Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 30. 19:16

Rita! említetted a stíriai metéltet.. :lol: :lol: :lol: azt sem mostanában csináltam..de meghoztad rá a gusztust...au..és pont most nincs itthon túró.................aish! ma már nem megyek le...nincs az a pénz. :roll: :D ugyanis elfáradtam. De nagyon tetszettek a éppen kitett képek micsoda adatok...ezek szerint ha mi megeszünk 25 dkg tésztát na jó ketten mert általában felezem...akkor hány kilométerre valót eszünk...jesszus ha ezt le kellene gyalogolni... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 22:03

Kata58 írta:Rita! említetted a stíriai metéltet.. :lol: :lol: :lol: azt sem mostanában csináltam..de meghoztad rá a gusztust...au..és pont most nincs itthon túró.................aish! ma már nem megyek le...nincs az a pénz. :roll: :D ugyanis elfáradtam. De nagyon tetszettek a éppen kitett képek micsoda adatok...ezek szerint ha mi megeszünk 25 dkg tésztát na jó ketten mert általában felezem...akkor hány kilométerre valót eszünk...jesszus ha ezt le kellene gyalogolni... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata! Az a baj, hogy nem lehet kész stíriai metélt tésztát kapni, mert akkor már én is
készítettem volna. Már láttam szakácskönyvben hamis stíriait, de az meg milyen már!
Az igazinak túróból van a tésztája!

Ha csinálsz, gondolj rám!

Kép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. május 1. 14:34

Kedves Rita! Köszönöm a 4. részt.Majd jövök hsz-t olvasgatni,na meg nézni,mert látom már túlnőtt rajtam.Gratulálok a választásodhoz.Milyen sokan érdeklődünk.Üdv.Nagyi ;)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 1. 15:40

Szia Rita! végül is nem almáspitét, hanem almás rizskochot csináltam....nosaltisat...az is nagyon finom lett....megcsinálom legközelebb a is ..legalábbb nem megy tönkre az alma
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 16:37

Magdimama írta:Kedves Rita! Köszönöm a 4. részt.Majd jövök hsz-t olvasgatni,na meg nézni,mert látom már túlnőtt rajtam.Gratulálok a választásodhoz.Milyen sokan érdeklődünk.Üdv.Nagyi ;)

Kedves Nagyi! Bárcsak igazad lenne! De sajnos, nem sok a letöltője a sorinak.
30-34 embert érdekel, és azok közül sem sokan írunk ide, csak ez a maroknyi
kis csapat elég hangos, és aktív, emiatt többnek látszódunk.
A főzés, a háztartás hálás téma a nőknek, mindenkinek van jó ötlete, trükkje,
amit meg tud osztani a többiekkel. Így kerültek a saját kenyerek képei is ide.

Kata rendszeresen szokott sütni is, elküldi a képeket, én meg kiteszem. Most
a lentebb említett almás rizskochnak fogom kitenni a fotóit.

Különben a sorozat szerintem is nagyon jó választás. Engem nagyon leköt, és
élvezettel tanulok belőle.

Nagyon szívesen a feliratokat!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 16:44

Kata58 írta:Szia Rita! végül is nem almáspitét, hanem almás rizskochot csináltam....nosaltisat...az is nagyon finom lett....megcsinálom legközelebb a is ..legalábbb nem megy tönkre az alma

Kata! Már teszem is ki a képeket, amit küldtél! Eszembe sem jutna az almát
és a rizskochot keverni, de a képek elég meggyőzőek:


Kép
Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. május 1. 16:47

Szia Rita!

Még mindig csodálattal nézem, ahogy kézzel készitik, verik az asztalhoz a tésztát, és agyalok, hogy hogy a bánatba lehet ebből annyi szál a végére.
Nagyon szépek voltak a romtemplomok, barlangok.
A kisérlet is érdekes volt, miszerint a lúgos vizes tészta nem szakad.

Lányok! Aki megcsinálta már a tésztát , mennyi szódabikarbónát tett a vizbe, hogy lúgos legyen?

A fiam mondta, levideózza, ha csinálok ilyen dobálós tésztát. :-)
Kiváncsi voltam, hogy a bhutáni hajdinatésztát kézzel sodorják? Mitől ilyen egyforma vastagságú? Erre is megjött a válasz. Nem irigylem őket, mert tényleg munkás lehet.
Legalább már tudom, milyen a hajdina kinézete, mint gabona.
Sok érdekesség volt még itt:
Hidraolikus prés megkönnyiti a hajdinatészta kinyomását. - és miylen igazuk van-
Kimcsi tészta, hideg tésztaleves, rizstészta készitése, az ember csak kapkodja a fejét, hogy mindent jól megfigyeljen.
Eddig jutottam a jegyzeteléssel és rájöttem, hogy nem lehet visszaadni ezt a sok csodás információt, ételt, izorgiát, amit itt láttunk.
Senki sem irta még, hogy megfogadta nem eszik se előtte, se utána ahogy megnézte a filmet. :-)
Én három lekváros bukta után úgy érzem kopog a szemem az éhségtől.
Többször előfordult, hogy láttam valamit, elkezdtem rajta gondolkodni miként csinálták, aztán egy idő után mikor már nem is vártam, jött a válasz. Ilyen volt a halotti szertartásnál a tészta, ami olyan rendezett sorba volt begyömöszölve az arany edénykébe.

Rita, szuper volt ez a rész is! Köszönet érte Neked és Krisztinek is.

Kép

Én ezt otthon krumplinyomóval oldom meg. Olyankor csinálom, amikor gyors csipetkére van szükségem és nem akarom bügyürgetni a tésztát. :-)

Kata! szuper a rizskoch variációd! :-)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 1. 17:18

Rita! Annyi érdekes információ volt ebben a részben is. Még szívesen néztem volna tovább. :D
A hajdinával és a kölessel kb 20 éve ismerkedtem meg a reformtáplálkozás jegyében. Nem csak köretet, hanem süteményt is készítettem már belőlük. A hajdinát almásnak, a kölest pedig túrósnak csinálom. Tésztát még nem próbáltam, de lehet egyszer nekiugrok. Van egy ügyes szerkentyűm, amivel a gesztenye masszát szoktam kinyomni, majd azzal kipróbálom. :lol: :lol: :lol:

Kép Kép

Nem vagyok egy nagy konyhatündér, de kedvem lenne kipróbálni

Kép Kép

Majd holnp folytatom.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 1. 17:55

én ugyan most jól bepakoltam a tepsi fele majdnem üres :lol: :lol: :lol: de meglátva a tésztakészítést újra éhes lettem. Megyek iszom vizet, hogy becsapjam a gyomrom... :lol: :lol: :lol:
Köszönöm hogy kitetted az almás rizskochtot tényleg finom..de a citromosat sokkal jobban szeretem...mindenesetre egy próbát megért!
Az sem utolsó szempont, hogy Samukának is izlett! Pedig neki nem könnyű újdonságot tálalni...Áthívom a szomszédot is tesztelni....amíg még van miből :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 18:15

f.ági írta:Szia Rita!

Még mindig csodálattal nézem, ahogy kézzel készitik, verik az asztalhoz a tésztát, és agyalok, hogy hogy a bánatba lehet ebből annyi szál a végére.
Nagyon szépek voltak a romtemplomok, barlangok.
A kisérlet is érdekes volt, miszerint a lúgos vizes tészta nem szakad.

Lányok! Aki megcsinálta már a tésztát , mennyi szódabikarbónát tett a vizbe, hogy lúgos legyen?

A fiam mondta, levideózza, ha csinálok ilyen dobálós tésztát. :-)
Kiváncsi voltam, hogy a bhutáni hajdinatésztát kézzel sodorják? Mitől ilyen egyforma vastagságú? Erre is megjött a válasz. Nem irigylem őket, mert tényleg munkás lehet.
Legalább már tudom, milyen a hajdina kinézete, mint gabona.
Sok érdekesség volt még itt:
Hidraolikus prés megkönnyiti a hajdinatészta kinyomását. - és miylen igazuk van-
Kimcsi tészta, hideg tésztaleves, rizstészta készitése, az ember csak kapkodja a fejét, hogy mindent jól megfigyeljen.
Eddig jutottam a jegyzeteléssel és rájöttem, hogy nem lehet visszaadni ezt a sok csodás információt, ételt, izorgiát, amit itt láttunk.
Senki sem irta még, hogy megfogadta nem eszik se előtte, se utána ahogy megnézte a filmet. :-)
Én három lekváros bukta után úgy érzem kopog a szemem az éhségtől.
Többször előfordult, hogy láttam valamit, elkezdtem rajta gondolkodni miként csinálták, aztán egy idő után mikor már nem is vártam, jött a válasz. Ilyen volt a halotti szertartásnál a tészta, ami olyan rendezett sorba volt begyömöszölve az arany edénykébe.

Rita, szuper volt ez a rész is! Köszönet érte Neked és Krisztinek is.

Én ezt otthon krumplinyomóval oldom meg. Olyankor csinálom, amikor gyors csipetkére van szükségem és nem akarom bügyürgetni a tésztát. :-)

Kata! szuper a rizskoch variációd! :-)


Ági! Annyira nevettem a videó ötleten! Máris láttam magam előtt, ahogy csapkodod az asztalhoz
a tésztát. Innen két változat van, az egyik a gonosz, a másik a happy endes. A gonosz verzióban
egyre idegesebben, egyre intenzívebben verdesed a masszát az asztalhoz, de továbbra is egyben
marad a nyers tészta. A happy endesben pedig olyan szépen szálasodik, mint a kínai mestereknek.
Sőt, mintha a szemed is kezdene szotyisodni....

Persze ez csak vicc, meg ne sértődj rajta! Boldog vagyok, hogy továbbra is tetszik a sori. Most
ázsiai kolostorokban, és a középkori Olaszországban vagyok éppen. Belekezdtem a fordításba,
mert csak nagyon lassan tudok haladni vele. Egy nap max. 150-200 sor. Mindennek utána kell
néznem, hogy jól van-e a neve, az évszám stimmel-e... bizony sok hibával találkozom, de nem
baj, szeretem a kutakodást a neten.

Nagyon szívesen a feliratot!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 18:30

Gabóci5 írta:Rita! Annyi érdekes információ volt ebben a részben is. Még szívesen néztem volna tovább. :D
A hajdinával és a kölessel kb 20 éve ismerkedtem meg a reformtáplálkozás jegyében. Nem csak köretet, hanem süteményt is készítettem már belőlük. A hajdinát almásnak, a kölest pedig túrósnak csinálom. Tésztát még nem próbáltam, de lehet egyszer nekiugrok. Van egy ügyes szerkentyűm, amivel a gesztenye masszát szoktam kinyomni, majd azzal kipróbálom. :lol: :lol: :lol:

Szia Gabi! Én is nagyon szeretem, hogy tobzódunk az információkban. Persze ehhez az is kell, hogy érdekeljen
a téma. Az autógyártásról nem fordítanék dokumentumfilmet, mert nem izgat, és az is elég nekem, amennyit
jelenleg tudok róla.

Se hajdinás, se kölessel készült ételt nem ettem még. Eddig eszembe sem jutott, de ezután a sorozat után
sok mindent szeretnék majd kipróbálni. Megkóstolnám a te sütijeidet is!

Nagyon szépen köszönöm a gifeket! Ez a sorozat igazán gifre termett.

A dai nőknek olyan szép színes "egyen" ruháik vannak. Vajon mindet a hajóversenyhez készítették? Csinosak!
Nem nagyon látni elhízott embert köztük:

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 18:47

Kata58 írta:Köszönöm hogy kitetted az almás rizskochtot tényleg finom..de a citromosat sokkal jobban szeretem...mindenesetre egy próbát megért!

Kata! A sógornőm a tejberizsbe egy narancs héját is belereszeli, akkor is, amikor
rizskochhoz készíti. Isteni finom! Eltanultam tőle, én is így csinálom.

Mikor csak tejberizsnek szánja, akkor a majdnem kész rizsbe egy nagy evőkanálnyi
margarint is belekever. Szép selymes lesz tőle.

Azt soha nem szerettem, ha a kész rizskochot nyakon öntötték sziruppal. Én inkább
veszek egy zacskó csokipudingot, és nem fél liter, hanem 0,75 dl tejben készítem el.
Akkor pont kellő sűrűségű lesz.

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. május 1. 18:51

Szia Rita

Köszönöm a 4. rész fordítását, Krisztinek pedig az utómunkákat. :D
Érdekes volt ez a rész is, megnyugvással láttam , azért van ahol sodrófával nyújtják és
késsel vágják fel a szálas tésztát. ( A tyúkhús levesbe valót. :mrgreen: )
Alig várom már hogy nyár legyen és legyenek idénygyümölcsök; a hozzávaló rétest pedig lúgos vízzel
fogom elkészíteni. Nagyon kíváncsi leszek az eredményre. A csapkodós tésztát is ki fogom próbálni. :lol: :lol: :lol:
Majd próbálok fotót is hozni. ;)
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. május 1. 19:05

Köszönöm Rita! Még nem tudtam megnézni, de gyűjtögetem!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 20:30

dolores953 írta:Szia Rita

Köszönöm a 4. rész fordítását, Krisztinek pedig az utómunkákat. :D
Érdekes volt ez a rész is, megnyugvással láttam , azért van ahol sodrófával nyújtják és
késsel vágják fel a szálas tésztát. ( A tyúkhús levesbe valót. :mrgreen: )
Alig várom már hogy nyár legyen és legyenek idénygyümölcsök; a hozzávaló rétest pedig lúgos vízzel
fogom elkészíteni. Nagyon kíváncsi leszek az eredményre. A csapkodós tésztát is ki fogom próbálni. :lol: :lol: :lol:
Majd próbálok fotót is hozni. ;)

Szia dolores! Én is megnyugvással fogadtam! A koreai asszonyokban anyukámat láttam.
Ő is úgy nyújtotta a tésztát, hogy rátekerte a sodrófára, és időnként ő is végighúzta a
tésztán a kezét. És pont úgy vágta fel késsel, ahogy a másik nő, csak persze ő nem ült
közben törökülésben. Érdekes, hogy nagyanyám azt tanította nekem, hogy a konyhában
soha nem ülünk le. Mindent állva csinálunk. Biztos, hogy nem ezért, de a mai napig nem
tudom elképzelni, hogy valamit is ülve csináljak főzés közben. Erre a koreaiak még a
tésztát is ülve nyújtják.

Dolores! Mit nem adnék érte, ha lenne egy fotógalériánk csupa tésztacsapkodós képekkel!
Ági is! Te is!

Várom, hogy mit fogsz írni a lúgos rétesről!

Nagyon szívesen a feliratot!


Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. május 1. 20:31

Köszönöm szépen a 3-4 rész feliratát.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 20:37

mikaz írta:Köszönöm Rita! Még nem tudtam megnézni, de gyűjtögetem!

Szia Zsu! Semmi gond! Jó gyűjtögetést!

Nagyon szívesen a feliratokat!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 20:38

nildiko írta:Köszönöm szépen a 3-4 rész feliratát.

Nagyon szívesen, Ildikó!

Kép
Avatar
mkatinka
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:22

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: mkatinka » 2016. május 1. 23:00

Sziasztok!
Rita viszem a 4.részt,köszönöm szépen!
Még ma belelesek, de csak holnap nézem meg,mert elfáradt a szemem az olvasásban. Annyira jó végig olvasni a hozzászólásokat,
olyan jól szórakozom! Gyönyörűségesek a képek a megsütött csodákról, nagyon ügyesek vagytok! Mi kenyeret mostanában ritkán sütünk- s bár huszonéve van kenyérsütőnk,nemigen használjuk.Ha mégis,a férjem szokta kézzel dagasztani, nagyon finomakat tud csinálni.Szerintem sokkal finomabb így , a sütős nekem mindig sokkal szárazabbnak tűnt. Én ma Anyák napja alkalmából kétféle kaláccsal leptem meg a családot.
Katának üzenném :a medvehagymát ha megdörzsölöd és érzed azt a finom hagymaszagot,biztos nem cserélték őssze a gyöngyvirággal.
Az ország egyik legnagyobb medvehagyma-lelőhelye itt van a környékünkön, a Mecsekben.Orfűn medvehagyma fesztivált is szoktak rendezni ,amikor megjelennek az első hagymák.Sajnos az idei évtől kezdve elég nagy területen megtiltották a szedését, mert sokan
nem ismerték a mértéket, és zsákszámra tépkedték ki.Szerencsére a fiamnak vannak tiltott területen kívüli jó lelőhelyei, így idén is tudtam eltenni kicsit a hűtőbe.Nagyon szeretjük levesnek, pogácsába vagy épp kenyérbe!
Mindenkinek kellemes kalandozást kívánok továbbra is a tészta világában, és szép hetet!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 2. 5:53

mkatinka írta:Sziasztok!
Rita viszem a 4.részt,köszönöm szépen!
Még ma belelesek, de csak holnap nézem meg,mert elfáradt a szemem az olvasásban. Annyira jó végig olvasni a hozzászólásokat,
olyan jól szórakozom! Gyönyörűségesek a képek a megsütött csodákról, nagyon ügyesek vagytok! Mi kenyeret mostanában ritkán sütünk- s bár huszonéve van kenyérsütőnk,nemigen használjuk.Ha mégis,a férjem szokta kézzel dagasztani, nagyon finomakat tud csinálni.Szerintem sokkal finomabb így , a sütős nekem mindig sokkal szárazabbnak tűnt. Én ma Anyák napja alkalmából kétféle kaláccsal leptem meg a családot.
Katának üzenném :a medvehagymát ha megdörzsölöd és érzed azt a finom hagymaszagot,biztos nem cserélték őssze a gyöngyvirággal.
Az ország egyik legnagyobb medvehagyma-lelőhelye itt van a környékünkön, a Mecsekben.Orfűn medvehagyma fesztivált is szoktak rendezni ,amikor megjelennek az első hagymák.Sajnos az idei évtől kezdve elég nagy területen megtiltották a szedését, mert sokan
nem ismerték a mértéket, és zsákszámra tépkedték ki.Szerencsére a fiamnak vannak tiltott területen kívüli jó lelőhelyei, így idén is tudtam eltenni kicsit a hűtőbe.Nagyon szeretjük levesnek, pogácsába vagy épp kenyérbe!
Mindenkinek kellemes kalandozást kívánok továbbra is a tészta világában, és szép hetet!

Szia Katinka! Most sajnálom csak igazán, hogy nem fénykoromban, amikor még öt fős család
voltunk három kamasz gyerekkel, kezdtem bele egy ilyen fórumba. Igaz, akkor nem lett volna
időm fordítani, szóval abba is hagyom a sajnálkozást, de most lenne mit kitenni nekem is.

A sütőt már szinte nem is használom sütemény sütésre, és a kenyér sütőm is csak porosodik.

Mostanában jutott eszembe, hogy vissza fogok térni a Norbi féle Update1-es kenyérre, és
péksüteményekre. Nagyon szerettem, és nem hizlal. Jól bírják a fagyasztást is.

Unni pécsi, és pár éve, amikor az első nem koreai sorozatomat, a Silver Spoont fordítottam
beszélt nekünk a medvehagymáról. Én csak hallomásból ismertem, a mi környékünkön nem
honos, ezért nem is épült be az életünkbe, az ételeinkbe, a receptekbe. Akkoriban szót ejtettem
róla a barátnőmnek, aki rá egy évre a piacon tudott venni pár levelet, és pogácsába sütötte
bele. Nagyon finom volt. Egyelőre ennyi közöm van a medvehagymához.

Nagyon szívesen a fordítást! Tetszeni fog ez a rész is!

Szép hetet kívánok én is magunknak!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 2. 9:38

Köszönet a narancshéjtipphez...legközelebb azzal csinálom.Apu most beiglit rendelt. :lol: A héten az lesz a soros sütemény...de a kelesztést lugos vizzel csinálom majd.
Nagyon guszta a csokival leöntött rizschoh is.! :lol: Kipróbálom majd a medvehagymás pogácsát is. Minden alapanyag van hozzá! :lol: .
Most készülődünk, délután jövök legkorábban. Mindenkinek áldott, sikeres hetet kívánok...A vizsgázóknak különösen!!!! :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 2. 17:13

Kata58 írta:Köszönet a narancshéjtipphez...legközelebb azzal csinálom.Apu most beiglit rendelt. :lol: A héten az lesz a soros sütemény...de a kelesztést lugos vizzel csinálom majd.
Nagyon guszta a csokival leöntött rizschoh is.! :lol: Kipróbálom majd a medvehagymás pogácsát is. Minden alapanyag van hozzá! :lol: .
Most készülődünk, délután jövök legkorábban. Mindenkinek áldott, sikeres hetet kívánok...A vizsgázóknak különösen!!!! :lol: :lol: :lol:


Tényleg! Meg is feledkeztem az érettségizőkről! Szegények, mennyire izgulnak!

Kíváncsi vagyok, milyen lett a lúgos vizes dagasztás-kelesztés!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 2. 18:53

Ez igen...ha ilyen gyorsan menne...de ha nekiálltam mindenképp referálok... :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 3. 18:51

Öt rész megnézése után már bátran be merem vállalni, és le merem írni, hogy a következő sorozatom,
hacsak valamelyik tervezett közbe nem szól, a tajvani Easy Fortune Happy Life romantikus komédia
lesz. Gazdag bunkó főpasi, szegény, jóravaló főcsaj, kisöcs, kutya, ravasz nagyapa, örökség, szerelmi
háromszög/négyszög, pár nevetséges maffiózó, kínai természetgyógyászat, és sok klisé, de az a fajta,
ami ha jól csinálják, jöhet dögivel...


Egyet nem szeretek csak benne, hogy "tajvani" méretű, azaz több, mint egy órás egy rész, és több, mint
900 soros a felirat, ami azt jelenti, hogy az A Good Wife-hoz hasonlóan csak 2 részt fogok tudni egy héten
kitenni. Jobban szeretem, ha a kínai változatot teszik fel, mert a szétszabdalás miatt igaz, hogy több
részes, de egy rész felirata rövidebb, és ezért kellemesebb érzés fordítani. A végeredmény ugyanaz, hiszen
így is, úgy is le kell fordítani a teljes sorozatot, de akkor is!

Igazából nyárra lenne jó, mert könnyed, szórakoztató, pihentető sorozat, viszont a Lovingot nagyon jól
ellensúlyozza, igazán jólesik néznem.

Ha befejeztem a Tésztaút fennmaradó két részét, akkor fogom elkezdeni kitenni a részeket. Ismét hétfő
lesz a napja.

A színészek közül csak Chen Qiao En-t ismerem, ő volt a The Queen of SOP főszereplője is. Ez a tény sokat
nyom a latban. Nagyon szeretem!
Akit még felismertem az Wang Juan, aki a Love Aroundban volt Teknős papa felesége.

A nagy méretet töltöttem le az avistazról, mert jó minőségben szeretném nézni a sorozatot. Aranycsillagos,
ahhoz készül majd a felirat. De a helyszűkében lévőkre gondolva, egy kisebbet is leszedtem a Rutrackerről
(ugyanez megvan az avistazon is), ezt fogom feltölteni a megára.

Még ne kezdjétek el letölteni a sorit, hátha közbejön egy betervezett! Azt sem bánnám!

Kép
Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (4/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 3. 21:00

Rita! Nem csak a sorozat nézése közben éhezek meg, de a fórum olvasása, és a képek nézegetése közben is. Még éjszaka is ezekkel álmodtam. Olyan régen ettem már igazi stíriai metéltet ... de mit csináljak ha csak én szeretem. Kata ha csinálsz, küldjél nekem is fénypostával, nyitom az ablakom.

Várom az ügyeskezűek beszámolóját, hogyan sikerült a lúgos vizzel készült tésztájuk.

Kép Kép

Csodás valami ez a tészta, hányféle gabonából, ill. termésből készült liszt az alapanyaga és nem csak népeket, országokat de földrészeket is összeköt.

Bhután magashegyein csak a hajdina termett meg.

Kép Kép



Kép Kép

Kép Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég