Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 13. 6:38

Kata! Hozzánk most érkezett el a rossz idő. Esik, és amerre a szem ellát el van borulva.
De még ez sem tudja elfeledtetni velem, hogy péntek van!! Ez már előhétvége!!

Legyen szép napunk!


Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (5/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. május 13. 15:34

Kép

Köszönöm szépen az 5. részt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (5/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 13. 16:58

Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 6:58

Megérkezett az utolsó rész is, és ezzel a végére érkeztünk ennek a különösen érdekes filmsorozatnak.
Nagyon boldog vagyok, hogy rátaláltam! Imádtam fordítani, tátani a számat közben, rácsodálkozni
mindenre. Rengeteget tanultam belőle, nemcsak a tésztáról, hanem Ázsiáról is. Rájöttem, hogy engem
is érdekel a történelem, ha megfelelően tálalják számomra. Mindent szerettem ebben a sorozatban!

És már itt kacsingat rám a másik, a testvére, az ősi Tea- és Lovas karavánút, de ellenállok, mert az
Easy Fortune, Happy Life-é az elsőség. Ám már most tudom, hogy nem sokáig fogom tudni türtőztetni
magam.

Jó szórakozást az utolsó részhez!


A végére rátettek még egy lapáttal, pedig azt hittem, ezt már nem lehet fokozni. A legkülönlegesebb
a hajdinakeményítőből készült tészta, a chak-myun. Korea hagyományos tésztája. Hosszadalmas és
bonyolult elkészíteni, nem csoda, hogy csak ünnepeken került az asztalokra:

Kép

Még egy pár kép kóstolónak:

A macskafül tészta a formájával és a színével varázsolt el:

Kép

Egy beduin asszony kuszkuszt készít majd nekünk:

Kép

Megismerkedhetünk a lábbal készült udon tésztával...:

Kép

...és a bhutániak nemzeti gombócával, a momo-val, amit nem is oly rég tibeti szerzetesek hoztak be az
országba:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. május 14. 7:04

Szia Rita!

Úgy lemaradtam, mint a délibusz.
Azt hiszem szabit veszek ki itthonról és elvonulok filmezni, mert ez nem állapot.
Köszönöm a befejező részt is, igy most már egyben nézem meg az előzővel.
Ez az evőpálcikával készült szines tészta csodás.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. május 14. 7:31

Rita írta:Káposztás tészta! Bármikor jöhet(ne)! Én cukorral szeretem. Remélem senki nem
nevet ki! Ha a káposztát megborsozzák, az sem baj, csak cukor legyen rajta.

Rita!
Nálunk is cukros a káposztás tészta! :-)
Mondjuk a túrós tésztát viszont nem tudnám elképzelni cukrosan, pedig az öcsém fia úgy eszi...

Dolores tejfölös, sonkás tésztáját sütőben piritva viszont ki fogom próbálni.

Gabi!
Vittem LSG tejszines tészta receptjét. Köszönöm! :-)
Pont jókor jött! Tegnap vettem a piacon shiitake gombát élőben. Eddig még csak a száritott változatával találkoztam, igaz az élettani hatásáról tudtam. Mentával csináltam meg, nagyon finom lett, de nem fogom túlzásba vinni a vásárlást, 5000.- volt kilója.
Maradt még, úgyhogy fel is tudom majd használni!

Tegnapi jégesőnk:

Kép

Kellemes időtöltést a hosszú hétvégére mindenkinek! :-)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 14. 7:34

Szia Rita!

Köszönöm a befejező 6. részt. Alig várom már a következő soridat a Tea és Lovasútról, ha ilyen érdekes lesz, azt is nagyon fogom szeretni.

A fagyos szentek nagyon pontosan megérkeztek, de azért remélem a tegnapinál jobb idő lesz, mert délután iszonyatosan fújt a szél és esett az eső.
Nálunk is nagyon kopogott.

Pünkösdre szép idő rendel!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 14. 8:16

Ági! Ki fogom próbálni a shiitake gombával is, igaz csak a szárítottal, mert nálunk nem valószínű, hogy lehet frisset kapni. Majd írd meg, hogy ízlett. :D

Ez sem lehet rossz! BACONÖS-MEDVEHAGYMÁS SPAGETTI DIÓVAL

Kép Kép
szildor
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:51

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: szildor » 2016. május 14. 11:24

Kedves Rita!
Köszönöm, köszönöm és köszönöm!
Fantasztikus sorozat volt a tésztaút, látványos és rengeteg ismeretet adott, amit sohasem tudtam volna meg, ha nem látom ezt a sorozatot!
Nem tudok betelni vele.
Mekkora szerencsém van, hogy mindezt láthattam, érthettem, megismerhettem.
Sok szeretettel gondolok rád, hogy ilyen élményekben részesülhettem általad most is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 13:01

f.ági írta:Szia Rita!

Úgy lemaradtam, mint a délibusz.
Azt hiszem szabit veszek ki itthonról és elvonulok filmezni, mert ez nem állapot.
Köszönöm a befejező részt is, igy most már egyben nézem meg az előzővel.
Ez az evőpálcikával készült szines tészta csodás.

Szia Ági! Mikor még nagycsaládos voltam, én is sokszor gondoltam arra, hogy jó lenne
néha egyedül, a család nélkül. Nem kívántam sokat, csak vagy két napot. Aztán volt, hogy
megkaptam, és nem is volt olyan jó.

Majd behozod a lemaradásodat, ha ráérsz. De vigyázz, két rész együtt nagyon megüli a
gyomrot! Egy részt is emészteni kell, nemhogy kettőt!

Nem mertem írni, de a túrós tészta is cukros (volt) nálam! Azt hiszem, nincs több bevallani
valóm.

Itt is esett jég hétfőn, de a mi falunkat kihagyta. Minden szomszédos településen volt jég,
de csak másnap szereztem róla tudomást.

Kellemes hosszú hétvégét kívánok!

Milyen fura egy koreai történelmi személyről fényképet látni:

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 13:26

Gabóci5 írta:Szia Rita!

Köszönöm a befejező 6. részt. Alig várom már a következő soridat a Tea és Lovasútról, ha ilyen érdekes lesz, azt is nagyon fogom szeretni.

A fagyos szentek nagyon pontosan megérkeztek, de azért remélem a tegnapinál jobb idő lesz, mert délután iszonyatosan fújt a szél és esett az eső.
Nálunk is nagyon kopogott.

Pünkösdre szép idő rendel!

Szia Gabi! Neked is nagyon szívesen a feliratot!

Nem hiszed el, hogy mi történt! A héten már elkezdtem fordítani az Easy Fortune-t, és épp ennél
a résznél hagytam abba (főhőseink együtt csücsülnek egy ingoványban):

Kép

Lefekvéskor a Lovas utat vettem elő, ahol az első részben mutatják, hogy az árukkal megrakott
lovaskaraván csak megy-megy, hihetetlen keskeny utakon, hegyeken, völgyeken, veszélyesebbnél
veszélyesebb vidékeken. Egyszer csak ezt a képet látni. Az egyik ló félrelépett, máris benne
találta magát egy ingoványban. Ha nem tudják kihúzni, ott pusztul el. Szerencsére kitudták:

Kép

A Lovas utat sem lehet letenni! Már elkezdtem keresgélni, újabb áldozatok után. Mongólia óta
nem bírok lekattanni a dokumentumfilmekről.

Kellemes pihentető hosszú hétvégét kívánok!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 13:43

szildor írta:Kedves Rita!
Köszönöm, köszönöm és köszönöm!
Fantasztikus sorozat volt a tésztaút, látványos és rengeteg ismeretet adott, amit sohasem tudtam volna meg, ha nem látom ezt a sorozatot!
Nem tudok betelni vele.
Mekkora szerencsém van, hogy mindezt láthattam, érthettem, megismerhettem.
Sok szeretettel gondolok rád, hogy ilyen élményekben részesülhettem általad most is.

Kedves Ildorka! Nagyon, nagyon, nagyon szívesen! Szívemből szóltál! Nekem is ugyanez a
véleményem az egész soriról, úgy ahogy van!
Szabályosan ürességet érzek utána, azért is
nézegetem a Lovas utat, hivatalos nevén a Tea- és Lovaskaraván utat, hogy enyhítsem a
sóvárgásomat.
Jaj, de klassz az is! Igaz, még az első részt sem láttam végig, de ugyanaz a hangulat vesz
körbe, mint a Tésztaútnál. Valószínűleg azért, mert újra Kínában járunk, és ez is a koreai
KBS csatorna, az Insight on Asia témán belül készítette.

Igyekszem jól haladni az új sorozatommal, hogy minél hamarabb elkezdhessem fordítani!

Kellemes hosszú hétvégét kívánok!


Érdekes, hogy a bhutániak éppúgy kanállal és villával esznek, mint a thaiok. Azt, hogy a
thaiok hogyan esznek nem itt, hanem a thai Full House-ban figyeltem meg:

Kép
Kép
Avatar
annamama
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:38

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: annamama » 2016. május 14. 14:03

...Szia Rita ....koszonom a befejezo részt,nagyon szerettem ,élvezet volt végig kovetni a tészta szuletését és utját ahogy meghoditotta a világot !Már várom a kovetkezot a Teautat....kis telhetetlen lettem ugye... :lol: ...Szép Punkosdi unnepeket kivánok ...nem is bánom hogy esik legalább nyugodtan filmezhetek....:)...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 14. 19:36

először is...hálás szívvel vittem a tésztaút befejező részének feliratát! :lol: Nálunk is érdekes hét volt, szél eső...jég szerencsére nem, ügyintézés...ami végre sikerült :mrgreen: ..mindegy a papirok beadva..
Mindenkinek áldott, gyönyörű feltámadás ünnepet! :D :D :D
csak megkérdezném, mikorra lesznek letölthetők a részek? jót derültem az ingoványos kapaszkodón...ahogy benne csücsültek... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 19:37

annamama írta:...Szia Rita ....koszonom a befejezo részt,nagyon szerettem ,élvezet volt végig kovetni a tészta szuletését és utját ahogy meghoditotta a világot !Már várom a kovetkezot a Teautat....kis telhetetlen lettem ugye... :lol: ...Szép Punkosdi unnepeket kivánok ...nem is bánom hogy esik legalább nyugodtan filmezhetek....:)...

Szia Anna! De jó, hogy te is ennyire élvezted a sorozatot! Sajnálom, aki kimaradt belőle.
Párszor már mondtam ezt, és van egy olyan sejtésem, hogy még fogom is. Az animációs
és a dokumentumfilmjeim nem igazán népszerűek, de ehhez már hozzászoktam.

A lényeg, hogy aki látta, annak kellemes élményt nyújtott!

Jó filmezést, kellemes pihenést kívánok!


Bhutánt már az építészetéről felismerem... gondoltam, de a Lovas útban láttam, hogy
Tibetben is ilyesmi épületek vannak:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 14. 19:41

Kata58 írta:először is...hálás szívvel vittem a tésztaút befejező részének feliratát! :lol: Nálunk is érdekes hét volt, szél eső...jég szerencsére nem, ügyintézés...ami végre sikerült :mrgreen: ..mindegy a papirok beadva..
Mindenkinek áldott, gyönyörű feltámadás ünnepet! :D :D :D

Nagyon szívesen, Kata! Miközben nézed majd az utolsó részt, minden öt percben
főzhetnéked fog támadni, annyi tésztaételt fogunk megismerni.

Neked is kellemes Pünkösdöt kívánok!


Jó, hogy Olaszország középső részének a tésztafajtáit is megismerhettük:

Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 14. 19:45

Azokat a nudlikat tényleg azonnal meg kellene csinálni...van itthon medvehagyma ...csak úgy képzelődöm...és össze is futott a nyál a számban
pusztán a látványtól.... :lol: :lol: :lol:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. május 14. 19:47

Szia Rita!
Az 5. részt még nem töltöttem le, mint kiderült a nézése előtt, igy az utolsóval kezdem a folytatást.
Nem is tudom miért irtam, hogy egyszerre nézem a kettőt. Itt egyet is emészteni kell, kettő az már túl sok információ lenne.
Az olasz ételek csodásak voltak, az izüket is hozzájuk képzeltem. Aztán ahogy az evőpálcikával gyártották a tésztát...! Hát igazán a titkát nem birtam megfejteni :-)
De ugyanilyen érdekes volt amikor a pasas a fején levő tésztát nyesegette le. Kérdés, a szőnyegre ment, vagy állt előtte valaki egy nagy tállal és kapdosta el? :-)
Neveket nem jegyeztem meg, csak nyeltem nagyokat. Itt már nem használ szerintem, hogy előtte eszik-e valaki, vagy nem.
Pároló edényt sem használtam még, pedig van itthon.
Nagyon jó ötleteket találhat az ember, mig nézi a filmet. Pl. eddig eszembe nem jutott volna a tésztába spenótot, vagy medvehagymát tenni. Lehet egyszer kipróbálom ezt is.
Biztos nem vagyok egyedül aki nyújtófára tekerve vágja fel a tésztát. Itt meg milyen természetesen és egyszerűen megy ahogy összehajtogatják, nem ragad és csak vágják, szétteregetik utána.
Milyen pofonegyszerűnek tűnik ahogy csinálják.
A sok finomság mellett megint izelitőt kaptunk a különböző népek kultúrájáról, öltözködéseikről, étkezési szokásaikról.
Milyen jó volt az utolsó képkockákon látni az egyszerű, szegény embereket, akik élvezik az együttlétet, evést, táncot.
Köszönöm Rita, élmény volt megint megnézni az új részt! Köszönöm Krisztinek is!
Avatar
mkatinka
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:22

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: mkatinka » 2016. május 14. 21:05

Rita köszönet az utolsó részért is!
Valószínűleg csak holnap tudom megnézni, de nagyon szerettem az eddigieket ,az egész sorozatot. Igazán jó kaland volt végigjárni a világot ,és szert tenni sok-sok ismeretre a tészta kapcsán.
Itt délen napok óta csak esik és ocsmány idő van,ezért mindenkinek végre napsütést és szép pünkösdi ünnepet kívánok !
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. május 14. 22:27

Kedves Rita és Kriszti, köszönöm szépen a befejező feliratot is mindkettőtöknek! :D
Egyébként tegnap este éppen raviolit készítettem estebéd gyanánt, mert eléggé későn értem haza, és ez pikkpakk meglett. :lol: A ricottás ravioli fotójáról jutott eszembe.
Most még a Lovingot nézem, már a 29. résznél tartok. :o Nagyon nézeti magát, nem is tudom abbahagyni. :)
Kellemes pünkösdi ünnepeket kívánok Nektek és minden bloglátogatónak, Henczné Deák Adrienne pünkösdi rózsás festményével.
Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 7:47

Szia Ági! Még szerencse, hogy ezek a részek önállóan is megállják a helyüket, nem kell betartani
a sorrendet!


Mielőtt elkezdtem írni a válaszomat, megnéztem a fotóimat, mi mindenről tesznek említést ebben
a részben. Tényleg nagyon sok mindenről szó esik, de amit a legjobban szeretek, az összefüggések
megfigyelése. Például, hogy milyen nagy szerepe volt a vallásnak, és azok képviselőinak a tészta
terjedésében. Vagy hogy a tészta képes volt átalakítani az utcák, sőt egész városok szerkezetét,
építkezési hagyományait. Megváltoztak a városok látképei miatta. Ezek annyira hihetetlen dolgok,
és rettentően érdekesek!

Az emeletes párolóedény az energiatakarékossága miatt is nagyon szimpatikus nekem. Azonkívül
el tudom képzelni, hogy a semleges ízű tészta, milyen klasszul átvette az alatta párolódó hús ízét.

Ami lenyűgözött még az az, hogy a tészta egyszerre ritka ünnepi, és átlagos hétköznapi étel, attól
függően, hogy hol járunk. Meg sem gondolnánk. Mi annyi tésztát ehetünk, amennyi belénk fér,
legfeljebb a feltétje teszi olcsóbbá vagy drágábbá, de nincs olyan, akinek ne kerülhetne az asztalára.

Na, már csak az 5. rész van hátra! Abban sem fogsz csalódni. Nagyon szívesen a feliratokat!

Kellemes pünkösdölést kívánok!


A soba kapcsán lesz szó az utcai árusokról, és az egyedinek számító mobil standokról:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 8:02

Szia Katinka! Nem baj, ami késik, nem múlik! Holnap, vagyis ma is jó szórakozás lesz megnézni
a sok finomságot, amit elénk pakolnak.


Nálunk ma tarhonyás hús lesz az ebéd, és amikor tegnap kitaláltam, eszembe jutott, hogy a
tarhonyát még meg sem említettem, mint imádott tésztafajtát. Levesbe, köretnek mindig
jöhet, egy feltétellel, legyen jó barnára megpirítva. Így az íze is jobb, és nem is ázik szét.

Itt tegnap esett-csepergett-kínlódott, de meleg volt. Ma napsütéssel indítottunk, ám most
úgy tűnik, inkább esni fog.

Nagyon szívesen a feliratokat és az élményt is! Kellemes hosszú hétvégét kívánok!

Már nem is volt furcsa, hogy a tészta kapcsán múmiák is szóba kerülnek. Arra azért nem
számítottam, amit a szicíliai kapucinus kolostor katakombájában mutattak. A 90 éve halott
kétéves kislány múmiájára gondolok:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 8:22

Kedves Unni! Neked is nagyon szívesen a feliratokat!

Már fordítás közben is volt eszemben, de az írásod újra emlékeztetett rá, hogy raviolit még nem ettem.
Feltétlenül ki kell próbálnom majd.

Jó, hogy leírtad a festőnő nevét, így utána tudtam nézni. A modern névhasználata miatt azt hittem, hogy
ma is élő művészről van szó, de látom, hogy 1890-ben született. Gyönyörű virágcsokrokat festett. Egy
vadvirágosat lementettem, ki is teszem ide. Tegnap Miskolcon voltam, és útközben épp azt figyeltem,
hogy a pipacsok milyen gyönyörűen piroslanak mindenfelé.

Kellemes pünkösdölést, és sok pihenést kívánok a hátralévő két napban!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 15. 8:35

Gyönyörűek a festmények! Kellemes hétvégét! :D
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (Befejezett)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 15. 15:28

Kedves Rita és Kriszti!
Köszönöm az újabb részt.A következő dokumentum film is nagyon érdekesnek ígérkezik,annál is veled tartok.Ez a sorozat nagyon jó volt,igaz most fogom az utolsó részt megnézni,de eddig minden percét élveztem.Sok érdekeset megtudtam a tésztáról ,a történelemről és más népekről.A jó az,hogy a "tészta"címszóval egy csomó más ismeretet is szereztem,pedig a sorozat a tésztáról szólt.Így is lehet csinálni.
Itt tegnap szakadt az eső,most is hol esik,hol nem ,de csúnyán fúj a szél.Ez a film máris jobbá varázsolja a hangulatomat.
Jó volt a párhuzam a két mocsaras jelenetnél.Párocskánk furcsa megismerkedése,ami kicsit vicces és a süllyedő ló,ami ijesztő.Várom mind a két fordításodat.A romantikus sorozatból nekem a 17 részes van meg.Ez a hosszú verzió.
További szép pünkösdölést kívánok. :D

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég