DMZ, the Wild (2017) (online is nézhető)

Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. október 9. 20:00

Szerbusz Rita!
Benéztem, csak a képek miatt, már azok is lázba hoznak...nagyon szeretem a természetfilmeket. Et remek lesz, filmrészek már lent vannak, gyűjtöm a fordítást és egyben fogom megnézni.
Szép estét:

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. október 9. 22:11

Kedves Rita !

Köszi az első rész feliratát. Gyorsan meg is néztem.
Érdekes volt látni a két korea "háboruja " miatt kialakult természeti terület élőlényeit.
Szomoru volt számomra hogy LMH és valószínű az ország többi lakói is milyen keveset tudnak erről a területről.
Azt lehetett látni, hogy csak napokat aludhattak kint a területen és ahogy a végén látni lehetett a katonai bázison is volt helyük, igy kibirható volt.
( De aki már tartósan aludt a szabadban sátorban polifómon az tudja ennek az örömeit.)

Aki sok természet filmet látott az már szembesült a természet törvényeivel, hogy az állatszülők saját gyereküket védik a másikat meg elpusztitják ha kell. A vaddisznó is nem csak növényevő ahogy olvastam, és mivel itt nem lövik le igy valószínű el is vadult.

Köszi mégegyszer e érdekes sorozatot.
:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 10. 15:57

ququcs írta:Szerbusz Rita!
Benéztem, csak a képek miatt, már azok is lázba hoznak...nagyon szeretem a természetfilmeket. Et remek lesz, filmrészek már lent vannak, gyűjtöm a fordítást és egyben fogom megnézni.
Szép estét:

Szia Éva! Nagyon szívesen! Tudom, hogy maratonos vagy, de pont a dokumentumfilmeket,
sorozatokat lehet egyesével is nézni, mert nem függnek össze. Ráadásul az első rész után
azt is mondhatom, hogy elég tömény volt, úgyhogy lehet, hogy túl "élménygazdag" lesz a
négy rész egyszerre. Még a természet sem kímél bennünket.

További szép napot kívánok!

Önforraló tasakokban főzték meg a rament a szabadban:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 10. 16:42

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszi az első rész feliratát. Gyorsan meg is néztem.
Érdekes volt látni a két korea "háboruja " miatt kialakult természeti terület élőlényeit.
Szomoru volt számomra hogy LMH és valószínű az ország többi lakói is milyen keveset tudnak erről a területről.
Azt lehetett látni, hogy csak napokat aludhattak kint a területen és ahogy a végén látni lehetett a katonai bázison is volt helyük, igy kibirható volt.
( De aki már tartósan aludt a szabadban sátorban polifómon az tudja ennek az örömeit.)

Aki sok természet filmet látott az már szembesült a természet törvényeivel, hogy az állatszülők saját gyereküket védik a másikat meg elpusztitják ha kell. A vaddisznó is nem csak növényevő ahogy olvastam, és mivel itt nem lövik le igy valószínű el is vadult.

Köszi mégegyszer e érdekes sorozatot.
:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Virág!

Kedves Virág! Örülök nagyon, hogy tetszett az első rész! Még nem volt időm belekezdeni a másodikba,
már alig várom, hogy milyen lesz. Azt már az első részben a vaddisznós jelenetek végén jelezték, hogy
a csonka lábú példányról, és egy titokzatos (vaddisznó) halálesetről is hírt fognak adni. Gondolom, nem
mindennapi történet lesz.

A természet törvényei is kemények, és sokszor kegyetlennek tűnnek, de bármennyire is megszakadt a
szívem a kis feketefarkú sirály fiókákért, be kellett látnom, hogy ők "ösztönhibás" egyedek voltak, akik
ellen fellépett a természet. A sirály fiókák azzal az ösztönnel születnek, hogy ameddig megfelelő korba
nem kerülnek, addig a fészekben kell maradniuk, mert csak ott vannak biztonságban. Az a pár fióka,
aki kimászkált a fészekből, nem jól volt "kódolva", az ilyeneknek veszniük kell, mert gyengítik a sirály
állományt. Ők nem szaporodhatnak tovább, nem örökíthetik a hibájukat. Azoknak, akik a fészekben
maradtak, nem is lett semmi bajuk, mert nem bóklásztak be a szomszéd területére.

Nagyon örülök, hogy nem csak néznivalót, hanem egy kis gondolkodni valót is kaptam ettől a sorozattól.
A vaddisznókon, és a feketefarkú sirályok viselkedésén gondolkodtam el eddig. A következtetéseimet
leírtam, aztán lehet, hogy nagyon messze járok az igazságtól. Hátha kiderül a sorozat további részeiből.

Én is ugyanazért drukkoltam, mint Le Min Ho:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 10. 20:33

Az első rész feliratában végeztem egy javítást. Az angolban növényevőnek volt titulálva a
vaddisznó, és annak ellenére, hogy tudtam, hogy mindenevő, mégis automatikusan a
növényevőt írtam be a feliratba. Kitettem a javított változatot is!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 10. 21:39

Kedves Rita! Ez az első rész, gondolom az így készült kategória volt. Először kicsit meglepődtem, hogy ennyit szerepel Lee Min Ho. Azon tűnődtem,hogy ő lesz-e a főszereplő, vagy a DMZ állatvilága. Aranyos a srác. Jól adja a tájékozatlan fiatalt.
Spoiler: mutasd
Jobb is,hogy nem SJS -nak kellett végigszenvednie. Ez a szerepkör nem is állna jól neki.

Nem volt egyszerű ez a forgatás, az biztos! Gyanítom,hogy sokat fejlődött, változott a 700 nap alatt LMH természethez fűződő viszonya, de talán az egész személyisége is. Ha bevonulás előtt volt, nem rossz ez az erőpróba, biztos hasznára válik.

Felkavaró jelenetek voltak már ebben a részben is!
Az élettér nagysága adott, az állatok viszont túlszaporodnak. Érdekes ökológiai katasztrófának tűnik, ami ott kialakulóban van. Meséltem a filmről a biológusunknak. Ő természetesen tud az efféle kannibalizmusról az állatvilágban, de engem megrázott a kis fiókák sorsa is.
Nagyon érdeklődik a sorozat iránt. Ugye, majd adhatom tovább? Viszem a javított feliratot is. ^:)^

Nagyon-nagyon jó lesz ez a sorozat!
S ugye, hogy ott van a DMZ! :-? Megkerülhetetlen a háború és a fegyverszünet témája. A tájban még mindenütt sebek, nyomok és romok vannak.
S ahogy hallgattam LMH-t, a koreai fiatalok sem tudhatnak sokat, nekik sem ártott ez a sorozat.
De ha belegondolok, hogy a mi fiataljaink mit tudnak pl. Recskről, akkor ez nem is meglepő.
Köszönöm!
KépKép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2017. október 11. 1:18

Kedves Rita!
Köszönöm az első rész feliratát. Látványos volt. Ennek alapján a további részek is érdekesek lehetnek.
Én úgy értelmezem, hogy tudnak a területről, csak elképzelésük nincs arról, hogy milyen az élővilága ennek a területnek, hegyei, folyói milyen szépek. Elképesztő volt látni, hogy a kerités hegyen völgyön hogyan halad és micsoda lépcső van mellé építve.
A vaddisznóra kitérve: engem is meglepett ahogyan az őzet fogyasztotta. Meg is néztem a Wikipédián, hogy hogyis van ez. Azt írja hogy növényevő, de a patkányt, pockot megeszi és esetenként a döghust is. Tehát valószínüleg ez hullott állat volt, legalább is remélem ;;) ..., az angolok meg azért nem tudják, mert náluk a középkorban kiirtották :))
De a viccet félretéve örülök, hogy fordítod, jó hogy rátaláltam és kiváncsian várom a folytatást.
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2017. október 11. 5:09

Rita Kedves!

Nagyon örülök az új munkádnak több okból is. Elsősorban azért, mert úgy látom gyönyörű látványosságban lesz részünk. Másodsorban, mert LMH az én gyémántkám és, hogy még ő a narrátor is ez csúcs, imádom a szép, bársonyos hangját. Nemcsak szép, de jó színésznek is tartom. Köszönöm szépen az első rész feliratát és a munkádat. Már sikerült letöltenem mind a 4 részt. Üdv.szeretettel: Ildikó
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 11. 5:48

mikaz írta:Kedves Rita! Ez az első rész, gondolom az így készült kategória volt. Először kicsit meglepődtem, hogy ennyit szerepel Lee Min Ho. Azon tűnődtem,hogy ő lesz-e a főszereplő, vagy a DMZ állatvilága. Aranyos a srác. Jól adja a tájékozatlan fiatalt.
Spoiler: mutasd
Jobb is,hogy nem SJS -nak kellett végigszenvednie. Ez a szerepkör nem is állna jól neki.

Kedves Zsu! Igen, a felirat tanúsága szerint bevezető volt az első rész. Ezt abból is gondolom,
hogy tegnap este elkezdtem a 2. részt fordítani, és újra visszatértek a vaddisznókhoz. Mivel
a fordítással haladok, még én sem tudom, hogy milyen mélységben, de annyit már láttam,
hogy a hímek nyírják egymást a nőstényért. Azt is írták, hogy az itt élő vaddisznók nagyobbak,
és vadabbak, mint amik Korea egyéb helyein megtalálhatók.
mikaz írta:Nem volt egyszerű ez a forgatás, az biztos! Gyanítom,hogy sokat fejlődött, változott a 700 nap alatt LMH természethez fűződő viszonya, de talán az egész személyisége is. Ha bevonulás előtt volt, nem rossz ez az erőpróba, biztos hasznára válik.

Én is ezt gyanítom. Az első rész elején még idétlenül nyihogott, miközben válaszolgatott, a későbbi
képkockákon viszont komolyabb volt, látszott, hogy nagy hatással voltak rá az átélt élmények.

Nagyon zavar, hogy ahány cikket elolvasok, annyiféle számot írnak a forgatás idejére. Én a feliratban
a 700-t választottam végül, de olvasok 500-ról, másfél évről, majd két évről és két évről is.

Spoiler: mutasd
Itt 700 nap van írva:

Kép

Itt 500:

Kép

mikaz írta:Felkavaró jelenetek voltak már ebben a részben is!
Az élettér nagysága adott, az állatok viszont túlszaporodnak. Érdekes ökológiai katasztrófának tűnik, ami ott kialakulóban van. Meséltem a filmről a biológusunknak. Ő természetesen tud az efféle kannibalizmusról az állatvilágban, de engem megrázott a kis fiókák sorsa is.
Nagyon érdeklődik a sorozat iránt. Ugye, majd adhatom tovább? Viszem a javított feliratot is. ^:)^

Persze! Terjeszd csak nyugodtan, ahogy szoktad! Nagy örömöt okozol vele! De jó, hogy észrevettem
a hibámat! A biológus kolléga nézne egy nagyot, milyen zöldségeket fordítok! Gumós zápfoga van a
sertésnek és nekünk, embereknek is, mert mindenevők vagyunk. Bosszant, hogy annak ellenére, hogy
megállapítottam, milyen butaság van az angol feliratban, mégis automatikusan a rosszat fordítottam le,
és hagytam benne.

Én is úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy földi paradicsom az, ami a DMZ-ben kialakult. Szerintem is
inkább rossz irányba haladnak a dolgok, de a természet okos, ha nem avatkozik be az ember, magától
is talál megoldást a saját problémáira. Nagyon kíváncsi vagyok a többi részre.
mikaz írta:Nagyon-nagyon jó lesz ez a sorozat!
S ugye, hogy ott van a DMZ! :-? Megkerülhetetlen a háború és a fegyverszünet témája. A tájban még mindenütt sebek, nyomok és romok vannak.
S ahogy hallgattam LMH-t, a koreai fiatalok sem tudhatnak sokat, nekik sem ártott ez a sorozat.
De ha belegondolok, hogy a mi fiataljaink mit tudnak pl. Recskről, akkor ez nem is meglepő.
Köszönöm!

Szerintem is nagyon jó lesz ez a sori! Ilyen természeti helyszín nincs több a világon. Emiatt másként
alakul a benne élők élete, mint ahogy azt megszoktuk. Nagyon várom már, hogy milyen érdekességekkel
tudnak még nekünk szolgálni.
Már elég sok mindent összeolvasgattam a DMZ kialakulásáról, történelméről, és rengeteg fotót is láttam
a turisták által látogatható objektumokról. Izgalmas lesz olyasmit is látni belőle, amit csak a sorozaton
keresztül ismerhetünk meg. Még soha nem láttam például egy kilométer hosszú lépcsősort, ami egy hegyre
vezet fel, hogy megkönnyítse a katonák számára a napi rutint. Akár a Kékesre is felmehetnénk rajta.
Hihetetlen!

Nagyon szívesen az első részt! A hétvégére szeretném szállítani a másodikat!

Szép napot kívánok!


Ezekről a rákocskákról is szó lesz majd biztosan:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 11. 6:01

Ido11 írta:Kedves Rita!
Köszönöm az első rész feliratát. Látványos volt. Ennek alapján a további részek is érdekesek lehetnek.
Én úgy értelmezem, hogy tudnak a területről, csak elképzelésük nincs arról, hogy milyen az élővilága ennek a területnek, hegyei, folyói milyen szépek. Elképesztő volt látni, hogy a kerités hegyen völgyön hogyan halad és micsoda lépcső van mellé építve.
A vaddisznóra kitérve: engem is meglepett ahogyan az őzet fogyasztotta. Meg is néztem a Wikipédián, hogy hogyis van ez. Azt írja hogy növényevő, de a patkányt, pockot megeszi és esetenként a döghust is. Tehát valószínüleg ez hullott állat volt, legalább is remélem ;;) ..., az angolok meg azért nem tudják, mert náluk a középkorban kiirtották :))
De a viccet félretéve örülök, hogy fordítod, jó hogy rátaláltam és kiváncsian várom a folytatást.

Kedves Ido! Örülök, hogy ez a dokumentum sori is felkeltette az érdeklődésedet!

Biztosan nem titkos a DMZ, csak inkább nem beszélnek róla túl sokat. Mondjuk nem is lehet jó úgy élni,
hogy mindig ott jár a fejedben, hogy a hazád még hadban áll a volt másik felével. Ahogy olvastam, az
északiak által fúrt föld alatti alagutakból, amikből eddig még csak egy párat találtak meg, egy óra alatt
több tízezer katona tudná elérni Szöult.

A végtelen hosszú szögesdrót kerítés nappal is elég bizarr látványt nyújt, hát még esti "díszfényben"!

A második részben többet tudhatunk meg ezekről a kannibál vaddisznókról.

Nagyon szívesen a fordítást!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 11. 6:08

csabamama2 írta:Rita Kedves!

Nagyon örülök az új munkádnak több okból is. Elsősorban azért, mert úgy látom gyönyörű látványosságban lesz részünk. Másodsorban, mert LMH az én gyémántkám és, hogy még ő a narrátor is ez csúcs, imádom a szép, bársonyos hangját. Nemcsak szép, de jó színésznek is tartom. Köszönöm szépen az első rész feliratát és a munkádat. Már sikerült letöltenem mind a 4 részt. Üdv.szeretettel: Ildikó

Kedves Ildikó! Nagyon örülök, hogy újabb örömet okozhattam! LMH-ból jó sokat láthatsz az első
részben, de gondolom a többiben is majd. Először fura volt ebben a szerepben látni, nem is nyert
meg magának, aztán a végére elfogadtam. Ez annak is köszönhető, hogy láthatóan megváltozott
a természetben eltöltött hosszú idő alatt.

Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. október 11. 20:15

Rita! Köszönöm ennek az érdekes dok.sorinak a fordítását. Még aznap este megnéztem amikor hazajöttem, de ide csak most jutottam el. ;;) A DMZ katonai vonatkozásáról némi, természetes élővilágáról semmi ismeretem nem volt. Szeretem a természeti témájú filmeket. Érdekes és olykor szívszorító volt látni az állatvilágban is a természet kegyetlen törvényeit az életben maradásért . :-ss
LMH rendkívül népszerű a rajongók körében, ám nekem nem tartozik a kedvenceim közé. Az biztos, hogy nem volt tisztában vele mire vállalkozott ezzel a forgatással, de a két év alatt annyit edződött, mint más a katonaságnál, nem volt könnyű feladat. :(
Lee 2006-ban nagy autóbalesetet szenvedett Jung Il Woo barátjával és 2011-ben ismét a City Hunter forgatásánál. Így őt a katonaságnál közszolgálati munkára osztották ba a Gangnami városházán. %%-

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (1/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 12. 5:34

Gabóci5 írta:Rita! Köszönöm ennek az érdekes dok.sorinak a fordítását. Még aznap este megnéztem amikor hazajöttem, de ide csak most jutottam el. ;;) A DMZ katonai vonatkozásáról némi, természetes élővilágáról semmi ismeretem nem volt. Szeretem a természeti témájú filmeket. Érdekes és olykor szívszorító volt látni az állatvilágban is a természet kegyetlen törvényeit az életben maradásért . :-ss
LMH rendkívül népszerű a rajongók körében, ám nekem nem tartozik a kedvenceim közé. Az biztos, hogy nem volt tisztában vele mire vállalkozott ezzel a forgatással, de a két év alatt annyit edződött, mint más a katonaságnál, nem volt könnyű feladat. :(
Lee 2006-ban nagy autóbalesetet szenvedett Jung Il Woo barátjával és 2011-ben ismét a City Hunter forgatásánál. Így őt a katonaságnál közszolgálati munkára osztották ba a Gangnami városházán. %%-

Szia Gabi! Szerintem sem tudta, hogy mire vállalkozott, és egyelőre még nem is tudni, hogy szerez-e
nagyobb hírnevet ezzel a dokumentum sorozattal, hiszen még csak nemrég vetítették le az összes részt.

Hú! Nem is tudtam, hogy két balesete is volt! Az autó látványa alapján örülhetnek, hogy épp bőrrel
megúszták.

Nagyon szívesen az első részt!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 13. 19:50

Jó szórakozást kívánok a 2. részhez!

A vidrák voltak a kedvenceim. Nem is tudtam, hogy Európában is veszélyeztetett faj.
Mi magyarok "vidranagyhatalom vagyunk. Itt sincs sok, csak több él nálunk, mint a többi
országban:


Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. október 13. 20:04

Vittem a 2. részt Köszönöm szépen ^:)^ :ymapplause: Rita!!
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 13. 21:28

Köszönettel vittem, a 2. rész feliratát, de már annyira ki vagyok dülve, hogy megnézés holnapra marad! Szép estét mindenkinek! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. október 13. 22:48

Szia Rita!
Nagyon vártam ezt a sorozatot, de megvárom amig kicsit kipihent leszek, mert nem ledarálni, hanem élvezni akarom.
REmélem olyan is lesz a téma. :-)
Viszem a két részt, köszönöm szépen! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 14. 5:53

ququcs írta:Vittem a 2. részt Köszönöm szépen ^:)^ :ymapplause: Rita!!


Kedves Éva! Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 14. 6:17

Kata58 írta:Köszönettel vittem, a 2. rész feliratát, de már annyira ki vagyok dülve, hogy megnézés holnapra marad! Szép estét mindenkinek! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kedves Kata! Nagyon szívesen! Jó szórakozást kívánok holnapra!

Utánanéztem, ez egy fátyolos hölgygomba. Ő is látható a 2. részben:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 14. 6:41

f.ági írta:Szia Rita!
Nagyon vártam ezt a sorozatot, de megvárom amig kicsit kipihent leszek, mert nem ledarálni, hanem élvezni akarom.
REmélem olyan is lesz a téma. :-)
Viszem a két részt, köszönöm szépen! :-)

Szia Ági! Őszintén szólva nagyon kemény az első két rész témája. A fajok túléléséről van
szó, és arról, hogy milyen kegyetlen harcok árán marad a legerősebb életben, és pusztul el
a gyenge. A természet okos, tudja, mit csinál, míg az ember nagyon sokszor szembe megy
a törvényeivel. Tegnap olvastam egy vadászoknak készült oldalon, amit eddig is tudtam,
hogy a ragadozók alapvetően a gyenge egyedeket célozzák meg, mert azokat könnyű elkapniuk,
míg a vadászok sokszor a legnagyobb, legszebb állatokat lövik ki, meghagyva a "selejtet", így
gyengítik az állomány minőségét.
A vadállatok ösztönös túlélési stratégiái néha hátborzongatóak, de ők csak azt teszik, amit
a természet törvényei szerint tenniük kell.

Nagyon szívesen!

Leopárdmacska:

Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: cicus » 2017. október 14. 12:27

Szia Rita!
Köszönöm szépen a második részt,tegnap későn töltöttem le és már alig várom,
hogy megnézhessem.Igen az állatok együtt élnek a természettel,míg az ember
annyira eltávolodott tőle,hogy már csak rombolni képes,hiszen az elme vette
át az irányítást,amit a vágyak mozgatnak.Most már látszik ez hova vezetett,de
szerencsénkre még kaptunk lehetőséget,hogy egyénileg visszataláljunk,de ez is
véges,hiszen a világ ciklikusan működik,így nem árt iparkodni,már annak aki ezt
felismerte és változni akar. :)
A filmeket onnan töltöttem le ahol írtad nem jó a minőség,de én nem tapasztaltam,
hogy zavaró lenne,de kiderült csak az első és 4.részt lehet onnan leszedni.Ezért
kerestem és találtam másik lehetőséget,ide is jó a felirat,azt azért megnéztem,de
angol feliratos,de jól láttam a magyart is nem volt zavaró,így ma meg is nézem :)
A vidrákat imádom,annyira aranyosak ahogy a vízben játszanak,volt szerencsém
élőben látni,hát órákig el tudtam volna nézni őket.
Szép hétvégét és remélem nálad rendben megy a felújítás :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 14. 16:57

Huh megnézve a 2. rész is, hég mit mondja, szinte keményebb volt az elsőnél. Látom Minhót is megrendítette a kismadár esete is..és itt tényleg élni vagy halni kell, köztes megoldás nem létezik, mert a természet maga mindent felülír. Itt nem nagyon lehet javítani, ritka a 2. esély. Ezért jó hogy embernek születtünk! :ymblushing:

Rita, köszönöm a 2. rész feliratát, mindenesetre bejött amitől tartottam ezt nem lehet sem maratonban, sem felirat nélkül élvezni...ahhoz túl sok a kegyetlenség benne. És ez nem a rendező hibája, a túlszaporodás és a helyszüke szülte helyzet ezt hozza ki! Azért jó volt látni a végén, hogy egyesek azért sikerrel túlélték! ;) :) Kellemes hétvégét! :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 15. 10:30

cicus írta:Szia Rita!
Köszönöm szépen a második részt,tegnap későn töltöttem le és már alig várom,
hogy megnézhessem.Igen az állatok együtt élnek a természettel,míg az ember
annyira eltávolodott tőle,hogy már csak rombolni képes,hiszen az elme vette
át az irányítást,amit a vágyak mozgatnak.Most már látszik ez hova vezetett,de
szerencsénkre még kaptunk lehetőséget,hogy egyénileg visszataláljunk,de ez is
véges,hiszen a világ ciklikusan működik,így nem árt iparkodni,már annak aki ezt
felismerte és változni akar. :)
A filmeket onnan töltöttem le ahol írtad nem jó a minőség,de én nem tapasztaltam,
hogy zavaró lenne,de kiderült csak az első és 4.részt lehet onnan leszedni.Ezért
kerestem és találtam másik lehetőséget,ide is jó a felirat,azt azért megnéztem,de
angol feliratos,de jól láttam a magyart is nem volt zavaró,így ma meg is nézem :)
A vidrákat imádom,annyira aranyosak ahogy a vízben játszanak,volt szerencsém
élőben látni,hát órákig el tudtam volna nézni őket.
Szép hétvégét és remélem nálad rendben megy a felújítás :x

Szia Cicus! Mindig nagyon érdekes dolgokat írsz. Én nem sokat olvasgattam ezekben az általad említett
témákban, de saját magamtól is sok mindenre rájöttem. Arra mindenféleképpen, hogy a természet
nagyon jól megvan az ember nélkül, mi viszont egyáltalán nem tudnánk létezni nélküle. Ha csak ezt az
egyszerű dolgot felfognánk, már sokkal tudatosabban élhetnénk.

Írtam, hogy nagyon szívesen feltöltöm neked egyben is a videókat, de nem írtad, hogy igényt tartasz rá.
Még most sem késő, ha szeretnéd!

Szép vasárnapot kívánok!

A fának dörgölődő kismalacokról drága apósom jutott eszembe. Ő is nagyon szerette az ajtófélfával
a hátát vakartatni:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 15. 10:37

Kata58 írta:Huh megnézve a 2. rész is, hég mit mondja, szinte keményebb volt az elsőnél. Látom Minhót is megrendítette a kismadár esete is..és itt tényleg élni vagy halni kell, köztes megoldás nem létezik, mert a természet maga mindent felülír. Itt nem nagyon lehet javítani, ritka a 2. esély. Ezért jó hogy embernek születtünk! :ymblushing:

Rita, köszönöm a 2. rész feliratát, mindenesetre bejött amitől tartottam ezt nem lehet sem maratonban, sem felirat nélkül élvezni...ahhoz túl sok a kegyetlenség benne. És ez nem a rendező hibája, a túlszaporodás és a helyszüke szülte helyzet ezt hozza ki! Azért jó volt látni a végén, hogy egyesek azért sikerrel túlélték! ;) :) Kellemes hétvégét! :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata! Már elkezdtem fordítani a harmadik részt. Szerencsére ez már nem annyira vad, mint az első kettő.

Nagy közhely, de igaz, hogy nehéz az élet, nem csak az embernek, hanem az állatnak is. Azt gondolnánk, hogy
amelyik állat a tápláléklánc csúcsán áll, annak kicsit egyszerűbb a dolga, de nem. A gyenge vaddisznók sem
maradhatnak életben. A fajta legerősebb egyedeinek kell életben maradniuk, szaporodniuk, és továbbörökíteniük
a génjeiket.

Nagyon szívesen! Szép napot kívánok!

Annyira cuki volt ez a kis lopós vidra:

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DMZ, the Wild (2017) (2/4)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 15. 13:04

A kis vidra esete viszont még most is mosolyra késztet, mondván..szemesnek áll a világ! :))

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég