Woman of Dignity (online is nézhető)

Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2018. május 1. 13:35

Szia! NAgyon szépen köszönöm a 18. részt :D :D :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (17/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 14:24

gyomar írta:Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm neked a 17. rész feliratának a fordítását. :)
A mai részben csúcsosodott ki Bok-ja-t megformáló színésznő Kim Sun Ah alakítása, egyszerűen fantasztikus ez nő, eddig mindig utáltam a negatív szereplőket, igaz valahogy nem is akartam látni, hogy milyen sok munka van abban is.
De itt valahogy különösen kitűnik a komoly munka és tudás, egyszerűen nagyon jól játszik.
Woo Ah-jin Ő pedig a másik nagyon nagy kedvenc, most olvastam ,hogy fontolgat egy új sorozatot.
Szép estét kívánok.Marcsi :)

Szia Marcsi! Nagyon szívesen!

Nem is tudom, hogy Bok-ja negatív szereplő-e vagy sem. Végig neki drukkoltam az "első meny
kontra Bok-ja" harcban például. A házassághoz, a cég ráíratásához is két ember kellett: ő és
az elnök. Persze nem szép dolog más javaira ácsingózni, de ha nagyon akarták volna, már az
elején kipenderíthették volna a családból. Mindenki utálta, de senki sem tett semmit azért, hogy
elmenjen a házból. Ha összevetjük az elit tagjaival, ők sokkal több disznóságot műveltek, mint
Bok-ja.

Ragyogó színésznő Kim Sun Ah! Imádtam az I Do, I Do-ban is. A Woo Ah-jint alakító színésznő is
jól játszott, de a szerepe nem volt ennyire összetett, mint a BJ-é, ezért nem is tudott úgy
brillírozni, mint KSA.

Szép napot kívánok! Este jön a 19. rész!

Elit ide, elit oda... a legalja szint az, amikor valaki másra próbálja hárítani a saját felelősségét:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (17/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 14:40

mikaz írta:Már követhettük veled ezt a felső kört és szörnyülködhettünk az értéktelen, önző életükön. Az alsó réteg nélkülük is jól boldogulna, valószínűleg még jobban is.Persze csak, amíg ki nem termeli magából az újabb elitet.
Volt egy érdekes megjegyzés. A gyár szépen működik a család problémái ellenére. Hogy ez csak BJ-nak tűnt fel, nyilván azért van, mert alulról érkezett.

Szia Zsu! Amit írni fogok nem arra válasz, amit fentebb írtál, de elolvasva a következő
gondolat jutott eszembe: PBJ és a kimcsi készítő főnökasszony is alulról érkezett az elitbe.
PBJ eljutott a csúcsra, ha így nézzük, az ő erőfeszítéseinek volt értelme. De nem értem
a kimcsi főnőknőt. Saját bevallása szerint évek alatt rengeteg erőfeszítésébe került, hogy
odajusson, ahol van. De hol van ő tulajdonképpen? Van egy kis házias kifőzdéje, ami a
gazdagok igényit igyekszik kielégíteni. Van sok pénze, és befolyásos vendégei. Mi ebben
a jó? Ugyanezt csinálhatná egy szinttel lejjebb is. Most és, és eggyel lejjebb is kimcsit
készítene a jó népnek. Ha ő egész életében megmarad kimcsi készítőnek, akkor mi értelme
a sok pénznek és a befolyásos vendégkörnek? Vagy ettől van feljebb is?

Újabb legalja szint az eliten belül:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 14:44

Kedves Cicus, Marika, Éva, Onna, Paggy, Zsuzsi, Zsu,
Unni és Novcsi!


Nagyon szívesen! Este érkezem a 19. résszel!

Nagyon szeretem a kettősüket! Kár, hogy vége szakad!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 14:58

onna írta:Köszönöm a 18. részt! Nagyon eseménydús volt. Már amikor a kimcsi-készítő hozta a gömbhalat, sejtettem, hogy neki szánja. Bok-Ja feljelenthette volna rögtön ételmérgezés miatt a nőt a rendőrségen. Elvégre szánt szándékkal tett az ételbe gömbhal májat, ami mérgező. Mint egy óvis-korú kimcsikészítő, úgy panaszkodik és rohangál Han elnökhöz.

Szia Onna! Nagyon szívesen a 18. részt is!

Én meg azt hittem, hogy azt akarja elérni a kimcsi főnökasszony, hogy BJ-ra fogják,
hogy meg akarta ölni a férjét. Pedig meg is kérdezte, hogy ugye a férje kórházban
van, ebből gondolhattam volna, hogy BJ a célja. Jól benéztem.

Igen, feljelenthette volna, de azt is megúszta volna. A "hatalmas" barátai kimentették
volna. Inkább jól elagyabugyálta.

Nekem is pontosan ez jutott eszembe, hogy a főnöknő olyan, mint egy óvodás. Minden
hülyeségért Han elnököt hívta. Ellenszenves nőszemély!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 15:02

Paggy írta:Kedves RITA!KÖSZÖNÖM SZÉPEN a 18 rész fordítását.Nagyon izgalmas,hogy lesz Park B-ból igaz úrinő.Paggy

Kedves Paggy! Nagyon szívesen!

Sajnos nem sok idejük marad a "faragjunk BJ-ból úrinőt" projektre. Kár, mert olyan jó
volt nézni, ahogy a két nő kezd közeledni egymáshoz, és ahogy kezdik megérteni és
elfogadni egymást.

Úgy látszik, a felső körökben az a szokás, hogy a kimcsit az asszonyok etetik meg a
férjükkel. A galériás nő is ezt csinálja:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 15:08

zsuzsianyu2 írta:Kedves Rita ! Köszönöm a 18. rész fordítását ..Óriási volt nagyon szépen alakulnak az események a 3 idétlen megint nem képes felnőtként viselkedni ..de Bok-ja tanul és bizony szereti az elnököt ..most látszott rajta ! :)

Kedves Zsuzsi! Én is nagyon örülök, hogy kiderült, Bok-jának nagyon is sokat számít a férje.
Én végig ezt éreztem, de soha nem volt kimondva. Hát most bebizonyosodott. Bárcsak ne
akarta volna annyira pontosan végrehajtani a tervét! Több idejük maradt volna egymásra.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 15:39

mikaz írta:Köszönöm! Egyre izgalmasabb a forgatókönyv.
Woo Ah-jin megjegyzése nagyon fontos,de sajnos csak ő egyedül gondolja így:
Ön nem rossz ember..Tudtam a kezdetektől. Ezért...nem boldog most.

Nagyon tetszenek a sorozatban az apró, finom utalások, s az is,hogy ilyen érzékletes fordításban tolmácsolod őket:
Pl. a halottnak szánt táska elégetése a film elején,s egyidejűleg a finom kritika
Ilyen lehet az ember piszkos vágyainak illata.

Vagy akár a tárlaton adott lecke az elit viselkedéséről, vagy a királyi kényeztetés a gangnami panorámával, de beszélgethetnénk az ibolya-foglalkozás szépségéről és annak fontos hatásáról is.
Szép fokozatosan javulnak meg az emberek Woo Ah-jin környezetében. Kivételes ez a nő, és sajnos nemcsak Gangnamban ritkaság.
Tanulságos, szép gondolatokat írt az életről és a halálról, igazi gyöngyszem volt ez az epizód:
Köszönöm, hogy nem a drága táskák és ruhák okoztak boldogságot nekem.
És szeretlek benneteket. Minden embert, akivel életem során a sors összehozott.

Nagyon szívesen, Zsu! A kezdetektől figyelem, mennyire felszínesen látnak és gondolkodnak
a szereplők ebben a sorozatban. Nem tudom, mire vág fel az elit! Pletykálkodnak, csalnak,
becstelenkednek, leszámolnak egymással, tönkreteszik egymást. Egy értelmes megmozdulásuk
sincs. Akiben van szív, az mind az alsó osztály tagja. Jó, ott is volt selejt. A festőnőnek olyat
lekevertem volna, amikor megkérdezte Ah-jintól, hogy "Mi rosszat csináltam?". És tényleg vannak
ilyenek, akik nem látják, ha hibáznak. Nem értik, mi a gond. Ezt látom az iskolában is. Hárítani,
nem beismerni, másra kenni.
Ezért szeretem BJ-t, és többre is tartom a legtöbb szereplőnél, mert ő képes belátni, hogy nem
jó úton jár, hogy hibázott, és hajlandó megváltozni.

Köszönöm szépen a dicséretet! Nagyi is megemlítette a múltkor, hogy tetszett neki a versfordításom.
Tudja, hogy a vers és a dalszöveg míves lefordítása nagyon-nagyon nehezen megy nekem, de a dicsérete
azt eredményezte, hogy az ibolyás versnek jóval nagyobb kedvvel álltam neki. Most még rímeket is
sikerült belecsempésznem.

A meditációs tréningen az ügyvéd vajon Ah-jinhoz írta a szép sorokat? Remélem igen!

Én is nagyon szeretem a sorozatban a kis finomságokat. És most legtöbbjük Ah-jin és Bok-ja kettőséhez
kötődik. Az ő együttlétüknek van a legtöbb értelme. Ott legalább érdemi dolgok történnek, értékes
mondatok hangzanak el, fontos változások történnek.

Ah-jiinnak és a tanárnőnek is volt ereje visszalépni a szamárlétrán. Nem is érdemelte meg egyiket sem
a díszes elit társaság:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 15:57

cicus írta:Szia Rita!
Hát igen,ahogy írtad is,Bok ja még mindig azt hiszi számít a külső,pedig
ahogy öltözik amióta gazdag lett,nincs azzal semmi probléma,de ilyen
az ember,mindig a könnyebbik utat akarja választani és külsőleg változni
(ezért virágzik a szépségipar minden ága egészen a műtéti beavatkozásokig)
pedig nincs más út csak befelé,de az nagyon nehéz,nem sorolom miért,aki
ismeri magát tudja,aki nem az nem is akarja látni milyen valójában.
Ezt jól ábrázolják ebben a sorozatban,hiszen ki is mondja többek között Han
elnök is a testvérekre,hogy egy sem normális és az ilyeneket meg lehet vezetni.
Aki viszont tudatos ismeri magát és tudja,hogy épül fel a rendszer átlát a szitán,
mert látja a másik embert,ahogy önmagát.Így el tudja választani a búzát az
ocsútól,mint Ah Jin is,hiszen látja Bok ját belülről.
Tanulságos volt ez a rész is,mert rámutatott mi a fontos az életben és nem az
anyagi dolgok a pénz,mert az csak annyira,hogy az ember amire szüksége van itt
az életben maradáshoz,elő tudja teremteni,lehetőleg úgy,hogy öröme teljen benne
és ne szenvedés legyen a munkája.Ami fontos a kapcsolatok a többi emberrel,mert
nem véletlen egyetlen találkozás sem,még az sem ami nem tetszik abban a pillanatban,
mert később rájövünk mit is akart megmutatni nekünk,hiszen minden tükör számunkra
amit kívül látunk.Ezért hálát kell adni mindenért azoknak aki felnyitották a szemünket
valamilyen módon,mert a tudás fontos,hiszen ez hozza a felismeréseket és így változunk.
Ezt juttatta eszembe ez a rész többek között.
Csodás napot ma is Mindenkinek

Szia Cicus! Olyan szépen elindul Bok-ja a változás útján, és annyira sajnálom, hogy nem marad ideje,
hogy végigjárja. Végre boldogabb lehetett volna egy kicsit. A férjével szépen meglettek volna.

Túl sok az ellendrukker, túl sok az indulat, túl sok a félreértés. Ah-jinon kívül senkit nem érdekel, hogy
BJ-nak jó oldala is van, az meg főleg nem, hogy meg akar változni. Még a férje is félreérti, lesz is
bűntudata utána.

Lehet, hogy olyanokat is írok, amik már a 19. részben lesznek láthatóak. összekeverednek bennem
a 18. és a 19. rész eseményei.

Még ellenőriznem kell a 19. részt. Nem sokára neki is fogok. Hat óra felé érkezem vele!

Ezek meg egész jól megszokták már egymás társaságát. Nem sokban különböznek:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 1. 18:12

Jó szórakozást kívánok az utolsó előtti, 19. részhez!

Még mindig nem jutottunk közelebb a gyilkos személyéhez! Nem láttam még az utolsó
részt, még bele sem néztem, csak találgatok: szerintem az első meny lesz a gyilkos.
Lehet, hogy csak az utálat mondatja velem. Ki nem állhatom azt a nőt!

Nagyon sajnálom Bok-ját!


Kép
Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2018. május 1. 18:37

Szia Rita
Köszönöm szépen a 19-et is, már csak egy rész és indulhat a maraton... :( :ymhug: @};- :movingflower:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 1. 18:41

Szia Rita!
Köszönöm szépen és már nézem is :) :movingflower:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. május 1. 18:57

Szia Rita! Köszönöm szépen az újabb részt! :littlehearth: :x
:flower1: %%- :movingflower: %%- :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 1. 19:39

Köszönöm szépen a 19. rész feliratát.Paggy
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2018. május 1. 20:22

Szia! Nagyon szépen köszönöm a 19. részt :D :D :D
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Woman of Dignity (18/20)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. május 1. 22:12

Rita írta:Bocsi, Unni! Már aludtam, amikor írtál, de most az volt az első, hogy kicseréltem
a linkeket!

Jó szórakozást!


Köszönöm, Rita! De még az este letöltöttem ezt a részt és megnéztem. :x Köszönöm a 19. feliratot is, ehhez most jutok hozzá.
Igazad lesz, az öreg szereti Bok-ját, és egyáltalán nem érdekli a pénz.
Bár ez a gömbhal história meglepett, én nem etettem volna meg senkivel. :-o Pláne, hogy a kimcsis-nő egy pár résszel ezelőtt még Bok-ja őt ért agresszív támadásai előtt megjövendölte a halálát. :-o

Az első menyet én is ki nem állhatom. Gonosz, megsavanyodott egy némber. Még az apósát is simán eltette volna láb alól. (oxygén-maszkos jelenet)
A 18. részig látva, azt mondhatom, hogy akár nem családtag is lehet a tettes... Han elnök utasítására pl. a volt testőr, vagy Park igazgató, aki berezelt.
Mindenképpen ismernie kellett a tettest, mert nem volt dulakodásnak nyoma.

Ah-jin karakterét imádom az első perctől kezdve. :littlehearth: :flower1: (A férj szemöldök tetoválásától azért eltekintettem volna. =))
Érdemes tőle tanulni, a jó dolgait átvenni, mert az emberi kapcsolatainkban a hazai viszonyok között is megállják a helyüket. :-bd

Kata, most olvastam, hogy fáj a derekad. Mielőbbi jobbulást kívánok!
Kép
KépKépKép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. május 1. 23:58

A 19. részt is megnéztem.
Nekem is több gyanúsítottam van még mindig...
Spoiler: mutasd
A férjet a mérgezéses félreértés miatt újból előtérbe kellett helyeznem... szegényke tényleg demenciával küszködhet, ha ilyen fontos dolgot, mint a házassági szerződést, elfelejtett.
Az első meny több szempontból is gyanús... vajon mit akarhat a rögzített felvétellel, talán alibit, vagy épp ellenkezőleg...
kicsit hosszabb barna hajszálakat találtak a helyszínen, bár ez simán lehetett az áldozaté, ami a tégláról esett le.
Han elnöknek vér tapad a kezéhez, ezért kér magasabb részesedést a "hercegnőktől"... vajon kivel ölette meg?! Első mennyel, vagy a volt báros csajjal, vagy azzal a testőrrel, akit a szaunába küldött hosszabb időre pihenni, vagy újból rászedte a férj lányát... vagy a berezelt kimcsis-nővel...


Kíváncsian várom a megoldást! ;;)
Kép
KépKépKép
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2018. május 2. 1:25

kedves Rita ! Köszönöm szépen a 19. rész fordítását ..Igen már ebben a részben a szegény árva gyerekből tökéletes uri nő lett ..aki tudod változtatni és már nem csak elvet hanem vissza is adott ..de ahogy mondta az egész élete egy szerencsétlenség sorozata volt és let is ..jó volt nagyon ez a rész is ! ( Isten bizony sajnáltam hogy ilyen csúfos vége lett ) :(
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. május 2. 9:34

Kedves Rita!
Hálásan köszönöm neked a 18-19. részek feliratinak a fordítását. ^:)^
Marcsi :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 2. 10:43

Nahát! egyszerre két részt vihettem... :)) erre mondják, hogy minden rosszban van valami jó! De azért szívesen kihagytam volna ezt a derék kalandot. Most éppen legalább ülni tudok, de csak ha úgy ülök, mint aki karót nyelt, de azt sem sokáig, mert akkor meg a combban levő izom akar elszakadni. Hú nagyon unom már ezt a kavarást! De legalább már rendesen tudok lépni lakáson belül. Ez is már valami az eddigiekhez képest. ;)

:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: onna » 2018. május 2. 14:53

Ritu, köszönöm a 18. részt, máris nézem.
Katának meg ajánlom, hogy a lumbágós derékrészt kenjed be vietnami balzsammal ha van (tudod, az a kis piros tégely, amit nehéz kinyitni), nekem az használt. Volt aki csontkovácsot javasolt, hogy az helyreránt, de szerencsére ettől elmúlt, a napjában többszöri érzékeny pontba masszírozással. ;;) ;;) ;;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 2. 19:08

Este 8 és fél 9 között érkezem a 20. résszel!

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Woman of Dignity (19/20)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 2. 20:17

Jó szórakozást kívánok az utolsó részhez!

Gondolhattam volna, hogy a gyilkos nem az, aki a leggyanúsabban viselkedik.

Nagyszerű volt ez a rész is. Szuper "szálelvarrásokkal". Megérdemelt boldogsággal
és sírással.

Köszönöm azoknak, akik velem tartottak! Mindig nagyon jó együtt mozizni! Azoknak,
aki most kezdik el nézni a sorozatot, jó izgulást és találgatást kívánok!

Szerencsére ez bejött!


Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Woman of Dignity

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. május 2. 20:27

Ritám! Köszönöm szépen az utolsó részt is! :littlehearth: :x
:movingflower: :littlehearth: %%- :flower1: :littlehearth: :flower1: %%- :littlehearth: :movingflower:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Woman of Dignity

HozzászólásSzerző: mikaz » 2018. május 2. 21:08

Éreztem,hogy így lesz, ezért gyorsan benéztem még! Hálás köszönet Rita! Te egy varászló vagy! :ymapplause:
Már viszem is. ^:)^ Zsu
KépKép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég