L.U.V. Collage (2015)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 6. 17:18

Anyecska írta:Kedves Rita!
Köszönöm a fordítást. A Mega most kedves volt hozzám, egyből lezúgott minden rész. Egyenlőre csücsülni fog a gépemen, de alig várom, hogy megnézhessem.
Üdv: Ányecska

Kedves Ányecska! Hála istennek! Most pár napja én is azt tapasztalom,
hogy bármikor akarok feltölteni, mindig sikerül.

Összesen vagy 40 perces az egész, hamar meg fogod tudni nézni!

Nagyon szívesen a fordítást!

Kép
szvakneildi
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2016. július 21. 16:08

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: szvakneildi » 2016. szeptember 6. 22:36

Köszönöm szépen! Jó munkát a következő fordításodhoz, de azért egy kis pihenőt is iktass be közben! :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 7. 6:08

szvakneildi írta:Köszönöm szépen! Jó munkát a következő fordításodhoz, de azért egy kis pihenőt is iktass be közben! :D

Nagyon szívesen! Nekem az a pihenő, ha fordíthatok. Mondjuk talán az
pihentetőbb, ha jó feliratból fordíthatok.

Szép napot kívánok Mindannyiunknak!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 7. 6:56

The Gathering / A találkozó

A feliratot délután fogom kitenni, de szerettem volna, ha elkezdhetitek a videó
letöltését, minden eshetőségre felkészülve!


Itt találhatjátok meg a film topikját:

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=60&p=6020#p6020

A The Journey után azt éreztem, hogy nagyon szeretnék még hasonló filmeket látni,
ezért kutakodtam egy kicsit a maláj mozifilmek között. Szerencsém volt, azonnal
rábukkantam a The Gatheringre. Néztem, néztem, és már az elején tudtam, hogy
ez kell nekem! Ugyanabba a nagyon kellemes hangulatba kerültem, és ugyanazok az
érzések kerítettek hatalmukba, mint a The Journey-nél. Tovább nézve a filmet,
már azzal a biztos tudattal álltam fel a képernyő elől, hogy le fogom fordítani. Most
jött el az ideje.

Remélem nektek is tetszik majd!




Kép
mamoca13
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:15

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: mamoca13 » 2016. szeptember 7. 12:41

Szia Rita !

Tájékoztatás megtörtént. :) A filmet már töltöm is :)
Köszönet érte :flower1: biztos tetszeni fog :movingflower:

Üdv.: mamoca
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 7. 18:45

mamoca13 írta:Szia Rita !

Tájékoztatás megtörtént. :) A filmet már töltöm is :)
Köszönet érte :flower1: biztos tetszeni fog :movingflower:

Üdv.: mamoca

Szia Mamoca! Jó ég, még felirat sem volt, és máris szorgoskodtatok
Judittal! Nagyon szépen köszönöm!

Én is úgy gondolom, hogy tetszeni fog! Jó szórakozást!


Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. szeptember 7. 21:10

Szia Rita! Köszönöm ezt a tömör gyönyört Koreáról. :x Kedves kerettörténetben nagyon jól volt összefoglalva minden ami élvezetes ebben az országban. :ymapplause: A vendégszeretet, az ételek, a múlt emlékei és hagyományai, valamint a nyüzsgő modern nagyváros forgataga. :ymapplause: Még sokáig elnéztem volna a rengeteg látnivalót, mert mindig tudnak valami újat mutatni. :ymdaydream:

Ailing modern hanbokban tér vissza Koreába.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 8. 6:18

Gabóci5 írta:Szia Rita! Köszönöm ezt a tömör gyönyört Koreáról. :x Kedves kerettörténetben nagyon jól volt összefoglalva minden ami élvezetes ebben az országban. :ymapplause: A vendégszeretet, az ételek, a múlt emlékei és hagyományai, valamint a nyüzsgő modern nagyváros forgataga. :ymapplause: Még sokáig elnéztem volna a rengeteg látnivalót, mert mindig tudnak valami újat mutatni. :ymdaydream:

Ailing modern hanbokban tér vissza Koreába.

Szia Gabi! "Tömör gyönyör", ez nagyon tetszik! Te is nagyon jól foglaltad
össze ennek a kis háromrészesnek a lényegét. Én is sokáig elnéztem volna,
és a kis magyarázatok is olyan jók voltak a végén.

Örülök, hogy megnézted, ez azt jelenti, hogy jobban vagy már! Hála az égnek!
Tudom, hogy nem fogod kihagyni a maláj filmet sem. Biztos vagyok benne,
hogy nagyon jót fog tenni a hangulatodnak!

Nagyon szívesen a feliratokat!


Kép
Kép
Avatar
Hayako
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 18:06

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Hayako » 2016. szeptember 8. 11:02

Köszönöm szépen ezt a rövid sorozatot, Ezoritu! :ymhug: Én is mindig keresgélek a neten rövidebb drámák után a neten, de vagy nem találok vagy csak olyat, ami nagyon hosszú! Sajnos az avistazon sem vagyok fent, kitiltottak, szóval nem is tudok újra regisztrálni, ezért meg vagyok lőve. x_x
Folyamatban: Ando Lloyd, Run, Bigbang Scout, MTNY
Tervezettek: Hot Road, Love, lies
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 8. 17:15

Hayako írta:Köszönöm szépen ezt a rövid sorozatot, Ezoritu! :ymhug: Én is mindig keresgélek a neten rövidebb drámák után a neten, de vagy nem találok vagy csak olyat, ami nagyon hosszú! Sajnos az avistazon sem vagyok fent, kitiltottak, szóval nem is tudok újra regisztrálni, ezért meg vagyok lőve. x_x

Kedves Hayako! Nagyon szívesen a fordítást! Azt az oldalt, aminek a neve a videók
nevében is benne van, az airens357.net-et nagyon kedveltem, mert oda már akkor
elég sok webdrámát feltöltöttek, amikor máshová még nem. Onnan szedtem le ezt
a rövidke webdrámát is, és még mindig van három ami onnan származik.

Egy másik gépről, nem otthon, hanem mondjuk a munkahelyeden, más emil címmel,
más felhasználónévvel simán be tudnál regisztrálni újra az Avistazra. Utána viszont
már bárhonnan bejelentkezhetnél, akár otthonról is, az otthoni gépeddel, az már nem
számít. Próbáld meg!!!

Én a lányom felhasználónevével lépek be évek óta. Ő is, és én is aktívan használjuk
az Avistazt ugyanazzal a felhasználónévvel, más-más gépről, és még soha nem származott
bajunk belőle. Ezt csak azért írom meg, hogy ez a variáció is működik.

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 9. 22:56

Kedves Rita! Felfedeztem, de most jutottam hozzá,hogy meg is nézzem. Hálás köszönet, hogy megosztottad velünk!

Fantasztikus hely, fantasztikus érzés közöttük lenni!
Lehet,hogy a "jeong" az,ami bevonzza az embert, s többé nem engedi?
Ebben a 30 perces kis filmben minden együtt volt. Pörgős, vidám, és mégis komoly ismeretterjesztés.
Mivel sok helyszín, s maga a hangulat is ismerős volt, kicsit visszarepülhettem ezekkel a kedves fiatalokkal!

Köszönöm Rita, nagyszerű :littlehearth: élmény volt! :ymhug:
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 10. 9:19

Kedves Zsuzsa! Nagyon örülök, hogy megnézted a L.U.V. Collage-t, és újraélhetted "jeong"
által okozott élményt!


Ha valamire jó volt ez a kis rövidke sorozat, az az, hogy megismerhettem ezt a kifejezést.
Eddig még soha nem hallottam róla, maximum csak éreztem az ázsiai sorozatok kapcsán.
Amiatt, hogy említést tettek róla a L.U.V. Collage-ban, utána kellett néznem, nehogy butaságot
fordítsak.
Azt hittem semmit sem fogok találni, ha így, koreaiul írom be a keresőbe. Szerencsére nem
így volt, de csak azért, mert nincs angol megfelelője a szónak, tehát az angol nyelvű írásokban
is jeongként említik.

Azt írják, hogy Japánra és Kínára is jellemző a jeong hatás, a különbség az, hogy mindhárom
ország kissé másképp értelmezi, máshová teszi a hangsúlyokat. Korea abban más, mint a többi,
hogy nemcsak belül, a szívükben, lelkükben hordozzák (életen át tartó hűség, lojalitás...),hanem
kívülre is "kihelyezik", például az emberek közti interakciókban is jobban megjelenik. Mivel
nehéz szavakkal leírni, mi is az a jeong, ezért példákkal illusztrálták: ha Koreába érkezel, és
megbetegszel, azonnal lesz valaki, aki orvoshoz kísér. Vagy nem hagyják, hogy kifizesd a vacsorádat,
esetleg hűvös időben kapsz egy kesztyűt a házinénitől, mert észreveszi, hogy nem hoztál magaddal.

Ezeket a példákat nem tartom elég erősnek, azt gondolom, egy külföldi vendéggel mi is, de a
világon bárhol megtennék ugyanezt. Számomra egy másik példa sokkal jobban kifejezi, mi is az
a jeong.

Egy utazó szomját enyhítendő megállt egy kútnál, ahol egy nő épp ruhákat mosott. Megkérdezte,
nem tudna-e neki egy pohár vizet adni. A nő odanyújtotta a vízzel teli poharat, mire az észrevette,
hogy egy fűzfalevél úszkál a víz tetején. Nem akarta zavarba hozni a nőt, hát óvatosan, a levelet
kerülgetve megitta a vizet.
Nem tudhatta, hogy a nő direkt tette bele a pohárba a levelet, hogy ne tudja gyorsan meginni a
vizet, így nem fájdult meg a gyomra.

Szóval a koreaiak az indirekt gondoskodásban, törődésben erősek. Írták is, hogy nehezen fejezik ki
az érzelmeiket, ezért kedvelik ezeket a módokat. A jeong nemcsak ember-ember, hanem ember és
tárgyak közt is létezik.

Nagyon érdekesnek tartom azt a fajta jeongot, amit a másikkal való harc, viszály, a munkahelyi
megaláztatások fejlesztenek. Ez már nem annyira kedvemre való téma, de tény, hogy ez is hozzá
tartozik az igazsághoz.

Kár, hogy magyarul nem találtam semmit a témában, szívesen elolvastam volna.

Mindig eszembe jutsz, ha koreait fordítok, előre örülök, mert tudom, hogy újra találkozni fogunk!
Nagyon szívesen a fordítást, és az élményt!


Szokásomhoz híven egy ideillő képet akartam keresni a neten, amikor egy videóra bukkantam jeong
témában. Ez egy reklám egyébként:

A rendező instruálja a színészeket, amikor kettőjüknek is megkordul a gyomra. "Jeong time", mondja
a rendező. Behozzák a choco pie-okat, és elkezdik a közös evészetet. A végén még egyszer elhangzik
a jeong time:
(itt találtam a videót: https://englishandkorean.wordpress.com/ ... ong-intro/

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. szeptember 10. 14:37

Kedves Rita! Köszönöm a Jeang -hoz fűzött ismertetődet. Eszembe jutatta a felejthetetlen "ThankYou" c. sorozatot. Akkor nem voltam tisztában a sokszor megjelenő "Choco pie" mélyebb jelentésével. A demenciában szenvedő nagyapa ezzel a csokoládéval fejezte ki a szeretetét.

Kép Kép


Kép Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. szeptember 10. 16:22

Hát Rita ma nem fogok duplázni. A Thank You is ugyanolyan érzelem gazdag, szívszorító és szomorú mégis felemelő mint a másik topikban említett Zabolátlan szeretők...Itt is bőven lehetett bőgni...de nem lehetett nem észrevenni azt a csodálatos törődést ami abban a sorozatban is megjelent.
sokan nem értik, mit szeretek ezekben a sorozatokban....pedig mindent ..csak az iskolai erőszakot nagyon nem...de ez is hozzátartozik a mindennapokhoz csak nem biztos hogy észreveszik ott ahol kellene, mert többnyire nem. Lány létemre többször kellett az öklömet használni a gyengébb diák megvédéséért vagy önmagamért. Csupán két tanár állt ki értem a két különböző iskolában. Viszont én is megtapasztaltam a másik törődését mikor még tizenéves voltam, sosem kellett éhesen hazamenni, mert mindig megkérdezték hogy éhes vagyok e és persze mindig az voltam :D . A barátnőm nagymamája, aki valamikor óvónéni volt mindig vigyázott gyerekekre, így mindig jutott a gyerekek uzsonnájából nekem is. végtelen hálával emlékszem gyerekkorom eme pillanataira. :flower1:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 10. 20:07

Kedves Rita! Köszönöm a jeonghoz fűzött kiegészítő információkat, s a videót!
Kedves Gabóci és Kata ,a Thank You nagypapája és a csokis keksz valóban felejthetetlen és nagyon jellemző!
Rita, a kisfilmben több példa is volt erre az indirekt törődésre. Különösen a jó étkezés fontossága más filmekben is visszatérő motívum. Az egyél jól, legyél jól típusú elköszönések, vagy az odafigyelés, ha másnapos valaki, s főzik reggelre a gyógyító levest. De úgy gondolom, aki nézi ezeket a sorozatokat tökéletesen érti,miről van szó.

Még a tárgyakhoz fűződő jeong -érzést szeretném kiemelni. Nekem úgy tűnt,hogy ők nem szigorú ellenőrzések miatt, hanem belső késztetésből is nagyon vigyáznak a környezetükre. A rend lenyűgözött mindenütt. A Metró nyilvános és ingyenes, senki által nem őrzött vécéiben sokszor nagyobb rend és tisztaság fogadott, mint némelyik lakásban itthon. A dohányzásról már beszélgettünk. Azóta megtudtam már,hogy köztereken tilos dohányozni, táblákkal is jelzik itt-ott. De az,hogy szemét sincs sehol, azt nem lehet tiltással elérni.
A természethez való ragaszkodásuk, és vigyázó együttélésük is példás. Szóval jeong ide-vagy oda, ennek a népnek a tehetsége és a lelke is figyelemre méltó.

Tudom,hogy te nem kedveled az erőszakos témákat, de én most tematikusan nézem a koreai háborúhoz kapcsolódó filmeket, sorozatokat. Épp a Taegukgi volt az utolsó. Ez egy csodálatos film, amiben nagyon jó volt újralátnom Jang Dong-Gun -t. Jó,hogy már megismertem és megszerettem az All About Eve sorozatban. Itt is ragyogó alakítást nyújtott.
Ebben a filmben, vagy a Szöul 1945, és az Eyes of Dawn sorozatban is domináló a jeong.
Az indirekt gondoskodásban, törődésben erősek
enélkül képtelenség lehetett volna túlélni ezeket a borzalmakat.Ugyanakkor hátráltatta is őket, sőt visszafordíthatatlan tragédiákat is okozott,hogy nem tudják kimondani az érzéseiket.
Nagyon érdekesnek tartom azt a fajta jeongot, amit a másikkal való harc, viszály, a munkahelyi
megaláztatások fejlesztenek. Ez már nem annyira kedvemre való téma, de tény, hogy ez is hozzá
tartozik az igazsághoz.

Igazad van, s belegondolva, talán épp ez okozhatta, hogy olyan hihetetlen kegyetlenséggel mészárolják egymást ugyanazon nép fiai, pusztán ideológiai ellentétekre hivatkozva.

Rita, a nyáron néhány napot a palócföldön barangoltunk! Láthattam a Mátra vonulatait. Voltunk fenn a Kékestetőn. Bizony sokszor eszembe jutottál, hogy valahol ezen a szép vidéken élsz.
További jó kalandozást a kisfilmek között! Minden kis kincsnek örülök, amit megosztasz velünk!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 11. 7:04

Kata, Gabi! Sajnos a Thank You-t sem láttam, de köszönöm, hogy ideszőttétek,
hátha valaki kedvet kap hozzá!
Gabi a gifeket is köszönöm! Átjönnek rajta az érzelmek, anélkül, hogy tudnám
az előzményeket.


Egyszer már elgondolkodtam rajta, hogy azok, akik velem egy időben kezdték
az ázsia rajongásukat, és csak pusztán nézők maradtak, sokkal, de sokkal több
sorozatot láttak, mint én. Amikor csak néző voltam sem tudtam nagykanállal
falni a sorikat. Írtam már többször, hogy nekem nem megy az "ülök, és tévézek"
dolog (bezzeg az "ülök, és naphosszat fordítok" az nagyon megy), amióta fordítok
viszont tényleg nem láttam semmi mást, csak a saját fordításaimat.
Oda akarok kilyukadni, hogy nincs még egy fan, aki e sok év alatt, csak annyi
sorit látott, mint én.

Szép vasárnapot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 11. 8:06

Kedves Zsu! Köszönöm én is a kiegészítésedet! Azóta, hogy fordítottam a L.U.V. Collage-t,
igencsak foglalkoztat a jeong-jelenség, és ahogy írtam, amióta beleártottam magam (mégha
csak pár cikk erejéig is a témába), csodálkozom, hogy soha nem találkoztam ezzel a fontos
kifejezéssel.

Érdekelt a jeong "rosszabbik fele", ezért keresgéltem még, és nagyon érdekes dolgot találtam.
Jól példázza, hogy semmi sem csak fekete vagy fehér.

Azt írják, hogy az örökké veszekedő, perlekedő házastársak közt, az úgynevezett "miungjeong"
alakul ki az évek alatt, ami egy fajta utálat-gyűlölet, de épp olyan kötelék, mint akár a szeretet.
A sok veszekedés egymás mélyebb megértéséhez vezet. Ugyanez vonatkozhat a munkahelyeken
lévő szörnyűséges viszonyokra is.
Elfogadom, hogy van ilyen, de nekem ez már túl sok!!

Azt is írták, hogy Koreában sokszor a jeongot használják kifogásként bizonyos cselekedetekre.
Néha maga a szenvedő fél is elhiszi, hogy minden a (miung)jeong miatt történik vele. Példaként
hozzák fel a családon belüli erőszakot:
- Miért nem válsz el, miért tűröd, hogy a férjed állandóan megver?
- Összetart minket a miungjeong.

Ez már a "túl sok"-tól is több!! Abba is hagyom ezt a témát, mielőtt miunjeong alakulna ki kettőnk
közt!

Itt olvastam erről: https://www.quora.com/What-is-Korean-lo ... -%EC%A0%95

Aranyos vagy, hogy eszedbe jutottam!
A napokban gondoltam rá, hogy el kéne menni Ipolytarnócra.
Körülbelül hét éve jártam az Ősmaradványok Természetvédelmi területen, és nagyon tetszett. Ez is
Nógrád megyében van. Jó lenne újra látni.

Remélem, hamarosan találok valami jó kis koreait, ami téged is érdekelhet!

Kellemes vasárnapot kívánok!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 11. 10:18

Kedves Rita!
Köszönöm a (miung)jeong-ról írt gondolatokat. Bizony ez is tetten érhető sok sorozatban. Mi értetlenkedünk,hogy miért nem hagyja ott, miért tűri a házastárs kegyetlenkedéseit. De már arra is többször utaltak a filmek,hogy az elvált nő, férfi társadalmi megítélése hátrányos. Talán ez is okozza, hogy inkább tűr, mint szakít.

Megértelek, ha szívesebben foglalkozol fordítással. Biztos nagyon bele lehet szeretni egy-egy sorozatba, ha ilyen sokat törődsz vele. Én sem tudom csak nézni folyamatában a filmeket. Úgy válogatom, mint a könyveket, hogy éppen mit nézzek. Most ráálltam a huszadik századra. De volt idő,amikor a három királyság kora, vagy a japán háború időszaka fogott meg. Könyveket is szoktam tematikusan, vagy az íróhoz kötve válogatni. Volt,hogy Thomas Mann-t, vagy Wass Albertet olvastam, amíg a végére nem értem a megjelent regényeiknek.
Ugyanígy a kedvenc színészek filmjeit is van,hogy csokorba fűzve nézem végig.
Mindkét megközelítés kellemes kikapcsolódás, persze nem egyvégtében, s nem az élet helyett.

Ipolytarnócra sajnos nem jutottam el, pedig tervben volt. De mindössze négy napig voltunk arrafelé, s ez már nem fért bele. Viszont Balassagyarmaton elvarázsolt a Palóc múzeum. Onnan nehezen tudtam elszakadni. Utána betértünk a Svejk vendéglőbe. Ezt csak azért írom, mert ritka jó étterem, ha bárki arra jár, ki kell próbálnia. Ha országjáró úton vagyunk, mindig a helyiektől kérdezzük, hol érdemes ebédelni. Gyarmaton több járókelő is egyértelműen ezt az éttermet javasolta.
S itt néztük meg az Ipolyt, Tarnócig már nem jutottam el.
Talán még lesz rá alkalom.

Kellemes vasárnapot kívánok! Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 11. 15:12

Zsu! Képzeld! A Svejk vendéglőben, és a Palóc múzeumban én is jártam!!! Tantestületi kiránduláson
jártunk Ipolytartnócon, és Balassagyarmaton. Többen viccelődtünk, hogy biztosan találkozunk majd
Győzikével, erre a Svejk vendéglőben Gáspár Lacival kerültünk egy légtérbe. Már nagyon homályosak
az emlékeim a Palóc múzeumról is. Fel is vetem a kollégáknak, hogy menjünk el megint arrafelé.
Ja, a mátraverebélyi kegyhelynél is jártunk. Előtte műtötték az egyik kedves kolléganőnket, rákos
daganata volt, úgy gondoltuk, ezen a szent helyen, csak teljesül a kívánságunk, összebeszéltünk, és
mindannyian egyszerre azt kívántuk, hogy legyen újra egészséges. Hála istennek, azóta is közöttünk
van!

Képzeld, már találtam is egy két részes koreai mini sorozatot, nagyszerű kritikákat olvastam róla.
Az a típus, ami neked is tetszeni fog. Hamarabb találkozunk, mint gondoltam volna! Már belekezdtem.
Jövő héten kiteszem.

Itt ebédeltünk együtt Gáspár Lacival (ekkor még tévénéző voltam, a Megasztárt szerettem):

Kép

Odafent az oltárnál kértük mindannyian, hogy gyógyuljon meg a társunk:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 11. 17:37

Kedves Rita! Ez igazán nagyszerű! A kisfilmet is várom, ígérem hamar néző leszek!
Mi ugyanitt voltunk, ebben a nyári részében a vendéglőnek. Jó viszontlátni.
A mátraverebélyi kegyhelyen nem jártam, de őszintén örülök,hogy a kolléganőd egészséges.
Biztos,hogy a hit ereje is hozzájárult. Ez a Ti jeongotok. :movingflower:

Nem tudom, felétek mi újság a suliban, de nekünk most a tanmenetek írása a sürgető feladat. Szerencsére már sok olyan van,amin csak finomítanom kell, de vannak egészen új feladataim is.

Nagyon kellemes évkezdést kívánok!
Szeretettel: Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 11. 20:42

Bocs Zsu! Elfelejtettem megemlíteni, hogy a képek a netről vannak, nem a
sajátom.

A tanmeneteken túl vagyok, nem régen fejeztem be. Mindig van mit csinálni,
de kicsi az alvásigényem, és mindent úgy osztok be, hogy fordítani is legyen
időm.

A kolléganőmnek ez a második rákbetegsége volt, amit leküzdött! Fantasztikus!

Legyen szép heted!

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. szeptember 15. 15:21

Szia Rita!
Megneztem az eltelt idoben ezt a remekbe szabott mini sorozatot is,koszonom a munkadat.Erdekes volt a hagyomanyos es a modern vilag otvozete a ket fiatal szemszogebol nezve.Bar en valoszinuleg valaha a regi korokban elhettem :D ,mert imadom a kosztumos filmeket,regi epuleteket,kastelyokat stb.
Nemreg fejeztem be a Six dragons fly-t(a fiam mar honapokkal ezelott letoltotte nekem es kellett a hely neki a gepen);nem bantam meg,jo elmeny volt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 15. 18:31

boszorkany írta:Szia Rita!
Megneztem az eltelt idoben ezt a remekbe szabott mini sorozatot is,koszonom a munkadat.Erdekes volt a hagyomanyos es a modern vilag otvozete a ket fiatal szemszogebol nezve.Bar en valoszinuleg valaha a regi korokban elhettem :D ,mert imadom a kosztumos filmeket,regi epuleteket,kastelyokat stb.
Nemreg fejeztem be a Six dragons fly-t(a fiam mar honapokkal ezelott letoltotte nekem es kellett a hely neki a gepen);nem bantam meg,jo elmeny volt.

Szia Éva! De jó, hogy több helyre is írtál, az azt jelenti, hogy aktívabb "üzemmódban"
vagy, és ebből azonnal azt képzelem, hogy jobban vagy már!

Örülök, hogy ez a kis sorozatocska is kedvedre való volt!

Nagyon szívesen a fordítást!


Én is olvastam több helyen, hogy nagyon jó sori volt a SFD! Személyesen a barátnőmtől
tudom, aki pár nap alatt behabzsolta az 50 részt.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 16. 16:44

Elkészültem a Ballerino (2014) c. 2 részes koreai film magyar
feliratával!


Itt megtalálható:

http://forum.ezoritusubs.com/viewforum.php?f=24

Jó szórakozást kívánok hozzá!

A két főszereplő:

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: L.U.V. Collage (2015)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. szeptember 18. 0:00

Rita írta:
boszorkany írta:Szia Rita!
Megneztem az eltelt idoben ezt a remekbe szabott mini sorozatot is,koszonom a munkadat.Erdekes volt a hagyomanyos es a modern vilag otvozete a ket fiatal szemszogebol nezve.Bar en valoszinuleg valaha a regi korokban elhettem :D ,mert imadom a kosztumos filmeket,regi epuleteket,kastelyokat stb.
Nemreg fejeztem be a Six dragons fly-t(a fiam mar honapokkal ezelott letoltotte nekem es kellett a hely neki a gepen);nem bantam meg,jo elmeny volt.

Szia Éva! De jó, hogy több helyre is írtál, az azt jelenti, hogy aktívabb "üzemmódban"
vagy, és ebből azonnal azt képzelem, hogy jobban vagy már!

Örülök, hogy ez a kis sorozatocska is kedvedre való volt!

Nagyon szívesen a fordítást!


Én is olvastam több helyen, hogy nagyon jó sori volt a SFD! Személyesen a barátnőmtől
tudom, aki pár nap alatt behabzsolta az 50 részt.

Kép

Szia Rita!
Koszonom,hogy figyelemmel kisersz. @};- Az allapotomrol irtam Neked ma mar valamelyik filmnel.
A SDF-et en is "faltam". :) Most a Term of endearment forditasait gyujtom,a sorozat a gepemen van,kivancsain varom Ji Sung ujabb alakitasat.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég