Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 18:31

f.ági írta:Szia Rita!

Hú, ez nagyon szuper volt! Még csak az első részen vagyok túl, de élvezettel néztem honnan és hogyan terjedt a tészta útja. Egy nagyon érdekes mondat: Miért éppen tészta a tészta? Hát ez az. :-) Milyen igaz viszont, hogy ez az az ételféleség, ami szinte mindenhez passzol. Jó, egy körömpörkölt azért krumplival az igazi :-)
Mindig rejtély volt előttem, hogy a kutyafülibe tudják nyújtással, csavarással, tekeréssel és ezeknek az ismétlésével azt a hihetetlenül vékony hosszú tésztát elkésziteni.
A fa tésztaszáritó ötlete nem is rossz. :-) Meg is emlitem itthon. Jól jönne a cérnametéltnél :-)
Ha jól láttam akkor ugye ezekbe a tésztákba nem került tojás, mint nálunk?
Sok érdekességet is megismerhettünk. Pl. a zen budhizmus étkezési szokásait, a daiok rizsből készült tésztáját, a tésztakészítés eszközeit...
Évekkel ezelőtt láttam, ahogy a szomszéd 90 éves néni szelte késsel a frissen gyúrt tésztát. Háát, öröm volt nézni amilyen szépen, egyformán vágta össze vékonyra.
Ki volt nagyitva, megállitva a kép, ahogy irtam most ide, hazajött a nagyfiam, kérdezi: mit nézel anya? Amikor mondtam, hogy mit, azt mondta: szuper! :-)

Folyt köv. a második résszel. Köszönöm Krisztinek is a munkáját, mert ő lemaradt az előbb.

Ági!!! Tényleg tetszik neked, ha megszakítva a nézést, máris ennyit írtál az első részről.
A másodikban van néhány képkocka beszúrva az első részből, de egyáltalán nem bántam,
mert a sok információ kicsit összebogozódott az agyamban. A fordítás során újra, és újra
elő kellett szednem az első rész feliratát emlékeztetőnek. Szerintem nekik is a felelevenítés
volt a céljuk.

Számomra még mindig rejtély, hogy a csudába lesz 16 ezer szál tészta egy tésztamasszából
mindenféle eszköz nélkül. Nem tesznek tojást a tésztába, csak lúgos vizet és sót. Jó, mi?

Anyukám és anyósom a tésztát mindig nagy abroszokon szárította. Én még soha nem láttam,
hogy függesztve szárítanák, de így sokkal helytakarékosabb. Ha anyukámnak gyúrhatnéka
támadt, mindenhová nagy terítők voltak leterítve alig lehetett férni tőlük.

Kíváncsian várom, mit fogsz hozzáfűzni a második részhez! Jó volt olvasni a te gondolataidat is!

Még több kenyér:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 18:59

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Köszönöm az újabb feliratot a kulináris kiránduláshoz. <3 Én nagyon élveztem eddig. :D Nálunk nagyon megy a tészta.A lányom üresen is szereti.Tetszettek az ujgurokról szóló cikkek.Mindig tanul az ember.Én gyakran használom a szódabikarbónát főzéshez és tisztításhoz is.
Kedves Magdimama!
Nagyon jót nevettem a "tésztautas" történeteden.
További szép délutánt kívánok mindenkinek. :)

Kedves Ica! A kirándulást is és a feliratot is nagyon szívesen!
Mikor lecsepegett a kifőtt tészta, megsózom egy picit, és olajat teszek rá,
majd összekeverem. Ebből az üres tésztából én is mindig eszem egy kicsit,
mert már ez is nagyon finom, és mire ide eljutok, már éhes is vagyok.

Én is ezt mondom, hogy mindig tanul az ember. Ezért is szeretek országok és
műfajok közt kalandozni, mert sokat tanulok belőle, általa, és még nyitottabbá
válok. Ez is nagyon fontos számomra! Onnan indultam, hogy csak koreai
romantikus komédiát nézek, és fordítok, és ehhez makacsul ragaszkodtam.
Milyen jó, hogy nem maradtam így! Sokkal szabadabbnak érzem magam.

Még mindig olvasgatom a szódabikarbónáról szóló cikkeket, és a Youtube-on is
találtam ötleteket. Például házi sampont és hajöblítő szer készítést. Mikor
gyerek voltam, emlékszem, hogy az egyik hosszú hajú osztálytársamnak az
anyukája mesélte, hogy azért olyan szép fényes a lánya haja, mert az utolsó
öblítővízbe ecetet is tesz.



És a kenyerek:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 19:26

Most éppen hangosan vihogok, miközben egyedül vagyok a szobámban,
és a Loving 26. részét fordítom.

Ez történik: Wu Tong és ZM egy kicsit összekülönböztek (persze Xiang
Jun miatt). Wu Tong ki akarja engesztelni ZM-t és beállít hozzá egy tál....


Kép
Kép

Zhong Muo még tetteti egy kicsit, hogy haragszik:

Kép
Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. április 3. 19:34

A tésztát én "aldentére" szoktam főzni és én is megolajozom.Főzés után negyed-,félóra múlva,mikor kicsit hűlt átkeverem ,így levegős lesz és nem áll össze még akkor sem,ha másnap fogyasztjuk el.Este főzöm mindig a következő napi ebédet,amit a családom magával visz.(Mint a doramákban.)
Ecetet használok az utolsó öblítéshez a hajamra.A ruhák mosásánál,ha nincs köztük műszálas,akkor mindig ecetet használok öblítő helyett.A sötétek színét élénkíti.Nem érezhető a ruhákon utána ecetszag.1-2 evőkanálnyi 20%-t szoktam beletenni a mosógép tartályába.
Régen én is csak koreait néztem,de ma már inkább tajvanit és kínait,sőt időnként thait és indiait is.Kedvenceim a tajvani sorozatok.További szép estét kívánok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 3. 19:57

Köszönettel vittem az újabb tésztarészletet...még jó hogy nem a valóságban...kukorica prószát sütöttem tegnap most frissítettem pudinggal..mozdulni is alig tudok :lol: :lol: :lol: a megnézése holnap délutánra marad..de nem baj...a lényeg hogy megérkezett :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 20:10

Vaskica06 írta:A ruhák mosásánál,ha nincs köztük műszálas,akkor mindig ecetet használok öblítő helyett.A sötétek színét élénkíti.Nem érezhető a ruhákon utána ecetszag.1-2 evőkanálnyi 20%-t szoktam beletenni a mosógép tartályába.

Ica! Köszi, hogy megírtad! Azt szeretném megkérdezni, hogy az 1-2 evőkanálnyi eceten kívül
mást nem teszel az öblítőtartályba?
Én a kávéfőző, a zuhanyfej, a párológép és a mosógép vízkőtelenítésére szoktam ecetet
használni. Szeretem nagyon.

Mai kínai gombócok, és egy 1500 éves:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 20:22

Kata58 írta:Köszönettel vittem az újabb tésztarészletet...még jó hogy nem a valóságban...kukorica prószát sütöttem tegnap most frissítettem pudinggal..mozdulni is alig tudok :lol: :lol: :lol: a megnézése holnap délutánra marad..de nem baj...a lényeg hogy megérkezett :lol: :lol: :lol:

Kata! Nagyon szívesen! Vigyázz, mert holnap a Loving 3 újabb része is jön!

A prósza sem rossz! Eddig csak a búzalisztről volt szó a soriban, de biztosan
említésre kerülnek másfajta lisztből készült tészták, kenyerek is. Talán a
kukorica lisztről is megtudunk valami érdekeset.

Milyen szép kenyereket sütöttek a pompei-i pék rabszolgák:

Kép
Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 3. 20:38

Szia Rita!

Az a jó ebben a sorozatban, hogy a tésztán , most pedig a kenyeren kivül is sok olyan információt megtudunk, ami eddig vagy elkerült bennünket, vagy nem figyeltünk rá.
Pl. a búzának 6 korparétege van. Én balga azt hittem, hogy csak egy :D , és ez az, amit mi szépen joghurtba keverve megeszünk otthon.
Az első kemény és lapos kenyér amit sütöttek, annak ellenére, hogy nem ejesztették semmivel milyen szép és jó állagú volt.
Kiváncsi lennék arra, hogy a kovászt hogyan készitették.
Én nagyon sokat kisérleteztem itthon - miután meguntam, hogy a kenyeret tele vannak adalékanyagokkal -, hogy megtaláljam a számomra igazi kovászt. Ma már joghurtból készitem, és csodásan működik. Öntöttvas wokban sütöm.

Kép


A kinaiak párolóedénye is milyen jól működött sok-sok évvel ezelőtt, az a mostani zöld gombóc...., hát azt megkóstoltam volna.
Hányféleképpen tudják hajtogatni a gombócokat is.
A lapos kenyeren csodálkoztam, hogy bevizezték és úgy ott maradt a forró földbe vájt kemence falán, mint a pinty. Bár lehet, hogy leesett, mikor megsült, csak azt nem mutatták? :-)

Ki fogom próbálni ezt a lúgos vizes tésztakészitést, talán még ezzel a hajtogatással, pödréssel, asztalhoz vágásos technikával is megpróbálkozok, ha senki sincs otthon. :D

Köszönöm ezt a részt is!
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. április 3. 20:41

Ha illatosra szeretném a ruhákat,akkor az ecethez teszek 10-15 csepp mosódióhoz való mosóparfümöt,de ezt ritkán teszem,amúgy csak simán ecetet használok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 4. 6:33

Ági! Hájjal kenegetsz! De igaz, hajtok a különlegességekre, különcségekre, mert magamat is szórakoztatom
vele. Már írtam többször, hogy így tartom fenn a magam érdeklődését a fordítás iránt. Ha örökké a legklasszabb
sorikat fordítanám is, már beleuntam volna. Így viszont már a keresgélés is feldob, ha találok valamit, akkor
már röpködni tudnék, de a szárnyakat majd ti adjátok, ha lefordítottam, és kapom tőletek a jó kis hozzászólásokat.

Nagyon guszta a kenyérkéd! Imádom az ilyen rusztikus lisztes felületeket, emiatt imádom a kornspitzet, amit
az Aldiban szoktam venni. A kenyered hasonlít a Kata által belinkelt ír szódás kenyérre:

https://lh3.googleusercontent.com/-7aMQ ... 50s339.png

Hét közben magam vagyok itthon, ezért nem veszek kenyeret. Általában húszasával szoktam venni a kornspitzet,
amit beteszek a fagyasztóba. Fogyasztás előtt fél órával kiveszem, ha kienged, olyan ropogós, mint mikor betettem.
Régen kenyérsütőben sütöttem a kenyeret, kalácsot, kelt, töltött süteményeket. Imádtuk. Ma már ritkán használom,
csak dagasztásra, kelesztésre, és csak akkor, ha többen vagyunk itthon. Én is szerettem kísérletezgetni, a kedvenc
a rozskenyér volt.
Egyszer kipróbáltam egy pizzakenyér, vagy pizzás kenyér nevű receptet (sajnos nem mentettem el a receptjét, azóta
sem találom). Nemcsak a fűszereket kellett beletenni a tésztába, hanem pár evőkanálnyi paradicsompürét is. Attól
könnyebb, puhább kenyeret még nem ettem. Azóta ha pizzát készítek, a fűszereket is beledagasztom, és a püré sem
maradhat ki. Az én pizzatésztám enyhén narancssárga, illatos és nagyon finom. Ja, és jó nagyot lehet bele harapni.
Nem szeretem a papírvékonyságú pizzákat.
Szerintem a te kenyeredben a joghurt, ugyanazt a munkát végzi el, mint a paradicsompüré. Lazít.

A zöld gombócot én is megkóstoltam volna.

Kép

A kazakok kemence falára tapasztott kenyérénél azt figyeltem meg, hogy amikor az idősebb nő odaadja a nyers
tésztát a fiatalabbnak, nincs minta a kenyéren, de a feltapasztotton már van. Biztosan van egy sablonjuk, amivel
mintát nyomnak a már felrakott tésztába:

Kép

Ági! De szeretnélek látni, mikor csapkodod a tésztát az asztalhoz! Bevállalós vagy! Egy gond van ezzel a módszerrel,
hogy minden lisztes lesz tőle. Lehet takarítani utána.

Nagyon szívesen a második részt is! Igyekszem a harmadikat is megcsinálni.

A több ezer éves párolóedény:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 4. 6:38

Vaskica06 írta:Ha illatosra szeretném a ruhákat,akkor az ecethez teszek 10-15 csepp mosódióhoz való mosóparfümöt,de ezt ritkán teszem,amúgy csak simán ecetet használok.


Köszi, Ica! Ki fogom próbálni.

Szép napot Mindannyiunknak!


Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. április 4. 8:47

Köszönöm a 2. részt Rita. Nagyon érdekes képeket hoztál. A zöld gombóc olyan mint egy virág.
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. április 4. 9:41

Kedves Rita!Én is letöltöttem a Tésztaút 2. részét .Imádtuk az elsőt.Valamennyit meg fogjuk nézni.Nagyi :D
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 4. 16:57

Szia Rita!

Az ir szódás kenyér átváltozott pomepei-i kenyérré :-)
Rita írta: A kenyered hasonlít a Kata által belinkelt ír szódás kenyérre:

https://lh3.googleusercontent.com/-7aMQ ... 50s339.png


Látod, mindig tanul az ember, vagyis több szem többet lát: én ugyanis a derekamat sajnáltam, ha arra gondoltam ott csapkodom a tésztát az asztalon, eszembe se jutott, hogy minden lisztes lenne. :D
Épp a minap mondtam a férjemnek, milyen jó, hogy van nálunk egy Fehértó, ahol lehet halat venni és pucolják , filézik, mert be nem engedném a konyhámba másként. Én meg ilyeneken agyalok. :-)

A joghurt a kenyérkémbe a kovászba kerül. 10-14 napig kell érlelni, ez élesztőmentes. Emiatt választottam ezt a receptet, kicsit macerás, de a kész kovászt beteszem a hűtőbe, három hónapig elég amit egyszerre csinálok. Ezért leszek majd kiváncsi, kitérnek-e a készitésére, ha tovább taglalják a kenyérkészitést.

A paradicsomos pizzarecepted ihletet adott, ki fogom próbálni. Amugy én is a vastagabb tésztájút szeretem. :-)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. április 5. 11:23

Köszönöm Rita a második részt!

Nagyon jó a fórumot is végig nézni, több új ötletet látni a sok szép kép között.
Kedvenc tantárgyam volt a történelem. Nagyon érdekes, hogy még egy ilyen témában is amivel minden nap találkozunk az asztalon, milyen sok új információt kapunk.
Egy kicsit időhiánnyal küzdök. Több gifet csináltam, de nem teszem ki egyszerre. ;)

Hogyan készültekaz első tészták:
Kép Kép

Megjelent a kenyér
Kép Kép

Kép Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 5. 14:29

Gabi !

Az első gifet megint úgy elnézegettem. Valószinűleg azért nem ragad össze, mert lúgos vizzel van csinálva. Bezzeg ha a mi tésztáinkat tekergetnénk igy csigaalakba, nem úszná meg az egybenmaradást a végén. Ki nem jönne az edényből szerintem, az már biztos. :-)
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. április 5. 16:06

Szia Rita! Nagyon érdekes volt a 2.rész is. Szinte éreztem a kenyér illatát. Többször említették a MANDUT (gombócot). Én már sokszor készítettem, sőt Mandu levest is. Nagy sikere volt ízlett a családnak. Készítettem koreai gombócot is, ennek valóban gombóc formája van. Ez is finom. Mindkettőt párolóban gőzöltem. Mellékelem a receptet. Próbáljátok ki.

Köszönöm a fordítást, várom a folytatást!
Szép napot nekünk!

http://xiaolongimnida.hu/2014/01/26/man ... nyisegben/

http://wannabechef.cafeblog.hu/2012/01/ ... man-baozi/

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 5. 16:26

Szia Marika!
Köszönöm a recepteket, mentettem!! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 5. 17:55

nildiko írta:Köszönöm a 2. részt Rita. Nagyon érdekes képeket hoztál. A zöld gombóc olyan mint egy virág.

Ildikó! Nagyon szívesen a 2. részt is! Annyi érdekes képet fényképezek ki,
hogy a bőség zavarával küzdök.


Ezek is gombócok:

Kép

És ezek is:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 5. 18:00

Magdimama írta:Kedves Rita!Én is letöltöttem a Tésztaút 2. részét .Imádtuk az elsőt.Valamennyit meg fogjuk nézni.Nagyi :D

Kedves Nagyi! Boldog vagyok!
Belenéztem a 3. részbe. Sokat utazunk Európába, Sziciliába, de kalandozni
fogunk Ázsián belül is. Megint a tészta lesz a téma, főként a "pasta". Jó lesz!


A sivatag is fenséges tud lenni:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 5. 18:14

f.ági írta:Szia Rita!
Látod, mindig tanul az ember, vagyis több szem többet lát: én ugyanis a derekamat sajnáltam, ha arra gondoltam ott csapkodom a tésztát az asztalon, eszembe se jutott, hogy minden lisztes lenne. :D
Épp a minap mondtam a férjemnek, milyen jó, hogy van nálunk egy Fehértó, ahol lehet halat venni és pucolják , filézik, mert be nem engedném a konyhámba másként. Én meg ilyeneken agyalok. :-)

A joghurt a kenyérkémbe a kovászba kerül. 10-14 napig kell érlelni, ez élesztőmentes. Emiatt választottam ezt a receptet, kicsit macerás, de a kész kovászt beteszem a hűtőbe, három hónapig elég amit egyszerre csinálok. Ezért leszek majd kiváncsi, kitérnek-e a készitésére, ha tovább taglalják a kenyérkészitést.

A paradicsomos pizzarecepted ihletet adott, ki fogom próbálni. Amugy én is a vastagabb tésztájút szeretem. :-)


Bocsi Ági! Kata Linkelte ki az első oldalak valamelyikére, most nemcsak a linket, hanem azt is
bemásolom, amit Kata írt róla. Különben az oldalon a hozzászólók tapasztalatai is nagyon jók
a kenyérrel kapcsolatban, és csak össze kell dobni, nem szabad dagasztani, vagy agyon gyúrni:

"Kenyeret viszont már sütöttem vele (szódabikarbónával) és nagyon finom és meseszép lett. :lol:
http://www.limarapeksege.hu/2010/07/ir- ... enyer.html ezt a kenyeret imádni fogjátok!"

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy azok az ötletek, amiket megosztunk, és kipróbáljuk, mennyire
fognak bejönni. Ha csak egy jó dolgot tanulunk egymástól, vagy a sorozattól, már megérte.

Milyen impozáns volt ennek a sok tradicionális ruhát viselő embernek az együtt mozgása:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 5. 18:33

Gabóci5 írta:Köszönöm Rita a második részt!

Nagyon jó a fórumot is végig nézni, több új ötletet látni a sok szép kép között.
Kedvenc tantárgyam volt a történelem. Nagyon érdekes, hogy még egy ilyen témában is amivel minden nap találkozunk az asztalon, milyen sok új információt kapunk.
Egy kicsit időhiánnyal küzdök. Több gifet csináltam, de nem teszem ki egyszerre. ;)

Szia Gabi! Neked is nagyon szívesen a 2. részt! Én pedig a gifeket köszönöm szépen!
Tudtam, hogy ügyködsz rajtuk! Jó, hogy nem maradunk nélkülük!


Látod, te a történelmet szeretted, azért örülsz neki, hogy a sorozatban a tészta történetét
is érintik. Én meg azért örülök, mert ki nem állhattam, vannak is bőven hiányosságaim, de
ezek a dokumentumfilmek, sorozatok megszerettetik velem. Milyen jó így, szórakozva
tanulni! Ezt már Mongólia kapcsán is megtapasztaltuk. (Tényleg, kár, hogy Zsu nem jött!
Biztosan tetszene neki is.)

Én is az első gifet említeném meg. Miért tekercseli fel az asszony a tésztát? Legelsőnek az
jutott eszembe, hogy pihenteti. Másra nem nagyon tudok gondolni.

Gabi! Kérhetem a bőgőmasinát is, aki csak akkor vigasztalódott meg, amikor a kezébe
nyomtak egy nagy cupákot?


Rá gondoltam:

Kép

Ő a tésztát szereti jobban. A szeme sem áll jól:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 5. 18:47

f.ági írta:Gabi !

Az első gifet megint úgy elnézegettem. Valószinűleg azért nem ragad össze, mert lúgos vizzel van csinálva. Bezzeg ha a mi tésztáinkat tekergetnénk igy csigaalakba, nem úszná meg az egybenmaradást a végén. Ki nem jönne az edényből szerintem, az már biztos. :-)

Ági! A műsorvezető pasinak egy mondata elgondolkodtatott. Azt mondta, hogy a kínaiak
jobban szeretnek főzni, mint sütni, ezért a begyúrt tésztát nem kenyérnek sütötték meg,
hanem tésztának főzték ki. Szóval náluk a két nyers tészta közt nincs különbség, csak az
élesztő, ami a kenyeret kenyérré teszi, de régen még az sem volt. Nálunk viszont a tészta
tele van tojással. Minél több, annál jobb. De végül is a tojás kihagyható az egész sütés-
főzésből!
Mikor még itthon laktak a gyermekeim, és három kamasz gyermek, köztük két fiú száját
kellett betömni, nagyban ment nálunk a kelt tészta, mindenféle töltelékkel. Én abba sem
tettem soha tojást. Sokkal lágyabb volt a tésztája, mint a tojásosnak.

Mutatós ez a hagyományos kenyér, de nem lehet valami finom:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 5. 18:59

B.Marika írta:Szia Rita! Nagyon érdekes volt a 2.rész is. Szinte éreztem a kenyér illatát. Többször említették a MANDUT (gombócot). Én már sokszor készítettem, sőt Mandu levest is. Nagy sikere volt ízlett a családnak. Készítettem koreai gombócot is, ennek valóban gombóc formája van. Ez is finom. Mindkettőt párolóban gőzöltem. Mellékelem a receptet. Próbáljátok ki.

Köszönöm a fordítást, várom a folytatást!
Szép napot nekünk!

Szia Marika! Ebben a részben legalább nemcsak tészta volt, hanem hozzád közelebb álló
ételek, kenyér és gombóc is.

Köszi, hogy újabb receptet, linket megosztasz velünk! A Shimeshinél is említettél ételeket,
amiket kipróbáltál már. Az japán volt, most a koreai manduról írtad, hogy elkészítetted már.
Milyen ázsiai finomság van még a tarsolyodban?

Nagyon szívesen a fordítást! Mivel nagyon el vagyok maradva a Lovinggal (még közel sincs
meg a jövő heti három rész, még kettő sem) ezért nem is tudom, mikor jövök a 3. résszel.


Érdekes volt ez a gyúrási technika:

Kép
Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. április 5. 20:19

Rita kérésed íme teljesült.

Kép

.. még egy kis ráadás!

Kép Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég