DMZ, the Wild (2017) (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

DMZ, the Wild (2017) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 7. 10:55

DMZ the Wild - koreai dokumentumfilm - magyar felirat
Kép

Műfaj: dokumentum sorozat
Részek száma: 4
Vetítette: MBC
Vetítés kezdete: 2017. április
Ország: Korea
Nyelv: koreai
Narrátor: Le Min Ho


Történet:

A koreai DMZ (hangul: 한반도 비무장지대, hanbando pimudzsangdzside) négy kilométer széles, 250 km hosszú demilitarizált övezet, mely nagyjából a 38. szélességi foknál, keresztben szeli át Észak- és Dél-Korea között a félszigetet.

A világ legvédettebb demarkációs vonala. Folyamatosan katonák őrzik, senki nem léphet a területére, szögesdrótok veszik körbe. Aknák és tankcsapdák milliói találhatók benne. Mivel a koreai háborút csak fegyverszüneti szerződés zárta le, békeszerződést nem kötött a két Korea, ezért technikai értelemben mind a mai napig hadban állnak egymással, ami csak “ideiglenesen van felfüggesztve”. 1953 óta tart a tűzszünet.

Az övezet összterülete körülbelül 992 km², a korlátozott látogathatóságnak köszönhetően a terület élővilága szinte érintetlen, otthont biztosítva számos veszélyeztetett állat- és növényfajnak.

Kivételes módon, az MBC stábja engedélyt kapott a forgatásra, így majd másfél évig figyelemmel kísérhették és dokumentálhatták a DMZ területén élő ritka élővilágot. A dél-koreai sztár, Lee Min Ho is végig részt vett a forgatáson. Azt nyilatkozta, hogy a bevonulása előtt szeretett volna, valamilyen jelentőségteljes dologban részt venni, ezért vállalta el a felkérést.

Jó kirándulást, jó szórakozást kívánok!


Fordította: ezoritu

Online:




Videó letöltési lehetőségek:


Spoiler: mutasd
Mega (nagyon jó minőségű videók, minden rész 1GB körüli):
https://mega.nz/#F!8VZGCDhI!47XuLl9EzsuUFd19e6fP_Q

A megás videókat innen töltöttem le:
http://www.ondemandkorea.com/dmz-the-wild-e20170403.html

Ehhez is jó a felirat, de a legnagyobb, 720p-s videók is rossz minőségűek:
http://dramakoreaindo.com/dmz-the-wild-subtitle-indonesia/

Avistaz (ehhez nem jó a felirat, de lehet, hogy csak el kell tolni):
https://avistaz.to/torrent/71960-dmz-the-wild-2017-1080p-hdtv-x264-aac-dwbh
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 7. 11:00

Igyekszem, hogy már ma kikerülhessen az első rész felirata, addig is
jó töltögetést kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 7. 16:06

Kedves Anna!
Én a Total Commandert használom, de azt egy kicsit hosszú lenne elmagyaráznom. Viszont mások
előszeretettel használják a Hjsplit nevű programot, amit innen tölthetsz le: http://www.hjsplit.org/
és itt találsz hozzá útmutatót: http://egaofansub.blogspot.hu/2012/07/hj-split-hasznalata.html

Ha nem sikerülne, akkor azt javaslom, hogy onnan töltsd le, ahonnan én:


Kicsit lassan jön le, de lejön!

Ha nem sikerülne így sem, akkor felteszem neked egészben a megára, csak azt nem tudom, hogy
le tudod-e majd tölteni. De mindenképpen megpróbáljuk!

Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. október 7. 17:38

Szia Rita, köszönöm ez érdekes lesz!! Főleg fordítással! ^:)^ :-bd :ymapplause:
gigi43
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:38

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: gigi43 » 2017. október 7. 18:13

Köszönöm szépen Rita ! az igazság az, hogy én az eddig nekem megszokott módon, létrehoztam "egy üres lapot" amit remekül letudok játszani \:D/
a VLC-vel csak a nem megszokott "képernyő" képet kaptam. Ha majd a felirattal is megpróbálom és OK lesz, akkor így is maradhat. Viszont ha nem akkor van a gépen Total commander, de a videót is le tudom szedni, ahonnan te leszedted, abban már gyakorlott vagyok ;;)
Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat :x Jelentkezem majd,hogy az első rész így ahogy most van felirattal is rendben lesz-e :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 7. 18:27

Hét óra környékén jövök az első résszel!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 7. 18:48

Köszönöm Rita, most töltögetem lefelé...jövök majd valamikor a feliratért is...Kellemes hétvégét! :D :ymhug: \:D/ :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
gigi43
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:38

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: gigi43 » 2017. október 7. 19:33

Drága Rita!
Már vittem is a feliratot és tökéletes az "üres lapommal" \:D/
Közben leszedtem a 2. rész videót, szép lassan de biztosan lejönnek majd :ymblushing:
Köszönöm szépen a segítségedet :movingflower:
Kellemes pihenés kívánok a hétvégére :x Anna
Avatar
RiziBizi
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: RiziBizi » 2017. október 7. 20:21

Kedves Rita!
Hálás köszönet a DMZ-ért. Ez a terület valóban 60 éve érintetlen zuga a Földünknek,
ahová csak így, a dokumentum film segítségével lehet eljutni. Óriási öröm számomra, hogy
a fordításoddal láthatom.
nb76
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:50

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: nb76 » 2017. október 7. 22:30

Kedves Rita, nagyon köszönöm a fordítást. LMH nagy-nagy kedvencem, most sajnos katona, így nagyon örültem, hogy láthatom, ha nem is drámában. Neki minden jól áll :D További szép hétvégét :flower1: :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 5:45

ququcs írta:Szia Rita, köszönöm ez érdekes lesz!! Főleg fordítással! ^:)^ :-bd :ymapplause:

Szia Éva! Az első részt láttam, de az felülmúlta a várakozásomat. Igazat adok Lee Min Honak,
aki azt mondta, hogy "Földi paradicsomnak gondoltam a DMZ-t, aztán gyorsan elfelejtettem."
Valójában földi paradicsom... az erőseknek, de ez mindig is így volt a természetben. A gyengének,
betegnek el kell pusztulnia. Ez biztosítja a faj fennmaradását.

Nagyon szívesen! Szép vasárnapot kívánok!

A zárójelben lévő "beszólásokat" annyira bírom! Jól oldja a képsorok keltette feszültséget:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 5:50

gigi43 írta:Köszönöm szépen Rita ! az igazság az, hogy én az eddig nekem megszokott módon, létrehoztam "egy üres lapot" amit remekül letudok játszani \:D/
a VLC-vel csak a nem megszokott "képernyő" képet kaptam. Ha majd a felirattal is megpróbálom és OK lesz, akkor így is maradhat. Viszont ha nem akkor van a gépen Total commander, de a videót is le tudom szedni, ahonnan te leszedted, abban már gyakorlott vagyok ;;)
Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat :x Jelentkezem majd,hogy az első rész így ahogy most van felirattal is rendben lesz-e :)

Szia Anna! Nagyon szívesen! A VLC a legjobb! Nincs akadály előtte.

Szép vasárnapot kívánok!


Csodás pillanatok vannak a filmben:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 6:16

Kata58 írta:Köszönöm Rita, most töltögetem lefelé...jövök majd valamikor a feliratért is...Kellemes hétvégét! :D :ymhug: \:D/ :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata! Nagyon szívesen! Rendben!

A képen szereplő Daesong-dong nevű városkáról azt olvastam, hogy a deli oldal propaganda települése,
ahol a katonai jelenléten kívül, 230 földműves lakik. Rizst, valamint ginszenget termesztenek, saját
azonosító számmal rendelkeznek, nem kell adót fizetniük, és nem is kötelesek sorkatonai szolgalatot
vállalni. Ezzel szemben bizonyos szabályoknak kell eleget tenniük, mint pl. az éjszakai kijárási tilalom.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 6:24

gigi43 írta:Drága Rita!
Már vittem is a feliratot és tökéletes az "üres lapommal" \:D/
Közben leszedtem a 2. rész videót, szép lassan de biztosan lejönnek majd :ymblushing:
Köszönöm szépen a segítségedet :movingflower:
Kellemes pihenés kívánok a hétvégére :x Anna

Kedves Anna! De örülök! Jó szórakozást kívánok az első részhez!

Nagyon szívesen! Neked is szép vasárnapot kívánok!


A koreai háború nyomai még mindig jelen vannak a DMZ egész területén. Szívfacsaró kép.
A halált okozó bombadarab mellett új élet születik. Kelnek a feketefarkú sirály fiókái:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 6:52

RiziBizi írta:Kedves Rita!
Hálás köszönet a DMZ-ért. Ez a terület valóban 60 éve érintetlen zuga a Földünknek,
ahová csak így, a dokumentum film segítségével lehet eljutni. Óriási öröm számomra, hogy
a fordításoddal láthatom.

Kedves RiziBizi! Boldog vagyok, hogy ennyire örülsz neki! Bár inkább a DMZ élővilágával
foglalkozik a sorozat, de nyilván szót ejtenek majd a DMZ-ről, mint élő frontvonalról is.

Nagyon szívesen a feliratot!

Érdekes volt, amit Lee Min Ho mondott az első rész végén. Fura volt hallani egy dél-koreai
szájából, hogy a forgatás előtt nem tudott a DMZ létezéséről. Úgy gondolják az ország vezetői,
jobb, ha az emberek nem tudják, hogy hazájuk még mindig hadban áll Észak-Koreával?

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 7:07

nb76 írta:Kedves Rita, nagyon köszönöm a fordítást. LMH nagy-nagy kedvencem, most sajnos katona, így nagyon örültem, hogy láthatom, ha nem is drámában. Neki minden jól áll :D További szép hétvégét :flower1: :)

Szia Brigi! Szóval már bevonult? Ezt nem tudtam, csak azt, hogy ez volt az utolsó sorozat,
amiben szerepelt a bevonulása előtt.
Ahogy idéztem is az ismertetőben, valami jelentőségteljes dologban akart részt venni, mielőtt
sorkatonának áll. Sikerült neki! Csodálatos érzés lehetett olyan helyeken járni, ahol a katonákon
kívül más be nem teheti a lábát. Olyan fajokkal ismerkedhetett meg, amik a kihalás szélén állnak,
vagy eltűnőben vannak Koreából, mint a vadkecske. Nem volt könnyű a forgatás, de látszott rajta,
hogy a 700 nap végére megedződött, megváltozott.

Szóval nem a megszokott LMH-t kapjuk, hanem egy "vadembert", ahogy ő jellemezte magát.

Nagyon szívesen!

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 8. 7:53

sziasztok! Nagy örömömre, sikerült bespájzolnom mind a 4 részt, és a feliratot is vittem hálás szívvel.! :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: .
Tegnap csak a éppen a két részt sikerült leszedni, de nagyon örülök, hogy így most már teljesen egyben megvan!
Kellemes vasárnapot! :ymhug: :-h :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 8. 9:59

Köszönöm, már meg is néztem az első részt! Egyik másik jelenet meglehetősen megrázóra sikeredett. A legrosszabb nekem a patkány és a kígyó csata volt. A vaddisznó, hogy a saját fajtáját ette, szintén. :-o :-q x_x .
Remek pillanatokat is megörökítettek, és igen, szembesülni a fájdalommal, hogy ott pár méterrel még harcban állnak egymással, megrendítő személyesen szembesülni. x_x :( .
LMH nagyon kedves kisugárzásával, figyelmességével, őszinteségével megint csak levett a lábamról. Ilyennek szeretem őt, amilyennek most itt láttuk. Semmi kertelés a nehézségek megmutatása, megélése terén! Mire leszerel, biztosan edzettem és még férfiasabb lesz! Remélem
Spoiler: mutasd
az északi vadbarom nem robbant ki megint egy háborút
. Megvárom a többi feliratot, mert ahhoz hogy ne csak nézze, hanem meg is értse, bizony kell a felirat. Köszönöm Rita, hogy bevállaltad :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. október 8. 11:04

Kedves Rita! Köszönöm a mega videókat,köszönöm az első rész fordítását! Most egy olyan sorozat fordítást kapunk,amit a párom is velem fog nézni.A színész LMH pedig az egyik kedvencem. :ymhug: Biztosan kellemes lesz a narrátori hangja. :-bd Délután tervezzük megnézni az első részt.Köszönöm újfent a munkádat.Nagyi :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 18:36

Kata58 írta:Köszönöm, már meg is néztem az első részt! Egyik másik jelenet meglehetősen megrázóra sikeredett. A legrosszabb nekem a patkány és a kígyó csata volt. A vaddisznó, hogy a saját fajtáját ette, szintén. :-o :-q x_x .
Remek pillanatokat is megörökítettek, és igen, szembesülni a fájdalommal, hogy ott pár méterrel még harcban állnak egymással, megrendítő személyesen szembesülni. x_x :( .
LMH nagyon kedves kisugárzásával, figyelmességével, őszinteségével megint csak levett a lábamról. Ilyennek szeretem őt, amilyennek most itt láttuk. Semmi kertelés a nehézségek megmutatása, megélése terén! Mire leszerel, biztosan edzettem és még férfiasabb lesz! Remélem
Spoiler: mutasd
az északi vadbarom nem robbant ki megint egy háborút
. Megvárom a többi feliratot, mert ahhoz hogy ne csak nézze, hanem meg is értse, bizony kell a felirat. Köszönöm Rita, hogy bevállaltad :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Nagyon szívesen, Kata! Hát, ez az élet! Az állatvilágban az a törvény, hogy vagy te eszel vagy téged esznek.
Vagy üldöző vagy, vagy zsákmány. Nincs mese! A patkány és a kígyó csatája nekem tetszett, már abban az
értelemben, hogy eddig azt gondoltam, hogy a patkány és a mérges kígyó párharcában csak a patkány lehet
a préda. Erre kiderül, hogy a négy évszakból háromban ez igaz is, de a negyedikben, télen, a patkány az úr.

A vaddisznók elfajulásának több oka is lehet. Az egyik az, amit a soriban megemlítenek, hogy a DMZ-ben
nincs természetes ellensége, és az ember sem vadászik rá, így "azt csinál, amit akar", és elvadul. De én még
egy okra gondolok. A DMZ egy szalag alakú, hosszú keskeny terület, ami elég szerencsétlen elosztás, ha arra
gondolunk, hogy minden állatnak szüksége van vadászterületre, hogy táplálékot szerezzen.
Hogy lehet konfliktusok nélkül vadászterületet kijejölni egy keskeny csíkban? Óhatatlan, hogy bemászkálnak
egymás territóriumába, és ettől megvadulnak, ahogy Gujido-n a madarak. Illetve arra is gondolok még, hogy
ez a majdnem 1000 négyzetkilométer nem kevés-e ennyi vaddisznónak? Jut-e mindnek annyi táplálék, amennyi
kell az életben maradáshoz? Nincs jelen az ember, a vadász, aki ritkítaná az állományt, amikor túlságosan
elszaporodnak. Ha minden így marad a DMZ-ben, akkor ezek a vaddisznók és lehet, hogy még más fajok is
elkezdenek átalakulni. A vaddisznó máris úgy viselkedik, mintha nem mindenevő, hanem ragadozó lenne.

Annyit keresgéltem a neten, de eddig semmilyen cikk, tanulmány, jelentés nem született a DMZ élővilágáról.
Nem is születhetett, hiszen ez az első forgatócsoport, aki elkezdte filmezni, dokumentálni. Úgyhogy én is csak
találgatok, biztosat nem tudok. De ahogy minket is, úgy a szakértőket is meglepte a vaddisznók viselkedése.

A madársziget is hihetetlen volt:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 8. 18:48

Magdimama írta:Kedves Rita! Köszönöm a mega videókat,köszönöm az első rész fordítását! Most egy olyan sorozat fordítást kapunk,amit a párom is velem fog nézni.A színész LMH pedig az egyik kedvencem. :ymhug: Biztosan kellemes lesz a narrátori hangja. :-bd Délután tervezzük megnézni az első részt.Köszönöm újfent a munkádat.Nagyi :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Nagyi! De jó, hogy hozol magaddal még egy kedves nézőt! Remélem, meg lesztek elégedve!

A készítők a nyers valóságot mutatják be. A természetben sem finomkodik egy élőlény sem, ha az
életéről vagy a fajfenntartásáról van szó, és ezt meg is mutatják nekünk.

Mindent nagyon szívesen!

Én biztos, hogy nem nyúltam volna hozzá a fiókához. Mi van, ha ezután nem fogadja el az anyja?

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 8. 19:51

Köszönöm Rita, 5. voltam letöltőként, de nincs még időm megnézni! Igen húzós hétvége volt ,de amint lesz lehetőség, ez következik. Már nagyon szeretném látni. ^:)^ Zsu
KépKép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. október 8. 22:01

Szia Rita ,köszönöm szépen a feliratot,nem is bírtam ki,hogy ne nézzem meg
azonnal.Hát tényleg gyönyörű hely,ahol az ember nem tud beavatkozni és mégis vagyis éppen
ezért annyira szép.Itt is látszik,hogy csak rontani tud a szöges drótokkal ,aknákkal és beton
épületekkel ,lépcsőkkel,amin a hegygerincen másztak fel,de hát háborús övezet persze.
Itt szerencsére nem haltak ki olyan fajok,amik máshol ahol ember él már eltüntek a Földről.
Nagyon érdekes ezt látni,nem is akarom újra írni,hiszen előttem már leírtátok.Azért én
is meglepődtem,annak ellenére,hogy hazugságban élünk és tudjuk a média mindenhol
irányítva van,de hogy 1 órára van Szöultól és mégsem tudnak róla,szinte hihetetlen.
Azt hiszem nagyon jót tett ez az utazás LMH-nak,mert biztosan másképpen látja ez után
a világot,hiszen ők aztán teljesen burokban vannak és csak az a dolguk,hogy szórakoztassák
az embereket,de milyen áron arról nem szól a fáma.Igazán veszélyes helyzetek voltak és
az időjárás a terep is emberpróbáló.Most megedződik Min Hoo,mert a katonaság sem
leányálom ott sem.Drukkolok neki szívből.Nagyon örülök,hogy fordítod és láthatom ezt a filmet.
Jó éjszakát,szép álmokat O:-)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 9. 5:58

mikaz írta:Köszönöm Rita, 5. voltam letöltőként, de nincs még időm megnézni! Igen húzós hétvége volt ,de amint lesz lehetőség, ez következik. Már nagyon szeretném látni. ^:)^ Zsu

Nagyon szívesen, Zsu! Majd jössz, amikor ráérsz! Csak nem szüreteltetek?

Szép hetet kívánok!


Ahol nincs ember, ott is van háború:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 9. 6:10

cicus írta:Szia Rita ,köszönöm szépen a feliratot,nem is bírtam ki,hogy ne nézzem meg
azonnal.Hát tényleg gyönyörű hely,ahol az ember nem tud beavatkozni és mégis vagyis éppen
ezért annyira szép.Itt is látszik,hogy csak rontani tud a szöges drótokkal ,aknákkal és beton
épületekkel ,lépcsőkkel,amin a hegygerincen másztak fel,de hát háborús övezet persze.
Itt szerencsére nem haltak ki olyan fajok,amik máshol ahol ember él már eltüntek a Földről.
Nagyon érdekes ezt látni,nem is akarom újra írni,hiszen előttem már leírtátok.Azért én
is meglepődtem,annak ellenére,hogy hazugságban élünk és tudjuk a média mindenhol
irányítva van,de hogy 1 órára van Szöultól és mégsem tudnak róla,szinte hihetetlen.
Azt hiszem nagyon jót tett ez az utazás LMH-nak,mert biztosan másképpen látja ez után
a világot,hiszen ők aztán teljesen burokban vannak és csak az a dolguk,hogy szórakoztassák
az embereket,de milyen áron arról nem szól a fáma.Igazán veszélyes helyzetek voltak és
az időjárás a terep is emberpróbáló.Most megedződik Min Hoo,mert a katonaság sem
leányálom ott sem.Drukkolok neki szívből.Nagyon örülök,hogy fordítod és láthatom ezt a filmet.
Jó éjszakát,szép álmokat O:-)

Szia Cicus! Én is nagyon csodálkozom, hogy nem tudott LMH a DMZ-ről. Most arról keresgélnék írásokat,
hogy mennyire van benne a DMZ a dél-koreaiak köztudatában. Kezelték-e ezt valaha titokként, tanulnak-e
róla az iskolában, esik-e szó róla a hírekben... Egyelőre nem találtam még semmit. Annyit tudok, hogy
nemcsak a külföldieknek szerveznek oda látogatásokat, tehát ma már biztos, hogy nem titok a létezése.

Nagyon szívesen a feliratot! Végül hogyan sikerült a letöltés?

Szép napot kívánok!


Szerintem is változott LMH. Az első képkockákon még sokat igazgatta a haját, és látszott, hogy viselkedik,
aztán a már az sem érdekelte, ha lepottyantják a madarak...

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég