Goddess of Marriage (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 5. 19:48

Kedves Bazsa! A kémsztoriban vannak durva jelenetek, amiknek a nagy részét egyszerűen nem
vettem zokon (robbantás, lövöldözés, túl sok ketchup vérnek álcázva...), egy részét pedig zokon
vettem volna, ha nagyon odafigyeltem volna vagy ha úgy mutatták volna. Egy kezemen meg tudnám
számolni, hányszor volt olyan, hogy el kellett fordítani a fejem a képernyőtől (ezek a kínzásokat
mutatták). A nagyon izgalmas történet, a jó színészek kárpótoltak mindenért.

Igen, tuti, hogy tetszeni fog! :-bd

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
bazsa
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. szeptember 3. 10:20

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: bazsa » 2018. január 6. 16:16

Rita írta:Kedves Bazsa! A kémsztoriban vannak durva jelenetek, amiknek a nagy részét egyszerűen nem
vettem zokon (robbantás, lövöldözés, túl sok ketchup vérnek álcázva...), egy részét pedig zokon
vettem volna, ha nagyon odafigyeltem volna vagy ha úgy mutatták volna. Egy kezemen meg tudnám
számolni, hányszor volt olyan, hogy el kellett fordítani a fejem a képernyőtől (ezek a kínzásokat
mutatták). A nagyon izgalmas történet, a jó színészek kárpótoltak mindenért.

Igen, tuti, hogy tetszeni fog! :-bd

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép


Kedves Rita!
A vérgőzösség néha hozzátartozik. Én inkább arra gondoltam, hogy a történet idővel nem megy-e át egyszemélyes bosszúba. Inkább ettől tartok. De ha erre válaszolnál az már spoiler lenne :)

Azt múltkor elfelejtettem megemlíteni, hogy Nam Sang mi engem valamiért Zeta-Jones-ra emlékeztet. Nem tudom miért, de hasonlóan szép nő mindkettő.

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! Neked is hasonlóan szép hétvégét kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 8. 19:18

Szia Bazsa! Erre is szívesen válaszolok! De tényleg jobb, ha spoilerbe teszem.

Spoiler: mutasd
Igen, átmegy személyes bosszúba, de pont ez adja a sorozat szava-borsát. Rengeteg konfliktus
ebből fakad, és a legnagyobb izgalmak is. Ne tarts tőle, a kínzásos jelenetek rosszabbak. Mondjuk
ott sem mindegyiknél kellett behunynom a szemem, csak olyanoknál, amit néha nem is mutattak,
de anélkül is megmozdult a gyomrom tőlük (körömlevétel).

Nam Sang Mi tényleg szép színésznő, és tehetséges is. A Bad Family és az Invincible Lee Pyung Kang
c. soriját és a Like a Miracle c. filmjét is volt szerencsém fordítani. Mindegyikben nagyon szerettem.

Legyen szép a heted!

Kép
Avatar
bazsa
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. szeptember 3. 10:20

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: bazsa » 2018. január 12. 16:11

Kedves Rita!

Azt kell mondjam, az egyetlen karakter, aki a sorozat egészét tekintve végig szimpatikus maradt, az Tae Wook-é volt. KJH rulez :)
Nyugati szemmel nézve elég sok furcsasággal találkoztam.

Spoiler: mutasd
Ha már Ji Hye nem tudott kitartani a bamba pali mellett, és férjhez ment a gazdaghoz, akkor jobban ki kellett volna állnia a véleménye mellett, ahogy a házasságuk előtt. Akkor a férje is előbb szembe mert volna szállni a családjával, és a végén nem kell elválniuk. Bár őszintén szólva sok kémiát nem éreztem köztük, hiába volt a srác angyali türelemmel megáldva, a lány végig megtartotta a távolságot.
Ők elváltak, viszont azok a nők, akiket megcsaltak, fizikailag és érzelmileg bántalmaztak, kitartottak a férjük mellett, sőt gyerekeket hátrahagyva mentek el külön élni 1-1 évre. Ez teljesen természetes arra felé úgy tűnik, ami felfoghatatlan számomra. Mondjuk nem is oda születtem.

A színészek nagyon jó munkát végeztek, masszívan utáltam a szereplők minimum felét. A Michael Not alakító színészt már láttam pozítiv és negatív karaktert is alakítani, mindkettőben nagyon jó, itt is szerettem, ahogy hisztizett :)
Tegnap láttam, hogy a hárpia anyóst alakító színésznő sajnos tavaly elhunyt.

Ha eldöntöttem melyik soridat nézem legközelebb, akkor jelentkezem abban a fórumban is a véleményemmel.

Szép hétvégét!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 15. 19:05

Kedves Bazsa! Örülök, hogy szándékodban áll még keresgélni a fordításaim között. Csak a koreaiak
jöhetnek szóba? Nem teszel próbát más nemzetiségűvel?

Csak kérdezem, természetesen tiéd a döntés.

Egyébként egyetértek veled. Nagyon sok (túl sok) dolog van a dél-koreai kultúrában, szokásokban,
amit nem kedvelek, nem értek, nem akaródzik nézni, hogy részben ezért is fordultam el tőlük.

Várom, a jelentkezésedet!

Kép
Avatar
bazsa
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. szeptember 3. 10:20

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: bazsa » 2018. január 15. 23:20

Kedves Rita!

Csak tőled láttam már 4 sorozatot , amik nem koreaiak:
Love me if you dare
Go princess go
thai Full house
A good wife

és ezek is le vannak már töltve:
Rookie agent rouge
My sunshine
Princess hours (ebből a koreai verzió nem tartozik a kedvenceim közé, de a Full House-zal is így voltam, aminek a thai feldolgozása viszont nagyon tetszett.)

Más fordítótól is vannak lementve bőven egyéb nációból, de alapjában véve igen, a megnézett sorozataimnak kb 70%-a koreai volt, és a külső tárolómat elnézve marad is :)
Tartalmukat tekintve engem ezek fogtak meg legjobban, meg nem kevés kedvenc színészem is lett az évek alatt, akiknek követem a munkásságát.
Szerencsére jobbára jó kikapcsolódást nyújtó történetekbe futok bele, amikkel lehet lazítani munka után. Teljesen más világ, más életfelfogással.
Nézni jó dolog ezeket a sorozatokat, de nem laknék Japánon kívül szerintem egyik országban sem.

Ez a nem akaródzás ismerős, csak én az amerikai termékekkel vagyok így :) Egy új film/sorozat/zene sem érdekel egyáltalán. (Az előző évszázadban gyártott dolgaikkal nincs ilyen gondom.)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 18. 19:34

Már itt is vagyok, kedves Bazsa!

A megnézettjeid közül mindet nagyon-nagyon szerettem, a nem látottak közül is, de a Princess Hours
amilyen ígéretesen indult, annyira nem hozta a szintet. A Full House annyira magasra tette a mércét
a thai feldolgozások terén (és a Kiss Me is), hogy azt nehéz überelni, de megközelíteni meg lehetett
volna.

Én japánban élnék a legkevésbé, de igazából egyik ázsiai országban sem szívesen, max. pár hónap.

Jó szórakozást kívánok a kiválasztottakhoz!

Kép
Marika53
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. január 22. 22:26

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Marika53 » 2018. január 29. 13:37

Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm a munkádat, szeretem olvasni az ismertetőket a filmekről sorozatokról sajnos az én angol tudásom nagyon csekély de hálás vagyok hogy a fordításaid alapján érthetem és megnézhetem őket . Főleg a koreai, kínai filmeket szoktam nézni . Nagyon tetszett a Goddess of Marriage , egyike volt az elsőknek amit megnéztem és érthettem
köszönöm még egyszer
szép napot kívánok
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 29. 16:29

Marika53 írta:Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm a munkádat, szeretem olvasni az ismertetőket a filmekről sorozatokról sajnos az én angol tudásom nagyon csekély de hálás vagyok hogy a fordításaid alapján érthetem és megnézhetem őket . Főleg a koreai, kínai filmeket szoktam nézni . Nagyon tetszett a Goddess of Marriage , egyike volt az elsőknek amit megnéztem és érthettem
köszönöm még egyszer
szép napot kívánok

Kedves Marika! Köszöntelek az első hozzászólásod alkalmából!

Nagyon szívesen a GoM-ot is, és a többi sorozatot is, amit már láttál, és amit még ezután fogsz
megnézni az én fordításomban! Koreaira már nem nagyon lehet nálam számítani, de kínaira
esetleg tajvanira és thaira még igen.

Annak idején én is nagyon-nagyon szerettem ezt a sorit. Előtte fedeztem fel, hogy a melodrámát,
mint műfajt is lehet kedvelni. Éppen egy újabbra vágytam, meg is kaptam. Örülök, hogy neked is
tetszett!

Érezd jól magad itt a fórumban! Jó keresgélést, töltögetést!

Kép
gumiho
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. november 24. 10:55

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: gumiho » 2018. október 13. 10:45

Köszönöm szépen a feliratokat. :)
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: madaras » 2019. január 29. 17:11

Kedves Rita ! :)
Régen jártam már errefelé... Egy tucat koreai történelmi sorozat után most belekóstolok ebbe is.
Köszönöm a feliratokat és a letöltési lehetőséget. :movingflower:
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: madaras » 2019. február 15. 20:55

Kedves Rita ! :) :flower1:
Végére értem ennek a sorozatnak, ami humoros hangvétele mellett azért sok komoly témát is boncolgatott – középpontjában a házasság intézményével.
Persze a környezet nem nevezhető „ általános”-nak, hiszen egy chaebol család ( dinasztia) körül zajlanak az események – még akkor is, ha a négy asszony társadalmi helyzete különböző. Meg kell hagyni, a színészek kiváló „munkát” végeztek – különösen Kang Tae Wook és Song Ji Sun alakítói tetszettek elsősorban. Ők tényleg nagyon profik – az érzelmek megjelenítésében arcjátékuk tökéletes volt. Lee Sang Woo (Kim Hyun Woo alakítója) ezen a téren gyengébb volt – nekem egy kicsit túlságosan „elmélázónak” tűnt – bár tudom, hogy a hölgyeknek biztosan ő tetszett, mert hát ő volt a legkigyúrtabb testű a szereplők között.
No és a negatív figurák között a csúcs az anyós volt – tisztességesen lehetett utálni (időnként megrugdosta volna az ember) – tehát jól adta elő szerepét, jól játszott. Egyébként látszott a szereplőgárdán, hogy gondosan válogatták össze.
A cselekményre térve:
Mivel a házasság volt a fő téma, ezért egy olyan chaebol családot „alkottak” a rendezők, melyben azért nincsenek nagyon elvetemült bűncselekmények – gondolok itt gyilkosságra, vagy arra való felbujtásra. Persze a szolidabbak közül ott volt a sikkasztás, csalás – de hát ezekre szükség volt a konfliktusok csúcsra járatásában.
Lehetett érzékelni, hogy a rendezőknek célja megmutatni: a házastársak közül legalább az egyik a problémák, konfliktusok megoldására törekszik. Ez – ahogy közeledtünk a sorozat végéhez egyre jobban látszott – három esetben. A kivétel Song Ji Hye és Kang Tae Wook házassága – ami meglepő módon szakítással végződik. Számomra nem derült ki, hogy végül is miért nem az újrakezdés lett a megoldás. Lehet, hogy a nézők kívánsága érvényesült ?
Összességében tetszett ez a dorama, gondolom, hogy Koreában is sikere volt. Tudnék még a mai házasságokkal kapcsolatban több mindent írni, de nem untatlak.
Köszönöm Neked Rita, hogy fordításoddal lehetővé tetted, hogy megnézzem azt a sorozatot. :flower1: :flower1: :flower1:
vereta40
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018. január 20. 20:05

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: vereta40 » 2020. október 26. 20:18

Köszönöm szépen, hogy letölthettem.
anyedetti52
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. február 15. 20:21

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: anyedetti52 » 2021. december 11. 0:45

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy honnan tudnám ezt a sorozatot letölteni? Sajnos a torrent oldalak kilőve. Sehol nem találom a dramacool kivételével, ahol 360p-ben van és ráégetett angol felirattal. Nagyon szépen köszönöm.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 12. 5:34

Kedves anyadetti!

Elkezdem a Videára feltöltögetni a videókat és a feliratokat. Folyamatosan teszem
majd ki a linkeket a sorozat kezdőlapjára. Ma megpróbálok legalább 10 részt feltenni.

Jó szórakozást hozzá!
anyedetti52
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. február 15. 20:21

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: anyedetti52 » 2021. december 31. 16:50

Rita írta:Kedves anyadetti!

Elkezdem a Videára feltöltögetni a videókat és a feliratokat. Folyamatosan teszem
majd ki a linkeket a sorozat kezdőlapjára. Ma megpróbálok legalább 10 részt feltenni.

Jó szórakozást hozzá!


Kicsit későn vettem észre a hozzászólásodat. Nagyon szépen köszönöm, akkor onnan fogom letölteni.
B.U.É.K.
Melinda Magdo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024. január 17. 15:21

Re: Goddess of Marriage (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Melinda Magdo » 2024. február 26. 16:58

Szeretném kérdezni a 34 rész mért nem megy magyar felirattal?Meglehetne oldani valahogy hogy megnézhesem ?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 26. 19:51

Mindjárt elkezdem feltölteni. Itt fogom jelezni, ha készen vagyok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 26. 20:15

Fent van a felirat, jó szórakozást!

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég