DMZ, the Wild (2017) (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 21:25

f.ági írta:Szia Rita!
Köszönöm az eddigieket!
Amikor olyat látok egy természetfilm nézése közben, hogy talán elkerülhetetlen lenne a tragédia amit épp forgatnak mindig azon agyalok mi lenne, ha beleavatkoznának. Persze tudom, hogy nem lehet, vagy legalábbis a természet rendje ezt kivánja, de azért általában eljátszok a gondolattal, mint itt is néhány esetben.
A vaddisznókról már olvastam, hogy mindenevők, amibe a hús is beletartozik, de itt néha azért elég kegyetlennek tüntek.
A kerités tetejéről kinézni fantasztikus lehet – ne, ha nem tudná az ember a viszonyokat. Csodálatosak azok a hegyek.
A zacskós melegitésnél amikor megpaskolták az alját és elkezdett forrni, hát néztem csak nagy szemekkel. Mit ki nem találnak!
A pettyes fókák nagyon tetszettek. Amúgy is olyan játékos kinézetük van, de ez a szin még jobban kiemelte a szépségüket.
Az is meglepő volt, hogy a lazacok nyitott szájjal szórták az ikrákat. Jól láttam remélem. :-) Mekkora szájuk van, le lehetett látni a gyomrukig. :-)


Szia Ági! Az jutott eszembe arról, amit az első sorban írtál, hogy apukám minden télen nagyon szorgalmasan
és igazi örömmel etette a madarakat, de bosszankodott is jó sokat. Ugyanis kis kedvencei, a cinkék mellett,
a "nemszeretem" verebek is jöttek a napraforgóra, dióbélre. Mindig azon törte a fejét, hogy hogyan kéne úgy
kitenni a kaját, hogy ahhoz a verebek ne férhessenek hozzá. Nagyon haragudott rájuk, mert szerinte miattuk
fognak éhen halni a cinkék. Mondtam neki, hogy hagyja őket, harcoljanak meg a kajáért, az ügyesek úgysem
maradnak éhen, aki meg emiatt elpusztul, az előbb-utóbb úgyis erre a sorsra jutott volna. Aztán megtudtam,
hogy a veréb is védett nálunk, elmondtam neki, és ekkor végre megbékélt velük.

A vaddisznóknál szerintem is baj van. Nagyon félelmetes a viselkedésük. Az önforraló zacskó nekem is nagyon
tetszett! Mi lehet az aljában, ha pár pillanat alatt forrni kezdett a zacskóban lévő víz?
A fókáknál a "királyság" fokmérője, ki mennyire marad nedves pihenés közben. A menőket tetőtől talpig meg
tudja szárítani a nap, a "a potenciális menők"-nek, akik már vitték valamire, de még sok verekedés vár rájuk,
a hasuk vizes marad. A lúzereknek meg legfeljebb csak a fejük búbját éri a nap.

A lazacoknál a fiúk voltak azok, akik nyitott szájjal engedték ki magukból a haltejet. Amint a fészek felé helyezték
magukat, máris nyílt a szájuk. Érdekes volt nagyon! Vajon ez a hímek szokásos "kinek nagyobb" versenye lett
volna? Vagy így akartak a vetélytársra ráijeszteni?

Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 21:34

cicus írta:Szia Rita,köszönöm szépen a 3.rész feliratát. :x
Éppen ma olvastam valahol,hogy két hatalmas
vaddisznó randalírozott egy német kisvárosban.
A végén egy bankba kötöttek ki és megtámadták
a bank igazgatót.Semmi nem történik véletlenül,
annak is oka van,hogy miért vadulnak meg az
állatok.A Hortobágyon is több ezer madár költ
egy időben de nincs ennyi durvaság.Kíváncsian
várom ezt a részt is.
Szép estét :)

Szia Cicus! Az, hogy a vadak egyre inkább bemászkálnak az emberek lakóhelyeire, annak az lehet az oka,
hogy mi is bemászkáltunk az övékbe, és egyre többet elfoglaltunk belőle. Nekik nem maradt elég életterük,
így az éhes jószág bemerészkedik az emberek közé is, hogy telepakolja a gyomrát. Erről is mi tehetünk!
Szegény vaddisznók! Biztosan halálra voltak rémülve a bankban.

Nagyon szívesen!

A világ legnagyobb összefüggő mérsékelt övi erdősége tankokkal:

Kép

Gyönyörű kilátás naplementével és szögesdrót:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 22. 22:16

Anyecska írta:Rita ez fantasztikus!
Mindig is szerettem a természetfilmeket, ez pedig különleges, már a helyszíne és a körülmények miatt is. Nekem David Attenborough és filmjei jutottak az eszembe miközben néztem, de a sirályos felvételekről, meg bevágódtak Hitchcock madarai, amit annak idején fikciónak gondoltam.
Élvezem. Tetszik LMH is, mint narrátor, szerintem nem volt rossz választás. Színészként tanult beszédtechnikát és talán itt önmaga lehet, nem kell beképzelt gazdag ficsúrt játszani. (amúgy kedvelem, két filmet láttam tőle, de mint ahogy Kata is, a hableányosat én sem tudtam végignézni)
Csak érdekességként írom le, hogy ha nézek egy filmet, szeretem megkeresni a Google Earth-ön a helyszíneket. Itt az emlegetett szigetek és két város közül csak egy szigetet találtam meg (ahol a fókák élnek), a többire el sem indult a kereső. Érdekes, biztos meg van az oka.
Koreáról sok mindent tudok, mióta nézem a sorozatokat, de a DMZ-ről még nem hallottam, - persze tudtam, hogy van egy határ, amit keményen ellenőriznek. Nagyon érdekes az ott kialakult élővilág. Eddig két részt láttam a történetből és nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.
Köszönöm, hogy megnézhetem. :)

Szia Anyecska! Nagyon örülök neki, hogy te is örülsz! Az biztos, hogy én is jóval több természetfilmet
néztem meg, mint fikciót. Én is imádtam Attenborough sorozatait. Most már azt is elmondhatom,
hogy bár messze a legnehezebb fordítani a dokumentumfilmeket, de számomra mindig egy plusz élményt
nyújt a drámákhoz képest. Nemcsak azért nehezebb, mert mindennek utána nézek, hogy ne nagyon sok
butaságot fordítsak (aztán vagy megtalálom, amit keresek, vagy nem), hanem a nyelvezete miatt is.
Választékosabb szavakat használnak, amihez én is próbálok igazodni, úgyhogy a sok agyalás miatt jóval
lassabb tempót diktálok a megszokottnál. Ennek ellenére mindig hatalmas örömmel tölt el, ha dokumentum
sorozatot vagy filmet fordíthatok.

Érdekes, hogy nem találtad meg a városokat! A Google-be beírva, mind megvolt. Talán azért nem sikerült,
mert ahol kidobta a Google, ott a magyaros névváltozatot gépeltem be a feliratba? Vagy talán katonai titok?

Én sem hallottam még ezelőtt a DMZ-ről. Amikor megláttam, hogy feltették az AvistaZra a sorit, azért csaptam
le rá, mert dokumentum sorozat. Sem Lee Min-ho, sem más nem izgatott, csak ez a tény. Aztán kicsit később
azt is megtudtam, mi is az a DMZ. Na, akkor még inkább örültem.

Nagyon szívesen!

A negyedik részben látni fogjuk, hogy az óceáni DMZ-be kivételesen civileket is beengednek:

Kép
Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. október 22. 22:57

Kedves Rita !

Köszönöm a 3. rész forditását.
Megnézve ami leinkább meglapett a vadludak ottani változata a fában költi ki a kicsinyeit. Elgonolkoztam milyen furcsa ez mivel nálunk a nádasba költenek.
A másik ami még feltünt, hogy bár narrátorunk elmondta hogy több száz élőlény van itt a DMZ-ben de legtöbbet a vaddisznót mutatják. Ami még furcsa volt hogy nincs azon a területen róka, vagy valami hasonló ragadozó csak vadmacska volt korábban.
Olyan ez mintha mindent nem tudnának vagy nem akarnak bemutatni????
Egyébként meg nagyon szép a táj többször is megcsodáltam a tengerrel együtt. Csak az a fránya szögesdrót már ne lenne ott.
Na de...................
:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 23. 11:57

Drága Rita! Köszönöm a 3. részt. Nagyon megható felvételek voltak a kicsinyeiket féltő állatokról. Gyönyörű természetfilm kerekedett a 3. részre. Nagyszerű közeli felvételek állatokról és növényekről is. Az óceán mélye különösen szép volt. Bár a halászok hálójával nem tudtam mit kezdeni. Azt ki tehette oda, ha ember nem járta hely.
Azt gondoltam a pöttyös fókákat már nem lehet felülmúlni, olyan aranyosak voltak. De sikerült meglepni újabb és újabb felvételekkel, állatokkal. Nagyon sajnáltam a harkályt.Gyönyörű a mandarinkacsák tollazata. Még a kígyókat is sajnáltam, utálatosak ezek a vaddisznók.
Igazad van, Lee Min Ho hangja kellemes háttér, már megszoktam.
Köszönöm a javított feliratokat, majd ezekkel újra megnézem egymás után ismét. A DMZ-vel kapcsolatban valóban így lehet, nincs más mód beszélni róla, bemutatni. Talán épp ezért csempésznek be lényeges felvételeket. Az északi úttörők látványa, vagy az északi település panorámája, kicsit mutatott abból a túlsó világból is. Elgondolkodtató a romos épületek látványa, és szomorú, hogy mindenütt ott van a szögesdrót.
Becsempészek két fotót. Ezek ott a határon készültek.
A hídról én készítettem a fotót, borús nap volt akkor. Megrázó és felejthetetlen élmény,hogy ott lehettem. Még a koreai idegenvezetőnk sem tudta a híd történetét.Tőlem hallott róla először. Annak idején egy sorozat miatt informálódtam a netről. Gondolhatod, mit éreztem,amikor épp erre a hídromra nézhettem le a kilátóból.
A romos hidat mementóként hagyták az Imjin-folyón. A déliek robbantották fel, hogy a kínai áradat lassabban nyomulhasson előre Szöul felé.
A Road No. 1 című sorozat épp ennek a hídromnak a története. A főszereplő, So Ji Sub énekli a film egyik betétdalát is The Sound Of Memory.
A mellette lévő vasúti híd a békülés jelképe. 2000-ben adták át. Ezen a hídon halad át az a napi egy vonatpár, ami a Keszong körzetében dolgozó délieket viszi és hozza.
Kép
Az északiak komoly behatolási terve volt, hogy alagutakat ásnak Dél-Korea felé. A dél-koreaiak 20 ilyen barlangról tudnak. Mi a 3. alagútba kisvasúttal mentünk be. 350 m és 260 m hosszú szakaszai látogathatóak gyalogosan. Sisakokat kellett feltennünk. Ezt a barlangot 44 km hosszúra tervezték. Végcél a szöuli „Kék palota” volt. Szerencsére időben felfedezték. Emberfeletti munka lehetett a kemény kőzetben úgy előrehatolni, hogy a törmelék se legyen látható. A barlang falában gyémántokat találtak. Sárga festékkel jelölik a kivésett gyémántok helyét. Az alagútban nem készíthettünk fotókat, de az útszakasz végén átnézhettünk egy lyukon az északi alagútrészbe is.
A kisvasútról képeslapot vásárolhattam, fotózni nem volt szabad.
Kép
Nagyon-nagyon szomorú belegondolni is.Még szerencse, hogy a természet kiküszöböli a csorbát!
Zárásul egy kép So Ji Sub könyvéből: "The Way":

KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 24. 6:17

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszönöm a 3. rész forditását.
Megnézve ami leinkább meglapett a vadludak ottani változata a fában költi ki a kicsinyeit. Elgonolkoztam milyen furcsa ez mivel nálunk a nádasba költenek.
A másik ami még feltünt, hogy bár narrátorunk elmondta hogy több száz élőlény van itt a DMZ-ben de legtöbbet a vaddisznót mutatják. Ami még furcsa volt hogy nincs azon a területen róka, vagy valami hasonló ragadozó csak vadmacska volt korábban.
Olyan ez mintha mindent nem tudnának vagy nem akarnak bemutatni????
Egyébként meg nagyon szép a táj többször is megcsodáltam a tengerrel együtt. Csak az a fránya szögesdrót már ne lenne ott.
Na de...................
:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Virág! Nagyon szívesen a 3. részt is! Engem is nagyon megleptek a kacsák. Olyan fura volt látni
őket az erdőben, az odúban meg még furább. De utánaolvastam, és a mandarin kacsák valóban a tavak
környéki erdőkben, fák odvában költenek. Táplálékukat is az erdőben keresik, kedvencük a MAKK! Ilyet!

A stábot most csak a veszélyeztetett fajok érdekelték. Talán ezért nem mutattak be más állatot. De az is
lehet, hogy a másfél éves ottlétükbe csak ennyi fért bele. Szerintem a vaddisznók viselkedése őket is
ledöbbentette, ezért is mutatták őket a legtöbbet. Még csak most mehetett be forgatócsoport a DMZ-be.
Szerintem lesz még ennek folytatása. A növényekre is kíváncsi lennék.

A szögesdróttal ki tudja mi lesz. Minden DMZ-vel foglalkozó cikk megemlíti, hogy az idősebb generációval
ki fog halni az újra egyesülés vágya. És azért azzal is tisztában van Dél-Korea, hogy nekik mekkora teherrel
járna, ha újra egy ország lehetnének Észak-Koreával.

Mikor utánaolvastam a borznak, leesett az állam.
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Borz

Spoiler: mutasd
Sokáig azt hitték, egyedül él, csak a legutóbbi vizsgálatok tárták fel szociális hajlamait. Kiterjedt, sokszor negyed hektáros közös üregrendszerben él egy-egy, legfeljebb 12 egyedből álló klán. Az 1,5 méter átmérőjű alvókamrák a bejáratoktól 10 méterre, a föld alatt 2-3 méterre találhatók. Vannak más rendeltetésű területek is, napozók, játszóhelyek stb. Az üregrendszert az egymást követő generációk akár évszázadokig is használhatják, gyakran még akkor is ragaszkodnak hozzá, amikor a külső környezet már nem megfelelő számukra. Az üregrendszer ez idő alatt egyre bővül, akár több hektáros hatalmas rendszerek is létrejöhetnek. Egy angliai üregrendszer vizsgálata során kiderült, hogy az 879 méter hosszú alagúttal, 50 kamrával és 178 bejárattal rendelkezett. A becslések szerint közel 70 tonna föld kitermelésével épült fel.


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 24. 6:30

Zsu! Most nem maradt több időm, de délután válaszolok!

Talán te vagy köztünk az egyetlen, aki személyesen is ott volt a DMZ közelében.
Különösebben nem vágyom rá, hogy Dél-Koreába utazzam (tudod, nálam Kína előrébb van),
de a DMZ miatt szívesen "feláldoznám" magam.

Majd jövök!

Letöltöttem egy három részes dokumentum sorozatot Észak-Koreáról. Hamarosan ennek is
nekiveselkedem. Közben már elkezdtem a keresgélést, és ilyenekre bukkantam. Annyit
röhögtem:

Spoiler: mutasd
Kép
Kép


Meg kéne tanítani a vaddisznóknak, hogy ilyen cukin is lehet harcolni:

Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. október 24. 13:32

Szia Rita!
Fantasztikus dolgokat tudunk meg az állatvilágról! Köszönöm a 3. részt is!!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 24. 15:43

Drága Rita! Nagyon köszönöm a képeket, jót nevettem rajtuk! :)) S az is felvillanyozott,hogy máris találtál újabb dokumentumfilmet a témában.
Távol áll tőle, hogy kérkedjek bármivel is, de olyan felejthetetlen élmény volt, hogy szeretném megosztani veletek.
Ez afféle tanárbetegség, megmutatni mindent, amit fontosnak gondolok. Bár lehet,hogy ez másoknak érdektelen.
Pl. az,hogy az idegenvezetőnk meglepődött a híd történetén, egy adalék,hogy mennyire nem ismert a DMZ története a kinti 30-40 évesek körében sem. Ő amerikai turistákhoz szokott, s többször meglepődött a csoportunk tájékozottságán, mélyebb irányú érdeklődésén. Először minket is üzletekbe akart vinni, de hamar váltott, érzékelve,hogy mi nem vásárolni és szórakozni jöttünk, hanem komolyabban érdeklődünk Korea iránt.
Szerencsés voltam,hogy nem a hagyományos panmindzsoni túrát kaptuk, hanem bemehettünk a zóna egyetlen dél-koreai településére,elmehettünk a barlangba, s felmentünk az Imjin-parkba, ahonnan áttekinthettünk északra.

Kína valóban vonzó úti cél, még nem tettem le róla én sem. Ott van a keleti kultúra bölcsője. Olyan lehet, mint nekünk európaiaknak volt a görögöt is közvetítő latin műveltség. De engem inkább csak az motivál,hogy még jobban megértsem a koreai kultúrát, ahogy a latint is azért jó ismerni, mert mindent jobban megérthetünk, ami utána alakult ki Európában. Ez egy fantasztikus játék, ami újabb és újabb titkokat tárhat fel.
S ehhez nagyban hozzájárulnak a dokumentumfilmek is! Hálás köszönet érte! ^:)^
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 24. 21:20

Szia Zsu! Egyben reagálok a két hozzászólásodra, 2:1-ben.

mikaz írta:Gyönyörű természetfilm kerekedett a 3. részre. Nagyszerű közeli felvételek állatokról és növényekről is. Az óceán mélye különösen szép volt. Bár a halászok hálójával nem tudtam mit kezdeni. Azt ki tehette oda, ha ember nem járta hely.

Szerintem is a 3. rész a legjobban sikerült, de ugyanezt fogjuk mondani a 4.-re is. Tudom mi zavar az
előzőekben, az, aminek egyáltalán nem kéne zavarnia... a vadak vadsága. Azért vadállatok, hogy vadak
legyenek, de túl töményen kaptunk belőle a korábbi epizódokban. A vaddisznókból is jöhetett volna kevesebb.

A halcsapda jelenlétére van egy ötletem. Láttam, hogy kamera is volt a hálóra szerelve, a stáb tette oda, hogy
megfigyeljék a fókákat.
mikaz írta:Az északi úttörők látványa, vagy az északi település panorámája, kicsit mutatott abból a túlsó világból is.

Több cikkben is olvastam, hogy a túloldalon látható emberek csak statiszták, az épületekben sem él senki.
Csak a távcsöveknek produkálják magukat. Ki tudja, mi az igazság?

Köszönöm szépen a fotókat! Rengeteget láttam a neten, de milyen más az, amihez nekem is közöm van, mert
olyan készítette, akit ismerek, és az ő történtét olvashatom mellé. Köszi az OST-t is!

Lee Min Ho is kiadott egy fotókönyvet a DMZ-ben töltött idejéről. A címe: Le Min Ho, the Wild (a DMZ, the Wild
mintájára). Nagyon nehezen találtam meg a benne lévő fotókat. Amikor megláttam, hangos hahotában törtem ki.
Azt hittem, LMH maga készítette a fotókat arról, amit érdekesnek tartott, erre minden fotón őt látni, tehát őt
fotózták.

Kép
mikaz írta:Nagyon köszönöm a képeket, jót nevettem rajtuk! :)) S az is felvillanyozott,hogy máris találtál újabb dokumentumfilmet a témában.
Távol áll tőlem, hogy kérkedjek bármivel is, de olyan felejthetetlen élmény volt, hogy szeretném megosztani veletek.
Ez afféle tanárbetegség, megmutatni mindent, amit fontosnak gondolok. Bár lehet,hogy ez másoknak érdektelen.

Nekem most, hogy ennyi mindent olvastam és láttam már róla, lenne nagy élmény a DMZ. Eddig azt sem tudtam,
hogy létezik ilyen, de tényleg. Engem nem érdekel Korea történelme, úgyhogy nem ártottam bele magam egy kicsit
sem. De most ez a szeletkéje fontos lett számomra. Ezért keresgéltem még a neten, és találtam meg egy kanadai
újságíró videóit, aki felhúzta magát azon, hogy hiába akart nem tudott eljutni Észak-Koreába. Helyette elrepült
Dél-Koreába, hogy a DMZ-ből átnézve legalább egy pillantást tegyen északra. Még csak eddig jutottam el a nézésben,
de azt tudom, hogy valahogy kijut É-Koreába is.

Nem vesszük kérkedésnek, szívesen osztozunk veled az élményben. És nem is érdektelen. Aki nézi a DMZ-t, azt
valószínűleg minden kiegészítést szívesen vesz.
mikaz írta:Kína valóban vonzó úti cél, még nem tettem le róla én sem.

Sajnos nyáron az egész lakásba új radiátorok és csövek kellenek, új tágulási tartállyal, és minden egyébbel, ami
egy korszerűsítéssel jár. Úgyhogy Kína még várat magára. De nézzük a jó oldalát, jó ideig nem kell izgulnom, ha
jön a tél.

Láttad már ezt a koreai filmet?


Mindent nagyon szívesen! Hétvégén érkezem az utolsó résszel!

Szép hetet kívánok!


Ezt olvasom a víziőzről a Wikipédián:

"A koreai víziőz (Hydropotes inermis argyropus) Heude, 1884 - mára Dél-Korea területéről nagy valószínűséggel kipusztult,
Észak-Koreában még lehetnek élő állományai, de mivel az ország teljesen elszigeteli magát a külvilágtól, így nem lehet az
alfajról tudni semmit."

Hihi! Ők még nem látták a DMZ, the Wild-ot! Ilyen fontos ez a terület, erre azt is olvasom, hogy Dél-Korea ökoturizmusra
akarná alkalmassá tenni, és ki van akadva, hogy Észak-Koreánál süket fülekre talál. Most az egyszer az északiaknak
drukkolok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 24. 21:22

ququcs írta:Szia Rita!
Fantasztikus dolgokat tudunk meg az állatvilágról! Köszönöm a 3. részt is!!



Szia Éva! Nagyon szívesen! Hétvégén jövök az utolsó résszel!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. október 24. 22:42

Szia Rita!
Hát remélem LMH könyvében szöveg is van, nem csak képek! Jót vigyorogtam rajta, amikor megnéztem a linken. Komolyan megbarátkoztam már vele igy a végére, de a könyvet végiglapozni, lehet kicsit sok lenne belőle. Direkt nem két „ k ˇ”-val irtam. :-)
Igazad van, szerintem bárminemű saját élménynek, tapasztalatnak nagyon örülhetünk amit megoszt velünk bárki aki járt már azon a vidéken, amiről szó van, vagy ami érdekel bennünket. Igy Mikaz hozzászólásainak én is nagyon örülök.
Valahogy én nem kivánkoznék Északra, sose tudhatja az ember mit csinál rosszul. Még a fiamtól kapott könyvet – Nélküled mi sem vagyunk : Suki Kim – sem volt erőm végig olvasni, bár belefogtam…
A DMZ-ról betett filmről eszembe jutott a szintén általad forditott dok.film a katonákról, akik fociztak, barátkoztak a pillanatnyi harcászati szünetben.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 25. 6:19

Szia Ági! Az egy rajongói FB oldal linkje, amit betettem, lehet, hogy ők csak LMH-t szemezgették ki
a fotókból. Egy vaddisznó fejet is látni a képek közt, hátha a veszélyeztetett állatok is helyet kaptak
a könyvben... reménykedjünk...

Karafiáth Orsolya két hétig kint volt Észak-Koreában. Sokkoló és végtelenül szomorú, amiket ír. Nehéz
felfogni és megemészteni. Ő azt írja, alig bírta ki az ottlétet, tökéletesen megértem.



Nekem is eszembe jutott a Karácsonyi fegyverszünet! Karácsonyra lefordítom a 2002-ben készült,
30 perces 18 nemzetközi díjjal jutalmazott rajzfilm változatát is. Úgy örülök, hogy rátaláltam! Ez
hamarabb készült, mint az angol reklámfilm, vagy a mozifilm.

Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 25. 9:03

Kedves Rita, kedves Ági! Néhány könyvet és néhány dokumentumfilmet, filmet végigolvastam, végignéztem északról. Ritám, az általad említettet még nem.
Spoiler: mutasd
Ez kicsit reklám ízűnek tűnik, igaz,hogy pazar a szereplőgárda.Talán miattuk megnézem majd.
Karafiáth Orsolya cikkét is végigböngésztem. S mivel az a korosztály vagyok, éltem is a szocializmusban, így halványan el is tudom képzelni, hogy mi zajlik ott.
A világért nem mennék oda. Sőt elárulom, a DMZ-be sem. A leglehangoltabb ott és utána voltam a dél-koreai út során.
Az, ami Orsolya beszámolójában, vagy Suki Kim könyvében is szembeszökő, hogy fiatal északiak el is hiszik,hogy jó ez így,ahogy van.
Mit tehetünk mi innen kívülről? S vajon mennyi a nagyhatalmi politika kampánya emögött. Ki lát bele kívülről egy ország és a nép életébe tisztán és érdekek nélkül? Mi azt látjuk, halljuk, amit bizonyos politikai körök látni és hallatni akarnak. Legyen az akár az észak-koreai diktátor, akár az amerikai elnök. Mindannyian játékszerek vagyunk a politika színpadán.
Mi történne, ha beavatkozna bárki is, ha azt az alvó oroszlánt felébresztené? Jobb lenne a világnak, jobb lenne a délieknek?
Ez szerintem sokkal összetettebb kérdés. Félek,hogy megvezetnek.
Talán az sem véletlen, hogy az oktatásra, népnevelésre oly figyelmes déliek ennyire keveset tanítanak a DMZ-ről.

Rita, nem a vadállatok vadsága miatt éreztem még kevésnek az első két részt, inkább még kicsit soknak tűnt a srác, s kevésnek a tudományos ismertető. De ez a harmadik rész valóban gyönyörű. Emellett a záró epizód a lazacok haláláról és az áldozatokból fakadó új élet ígéretéről célzottan szimbolikus üzenettel bírt.


Köszönöm a várható fordítást is! Az első világháborús kisfilm nagyon jól használható.
KépKép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. október 25. 16:26

Szia Rita!

Én még nem találkoztam Karafiáth Orsolya cikkével, igy nagyon köszönöm a linket.
Hát mit is mondhatnék még... Borzalom. Szerintem a döbbeneten túljutva a következő érzés a félelem lehet amit mi érezhetnénk ott.
Ezek után komolyan el sem tudom képzelni , hogy az amerikai srác fejében miként fordult meg a gondolat, miszerint azt a plakátot elteszi sutyiban.
A következményekre már nem is akarok gondolni.
Abban a világban, amikor eljutunk oda, hogy a technika már lassan nélkülünk fog életre kelni és ilyen előfordulhat, mint É-Koreában, normál ésszel fel nem fogható.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 25. 22:16

sziasztok! Most a végigolvasásig jutottam, de még mindig könnye a szemem a nevetéstől, amikor Rita válaszol cicus felvetésére a vaddisznókkal kapcsolatban. Abban igaza van Ritának, és a dok filmben is láttuk, hogy a túlzott elszaporodás, valamint az életterük elvétele is ilyen élethelyzetet alakított ki..Bár kétlem hogy a disznók kölcsönt akartak volna felvenni... :)) :)) :)) =)) =)) =)) . x_x
Mikaz, ha vannak még képeid és élményeid, oszd meg velünk légyszíves.Olyan izgatott voltam a beszámolódtól. :D \:D/
Még nem láttam a 3. részt, de az olvasottak és a képek már így is lenyűgöztek. Sógornőmnek akarom majd megkeresni a vidrás részt, mert pont az nem találtam hirtelen mert végre volt ránk egy kis ideje, és lejátszottam neki a két TED-es előadásodat meg a DMZ-bők egy keveset,,valamint a képekből és az Angliai képekből A lakókocsik nagyon tetszettek neki is, hogy ilyen lakájosak tudnak lenni... Megnézem majd újra az elejéről a javított felirattal, mert azt köszönettel vittem., és a legbájosabb részleteket ki akarom jegyzetelni hogy hol van hogy meg tudjam majd mutatni vasárnap. Ugyan temetőbe is készülünk, de a vidrák annyira tetszettek nekem..hogy azt mindenképp látnia kell mert azon is olyan jót lehetett nevetni a kis élelmesen! :)) .
Észak Korea..nem lenne jó most egyesülni, sem katonailag, sem gazdaságilag nem tudná dél elhordozni...Még egymás között is nehéz a másság. x_x
A blogot olvastam hogy mennyire nehéz volt kint még az a pár nap is. Bizony a kereszténység is földalatti mozgalomként él még ma is ott. Éppen készülök megvenni egy é.k.i pásztor könyvét. Majd hozom a fotóját és az ismertetőt! :)
Kellemes éjszakai pihenést! :ymhug: i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: DMZ, the Wild (2017) (3/4)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2017. október 26. 0:24

Sziasztok!
Végignéztem és köszönöm a 3. részt :) és elolvastam a fórumot. Tényleg érdekes, hogy a DMZ-ben a vaddisznó a csúcsragadozó. Sehol egy farkas vagy urambocsá’ maci, vadmacskát azt láttunk. Ha ez a film a DMZ élővilágát akarta bemutatni, akkor miért nem láttunk pl. több emlősfajt,
A film elején elhangzik, hogy a hatvan éve érintetlen DMZ-ben található a:
Koreában élő 2900 növényfajnak az egyharmada, 70 emlősfajnak a fele, 530 madárfajnak szintén a fele.
Ez jól hangzik, de elgondolkodtató. DMZ egy 4 km széles, 250 km hosszú terület, tehát 1000 km2. Korea – gondolom, csak a déli részről lehet szó – kicsivel több, mint Magyarország területe 100 210 km2, aminek nagy részén magas hegyek vannak. Településeket csak a völgyekben látni. Kiváló élőhely lenne a fent felsoroltaknak. Esetleg rosszul értettem, a felsorolt élőlények nem kizárólagosan csak a DMZ-ben élnek. Az őzeket mindenesetre kipusztították Korea szerte, de nem is telepítettek be helyettük hasonlót? Szóval, ennyire gyér lehet ott az élővilág? Persze, ott van, a viszonylag kis területen a több mint 50 millió ember. Ahol nincs, ott visszahódítja a területet és burjánzik a természet.
Idevág egy mai cikk, hogy nálunk sincs másképp.
http://magyarorszagkul.nlcafe.hu/2017-1 ... azai-fajt/
Mikaz, írásodat nagy érdeklődéssel olvastam, örülök, hogy megosztottad az élményedet. Köszönöm.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 26. 19:16

Jó szórakozást kívánok a befejező epizódhoz is!

Érdekes dolgok derültek ki ebből a részből is! Nagyon tetszik, hogy a helyi halászoknak
megengedik, hogy az óceáni DMZ dél-koreai felén halásszanak, természetesen szigorú
óvintézkedések mellett.

Jó volt látni pár katonát, akik a kereső egység újoncaiként épp gyakorlatra érkeztek,
majd kilenc napi kiképzés után már mentek is az aknamezőre.

És megismerkedünk füleskuvikkal, fülesbagollyal, polippal keresztespókkal, és sassal.

Kapunk egy nagyon pici Észak-Koreát is.

Kép

Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 26. 20:13

Sziasztok! Keresgéltem a képek között. Próbáltam lekicsinyíteni őket, így még élvezhető a minősége.

Spoiler: mutasd
Kifelé Szöulból. A buszból készítettem. Kép
Mindenütt szögesdrót és őrtornyok kísérik az út mellett a Han-folyót, hiszen veszélyes határszakasz a folyóvíz.
Én a filmekben is rögtön meglátom, ha ott a szögesdrót. Most legutóbb a Secret Forest egyik epizódjában tűnt fel.
De a hidakat is úgy építették,hogy jól áttekinthető és védhető legyen ez a határ.
Kép
A Hangang és az Imjin-folyó torkolata. Itt épült egy kilátó és emlékpark,
Kép
itt minden útnak vége. Kép
Távcsövekkel átkukucskálunk.Kép
A túlsó oldalKép

Biokertészet, rizsföld, a déli zónában
Kép

Üzlet a zónában, ahol északi árut is lehet vásárolni.
Nagyon finom északi bort és északi sojut (erősebb a délinél) vettem itt.
Kép
S végül a Dorasan állomás, amit azért építettek,hogy a déli mérnökök vasúton átutazhassanak a déli befektetők által Keszongban épített ipari parkba.
Kép
Állítólag az északiaknak nagyon fontos valutaforrás ez az ipari körzet, csak kérdés,hogy mire, kire költik.
Egyetlen vonatpár közlekedik naponta. Látható,hogy csak turisták lézengenek az épületben.
Kép
Az enyhülés idején az volt a terv,hogy ez a vasúti szakasz egészen Busanig fogja összekötni a két országot.
Itt is láttunk kiskatonákat, de fotózni nem volt szabad. A déli katonák napszemüveget hordanak.
Előírás, nehogy a gúnyosnak vélt pillantásuk, vagy mosolyuk ellenséges reakciót váltson ki az északi kiskatonákból.
Itt a határszakaszon minden déli kiskatona fekete öves szinten van a küzdősportban.
De az edzettségüket a filmben is láthatjuk. Pl. szinte futnak azokon a meredek lépcsőkön.


Rita, köszönöm a befejező részt! Épp közben tetted fel, míg szerkesztettem a bejegyzést.
Viszem is! ^:)^ ^:)^ ^:)^
KépKép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. október 26. 23:36

Kedves Rita !

Köszönet a sorozat befejező részének a fordításárét.
Nagyon érdekes volt a sorozat.
Ebben a részben a halászok voltak számomra a legérdekesebbek. Ezek szerint a polip egy jól eladható áru mert ha megnézzük mennyit dolgoznak ezért elgonolkoztató, kemény és nehéz élet.
A 60 éve tartó háború meg továbbra is szomorú. Mindig elgonolkozom kiknek kell ilynek helyekre megszületni és miért, hogy ilyen elnyomásban kelljen élni. (Ok okazat törvénye itt is érvényesül még ha nem is akarunk tudni róla. Szepes Mária Vörös oroszlán könyve magyarázatot ad erre.)

Mint irtad találtál újabb érdekes filmet Észak Koreáról előre is köszönet.....
:flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2017. október 27. 5:18

Rita Kedves!

Nagyon szépen köszönöm a DMZ......feliratát és a munkádat. Éppen most fogom befejezni a Crazy for You-t, amelyik egy nagyon érzelmes dorama, úgyhogy szerintem nagyon jó lesz utána az én kis gyémántkámmal találkozni! Üdv.szeretettel: Ildikó
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2017. október 27. 5:26

Kedves Rita!
Köszönöm a befejező részt is. Nagy élmény volt a sorozat, gazdagabb lettem vele.
Szép napot neked! :movingflower: Ányecska
nb76
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:50

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: nb76 » 2017. október 27. 10:30

Szia Rita! Nagyon köszönöm a sorozat fordítását, vittem a feliratokat. LMH tényleg nagyon jó benne, örülök, hogy megismertem egy komolyabb oldalát is, az első számú kedvencem marad, az biztos :ymblushing: :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. október 27. 10:46

Szia Rita!
Köszönöm szépen a 4.részt,ma meg is nézem.
Jó volt látni Mikaz képeit is,igaz más átélni és
fényképen látni,de azért sok minden átjön :(
Gyönyörű napot ma is :flower1:
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: DMZ, the Wild (2017)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. október 27. 11:23

Szerbusz Rita, köszönöm a 4. részt is ma ez lesz a délutáni program. Élménydús és rengeteg tudással ismerkedhettünk meg!! :ymapplause: :ymhug:

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég