Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 24. 20:23

Kép

Műfaj: dokumentum sorozat
Részek száma: 6
Vetítette: KBS
Vetítés kezdete: 2009-2010
Ország: Korea
Nyelv: koreai

Házigazda:
Ken Hom kínai séf

Történet:
Ismertető helyett pár mondatot idézek az első rész végének a szövegéből:

„Vajon sejtették-e a kaukázusi nomádok, hogy e két tenyerük közt sodort étel ilyen sokáig fennmarad?
Tudták-e, hogy olyan csodálatos dolgot teremtettek a konyhájukban, amit 2500 év múlva is fogyasztanak?
A tésztát számtalan ember, és több ezer év keltette életre. Ez a műsor, ennek a csodás alkotásnak állít emléket.”

A sorozat mindegyik része más aspektusból elemzi, vizsgálja, kutatja a tészta kulturális, történelmi, civilizációs
hatásait Ázsiára és az egész világra. A műsor egy igazi kulináris expedíció, melynek során a stáb tagjai két éven
keresztül nyolc országban kutatták a tészta töretlen népszerűségének okát.

Az első rész az Asia-Pacific Brosdcasting Union első díját, míg a negyedik rész a new yorki 69. Peabody Awards
első díját nyerte el.

Néhány helyen hiányos volt az angol felirat, de ennek a pár mondatnak a hiánya a megértést nem befolyásolja.

Jó utazást, jó szórakozást kívánok!

Fordította: ezoritu
Időzítette, javította: Kriszti
Online feltöltés: bearbear

Online nézhetőség:

Videók letöltése:

Spoiler: mutasd
Mega:
https://mega.nz/#F!TgozTSbb!d3jM29tRYl1YwEmbvwfbHQ

MVGroup (torrent, egyszerű regisztráció szükséges):
http://forums.mvgroup.org/index.php?showtopic=49830

AvistaZ: az itt lévő videók kisebbek, de nem passzol hozzájuk a felirat:
https://avistaz.to/torrent/29548-the-no ... h-subtitle
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 24. 20:24

Szombaton kerül ki a Noodle Road azaz a Tésztaút dokumentum sorozat 1. részének felirata.
Azért tettem ki még ma az ismertetőjét, hogy elolvasva kedvet kapjatok hozzá, másrészről
hogy időben le tudjátok szedni a videókat. Nagy méretük miatt darabolva tettem fel a Megára,
nem biztos, hogy ez mindenkinek jó, ezért szedtem össze még másfajta letöltési lehetőséget is.

A sorozatot a Kickassról, a hiányzó 2. részt pedig a thepiratebayről töltöttem le, arról a linkről,
amit a spoiler alatt is láttok.

Jó töltögetést! Holnapután délelőtt pedig jön a felirat is!


Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 25. 6:23

Szép reggelt mindenkinek! De jó lesz ez a történet is. Mi is nagy tésztások vagyunk, második helyen pedig a rizs áll! Mindig is csodáltam a tésztakölteményeket. Így viszont belelátunk nem csak az általunk házilag készített, hanem kedvenc helyünk Ázsia ilyen jellegű titkába is. :D
Remélem másnak is sok örömöt fog okozni a "felfedezés"! :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 25. 7:27

Szia Kata! Szinte biztos voltam benne, hogy te leszel az első, aki felfedezed, hogy a holnapi
meglepetésnek kitettem az ismertetőjét, és a letöltési lehetőségeit.


Az a nagyon jó ebben a soriban, legalábbis az első rész alapján ezt látom, hogy nagyon alapos
munkát végeztek. Jó mélyre leástak a történelemben, hogy a legelső tál tésztaszerűséget
meg tudják nekünk mutatni. A jó kis történelmi áttekintés mellett, sok szép helyre elvisznek
bennünket. Már ebből az első részből annyi mindent kiírtam, aminek utána akarok nézni,
hogy nem is tudom, lesz-e időm rá.

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 25. 19:25

Köszönöm a képeket! :D :D de a letöltés kifogott rajtam.xd...túljártam az eszén egyesével szedem le mert zipként beadta a kulcsot. viszont a 2. részt sehogy se sikerült. legfeljebb kimarad. ;)
Avatar
Kriszti007
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:15

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016. március 25. 19:57

Kata58 írta:Köszönöm a képeket! :D :D de a letöltés kifogott rajtam.xd...túljártam az eszén egyesével szedem le mert zipként beadta a kulcsot. viszont a 2. részt sehogy se sikerült. legfeljebb kimarad. ;)


Kata! Ne add fel! Nálam is ezt csinálta, de aztán mikor újra rányomtam a letöltésre, sikerült. :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 25. 20:54

csak látszólag volt a 2 rész kockája üres...a kánya csipje meg ennek ellenére nekem is kétszer kellett klikkelnem mire elindult... :lol: már jön lefelé phűűűű
Kriszti tényleg izgalmas volt a "Semmit" elinditani.. :lol: na mégiscsak ma este még lefekvés..már lassan megvan a fele a 2. résznek. a többi már lent van és kidolgozva a helyén! köszönöm a segítséget és a biztatást.... :lol:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 25. 21:03

All.the.Noodles.of.the.World.E01-stb. átírtam az összeset, hogy könnyebben lehessen kiigazodni..olyan hosszúak a címek...gondoltam kiszúrok vele... :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 25. 21:33

Kata! Ma már valaki mondta, hogy nem akar lejönni az első rész neki. Akkor is, és most is,
ahogy a hsz.-dat olvastam kipróbáltam, hogy az 1.-2. résszel van-e valami gond, de nekem
nem volt. Kb. 7-8 perc alatt lejött egy rész mind a négy darabkája, és az összeillesztéssel
sem volt semmi problémám. Tudod, mindig mondom, hogy nem szabad kétségbeesni, ha a
mega szórakozik. Pihentetni kell a dolgot, utána majd engedelmesen odaadja a videókat.


Nyugodtan nevezd át a videókat! Én mindig úgy hagyom, amilyen névvel leszedtem őket, így
is teszem fel a Megára, és így nevezem el a feliratokat is.

Ken Hom nem csak séf és ennek a sorozatnak a műsorvezetője, hanem több, mint 30 kínai
szakácskönyv szerzője is:

Kép
Kép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. március 25. 22:55

Rita, ez a dokumentum sori nagyon érdekesnek ígérkezik! Felkeltette az érdeklődésemet. :D Bele is lestem egy picit. Gyönyörűek a felvételek, olyan éles a kép, ezért nem is bánom, hogy a szokásosnál jóval nagyobbak a videók méretei.
Egyébként, ma éppen tésztát ebédeltünk, persze csak azért, hogy holnap legyen a sonkának helye. :lol: Különben minden formában szeretjük a tésztát. :D A csudába, máris megéheztem. :lol:

Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 7:42

Szia Unni! Még csak az első részt láttam, de az nagyon érdekes volt. Látszik, hogy beleadtak
apait, anyait. Komoly számítógépes grafikák, élőszereplős történelmi utalások, nem kevés
pénzbe, időbe és energiába kerülhetett. Megértem, hogy miért nyert díjat ez az első rész.

Én is előnyben részesítem a nagyméretű videókat, bár bőven van tárhelyem, mert csak a saját
fordításaimat őrzöm videóstól, feliratostól. De tudom, hogy másnak problémát jelent, ezért
tartok is tőle, hogy lesz, aki lemond a sorozat megnézéséről. Tényleg gyönyörűek a felvételek!

A tészta nálam minden nap jöhetne. Édes vagy sós, nekem mindegy. Édesben a rakott tészta,
és a stíriai metélt, sósban a káposztás cvekedli, és a krumplis tészta a legnagyobb kedvenc.

Na, én is megéheztem! Megyek reggelizni. Jöhet a sonka és a tojás!

Kép
Avatar
vercsike1
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016. március 5. 8:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: vercsike1 » 2016. március 26. 9:25

Sziasztok Rita,Unni,Kata,Kriszti és még akik erre járnak,mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket,ez a kép nekem is meghozta az étvágyamat,de előbb az unokáimat kell előnybe részesítenem,közben én is majd bekapok egy egy falatot,kellemes napot.
Avatar
RiziBizi
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: RiziBizi » 2016. március 26. 10:07

Kedves Rita!
Új felfedező útra terelsz minket ezzel a filmmel. Köszönöm szépen, örülök neki, mert érdekel a tészta története.
Kívánok mindenkinek örömteli, szép húsvétot!

Gizi (RiziBizi)
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. március 26. 13:05

Kedves Rita!
Nagyon étvágygerjesztő a kép,amit kitettél.Már töltöm is a videókat.Nagyon jó lesz szerintem ez a dokumentum film.Nálunk a tészta a rizs után a második kedvenc.Jöhet bármilyen formában. Soha nem elég belőle.
Köszi a húsvéti meglepetést.További kellemes hétvégét kívánok. :D
szildor
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:51

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: szildor » 2016. március 26. 13:47

Rita kedves, húha, húha mondtam is örömömben, annyira megtetszett a témája ennek a dokumentum sorozatnak, de jó, hogy vagy, hogy ilyen filmeket tudsz felfedezni. Köszönet érte és a feliratért is. Külön örülök, hogy nagyméretben is megszerezhető, már előre érzem, tudom, hogy a látványnak itt nagy szerepe lesz. Remélem, sikerülni fog a leszedése.
Valahogy a húsvéthoz is megy, jól időzítetted a kitevését és gondolom, ráhangol mindhyájunket.
Köszönöm szépen és kellemes ünnepeket kívánok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 15:34

vercsike1 írta:Sziasztok Rita,Unni,Kata,Kriszti és még akik erre járnak,mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket,ez a kép nekem is meghozta az étvágyamat,de előbb az unokáimat kell előnybe részesítenem,közben én is majd bekapok egy egy falatot,kellemes napot.

Szia Vercsike! Jó, hogy bekukkantottál! Ha megetetted az aprónépet, és elvégezted a napi teendőidet,
jó lesz pihenésképpen megnézni ennek a klassz sorinak az első részét. Üres gyomorral ne kezdj hozzá!

Neked is szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. március 26. 15:53

Kedves Rita, Kriszti!

Ismét nagyon érdekes filmet találtál, ami szerintem nagy érdeklődésre számíthat, mert mindenki szereti a főzős filmeket. Ki a látványért, ki az ötletért, vagy mind a kettőért. Eddig legtöbben úgy tudtuk (nagyon leegyszerűsítve), hogy Kínából került Európába Marco Poló közvetítésével, de hogy oda hogy került, arra most kaptunk választ.
Nem üres gyomorral ültem le megnézni, de többször megéheztem film nézés közben. Nálunk is nagy népszerűségnek örvend a tészta, különösen Andriskánál.
Azt hiszem ebbe is többször bele fogok nézni, nem egy felejtős mozi.


Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 15:55

RiziBizi írta:Kedves Rita!
Új felfedező útra terelsz minket ezzel a filmmel. Köszönöm szépen, örülök neki, mert érdekel a tészta története.
Kívánok mindenkinek örömteli, szép húsvétot!
Gizi (RiziBizi)

Kedves Gizi! Az előbb Napleánynál nem tudtam szó nélkül hagyni, hogy mennyire dallamos,
szép nevet választott magának, de a tiéd, ahogy összeolvasom: Gizi RiziBizi, telitalálat!

Nekem is új felfedezés ez az egész, azt gondoltam, hogy nem hagyhatlak ki belőle titeket
sem! Kalandozzunk újra együtt! Számomra rendkívül érdekes volt ez az első rész, de hát
melyik nőnek nem tetszik, ha ételről, főzésről nézhet műsort.

Nagyon szívesen a terelést és a feliratot is!

Neked is jó húsvétozást kívánok!


Hszincsinag-Ujgur Autonóm Terület:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 16:32

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Nagyon étvágygerjesztő a kép,amit kitettél.Már töltöm is a videókat.Nagyon jó lesz szerintem ez a dokumentum film.Nálunk a tészta a rizs után a második kedvenc.Jöhet bármilyen formában. Soha nem elég belőle.
Köszi a húsvéti meglepetést.További kellemes hétvégét kívánok. :D

Kedves Ica! Köszi, hogy megemlíted a képet! Az volt a cél, hogy étvágygerjesztő legyen,
hogy minél többen kapjanak kedvet a sorozat megnézéséhez. De be kell vallanom, hogy a
a hivatalos fotók annyira nem voltak vonzóak, hogy nekiálltam a neten egy pofás tésztás
képet keresni, amit szívesen látnék az ismertető felett, és a honlapon is a kis kockában
kitéve. Erre esett a választásom. Soilerben megmutatom, melyekből lehetett volna még
választani:

Spoiler: mutasd
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Mi krumplit krumplival ennénk. Ha hazajön a lányom és megkérdem, hogy mit készítsek neki,
a válasz mindig ugyanaz: paprikás krumpli, krumplis tészta vagy krumplifőzelék.

Nagyon szívesen a meglepetést! Neked is kellemes hétvégét kívánok!

Még mindig Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület. Fárasztó gyaloglás után, a stáb közeledik
az első ázsiai tészta lelőhelyéhez.

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 16:49

szildor írta:Rita kedves, húha, húha mondtam is örömömben, annyira megtetszett a témája ennek a dokumentum sorozatnak, de jó, hogy vagy, hogy ilyen filmeket tudsz felfedezni. Köszönet érte és a feliratért is. Külön örülök, hogy nagyméretben is megszerezhető, már előre érzem, tudom, hogy a látványnak itt nagy szerepe lesz. Remélem, sikerülni fog a leszedése.
Valahogy a húsvéthoz is megy, jól időzítetted a kitevését és gondolom, ráhangol mindhyájunket.
Köszönöm szépen és kellemes ünnepeket kívánok.

Kedves Ildorka! De jó, hogy ennyire örülsz! Tudom, hogy hihetetlen, de már megint véletlenül
bukkantam a feliratra, és a Noodle Road (Tésztaút) cím felkeltette az érdeklődésemet. Megnéztem,
hogy találok-e hozzá videókat. Szerencsére a Kickasson rábukkantam, és már töltöttem is lefelé.
Napokig csordogált, mert alig seedelték, végül is már 7 éves a sorozat. Aztán észrevettem, hogy
a második rész hiányzik. Az még nehezebben jött le egy másik oldalról. Szóval ilyen kalandos úton
jutottam a videókhoz. Már csak azon kellett izgulnom, hogy jó legyen az angol felirat.

Tudom, hogy te is a jó minőségű videókat szereted, hát ezekre nem lesz panasz. Gyönyörű élesek,
színesek. Örömmel fogod nézni őket.

Most már nem bánom, hogy ez lett a meglepetés. Mást akartam, vígjátékot, de amit kinéztem,
nem tetszett annyira, hogy kedvet éreztem volna a fordításához. Így kezdtem bele a Noodle Roadba.

Mindent nagyon szívesen! Neked is Kellemes Ünnepeket!

A meglepő dolgok, egymás mellé ásott lyukak voltak. Kiderült, hogy itt egy ősi temetkezési hely van.
Az egyikben egy múmia mellett találták meg az első tésztát:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 17:08

Gabóci5 írta:Kedves Rita, Kriszti!

Ismét nagyon érdekes filmet találtál, ami szerintem nagy érdeklődésre számíthat, mert mindenki szereti a főzős filmeket. Ki a látványért, ki az ötletért, vagy mind a kettőért. Eddig legtöbben úgy tudtuk (nagyon leegyszerűsítve), hogy Kínából került Európába Marco Poló közvetítésével, de hogy oda hogy került, arra most kaptunk választ.
Nem üres gyomorral ültem le megnézni, de többször megéheztem film nézés közben. Nálunk is nagy népszerűségnek örvend a tészta, különösen Andriskánál.
Azt hiszem ebbe is többször bele fogok nézni, nem egy felejtős mozi.

Kedves Gabi! De jó, hogy te már úgy tudsz beszélni a sorozatról, hogy az első részét meg is nézted!
Boldog vagyok, hogy tetszett, sőt többször nézősre ítéltetett! Szoktam írni, hogy ha valami újdonságot
fordítok, amilyen még nem volt a palettámon, még akkor is szorongok a fogadtatás miatt, ha sejtem,
hogy nem nyúltam nagyon mellé. Kell a megerősítés, ezért is örülök, hogy ilyen gyorsan visszajeleztél!
Köszönöm szépen, és köszi a gifekért is!


Az első gifen látható pekingi tésztaétterem szakácsai egyenesen akrobaták. Kicsit sajnáltam őket, hogy
minden nap ugyanazt kell csinálniuk, hiszen csak így fejlődhettek a készségeik ilyen szintre.

Láttam Andriska uncsidat. Nem látszik rajta, hogy tésztaimádó.

Nagyon szívesen a feliratot!

Volt, aki ollóval vágta a tésztát:

Kép

Vajon nokedlit is tudnának így szaggatni?

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. március 26. 17:25

Köszönöm Rita.
Letöltöttem az Avistás videót. Remélem jó lesz a felirat.

Kellemes húsvéti ünnepeket!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 26. 17:58

Nagyon tetszik! csak gyorsan kérdeznék..mi lehet az a fehér por, amitől lúgos lesz a víz, és a tészta rugalmas. :lol: :D Tényleg többször nézős lesz ez a dokumentumfilm. Nagyon élvezem minden pillanatát! :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 18:02

nildiko írta:Köszönöm Rita.
Letöltöttem az Avistás videót. Remélem jó lesz a felirat.
Kellemes húsvéti ünnepeket!

Ildikó! Nagyon szívesen!

Sajnos rossz hírem van! Nem jó az avistazról letölthető verzióhoz a felirat.
Remélem, azért csak meg tudod valahogy nézni! Még két másik javaslatot
tettem a letöltésre, hátha sikerül valamelyikről leszedni!

Neked is Kellemes Ünnepeket!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 18:25

Kata58 írta:Nagyon tetszik! csak gyorsan kérdeznék..mi lehet az a fehér por, amitől lúgos lesz a víz, és a tészta rugalmas. :lol: :D Tényleg többször nézős lesz ez a dokumentumfilm. Nagyon élvezem minden pillanatát! :lol:

Kata! De jó, hogy már tőled is érkezik visszajelzés! Nagyszerű, hogy ennyire élvezed!

Fogalmam sincs, mi lehet az a fehér por, és ráadásul jó sokat tesznek a vízbe belőle.
Valami olyasmi lehet, mint a szódabikarbóna. Az is klassz lúgosító, csak abból jóval
kevesebbet raktak volna a vízbe.

Miközben eddig eljutottam a hozzászólásomban, eszembe jutott, hogy rákeresek a neten,
hátha kidob valamit ha a "kínai lúgosító fehér por"-t beírom a keresőbe. Ezt találtam:

http://www.foodandwine.hu/2010/03/23/a-kinai-teszta-titka-a-lugositas/

Kép
Kép
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég