prózavers. Fordította: Donga György)

A tea apostolának, Lu Jünek (733-804) az életéről olvasni is nagy élmény, különösen, ha belegondolunk, hogy ugyanebben az időben a Kárpát-medencében késő avarok és átvonul germán törzsek éltek. Lu Jü teáról írt könyve itt olvasható, letölthető, megrendelhető:
http://terebess.hu/konyvkiadas/pdf/teaskonyvbel.pdf

A taoizmus és a zen buddhizmus (+ a tea)= a teaszertartás filozófiája:

Kép

„…A zen buddhizmus közismerten szoros kapcsolatban áll a teával. Mint korábban említettük, a teaszertartás a zen rituáléból alakult ki. Lao-cének, a taoizmus alapítójának a neve szintén összeforrt a tea történetével. A szokások eredetét tárgyaló kínai tankönyvekben az áll, hogy a vendég teával kínálásának szokását Kuanjin, Lao-ce jól ismert tanítványa honosította meg: ő volt, aki a Han-szoros kapujában egy csésze arany elixírrel kínálta az „agg mestert”…
…A Tao szó szerint azt jelenti: az Út… A Tao ugyanakkor inkább utazás, mint út. A kozmikus változás szelleme – a szüntelen növekedés, amely visszatér a kiindulóponthoz, hogy új formákat hozzon létre. Úgy tekeredik vissza önmagába, akár a taoisták kedvelt szimbóluma, a sárkány. Összezárul és kitárul, akár a felhők. A Taót nagy átmenetnek is nevezhetjük. Szubjektíve a világegyetem hangulata. Abszolútuma a relativitás…
…Lao-ce kedvenc hasonlata a légüres térről jól szemlélteti nézetét. Állítása szerint a dolgok lényege a vákuumban keresendő. Például egy szoba valóságát a födém és a falak által határolt tér alkotja, nem pedig a födém és falak. A vizeskorsó haszonértéke a térfogatban rejlik, ahová a vizet tölthetünk, nem pedig a korsó alakjában vagy az anyagban, amelyből készült. A vákuum mindenható, mert mindent magában foglal. Mozgás csak vákuumban lehetséges. Aki képes vákuumot teremteni önmagában, ahová szabadon beléphetnek, ura lesz valamennyi helyzetnek. Az egész mindig uralkodik a rész fölött…

(Rita emlékszel a kis versikére, amit írtam a megértéshez? Rész és egész? A tér léte és fontossága: einstein-i gravitációs hullámok kimutatása=a tér-idő szövet léte.)

…A művészetben ugyanezen elv a burkolt kifejezésmódban jelenik meg. Ha valami kimondatlan marad, a szemlélő lehetőséget kap, hogy maga egészíthesse ki a gondolatot, s ezáltal az igazi remekművek ellenállhatatlanul lebilincselik figyelmünket, míg szinte részévé nem válunk az alkotásnak. Itt is vákuum keletkezik, melyet ki-ki megtölthet esztétikai érzelemvilága szerint…
…A taoizmus embere az, aki képes mesterfokra fejleszteni a létezés művészetét. Születésekor belép az álom birodalmába azért, hogy halálakor újból valóságra ébredjen…
…Számára az élet három ékköve a könyörület, a takarékosság és a szerénység. Ha most a zen buddhizmust vesszük szemügyre, látható, hogy szintén a taoizmus tanait hirdeti. A „zen” fogalom a szanszkrit „dhjána” szóból származik, ami meditációt jelent….
…A zen buddhizmus – ismét a taoizmushoz hasonlóan – az individulaizmust hirdeti. A valóság elménk működésével kapcsolatos. Huj-neng, a hatodik pátriárka egyszer észreveszi, hogy a két szerzetes a pagoda tetején lobogó zászlót figyeli. Egyikük szerint a szél mozog. A másik tanítvány szerint a zászló. ám Huj-neng kifejti, hogy nem a szél, és nem is a zászló mozog, hanem az ő elméjükben valami…
…A zen buddhizmus különös hatása a keleti gondolkodásmódra abban rejlik, hogy a világi jelenségeket éppoly fontosnak tartja, mint a szellemieket. Tanítása szerint a dolgok magasabb rendű összefüggésében nincs különbség kicsi és nagy között, és az atomokban ugyanolyan potenciál rejlik, mint a világegyetem egészében. Annak, aki tökéletességre vágyik, észre kell vennie belső fénye tükröződését élete eseményeiben.
A zen kolostorok felépítése rendkívül fontos ebből a szempontból. A rendfőnök kivételével mindenkinek megvolt a maga feladata a kolostor működtetésében, és bármilyen furcsa, mindig a novíciusok kapták a könnyebb munkákat, míg a rangidős szerzetesek végezték a legterhesebb és legalantasabb feladatokat. Mindez a zen tanításából következett, miszerint a legapróbb cselekedetet is tökéletesen kell végrehajtani. Következésképpen számtalan mély értelmű beszélgetésre került sor a kert gyomlálása, répatisztítás vagy a tea felszolgálása közben.
A teafilozófia teljes mértékben az élet kicsiny dolgainak nagyszerűségét hirdető zen elmélet eredménye. A taoizmus lefektette az esztétikai ideálok alapját, a zen buddhizmus pedig átültette azokat a gyakorlatba."

(Okakura Kakudzó: Teáskönyv. Fordította: Nemes Ágnes. Terebess Kiadó, Bp. 2003. 10-15. oldal)
Egészében itt olvasható:http://mek.oszk.hu/02900/02927/02927.htm
Letölthető: http://mek.oszk.hu/02900/02927/

És akkor, aki elolvasta a fentieket, reményeim szerint érthetővé válik számára ez az egy mondat, amely hordozza a teaszertartás filozófiájának magját:
Kép

Egészségetekre!
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 19. 14:42

szia Ircsi...vágigolvastam, amit a spoilerben küldtél olvasgatni...érdekesek ezek a dolgok és fejtegetések. a teát ha sikerül beszereznem feltétlen veszek. Talán még az Aldi is megér egy próbát, ki tudja... :D Kellemes Vasárnapot! :ymhug: :movingflower: :flower1: ~o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 19. 16:58

Kedves Ir-csi! Mi már annyit "beszélgettünk", hogy előtted nem szégyellem, hogy nem mindig értek
meg mindent abból, amit írsz (pont a fentebb említett versikéd kapcsán beszéltem arról, hogy néha
tartok tőle, hogy nem értem meg, amit írnak nekem). A buddhizmusról annyira felszínesek, vagy
még felszínesek sem az ismereteim, hogy nem is csoda, ha első olvasatra úgy éreztem, hogy az egyik
mondat elfeledteti velem a másikat. De a teás rész az megvolt! Nagyon művészi, festői, költői volt!
Ilyen gondolatok után már értem, miért adják meg a módját az ázsiaiak a teázásnak. Miért fordítanak
annyi időt egy csésze tea elkészítésére.

A megadott linkek közül rámentem az elsőre, és beleolvasgattam a II. Teaiskolák fejezetbe. Olvasom,
hogy hogyan ír Lu Jü a tealevélről a művében: "Állítása szerint a legjobb minőségű levél "redős, akár a
tatár lovasok csizmája; bodros, akár egy pompás tulok nyaki lebernyege; úgy tárul elő, akár a szurdokból
felszálló ködpára; ragyog, akár a szellő fodrozta víztükör; és nedves, akár az eső áztatta puha föld."

Ezek után még szép, hogy megértem, mit jelent a képen lévő mondat!

Köszönöm az újabb bőséges kiegészítést!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. február 19. 18:39

Szia Rita!
Nehogy azt hidd, hogy én mindent megértek elsőre. :-o
Spoiler: mutasd
A fizikai kutatási eredményeket próbálom figyelemmel követni, de időnként megszenvedek velük elég rendesen. Soha nem voltam egy zseni sem matekból, sem fizikából, de az utóbbi mindig érdekelt, valahogy tudat alatt két vonal számomra összekapcsolódott: a filozófiai-vallási és fizikai vonal. Így alakult. Amikor valamit nagyon nem értek, akkor a "Nagy Orákulumhoz" fordulok :)) , ő nem más számomra, mint Dávid Gyula (ELTE TTK), aki nagyon nehezen érthető dolgokat is képes kevés képlettel, köznyelven, ismeretterjesztő szinten képes megértetni. Ilyenkor rászánom magam és képletesen beülök egy előadására, mint pl.: a mindennek tömeget adó Higgs-mező megértése, fekete fény, fekete lyuk, sötét anyag, gravitációs hullámok stb. http://www.atomcsill.elte.hu/program/kivonat/2012-2013/1

Számomra sem könnyű megemészteni egy-egy olyan mondatot mint például:
"Születésekor belép az álom birodalmába azért, hogy halálakor újból valóságra ébredjen."
Amikor szó szerint belegondolok ebbe a mondatba a hátamon feláll a szőr! :-ss Meredekebb, mint bármely sci-fi , amit láttam vagy olvastam. És mégis a fizikai kutatások eredményei hasonlóan meredekek, sőt még meredekebb dolgokról szólnak. És a taoizmus ezt az időszámítás előtti századokban írta le!

Hogy maradjunk annál a bizonyos csésze teánál. A csésze (emberi test) nem létezik, csak az általa közrefogott térfogat a valóságos, amit viszont a tudat tölt ki, mint a csészét a benne lévő tea. Körülöttünk minden illúzió, álom. Ami valóságos, az a bennünk lévő, minden világra irányuló és minden világ által keltett gondolattól mentes tiszta TUDAT, ami az üres tér voltaképpen, azaz a SEMMI a VALAMI, a valami a semmi.
=)) =)) =))
Tényleg, az ész megáll!Pedig minden versike és tanítás erről szól! (%)

"Éltem során biztos a zen:
Nem létezem, a világ sem.
A szútrák szépen a dobozban,
Botom a falra akasztva,
Békésen fekszem a holdvilágnál
Vagy hallván a víz csobogását a köveken,
Felülök: semmi sem szerezhet ilyen gyönyört:
Ezüströgök a mohos köveken!"

Shutaku (1308-1388)
Forrás: Miriam Levering: ZEN Inspiráló tanítások.38. oldal

Fizikai ismeretterjesztő filmek, amit nyugodt szívvel ajánlok annak, akit esetleg érdekel:
https://www.youtube.com/watch?v=8jpks9k1EdQ
https://www.youtube.com/watch?v=vE8lgbZC0W8
A másodiknál nem teljes a fordítás, de ami fontos, az szinkronizált.
https://www.youtube.com/watch?v=WG4YTKfaoiE


Örülök, hogy felkeltette az érdeklődésedet Lu Jü. Az élete is annyira regényes, annyira nyitott gondolkodású ember lehetett! :littlehearth:
Spoiler: mutasd
Álmomban nem gondoltam volna még hét évvel ezelőtt, hogy ennyire beránt a keleti kultúra. Művelődéstörténetből, művészettörténetből, művelődéspolitikából ugyan sok mindent tanultam Ázsia vonatkozásában az egyetemi évek alatt, de ezt össze sem tudom vetni sem mennyiségben, sem minőségben mindazzal, amit az utóbbi hét évben módszeresen, kíváncsiságból "összeszedtem". Hogy őszinte legyek, minden szabadidőmet erre fordítom már. Ez lett a hobbim, a szórakozásom, a kikapcsolódásom. Rájöttem, hogy itt az ideje, hogy minden klasszikusnak az eredeti fordítását olvassam, mert van annyi háttér-információm, hogy értelmezni tudom és így nem egy másik ember szűrőjén keresztül, kivonatolva kell olvasnom. Most feltankoltam egy csomó könyvet és éjszakánként ezeket olvasom...Na és persze a munkádnak köszönhetően a filmjeidet nézem, amiért ÖRÖK HÁLA!!! :littlehearth: :flower1: :movingflower:

Azt hiszem ezután a komment után készítek egy kis teát ~o) #:-s
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 19. 19:37

Ir-csi! Nem olyan vészes a helyzet, ha komolyan elkezdenék vele foglalkozni, nyilván megérteném.
Borzalmasan rossz párhuzamnak tűnik, mégsem az, talán csak egy kicsit. A tanítóképzőben mikor
kinyitottam a dialektikus logika (tudom, a marxista dialektikus materializmus logikai elmélete,
ebből látszik, hogy jó régen voltam főiskolás) könyvet, és elkezdtem olvasni, életem során először
tapasztaltam meg, hogy magyarul van valami, mégsem értem. Aztán azt mondtam, hogy ha más
levizsgázott belőle, akkor én is lefogok, nem vagyok lükébb a nagy átlagnál. Elkezdtem értelmezni
amit olvastam, forgattam, ízlelgettem a számban a szavakat, a mondatokat, rágódtam rajtuk, aztán
hirtelen minden világos lett, és onnantól kezdve már ment, mint az 1X1. Olyan 5-t kaptam, mint
egy ház.

Azt hiszem veled beszélgettünk róla, hogy ha érdekel is valami, csak annyira megyek bele, amennyi
kell ahhoz, hogy ne fordítsak butaságokat - amúgy sem áll tőlem távol a felszínesség, azt hiszem ez
alapfelszereltség nálam. Annyira a fordítás tölti ki a mindennapjaimat, hogy nem vagyok képes másra
nagyobb időt fordítani, hogy annyit törődhessek a fordításaimmal, és azokon keresztül a fórummal és
Veletek, amennyi belefér. Most épp hadilábon állok a szabadidővel, érzem is a megvonást.

Nagyon örülök, hogy mindig vannak itt a fórumban hozzád hasonlók, akik viszont szeretik mélyen
beleásni magukat egy-egy témába. Okos hozzászólásaitokkal, linkekkel, ajánlókkal sokat tesztek
hozzá a filmek, sorozatok topikjához, a jobb megértéshez.

Visszajöttem, mert beleolvastam a Wikipédián Lu Jü életébe. A hasamat fogtam a nevetéstől, mikor
odaértem, hogy 12 évesen megszökik a kolostorból, ahol felnevelték, vándorszínésznek áll, és ezután
ezzel keresi a kenyerét. Még pár vígjátékot is írt. Nem tehetek róla, rögtön Petőfi jutott eszembe.

Jó teázást!

Lu Jü emlékház Guzhuban:

Kép
Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. február 20. 7:49

Kata58 írta:szia Ircsi...vágigolvastam, amit a spoilerben küldtél olvasgatni...érdekesek ezek a dolgok és fejtegetések. a teát ha sikerül beszereznem feltétlen veszek. Talán még az Aldi is megér egy próbát, ki tudja... :D Kellemes Vasárnapot! :ymhug: :movingflower: :flower1: ~o)

Szia Kata!
Küldöm a tea fotóját. Ezt csak a Lidl forgalmazza.
Spoiler: mutasd
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 20. 9:35

szia Ircsi, nagyon kedves tőled, hogy küldted a fotót a teáról...le is kapom majd magamnak, hogy a telefonon ellenőrizhessem jót vettem e le...
Köszönöm! Kellemes hetet mindenkinek! :) :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. február 20. 14:28

Sziasztok Lányok!

Hú, mit találtam! Megnéztem Ir-csi tea képét, amit a Lidl-ben lehet kapni, szétnéztem otthon és lőn...

Kép

A másik a Yunnan tartománybeli fehér tea, a zöldet már nem fényképeztem le. A fehérnek lágyabb ize van, mint a zöldnek.
A fiam, vagy néha a haverjai lepnek meg vele. Itt a Latin negyed nevű sok nyalánkságot áruló boltban lehet kapni kimérve.

Kép


Próbáltam tovább főzni, de sokkal másabb az ize, úgyhogy tényleg be kell tartani ezt a pár perces időt amit irnak rá.
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. február 20. 15:51

f.ági írta:Sziasztok Lányok!

Hú, mit találtam! Megnéztem Ir-csi tea képét, amit a Lidl-ben lehet kapni, szétnéztem otthon és lőn...


Szia Ági! Milyen mákod van, hogy a közeledben ilyen bolt van. Én vagy rendelek vagy a tesómék szerzik be nekem. Névnap, szülinap, karácsony, húsvét: számomra ez a bingó ajándék és tudják :))
Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. február 20. 16:05

Rita írta:Ir-csi! Nem olyan vészes a helyzet, ha komolyan elkezdenék vele foglalkozni, nyilván megérteném.
Borzalmasan rossz párhuzamnak tűnik, mégsem az, talán csak egy kicsit. A tanítóképzőben mikor
kinyitottam a dialektikus logika (tudom, a marxista dialektikus materializmus logikai elmélete,
ebből látszik, hogy jó régen voltam főiskolás) könyvet, és elkezdtem olvasni, életem során először
tapasztaltam meg, hogy magyarul van valami, mégsem értem. Aztán azt mondtam, hogy ha más
levizsgázott belőle, akkor én is lefogok, nem vagyok lükébb a nagy átlagnál. Elkezdtem értelmezni
amit olvastam, forgattam, ízlelgettem a számban a szavakat, a mondatokat, rágódtam rajtuk, aztán
hirtelen minden világos lett, és onnantól kezdve már ment, mint az 1X1. Olyan 5-t kaptam, mint
egy ház.

Jó példa. Sztem a kulcs a megértésben, hogy érdekeljen a téma, a másik valóban a kényszerítő erő pl. ahogyan írtad is a vizsgaidőszak épp ilyen erő :))

Rita írta:Azt hiszem veled beszélgettünk róla, hogy ha érdekel is valami, csak annyira megyek bele, amennyi
kell ahhoz, hogy ne fordítsak butaságokat - amúgy sem áll tőlem távol a felszínesség, azt hiszem ez
alapfelszereltség nálam. Annyira a fordítás tölti ki a mindennapjaimat, hogy nem vagyok képes másra
nagyobb időt fordítani, hogy annyit törődhessek a fordításaimmal, és azokon keresztül a fórummal és
Veletek, amennyi belefér. Most épp hadilábon állok a szabadidővel, érzem is a megvonást.

Igen, beszéltünk már és akkor mondtam is, hogy a fordítás már eleve alaposságot kíván és nagy figyelmet, Te abba fordítod az energiáidat, abban vagy alapos. Az, hogy mellette az adott filmtémába nem mélyülsz úgy bele az nem azt jelenti, hogy felületes vagy. Ha képes lennék egy idegen nyelven fordítani - mint amennyire nem vok képes - nekem sem lenne affinitásom és időm sem, hogy még mellette ennyi minden mást olvassak. Teljesen meg tudlak érteni. ;)

Rita írta:Visszajöttem, mert beleolvastam a Wikipédián Lu Jü életébe. A hasamat fogtam a nevetéstől, mikor
odaértem, hogy 12 évesen megszökik a kolostorból, ahol felnevelték, vándorszínésznek áll, és ezután
ezzel keresi a kenyerét. Még pár vígjátékot is írt. Nem tehetek róla, rögtön Petőfi jutott eszembe.

Jó hasonlat :))
Az emlékház fotóit köszi szépen, jó volt látni. :littlehearth:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 20. 16:50

Mindenki annyira szereti a teát, én miért nem? Nem vágyom rá soha.
Most már mindenféleképpen ki kell próbálnom a "Nagy Teaélményt"!


Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. február 20. 17:33

Rita írta:Mindenki annyira szereti a teát, én miért nem? Nem vágyom rá soha.
Most már mindenféleképpen ki kell próbálnom a "Nagy Teaélményt"!


Rita! Szerintem ha az élményt várod, akkor ne zöld teával kezdj! :-) Lehet, hogy most főbenjáró bűnt követek el ezzel a kijelentéssel, de én nem tudom igazán mit élveznek benne. Én pl. nem azért iszom, hanem a hatása miatt. Jó pár fajta van otthon, váltogatom. A jókat elteszem, hogy legalább annyit tudjak mit érdemes legközelebb megvenni.
Egy gyümölcsteát már lehet - ne élvezettel inni, izesitve persze, de azok többsége tele mindenféle izfokozóval.
Most olvastam,hogy a zöld teába ha citromot tesznek, kihozza a mittudomén milyen tartalmát, aminek pozitiv hatása van. Igy is ki fogom próbálni majd.
Ha mégis kipróbálod várjuk az élménybeszámolót! :-)
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben (4/6)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. február 21. 3:41

Sziasztok!
Kb. két évtizede ízesítés nélkül iszom a teát, tíz éve pedig csak zöld és virágteát. A fekete tea túl erős lett nekem, pedig imádom az Earl Gray bergamott citrusos ízét. Egészségóvó célzattal rdsz-sen iszok hibiscus virágteát is, amit a Herbáriában szerzek be. Rendkívül savanyú, C vitamin bomba, vérnyomáscsökkentő hatású. Kevesen tudják, hogy szinte minden gyümölcsteába tesznek hibiscust, attól van szép püspöklilás, mélybordós színe a teáknak. A kedvencem jó ideje ez a tea: zöldtea jázminnal
Kép
és jázmin tea:
Kép
Utóbbit Kínából kaptam. Ha a három fiúgyerekes barátnőm "világgá megy" otthonról hozzám, akkor ezzel fogadom. ;)) A férje gyakran kérdezi a fiúkat: Anyátok hol van? Mire a fiúk: Világgá ment a barátnőjéhez. Apa: Mit csináltatok már megint? :)) A középső a keresztfiam.
A kis golyókat fehér, cappuccinos csészében öntöm fel és dumcsizás közben nézzük, ahogy a virág megszívja magát vízzel és kinyílik. Imádom nézni, szagolni, inni és látni, hogyan nyugszik meg a barátnőm, miután kiengedte a "gőzt", majd elterpeszkedik a fotelban felhúzott lábakkal, kezébe fogja a csészét nézi, szagolgatja, kortyolgatja és szép lassan megnyugszik. Ehhez finom, csendes zene, illólajas párologtató dukál neki ;) 17 éves korunk óta futunk egymáshoz, ha bajunk van. :ymhug: Nekem tényleg olyan ő, mint az élet sója, olaja. :littlehearth: Kinek mi tetszik. :flower1:
Ha időm engedi, gyakran indítom így a szombatom vagy a vasárnapomat
Kép
és valóban azért, hogy lelassuljak, kikapcsoljak és teljes tudatossággal tudjam megélni a napomat. (%) Hogy hallhassam a saját gondolataimat, mert a hétköznapokban, a munka taposómalmában ezt nem tudom megtenni, s mivel introvertált vok, számomra a pihenés a visszavonulással kezdődik, az alvással folytatódik és az egyszemélyes tevékenységek folytatásával tudok töltekezni: főzés, olvasás, film. Ja, a Chun Me zöld teát is szeretem. Ez szép szemöldököt jelent :)
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég