DMZ, the Wild (2017) (online is nézhető)

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. október 27. 15:15

Rita! Köszönöm a sorozat befejező részének feliratát is. Jó volt látni az emberek által nem zavart állatokat természetes élő környezetükben.
Láttam a Szöul 1945 c. sorozatot, a DMZ a történelem eme a borzalmának a következménye. Szörnyű amit a politika egy ország népével tett. Bepillanthattunk a kiskatonák nehéz életébe is.


Kép

A halászok kemény küzdelmet vívnak a megélhetésért, de a képen akár egy sportverseny rajtját látnánk.

Kép
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: chain » 2017. október 27. 19:21

Üdv

Köszönöm szépen a DMZ magyar feliratait. Kellemes hétvégét kívánok.
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. október 27. 19:51

Kedves Rita! Köszönöm szépen a 4. rész feliratát is!Még csak az első két rész néztük meg.Nagyon megdöbbentő volt a második rész.Én is sajnáltam a védtelen, árván maradt kölköket,fiókákat.Azt azért nem árt ismerni,hogy ilyen is van.Bátor volt az egész stáb. :ymdaydream: Üdv.Nagyi :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 27. 21:22

mikaz írta:Kedves Rita, kedves Ági! Néhány könyvet és néhány dokumentumfilmet, filmet végigolvastam, végignéztem északról. Ritám, az általad említettet még nem.
Spoiler: mutasd
Ez kicsit reklám ízűnek tűnik, igaz,hogy pazar a szereplőgárda.Talán miattuk megnézem majd.
Karafiáth Orsolya cikkét is végigböngésztem. S mivel az a korosztály vagyok, éltem is a szocializmusban, így halványan el is tudom képzelni, hogy mi zajlik ott.
A világért nem mennék oda. Sőt elárulom, a DMZ-be sem. A leglehangoltabb ott és utána voltam a dél-koreai út során.
Az, ami Orsolya beszámolójában, vagy Suki Kim könyvében is szembeszökő, hogy fiatal északiak el is hiszik,hogy jó ez így,ahogy van.
Mit tehetünk mi innen kívülről? S vajon mennyi a nagyhatalmi politika kampánya emögött. Ki lát bele kívülről egy ország és a nép életébe tisztán és érdekek nélkül? Mi azt látjuk, halljuk, amit bizonyos politikai körök látni és hallatni akarnak. Legyen az akár az észak-koreai diktátor, akár az amerikai elnök. Mindannyian játékszerek vagyunk a politika színpadán.
Mi történne, ha beavatkozna bárki is, ha azt az alvó oroszlánt felébresztené? Jobb lenne a világnak, jobb lenne a délieknek?
Ez szerintem sokkal összetettebb kérdés. Félek,hogy megvezetnek.
Talán az sem véletlen, hogy az oktatásra, népnevelésre oly figyelmes déliek ennyire keveset tanítanak a DMZ-ről.

Rita, nem a vadállatok vadsága miatt éreztem még kevésnek az első két részt, inkább még kicsit soknak tűnt a srác, s kevésnek a tudományos ismertető. De ez a harmadik rész valóban gyönyörű. Emellett a záró epizód a lazacok haláláról és az áldozatokból fakadó új élet ígéretéről célzottan szimbolikus üzenettel bírt.

Köszönöm a várható fordítást is! Az első világháborús kisfilm nagyon jól használható.

Szia Zsu! Nagyon sok dicsérő kritikát olvastam a filmről, de szerintem azoktól kapta, akik szemében
az amerikai film a mérce, és minden mozit ezekhez mérnek.

Beteg vezető, beteg ország, beteg nép. Olyan rossz rágondolni, hogy mennyi embert nyomorít meg
testileg, lelkileg, a pszichopata vezér (és felmenői). Erről eszembe jutott a szvasztika esete a kretén
kalandornővel. Abnormális elmék mikre képesek! Ahogy mutatták az észak-koreai embereket, amint
az általuk annyira szeretett tömegparádén vettek részt, egyik sem élvezte, amit csinált, mindegyik
unottan, érdektelen ábrázattal, mechanikusan tette, amit tennie kellett.

Spoiler: mutasd
Kép


Spoiler: mutasd
Kim Jong Il szerint ezek a tömegparádék nagyon fontos szerepet játszanak a kommunista embertípus
kialakításában már kisgyerek korban. Alkalmasak a forradalmi ideológia, a kultúra elsajátítására, és
a test harmonikus fejlesztésére. A kisgyerekek már korán megtapasztalják a szervezettség magas
szintjét, fegyelemre, együttműködésre tanítanak. A gyermek megtanulja, hogy egy rossz mozdulatával
rengeteg ember munkáját teszi tönkre.
Forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Mass_games

Nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit elképzelt, de előbb azt kéne elérni, hogy ne haljanak éhen
az emberek. Meg különben is, agyon dolgoztatják őket, aztán még hónapokig járhatnak esténként
gyakorolni a produkcióra. Mostanában a külföldiek előtt ezekkel villognak. Majd lesz az É-Koreáról szóló
sorozatban is szó róla, de olvastam is.

Megalománia! A világ legnagyobb stadionjában, a 114 ezer férőhelyes Május elseje stadionban, több tízezer
ember együtt mozdul, és senki nem mer kilógni a sorból. Ez okoz a vezérnek élvezetet. Barom!

Hagyják is őket! Ne is szóljon hozzájuk senki! Játszadozzon a vezér a saját fél félszigetén.


Engem a vadállatok kegyetlenkedése akasztott ki. A vaddisznótól csak felfordult a gyomrom, de a sirálynál
a szívem sajgott a fájdalomtól. Alig bírtam kivárni, hogy lefordítsam a második részt. A 3.-4. viszont
nagyon tetszett.

De örülök, hogy jól használható a Karácsonyi fegyverszünet! A rajzfilmes változat is csak 27 perces, és
nem csak a karácsonyi fociról szól.

Ebben a videóban csak a lelátón 20 ezer ember mozgatja a különböző színű, mintájú transzparenseket,
hogy egy egész lelátónyi nagy képet megalkossanak. A képek változnak, miközben lent másfél órán
keresztül szorgoskodnak.

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 27. 21:35

f.ági írta:Szia Rita!

Én még nem találkoztam Karafiáth Orsolya cikkével, igy nagyon köszönöm a linket.
Hát mit is mondhatnék még... Borzalom. Szerintem a döbbeneten túljutva a következő érzés a félelem lehet amit mi érezhetnénk ott.
Ezek után komolyan el sem tudom képzelni , hogy az amerikai srác fejében miként fordult meg a gondolat, miszerint azt a plakátot elteszi sutyiban.
A következményekre már nem is akarok gondolni.
Abban a világban, amikor eljutunk oda, hogy a technika már lassan nélkülünk fog életre kelni és ilyen előfordulhat, mint É-Koreában, normál ésszel fel nem fogható.


Szia Ági! A legjobban azt utálom, hogy sanyargatják a népet, éheznek, miközben eszméletlen pénzeket
költenek fegyverkezésre, a katonaságra. Minden 25 emberre jut egy katona???? Nooormááliis? És akkor
a diktátoroknak kijáró titkos, és luxus dolgokról nem is beszéltem. De láttam, hogy milyen luxuslakásokat
építenek a színészeknek például. Még most szedegetem össze az információkat, de már ki is nyílt a bicska
a zsebemben.

No comment:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 27. 22:02

Ritám, nagyon várom azt a dokumentumfilmet Észak-Koreáról!
Soha egyetlen gondolattal sem kívántam felmenteni az észak-koreai vezetőket. Remélem, nem voltam félreérthető. Csak abba gondolok bele,s ezt akartam kifejezni, hogy a kívülről gerjesztett provokáció nem jár-e borzalmasabb következményekkel.
Spoiler: mutasd
Sajnos a külső beavatkozás, a kívülről diktált béke vagy fegyverszünet még sehol sem hozott nyugodt építőmunkával, kevés emberáldozattal járó fejlődést. Lsd. Irak, vagy Líbia, de akár nézhetjük épp Korea megosztottságát, vagy a mi Trianonunk következményeit.
S ha belegondolok a gyerekkorom úttörő éveibe, csak szép dolgokra emlékszem. Jó volt őrsi órákra járni,úttörő táborokban együtt játszani, kirándulni, még együtt vonulni május elsején is jó buli volt.
Most ismét félreérthető vagyok. Tévedés, nem sírok vissza semmit abból a korszakból, csak az érzéseimet próbálom felidézni. El voltunk nyomva, nem voltunk szabadok, ellenőriztek, féltünk, uniformizáltak, de valahogy mégis élhető volt. Igaz, ez már a puha diktatúra időszaka, amire én emlékezhetek. Nyilván nem lehet összehasonlítani egy elmebajos személyi kultuszával. Talán Sztálin időszaka lehetett hasonló. Azt 30 évig tűrték az oroszok, s csak a halála oldotta meg. De belülről kezdeményezték a kultusz felszámolását, s nem külföldi tankok tiporták el. Illetve sokan még ma is istenítik Sztálint.
Ezt a koreai problémát is csak belülről lehet megoldani. Egy őrült elme felcukkolása, őrült cselekedeteket generálhat. Lsd. a húsz barlang tervét, vagy a keszongi dollárok fegyverkezésre és nem élelemre költését, a nép még durvább sanyargatását, csak hogy kifelé még félelmetesebbnek látsszon.

S bizony a közzétett könyvekkel, forrásokkal is vannak fenntartásaim. Vajon mennyi abban a csúsztatás. Mert, hogy pokoli lehet ott az élet, azt elfogadom. De akik kint az arcukat adják, azok nagyon jól tudhatják,hogy az otthoni rokonaikat lenyomozzák, s börtön vár rájuk, vagy halál. Ha követem a források logikáját, ez így működik.
A "Lány hét névvel" pontosan azért meggyőző, mert ő csak akkor lépett színre, amikor a hozzátartozói biztonságba kerültek. S az ő vallomásában, az édesanyja honvágyában ott az üzenet,hogy volt jó is, szép is az ottani életükben. S látja a különbséget. Bizony a könyvben elmarasztaló dolgokat is ír a dél-koreai rendszerről.
Nem láthatunk bele a nép lelkébe, főleg azért sem, mert az annyira más kultúrában gyökerezik.A tekintélyelvet mindenki fenntartás nélkül követi és elfogadja. Ez még a déliekre is igaz. Pl. hányszor kiakadunk azokon a jeleneteken,amikor a főnök üti a beosztottját. Nekik ez természetes.

Köszönöm, a negyedik részt. Ez tetszett a leginkább. Csodálatos felvételek voltak ebben is. A hegyi kecskék ügyessége eszembe juttatta a Himaláján baktató lovacskákat. Az ő útjaik sem voltak veszélytelenebbek. A búvárok különösen kemény életet élhetnek itt. S ők legalább olyan bátrak és elszántak, mint azok a kedves fiatalok, akik a DMZ-ben szolgálják le a katonaidejüket. Megkönnyeztem ezeket a fiúkat. Csodálom ezeket az embereket, ezt a népet. Iszonyú gennyes seb lehet ez a DMZ, még ha oly gyönyörű is a természet, vagy épp azért is.
Koreai módra kiléptek a természetfilm kereteiből, s nagyon jól dokumentálták a zóna lényegét. Ha viszem órára, ezt a részt fogom bemutatni.
A spoiler alatti gondolataimat még a film megnézése előtt írtam, de nagyon is összecseng vele ez a befejezés. Ők sem akarnak provokálni, és szeretnének újra együtt gondoskodni a szülőföldjükről.

Kedves Gabóci! Köszönöm a gyönyörű képes összefoglalót! Örömmel olvastam,hogy tanulságos élmény volt számodra is a "Szöul 1945". Igen, az a sorozat tárgyilagosan próbálja bemutatni a háború előzményeit és következményét. S emellett csodálatos jellemrajz,értékes erkölcsi üzenet,s egy fordulatos családregény.
Mivel tudom, hogy LSG rajongó vagy te is, gondolom emlékszel a The King 2 Hearts sorozatra. Most különösen aktuális,hisz kis kedvencünk hamarosan leszerel. Már szinte csak órák kérdése. Abban a sorozatban az ő kiképzésük is borzalmas volt, a sérült lábujjú kiskatona látványa ezt is eszembe juttatta.
Bárcsak sose kelljen azt az éles lőszert használniuk!

Drága Rita köszönöm, nagyon tanulságos, értékes sorozattal ajándékoztál meg ismét!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 6:24

Kata58 írta:sziasztok! Most a végigolvasásig jutottam, de még mindig könnye a szemem a nevetéstől, amikor Rita válaszol cicus felvetésére a vaddisznókkal kapcsolatban. Abban igaza van Ritának, és a dok filmben is láttuk, hogy a túlzott elszaporodás, valamint az életterük elvétele is ilyen élethelyzetet alakított ki..Bár kétlem hogy a disznók kölcsönt akartak volna felvenni... :)) :)) :)) =)) =)) =)) . x_x
Mikaz, ha vannak még képeid és élményeid, oszd meg velünk légyszíves.Olyan izgatott voltam a beszámolódtól. :D \:D/
Még nem láttam a 3. részt, de az olvasottak és a képek már így is lenyűgöztek. Sógornőmnek akarom majd megkeresni a vidrás részt, mert pont az nem találtam hirtelen mert végre volt ránk egy kis ideje, és lejátszottam neki a két TED-es előadásodat meg a DMZ-bők egy keveset,,valamint a képekből és az Angliai képekből A lakókocsik nagyon tetszettek neki is, hogy ilyen lakájosak tudnak lenni... Megnézem majd újra az elejéről a javított felirattal, mert azt köszönettel vittem., és a legbájosabb részleteket ki akarom jegyzetelni hogy hol van hogy meg tudjam majd mutatni vasárnap. Ugyan temetőbe is készülünk, de a vidrák annyira tetszettek nekem..hogy azt mindenképp látnia kell mert azon is olyan jót lehetett nevetni a kis élelmesen! :)) .
Észak Korea..nem lenne jó most egyesülni, sem katonailag, sem gazdaságilag nem tudná dél elhordozni...Még egymás között is nehéz a másság. x_x
A blogot olvastam hogy mennyire nehéz volt kint még az a pár nap is. Bizony a kereszténység is földalatti mozgalomként él még ma is ott. Éppen készülök megvenni egy é.k.i pásztor könyvét. Majd hozom a fotóját és az ismertetőt! :)
Kellemes éjszakai pihenést! :ymhug: i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata! Ha majd látni fogod a 3.-4. részt is, sokkal több kedvenc részed lesz. A fókák is nagyon édesek,
és a madarak harca a szegény kis harkály által csodásan kivájt odúért is nagyon érdekes. Bár keveset láthattunk
a borzból, de ő is nagyon tetszik. Nagyon szívesen megnéznék egyszer egy dokumentumfilmet róluk. Lenyűgöző,
hogy egy ekkora állat micsoda hatalmas, több évtizedig fennmaradó járatrendszert képes megalkotni, ösztönösen,
hiszen soha nem tanult építészetet!

Szóval te is hozol magaddal még egy nézőt! De örülök neki!

Mondtam a gyerekeknek, hogy egyszer nekem is ki kell próbálnom a lakókocsiparkot. A képek alapján nagyon
fogom élvezni. Kempingezni is nagyon szerettem annak idején, és ez arra emlékeztet.

Nagyon szívesen a javított feliratot is! Ti is tudjátok, hogy soha nem kell a feliratokon javítgatnom, kivéve a
dokumentum sorozataimat. Ott mindig találni valamit a későbbi részekben, ami felülírja a korábban fordítottakat.
Idegesít nagyon!

Észak-koreai pap könyve? Na, az nagyon érdekes lesz! El tudom képzelni milyen lehet a vallási élet egy népi
demokratikus országban (közben utánanéztem, olyan, amilyennek gondoltam):



Nagyon szívesen! Kellemes hétvégét kívánok!

Vastag arany csík. Ilyen lehet egy repülőről nézve a 248 km hosszú esti fényben pompázó DMZ.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 7:03

Anyecska írta:Sziasztok!
Végignéztem és köszönöm a 3. részt :) és elolvastam a fórumot. Tényleg érdekes, hogy a DMZ-ben a vaddisznó a csúcsragadozó. Sehol egy farkas vagy urambocsá’ maci, vadmacskát azt láttunk. Ha ez a film a DMZ élővilágát akarta bemutatni, akkor miért nem láttunk pl. több emlősfajt,
A film elején elhangzik, hogy a hatvan éve érintetlen DMZ-ben található a:
Koreában élő 2900 növényfajnak az egyharmada, 70 emlősfajnak a fele, 530 madárfajnak szintén a fele.
Ez jól hangzik, de elgondolkodtató. DMZ egy 4 km széles, 250 km hosszú terület, tehát 1000 km2. Korea – gondolom, csak a déli részről lehet szó – kicsivel több, mint Magyarország területe 100 210 km2, aminek nagy részén magas hegyek vannak. Településeket csak a völgyekben látni. Kiváló élőhely lenne a fent felsoroltaknak. Esetleg rosszul értettem, a felsorolt élőlények nem kizárólagosan csak a DMZ-ben élnek. Az őzeket mindenesetre kipusztították Korea szerte, de nem is telepítettek be helyettük hasonlót? Szóval, ennyire gyér lehet ott az élővilág? Persze, ott van, a viszonylag kis területen a több mint 50 millió ember. Ahol nincs, ott visszahódítja a területet és burjánzik a természet.
Idevág egy mai cikk, hogy nálunk sincs másképp.
http://magyarorszagkul.nlcafe.hu/2017-1 ... azai-fajt/
Mikaz, írásodat nagy érdeklődéssel olvastam, örülök, hogy megosztottad az élményedet. Köszönöm.

Szia Anyecska! Bár lefordítottam, mert nem mertem kihagyni, de azért nagyon óvatosan bánnék a számadatokkal.
Már a forgatási napok száma sem biztos. Hogy lehet, hogy a teljesen hivatalos plakátokon, a koreaiak által kiadott
fotókon, nyomtatványokon, cikkekben, hol 500, hol 700 napról van szó. És nincs szó elírásról. Az esetek felében
500-t írnak, a másik felében 700-t. Azt már megszoktam, hogy ha számok vannak egy dokumentum sorozatban,
azok soha nem stimmelnek az egyes részekben. Így van ez az évszámokkal is.
Szóval fenntartásokkal kell fogadni ezeket a kijelentéseket. Sokk cikkre alapozva azt mondhatom, hogy a DMZ
élővilága nagy vonalakban megegyezik Dél-Koreáéval, beleértve a veszélyeztetett fajokat is, de vannak olyanok
is, akik már csak a DMZ területén élnek (víziőz), vagy jóval nagyobb számban élnek, a háborítatlan környezetnek
köszönhetően. Nem is tudhatnak pontos adatokat, hiszen most engedtek be először ennyi időre forgatócsoportot,
akik dolga pont ezeknek a megfigyelése volt. Szerintem egy másfél évig tartó forgatás nem elengedő idő arra,
hogy egzakt következtetéseket vonjanak le. Több idő, több megfigyelés szükséges ehhez, és ez a szakemberek
dolga, nem egy forgatócsoporté (rendező, világosító, hangosító, narrátor...). Ez a film arra volt jó, hogy mégis
legyen egy elképzelésünk arról, hogy milyen lehet egy hatvan éve emberek által érintetlen terület élővilága. És
biztosan volt arra is igény, hogy egy kicsit közelebb hozza az emberekhez a DMZ titkos, titokzatos, rejtélyes világát.
Az óceáni DMZ-be egyáltalán nem teheti be turista a lábát például. Jó volt látni azt is.

Köszönöm a cikket! Tényleg nincs új a nap alatt!

Nagyon szívesen a feliratot! Kellemes hétvégét kívánok!


Füleskuvik fióka és anyukája. Csodálatosan megszervezték a szülők az etetést és az őrködést:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 8:20

mikaz írta:Sziasztok! Keresgéltem a képek között. Próbáltam lekicsinyíteni őket, így még élvezhető a minősége.

Spoiler: mutasd
Kifelé Szöulból. A buszból készítettem. Kép
Mindenütt szögesdrót és őrtornyok kísérik az út mellett a Han-folyót, hiszen veszélyes határszakasz a folyóvíz.
Én a filmekben is rögtön meglátom, ha ott a szögesdrót. Most legutóbb a Secret Forest egyik epizódjában tűnt fel.
De a hidakat is úgy építették,hogy jól áttekinthető és védhető legyen ez a határ.
Kép
A Hangang és az Imjin-folyó torkolata. Itt épült egy kilátó és emlékpark,
Kép
itt minden útnak vége. Kép
Távcsövekkel átkukucskálunk.Kép
A túlsó oldalKép

Biokertészet, rizsföld, a déli zónában
Kép

Üzlet a zónában, ahol északi árut is lehet vásárolni.
Nagyon finom északi bort és északi sojut (erősebb a délinél) vettem itt.
Kép
S végül a Dorasan állomás, amit azért építettek,hogy a déli mérnökök vasúton átutazhassanak a déli befektetők által Keszongban épített ipari parkba.
Kép
Állítólag az északiaknak nagyon fontos valutaforrás ez az ipari körzet, csak kérdés,hogy mire, kire költik.
Egyetlen vonatpár közlekedik naponta. Látható,hogy csak turisták lézengenek az épületben.
Kép
Az enyhülés idején az volt a terv,hogy ez a vasúti szakasz egészen Busanig fogja összekötni a két országot.
Itt is láttunk kiskatonákat, de fotózni nem volt szabad. A déli katonák napszemüveget hordanak.
Előírás, nehogy a gúnyosnak vélt pillantásuk, vagy mosolyuk ellenséges reakciót váltson ki az északi kiskatonákból.
Itt a határszakaszon minden déli kiskatona fekete öves szinten van a küzdősportban.
De az edzettségüket a filmben is láthatjuk. Pl. szinte futnak azokon a meredek lépcsőkön.


Rita, köszönöm a befejező részt! Épp közben tetted fel, míg szerkesztettem a bejegyzést.
Viszem is! ^:)^ ^:)^ ^:)^

Zsu! Köszönjük szépen a fotókat! Máskor ne is kicsinyítsd le! Mint már írtam korábban, sokkal jobb olyan fotókat
nézegetni, ami nem csak úgy akárkié, hanem valakié, akit ismerünk.

Mellbevágó volt az "Itt minden útnak vége" mondat. Régen nem lett volna az, de mostanra már a mi generációnk
is hozzászokott, hogy csak úgy jön-megy egyik eu-s országból a másikba, és már nem keresi szemével a Vám-Zoll
táblát. Emlékszem, mikor először mentem Szlovákiába! Gyerekkorunktól jártunk át vásárolni, mert bizonyos
dolgok, főként az iskolai felszerelések olcsóbbak és sokkal jobb minőségűek (Koh-i-Noor) voltak, mint itthon,
de a törülközők, ágyneműk, és anyukám kedvencei a kristály holmik is. A bánrévei határátkelőt úgy ismertem, mint
a tenyerem. Istenem, néha mekkora sort kellett végigállni! Na, szóval mikor először mentem Szlovákiába, és már
nem Csehszlovákiába!, hiába tudtam elméletben, hogy elég csak a személyi igazolványomat magammal vinnem, és
hogy senki nem fog megállítani minket, mégis nagyon meglepett, amikor nem a szokásos rutint kellett végigcsinálnunk.
Mikor megláttam a határt, automatikusan mindent úgy akartam tenni, mint előtte, a szememmel kerestem a nem
létező kocsisor végét, ahová be kell sorolnunk, ehelyett a kutya sem ellenőrzött bennünket, sor sem volt, megállás
nélkül mehettünk. Én ekkor fogtam fel valójában, hogy mit is jelent szabadnak lenni.

Szokás szerint csapongok össze-vissza, de ez kívánkozott ki belőlem. Milyen jó, hogy szabadon lehet írni is!!!

Tervezed, hogy visszamész még Dél-Koreába?

Kellemes hétvégét kívánok!

Az észak-koreai család terített asztala is kamu lehet, vagy Phenjanban élnek. Állítólag nagy kiváltság a fővárosban
lakni. Van egy magyar ikerpár, akik Phenjanban születtek:



Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 10:10

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszönet a sorozat befejező részének a fordításárét.
Nagyon érdekes volt a sorozat.
Ebben a részben a halászok voltak számomra a legérdekesebbek. Ezek szerint a polip egy jól eladható áru mert ha megnézzük mennyit dolgoznak ezért elgonolkoztató, kemény és nehéz élet.
A 60 éve tartó háború meg továbbra is szomorú. Mindig elgonolkozom kiknek kell ilynek helyekre megszületni és miért, hogy ilyen elnyomásban kelljen élni. (Ok okazat törvénye itt is érvényesül még ha nem is akarunk tudni róla. Szepes Mária Vörös oroszlán könyve magyarázatot ad erre.)

Mint irtad találtál újabb érdekes filmet Észak Koreáról előre is köszönet.....

Kedves Virág! Mindent nagyon szívesen! Igazán örülök, hogy neked is tetszett a DMZ, the Wild!

Szerintem is nagyon érdekes sorozat volt. Nekem is kedvenc részem volt a helyi halászok és a
DMZ kapcsolatának megismerése. Nem gondoltam volna, hogy beengednek valakit is az óceáni
DMZ-be, mivel a szárazföldibe sem teheti be senki a lábát. Ha csak hálóval horgásznának, nem
is aggódnék, de így, hogy a búvárok a fenékig merülnek, ahol szintén lehetnek fel nem robbant
aknák, vagy lövedékek, így már nagy szerencse kell ahhoz, hogy elkerüljék a baleseteket.

Én is elgondolkodtam rajta, hogy megéri-e három polipért és pár tengeri uborkáért kockáztatni.
Arra gondolok, hogy áprilisban jó áron tudják eladni őket, hiszen a hideg miatt nem sokat tudnak
kifogni. Ezeket a herkentyűket talán hálóval nem is lehet elkapni, nem úsznak bele, mint a halak,
ez, és a hideg megdrágíthatja az árukat.
Kíváncsi lettem volna rá, hogy milyen időközönként engedik a hatóságok a halászatot. Naponta,
hetente, havonta? Mert ez is megdrágíthatja a polipok árát. Itt tisztább az óceán vize, és ritka
csemegének számít, az ínyenceknek sok pénzt megérhet a "DMZ polip".

Még nem tudom, mikor kezdek bele a három részes sorozatba, de nem akarom sokáig húzni.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 10:50

csabamama2 írta:Rita Kedves!

Nagyon szépen köszönöm a DMZ......feliratát és a munkádat. Éppen most fogom befejezni a Crazy for You-t, amelyik egy nagyon érzelmes dorama, úgyhogy szerintem nagyon jó lesz utána az én kis gyémántkámmal találkozni! Üdv.szeretettel: Ildikó

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen ezt a "gyémántos" sorozatot! Remélem neked is elnyeri majd
a tetszésedet! Az első két részben előfordulnak kemény dolgok is, de a 3.-4. már könnyebben
emészthető.

Jó szórakozást, és kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 10:52

Anyecska írta:Kedves Rita!
Köszönöm a befejező részt is. Nagy élmény volt a sorozat, gazdagabb lettem vele.
Szép napot neked! :movingflower: Ányecska

Kedves Anyecska! Az utolsó részt is, és az élményt is nagyon szívesen!

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 10:59

nb76 írta:Szia Rita! Nagyon köszönöm a sorozat fordítását, vittem a feliratokat. LMH tényleg nagyon jó benne, örülök, hogy megismertem egy komolyabb oldalát is, az első számú kedvencem marad, az biztos :ymblushing: :littlehearth:

Szia Brigi! Nagyon szívesen a fordítást! Tudod, én LMH nélkül is tudtam volna élvezni a sorozatot,
és féltem is egy kicsit tőle, hogy túl sok lesz belőle, a DMZ rovására. Kár volt aggódnom, mert
csak az első részben szerepelt többet, a többiben inkább csak a hangját hallottuk. Egyébként szépen
beszélt, jólesett a fülemnek.

Kellemes hétvégét kívánok!

Gyönyörűek voltak a tenger alatti felvételek:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 11:03

cicus írta:Szia Rita!
Köszönöm szépen a 4.részt,ma meg is nézem.
Jó volt látni Mikaz képeit is,igaz más átélni és
fényképen látni,de azért sok minden átjön :(
Gyönyörű napot ma is :flower1:

Szia Cicus! Nagyon szívesen az utolsó részt is!

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 11:07

ququcs írta:Szerbusz Rita, köszönöm a 4. részt is ma ez lesz a délutáni program. Élménydús és rengeteg tudással ismerkedhettünk meg!! :ymapplause: :ymhug:

Szia Éva! Jó szórakozást kívánok a sorozathoz! Én is nagyon sokat tanultam a DMZ-ről,
az állatokról. Rengeteget keresgéltem, hogy ne fordítsak zöldségeket. Ezt a részét nagyon
bírom a dokumentum filmek fordításának.

Kellemes hétvégét!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 11:23

Gabóci5 írta:Rita! Köszönöm a sorozat befejező részének feliratát is. Jó volt látni az emberek által nem zavart állatokat természetes élő környezetükben.
Láttam a Szöul 1945 c. sorozatot, a DMZ a történelem eme a borzalmának a következménye. Szörnyű amit a politika egy ország népével tett. Bepillanthattunk a kiskatonák nehéz életébe is.

A halászok kemény küzdelmet vívnak a megélhetésért, de a képen akár egy sportverseny rajtját látnánk.

Szia Gabi! Jó ötlet volt ez a hatalmas kollázs! Így is látszik, hogy milyen sok gyönyörű felvételt
láthattunk a sorozatban. Én is rengeteg képet kifotóztam. Köszönöm a gifet is!

A "halászhajó versenyt" látva azon gondolkodtam, hogy mi dönti el, hogy melyik a jó óceán szakasz?
Aztán amikor végignéztem a búvár ügyködését, rájöttem, hogy számukra az a jó rész, ahol nem kell
túl mélyre merülni, és sok olyan hely van, ahol megtapadhat a tengeri uborka, és búvóhelyet találhat
a polip. De nyilván a hálóval halászóknak meg más a jó hely.

A katonáknak én is örültem. Milyen aranyos volt az a srác, aki először meghatódott attól, hogy minden
nap találkozhat a veszélyeztetett vadkecskével. Aztán az élete részévé vált, mint a kutya vagy a macska.

Nagyon szívesen a befejező részt is! Kellemes hétvégét kívánok!

Mi mindenre kell figyelni az óceáni DMZ-ben! És el is tudom képzelni, hogy a másik oldalon árgus szemmel
figyelnek:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 11:26

chain írta:Üdv
Köszönöm szépen a DMZ magyar feliratait. Kellemes hétvégét kívánok.

Szia! Nagyon szívesen a fordítást!

Neked is kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 11:35

Magdimama írta:Kedves Rita! Köszönöm szépen a 4. rész feliratát is!Még csak az első két rész néztük meg.Nagyon megdöbbentő volt a második rész.Én is sajnáltam a védtelen, árván maradt kölköket,fiókákat.Azt azért nem árt ismerni,hogy ilyen is van.Bátor volt az egész stáb. :ymdaydream: Üdv.Nagyi :littlehearth:

Kedves Nagyi! Nagyon szívesen a teljes sorozatot! A következő két rész kevésbé lesz
megdöbbentő.

Egyetértek veled! Az álltokvilágban is nehéz az élet. De ők ha gyilkolnak, azért teszik,
mert éhesek, vagy azért, hogy magukat, vagy a kicsinyeiket megvédjék. Soha nem
ölnek passzióból például. A ragadozók csak akkor vadásznak, ha éhesek, és csak annyi
állattal végeznek, amennyi ahhoz kell, hogy jól lakjanak. Ezzel szemben mi, emberek...!

Jó szórakozást a maradék részekhez is! Szép hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 28. 11:52

Sziasztok!
A halászokon még én is elgondolkodtam, valóban a negyedik rész egyik legérdekesebb része. Talán ezt azért engedélyezik, mert így a 100 halászcsónak legénysége, főként a búvárok, öntudatlanul is elvégeznek egy tenger alatti felderítést. Jó lenne tudni,hogy milyen alapon válogatják ki őket és milyen feltételekkel, s valóban azt is,hogy milyen időközönként. Mindenesetre bátor emberek. Biztosan jól jövedelmez ez a halászat, hisz a legtisztább környezetből kerülnek felszínre a tenger gyümölcsei, s növeli az értékét a származás helye is.
Az 500-700 napos forgatáson is gondolkodtam még. Amit LMH-val láttunk, az kb. decembertől (már hó borított mindent) rá következő második év áprilisáig láttuk. Ez kb.500 nap. Gondolom a forgatás helyszíneit elő kellett készíteni, s voltak utómunkálatok is. Összesen lehetett a film készítésére szánt idő 700 nap.

Rita, igen szeretnék még kijutni! Most már célzottan olyan helyekre, amit láttam ugyan, de kevés volt az idő, vagy olyan múzeumokba, létesítményekbe, ahová akkor nem juthattam el. Honvágyam van Szöulba. A Han-folyó partján szeretnék még sétálni, felmenni a 63-as épületbe, megállni Szedzsong szobránál. Közöttük lenni, velük utazni a metrón, beülni az étkezdéikbe. S a legnagyobb álmom egy olyan musical előadás, ahol Cho Seung Woo a főszereplő.
Hát még gyűjtögetnem kell, s meg kell őriznem az erőmet is. Ez a hosszú repülőút, az időátállítás megviseli a szervezetet.
Jövőre nálunk is a lakás felújítása következik. Van fontossági sorrend.
Nálatok már rendeződnek a dolgok?

Kellemes, pihentető szünetet kívánok! :movingflower: Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 28. 12:28

mikaz írta:Ritám, nagyon várom azt a dokumentumfilmet Észak-Koreáról!
Soha egyetlen gondolattal sem kívántam felmenteni az észak-koreai vezetőket. Remélem, nem voltam félreérthető. Csak abba gondolok bele,s ezt akartam kifejezni, hogy a kívülről gerjesztett provokáció nem jár-e borzalmasabb következményekkel.
Spoiler: mutasd
Sajnos a külső beavatkozás, a kívülről diktált béke vagy fegyverszünet még sehol sem hozott nyugodt építőmunkával, kevés emberáldozattal járó fejlődést. Lsd. Irak, vagy Líbia, de akár nézhetjük épp Korea megosztottságát, vagy a mi Trianonunk következményeit.
S ha belegondolok a gyerekkorom úttörő éveibe, csak szép dolgokra emlékszem. Jó volt őrsi órákra járni,úttörő táborokban együtt játszani, kirándulni, még együtt vonulni május elsején is jó buli volt.
Most ismét félreérthető vagyok. Tévedés, nem sírok vissza semmit abból a korszakból, csak az érzéseimet próbálom felidézni. El voltunk nyomva, nem voltunk szabadok, ellenőriztek, féltünk, uniformizáltak, de valahogy mégis élhető volt. Igaz, ez már a puha diktatúra időszaka, amire én emlékezhetek. Nyilván nem lehet összehasonlítani egy elmebajos személyi kultuszával. Talán Sztálin időszaka lehetett hasonló. Azt 30 évig tűrték az oroszok, s csak a halála oldotta meg. De belülről kezdeményezték a kultusz felszámolását, s nem külföldi tankok tiporták el. Illetve sokan még ma is istenítik Sztálint.
Ezt a koreai problémát is csak belülről lehet megoldani. Egy őrült elme felcukkolása, őrült cselekedeteket generálhat. Lsd. a húsz barlang tervét, vagy a keszongi dollárok fegyverkezésre és nem élelemre költését, a nép még durvább sanyargatását, csak hogy kifelé még félelmetesebbnek látsszon.

S bizony a közzétett könyvekkel, forrásokkal is vannak fenntartásaim. Vajon mennyi abban a csúsztatás. Mert, hogy pokoli lehet ott az élet, azt elfogadom. De akik kint az arcukat adják, azok nagyon jól tudhatják,hogy az otthoni rokonaikat lenyomozzák, s börtön vár rájuk, vagy halál. Ha követem a források logikáját, ez így működik.
A "Lány hét névvel" pontosan azért meggyőző, mert ő csak akkor lépett színre, amikor a hozzátartozói biztonságba kerültek. S az ő vallomásában, az édesanyja honvágyában ott az üzenet,hogy volt jó is, szép is az ottani életükben. S látja a különbséget. Bizony a könyvben elmarasztaló dolgokat is ír a dél-koreai rendszerről.
Nem láthatunk bele a nép lelkébe, főleg azért sem, mert az annyira más kultúrában gyökerezik.A tekintélyelvet mindenki fenntartás nélkül követi és elfogadja. Ez még a déliekre is igaz. Pl. hányszor kiakadunk azokon a jeleneteken,amikor a főnök üti a beosztottját. Nekik ez természetes.

Köszönöm, a negyedik részt. Ez tetszett a leginkább. Csodálatos felvételek voltak ebben is. A hegyi kecskék ügyessége eszembe juttatta a Himaláján baktató lovacskákat. Az ő útjaik sem voltak veszélytelenebbek. A búvárok különösen kemény életet élhetnek itt. S ők legalább olyan bátrak és elszántak, mint azok a kedves fiatalok, akik a DMZ-ben szolgálják le a katonaidejüket. Megkönnyeztem ezeket a fiúkat. Csodálom ezeket az embereket, ezt a népet. Iszonyú gennyes seb lehet ez a DMZ, még ha oly gyönyörű is a természet, vagy épp azért is.
Koreai módra kiléptek a természetfilm kereteiből, s nagyon jól dokumentálták a zóna lényegét. Ha viszem órára, ezt a részt fogom bemutatni.
A spoiler alatti gondolataimat még a film megnézése előtt írtam, de nagyon is összecseng vele ez a befejezés. Ők sem akarnak provokálni, és szeretnének újra együtt gondoskodni a szülőföldjükről.

Kedves Gabóci! Köszönöm a gyönyörű képes összefoglalót! Örömmel olvastam,hogy tanulságos élmény volt számodra is a "Szöul 1945". Igen, az a sorozat tárgyilagosan próbálja bemutatni a háború előzményeit és következményét. S emellett csodálatos jellemrajz,értékes erkölcsi üzenet,s egy fordulatos családregény.
Mivel tudom, hogy LSG rajongó vagy te is, gondolom emlékszel a The King 2 Hearts sorozatra. Most különösen aktuális,hisz kis kedvencünk hamarosan leszerel. Már szinte csak órák kérdése. Abban a sorozatban az ő kiképzésük is borzalmas volt, a sérült lábujjú kiskatona látványa ezt is eszembe juttatta.
Bárcsak sose kelljen azt az éles lőszert használniuk!

Drága Rita köszönöm, nagyon tanulságos, értékes sorozattal ajándékoztál meg ismét!

Zsu! Nem voltál félreérthető egyáltalán! Inkább talán én voltam az. Ha valaki olyan dolgokat ír, amihez
nem igazán tudok hozzászólni, akkor a válaszomban, mondom, ami eszembe jut. Most is ez történt.
Olyasmiről hablatyoltam, amit a te hsz.-d juttatott eszembe.
Én sem gondolok vissza rossz szájízzel a gyerekkorom, és az ifjúságom éveire. Nem éltünk rosszul,
rengeteget utaztunk, kempingeztünk. Nekünk gyerekként nem is kellett arról tudnunk, hogy milyen
áron tehettük ezt meg.

Nagyon szívesen az élményt!

Közben ismét írtál, gyorsan elolvastam. Kívánom, hogy sikerüljön megvalósítani az újabb koreai utazást!

Nálam a szigetelés még várat magára. Annyira nem is érdekel, mert az nem jár nagy felfordulással
idebent. Attól, hogy kint dolgoznak, tudom csinálni a dolgomat. Majd csak elkezdik hamarosan.

Neked is nagyon jó szünetet kívánok!

Micsoda különbség volt a két kiskatona között. Az egyiknél a mérhetetlen elszántság és a büszkeség,
a másiknál az esendőség tetszett:

Kép Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 28. 18:34

Sziasztok! Ismét az olvasásig jutottam, kigyönyörködtem magam a képekben is- Köszönettel viszem az új feliratot is, és nagyon örülök, hogy egy csodás dkf-el vagyok megint gazdagabb. :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
LMH. szerintem nagyon jó választás volt ehhez a munkához, nagyon kellemes a kisugárzása, mind a hangja is. A kezdeti döccenőket leszámítva szuper gyorsan belejött, és bizony rendesen kivette a részét a megpróbáltatásokban is! Örülök, hogy a forgatás alatt is és utána sem lett senkinek baja. És igen az utolsó képkockák is a bevonulás és ottani letöltése a katonaéletnek az egyiknek kínszenvedés a másiknak elhívás, kihívás, hogy ott teljesíthet szolgálatot.
Néha az az érzésem, hogy mi kívülállók majdhogynem többet tudunk erről a területről mint az ottaniak. :(
A szöüli filmet nem láttam még, de több sorozatot igen, ahogy említettétek is. Ott is lehetett érezni a különbséget...vagy akár Dr. Strangersnél is kő keményen! Azt is látnia kell annak akinél kimaradt. Az biztos, hogy kívűlről nem mindegy milyen segítség érkezik és meddig. Mert úgy hogy csak beledöngölöm a másikat a földbe és hagyok mindent a hátam mögött ez soha nem ment. Zsúnak köszönöm a képeket és a beszámolót a továbbiakban is! :D
Kellemes hétvégét mindenkinek! Holnapra helyenként 14o km-es széllökések is várhatók, azt írták a cserepeseket, és mindent ami leeshet emeljük be.! x_x :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 28. 21:37

Kata, nagyon szívesen!
Te bátorítottál, hogy feltöltsem az újabb képeket, ezt is köszönöm. S a Dr.Strangers ajánlóját is. Már keresem, honnan fogom letölteni. Nem hagyom ki, bár eddig elkerülte a figyelmemet.

Kellemes filmezést, kellemes hétvégét! Zsu
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 28. 21:58



Észak-koreai látkép az egyik csoportba tették ki a HVG-ben jelent meg! :( :-w ..nem éppen ilyen ürességre számítottam...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 28. 22:00

mikaz írta:Kata, nagyon szívesen!
Te bátorítottál, hogy feltöltsem az újabb képeket, ezt is köszönöm. S a Dr.Strangers ajánlóját is. Már keresem, honnan fogom letölteni. Nem hagyom ki, bár eddig elkerülte a figyelmemet.

Kellemes filmezést, kellemes hétvégét! Zsu

Zsu nagyon szívesen, ha valami nincs meg írj, hátha tudok segíteni... :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:

A Kaiti team fordította...http://freekordramas.blogspot.ru/2014/0 ... anger.html

Asiatorrent (XVID)

http://kaiti-team.gportal.hu/gindex.php?pg=36329564
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 28. 22:18

Köszi Kata! Lementettem a feliratot, s már csordogál a a film is. Kedves a szereplőgárda, s a téma is érdekes.
Betervezem a közeljövőben. :-h
KépKép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég