Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. március 28. 20:13

Ritám! Én sajnos nem szeretem a tésztát, de meg néztem a filmet és nagyon érdekesnek találtam. Sokfajta tészta készítést mutat be. Ahogy a mesterek kézzel nyújtják a tésztát igazán lenyűgöző. A rizsből készült tészta főzésére is rácsodálkoztam.
A lúgos vizet kifogom próbálni, majd megírom az eredményt. A KANSUI porról én is azt a cikket találtam amit te is. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen fontos a lúgos víz.
Köszönöm szépen a fordítást, várom a folytatást!
A hozzászólásokon jókat nevettem!
Szép hetet mindenkinek!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 29. 7:36

Szia Marika! El sem hiszem, hogy valaki ne szeresse a tésztát! Se a sós, se az édes nem megy?
Kriszti azt írta, ő szereti, ebből gondolom, hogy elő szokott fordulni e ti konyhátokban is, meg
írod is, hogy a lúgos vizet ki fogod próbálni. Nagyon fogok örülni, ha megírod, mire jutottál vele.

Már Unninak adott válaszomban is akartam írni, de most megint eszembe jutott a lúgosítás
kapcsán a szódabikarbóna, mint csodaszer, ami annyi mindenre jó.

Ritkán szoktam készíteni grízgaluskát, de akkor a nyers masszába mindig teszek egy fél késhegynyi
szódabikarbónát. Olyan lesz tőle a galuska, mint a hab.

A kémia szakos kolléganőtől tanultuk, hogy minden olyan ételbe, ami savas, például, sóska, vagy
paradicsomos ételek, érdemes tenni egy késhegynyit, de tényleg csak ennyit, a fövő ételbe.

Érdemes utánaolvasni a szódabikarbónának, mert mindenhez, még takarításhoz is nagyon jó, és
ami a legjobb benne, hogy környezetbarát. Még én is csak az utánaolvasás fázisában vagyok,
(szégyellem, de évek óta) de most eltökéltem, hogy nem maradok ennyiben.

Nagyon szívesen a fordítást! Még nem tudom mikor jön a folytatás, tudod, első a Loving, és még
nincs meg a teljes jövő heti adag.


Kép
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2016. március 29. 21:44

Szia Rita!
A Mega engem már megint nem szeret. Nem engedte a letöltést. A harmadik nekifutás után feladtam. Az Avistazról viszont lezúgott, olvastam róla, hogy ehhez nem jó a felirat, de kb 13 másodpercet kellett visszahúzni a feliraton és így tökéletes.
Elképesztően érdekes. Nem is gondoltam volna. Egyébként tésztagyárban dolgoztam 20 évig, de soha nem gondoltam bele igazán abba, hogy hogyan találták fel a tésztát, hogyan készíthették a szálas tésztát régen. Ma klisén nyomják keresztül.
A régészet, a történelem mindig is érdekelt. Állítólag az ujgurok a magyarok rokonai, ha ez igaz, akkor a tésztát (is) a magyarok találták fel. (Na, ezt nem mondtam komolyan.)
A filmben bemutatott szakácsok tényleg zsonglőrök.
Az első rész igazi csemege. Nagyon jóóóó! Köszönöm szépen.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 30. 16:53

Szia Anyecska! Még jó, hogy az Avistaz videóihoz hozzá tudtad passzintani a feliratot!

Nagyon örülök, hogy ennyire tetszett az első rész!
Már én is nagyon kíváncsi lennék a
továbbiakra, de amíg nem tudom elkezdeni a fordítást, addig, nem nézem meg. Lehet,
hogy a második részre várni kell még rá vagy két hetet.

Jót nevettem a tésztafeltalálási elméleteden! Bevallom, semmit sem tudok az ujgurokról,
azon kívül, amit te is említettél, vagyis, hogy rokonok vagyunk, de hogy mégis tudjak
írni valami okosat, keresésbe kezdtem az interneten. Elsőnek egy érdekes cikket olvastam
el, amit be is linkelek, és csak utána kezdtem képeket nézegetni róluk. Na, akkor eldobtam
az agyam. Nem is tudom, mire számítottam, de nem erre! Először a link, aztán egy pár
fotó az ujgurokról:

http://www.irodalmijelen.hu/05242013-1426/mintha-otthon-lettem-volna-magyar-fotos-ujgurok-kozott

Nagyon szívesen a feliratot!

Hasonlítunk!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 30. 20:33

Rita! Olyan jó, hogy te meg a kutakodást nem adod fel, és mindig találsz valami érdekeset! tetszenek a fotók! :lol: :lol: :lol:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. március 31. 18:11

Szia Rita! Nálunk a mai ebéd sonkás tészta volt! Ki próbáltam a lúgos vizet, a következő hozzávalókkal. Kb. 50 dkg liszt, 3 db tojás,só, kb.
1,25 dl, víz, 1 mk. szódabikarbóna. Össze gyúrtam. Sokkal hamarabb össze állt mint máskor. Pihentettem 20 percig és mikor ketté vágtam, meglepődtem. A belseje mint a szivacs, apró lyukacsos volt és nagyon jó tapintású. Percek alatt kilehetett nyújtani. Nagyon finom lett, mindenkinek ízlett. Tutira működik a lúgos víz!
Örülnék ha más is írna vélemény.
További szép napot Kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 31. 21:19

Marika! Annyira örülök, hogy kipróbáltad, és annak is, hogy ilyen jó tapasztalatokat szereztél!
Na, mindig mondom, hogy milyen hasznosak a hozzászólások, most újra bebizonyosodott!
Én már soha nem fogok tésztát gyúrni, az biztos, de attól együtt tudok örülni azokkal, akik
innentől kezdve még finomabb házi tésztát fognak készíteni.
Már megérte ezt a sorit megtalálni, és elkezdeni fordítani. Az ilyen örömök megint újabb löketet
adnak nekem! Kíváncsi vagyok, Kata mit fog hozzá szólni! Már alig várom, hogy újabb részbe
belekezdjek.

Ma amúgy is jó napom volt, mert végre a sarkamra álltam, és eldöntöttem, hogy még korábban
kelek reggel, és újra elkezdek mozogni. Már megint nem éreztem magam maradéktalanul jól
a bőrömben. Megyek is aludni, fél ötkor kelés!

Találtam még egy receptet, a lúgos kiflit. Először lúgos vízben főzik, majd sütik a kiflit. Ilyet
sem hallottam még!


http://www.recepttar.hu/recept/lugos-kifli-31262

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. március 31. 21:20

Köszönöm Marika, hogy megosztottad a tapasztalatodat, ki fogom próbálni. :D :D :D
A szódabikarbónát rendszeresen használom piskóta készítésénél, könnyű és magas lesz tőle. :D

Kép
Avatar
Kriszti007
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:15

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016. március 31. 21:27

Gabóci5 írta:Köszönöm Marika, hogy megosztottad a tapasztalatodat, ki fogom próbálni. :D :D :D
A szódabikarbónát rendszeresen használom piskóta készítésénél, könnyű és magas lesz tőle. :D

Kép


Gabi! Ha tudnám, még az ízét is megosztanám veletek. Annyira más volt a tészta, nagyon bejött. Bár nekem eddig is. Anya ilyen bevállalós, szeret főzni nagyon. :)
Avatar
Kriszti007
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:15

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016. március 31. 21:33

Rita írta:Marika! Annyira örülök, hogy kipróbáltad, és annak is, hogy ilyen jó tapasztalatokat szereztél!
Na, mindig mondom, hogy milyen hasznosak a hozzászólások, most újra bebizonyosodott!
Én már soha nem fogok tésztát gyúrni, az biztos, de attól együtt tudok örülni azokkal, akik
innentől kezdve még finomabb házi tésztát fognak készíteni.
Már megérte ezt a sorit megtalálni, és elkezdeni fordítani. Az ilyen örömök megint újabb löketet
adnak nekem! Kíváncsi vagyok, Kata mit fog hozzá szólni! Már alig várom, hogy újabb részbe
belekezdjek.

Ma amúgy is jó napom volt, mert végre a sarkamra álltam, és eldöntöttem, hogy még korábban
kelek reggel, és újra elkezdek mozogni. Már megint nem éreztem magam maradéktalanul jól
a bőrömben. Megyek is aludni, fél ötkor kelés!

Találtam még egy receptet, a lúgos kiflit. Először lúgos vízben főzik, majd sütik a kiflit. Ilyet
sem hallottam még!


Rita! Megéhezek ettől a kiflitől! :D Biztos finom lehet ez is. Lúgos vizet szoktam inni, de lúgos kiflit még nem ettem.

De a tészta mennyei volt! Gondoltam is rád. Remélem, a többi részből is sok hasznos infót tudunk majd elcsenni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 1. 10:47

Én is több mindenre használom a szódabikarbónát..egyébként még esetenként gyomorégésre is. a másik topikban írtam, hogy én a palacsintába szoktam tenni egy csapott kávéskanálnyit /utolsó előtti méret/ és nem fekszi meg az ember gyomrát ha nem ismer mértéket! Mosáshoz is használom...evőkanálnyi a mosógépbe. viszont én biztos fogok majd tésztát gyúrni...és kipróbálom...Kenyeret viszont már sütöttem vele és nagyon finom és meseszép lett. :lol:
http://www.limarapeksege.hu/2010/07/ir- ... enyer.html ezt a kenyeret imádni fogjátok! :lol:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. április 1. 16:27

Rita, Kata! Nagyon örülök a recepteknek! Mindkettőt elfogom készíteni. Gabi! A piskótába én is mindig teszek sz.bikarbónát.Szép magas lesz tőle.
Nem csak sütéshez, főzéshez, takarításhoz használom. Most éppen a baktériumuk ellen iszom a sz.bónás vizet és már érzem a hatást. Három fajta gyógyszert szedtem eredmény nélkül, most az ősi módszerekhez folyamodtam. Bízom a javulásban.
Köszönöm a recepteket!
Kellemes hétvégét kívánok!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 1. 21:08

BMarika jobbulást neked...mi húsvétra betegedtünk meg, mi is a kilábalás szakaszában vagyunk.... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 2. 8:16

Marika! Egyszer Gabi elküldte egy általa használt szódabikarbónás kúra receptjét. Elmentettem,
mint hasznos dolgot, amire egyszer szükségem lehet, de még nem próbáltam ki. Minden nap
olvasok egy kicsit erről a csodás anyagról, és csak tátom a számat. Még a rák ellen is bevetik.
Fantasztikus!

Jobbulást kívánok neked!

Kellemes hétvégét Mindannyiunknak!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 2. 11:32

LÁNYOK:::könnyesre röhögtem magam...de azért tanulságos! miket meg nem tud az ember! Remélem nem kapok ki..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. április 2. 11:44

Kedves Rita!
Most,hogy 'átrágtam' magam a tésztás hozzászólásokon,letöltöttem a sorozat első részét és a feliratot,köszönöm szépen. :D
Nekem szerencsém volt a MEGA részekkel is.
Páromnak mondtam,hogy ma délután a tészta úton fogunk járni.Azt az arcot látnotok kellett volna!Megállt mozdulat közben és visszakérdezett:"tésztaút"!?Lehet,hogy azt gondolta agyamra mentek a sorozatok és ma már itt tartok.Ő ,nagyon szereti a tésztákat.sülve főve,sósan,édesen.Én szívesen elkészítem,már kitapasztaltuk melyiket érdemes a szárazak közül megvenni.Sütni pedig hetente kétszer is szoktam.A galuskát,reszelt tésztát én is mindég elkészítem.Sütöttem már lángost is.Most szereztünk be a kecskeméti piacon szilvalekvárt,/Azt az igazit én nem tudok főzni/na abból készül a "krumplis papucs".Elő fordul,hogy tájanként más az elnevezése.Krumplis tésztát készítek,mint a nudlinak,vagy a pacsninak,csak teszek bele kevés élesztőt és disznózsírt.A szögletes tésztadarabokat a középre rakott lekvárkupacra hajtom két szemben lévő sarkával.Akkor néz ki jól,ha a lekvár kicsit kilátszik.Ezért kell a sütésálló szilvalekvár.Talán,csak holnap mert még mindég sok a húsvéti maradék,pedig mikor elment az unokám a többieknek sok-sok meggyes,túrós lepényt raktam.Na és a legnagyobb sláger a vajas pogácsa,lehetőleg még,vagy újból melegítve.Bocs,hogy sokat írtam.Üdvözlettel ,Nagyi :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 2. 15:41

Kata58 írta:LÁNYOK:::könnyesre röhögtem magam...de azért tanulságos! miket meg nem tud az ember! Remélem nem kapok ki.....

Kata! Miért kapnál ki? Jót nevettem én is, de leginkább azon, ahogy a pasi röhögött!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 2. 16:05

Kedves Nagyi! El tudom képzelni a párod arcát, és a hitetlenkedő tekintetét.

Örülök nagyon , hogy időt tudsz szakítani erre a dokumentumfilm sorozatra is!
Jó lesz, majd meglátod, tetszeni fog! Éppen most fordítom a második részt,
még mindig a történelem dominál benne, de most kitértek a másik fő búzaétel
a kenyér történetére is, ami a tésztával párhuzamosan alakult ki. Sajnos a sori
fordítása közben rá kellett döbbennem a földrajzbeli hiányosságaimra. Még jó,
hogy fordítás közben a tudatlanságom miatt több mindennek utána kell néznem,
így pótolgatok valamennyit az elmaradásaimból.

Apukám minden évben csinált szilvalekvárt besztercei szilvából. Sütőben lassú
tűzön kellett sütni az egészet. Valamelyik szakácskönyvben látta, kipróbálta,
aztán ennél maradt, mert nem kellett kavargatni, magától elkészült a lekvár,
és finom is volt. Én gombócba és buktába használtam, de a gyerekek szerették
a "piszkos tésztát", vagyis a szilvalekváros tésztát is.

Jó, hogy emlegetted a nudli krumplis tésztáját. A belőle készült krumplilángost
annyira imádom, hogyha lehetne, minden nap azt ennék.

Újra végigolvastam amit írtál, hátha eszembe jut még valami. Nagyi! Te nagyon
sokat, és sokfélét sütöttél húsvétra!

Megdicsértem a megát, hogy azonnal odaadta az első részt. Jó szórakozást!


Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 3. 14:14

Szia Rita!

Nagyon lemaradtam, csak annyi időm volt esténként, hogy néha Rátok néztem, hogy Rita megvan, kommentelők megvannak, de erőm már nem volt továbblépni.
Láttam az új tésztás sorozatod, örültem is neki. Most kezdem olvasgatni a hozzászólásokat, közben töltöttem az avistáról le a kicsit kisebb részeket, bár vérzett a szivem a nagyokért, de öt külső tárolóm van tele és most nem akaródzik újat venni. De láss csodát, odaértem az irásodhoz, amiben szó van arról, nem jó hozzá a felirat. Igy marad a nagy verzió, legalább gyönyörű képeket fogok látni.
Kiváncsi vagyok milyen ötleteket látok majd, amit talán meg lehet valósitani. A lúgos viz érdekesen hangzik...
Addig is berakom a saját gyártású csigáimat. Ez a legmacerásabb a többi mellett, anyukám szerint nem vagyok normális, nem érti honnan van erre időm. Mondjuk néha én sem :-)

Kép

Köszönöm a két rész feliratát! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 15:34

Szia Ági! Jobb későn, mint soha! Most itt vagy, csak az számít! Nemsokára úgyis újra fogunk
találkozni. Ha minden igaz, hétfőhöz számítva három hét múlva kerül ki a Loving utolsó része.

Ha lehet nem az Avistazról töltök le, hanem a Kickassról, ott viszont csak ebben a nagy méretben
voltak meg a videók. Gondoltam belenézek, és ha lefordításra méltónak találom, akkor majd
leszedem az Avistazról. Idővel elfeledkeztem róla, és a Kickassoshoz készült el a felirat. Most
már így marad. Annak van szerencséje, akinek van helye, illetve tud állítani a feliraton, hogy
jó legyen a kisebb méretű videókhoz. De ha tetszik a film, se tartsd meg, a megán örökre fent
marad, bármikor letöltheted onnan.

Ügyes és türelmes vagy, hogy pont a csigatésztát szemelted ki sorozatgyártásra! Szép sárga a
tésztája.
Apai nagyanyám nagy csigagyártó volt. Összeült pár szomszédasszonnyal, és csak úgy
járt a kezük, meg a szájuk is. Gyerekként ott lebzseltem körülöttük, és nem győztem csodálkozni,
hogy hogy képesek mindenkiről rosszat mondani. Akkor el is döntöttem, hogy én nem leszek ilyen.
Azóta is próbálom ehhez tartani magam.

Köszi a képet! Nagyon szívesen a feliratokat!

A második rész a tészta és a kenyér kultúrájának kereszteződéséről, egymásra hatásáról szól:

Kép
Kép
szildor
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:51

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: szildor » 2016. április 3. 16:37

Kedves Rita!
Ez a film fantasztikus, köszönöm szépen hozzá a feliratot.
A filmeket is sikerült begyűjtenem kickassról, és a 2. rész is megvan,
sokat kínlódtam, mire megszereztem.
Ha az írás nem is, de a topikban való szemlézés / csemegézés nagyon megy.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 3. 17:00

Szia Rita!

Hú, ez nagyon szuper volt! Még csak az első részen vagyok túl, de élvezettel néztem honnan és hogyan terjedt a tészta útja. Egy nagyon érdekes mondat: Miért éppen tészta a tészta? Hát ez az. :-) Milyen igaz viszont, hogy ez az az ételféleség, ami szinte mindenhez passzol. Jó, egy körömpörkölt azért krumplival az igazi :-)
Mindig rejtély volt előttem, hogy a kutyafülibe tudják nyújtással, csavarással, tekeréssel és ezeknek az ismétlésével azt a hihetetlenül vékony hosszú tésztát elkésziteni.
A fa tésztaszáritó ötlete nem is rossz. :-) Meg is emlitem itthon. Jól jönne a cérnametéltnél :-)
Ha jól láttam akkor ugye ezekbe a tésztákba nem került tojás, mint nálunk?
Sok érdekességet is megismerhettünk. Pl. a zen budhizmus étkezési szokásait, a daiok rizsből készült tésztáját, a tésztakészités eszközeit...
Évekkel ezelőtt láttam, ahogy a szomszéd 90 éves néni szelte késsel a frissen gyúrt tésztát. Háát, öröm volt nézni amilyen szépen, egyformán vágta össze vékonyra.
Ki volt nagyitva, megállitva a kép, ahogy irtam most ide, hazajött a nagyfiam, kérdezi: mit nézel anya? Amikor mondtam, hogy mit, azt mondta: szuper! :-)

Folyt köv. a második résszel. Köszönöm Krisztinek is a munkáját, mert ő lemaradt az előbb.
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. április 3. 17:09

Kedves Rita!
Köszönöm az újabb feliratot a kulináris kiránduláshoz. <3 Én nagyon élveztem eddig. :D Nálunk nagyon megy a tészta.A lányom üresen is szereti.Tetszettek az ujgurokról szóló cikkek.Mindig tanul az ember.Én gyakran használom a szódabikarbónát főzéshez és tisztításhoz is.
Kedves Magdimama!
Nagyon jót nevettem a "tésztautas" történeteden.
További szép délutánt kívánok mindenkinek. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 17:27

Kedves Ági, Ildorka és Ica!
Mindenkinek nagyon örülök, aki ellátogat hozzám és még tudok is róla,
mert nyomot hagy maga után, de nektek most egy kicsit jobban örülök
a szokásostól, mert ez nem olyan népszerű téma, mint a Loving, sokkal
kevesebben látogatják. Szóval boldog vagyok, hogy jöttetek, vittétek a
feliratokat, és megírtátok a véleményeteket!

Nagyon szívesen a feliratokat!


Lenyűgözött a kenyérfélék változatossága:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (2/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 17:31

szildor írta:Kedves Rita!
Ez a film fantasztikus, köszönöm szépen hozzá a feliratot.
A filmeket is sikerült begyűjtenem kickassról, és a 2. rész is megvan,
sokat kínlódtam, mire megszereztem.
Ha az írás nem is, de a topikban való szemlézés / csemegézés nagyon megy.

Kedves Ildorka! Nagyon szívesen!

Én is nagyon élvezem a sorozatot! Annyira szerettem volna már látni a második részt,
hogy félretettem a Lovingot (pedig azzal kéne leginkább haladnom), és belekezdtem
a fordításába.

Örülök, hogy sikerült beszerezni a videókat! Ami a nagy videók előnye, az a hátránya is.
Attól tartok, hogy amiatt nagyon kevés a feliratok letöltése, mert darabolva vannak
feltéve a videók, és sokan nem tudják összeilleszteni. De ha nem darabolom fel, akkor
meg a túl nagy méret miatt nem tudják leszedni. Sajnos ettől többet nem tudok tenni.

Olyan ritkán találkozunk amiatt, amióta nem fordítok koreait, hogy nagyon örülök, ha
néha életjelet adsz magadról! Pár szó is megteszi!

Nagyon szívesen a feliratokat! További jó szemezgetést!


Még mindig a kenyerek:

Kép
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég