DMZ, the Wild (2017) (online is nézhető)

Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. október 15. 21:08

Rita írta:
Írtam, hogy nagyon szívesen feltöltöm neked egyben is a videókat, de nem írtad, hogy igényt tartasz rá.
Még most sem késő, ha szeretnéd!

A fának dörgölődő kismalacokról drága apósom jutott eszembe. Ő is nagyon szerette az ajtófélfával
a hátát vakartatni:


Drága Ritám,azért nem írtam,mert tudom nálad most felújítás van,dolgozol is és még fordítassz is.
Nem akarlak még én is terhelni ílyesmivel,mert tudom azonnal neki állnál.Sikerült megoldanom és
nagyon érdekes a film,még majd írok róla,csak közben Lintka elkezdte fordítani Park Shi Hoo új
50 részes sorozatát a My Golden Life-ot és meglepetésemre annyira érdekes,hogy bár nagyon sok a
szöveg és Lintkának még a környezete is ellene van,hogy fordít,ezért még 3 rész van belőle készen,
de muszály tovább néznem így is felirat nélkül.Ezért kicsit leragadtam :ymblushing:

Akkorát nevettem a hasonlaton amit apukádról írtál,mert az enyém is azt csinálta,éppen a napokban
beszélgettünk róla Gábor fiammal.Aztán egyszer vaéami vásáron vett egy hátvakarót és azt használta =))
Na ezen aztán az unokái jól szórakoztak és még mindig emlegetik,hogy a papa milyen szemfüles volt,hogy
rátalált erre a jó kis szerszámra :)
Na megyek a képeidhez gyorsan,mi is voltunk csütörtökön a Dera szurdokban itt a Pilisben és gyönyörű
színek vannak ott is. A kép telefonnal készült,így nem a legjobb :)

Szép estét :x

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 15. 21:18

Köszönöm a 2. részt!
Átvette a természet bemutatása a főszerepet, ez jó! Feltűnően jó állapotban vannak az állatok, látszik,hogy az élőhelyük gazdag eleségben. Kövérek, dús zsírréteg és vastag bunda védi őket a kegyetlen télben. Ahogy a madarak számára is eszményi költőhely a lakatlan sziget. Ahogy fentebb írtátok is, a természet jól elvan nélkülünk. Köszöni szépen!
Mindig Tóth Árpád sorai jutnak eszembe, ha ilyesmi szóba jön.
Egy néma ünnepély, ember-utáni csend,
Egy boldog remegés, és felpiheg sóhajtva
A fájó ősanyag: immár a kínnak vége!

De ahogy az állatvilágot figyelem, ez sem olyan eszményi állapot. Bár ők legalább tudatosan nem rombolják tovább. Nem építenek szögesdrót kerítést, km hosszú betonlépcsőt, bunkereket, nem vájnak alagutakat, stb. Csak a túlélés ösztöne munkál. Épp elég baj,hogy aknák, repeszek, rozsdás védművek, a kerítés, a reflektorok is gyötrik őket.
Én nem vagyok egy biológus alkat, de azt gondolom, nem kellene tapogatni az állatok kicsinyeit, fészkét és vackát. Az idegen szag egészen biztos megzavarja az állatot. Gyerekként azt tanultam,hogy ne nyúljak be a postaládánkban fészkelő cinke tojásaihoz,mert a madár többé nem tér oda vissza, ha nem érzi biztonságosnak a költőhelyet. Úgy tűnik,ez a természetfilm ezt figyelmen kívül hagyja.
Gyönyörűek voltak a madarak, a szárnyalásuk, a nyíló növények szépsége, s persze minden állatokat bemutató mozzanat.
Rita, az nem elütés,hogy a sofőr neve Lee Yang-ho ? Lee Min Ho vezette a járművet. Vagy itt szerepet játszik?

Köszönöm, kellemes kikapcsolódás volt így vasárnap délután! :-h
KépKép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. október 15. 22:05

Kedves Rita !

Köszönöm a 2. rész fordítását. Meg is néztem gyorsan.
Továbbra is nagyon érdekes.
Ahogy néztem és olvastam utána a hozzászólásokat a ma is természetben élő népek jutottak eszembe, hogy mennyire fontos lenne ismerni a természet törvényeit. ( régebben több ilyen népről láttam filmeket )
Eltávolodtunk tőle és csak igy filmeken keresztül kapcsolódnak legtöben hozzá.
Pedig néha nagyon jó kimenni a természetbe nem csak kirándulni hanem kicsit elvonulni több napra is, és mindenféle kütyü nélkül élni. Az ember gondolatai is kitisztulnak és ha benne vagy a természetbe az állatok is jobban láthatóak, megtapasztaltam.
:flower1: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. október 16. 16:40

Köszönöm Rita a 2. részt is. ^:)^ Élvezettel néztem végig. :) Már mindent elmondtatok, mindent mi lényeges csak ismételni tudnék. $-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 16. 18:45

cicus írta:Drága Ritám,azért nem írtam,mert tudom nálad most felújítás van,dolgozol is és még fordítassz is.
Nem akarlak még én is terhelni ílyesmivel,mert tudom azonnal neki állnál.Sikerült megoldanom és
nagyon érdekes a film,még majd írok róla,csak közben Lintka elkezdte fordítani Park Shi Hoo új
50 részes sorozatát a My Golden Life-ot és meglepetésemre annyira érdekes,hogy bár nagyon sok a
szöveg és Lintkának még a környezete is ellene van,hogy fordít,ezért még 3 rész van belőle készen,
de muszály tovább néznem így is felirat nélkül.Ezért kicsit leragadtam :ymblushing:

Akkorát nevettem a hasonlaton amit apukádról írtál,mert az enyém is azt csinálta,éppen a napokban
beszélgettünk róla Gábor fiammal.Aztán egyszer vaéami vásáron vett egy hátvakarót és azt használta =))
Na ezen aztán az unokái jól szórakoztak és még mindig emlegetik,hogy a papa milyen szemfüles volt,hogy
rátalált erre a jó kis szerszámra :)
Na megyek a képeidhez gyorsan,mi is voltunk csütörtökön a Dera szurdokban itt a Pilisben és gyönyörű
színek vannak ott is. A kép telefonnal készült,így nem a legjobb :)

Szép estét :x

Szia Cicus! Ha én kínálok fel valamit, nyugodtan éljetek vele, mert az azt jelenti, hogy képes vagyok megtenni,
ha nem lennék, nem is ajánlkoznék.

Hallottam PSH új sorozatáról, de azt meglepve olvasom, hogy Lintkának "ellenszélben" kell fordítania. Rossz
lehet! Nekem csak a szűk családom tud a szenvedélyemről, de nagyon örülnek neki. Sokat vagyok egyedül, és
tudják, hogy mennyi örömet okoz nekem a fordítás is és a fórumozás is.

Drága apósomnak is volt hátvakarója. Egy hosszú nyél végén egy kis kezecske volt. Direkt erre a célra készült.

Nagyon szép volt a fotód! Nagyon tetszik!

Szép estét kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 16. 19:27

mikaz írta:Köszönöm a 2. részt!
Átvette a természet bemutatása a főszerepet, ez jó! Feltűnően jó állapotban vannak az állatok, látszik,hogy az élőhelyük gazdag eleségben. Kövérek, dús zsírréteg és vastag bunda védi őket a kegyetlen télben. Ahogy a madarak számára is eszményi költőhely a lakatlan sziget. Ahogy fentebb írtátok is, a természet jól elvan nélkülünk. Köszöni szépen!
Mindig Tóth Árpád sorai jutnak eszembe, ha ilyesmi szóba jön.
Egy néma ünnepély, ember-utáni csend,
Egy boldog remegés, és felpiheg sóhajtva
A fájó ősanyag: immár a kínnak vége!

De ahogy az állatvilágot figyelem, ez sem olyan eszményi állapot. Bár ők legalább tudatosan nem rombolják tovább. Nem építenek szögesdrót kerítést, km hosszú betonlépcsőt, bunkereket, nem vájnak alagutakat, stb. Csak a túlélés ösztöne munkál. Épp elég baj,hogy aknák, repeszek, rozsdás védművek, a kerítés, a reflektorok is gyötrik őket.
Én nem vagyok egy biológus alkat, de azt gondolom, nem kellene tapogatni az állatok kicsinyeit, fészkét és vackát. Az idegen szag egészen biztos megzavarja az állatot. Gyerekként azt tanultam,hogy ne nyúljak be a postaládánkban fészkelő cinke tojásaihoz,mert a madár többé nem tér oda vissza, ha nem érzi biztonságosnak a költőhelyet. Úgy tűnik,ez a természetfilm ezt figyelmen kívül hagyja.
Gyönyörűek voltak a madarak, a szárnyalásuk, a nyíló növények szépsége, s persze minden állatokat bemutató mozzanat.
Rita, az nem elütés,hogy a sofőr neve Lee Yang-ho ? Lee Min Ho vezette a járművet. Vagy itt szerepet játszik?

Köszönöm, kellemes kikapcsolódás volt így vasárnap délután! :-h

Szia Zsu! Én is azt mondom, hogy azzal, hogy LMH pakolgatta vissza a kismadarakat a fészekbe, több kárt
okozott, mint hasznot. Én is azt tanultam, hogy nem kell fogdosni a kicsiket, vagy a tojásokat, mert az anyja
elutasíthatja a velük való törődést, ha megérzi az idegen szagot rajtuk. Különben is a fióka pakolgatás máris
a sziget természetes életébe való emberi beavatkozás volt, még ha sajnálatból is tette.

Lee Yang-ho nem elütés volt, de az én figyelmetlenségem, hogy nem javítottam ki. Így van az angol feliratban:

13
00:01:28,746 --> 00:01:31,885
- Can you tell me the driver's name?
- Lee Yang-ho.

Én meg nagy bután nem is foglalkoztam vele, mivel neveket úgy szoktam hagyni, ahogy vannak.

Attól viszont fel tudnék robbanni, hogy mennyi pontatlanság van a feliratokban. Az első részben még borjúfókát
(harbor seal) emlegetnek, mint veszélyeztetett fajt, a másodikban viszont ugyanazokat a fókákat már pettyes
fókának (spotted seal) titulálják. Utánanéztem, ez a jó.


236
00:18:52,643 --> 00:18:56,236
The harbor seals also stick
their heads out.

Aztán az első részben a kis árván maradt jószágot szarvasnak, sőt jávorszarvasnak (moose) nevezték al, amiről
magam is tudtam, hogy butaság, hiszen egy mérsékelt övi erdőben nincsenek jávorszarvasok, ezért csak simán
szarvasnak fordítottam, habár tudtam, hogy az "deer", de nem mertem nagyon eltérni az angoltól. Erre a harmadik
részben kiderül, hogy víziőzről van szó (water deer). És ez biztos, hogy jó, mert utána néztem.

504
00:44:45,842 --> 00:44:49,366
Here's a baby moose
that lost its mother.

Ezeken a hibákon felbuzdulva, azt fogom csinálni, hogy mielőtt kitenném a 3. rész feliratát, megnézem a 4.-t is,
hogy ne érjen meglepetés, ne kelljen már annyit javítanom. Természetesen az első részt újra kiteszem teljesen
kijavítva. Az angol szöveg úgy általában elfogadható, de ezek e félrefordítások nagyon bántanak, mert mindennek
utánanézek. Most tudtam meg például, hogy a (vad)disznók párzási időszakát, búgási időszaknak nevezik, vagy
hogy nem fészket épít magának nádszárból, hanem vackot, vagy nem ellik, hanem fial, vagy hogy a fókának úszólába
van...

A 3. rész felénél tartok, és eddig egész békés a sztori.

Nagyon szívesen!

Az anyja emlőin elalvó kismalac annyira de annyira édes volt:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 16. 19:38

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszönöm a 2. rész fordítását. Meg is néztem gyorsan.
Továbbra is nagyon érdekes.
Ahogy néztem és olvastam utána a hozzászólásokat a ma is természetben élő népek jutottak eszembe, hogy mennyire fontos lenne ismerni a természet törvényeit. ( régebben több ilyen népről láttam filmeket )
Eltávolodtunk tőle és csak igy filmeken keresztül kapcsolódnak legtöben hozzá.
Pedig néha nagyon jó kimenni a természetbe nem csak kirándulni hanem kicsit elvonulni több napra is, és mindenféle kütyü nélkül élni. Az ember gondolatai is kitisztulnak és ha benne vagy a természetbe az állatok is jobban láthatóak, megtapasztaltam.
:flower1: :flower1: :littlehearth:

Kedves Virág! Szívemből beszélsz! Milyen jó volt a Himalájában élő népeket nézni, figyelni. Nem könnyű
az életük, de ha bekövetkezne egy világra szóló katasztrófa, ők semmit nem éreznének belőle, boldogan
élnék tovább az addigi életüket, míg a többiek...!

Már annyit gondolkodtam, hogy el kéne adni a házamat, és beköltözni a városba, egy két szobás lakásba,
de nem visz rá a lélek. Még csak 24 éve élek itt (31 évet éltem városban), de már inkább vagyok falusi,
mint városi. Annyira nagy nyugalom (és jó közbiztonság) van itt nálunk, sajnálom feladni.

Nagyon szívesen a fordítást!

Gyönyörű kis mókus:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 16. 19:44

Gabóci5 írta:Köszönöm Rita a 2. részt is. ^:)^ Élvezettel néztem végig. :) Már mindent elmondtatok, mindent mi lényeges csak ismételni tudnék. $-)

Szia Gabi! Örülök, hogy ez a rész is tetszett! Nagyon szívesen!

A fiókáit védő koreai kanalasgém. Fantasztikus!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 16. 20:53

Drága Rita! Úgy tűnt az előbb,hogy sikerült elküldenem egy üzenetet, de mégsem látom.
Megpróbálom megismételni.
Mindenek előtt tökéletesen megértem,hogy bosszant az angol felirat felületessége. Ez egy sima dorama esetében is zavaró, hát még egy ilyen oktató természetfilmnél.
Jó ötlet,hogy az utolsó két részt összehangolod, mielőtt végleges formába öntöd a feliratot. Türelmesen várjuk a folytatást. Addig is jó visszanézni a régebbieket. Csodálatos a hegység is, akár hó, akár növényzet borítja; fenséges. Az állatvilág pedig a maga dinamizmusával, sajátos törvényeivel, az ösztönök uralta társas kapcsolataival valóban kizökkent a civilizált világunk egyhangúságából.

Mi városban élünk, de külterületen. Itt azért még nyugodt, inkább vidékies a a környezet. Volt már,hogy este szarvasok tévedtek az utcánkba, s a szomszéd sövénykerítését jóízűen lelegelték.
Igazából mégis a Somló jelenti a kivonulást a természetbe. Érdekes jelenségekkel találkozunk. Itt is megfigyelhető az állatok túlszaporodása. Félelmetes varjúcsapat jön reggelenként,ők a 10 km-re lévő város ősfás parkjának védett madarai. Itt keresik az élelmet, délután 4 -5 körül szoktak hazatérni a fészkeikre. Hitchcocki hangulat, ahogy meglepik a környék gyümölcsfáit, a talaj szintjét, s ahogy röpködnek körülöttünk. De gyakran látunk vadnyulat, őzeket, ahogy átsétálnak a szőlősorok között, mit sem törődve vele,hogy pár méterre ott állunk mi is. A fácánok, harkályok hangja állandó háttérzaj. A pici gyíkok a kedvenceim. Kellemetlenebb, amikor vaddisznók dagonyázása, vagy a kitúrt kis szőlőcsemeték jelzik,hogy egy egész falka járhatott a környéken.

De elkalandoztam!
A sorozatban csak a sztár kultusza zavar. Jobb lenne egy etológus szakértő magyarázata az állatok élőhelyéről, viselkedéséről. Ez a nagy fiú úgy csetlik-botlik, mint az elefánt a a porcelánboltban. Sejtem én, hogy így akarják otthon népszerűsíteni a filmet és a témát. S ha csak annyira érdeklődőek a koreai fiatalok, mint a mieink,akkor érthető is,ha efféle cseles megoldáshoz folyamodnak a film készítői.

Rita, nagyon köszönöm ezt a sorozatot is! Ismét szép élményekkel gazdagodhatunk! Ahogy a többi nagyszerű dokumentumfilm, ez is többször nézős kategória lesz.
KépKép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. október 17. 11:29

Szia Rita,miközben néztem a filmet megerősödött bennem az amit eddig már
felismertem.Ahogy a kamera mutatja felülről ezt a sávot a két részre szakadt ország,nép
között, gyönyörű tájat látunk,mert a természet tökéletes,hiszen az Intelligencia hozta létre
és mindent ami benne van,de valami elromlott,hiszen ott a szögesdrót kerítés ami mőgött
a két fél retteg,mert ellenséget lát a saját népében,testvérében.Nem a szív irányít,hanem
a program (eszme,ideológia,hit) ami a fejben fut és aki fél az bármire képes,nem tud
együttérző lenni csak pusztít,mert fél hogy ha nem, akkor őt pusztítják el.Az emberben ott
van az ásvány,növény,állati minőség és kapott még valamit,mégpedig a gondolkodás képességét.
Így rájöhet arra,hogy ő az aki eltávolodott a természettől és ha körbe néz láthatja mit hozott
létre a vágyaival,hogy uralkodhasson.A természet egyensúlyra törekszik és ha kibillen azon
van,hogy helyreállítsa,így beveti az erőket,látjuk ha körül nézünk mi zajlik a világban.
Úgy néz ki,hogy még félállati szinten létezünk,bár ott a lehetőség,hogy másképpen éljünk,de
erre mindenkinek magának kell rájönnie és a saját életében a mindennapokban kell változni.
Ez az egy módja van annak,hogy visszataláljunk a középpontba,mert akkor minden megváltozik
és véget érhet a szenvedés,mert minden feltétel adott az élethez nem kell másét elvenni a
túléléshez,még az állatvilágban sem.Persze ehhez tudatosság kell,mert ahogy mondják a tudás
hatalom és ez így is van,persze a tudásnak semmi köze ahhoz amit az iskolákban tanítanak,mert
a tudást magunkból kell felhozni.Hát ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem a film nézése
közben.Tényleg minden azt szolgálja,hogy elkezdjünk ébredezni és kérdéseket tegyünk fel,hogy
miért ilyen a világunk,miért van szenvedés és mi a kiút ebből,mert egy biztos,hogy van,hiszen
nem szenvedésre születtünk. :x
Csodás napot ma is :flower1:

Dél Korea Daedun hegység ősszel

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 17. 19:00

Bocsánat, hogy még nem válaszoltam, de ma érkezett meg öt köbméter tűzifa, aminek
a felét már bepakoltuk, most fejeztük be. Még holnap jön a másik fele, nehogy megázzon,
aztán ide is jövök.

Lillafüreden fotóztam vasárnap. Pont ideillik ez a vidraszobor. És eszembe juttatta ezt a cikket.
Amikor a vidrákról volt szó, utánanéztem a koreai vidráknak, és többek között ezt is találtam:
Tedzson város ajándéka bp-i állatkertnek

http://www.zoobudapest.com/rolunk/hirek/tedzson-varos-ajandeka-az-allatkertben

És a lillafüredi vidra:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 18. 9:02

Rita írta:Bocsánat, hogy még nem válaszoltam, de ma érkezett meg öt köbméter tűzifa, aminek
a felét már bepakoltuk, most fejeztük be. Még holnap jön a másik fele, nehogy megázzon,
aztán ide is jövök.

Lillafüreden fotóztam vasárnap. Pont ideillik ez a vidraszobor. És eszembe juttatta ezt a cikket.
Amikor a vidrákról volt szó, utánanéztem a koreai vidráknak, és többek között ezt is találtam:
Tedzson város ajándéka bp-i állatkertnek

http://www.zoobudapest.com/rolunk/hirek/tedzson-varos-ajandeka-az-allatkertben

Köszönöm a cikket, azon frissiben el is olvastam! :) :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. október 18. 12:56

Szia Rita, :-h
Olyan szépek a képek!! :) :ymhug: :-bd :littlehearth: Köszönöm!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 21. 13:05

Jó szórakozást kívánok a 3. részhez!

Az első két résznek is kitettem a végleges változatát! Most már minden a helyén van!

Ennek a sorozatnak az a szerencséje, amit a többinél negatívumként szoktunk emlegetni,
hogy nem egy ember készítette hozzá az angol feliratot, így kiderülhetett, hogy főleg az
első részben tárgyi tévedések, elfordítások vannak. Ebből okulva, mielőtt kitettem volna
a harmadik rész feliratát, megnéztem a negyedik rész videóját is, nehogy újabb meglepetés
érjen.

Most már a kijavított végleges változatokat tudjátok letölteni.

Nagyon sokat nevettem a pettyes fókák ranglétráján:


Kép

És igencsak sajnáltam a szegény kis szorgos fekete harkályt:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 21. 15:27

Szia Rita! Köszönettel vittem a feliratokat. Kicsit lemerültem...úgyhogy most pihengetek, apunál sem sokáig voltunk, csak a gépet kellett megjavítanom..szerencsére az adott gonddal boldogultam. Közben két sorozat feliratához hozzájutottam és azokat raktam a helyükre./és persze elkezdtem megnézni is. még 13-ban töltöttem le! :( . De most már majd Megnézem felirattal. /Scandal/ Közben PSH új részét várom ma meg holnap. talán egy bő fél óra múlva már kint lesz :)



Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. október 21. 16:05

Köszönöm szépen Rita a 3. részt.
A természetben minden megy a maga útján az élet körforgásában. Mindnyájan küzdünk az életben maradásért, de csak az ember gondolkozik azon, hogy milyen kegyetlen vele néha a sors. Az állatok csak teszik a dolgukat. Nem tudom van e még a lazachoz hasonló faj ami a szaporodás lehetőségéért is megküzd, hogy teljesített kötelessége után elpusztuljon, magukra hagyva ivadékaikat.
A fekete harkályt én is sajnáltam.
Nagyon szép felvételek vannak a filmben és különösen szeretem a közeli képeket az állatokról. Végre láthattunk ritka virágokból is egy kis bemutatót.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 21. 19:52

szia Gabóci,! Gyönyörű giffet tettél ki élvezet nézni..nagyon szeretem az ilyet is, főleg megfelelő zenei aláfestéssel.... :D . :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. október 21. 19:55

Szia Rita!
Köszönöm az eddigieket!
Amikor olyat látok egy természetfilm nézése közben, hogy talán elkerülhetetlen lenne a tragédia amit épp forgatnak mindig azon agyalok mi lenne, ha beleavatkoznának. Persze tudom, hogy nem lehet, vagy legalábbis a természet rendje ezt kivánja, de azért általában eljátszok a gondolattal, mint itt is néhány esetben.
A vaddisznókról már olvastam, hogy mindenevők, amibe a hús is beletartozik, de itt néha azért elég kegyetlennek tüntek.
A kerités tetejéről kinézni fantasztikus lehet – ne, ha nem tudná az ember a viszonyokat. Csodálatosak azok a hegyek.
A zacskós melegitésnél amikor megpaskolták az alját és elkezdett forrni, hát néztem csak nagy szemekkel. Mit ki nem találnak!
A pettyes fókák nagyon tetszettek. Amúgy is olyan játékos kinézetük van, de ez a szin még jobban kiemelte a szépségüket.
Az is meglepő volt, hogy a lazacok nyitott szájjal szórták az ikrákat. Jól láttam remélem. :-) Mekkora szájuk van, le lehetett látni a gyomrukig. :-)
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. október 21. 20:51

Szia Rita,köszönöm szépen a 3.rész feliratát. :x
Éppen ma olvastam valahol,hogy két hatalmas
vaddisznó randalírozott egy német kisvárosban.
A végén egy bankba kötöttek ki és megtámadták
a bank igazgatót.Semmi nem történik véletlenül,
annak is oka van,hogy miért vadulnak meg az
állatok.A Hortobágyon is több ezer madár költ
egy időben de nincs ennyi durvaság.Kíváncsian
várom ezt a részt is.
Szép estét :)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 16:27

ququcs írta:Szia Rita, :-h
Olyan szépek a képek!! :) :ymhug: :-bd :littlehearth: Köszönöm!!

Szia Éva! Nagyon szívesen! Sok szép van még!

A harmadik részben óceán és folyó mélyén is jártunk:


Kép
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2017. október 22. 17:39

Rita ez fantasztikus!
Mindig is szerettem a természetfilmeket, ez pedig különleges, már a helyszíne és a körülmények miatt is. Nekem David Attenborough és filmjei jutottak az eszembe miközben néztem, de a sirályos felvételekről, meg bevágódtak Hitchcock madarai, amit annak idején fikciónak gondoltam.
Élvezem. Tetszik LMH is, mint narrátor, szerintem nem volt rossz választás. Színészként tanult beszédtechnikát és talán itt önmaga lehet, nem kell beképzelt gazdag ficsúrt játszani. (amúgy kedvelem, két filmet láttam tőle, de mint ahogy Kata is, a hableányosat én sem tudtam végignézni)
Csak érdekességként írom le, hogy ha nézek egy filmet, szeretem megkeresni a Google Earth-ön a helyszíneket. Itt az emlegetett szigetek és két város közül csak egy szigetet találtam meg (ahol a fókák élnek), a többire el sem indult a kereső. Érdekes, biztos meg van az oka.
Koreáról sok mindent tudok, mióta nézem a sorozatokat, de a DMZ-ről még nem hallottam, - persze tudtam, hogy van egy határ, amit keményen ellenőriznek. Nagyon érdekes az ott kialakult élővilág. Eddig két részt láttam a történetből és nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.
Köszönöm, hogy megnézhetem. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 18:47

mikaz írta:Drága Rita! Úgy tűnt az előbb,hogy sikerült elküldenem egy üzenetet, de mégsem látom.
Megpróbálom megismételni.
Mindenek előtt tökéletesen megértem,hogy bosszant az angol felirat felületessége. Ez egy sima dorama esetében is zavaró, hát még egy ilyen oktató természetfilmnél.
Jó ötlet,hogy az utolsó két részt összehangolod, mielőtt végleges formába öntöd a feliratot. Türelmesen várjuk a folytatást.

Szia Zsu! Úgy csináltam, ahogy mondtam. A negyedik rész is megnézve, így végleges formájában
tehettem fel az első három rész feliratát.
Legalább már azt is tudom, hogy a következő epizódban fogunk látni embereket (katonákat) is.
Nem sok szó lesz róluk, de ennyi is elég volt, hogy az egyik kiskatona megríkasson.
mikaz írta:Addig is jó visszanézni a régebbieket. Csodálatos a hegység is, akár hó, akár növényzet borítja; fenséges. Az állatvilág pedig a maga dinamizmusával, sajátos törvényeivel, az ösztönök uralta társas kapcsolataival valóban kizökkent a civilizált világunk egyhangúságából

A hegyek, dombok alakja nagyon érdekes. Nem tudom, hogyan keletkezhettek, de nálunk nem
ilyenek a hegyvonulatok.

Akármit is látunk a képernyőn, az a természet szabályai szerint történik, tehát abban hiba nincs.
Csak a vaddisznók aggasztanak. Azok nagyon nem jó irányba "alakulnak". De az is lehet, hogy ennek
így kell lennie, egy olyan környezetben, ahol senkitől nem kell tartaniuk.
mikaz írta:Mi városban élünk, de külterületen. Itt azért még nyugodt, inkább vidékies a a környezet. Volt már,hogy este szarvasok tévedtek az utcánkba, s a szomszéd sövénykerítését jóízűen lelegelték.
Igazából mégis a Somló jelenti a kivonulást a természetbe. Érdekes jelenségekkel találkozunk. Itt is megfigyelhető az állatok túlszaporodása. Félelmetes varjúcsapat jön reggelenként,ők a 10 km-re lévő város ősfás parkjának védett madarai. Itt keresik az élelmet, délután 4 -5 körül szoktak hazatérni a fészkeikre. Hitchcocki hangulat, ahogy meglepik a környék gyümölcsfáit, a talaj szintjét, s ahogy röpködnek körülöttünk. De gyakran látunk vadnyulat, őzeket, ahogy átsétálnak a szőlősorok között, mit sem törődve vele,hogy pár méterre ott állunk mi is. A fácánok, harkályok hangja állandó háttérzaj. A pici gyíkok a kedvenceim. Kellemetlenebb, amikor vaddisznók dagonyázása, vagy a kitúrt kis szőlőcsemeték jelzik,hogy egy egész falka járhatott a környéken.

Pénteken a buszon épp a szomszédaikat tárgyalta ki két kolléganőm. Az egyiket attól üti meg a guta,
hogy az alatt lakó "tuc-tuc" zenéket hallgat állandóan, és az őrá is rá van kényszerítve, holott utálja.
A másiknak meg egy nagyon idős néni a szomszédja, aki éjjeli életet él és folyamatosan kopácsol. Sok
mindent mondtak még, úgyhogy végképp meggondoltam magam. Nem költözöm vissza a városba.

A velem szemben lévő házaknak a kertjei az erdőben végződnek. Ők gyakran látnak vaddisznókat, őzeket.
Le is legelnek nekik sok zöldséget, és a fákat is megrágják. Én még csak nyulat láttam a kertemben.
Már nem termelek semmit, úgyhogy jöhetnek, ha akarnak.
mikaz írta:A sorozatban csak a sztár kultusza zavar. Jobb lenne egy etológus szakértő magyarázata az állatok élőhelyéről, viselkedéséről. Ez a nagy fiú úgy csetlik-botlik, mint az elefánt a a porcelánboltban. Sejtem én, hogy így akarják otthon népszerűsíteni a filmet és a témát. S ha csak annyira érdeklődőek a koreai fiatalok, mint a mieink,akkor érthető is,ha efféle cseles megoldáshoz folyamodnak a film készítői.

Én már teljesen megszoktam LMH-t. Az első részben kicsit sok volt belőle, az igaz. Látszott, hogy figyeli
magát, a hajával feltűnően sokat foglalkozott. Néha kifejezetten hülyéket kérdezett. Például, hogy meg
lehet-e sütni a Gujido-n élő madarak tojását. A negyedik részben azt a hihetetlenül okos kérdést teszi fel,
hogy a vaddisznók isznak-e alkoholt... no comment.
mikaz írta:Rita, nagyon köszönöm ezt a sorozatot is! Ismét szép élményekkel gazdagodhatunk! Ahogy a többi nagyszerű dokumentumfilm, ez is többször nézős kategória lesz.

Mint mindig most nagyon kevesen vagyunk ennél a dokumentum sorozatnál is. Tudtam előre, hogy kikkel
fogok beszélgetni, és Te, mint az egyik biztos pont és oszlopos tag közöttük voltál. Én is köszönöm Nektek!
Még szerencse, hogy nagyon szeretem ezeket a sorozatokat fordítani (is), így soha nem veszi kedvemet az
érdektelenség. Különben is megtisztelve érzem magam, hogy egy unikumhoz, egy igazi különlegességhez
adhatok magyar szöveget. Így belülről először láthatja a nagyvilág a DMZ-t! Nyilván a katonai objektumokról
a katonák tevékenységéről nem forgathattak filmet, maradt a vadak élete, ami szintén egyedülálló a hatvan
éve érintetlen területen.

Mindent nagyon szívesen!

Mandarin anya és fiókája. Hogy a csudába nem haltak bele azok a törékeny kiskacsák a zuhanásba?

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 19:14

cicus írta:Szia Rita,miközben néztem a filmet megerősödött bennem az amit eddig már
felismertem.Ahogy a kamera mutatja felülről ezt a sávot a két részre szakadt ország,nép
között, gyönyörű tájat látunk,mert a természet tökéletes,hiszen az Intelligencia hozta létre
és mindent ami benne van,de valami elromlott,hiszen ott a szögesdrót kerítés ami mőgött
a két fél retteg,mert ellenséget lát a saját népében,testvérében.Nem a szív irányít,hanem
a program (eszme,ideológia,hit) ami a fejben fut és aki fél az bármire képes,nem tud
együttérző lenni csak pusztít,mert fél hogy ha nem, akkor őt pusztítják el.Az emberben ott
van az ásvány,növény,állati minőség és kapott még valamit,mégpedig a gondolkodás képességét.
Így rájöhet arra,hogy ő az aki eltávolodott a természettől és ha körbe néz láthatja mit hozott
létre a vágyaival,hogy uralkodhasson.A természet egyensúlyra törekszik és ha kibillen azon
van,hogy helyreállítsa,így beveti az erőket,látjuk ha körül nézünk mi zajlik a világban.
Úgy néz ki,hogy még félállati szinten létezünk,bár ott a lehetőség,hogy másképpen éljünk,de
erre mindenkinek magának kell rájönnie és a saját életében a mindennapokban kell változni.
Ez az egy módja van annak,hogy visszataláljunk a középpontba,mert akkor minden megváltozik
és véget érhet a szenvedés,mert minden feltétel adott az élethez nem kell másét elvenni a
túléléshez,még az állatvilágban sem.Persze ehhez tudatosság kell,mert ahogy mondják a tudás
hatalom és ez így is van,persze a tudásnak semmi köze ahhoz amit az iskolákban tanítanak,mert
a tudást magunkból kell felhozni.Hát ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem a film nézése
közben.Tényleg minden azt szolgálja,hogy elkezdjünk ébredezni és kérdéseket tegyünk fel,hogy
miért ilyen a világunk,miért van szenvedés és mi a kiút ebből,mert egy biztos,hogy van,hiszen
nem szenvedésre születtünk. :x
Csodás napot ma is :flower1:
Dél Korea Daedun hegység ősszel


Szia Cicus! Mindent értek abból, amit írsz, az én gondolataim is közte vannak, csak nem tudom így
összeszedni, és rendszerbe foglalni, mint te.

Egy biztos, valami nagyon félresiklott, és egyre messzebb kerülünk a természettől a növényektől,
az állatoktól, de még saját fajtársainktól is.
Bárhová nézünk a világban csak pusztulást látunk, amit mi idézünk elő. Levegő... szennyezzük. Víz...
szennyezzük. Talaj... szennyezzük. Erdő... pusztítjuk. Állatok... pusztítjuk. Emberiség...végzetébe
rohan.

Pedig olyan szép a világ!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 19:37

Kata58 írta:Szia Rita! Köszönettel vittem a feliratokat. Kicsit lemerültem...úgyhogy most pihengetek, apunál sem sokáig voltunk, csak a gépet kellett megjavítanom..szerencsére az adott gonddal boldogultam. Közben két sorozat feliratához hozzájutottam és azokat raktam a helyükre./és persze elkezdtem megnézni is. még 13-ban töltöttem le! :( . De most már majd Megnézem felirattal. /Scandal/ Közben PSH új részét várom ma meg holnap. talán egy bő fél óra múlva már kint lesz :)

Szia Kata! Gondoltad volna pár évvel ezelőtt, hogy te fogsz apukádnak "gépügyben" segíteni? Ügyes vagy!
Ügyesek vagyunk! Ázsia iránti szenvedélyünk miatt egy csomó számítástechnikai dolgot megtanultunk,
amiről korábban azt hittük, képtelenek leszünk rá.

Jó sorozatolást kívánok! Biztosan segítenek feltöltődni!

Szerelem tengeri herkentyű módra:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 20:12

Gabóci5 írta:Köszönöm szépen Rita a 3. részt.
A természetben minden megy a maga útján az élet körforgásában. Mindnyájan küzdünk az életben maradásért, de csak az ember gondolkozik azon, hogy milyen kegyetlen vele néha a sors. Az állatok csak teszik a dolgukat. Nem tudom van e még a lazachoz hasonló faj ami a szaporodás lehetőségéért is megküzd, hogy teljesített kötelessége után elpusztuljon, magukra hagyva ivadékaikat.
A fekete harkályt én is sajnáltam.
Nagyon szép felvételek vannak a filmben és különösen szeretem a közeli képeket az állatokról. Végre láthattunk ritka virágokból is egy kis bemutatót.


Szia Gabi! Hát igen! Ami számunkra kegyetlenség azt a természetben természetes szelekció.
Nálunk már nem működik, mert közbeszólt a tudomány, a kutatók, a gyógyszerek, az orvosok...

Az engem is mellbe vágott, hogy a lazacok elpusztulnak, miután gondoskodtak az utánpótlásról.
Milyen kegyetlen harc folyt köztük is! Volt, amelyiknek félig szét volt roncsolódva a szája. Nem
értem, mire volt jó az a nagy felhajtás, amikor végül mindig több hím is odaügyeskedte magát
a nőstény által készített fészek felé.

Köszönöm szépen a gifet! Jó lett volna a növényvilágról is egy rész!

A lilás színű virág nagyon hasonlít a mi kakasmandikónkra, ami nálunk is védett. Biztos, hogy
rokonok. A levelük is ugyanolyan foltos:

Kép
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég