Goddess of Marriage (online is nézhető)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 11. 22:01

hú Danna ! Kicsit irigykedem mikor ilyen jó pillanatokat tudtok betenni... :)) nagyon szerettem a karakterét és ahogy változott! A kisfiúval meg el volt olvadva... :)) :)) :)) hát még mikor a pici babát etette :)) :)) :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 12. 13:49

Szia Danna! A szívem már a kínai sorozatoké, néha a tajvaniaké, és a thai feldolgozásoké.
Nem mondom, hogy soha nem fogok koreai sorozatokat fordítani, a The Chaser is beugrott,
de ha keresgélek, mindig a kínaiak között kezdem a sort.

Már a kezdetektől zavart a koreai sorik hangossága, harsánysága, de azt még meg tudtam szokni.
Azt viszont már nem, ami a családokban, az iskolákban és a munkahelyeken történik. Persze nem
fogom elfelejteni, hogy egy koreai sorozat vezetett be ebbe a világba, de már nem tudnak rám
olyan hatást gyakorolni, mint régen. Ha mégis találnék olyan sorozatot, ami azonnal beindítana,
mint például a Go Princess Go nagy sikerű kínai sorozatom koreai változata, egy pillanatig sem
haboznék lefordítani. Be is terveztem, és ki is hirdettem a Doramamajomon.

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 12. 21:49

Kedves Rita!

Részemről mindig örülök, ha egy egyedi, nem klisés, emlékezetes sorozatot sikerül megnéznem. Persze némi sablonos tálalás nem zavar, de olyan köntösbe csomagolva ami élményszerű lesz. Összességében a lassú építkezés nálam mindig is bejött, azonban a felesleges jelenetek számomra zavaróak. Így hát megesik, hogy, el is pártolok egy-egy sorozattól. Vannak kedvenceim, amik az újranézős kategóriába tartoznak. :)

Egyébként valószínüleg a következő sorozat amit nézni fogok - sokak által dícsért - egy kínai sorozat lesz (Summer's Desire) a fordításaid közül. \:D/ (Találtam egy nem hardsubos változatot.. )

Remélem ez a fotó is tetszeni fog Kata..... ;) ;) ;)
Kép

Kellemes estét kívánok!!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 13. 15:26

Danna írta:Részemről mindig örülök, ha egy egyedi, nem klisés, emlékezetes sorozatot sikerül megnéznem. Persze némi sablonos tálalás nem zavar, de olyan köntösbe csomagolva ami élményszerű lesz. Összességében a lassú építkezés nálam mindig is bejött, azonban a felesleges jelenetek számomra zavaróak. Így hát megesik, hogy, el is pártolok egy-egy sorozattól. Vannak kedvenceim, amik az újranézős kategóriába tartoznak. :)


Kedves Danna! Rám is igazak voltak ezek a mondataid. Mindig csodálkozva hallgattam, ha valaki
azt mondta, hogy amelyik filmbe, soriba belekezd, azt végig is nézi. Én képes voltam bármelyik
résznél dobni a sorozatot, ha már nem tudta az érdeklődésemet fenntartani. Sőt bele sem kezdtem,
ha olyan szereplő játszott benne, akit nem bírtam. Viszont a kedvenceimet többször is képes voltam
végignézni.

Danna írta:Egyébként valószínüleg a következő sorozat amit nézni fogok - sokak által dícsért - egy kínai sorozat lesz (Summer's Desire) a fordításaid közül. \:D/ (Találtam egy nem hardsubos változatot.. )


A Summer's Desire jó magasan van nálam a képzeletbeli dobogón. Nem kínai, hanem tajvani sorozat,
de az egyik főszereplő Huang Xiao Ming, kínai. A kínai, a tajvani és a hongkongi színészek sokszor
játszanak egymás országainak sorozataiban.

Sajnos akkor fordítottam, amikor a Doramaforever tagja voltam, így amikor önállósítottam magam,
a sok hozzászólás odaveszett. Nagyon szerettük, népszerű sori volt.

Kíváncsi leszek, melyik fiúnak fogsz drukkolni!

Minden nem koreai sorozatomat (de a koreaiak közül is jó párat), feltöltöttem a megára, úgyhogy nem
is kell keresgélni, csak az ismertető alján megadott linkről letölteni a videókat.

További szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. február 13. 15:32

Nálam is örök kedvenc...marad, nem rég néztem úgy kb. a közepétől újra...
Danna köszi a kitett képet ügyvédünkről és a kis legénykéről....Imádni való pillanatok voltak ezek.. :D :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 13. 22:39

Kedves Rita!
O.K. Egyet értünk, végül is jó dolog szelektálni...

Nem kínai, hanem tajvani sorozat....

Hát ezt jól benéztem. x_x Bocsánat!

A kínai, a tajvani és a hongkongi színészek sokszor játszanak egymás országainak sorozataiban.

​Végül is Tajvanon​ ​az emberek többsége kínai​......​ :)

Sajnos akkor fordítottam, amikor a Doramaforever tagja voltam​..​

​Nagyon igényes, jól áttekinthető​ weboldalad van, klasszul lehet böngészni. Kép

Rita írta: Kíváncsi leszek, melyik fiúnak fogsz drukkolni!

​Hmm..​ Rápillantásra....... ​
Kép

Amúgy elárulom, hogy a Goddes of Marriage-ben nálam (is) az ügyész úr volt a nyerő..
Arra gondoltam, képzeletben írok egy másik befejezést. :) ;)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 14. 5:55

Danna írta:​Végül is Tajvanon​ ​az emberek többsége kínai​......​ :)

Nem akartam okoskodni, természetesen úgy van, ahogy írod, mégis másak a sorozataik,
és más a mandarinjuk is. Egy tajvani és egy kínai sorozat megnézése után már nagyon jól
megkülönböztethető a kétféle mandarin. A hongkongiak kantoni nyelve, amely szintén a
mandarinból ered, pedig még jobban eltér az eredetitől. Ezeket csak azért tudom, mert
sok nyelvből fordítok, és mire a végére érek egy filmnek, rááll a fülem.

A most fordított dokumentum sorozatomban a tibeti nyelvet hallom folyamatosan. Mostantól
bárhol meghallom majd, tudni fogom, hogy tibetit hallok.

Danna írta:
​Nagyon igényes, jól áttekinthető​ weboldalad van, klasszul lehet böngészni.

Köszönöm szépen! Ez volt a cél itt a fórumban is, és a weboldalnál is. A kisebbik fiam
munkája.

Danna írta:​​Hmm..​ Rápillantásra....... ​


Én is!

Kép

Danna írta:​Amúgy elárulom, hogy a Goddes of Marriage-ben nálam (is) az ügyész úr volt a nyerő..
Arra gondoltam, képzeletben írok egy másik befejezést. :) ;)

Társulok!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 14. 19:32

Rita írta:
..másak a sorozataik, és más a mandarinjuk is. Egy tajvani és egy kínai sorozat megnézése után már nagyon jól megkülönböztethető a kétféle mandarin.

Igen, jellemző a nyelvi és kulturális sokszínűség. Nem sokat tudok Tajvanról, de érdekesnek tartom, hogy a tajvani emberek amikor találkoznak egymással nem hajolnak meg, mint Koreában és Japánban. Egyébként azt olvastam, hogy a tajvani nyelvet beszéli a többség, viszont a kínai mandarint használják a kormányzásban, az oktatásban, és a médiában. Amúgy félelmetes, hogy mennyire szerteágazó a kínai nyelv, és csak a hivatalos nyelvet sikerült egységesíteni.

Rita írta:
A most fordított dokumentum sorozatomban a tibeti nyelvet hallom folyamatosan. Mostantól
bárhol meghallom majd, tudni fogom, hogy tibetit hallok.

Hát.. ez roppant izgalmas téma. :-h

Egy jó kis teszt! :) http://greatlanguagegame.com/play/
(Egyébként volt már olyan "élményben" részünk, amikor külföldön megkérdezték, hogy milyen nyelven beszélünk..)

Nem fogom kihagyni a tibeti dokumentum sorozatot sem. :-bd Sokat ígérő!!
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 15. 19:47

Danna írta:Igen, jellemző a nyelvi és kulturális sokszínűség. Nem sokat tudok Tajvanról, de érdekesnek tartom, hogy a tajvani emberek amikor találkoznak egymással nem hajolnak meg, mint Koreában és Japánban. Egyébként azt olvastam, hogy a tajvani nyelvet beszéli a többség, viszont a kínai mandarint használják a kormányzásban, az oktatásban, és a médiában. Amúgy félelmetes, hogy mennyire szerteágazó a kínai nyelv, és csak a hivatalos nyelvet sikerült egységesíteni.


És a sorozatokban és a filmekben is a mandarint használják kivétel nélkül. Minden szóra ráismerek,
amit a kínai mandarinban is ki szoktam hallani, csak a kiejtésben, hangképzésben van a különbség.
A kínai mandarint kicsit jobban kedvelem, de biztosan elfogultságból, mert a sorozataik is egy picit
közelebb állnak hozzám.

Amikor az első maláj filmembe belekezdtem, nem akartam hinni a fülemnek. Mandarin!!! De az
meg olyan mandarin, hogy a kantoni is nagyon jól érződik benne. A szingapúri rövidfilmemnél már
nem voltam meglepve, mert akkor már tudtam, hogy ott is beszélik a mandarint. Pedig milyen
messze vannak Kínától! Majd utána fogok olvasni, hogy hogy is van ez. Malajziában sok nyelv van
használatban.

Danna írta:Egy jó kis teszt! :) http://greatlanguagegame.com/play/


Örökké három marad, amit nem jól tudtam. Érdekes, hogy egyszer a portugált, és egyszer a svédet
is elrontottam. Hiába, az európai nyelveket nem ismerem annyira, mint az ázsiaiakat. Már régóta
mondom, hogy nem lenne szabad szinkronizálni a filmeket.

Danna írta:Nem fogom kihagyni a tibeti dokumentum sorozatot sem. :-bd Sokat ígérő!!


Az!!!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 15. 21:55

Kedves Rita!
Nos igen.. A kínaiaknak lett egy közös nyelvük, a mandarin. Valamilyen szinten mindeki beszéli.. azt mondják, Ázsia angolja.
Amit olvastam: Hong Kong-ban a kantoni nyelvjárást beszélik, mely nem mutat semmiféle hasonlóságot a legelterjedtebb kínai nyelvjárással, a mandarinnal. Kínával ellentétben ők nem tértek át az egyszerűsített karakterek használatára, ám ez az átlagembernek nem okoz gondot: egy északról jött parasztember ugyanúgy el tudja olvasni az újságokat, mint a helyiek – viszont szóban nem tudná megértetni magát.

Rita írta:
A kínai mandarint kicsit jobban kedvelem, de biztosan elfogultságból, mert a sorozataik is egy picit
közelebb állnak hozzám.


Nahát! Állítólag a kantoni "brutális", képtelenség megtanulni..
Érdekes a thai nyelv ALG nyelvtanulási módszere. A lényege, hogy a nyelviskolába odafigyelünk a tanárra, nincs füzet, nincsenek feladatok.. (ennyi?) és 2000 óra után (állítólag) anyanyelvi szinten lehet beszélni.

Rita írta:
..az európai nyelveket nem ismerem annyira, mint az ázsiaiakat.


Ez komoly? - én például az ázsiai nyelvekkel vagyok "bajban", avagy csak hozzá kell szoktatni a fülünket?

Rita írta:
Malajziában sok nyelv van használatban.


Úgy tudom kevés kínai felirat van, holott sok kínai él ott​. A nyelv pedig az indonézhoz áll közel, ​de​ ​"​hab a tortán​"​, hogy latin betűket használ​nak​. :)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 18. 17:09

Kedves Danna! Elnézést kérek tőled! A fiam frissítette a fórumot, mert
muszáj volt, de valami miatt csak a csütörtöki helyzetet tudta visszaállítani.
Az azóta keletkezett hozzászólások eltűntek. Ne haragudjatok! Még soha nem
csinált frissítést, de már tudja, hogy legközelebb hogyan fogja tudni elkerülni,
hogy ugyanez megtörténjen.

Danna! Szerencsére olvastad amit válaszoltam neked, úgyhogy még egyszer nem
írnám le. Most megyek, és minden topikban elnézést kérek, ahol elveszett a
hozzászólás.


Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 18. 17:53

Kedves Rita!
Semmi gond, de úgy látom nem csak a te hozzászólásaid, de az én hozzászólásaim is "eltűntek". Kép

Amit válaszoltam...
Szia Rita, Ni hao!
Nagy érdeklődéssel olvastam az igen részletes ismertetőt a kínai nyelv rejtelmeiről. Azt mondják kínaiul tanulni nagyon lebilincselő, ugyanakkor az egyik legnehezebben tanulható nyelv. Azonban az alapokat könnyű elsajátítani, mert nincs nyelvtan. Ám az úgynevezett kínai bölcsességekből rengeteg van, amit a művelt kínaiak előszeretettel alkalmaznak. Egyébként a kínai mandarint beszélik legtöbben a világon, nagyjából 1,2 milliárdan. (Anno én franciát tanultam az orosz mellett, magánban németet és spanyolt.)
Svéd, dán, holland, belga filmeket soha nem láttam feliratosan, és élőben sem találkozom velük,
ezért van olyan európai nyelv, amit nem tudnék beazonosítani.
Csakis eredeti hanggal, feliratosan nézek minden filmet/sorozatot.. Így az igazi!!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 18. 18:01

Bocsánat! Nem idéztelek..........Kép

Rita írta:
Svéd, dán, holland, belga filmeket soha nem láttam feliratosan, és élőben sem találkozom velük,
ezért van olyan európai nyelv, amit nem tudnék beazonosítani.


Hűű.. Kép végre észrevettem.. szerkeszteni is lehet......

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 18. 19:16

Szia Danna! Csütörtöktől mindenki hozzászólása elveszett, az enyém is, mert csak
a csütörtöki állapotra tudta visszaállítani a fiam a fórumot. Még így is örülök, hogy
csak ennyi veszett Mohácsnál.

Nem nagyon nézek utána a nyelveknek, mert sajnálom rá az időt, csak annyit tudok,
amit innen-onnan összeolvasgattam, ha nagyon kíváncsi voltam valamire. Viszont azt
nagyon szeretem, amikor magamtól összefüggéseket találok.

Én német tagozatos voltam általánosban, de azt a nyelvet nem szerettem. Gimiben
latint volt kötelező tanulnom, mert biológia tagozatos voltam. Ezt sem szerettem
annyira, de nagy hasznát vettem az angol tanulás során, mint ahogy a latin eredetű
magyar szavaknak is. Majd 36 évesen kezdtem hozzá az angolhoz. Nagyon szerettem.
Mindig is angolt akartam tanulni. Ja, az orosz az nekem is végig megvolt, igazán
szerettem azt is.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. február 23. 19:15

Szia Rita, :)

Rita írta:
Nem nagyon nézek utána a nyelveknek..


Nos, többnyire nálam a fellelkesülés dominál.. Kép amúgy jó érzés, ha más nyelven érteti meg magát az ember. (Volt olyan amikor félig spanyolul, félig németül sikerült a kommunikáció a spanyol anyanyelvű idegenvezetőnkkel. Kép
Jó buli volt....... ;) )

Mindig is angolt akartam tanulni.

Tőlem ​"​távol áll​"​ az angol nyelv​,​ ​de ​jó néhány kifejezést ismerek​, ráadásul kanadai angol ragadt rám.. :(

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. február 27. 6:12

Danna! Jelenleg is itt van nálunk a lányom angol barátnője, akivel bizony nem is olyan könnyű
a kommunikáció, mert anyanyelve az angol. Az ilyet a legnehezebb nekem megérteni, és azokat
a legkönnyebb, akiknek épp úgy a második vagy sokadik nyelve, mint nekem. Számomra ő túl
gyorsan beszél, és elkapkodja a szavakat. Állandóan meg kell kérnem, hogy lassítson. Kb. egy hét
kell, amíg megszokom a beszédjét, addigra meg hazamennek. Nyáron kezdődik minden elölről.
Mikor kint vagyok a gyerekeknél, az utca emberének a beszédjéből a felét sem értem.

Szép napot kívánok Mindannyiunknak!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 1. 22:27

Rita írta:
Danna! Jelenleg is itt van nálunk a lányom angol barátnője, akivel bizony nem is olyan könnyű
a kommunikáció, mert anyanyelve az angol. Az ilyet a legnehezebb nekem megérteni, és azokat
a legkönnyebb, akiknek épp úgy a második vagy sokadik nyelve, mint nekem. Számomra ő túl
gyorsan beszél, és elkapkodja a szavakat. Állandóan meg kell kérnem, hogy lassítson. Kb. egy hét
kell, amíg megszokom a beszédjét, addigra meg hazamennek. Nyáron kezdődik minden elölről.
Mikor kint vagyok a gyerekeknél, az utca emberének a beszédjéből a felét sem értem.


Rita!
Aláírom amit írsz, és lehetne tovább boncolgatni.. Mindenestre a lényeg, hogy nincs tökéletesen beszélt nyelv, nem is érdemes túlanalizálni..
Milyen jó is lenne ha egy-egy nyelvet tökéletes, anyanyelvi szinten tudnánk beszélni. Nem?
Ám alapvetően minden ember anyanyelven gondolkodik, ezért is nehéz. Tulajdonképpen mi is hadarunk, csak nekünk nem tűnik gyorsnak.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 2. 5:49

Szia Danna! Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ha ismerünk egy nyelvet, még úgy is
nehéz a kommunikáció.
Azért érti meg az ember a "sorstársat", akinek szintén nem anyanyelve az angol, mert ő sem
tökéletes benne. Épp ezért mielőtt kiment volna a lányom, állandóan brit angol gyerekműsorokat
hallgatott, mert a gyerekek még tökéletlenebbül beszélik a nyelvet, ezért még nehezebb megérteni
őket.

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Danna » 2017. március 2. 21:36

Rita írta:
Épp ezért mielőtt kiment volna a lányom, állandóan brit angol gyerekműsorokat
hallgatott.. (...)


Nagyszerű ötlet volt!! Biztosan ma már remekül boldogul. :)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. március 5. 7:40

Angliában igen. De két év angliai tartózkodás után egy évet Skóciában töltött, ott nagyon
szenvedett. Először semmit nem értett a skótok beszédjéből, és mivel szinte mindenki
másképp beszélte az angolt, ezért ez majdnem így maradt arra az egy évre. Ahogy lejárt
a szerződésük a párjával, azonnal jöttek is vissza Angliába.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Joe
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:17

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Joe » 2017. október 8. 17:51

A sorozatból a legjobb karakterek !

Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 10. 17:06

Köszi, Joe! Ezekről a gifekről már teljesen megfeledkeztem.
Azt sajnálom csak, hogy Kim Ji Hoon nincs rajta egyiken sem. Én neki drukkoltam.

Teszek be róla én egyet:

Kép
Avatar
bazsa
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. szeptember 3. 10:20

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: bazsa » 2018. január 3. 22:22

Kedves Ezoritu!

Boldog Új Évet neked is minden kedves fórumozónak is!

A fórum elején olvastam, hogy fordításakor nagyon népszerű volt, akkor én a kisebbséghez tartozom sajnos.

Spoiler: mutasd
Ennyi antipatikus karakter egy hétvégi családi(nak szánt) sorozatba egy kicsit túlzás már nekem.
Én is Ji Hoon-nak szurkoltam egy ideig, mert másik férfi főhősünk mozdulatlan arcára szavaim sincsenek, de most már róla is lemondtam.
Ami érkedel benne, az a főhősnő nővére és családja sorsának alakulása, csak ezért nem hagytam még abba (22 részt láttam eddig).
Tudom, hogy minden fordító egy kicsit a 'gyermekének' érzi a fordításait, azért nem akarom tovább húzni, hogy ne essen rosszul kedves Ezoritu, mert írtad, hogy neked nagyon tetszett.


A fordításaid mindig a legjobbak közt vannak, ahogy ez is, és mostani futó sorozatod is várólistás nálam a kémnőssel egyetemben.
Köszönöm a kitartó munkádat!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 4. 17:57

bazsa írta:Kedves Ezoritu!

Boldog Új Évet neked is minden kedves fórumozónak is!

A fórum elején olvastam, hogy fordításakor nagyon népszerű volt, akkor én a kisebbséghez tartozom sajnos.

Spoiler: mutasd
Ennyi antipatikus karakter egy hétvégi családi(nak szánt) sorozatba egy kicsit túlzás már nekem.
Én is Ji Hoon-nak szurkoltam egy ideig, mert másik férfi főhősünk mozdulatlan arcára szavaim sincsenek, de most már róla is lemondtam.
Ami érkedel benne, az a főhősnő nővére és családja sorsának alakulása, csak ezért nem hagytam még abba (22 részt láttam eddig).
Tudom, hogy minden fordító egy kicsit a 'gyermekének' érzi a fordításait, azért nem akarom tovább húzni, hogy ne essen rosszul kedves Ezoritu, mert írtad, hogy neked nagyon tetszett.


A fordításaid mindig a legjobbak közt vannak, ahogy ez is, és mostani futó sorozatod is várólistás nálam a kémnőssel egyetemben.
Köszönöm a kitartó munkádat!

Kedves Bazsa! Semmi gond, én is a kisebbséghez tartoztam azzal, hogy Kim Ji Hoonnak drukkoltam.

Így van, ahogy írtad. Tele van antipatikus szereplőkkel a sori. Ugyanakkor 100%-ig biztos vagyok benne,
hogy semmi túlzás nincs a történetben. Koreában így működik az elit. Ez maga a valóság.

GoM-t a vetítéssel egy időben fordítottam, és minden héten nagy izgalommal vártuk a következő részeket.
Drukkoltunk, bosszankodtunk, szörnyülködtünk, találgattunk, rengeteg gif, és kép került ki az oldalra.
Annyira jó volt a hangulat, hogy az még hozzátett a sorozathoz. Biztos, emiatt is volt annyira népszerű
a sori. Sajnos, az a rengeteg (több, mint 2000) hozzászólás nem kerülhetett át ide, ebbe a fórumba.
A doramaforevernél veszett.

De jó, hogy a Rookiet is betervezted! Nagyon szerettem! Kíváncsi leszek a véleményedre! A mostaninál
meg drukkolok, hogy az "együtt néző" társaim is olyan jól szórakozzanak rajta, mint én.

Mindent nagyon szívesen! Boldog Újévet!

Kép
Avatar
bazsa
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. szeptember 3. 10:20

Re: Goddess of Marriage

HozzászólásSzerző: bazsa » 2018. január 4. 20:59

Kedves Rita!
Teljesen egyetértek, az életből merít nem keveset. Az üzleti, politikai és zenei életük jelenleg (is) pont ezt a korrupt társadalmat tükrözi vissza. Ebből kifolyólag ez pont az a sorozat, amiből elég heti 2 rész. Én az egybenézős fajta vagyok, úgyhogy a napi 1-2 rész nagyon tömény, annyira, hogy besokalljak tőle :)

Elég jó kis ismertetőket szoktál írni, és a '30-as évekbeli kémsztori nálam amúgy is egy must see dolog. Viszont eddig húztam a megnézését, mert ahogy belepörgettem a topikjába, tartottam tőle, hogy túl bosszúszomjas. De a gépemen ott csücsül már egy pár hete, előbb-utóbb sorra kerül.

Épp most nézek a GoM-el párhuzamosan egy jó kis feszített tempójú krimi/thriller sorozatot, amiből egy rész sosem elég, mert mindig a legrosszabbkor van vége, és magam ismerve nem tudnám kivárni a 3-4 napot a folytatásig. De a LM-t is meg fogom nézni, mert a LMiYD soridat is nagyon szerettem, és mivel ahhoz hasonlítottad tuti ez is tetszeni fog.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég