Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2016. május 15. 19:55

Kedves Rita, Kriszti!
Köszönöm az összes részt. Azt hiszem, most én leszek a "sereghajtó". Amit sajnálok nagyon, hogy most a fórumot sem tudtam követni frissiben, de egy-két guszta képet láttam. Majd pótolom a filmeket is, a fórumot meg okvetlen, mert ahová be-bekukucskáltam, mindenhol pörgős, tanácsokkal, receptekkel, élettel teli volt. Ilyennel még nem is találkoztam!

Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok!
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. május 15. 20:14

Szia Rita

Köszönöm a teljes sorozat fordítását. :D
Élvezet volt minden perce, a gusztusos ételek, a különleges tészták
és a történelmi kitekintés és körítés.
Általában én túl sok tésztát nem ehetek, de itt mindig gusztusom támadt
valami jóféle tésztára. :lol: :lol:
Azt hiszem holnap csinálok eperdzsemes diós palacsintát. Az már majdnem sütemény. :mrgreen:
Köszönöm Krisztinek is a munkáját.
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 20:17

Kedves Ica! Örülök, hogy te is velem tartottál, és hogy a másik sorozatot is terve bevetted!
Olyan szívesen fordítanék sok ilyet, de nagyon nehéz találni olyat, amihez van angol felirat.
Pontosan azért szeretném, amit írtál:
"A jó az,hogy a "tészta"címszóval egy csomó más ismeretet is szereztem,pedig a sorozat a
tésztáról szólt.Így is lehet csinálni."

Az Easy Fortune-ból én is a 17 részeshez készítem a feliratot. Sajnos nagy a mérete az AZ-on
található videóknak, de a kisebb méretűek olyan csapnivalóan rossz minőségűek, hogy nem
bírtam nézni. Sokat levont a film élvezeti értékéből. Annak meg mi értelme. A nagy méretűt
feltöltöm a megára. Már 11 rész fenn van, feldarabolva.

Nagyon szívesen a fordítást!

Pár képet kifényképeztem a Lovas útból ízelítőnek:

Jak vajat és teát tesznek egy köpülőszerűségbe, összekeverik és a csapat vezetője ezzel a
keverékkel áldja meg azt a vidéket, ahol megálltak megpihenni:

Kép
Kép

A folyón az emberek is és a lovak is kötélpályán kelnek át:

Kép
Kép

Alattuk szakadék, és a folyó:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 20:37

Kedves Anyecska! Ezt a topikot is a tészta hozta össze ilyenné, amilyen lett! Egyedi, nőies,
olyan, amilyenek mi nők, asszonyok vagyunk, ha összetalálkozunk. Nem sok kell, hogy a
sütés-főzésről, gyerekekről tereferéljünk, vagy tapasztalatot cseréljünk a mosószerekről,
háztartási gépekről... Itt is mindenki mondott valami hasznosat, aminek a másik hasznát
vehette. Pont azért, mert kötetlen, nőies, eredeti, tarkabarka, jelenleg ez a legkedvesebb
topikom. Ez olyan, amilyennek én a legjobban szeretek egy fórumot. Legyen egy főcsapás,
ami mentén összegyűlünk, de legyenek csápjai, oldalhajtásai, amőbaszerű nyúlványai, amik
másról is szólnak. Kicsiben pár napja ilyenné kezdett válni a The Grand Heist topikja a Zsu
és köztem lezajló beszélgetések miatt. Minden a filmmel kezdődött, aztán Oh Ji Hoo-n
keresztül, a cigarettán, a sojun, a Tésztaúton át, eljutottunk Shin Min Ah-ig és Yoon Ah-ig.

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=24&t=63&p=2483#p2483

Nem izgulok Anyecska, mert tudom, hogy ha lesz időd, mindent be fogsz pótolni, és nagyon
jól fogsz szórakozni, azt garantálom!

Nagyon szívesen a feliratokat! Jó nézelődést, és olvasgatást a topikban!


Még a beduinokhoz is eljutottunk:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 20:54

Szia dolores! A te szavaid az én szavaim is, ha röviden, tömören akarnám összefoglalni
a sorozat lényegét.
Arra is rájöttem, hogy szeretek Kínában lenni, akár a sorozataik, akár
egy koreai dokumentumfilm sorozat visz oda. Rengeteget voltunk Hszincsiangban, az
ujgurok földjén, majd meghalok, hogy egyszer élőben is láthassak mindent, amit itt mutattak.
Ja, és Bhutánban is nagyon jól éreztem magam, amikor oda vittek el a soriban. Érdekes, hogy
Japán nem vonzott egyáltalán, és Koreába sem vágyom.

Jó volt, nagy űrt hagyott maga után a sori, de tudom, hogy a Lovas út (Lóvasút hihi)
kárpótolni fog.

Az én palacsintámat sárgabarack-dió keverékkel hintsd meg légyszi! Holnap nyitom az ablakot!


A thai úszópiac kapcsán eszembe jutott a Full House, akkor este abba lapozgattam bele, és
ma este is az lesz műsoron:

Kép
Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. május 16. 8:02

Szia Rita

Tegnap a kuszkusz "elemzése" kimaradt a hozzászólásomból, pedig ha
meghallom ezt a szót, mindig az 1980-ban készült francia film jut eszembe:
az Éretlenek amiben a zsivány ' érettségiző diákok a kuszkusz főző edényt használták
bizonyos rossz dolgokra. ( De azért leérettségizni sikerült nekik. :mrgreen: )
Engem a kuszkusz a magyar tarhonyára emlékeztet, de nem a pásztorra, hanem a bolti változatra. :lol: :lol:
A tarhonyát marha húsból készült pörkölt mellé szoktam készíteni, mindig nagy siker volt. ;)
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 16. 13:33

Tegnap én is tarhonyás hús főztem és fantasztikusan jól sikerült...nem is értem miért nem csináltam már vagy egy éve... a fenti uszópiac kapcsán nekem meg beugrott egy másik filmsorozat, igaz nem sokat láttunk belőle de mégis...A City Hunter LMH_val a főszerepben...gyerekkorában tajvanon nőtt fel...mert az "apja" elrabolta, és nem semmi látni az elefántokat és a mindennapi életeket ott... :lol: Most megyek kenyeret sütni! :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 16. 19:23

Dolores, én is olyan tarhonyásnak képzelem a kuszkuszt. Nagy bánatom, hogy nincs megpirítva.
Olyan"hóka", ahogy felénk mondanák. Mit szólnának a beduinok, ha megkóstolnának egy magyaros
feltéttel kínált kuszkuszt? Én imádom a lecsót, ezért sem a paprikát, sem a paradicsomot, sem a
hagymát nem szoktam sajnálni azokból az ételekből, ahová odaillik. Lecsós csirkemell, lecsós máj,
lecsós zúza, lecsós gomba... ezekhez mind jöhet a tarhonya, de egy sima pörkölthöz is, amibe
természetesen belecsempésztem legalább két paprikát és egy paradicsomot.

Hűha! Nudliút nélkül is meg lehet éhezni!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 16. 19:27

Kata58 írta:Tegnap én is tarhonyás hús főztem és fantasztikusan jól sikerült...nem is értem miért nem csináltam már vagy egy éve... a fenti uszópiac kapcsán nekem meg beugrott egy másik filmsorozat, igaz nem sokat láttunk belőle de mégis...A City Hunter LMH_val a főszerepben...gyerekkorában tajvanon nőtt fel...mert az "apja" elrabolta, és nem semmi látni az elefántokat és a mindennapi életeket ott... :lol: Most megyek kenyeret sütni! :lol:

Kata! Azonnal kiteszem az előbb megsütött guszta kenyérkédet, és a máglyarakást,
csak előbb jöjjön a Full House-ból az úszó piac, ahol enni is lehet, ahogy a filmben
is említik:

Aom és Guy:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 16. 19:31

Kata újabb kenyérkéje és a máglyarakás! Nyami!!

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 16. 22:10

Már csak 3 ujjnyi van belőle...nagyon finom lett... :lol:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 17. 7:16

Rita! Érdekes volt nyomon követni a tészta történetét. Kialakulását, földrajzi előfordulásának különbözőségét, sokszínűségét és sajátosságait. A népek hogyan hatottak egymásra a gasztronómiában is.
Meglepő volt, hogy Bhutánban csak 20 éve ismerik a búzát. A zselés tésztáról sem hallottam még.

Megjelent a száraztészta.
Beqero Antonio módra.

Kép Kép

Szicilia mást is köszönhet az araboknak: ételeket. Így készül a sziciliai étel a Parmigiana.
Középolaszországnak különbözik a tésztakultúrája a déliekétől.

Kép Kép

Kínában a szén konyhai használata megváltoztatta az étkezési kultúrájukat.
Koreai szerzetesnők eledele.

Kép Kép

Bhutang és Tibet kapcsolata
Kép Kép

Thunézia tésztája a kuszkusz, és az Ashid.
Mit ettek az átlagemberek a Choszon dinasztiában? Elég munkaigényesnek tűnő zselétésztát.

Kép Kép

Mi került az előkelők asztalára a Choszon-dinasztia idejében?
Gojong császár kedvelt étele.

Kép Kép

Spoiler: mutasd
Megmakacsolta magát a gifkészítőm, a film végét nem tudtam megörökíteni


A hétvégén csináltam igazi stíriai metéltet, nagyon finom lett. Nem tudom miért nem csináltam eddig, pedig nagyon egyszerű. Így voltam fiatalasszony koromban a kelt tészta készítésével, idő kellett hozzá, hogy először rászánjam magam.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 17. 7:55

Eszméletlen jók a giffek....majdnem nem tudtam ellenállni hogy megnézzem mára tartogattam, ha mindennel végeztem, mert látom fogok jegyzetelni...sőt egykét fűszert is be kell szerezzek! Akartam én is stíriai metéltet csinálni, de a túró áldozatul esett más ételnek :lol: úgyhogy
vennem kell másikat :lol: :lol: Milyen szépen növekszik, dagad ez a topik is öröm látni.... :lol:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 17. 17:16

Újfennt én, mielőtt egy kicsit filmeznék.....végignéztem a 6 részt, és úgy örültem az ismerős helyeknek és helyzeteknek...pl Bhután ,vagy a koreai konyha a japán udon... :lol: :lol: :lol:
Nem tudom nektek is állandóan meg megállt a vetítés, aztán ment tovább? csak azért kérdezem mert így egy kissé nehézkes volt figyelnem , de ettől függetlenül nagyon tetszett.!
ezután már tényleg érdeklődve várom majd a tea és lovas utat is :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 17. 19:34

Kedves Gabi! Köszönöm szépen a jobbnál jobb gifeket, amikkel a sorozat hat részén
keresztül megajándékoztál bennünket! Tudom, hogy sok idő, és vesződség van velük,
ezért még értékesebbek számomra!


Ahogy elnézem a tortelliniket hajtogató asszonyt, eszembe jutott, hogy az angol szövegben
az is benne volt, hogy női köldökre kell hasonlítania, de már nem fért bele a feliratba, túl
hosszú, olvashatatlan lett volna a mondat.

Gojong császár kedvencét, a körtés, marhahúsos, hajdinatésztás hideg levest nem tudnám
megkóstolni.

Szegény látványséfeket annyira sajnálom! Minden nap ugyanazt a tésztafélét, ugyanúgy kell
csinálniuk. Hogy unhatják!

A végére még egy aranyos olasz kisfiúcska is került. Minden népnek, népcsoportnak olyan
aranyosak voltak a kisgyerekei.

Gabi! Úgy örülök, hogy kipróbáltad a stíriai metéltet! Igazi finomság!

Én a piskótával voltam kicsit lemaradva. Mézes lapot viszont a mai napig nem csináltam.
Addig-addig gondolkodtam rajta, hogy inkább megvettem a lapokat.

Ha tehetném, Kína összes népcsoportját végiglátogatnám:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 17. 19:38

Kata! Fentebb írtam neked, hogy a videók hatalmas mérete miatt lehetett.
Az én laptopom bírta, de Kriszti mondta, hogy Marika gépén sem ment gond
nélkül.

A Lovas út videója kisebb méretű lesz, de még így is nagynak fog számítani.
Mindegyik 1,5 GB körül van.

Ezt csak azért fényképeztem ki, mert olyan szép zöld volt:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 18. 12:32

Na megnyugodtam úgy látszik még egy asztali számítógépnek sem mindegy mekkora ....a lényeg így is végig lett nézve....és az utolsó kép de gyönyörű és guszta...megyünk is ebédelni már biztosan meleg a húsos káposzta...tegnap azt főztem, hogy ma egy kis szabadnapot csináljak magamnak. :lol: :lol: :lol:
sikerült eljutnom az általad említett Coop -ba és vettem lisztet, ha elfogyott ez a kenyér ami most van kipróbálom a kenyérgéppel... :D
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. május 18. 16:23

Szia Rita! Örülök, hogy végig mentünk a Tésztaúton! A befejező rész is remekre sikerült. Nagyon tetszett a sorozat. Sok érdekességet láttunk, jó és hasznos dolgokat tanultunk belőle. Az elkészített ételek szépségesek voltak.
Köszönöm, hogy lefordítottad és megosztottad velünk!
Szép hetet kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 18. 18:52

Kata58 írta:Na megnyugodtam úgy látszik még egy asztali számítógépnek sem mindegy mekkora ....a lényeg így is végig lett nézve....és az utolsó kép de gyönyörű és guszta...megyünk is ebédelni már biztosan meleg a húsos káposzta...tegnap azt főztem, hogy ma egy kis szabadnapot csináljak magamnak. :lol: :lol: :lol:
sikerült eljutnom az általad említett Coop -ba és vettem lisztet, ha elfogyott ez a kenyér ami most van kipróbálom a kenyérgéppel... :D


Kata! Nagyon kíváncsi leszek, mit fogsz hozzá szólni! Nagyon szerettem,
de nem biztos, hogy neked is be fog jönni.


Ezek is kenyerek!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 18. 19:01

B.Marika írta:Szia Rita! Örülök, hogy végig mentünk a Tésztaúton! A befejező rész is remekre sikerült. Nagyon tetszett a sorozat. Sok érdekességet láttunk, jó és hasznos dolgokat tanultunk belőle. Az elkészített ételek szépségesek voltak.
Köszönöm, hogy lefordítottad és megosztottad velünk!
Szép hetet kívánok!

Szia Marika! Én is nagyon örülök, hogy továbbra is egyfelé vezet az utunk!
Tudom, hogy a Lovas út is nagyon fog tetszeni, de már most be szeretném
biztosítani magunkat, és nagyban kutatok a neten folytatás után.

Nagyon szívesen az élményt, és a feliratokat!

Neked is szép hetet kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 18. 19:11

Kata mai finomsága: túrós darafelfújt,
erdei gyümölcs szörppel nyakon öntve:


Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 18. 20:38

Legközelebb féladagot csinálok, mert ez iszonyúan laktató... :lol: :lol: :lol: moccanni is alig tudok.... :lol: :lol: :lol:
Köszönöm Rita, hogy kitetted...
Jót mosolyogtam a kenyér képeken..a kreativitás és az ügyesség az egeket veri!
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 19. 16:15

Rita! Véget ért a tészta út, de sokszor visszanézek majd a sok információ átismétléséért.
Sikerült a végét is megcsinálnom gifben.

Az instant ráment nagyon szeretik az unokáim, ha jönnek mindig kérik, és természetesen pálcikával eszik.

Kép Kép

Szeretem a hagymát, na nem ilyen sokat, a "Negui rament" nem kóstolnám meg és főleg nem forró olajjal nyakon öntve.

Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 20. 21:45

Szia Gabi! Úgy örülök annak, amit írtál! Amióta befejeződött a sori, folyamatos keresgélést
folytatok. Eddig 11 dokumentumfilmet töltöttem le, ami a leírása alapján érdekelhet, ebből
talán kettő ha megmarad. Ezt a tapasztalat mondatja velem, mert még nem volt időm rá,
hogy megnézzem milyenek.

Nagyon szépen köszönöm a gifeket!!!

Én ma Knorr rament vettem. Még ilyen nem volt itthon, valamikor megkóstolom majd. Eddig
eszembe sem jutott, hogy pálcikával egyem, pedig az is van itthon. Na, majd legközelebb!

Nekitámasztottam a laptopom képernyőjének a zacskókat úgy fényképeztem. Mögötte látszik
a neked írt válaszom egy része. Hihi! Érdekes!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 21. 15:24

sziasztok! Azért lassan bővül még ez a topik....mindig van valami új.! Kiváncsi leszek majd az új dokumentumfilmekre amiket találtál, ezek szerint még + 2 a te és lovasút mellett?! Hm...ez igazán klassz, hogy ennyit tanulhatunk vén fejjel :lol: :lol: :lol: hiszen sok mindent nem tudunk mi sem..elvégre az iskolában nem tanították nagy részüket. A én gyerekkoromban még tanultunk kertészkedést. A mai gyerekek meg azt hiszik hogy a tehén lila! :shock: Egyszer olvastam erről egy felmérést! Hát legalább így mi meg még fejlődhetünk....bővitjük az ismereteinket és milyen szórakoztató módon :lol:

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég