Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 17:09

Szia Éva! Le vagyok nyűgözve, és a hozzászólásodnak nem a tésztás, hanem a szódás
részétől!
Lementettem a válaszodnak azt a részét, és tanulmányozom majd. Köszi a
jobbnál jobb tippeket. Már egész komoly gyűjteményem van a többiek korábbi ötleteiből
is.
Nem véletlen, hogy nagyon-nagy kedvencem ez a topic. Sajnálom is, hogy vége a sorinak.

Örülök, hogy belevágtál a Tésztaútba! Azért is, mert nagyszerű dokumentum sorozat, és
ezért is, mert így újra volt miért idejönnöm.

További szép napot kívánok!

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 6. 22:14

Szia Rita!
Örülök, hogy találtál benne érdekes dolgot. Több mint 10 éve ezeket használom, bevált.

Nagyon tetszik a tésztás sorozat. Nagyon érdekes dolgokat mutatsz be nekünk. 3 részt néztem meg eddig belőle. Érdekes ez a fagyasztott tészta desszert. Gondolom előtte meg van főzve a tészta. Nagyon részletesen utána néznek és mennyi sok új ismeretet kapunk.

Nem olvastam még el az összes hozzászólást, lehet, hogy már valaki feltette. Én ezt a tésztást oldalt szoktam nézegetni. Hihetetlen tésztákat készít a nő. Nekem ehhez azért nem lenne türelmem, és csak ámulok a precizitásán. Igaz egy ideje nincs fent új, de azért nézzétek meg, nagyon érdemes.
http://tisztateszta.blog.hu/2015/10

Jó éjszakát.
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 7. 5:34

Szia Éva! Csak bele kell kezdeni a Tésztaútba, utána a sorozat visz magával, és nem enged el a végéig.
Nagyon szeretem, egyik kedvencem lett. Azt sem gondoltam volna, hogy dokumentumfilmeket fogok
fordítani, és azt sem, hogy ennyire imádni fogom őket. A két mongollal kezdődött, azokat meg a mongol
filmem hozta magával. Azóta jött a bhutáni és ez, de máris nagyon várom, hogy fordíthassam a többit.

A szódabikarbónával is úgy voltam, mint sok mással, hogy olvasok róla, felkelti az érdeklődésemet, aztán
vagy jegelem a témát, vagy belekapok, de nem használom ki a teljes lehetőségeit. Mindenki hsz.-sa, ami
ezzel foglalkozott lökött rajtam egy kicsit, a tiéd is. Ezért jó ez a topik!

Csak odakattintottam a blogra. Igényes, jó oldalnak tűnik. Később lesz időm végiglapozgatni.

További jó szórakozást a többi részhez!

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 7. 19:19

Rita írta:Szia Éva! Csak bele kell kezdeni a Tésztaútba, utána a sorozat visz magával, és nem enged el a végéig.
Nagyon szeretem, egyik kedvencem lett. Azt sem gondoltam volna, hogy dokumentumfilmeket fogok
fordítani, és azt sem, hogy ennyire imádni fogom őket. A két mongollal kezdődött, azokat meg a mongol
filmem hozta magával. Azóta jött a bhutáni és ez, de máris nagyon várom, hogy fordíthassam a többit.

A szódabikarbónával is úgy voltam, mint sok mással, hogy olvasok róla, felkelti az érdeklődésemet, aztán
vagy jegelem a témát, vagy belekapok, de nem használom ki a teljes lehetőségeit. Mindenki hsz.-sa, ami
ezzel foglalkozott lökött rajtam egy kicsit, a tiéd is. Ezért jó ez a topik!

Csak odakattintottam a blogra. Igényes, jó oldalnak tűnik. Később lesz időm végiglapozgatni.

További jó szórakozást a többi részhez!

Kép

Szia Rita!
Én nagyon vártam a rizs és hajdina tészta készítés leírását. Olyan furcsa, hogy engedik bele a vízbe és nem tapad össze, nem lesz egy csomó belőle. De ezt a búzatésztáknál is megfigyeltem. Rizstésztát szoktunk enni, ezt mindenki szereti, a hajdinatésztával akarok majd próbálkozni. Igaz elég drága, ezért nem vettem még eddig. A család nem akarja köretként enni a magot sem. Ezért keresek mindig valami alternatívát, hogy változatossá tudjam tenni az étkezéseket. Férjem igaziból csak a hagyományos ételeket szereti, de nem vallja be. Megkóstolja, de amikor rákérdezek, hogy csináljam-e újra, akkor azt mondja, hogy ne. De szeret azzal tetszelegni magának, hogy vevő az újdonságokra. De kis lépésekben kell bevezetni az újdonságokat. De a tésztákat szereti a család, ezért is jó lenne, ha minél többfélét megismernénk.

Mi szeretjük nézni a dokumentum és ismeretterjesztő filmeket is. Ha eleve érdekel a téma.

Még 2 részem van. Ma szeretném még megnézni. Mintha a japán tészták jönnének.
Tésztás blogot majd azért nézd meg, ha van időd. Csodákat látsz ott.
Üdv: Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 5:49

Éva! Olyan jót nevettem a párodon! A legtöbb férfi ilyen! Az én volt férjemnek is lassan kellett
adagolni a dolgokat, ha azt akartam, hogy elfogadja. Meg többször "csak úgy" véletlenül meg
kellett említeni, betenni a bogarat a fülébe...

A lányom is nézi a Tésztautat, és pár napja mondta, hogy kint Angliában olyan hajdinát szokott
venni, ami nagyon meg van pirítva, és tarhonyaként fogyasztja. Majd nyáron, ha kimegyek
a gyerekekhez, megkóstolom. Én még nem tartok ott, hogy ilyesmiket keressek a polcokon.
A magam fordítása által ismerkedem ezekkel az ételekkel.

A dokumentumfilmeket én is nagyon szeretem nézni, de a sorozatok és a filmek fordítása kötött
le eddig. Viszont most el tudnám képzelni, hogy egy ideig csak dokumentumfilmeket fordítsak.

Jó szórakozást az utolsó két részhez!

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2016. június 8. 15:52

Rita írta:Éva! Olyan jót nevettem a párodon! A legtöbb férfi ilyen! Az én volt férjemnek is lassan kellett
adagolni a dolgokat, ha azt akartam, hogy elfogadja. Meg többször "csak úgy" véletlenül meg
kellett említeni, betenni a bogarat a fülébe...

A lányom is nézi a Tésztautat, és pár napja mondta, hogy kint Angliában olyan hajdinát szokott
venni, ami nagyon meg van pirítva, és tarhonyaként fogyasztja. Majd nyáron, ha kimegyek
a gyerekekhez, megkóstolom. Én még nem tartok ott, hogy ilyesmiket keressek a polcokon.
A magam fordítása által ismerkedem ezekkel az ételekkel.

A dokumentumfilmeket én is nagyon szeretem nézni, de a sorozatok és a filmek fordítása kötött
le eddig. Viszont most el tudnám képzelni, hogy egy ideig csak dokumentumfilmeket fordítsak.

Jó szórakozást az utolsó két részhez!

Kép

Szia Rita!
Én ezeket már nagyon régen ismerem, még vidéken laktunk. Egyik rokonom olyan helyen dolgozott és ami le volt értékelve, mert közeli lejáratú volt, azt már meg tudtam venni. Így próbáltam ki a teljeskiőrlésű tönkölylisztet, hajdinát, kölest, bulgurt. De akkor még kifejezetten nem kerestem őket, mert a család nem fogadta szívesen. Azután beteg lettem és sokat olvastam a táplálkozásról, így kerültünk ismét közeli kapcsolatba velük. Itt pesten meg a piacokon és a bioboltokban sok mindenhez hozzá lehet jutni. Kis kiszerelésben, meg próbacsomagban sok mindent lehet kapni. Gabona, mag és a zöldségféléket szívesen kipróbálom.

Nekem bőrgyulladásom van, mindentől viszket, ha éppen előjön. Rengeteg bőrgyógyásznál megfordultam, de nem tudnak segíteni. Amióta van net azóta olvastam, hogy nem is tudják gyógyítani, időközönként tünetmentes, de bármikor újra előjöhet. A fürdésre és hajmosásra ezt a fajta színszappant szoktam használni: http://zoldzug.hu/node/81
Hajmosás után viszont almaecetes vízzel öblítem le a szappant. Azóta sokkal jobb a tartása is a hajamnak. Mert egyébként csúszik, selymes, nem tartja a formáját. De én azután még kiöblítem az ecetet a hajamból, csak azért használom, hogy a szappant rendesen eltávolítsa. Nem szárítja a bőrt, nem feszül, nem viszket utána. Azért írom, mert valaki tett fel videót, a szódabikarbónás hajmosással és az ecetes hajöblítéssel kapcsolatban. Nekem ez vált be. Másfajta színszappant is próbáltam, de csak ez az olíva, babér jó nekem.

Végignéztem a sorozatot. Nagyon sok újat megtudtam, rendkívül érdekes volt. Jó, hogy rátaláltál.
Köszönöm: Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 19:07

Szia Éva! Sajnálom, hogy pont egy betegség kapcsán lettél nagyon tájékozott különféle
dolgokban. Ha baj van, akkor az ember keresi a miérteket, és a gyógymódokat, és azáltal
rettentő sok hasznos ismeretet szed össze.

Az én legutóbbi "összeszedésem" a faszén volt. Hihetetlen, hogy miket írnak róla:

http://nepgyogyaszat.com/letfontossagu-osszetevok/faszen.html

A Tésztaút kapcsán kerestem valamit, akkor akadtam rá. Több cikket is elolvastam, azóta
is fontolgatom, hogy egy kúrát meg kéne csinálni.

Köszi a hajmosási tippeket is, és a linket is!

Nagyon szívesen a sorozatot! Remélem, a következő dokumentum sorozat is ennyire jó lesz!


Faszénégető boksa:

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. június 9. 15:28

Szia Rita

Jöttem beszámolni: érik a meggy és a cseresznye, úgyhogy készülődöm
a lúgos rétes sütéséhez. \:D/
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 9. 16:09

WOW az is jó elfoglaltság...nálunk úgy megettem a cseresznyét, hogy esélye sem volt hogy valami elkészüljön belőle... :D
az ecetes hajmosást én is kipró :-o báltam...de amióta belement a szemembe letettem róla soha többet...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 9. 19:07

dolores953 írta:Szia Rita

Jöttem beszámolni: érik a meggy és a cseresznye, úgyhogy készülődöm
a lúgos rétes sütéséhez. \:D/

Dolores! Ez a hét eddigi legjobb híre! De kíváncsi vagyok! Kár, hogy nem tudjuk megkóstolni,
de neked elhisszük, ha csak elmeséled is, hogy milyen lett! Ha lehet, kérünk fényképet!


Kép
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Darinka » 2016. június 12. 13:56

Köszönöm szépen.:)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 12. 14:27

Dolores kérünk szépen mi is... :D :D :D :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 12. 18:05

Darinka írta:Köszönöm szépen.:)

Nagyon szívesen!

:-h
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. június 12. 20:36

Kata58 írta:Dolores kérünk szépen mi is... :D :D :D :flower1:


Természetesen, lesz túrós, mákos, mákos-meggyes
meggyes diós, és talán almás: kiválasztható és elküldöm fénypostával. :littlehearth: :littlehearth:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 12. 20:47

:)) köszönöm!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 12. 21:04

Dolores! A meggyet nem szeretem, de a túrósra, mákosra, és almásra vevő vagyok!!!
Előre is köszi!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 15. 19:05

A lányom fél órája küldte ezt a képet. Házi Oreo kekszet csinált. Azt mondta nagyon finom.
A látvány alapján kizárt, hogy rossz legyen. A lényeg, hogy paleo és gluténmentes:


A recept:

http://www.salatagyar-eletmod-shop.hu/di%C3%A9t%C3%A1s_alakbar%C3%A1t_fogy%C3%B3k%C3%BAr%C3%A1s_receptek_blog/glutenmentes-dietas-oreo-keksz-hazilag

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 15. 22:26

nagyon guszta.... :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 26. 17:55

Kata mai fotói:

Zöldséges hús, és rizskoch:

Kép

Az én kóstolóm (köszi, Kata!):

Kép

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. július 3. 20:42

Szia Rita

Megcsináltam a lúgos rétest kínomba , mert a cseresznyém a sok esőtől
viharos gyorsasággal lerohadt a fáról. Így aztán úgy jártam mint bolond gazdasszony az
üres spájzba... ( más nem volt itthon )
Nem voltam elájulva a tészta nyújthatóságától, szakadt az rendesen, ahogyan a nagykönyvben
meg van írva. :ymhug: Nem tudom, már a rétesliszt sem a régi... :-q
Képet is fogok feltenni, csak még nincs a gépemen, tényleg kéne valami kütyü.
Pedig hogy fentem a fogamat arra a rétesre. :))
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 4. 7:09

Dolores! Jót nevettem az írásodon! Akkor a lúgos rétesnek lehetne az is a neve,
hogy fogyókúrás rétes. Szóval ki kell hagyni a lúgosítást, és hagyományosan
kell elkészíteni, ha enni is akarunk belőle.

:( :-o :(( :ymdaydream: :-?? :-q
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 4. 7:18

Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 10. 20:22

Kedves Rita!
A végére értem ennek a nagyon-nagyon tanulságos sorozatnak. Nem folyamatában néztem, hanem alkalmanként, így elhúzódott. Viszont nagyon sok érdekes dologgal szembesültem. A 6. rész, mintegy összefoglalta az első öt legfontosabb, s igen szerteágazó információit.
Valószínűleg jegyzetelnem kellett volna. Nagyjából megértettem a tészta történelmi útját, de annyi nagyszerű ismeret maradt még, amire vissza kéne térnem. pl. a hajdinából készülő tészták Buthántól a kínai kis népcsoportig, vagy a koreai hideg tésztáig. De nagyon érdekes volt a kínai falu vizének lúgossága és a tészta rugalmassága közötti kapcsolat, illetve a japánok gyors étkezdéi, vagy a ramen története.
S persze az olasz pasta története is roppant izgalmas fejezet.
Az zavart,hogy nem éreztem mindig a logikus témavezetést. Persze végül összeállt, de mégis sok volt a rám zúduló információ.
Jó lenne,ha ilyen sorozatok szinkronnal is mennének magyaron!
Írtad, hogy foglalkozol a tea - út fordításával. Bármi hasonló témát találnál, az nagyon izgalmas kultúrtörténeti utazás lenne.

Ezt nagyon köszönöm! Igazán sokat tanultam belőle, s élmény volt a sok különleges étel látványa is.
KépKép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. szeptember 10. 21:54

mikaz írta: De nagyon érdekes volt a kínai falu vizének lúgossága és a tészta rugalmassága közötti kapcsolat, illetve a japánok gyors étkezdéi, vagy a ramen története.
S persze az olasz pasta története is roppant izgalmas fejezet.


Kedves Mikaz

Én még kiegészíteném a magyar núdli történetével ( lévén" Noodle Road" a cím ). :))
Hozzávaló: Főtt burgonya krumplinyomón átpaszírozva, kevés liszt és egy tojás, és egy kevés só.
Többnyire szilvás gombóc, barátfüle készül belőle, és a hulladékból sodorjuk a núdlit.
Ha csak rá gondolok végem van... \:D/

Kép
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 11. 8:42

mikaz írta:Kedves Rita!
A végére értem ennek a nagyon-nagyon tanulságos sorozatnak. Nem folyamatában néztem, hanem alkalmanként, így elhúzódott. Viszont nagyon sok érdekes dologgal szembesültem. A 6. rész, mintegy összefoglalta az első öt legfontosabb, s igen szerteágazó információit.
Valószínűleg jegyzetelnem kellett volna. Nagyjából megértettem a tészta történelmi útját, de annyi nagyszerű ismeret maradt még, amire vissza kéne térnem. pl. a hajdinából készülő tészták Buthántól a kínai kis népcsoportig, vagy a koreai hideg tésztáig. De nagyon érdekes volt a kínai falu vizének lúgossága és a tészta rugalmassága közötti kapcsolat, illetve a japánok gyors étkezdéi, vagy a ramen története.
S persze az olasz pasta története is roppant izgalmas fejezet.
Az zavart,hogy nem éreztem mindig a logikus témavezetést. Persze végül összeállt, de mégis sok volt a rám zúduló információ.
Jó lenne,ha ilyen sorozatok szinkronnal is mennének magyaron!
Írtad, hogy foglalkozol a tea - út fordításával. Bármi hasonló témát találnál, az nagyon izgalmas kultúrtörténeti utazás lenne.

Ezt nagyon köszönöm! Igazán sokat tanultam belőle, s élmény volt a sok különleges étel látványa is.

Kedves Zsu! Teljesen igazad van abban, hogy bár izgalmas volt a téma, és nagyon sok
érdekességre, titokra derült fény, egyszerre túl sok információt, sokszor logikátlanul
tekervényes úton öntöttek a nyakunkba. Ez a fordítást is rettentően megnehezítette.
És nem csak ez, hanem a következetlen, többek által fordított, és a történelmi hűséget
lazán kezelő angol felirat is. Állandóan ellenőriznem kellett az évszámokat, neveket,
adatokat, és mondhatom, a fele sem passzolt. Ha szerencsém volt, ki tudtam javítani
a tévedésüket, de ha nem találtam hozzá semmit a neten, akkor úgy hagytam.

Mindezek ellenére, függővé váltam a fordítás alatt. Imádtam az egészet! Ekkor találtam
rá az általad említett Lovas útra, amit mindenféleképpen le fogok fordítani, csak erőt
kell gyűjtenem hozzá. A dokumentumfilmeket sokkal nehezebb fordítani, mint a sorikat.
A hibák ellenére a feliratokban használt szavak, kifejezések, a mondatalkotás stílusa,
színvonala olyan, amilyennek egy tudományos műsorban lennie kell. Mivel szeretnék velük
lépést tartani, lassan megy a fordítás.

Mivel ezeket a sorikat csak páran nézzük, második sorozatként fogom fordítani. Mindig
próbálom magam győzködni, hogy nem érdekel, hogy kevesen vagyunk, ez nem teljesen
így van. Hosszú távon elveszi az ember kedvét a fordítástól.

Nagyon szívesen a fordítást! Örülök, hogy a Lovas karavánúton is együtt haladunk végig!

Itt is szép vasárnapot kívánok!


Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég