I Order You (2015)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 10:07

Kép

Műfaj: webdráma / romantikus/ komédia/ főzős
Részek száma: 16
Időtartam: 16X25 perc
Vetíti: Navertvcast, SBS Plus
Vetítési időszak: 2015/07/06 - 2015/07/30
Ország: Korea
Nyelv: koreai

Főbb szereplők:
U-Know Yunho – Yeo Gook Dae
Kim Ga Eun – Park Song Ah

Történet:

Yeo Gook Dae egy csomagolt ebédekre specializálódott étterem vezetője, aki a válása miatt érzett fájdalmát a főzésbe, a tökéletes csomagolt ebéd elkészítésébe fojtja. Étterme rendkívül népszerű, ami nem csak a kitűnő ételeknek köszönhető. GookDae is, és a két segítője is, rendkívül jóképű fiatalemberek.
Egyik nap öccse helyett, Park Song Ah megy el az előre megrendelt ebédekért. Ahogy megpillantja Gook Dae-t, azonnal hevesebben kezd verni a szíve. Még aznap összetűzésbe kerülnek, és a kapcsolatukra a későbbiekben is a macska-egér viszony lesz a jellemző.
A civakodások mellett észreveszik-e bimbózó szerelmük jeleit? Képes lesz-e ez a szép érzelem begyógyítani a Gook Dae szívén ejtett sebet.

Jó szórakozást kívánok ehhez a kedves, mulatságos történethez!


Fordította: ezoritu
Időzítette, javította: vandi

Videók letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. február 29. 7:55

Szia Rita! Pont a napokban néztem újra ezt a bájos, mégis izgalmas kis sorozatot! Nem lehet megunni...Minden percét élveztem. :D
Még főzni is szívesebben megy az ember utána, mert a hangulatától szívesen improvizál :lol: :lol: :lol:
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. március 5. 12:00

Kata58 írta:Szia Rita! Pont a napokban néztem újra ezt a bájos, mégis izgalmas kis sorozatot! Nem lehet megunni...Minden percét élveztem. :D
Még főzni is szívesebben megy az ember utána, mert a hangulatától szívesen improvizál :lol: :lol: :lol:


Nekem is nagyon tetszett ez a sorozat,azt hiszem hamarosan meg is nézem
főleg a madárfüttyös mediterrán hangulatú étek az ami levett a lábamról.
Azóta tudom, hogy milyen ételt, illetve milyen életet szeretnék. :lol: :lol: :lol: hála Ritának.
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 5. 16:22

Kata58 írta:Szia Rita! Pont a napokban néztem újra ezt a bájos, mégis izgalmas kis sorozatot! Nem lehet megunni...Minden percét élveztem. :D
Még főzni is szívesebben megy az ember utána, mert a hangulatától szívesen improvizál :lol: :lol: :lol:

Kedves kata és dolores! Itt is megjegyzem, hogy milyen hálás vagyok azért,
hogy a hozzászólásaikat vesztett topikokra is figyeltek, és időt szántok rájuk!


Ez a sori úgy maradt meg bennem, mint aranyos, szórakoztató, romantikus
sorika. Amit kiemelnék még, az a nagyon jó színészi játék a főszereplők
részéről.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 5. 16:28

dolores953 írta:
Nekem is nagyon tetszett ez a sorozat,azt hiszem hamarosan meg is nézem
főleg a madárfüttyös mediterrán hangulatú étek az ami levett a lábamról.
Azóta tudom, hogy milyen ételt, illetve milyen életet szeretnék. :lol: :lol: :lol: hála Ritának.

Nagyon szívesen, dolores! Emlékszem, hogy milyen nagy sikert aratott nálad a lány kívánsága.

Te soha nem hagyod szó nélkül a fordításomat sem, ezért külön hálás vagyok!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 12. 9:04

Kedves Rita!
Ezt a sorit még vmikor tavasz végén, nyár elején láttam. A színésznő miatt majdnem passzoltam, annyira irritáló volt, de a férfi színész sem volt meggyőző. A körítés tetszett, amiatt néztem meg. A kis hangulatos étterem, a szemnek tetsző kaják miatt. A sztori sablonos volt, kiszámítható és gyenge, persze van amikor ez jól tud elsülni, itt számomra nem ez történt.
Két felnőtt ember: az egyik egy elvált, tapasztalattal rendelkező vállalkozó, a másik egy tapasztalatlan, rendkívül együgyű nő. A színész nem volt meggyőző a tapasztalt férfi alakításában, a nő pedig IDEGESÍTŐ volt mindvégig, sőt olykor irritáló. A koreai nőkarakterekkel alapból problémám van, mindig rá kell hangolódnom arra, hogy most nem nyugati karakterű nőt látok, de itt nem sikerült megfelelnem a kihívásnak.
Ettől végignéztem, mert ha vmibe belekezdek, azt végigviszem...
Köszönöm szépen a munkádat!
Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2016. december 12. 18:04

Szerbusz Rita! Rég voltam itt, de belekeveredtem egy 50 részes sorozatba (Wonderful Days ) és lassan haladva de végignézem. Utána majd megnézem ezt a főzős sorit, a fordítását elvittem, amit nagyon köszönök Neked. ^:)^ :movingflower:
Azt hiszem ezzel ebben az évben elleszek, hisz közben készülődni kell az ünnepekre.
Kívánok Neked is békés készülődés és további szép napokat!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 13. 16:06

Ir-csi írta:Kedves Rita!
Ezt a sorit még vmikor tavasz végén, nyár elején láttam. A színésznő miatt majdnem passzoltam, annyira irritáló volt, de a férfi színész sem volt meggyőző. A körítés tetszett, amiatt néztem meg. A kis hangulatos étterem, a szemnek tetsző kaják miatt. A sztori sablonos volt, kiszámítható és gyenge, persze van amikor ez jól tud elsülni, itt számomra nem ez történt.
Két felnőtt ember: az egyik egy elvált, tapasztalattal rendelkező vállalkozó, a másik egy tapasztalatlan, rendkívül együgyű nő. A színész nem volt meggyőző a tapasztalt férfi alakításában, a nő pedig IDEGESÍTŐ volt mindvégig, sőt olykor irritáló. A koreai nőkarakterekkel alapból problémám van, mindig rá kell hangolódnom arra, hogy most nem nyugati karakterű nőt látok, de itt nem sikerült megfelelnem a kihívásnak.
Ettől végignéztem, mert ha vmibe belekezdek, azt végigviszem...
Köszönöm szépen a munkádat!

Kedves Ir-csi! Vannak a koreai sorozatoknak olyan hibái, amiket nagyon nehezen viselek.
Ilyen például az, amikor a humoros, lendületes, hangulatos kezdés után még egy ideig
próbálják tartani a színvonalat, de egyre nehezebben sikerül, minket is már csak a kezdeti
humor, lendület, és hangulat visz előre, és azon imádkozunk, hogy ha lehet, ne nagyon
csesszék már el a végét.
Itt sem szerettem azt, amikor elérkezett a "bekomorulás" időszaka. A főszereplők rótták
a köröket az idegeinken, és a türelmünkön, és egyre fárasztóbb lett az egész. Az elvált
feleségről, és az egész első házasságról, ahogy próbálták titokzatossá tenni, arról már nem
is beszélek.

A másik, ami nem szeretek, amikor a történet ismertetőjével és a címadással megpróbálnak
bennünket beetetni, rá is harapunk a csalira, aztán hamar rájövünk, hogy kár volt bekapni,
már megint átvertek. Itt is minden arra utalt, hogy egy szuper főzős-evős sorit fogunk látni,
aztán egyre kevesebb kaját láttunk, a végén már a konyha közelébe sem mentek a szereplők.

Szerencse, hogy webdráma volt, így hamar a végére értem, mert ha nagy sori lett volna, sokkal
nagyobb lett volna a csalódottságom. Ez a sori is egyike azoknak, amit az idő nem megszépít,
hanem megcsúfít. Akkor kevésbé voltam vele kritikus, amikor láttam, de ez azért van, mert
fordítás közben eléggé elfogult tudok lenni a sorozataimmal.

Nagyon szívesen a fordítást!

Még egy csilibili "pörcsiző karifa" (ha tudnád mennyit gondolkodtam a "pörcsiző" szón!):

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 13. 16:21

ququcs írta:Szerbusz Rita! Rég voltam itt, de belekeveredtem egy 50 részes sorozatba (Wonderful Days ) és lassan haladva de végignézem. Utána majd megnézem ezt a főzős sorit, a fordítását elvittem, amit nagyon köszönök Neked. ^:)^ :movingflower:
Azt hiszem ezzel ebben az évben elleszek, hisz közben készülődni kell az ünnepekre.
Kívánok Neked is békés készülődés és további szép napokat!


Szia Évi! Semmi probléma! Biztosan jó volt a sori, ha 50 részen keresztül kitartottál.

Egy webdráma nagyon jó lesz az ünnepi készülődéshez, mert rövidek a részei.

A honlapomon baloldalt kategorizálva vannak a fordításaim. Ott láthatod, hogy már
17 webdrámát fordítottam. Válogass közülük!

http://ezoritusubs.com/

Neked is kellemes karácsonyi készülődést kívánok!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 13. 19:13

Szia Rita!
Köszönöm szépen az újabb karácsonyfát :ymhug: Szép készleted van belőlük, nagyon tetszenek! O:-)
A filmekkel, mivel imádom őket, kritikus vagyok, de a nem jókat is szeretem. Kérlek, ne csalódj vagy inkább légy elnézőbb a japán és koreai filmekkel is, mert összességében jók és sztem nagyon sokan imádjuk őket :D

Én egy bolond maximalista vok, ezért még a szappan soriktól vagy a romkomtól is a tökéletest várom el a saját műfajában, nemcsak a művészfilmtől :-w
Ha itthon csak a tizede ilyen minőségű sorozatokkal lepnének meg bennünket a hazai filmesek a hazai csatornákon, én boldog lennék.
Nekem nem probléma, ha kevésbé mázas és kicsit életszagú még a romkom is. Amivel már nehezebben tudok azonosulni, az a nem életre való, passzív, merev női karakter, aki korától függetlenül az :((

Ha mondjuk kiragadjuk a koreai romkomok 10 évenkénti termését, óriási különbségeket mutatnak a sorozatok visszatérő elemei, egyébként a szaguknál is megfigyelhetők jelentős változások. Kíváncsi vok, hogy 10 év múlva hogyan néznek majd ki mondjuk a női karakterek. Hogy miért? Meggyőződésem, hogy egyes elemek nem véletlenül váltak "kötelező" elemekké. Pl.: alkoholizáló nő, részeg nő, partnerét lehányó nő. Ez számomra a keleti nő emancipálódását jeleníti meg a koreai társadalomban. Biztos vok benne, hogy fel fognak oldódni a hagyományos konfucionista elvárások a koreai nőkkel szemben, hogy előbb-utóbb anyaként uolyan jogokkal állhatnak ki egy gyermekfelügyeleti vagy elhelyezési perben, mint ahogy ma még nem stb. Persze a nagy társadalmi átalakulás nem lesz minden szempontból jó. Elég, ha arra gondolunk, hogy éppen a nemzeti jelleg fog eltűnni a globális katyvaszban, merthogy előbb-utóbb Világállam lesz, igaz nem a mi életünkben :)) Nekem ilyen szempontból is érdekesek az egyes népek filmjei, mert folyton az értékek és normák szintje érdekel, minél közelebbről szeretem megfigyelni a dolgokat, s mivel utazni nem tudok, maradsz nekem, nekünk Te! :flower1:
Ezért aztán kérlek, ne add fel egyik kultúrát sem, egyik nép filmjét sem.
Jó fordítást, további szép estét!
Mindegyik tetszik, mindegyik érdekel és mindegyiket köszönöm szépen! :-bd :ympeace: :ympray:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 17. 16:10

Kedves Ir-csi! Annyira jó olvasni, amit írsz, és kicsit szégyellem, hogy nem tudok érdemben
válaszolni (tudom, azt fogod írni, hogy nem várod el, hogy azonnal több oldalas választ kapj).
Annyian írtak (hála istennek!), hogy gyorsan szeretnék mindre válaszolni, hogy még egy kis
fordítás is beleférjen a napba. A karácsonyi meglepetés csak így fog elkészülni.

Olyan szépek voltak a vége mondataid, hogy újra kedvet érzek magamban, hogy a japánok
közt is folytassam a keresgélést! Kíváncsi vagyok, mi fog horogra akadni!


Gyorsan elmondom, hogy találtam egy maláj kaland-fantasy-musical műfaji besorolású filmet!!
Most ez tart a legnagyobb izgalomban! Még nem volt időm megnézni, hogy egyáltalán érdemes-e
vele foglalkozni. Ilyenkor rettentően izgulok. Nagyon szeretném, ha jó lenne. Nem hiszem, hogy
sokan láttunk volna hasonló filmet. Már alig várom!

Hogy rá ne unjunk a hagyományos karácsonyfákra:

Kép
vereta40
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018. január 20. 20:05

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: vereta40 » 2019. november 15. 20:17

Letöltöttem az I order you sorozatot. Köszönöm szépen a munkádat.
Kellemes hétvégét kívánok.
vereta40
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: I Order You (2015)

HozzászólásSzerző: ququcs » 2019. november 16. 19:25

Szerbusz Rita ! Ritkábban vagyok mostanában, mert pihentetni kell a szememet, ugyanis november 19.-én megyek lézeres szemműtétre. Utána remélem újra a régi leszek és filmezhetek sokat. Most mindig csak benézek és begyűjtöm a fordításokat amit köszönök mindenkinek!! :-H

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég