That Winter, the Wind Blows (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

That Winter, the Wind Blows (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 10:12

Kép

Műfaj: Melodráma, romantikus
Részek száma:16
Vetítette: SBS
Vetítési időszak: 2013. február 13. - 2013. április 04.

Főbb szereplők:
Zo In Sung - Oh Soo
Song Hye Kyo - Oh Young
Kim Bum - Park Jin Sung
Jung Eun Ji - Moon Hee Sun

Történet:

Oh Soo (Zo In Sung) árvaként nő fel. Első szerelme, Hee Joo, halála után nem törődik senkivel és semmivel. Szerencsejátékosként és playboyként él. A nők a lábai előtt hevernek.
Mikor hasonló nevű barátja meghal, elhatározza, hogy barátja bőrébe bújva, eljátssza Oh Joung
rég elveszett bátyját. Természetesen szép lassan beleszeret a lányba.

Oh Young (Song Hye Kyo) szülei hat éves korában elválnak. Ő az apjával marad, aki egy nagy cég elnöke, bátyja pedig elhagyja a házat az anyjával. Oh Young időközben egy balesetben megvakul.
Mikor az apja meghal, egyedüli örököse lesz a hatalmas vagyonnak. Ő nem tudja, hogy a bátyja ugyanaznap hal meg, mint az apja. Ezt használja ki Oh Soo, és megjelenik, mint a lány régen nem látott bátyja.

Park Jin Sung (Kim Bum), Oh Soo legjobb barátja és jobb keze. Arról álmodozik, hogy egyszer tehénfarmot vásárol az apjának.

Moon Hee Sun (Jung Eun Ji), Oh Soo első szerelmének, Hee Joo-nak a húga. Hee Joo azután lesz öngyilkos, hogy Oh Soo szakított vele. Oh Soo bűntudatát a lány alaposan ki is használja.

Először fordítok melodrámát, és úgy gondoltam, hogy az első legyen emlékezetes. Remélem a négy főszereplő személye elég garancia arra, hogy ne csalódjak a választásomban.


Fordította: ezoritu
Formázta, időzítette, javította: vandi
Dalszöveg: Paenji
Online feltöltés: bearbear


Online nézhetőség:
Spoiler: mutasd

Videók letöltése:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: madaras » 2016. március 13. 21:40

Kedves Rita !
Keresgéltem a neten és ide találtam - ügyes a legkisebbik fiad ! Így összegyűjtve látszik, milyen hatalmas és komoly munkát végeztél eddig. Indulásnak ezt a sorozatot választottam. A részeket az asiatorrents.me oldalról XVID formátumban töltöm le - most. Remélem jó lesz a felirarataidhoz.
Még egyszer köszönet ! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 13. 21:55

Kedves madaras! Örülök, hogy a sors idevezérelt! Érezd otthon magad! Bármi megtetszik,
szolgáld ki magad, töltsd, le, vidd el, nézd meg!

Szerintem is jó lesz a felirat az AT-s verzióhoz. Az biztos, hogy XViD-hez készítettem.

Nagyon szívesen!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 21:08

Kedves Madaras!
Rossz helyre került a hozzászólásod, mert véletlenül a "Hozzászólás jelentése" gombot nyomtad meg.
Semmi baj, ide kiteszem, és meg is válaszolom.


"Kedves Rita !
Nekiálltam a sorozatnak, a hetedik részig jutottam - örülök, hogy elkezdtem. Jó és izgalmas a történet
- kiválóan játszik a vak lányt alakító színésznő: Song Hye Kyo. Remélem a - csalás ellenére - happy end
lesz a vége."


Ez volt életem első melodrámája, és addig hallani sem akartam róla, hogy vígjátékon kívül, mást is
fordítsak. Aztán azt gondoltam, hogy beleugrok, megnézzük milyen lesz, és ha már beadom a derekam,
akkor legalább Song Hye Kyo legyen az, aki bevezet ebbe a nemszeretem, nemakarom műfajba.
Nagyon nem bántam meg! Annyira nagy hatással volt rám a sorozat, hogy utána is melodrámára
vágytam. A Goddess of Marriage következett, ami komédiának volt meghirdetve, de szerencsére
melodráma lett belőle ahogy haladtunk előre. Szuper volt, az még nagyobb hatással volt rám. Másra
is, mert több mint 2600 hozzászólás érkezett hozzá, amíg fordítottam. És ezután jött a May Queen,
mert három a magyar igazság ázsiában is, az pedig megkoronázta az egészet. Érdemes megnézni
őket.

Nekem nem csak Song Hye Kyo, hanem Zo In Sung játéka is nagyon tetszett. Csak tátottam a számat.

Nagyon örülök, hogy jó választásnak tartod a sorozatot!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!


Kép
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: madaras » 2016. március 27. 9:51

Köszönöm válaszodat és egyben én is áldott és kellemes ünnepeket kívánok Neked és családodnak !

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 28. 14:17

madaras írta:Köszönöm válaszodat és egyben én is áldott és kellemes ünnepeket kívánok Neked és családodnak !


Köszönöm szépen!

Kép
madaras
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 13. 21:15

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: madaras » 2016. március 31. 22:03

Kedves Ezoritu ! :D :|
Végig néztem a sorozatot – az utolsó részeket maratonban.
Ez egy – az érző férfiak számára szívszorító, az ugyanilyen hölgyeknek pedig zsebkendős – sorozat. Már az alaptörténet is megrázó – rám is mély hatást gyakorolt. Ennek ellenére elég sok dolgot nem igazán értettem. Ezek a következők:
- Nem értem, hogy Oh Soo és Oh Young szülei miért váltak el ilyen kegyetlen módon – hogy lehetett így ketté szakítani két testvér életét – hiszen az apa dúsgazdag volt, találhatott volna más megoldást ( egyébként is ez érzékeny pont számomra – hasonló szétszakítós dolgokat éltem át én is gyermekkoromban….)
Miért kellett árvaházba kerülnie az eredeti Oh Soonak ? – miért engedte ezt az apa ? Hogyan nem tudta elérni a lány az apjánál, hogy találkozhasson időnként a testvérével….. és a fiú miért nem kereste fel sohasem testvérét ?
- Wang titkárnő sokkal több „bűnt” követett el annál, hogy a forgatókönyv író ennyire tisztára mossa. Miért nem adta oda a lánynak a fiútestvére által írt leveleit? Az ál-szeretet, hogy mindent megadok nevelt lányomnak – közben lopom a pénzét, manipulálom betegségét, férjhez akarom adni csak azért, hogy a céggel a leendő férj által azt tehessek, amit akarok, stb….
- Az ál-Soo gyermekkora elsikkad – csak azt tudjuk, hogy az anyja egy fa alatt hagyta – nem derül ki semmi más családjáról, esetleg apjáról. Ezzel ellentétesen Young gyermekkora minden története megjelenik a filmen. Pedig egymásba szerettek – és így ő is többet mesélhetett ( esetleg kutathatott) volna szüleiről.
- Nem volt teljesen érthető és logikus, hogy miért ilyen erős Young halálvágya – már csak azért is, a leleplezésig ez egyáltalán nem volt indokolt – úgy tűnt, hogy előkerült a testvére.
- A vége tele van sejtelmes, félreérthető megoldással…hiszen Oh Soot- a gengszterfőnök megbízásából leszúrta legjobb barátja. Az is zavaros, hogy mi történt Younggal a műtét után ? Ha Soo meghalt, hogyan intézte el Wang titkárnővel. Hogy már 6 hónapja – titokban – Young közelében van. Akkor hogyan találkozhat egy halott az élő vak szerelmével?..... vagy ez egy képzeletbeli – netán túlvilági találkozás volt ? Van egy teóriám: Soo-t a barátja ( féltestvére) csak alibiből ölte meg, mert attól tartott, hogy a gengszterfőnök (Kim?) – aki megbízta őt a gyilkossággal – vele is leszámol, ha nem öli meg Soo-t. Ezért nem szúrta meg halálosan. Így a temetés megjátszott dolog, mint ahogy az is, hogy kedvesével ki fognak menni a sírhoz.
- Azt hiszem, hogy az utolsó részt még egyszer meg fogom nézni – lehet, hogy akkor megértem a végkifejletet…
Neked pedig nagyon köszönöm, hogy végignézhettem magyar felirattal ennek a csodálatosan szép – bár néha túldramatizált – szerelemnek a történetét.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 1. 7:03

Kedves Madaras! Elöljáróban muszáj megjegyeznem, hogy harmadszor járok úgy, hogy nem tudok
érdemben válaszolni egy filmemhez vagy sorozatomhoz írt hozzászólásra. Sajnos, bármennyire is
szerettem, imádtam, ha régebben fordítottam, már nem emlékszem minden pillanatára, csak a
főbb vonalakra, illetve az érzelmekre, érzetekre, hangulatokra, amit bennem, belőlem kiváltottak.
Fordítóként benne élek a sorozatomban, belém ivódik, eggyé válok vele. Emiatt frissiben nagyon
sok véleményem van, amit szeretek is megosztani másokkal, de ha évek teltek el a fordítása óta
- ebben az esetben három év - már elsikkadnak a részletek, és ahogy mondtam, csak a komplett
egész rám gyakorolt hatása marad meg.

Azt biztosan tudom, hogy nem a cselekmény fogott meg a leginkább, hanem a két főszereplő játéka.
Csodálatos volt! Ha erre gondolok, sok apró jelenet beugrik, amit annyira élvezetessé tett ez a két
nagyszerű színész. A reakcióik, a rezdüléseik, az ARCJÁTÉKUK! Emlékszem, hogy mennyi közeli
felvételt készítettek kettejükről és külön-külön is. Ezt csak a nagy színészekkel lehet megtenni,
akik szavak nélkül is hatással tudnak ránk lenni.

Ahogy megemlítetted Wang titkárnőt, azonnal tolultak belém a negatív érzelmek. Rosszul voltam
tőle, és igazad van, nem lett volna szabad ennyire elnézően bánni vele.

A vége, tipikus koreai vég volt. Minden fordító, és néző retteg tőle. Én is utálom, amikor ránk
bízzák a befejezést. Mindenki azt gondol bele, amit jónak lát. A koreai filmkészítők buta, ostoba
megoldása ez. Máshol is élnek vele, de csak a koreaiak tudják a legjobb sorozatokat is sorozatban
tönkretenni vele.

Én a jobbik befejezésre hajlottam, tehát, hogy sikerült a műtét, és mindenki életben maradt, de
meggyőzve nem voltam.

Köszönöm a bőséges hozzászólásodat! Örülök, hogy nem bántad meg, hogy megnézted a sorozatot!
Nagyon szívesen a feliratokat!

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. április 8. 21:39

Szia Rita! Most találtam meg ezt a sorozatot. Valamiért kimaradt, de most elkezdem nézni.
Ha befejeztem, majd írok!

Szép hétvégét kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 9. 7:57

B.Marika írta:Szia Rita! Most találtam meg ezt a sorozatot. Valamiért kimaradt, de most elkezdem nézni.
Ha befejeztem, majd írok!

Szép hétvégét kívánok!

Szia Marika! De jó, hogy rátaláltál! Nagyon fog tetszeni, és a színészi játékra
sem lehet majd panasz. Jó szórakozást kívánok! Várom a véleményedet!

Neked is kellemes hétvégét kívánok!


Ebben a soriban nem közös fagyizás volt, mint a thai Full House-ban, hanem
közös vattacukrozás:

Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. április 11. 18:44

Szia Rita! Befejeztem a sorozatot, nagyon-nagyon tetszett! Engem is lenyűgözött a szereplők játéka. A titkárnőn kiakadtam. A befejezésben közös a véleményünk.
Tudom már miért maradt ki nekem ez a sorozat. Amikor fordítottad nagyon le voltam pukkanva, így Kriszti nem engedett csak vidám sorozatokat nézni. Örülök, hogy rátaláltam. Nagyszerű sorozat volt kár lett volna kihagyni. A drámákat egyébként is szeretem.

Köszönöm a munkádat! Most pedig következik a Loving!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 12. 6:11

[Szia Marika! Jól tette Kriszti, hogy nem engedte megnézni! Nem jelentett volna
ekkora élményt, és a te testi-lelki nyugalmadat sem szolgálta volna egy melodráma.
Így viszont felhőtlen szórakozást nyújtott. Boldog vagyok, hogy megtaláltad, és
megnézted!

Nagyon szívesen a feliratokat! Jó Lovingozást!

Szép napot kívánok Mindannyiunknak!


Kép
Edit
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. június 12. 11:06

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Edit » 2016. augusztus 7. 17:16

Szia Rita !
köszönöm a fordítást!Ez is egy nagyon szép sorozat.
Edit
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. augusztus 7. 17:41

Szia Edit! Tényleg az! A két főszereplő játékát
sem fogom elfelejteni.

Nagyon szívesen a fordítást!


Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. január 21. 21:33

Szerbusz Rita!
Gépproblémáim voltak a napokban, sokáig nem tudtam netezni. Ezeken a fagyos estéken hiányzott nagyon. Most látom mennyire függő tud lenni az emberlánya :)
Keresgéltem és kikötötte Nálad ennél a sorozatnál. Letöltöm és megnézem. Köszönöm a fordítást! ♥
További jó munkálkodást!

Kép
Szép ez de már nagyon várom az enyhülést és a tavaszt!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. január 22. 8:59

szia Rita! De jó hogy újra előkerülnek a régi sorozatok és filmek! Emlékszem anno milyen sokan mennyire szerettük, pedig nem habos torta. :)
Most hogy így felbukkant, én is újra fogom nézni ezt a nem mindennapi történetet. Érintettség okán is! A színészek játéka feledhetetlen. A titkárnőre gondolva pedig önkéntelenül ökölbe szorul az ember keze..mindig mondom, hogy a negatív karaktert sem tudja mindenki eljátszani legalábbis úgy hogy még azt is elfelejtsd hogy filmet nézel. Eszméletlen.
Azoknak, kik még nem látták ezt a sorozatot mégis nyugodt szívvel ajánlom megnézésre! :) :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 22. 19:07

ququcs írta:Szerbusz Rita!
Gépproblémáim voltak a napokban, sokáig nem tudtam netezni. Ezeken a fagyos estéken hiányzott nagyon. Most látom mennyire függő tud lenni az emberlánya :)
Keresgéltem és kikötötte Nálad ennél a sorozatnál. Letöltöm és megnézem. Köszönöm a fordítást! ♥
További jó munkálkodást!

Szép ez de már nagyon várom az enyhülést és a tavaszt!

Szia Éva! Végre ideértem! Nagyon szívesen a fordítást!

Biztosan írtam már fentebb, hogy ez volt életem első melodrámája. Azt hittem, hogy
valami szörnyűségesen szenvedőset, szomorút, fájdalmasat fogok látni, és ez így is
volt. De mégsem lett annyira szenvedős, fájdalmas és szomorú, mert voltak benne
vidám, szép, megható, romantikus... jelenetek is, és ezek oldották a feszültséget.

Innentől szeretem a melodrámákat is!

Jó szórakozást kívánok! Én is várom a tavaszt, de még inkább a nyarat!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 22. 19:26

Kata58 írta:szia Rita! De jó hogy újra előkerülnek a régi sorozatok és filmek! Emlékszem anno milyen sokan mennyire szerettük, pedig nem habos torta. :)
Most hogy így felbukkant, én is újra fogom nézni ezt a nem mindennapi történetet. Érintettség okán is! A színészek játéka feledhetetlen. A titkárnőre gondolva pedig önkéntelenül ökölbe szorul az ember keze..mindig mondom, hogy a negatív karaktert sem tudja mindenki eljátszani legalábbis úgy hogy még azt is elfelejtsd hogy filmet nézel. Eszméletlen.
Azoknak, kik még nem látták ezt a sorozatot mégis nyugodt szívvel ajánlom megnézésre! :) :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata! Emlékszem, mennyire szerettük! Futó sorozat néha jobban vonzza a nézőket,
a koreaiakról meg nem is beszélve. Mégis, ahogy közeledik a Rookie a végéhez, én már
megint a kínaiak közt keresgélek, nem a koreaiak közt. Hát ez van!

Csak a thai Goong jönne már!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. január 23. 8:47

Yi_yi_xiang_qian_chong már jó rég óta csücsül a gépemen...ez egy rádiós sztori..de aranyos
Sweet Sweet Bodyguard pedig a Love now és a Lowe Aurond szereplői vannak összerakva...csak főhősük más srác../sajnos de az is aranyos csak túl hosszú de engem nem zavar a hossza, pláne ha van mondanivalója...és ennek van./ :D
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. január 23. 17:58

Sziasztok, Hoztam egy linket a That Winter .....letöltéséhez, ha valaki nem tudna torrentezni.
A részek pontosan passzolnak a felirathoz:
https://chauthanh.info/drama/view/that- ... lows-(2013)-[kdrama].html
Rita ne haragudj, hogy beleszólok, csak segíteni szeretnék, annak aki nem tud torrentezni! :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 24. 5:01

ququcs írta:Sziasztok, Hoztam egy linket a That Winter .....letöltéséhez, ha valaki nem tudna torrentezni.
A részek pontosan passzolnak a felirathoz:
https://chauthanh.info/drama/view/that- ... lows-(2013)-[kdrama].html
Rita ne haragudj, hogy beleszólok, csak segíteni szeretnék, annak aki nem tud torrentezni! :-h

Szia Éva! Köszi a linket! Be is tettem előre néhány avistazossal együtt.

Hogy haragudnék! Máskor is ajánlj nyugodtan, ha kipróbált linked van. A koreai sorikat
nem töltöm fel megára, mert azokat nagyon sok helyről meg lehet szerezni, de a linkek
jól jönnek!

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. január 24. 16:36

Rita írta:
ququcs írta:Sziasztok, Hoztam egy linket a That Winter .....letöltéséhez, ha valaki nem tudna torrentezni.
A részek pontosan passzolnak a felirathoz:
https://chauthanh.info/drama/view/that- ... lows-(2013)-[kdrama].html
Rita ne haragudj, hogy beleszólok, csak segíteni szeretnék, annak aki nem tud torrentezni! :-h

Szia Éva! Köszi a linket! Be is tettem előre néhány avistazossal együtt.

Hogy haragudnék! Máskor is ajánlj nyugodtan, ha kipróbált linked van. A koreai sorikat
nem töltöm fel megára, mert azokat nagyon sok helyről meg lehet szerezni, de a linkek
jól jönnek!

Szép napot kívánok!

Kép

Szívesen Rita!! Máskor is ha lesz olyan akkor hozom. Előtte mindig kipróbálom egy résszel hogy passzol e a fordítással.! :) :ymhug: :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 24. 17:09

Köszi!

:x :D
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2018. május 12. 6:44

Ez egy hatalmas film, Jo in Sung nagyon jól hozza a karakterét, nagyon örülök, hogy újra láthatom. Köszönöm szépen Nelli. Üdv.szeretettel: csabamama2/Ildikó :ymhug: :-bd :littlehearth:
terezke4545
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018. május 23. 13:28

Re: That Winter, the Wind Blows

HozzászólásSzerző: terezke4545 » 2018. május 26. 19:34

Kedves Rita ------- Keresgélés közben akadtam rá az első melodráma fordításodra és nem tettem rosszul hogy el is kezdtem nézni. A szerep osztásra figyeltem fel. Jo in Sungot a Frozen Flower-ben láttam először. A szinésznő egyik kedvencem. Most is remekül alakít,én rácsodálkozok hogy is tudja így alakítani a vak lány. Amikor közeli kép van róla valóban azt lehet hinni hogy vak,rezzenéstelen a szeme és semmi élet benne. Tökéletes. Mivel már elég rég fordítottad nem mindenre emlékezhetsz vissza hiszen azóta már sok fordításon vagy túl de én azért nagyon hálás vagyok hogy akkor lefordítottad és én most rátaláltam. Köszönöm és az online elérhetőséget is.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég