Iron Ladies (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 13. 5:46

Marika53 írta:Kedves Rita!
Annyira kedves ,szórakoztató és üdítő ez a kis sorozat.Nagyon szeretem a fordításaidat, az online lehetőségért külön hálás vagyok.
Köszönöm a 10.részt is ,már nagyon vártam . Szép estét kívánok !

Kedves Marika! Nagyon aranyos vagy! Köszönöm szépen!

Én is azt érzem, hogy másabb ez a sorozat, mint amihez szokva vagyunk. Annyira
életszerű, nem rugaszkodnak el a valóságtól. A szereplők és a történeteik velünk is
megtörténhetnek. Írtam már korábban, hogy a szintén tajvani A Good Wife volt ilyen.
Azt is nagyon szerettem.

Az online nézhetőség Nelli érdeme, én is hálás vagyok neki.

Legyen szép napod!


A bizonyíték, hogy a vezérigazgató mosolyogni is tud:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 13. 6:02

zsuzsianyu2 írta:Kedves Rita Köszönöm a 10.rész fordítását ! nagyszerű volt a kibékülés Kai és Vitor között jaj amit irt a levelében a ( kis pénztárca mellet ) na attól én olvadoztam annyira szerelmes férfias volt :littlehearth: juj de tetszett .. hát igen aki másnak vermet ás maga esik bele és bele is esett Yuan-an szeretője ( még hogy a más férjét ) haláli jó volt a jelenet ....bizony David a viselkedése miatt ..meg a nagyot mondása ( ki ha én nem minden nőt ) miatt lehet kiesik Shan érzelmeiből ..( amit nagyon sajnálnák mert édesek együtt ) :)

Kedves Zsuzsi! Sokunknak nagyon fog tetszeni ez a rész. Érzelmileg nagyon kielégített. Akinek
pórul kellett járnia, az pórul járt, akinek örülnie kellett, az örült. Mondjuk még nem teljes a
kép, Ching férjének is pórul kéne járnia már. Nagyon durva, amit csinál. Igazi baromarc!!!!
Én is végtelenül boldog voltam a békülést látva, a módja is nagyon tetszett. Szerintem KT és Ivan
már sínen vannak. Jó lecke volt nekik a veszekedés, megértették, hogy "bánjanak" egymással.

Nem tudom teljesen beleélni magam David és Li-Sha kapcsolatába, ezért nem is értem igazán,
hogy Li-Sha miért is akar szakítani: David miatt, vagy maga miatt. Vagyis azért, mert David
olyan, amilyen, vagy azért, mert beleszeretett a férfiba, és nem akar újra szerelmes lenni.
Igazából semmit nem vethet David szemére, hiszen ő is azt csinálta, hogy egyik férfi ágyából a
másikéba feküdt.
Most mindketten szerelmesek, és nem tudnak örülni ennek a szép érzésnek. David is nehezen
emésztette meg, amit érez, de Li-Sha még nehezebben fogja, amint látom. Viszont Li-Shát
el sem tudom képzeni egy olyan "jó emberrel", mint Li úr. Tűz és víz a kettő.

Kép
Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. február 29. 14:24

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2018. október 13. 9:17

Kedves Rita!

... már vártam a péntek estét, hogy folytathassam a sorozatot! :D
Li-Sha fia most úgy viselkedett, mint egy nagy kamasz - elvileg hány éves lehet? Nevettem is rajta, de bosszankodtam is - időnként ő is a lelki terror eszközét alkalmazza az anyján.

Örültem a pozitív eseményeknek és a pofonoknak is, de újra meg kell említenem az ex-vőlegényt - kedvelem a karakterét. B-) Egy kicsit együtt éreztem vele, hisz a nyolc év, az nyolc év - és a "barátnőjét" is sajnáltam, remélem majd egyszer újra boldogok lesznek (együtt, vagy külön).

Köszönöm a munkád és jó pihenést kívánok vasárnapra! :movingflower:

(Nálunk is tanítás van ma, holnap hajnalban pedig két napra Szerbiába megyek 30 gyerekkel, így a két hét teljesen összefolyik, de remélem élményekben gazdagon jövünk haza az egyik testvériskolánkból! ;;) )
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 13. 11:12

Rita, érdekes kérdést vetettél fel... :D
Szerintem az van, hogy talán az első férj, hasonló Davidhez, hiszen fia is pontosan azért nem szeretné őt mostohaapának, és barátnak sem, mert szerinte olyan mint ő volt... :( Ugyanakkor remekül beveti a gyermek érzelmi zsarolást is, pedig Lisa már rohant volna Davidhoz. Most elindul egy hezitálás, ideje van a huzavonásnak, hogy eléggé szeretik e egymást, vagy kibírják egymás nélkül, mert másnál is megtalálják azt, amit egymásban...persze a kötél nem fog sokáig kitartani...nem érdemes addig játszani a tűzzel...amig.. :ympray:
Nagyon érdekes volt Ivan és KT Összeveszése még időben volt, ezt is meg kellett ismerni, hogy vajon rossz helyzetben hogy reagál a másik. :)
Mindenki mást hoz otthonról...de jó lett a kimenetele, és bizony jöhet az újabb próba...Így lesz valaki felnőtté. többek között nekem azért is meggyőző ilyen szempontból is remek ez a történet... :D :ymhug: :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. október 13. 18:00

Szia Rita! Köszönöm a 10.rész feliratát, most fogom nézni! :x :littlehearth:

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 13. 20:54

Szia Rita! Csak annyit írok, hogy nagyon tetszett ez rész, a miérteket már előttem leírták. Kár, hogy hamarosan vége, nagyon szerettem. :)
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. október 14. 15:20

Köszönöm a 10. rész feliratát továbbra is nagyon szerethető ez a történet.
Amit már a többiek is irtak csak hasonlók jutnak nekem is eszembe.
Li Sna valószínű tele van rossz emlékekkel és érzelmi fájdalommal a volt férjével kapcsolatban és szeretné de még nem igazán meri felvállalni hogy végleg megmaradjon valaki mellet. Inkább jelenleg a futást választja, remélem idővel megérik benne a változás.
:flower1: :littlehearth:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. október 14. 18:46

Szia Rita! Sajnáltam, hogy vége lett, néztem volna tovább! Az előző résszel is így voltam. Annyira jók a szereplők!
Köszönöm szépen a fordítást, várom a következő részt! :littlehearth: :x
Szép hetet kívánok!
:flower1: %%- :movingflower: :x :movingflower: %%- :flower1:
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2018. október 14. 22:05

Kedves Rita!
Nagyon tetszett ez a rész is.Minden percét élveztem.Egyet értek az előttem szólókkal Li Saról.A vezérigazgató felkerült a nemszeretem szereplők közé.A szeretőnek meg sok ilyen élményt kívánok./Alig voltam gonosz./
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 15. 5:43

Blackfield írta:Kedves Rita!

... már vártam a péntek estét, hogy folytathassam a sorozatot! :D
Li-Sha fia most úgy viselkedett, mint egy nagy kamasz - elvileg hány éves lehet? Nevettem is rajta, de bosszankodtam is - időnként ő is a lelki terror eszközét alkalmazza az anyján.

Örültem a pozitív eseményeknek és a pofonoknak is, de újra meg kell említenem az ex-vőlegényt - kedvelem a karakterét. B-) Egy kicsit együtt éreztem vele, hisz a nyolc év, az nyolc év - és a "barátnőjét" is sajnáltam, remélem majd egyszer újra boldogok lesznek (együtt, vagy külön).

Köszönöm a munkád és jó pihenést kívánok vasárnapra! :movingflower:

(Nálunk is tanítás van ma, holnap hajnalban pedig két napra Szerbiába megyek 30 gyerekkel, így a két hét teljesen összefolyik, de remélem élményekben gazdagon jövünk haza az egyik testvériskolánkból! ;;) )

Kedves Blackfield! Most én is azt írom, hogy várom a péntek estét, hogy megmutathassam
nektek a 11. részt is. Már fordítom, és bár nem láttam még végig, nagyon jó lesz az is.

Egyetértek veled, és nagyon nem értek egyet Tai-Henggel. Valóban úgy viselkedik, mint egy
gyerek. Uralkodik az anyja felett, rinyál, nyafog, sajnáltatja magát... Li-Sha is hibás, mert
nem mondja meg neki, hogy ezt nem teheti vele.

A volt vőlegénnyel, Tsu-Shannal már nem tudok azonosulni. Ő volt az, aki elsőnek kikacsintott
az ellaposodott kapcsolatukból. Nem találtam benne semmi kivetni valót, hiszen látható
volt, hogy Kai-Tinggal csak a megszokás tartja össze őket. Illetve egy kifogásom azért volt,
az, hogy nem volt őszinte KT-gal. Oda volt az asszisztenséért, akkor most miért van oda KT-gért?
Az újra próbálkozásuk sem volt sikeres, mert érzelmileg mindkettő már egy másik félhez tartozott.
Szóval nem értem őt, számomra túlzó a vergődése.

Remélem nagyon jól éreztétek magatokat Szerbiában! Kellemes hetet kívánok!

Utálja Davidet, de ha szükség van rá, azért felhívja. Jól tette:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 15. 5:52

Kata58 írta:Rita, érdekes kérdést vetettél fel... :D
Szerintem az van, hogy talán az első férj, hasonló Davidhez, hiszen fia is pontosan azért nem szeretné őt mostohaapának, és barátnak sem, mert szerinte olyan mint ő volt... :( Ugyanakkor remekül beveti a gyermek érzelmi zsarolást is, pedig Lisa már rohant volna Davidhoz. Most elindul egy hezitálás, ideje van a huzavonásnak, hogy eléggé szeretik e egymást, vagy kibírják egymás nélkül, mert másnál is megtalálják azt, amit egymásban...persze a kötél nem fog sokáig kitartani...nem érdemes addig játszani a tűzzel...amig.. :ympray:
Nagyon érdekes volt Ivan és KT Összeveszése még időben volt, ezt is meg kellett ismerni, hogy vajon rossz helyzetben hogy reagál a másik. :)
Mindenki mást hoz otthonról...de jó lett a kimenetele, és bizony jöhet az újabb próba...Így lesz valaki felnőtté. többek között nekem azért is meggyőző ilyen szempontból is remek ez a történet... :D :ymhug: :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata! Szerencsére nagyon sok párunk van, akiknek figyelhetjük az érzelmi élete
alakulását. Nagyon szeretem magamban is elemezgetni, hogy mit, miért csinálnak.
KT és Ivan nem csak korban, hanem élettapasztalatban, és a szerelmi élet terén is
különböző szakaszban van. Nem lesz könnyű összehangolódniuk, de nagyon szeretik
egymást, és ez megkönnyíti a dolgukat.

Igazad van, jó, hogy David és Li-Sha még nem lehetnek egymáséi. Legalább erősödnek
az érzelmeik. Van idejük átgondolni, hogy tényleg képesek lesznek-e egy életre szóló
kapcsolatot kialakítani a másikkal.

Szép hetet kívánok!

Erre a pasasra már nincs is jelzőm:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 15. 5:57

Gabóci5 írta:Szia Rita! Csak annyit írok, hogy nagyon tetszett ez rész, a miérteket már előttem leírták. Kár, hogy hamarosan vége, nagyon szerettem. :)

Szia Gabi! Olyan hosszúak a részek, hogy a maradék háromra gondolhatunk úgyis,
mintha még hat lenne hátra :)) Pénteken jön az újabb rész!

Kellemes hetet kívánok!


Ennek a Batmannek még lesz jelentősége. Logo lesz belőle:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 15. 6:10

virag1 írta:Köszönöm a 10. rész feliratát továbbra is nagyon szerethető ez a történet.
Amit már a többiek is irtak csak hasonlók jutnak nekem is eszembe.
Li Sna valószínű tele van rossz emlékekkel és érzelmi fájdalommal a volt férjével kapcsolatban és szeretné de még nem igazán meri felvállalni hogy végleg megmaradjon valaki mellet. Inkább jelenleg a futást választja, remélem idővel megérik benne a változás.

Szia Virág! Nagyon szívesen! Li-Sha maga miatt is menekül és a fia miatt is. Haragszom
Tai-Hengre amiért irányító szerepet akar betölteni az anyja életében. Értem, hogy meg
akarja kímélni őt egy újabb szenvedéstől, de attól sem lesz boldog, hogy egy nem hozzávaló,
"jó emberrel" randizgat, aki iránt semmit sem érez. Tulajdonképpen a mentési akciójával
csak szenvedést okoz az anyjának. Csöbörből vödörbe.

Szinte minden kapcsolat képlékeny még. Alig várom már, hogy hogyan alakulnak.

Kellemes hetet kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 15. 6:15

B.Marika írta:Szia Rita! Sajnáltam, hogy vége lett, néztem volna tovább! Az előző résszel is így voltam. Annyira jók a szereplők!
Köszönöm szépen a fordítást, várom a következő részt!
Szép hetet kívánok!

Szia Marika! Megértelek! Nekem is kész kínszenvedés ez a sori, mert szigorúan a
fordítással haladok, szóval egy részt ha négy napig fordítok, négy nap alatt nézek meg.
Noormáááliiis?

Próbálom magam rácba szedni, hogy mire hazajönnek a gyerekek, addigra be tudjam
fejezni a maradék három részt. Több, mint 3000(!!!)sor!!! :YMDEVIL:

Nagyon szívesen! Kellemes hetet kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (9/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 15. 6:22

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Nagyon tetszett ez a rész is.Minden percét élveztem.Egyet értek az előttem szólókkal Li Saról.A vezérigazgató felkerült a nemszeretem szereplők közé.A szeretőnek meg sok ilyen élményt kívánok./Alig voltam gonosz./

Kedves Ica! Szívemből beszélsz! Ez egy olyan sorozat, aminél még egyszer sem éreztem,
hogy leült volna.

Kicsit reménykedem, hogy a vezérigazgatónak az emberi arcát is megismerhetjük majd,
mert ez a vérprofi, érzelemmentes, profitorientált vezérarc nagyon félelmetes.

A szeretőnek lesz még hasonló élménye. Kis szemét! /én is csak kicsit vagyok gonosz/

Kellemes hetet kívánok!

Kép
lizzismith
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016. december 29. 18:50

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: lizzismith » 2018. október 15. 21:38

Kedves Ritám, nagyon köszönöm ismét.
Olvasgattam a hozzászólásokat a dögről (szerető), és tudom, hogy megérdemli, amit most kap Ching Ching férjétől, de mégis..... Valahogy bennem sajnálat is van iránta, mert szereti ezt a semmirekellő, szemét alakot, és ráadásul terhes. Minden nőnek azt kell tudomásul vennie, hogy ha egy férfit el tud csábítani, akkor tőle is valaki el fogja venni. Tévedés ne essék, ez mindig így van. Lesznek még nagyon keserű könnyei és percei , azt gondolom.
Kai Tingék kapcsolata egy szinttel feljebb lépett :). Nagyon aranyos volt az a rész. Nos, így kell kibékülni. :)
Hát erről beszéltem egy régebbi hozzászólásomban, hogy David előbb felvállalná a szerelmüket, mint Li Sha. Véleményem szerint elrendeződik a dolog kettejük között, mert győzni fog a szerelem. :)
Li Sha fiát kicsit megrángatnám, mert annyira gyerekes és önző. Persze, megértem a miértjeit, de kicsit jobban bízhatna az édesanyjában.
Kai Ting volt vőlegénye egyszerűen csak szánalmas. Semmi más baja nincs, csak az, hogy KT nélküle is boldog.
Nos, dióhéjban ennyi gondolatom támadt így hirtelenjében.
Szép estét mindenkinek!!!!
"Az egyoldalú szerelemnek is van szavatossága"
- idézet Strong Woman Do Bong Soon című filmből
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2018. október 16. 11:44

Kedves Rita,
köszönöm szépen ezt a sorit. ^:)^

Egy reality dorama után, egy pszichothriller és egy klassz nyomozós sori között üde szigetként élem meg. A film légkörét sztem alapjában határozza meg, hogy tajvani, mert a sziget múltját és jelenét is átjárja a szabadsághoz, függetlenséghez való ragaszkodásuk, ezért mindenképpen más, mint a kontinentális elnyomó kínai kínai vagy a japán elnyomók kultúrája.

Van egy ismerősöm, aki Tajvan megszállottja és rendszeresen visszatér a szigetre, állandóan azt mondogatja, hogy a trópikus buja zöldet leszámítva a városokban tisztára olyan, mintha itthon lenne, persze ezt én nem tudom megítélni. Sajnálatomra.

Szóval a sori nagyon tetszik, mert a nők maiak, ahogyan a férfiak is, így a kapcsolataik is, amelyeket különböző szakaszokban mutatnak be. Üdítő, hogy nem kell a gyermekkor múltjában andalogni folyton visszaemlékezni és max. a 2. csóknál kiszállni a soriból, hanem a mai élet és életközeg problémáit és megoldásait láthatjuk romkomos köntösben, de a hétköznapok drámáival együtt. Ettől szokatlanul nyílt, időnként már-már kendőzetlenül őszinte. Ami szabadabb, az még nem feltétlenül szabados.

Nagyon tetszik a három férfi karaktere. Egyedülállóként mindhárom karakter életbeli megfelelőjével volt szerencsém találkozni.

David, aki kínosan ügyel a függetlenségére, akinek a saját szabályaival kialakított életmódja előbb ketreccé merevedik, majd csapdává válik. A megsebzett lelkű, önmagát becsapó, menekülő nővel megküzdeni nem lesz könnyű menet számára, különösen, hogy túl kell lépnie saját sértettségén is ahhoz, hogy megküzdjön érte. :-ss :littlehearth:

Su Tsan a fiatal, tapasztalatlan, tehetséges srác, aki ideákkal, naívan és tiszta szívvel próbálgatja a szárnyait egy nyolc évvel terhelt kapcsolatban. Ez egy egyeltalán nem könnyű helyzet, különösen ebben a felállásban. A film szépen érintgeti a problémákat, amelyekkel ilyenkor szembetalálja magát az ember... :-? :ymdaydream:

A házasságban élő házasságszédelgő, a szememben, féregszerű férj, aki a férfinem legaljára küzdi magát egoizmusával. Ha visszajön a feleség, én egy másik nőt várok vissza, min. ostorral és Pandora szelencéjével :)) \m/

Nekem semmi bajom nem volt anno az amerikai Szex és New Yorkkal vagy annak a kínai megfelelőjével, amelyet a fordításodban láthattam, azonban a tajvani viszi a pálmát nálam abból a szempontból, hogy az arányt jobban eltalálták azokban az értékekben, amelyek az én világomban fontosak:
az érdek nélküli kapcsolatban, ami lehet, hogy – David szavaival élve – biológiai feromonok mentén leírhatók, de mégis valamiért amíg tartanak, egy emberhez kötődnek: a MÁSIK-hoz, a partnerhez. És ez az érzés kizárólagos addig, amíg tart. David ezt most a saját bőrén fogja megtapasztalni. ;)

A munka világáról most nem írok értékelést, mert magam is a kizsigereltek gyülekezetét növelem. :-q

A hátralévő részekben karakterfejlődéseket és nagy gyógyulásokat várok a korábbi sérelmek terén. Ez lehet a boldogságuk záloga. :movingflower: :littlehearth: :movingflower:

Köszönöm szépen és szorítok, hogy túllépj a fordítói válságon!!! :ymhug: :littlehearth:
Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. október 16. 18:56

Szia Rita!
Természetesen már megnéztem és nagyon tetszett ez a rész is,most kicsit lemaradok a
hozzászólással,mert a fogammal vagyok elfoglalva,ugyanis huszonvalahány év után
felmondta a szolgálatot és most új készül.Szerencsére minden rendben megy a maga
útján és a többiek véleményét olvasva úgyis csak hasonlókat írnák,így aztán csak élvezem
a részeket,ahogy fordítod :) Az úgynevezett fordítói válsággal kapcsolatban,még csak
annyit mondanék,hogy az élet változás és van,hogy valami már nem okoz örömet,sőt már
teher is lehet és ezzel semmi baj nincs,mert nincs rosszabb,mint ílyenkor erőltetni a
dolgot.Várni kell és mást csinálni,mert lehet rövidebb vagy hosszabb idő után újra
megjön hozzá a kedvünk,de ha nem így lenne az sem probléma.Mindennek oka van ez az
igazság még ha nem is tudjuk miért,de nem kell megfejteni,hiszen annyi dolog van ami
örömet okozhat én ezt tapasztalom.
Csodás napokat,szerencsére az időjárás is elkényeztet most minket :ymblushing:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 16. 19:35

lizzismith írta:Kedves Ritám, nagyon köszönöm ismét.
Olvasgattam a hozzászólásokat a dögről (szerető), és tudom, hogy megérdemli, amit most kap Ching Ching férjétől, de mégis..... Valahogy bennem sajnálat is van iránta, mert szereti ezt a semmirekellő, szemét alakot, és ráadásul terhes. Minden nőnek azt kell tudomásul vennie, hogy ha egy férfit el tud csábítani, akkor tőle is valaki el fogja venni. Tévedés ne essék, ez mindig így van. Lesznek még nagyon keserű könnyei és percei , azt gondolom.
Kai Tingék kapcsolata egy szinttel feljebb lépett :). Nagyon aranyos volt az a rész. Nos, így kell kibékülni. :)
Hát erről beszéltem egy régebbi hozzászólásomban, hogy David előbb felvállalná a szerelmüket, mint Li Sha. Véleményem szerint elrendeződik a dolog kettejük között, mert győzni fog a szerelem. :)
Li Sha fiát kicsit megrángatnám, mert annyira gyerekes és önző. Persze, megértem a miértjeit, de kicsit jobban bízhatna az édesanyjában.
Kai Ting volt vőlegénye egyszerűen csak szánalmas. Semmi más baja nincs, csak az, hogy KT nélküle is boldog.
Nos, dióhéjban ennyi gondolatom támadt így hirtelenjében.
Szép estét mindenkinek!!!!

Kedves Lizzi! Nagyon szívesen! Teljesen igazad van a szeretővel kapcsolatban, és még azt
is hozzátenném, hogy valamilyen szinten mindhárman megérdemlik a sorsukat. Ching, mert
beleegyezett, hogy így éljenek, a szerető, mert elszeretett, a férj meg azt, hogy bármennyi
nője is legyen képtelen boldognak érezni magát.

Én is azt gondolom, hogy Li-Sha és David egymáséi lesznek. Utat tör a szerelem! Vagy még
az is lehet, hogy Li úr magától felszívódik. Tudja, hogy semmi értelme a randiknak. Nem
fejlődik semerre a kapcsolatuk.

Amint írtam fentebb, Tsu-Shan reakcióit nem tudom hová tenni. Számomra értelmezhetetlenek.

Tai-Heng karakterét egyébként nagyon szeretem. Kedves srác, jó barát, nagyszerű fia az anyjának.
Viszont a kerítő szerepében nagyon haragszom rá. Valaki tegye már helyre!

Csütörtökön érkezem a 11. résszel!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 16. 20:53

Kedves Ir-Csi!

A filmeknél gyakran írtam a hozzászólásaid után, de már régen éltem vele, úgyhogy nem fog elcsépeltnek tűnni
a szokásos mondatom: Azért szeretem a véleményedet olvasni, mert az én gondolataimat is megtalálom benne,
azokat, amiket nem tudok olyan jól szavakba önteni, mint te.

Az ismerősöd véleményére reagálva, el nem tudom képzelni, hogy ennyire hasonlítunk. Én sem voltam Tajvanon,
de volt szerencsém fordítani az egyik legújabb kis kedvencemet, a Tajvan a magasból (Beyond Beauty - Taiwan from
Above) c. dokufilmet, és én nagyon másnak láttam őket, mint magunkat. Jó lenne személyesen is meglesni őket!

Nagyon igaz, amit Su Tsan és Kai-Ting kapcsolatáról írtál. Az övék a legnehezebb. Sok az a nyolc év, úgy meg különösen,
hogy KT jól kereső, vezető pozícióban lévő nő, míg Su Tsan egy ifjú "senki". Annyira, de annyira sok csiszolódni valójuk
van. A csiszolódás meg nem megy súrlódások nélkül... Tetszik, hogy Su Tsan nem hajlik a könnyebb ellenállás felé.
Nem akarja, hogy KT a hóna alá nyúljon. Csak így lehet, különben inkább anya-fia jellegűvé válna a kapcsolatuk, ő meg
férj, családfő, családfenntartó szeretne lenni. Nagyon tetszik!

Mivel ennyire realisztikus az Iron Ladies, nem számítok csöpögős végre. Lehet, hogy nem minden pár végzi úgy, ahogy
mi szeretnénk. Nagy a kísértés, hogy végignézzem, de visszafogom magam. Nagyon sokat beszélnek egy részben,
és úgy könnyebb fordítanom, ha nekem is újak a jelenetek. A kíváncsiság jó hajtóerő.

Nagyon örülök, hogy ennyire tetszik a sori! Jövő hét péntekre be szeretném fejezni a fordítást.

Meghánytam vetettem magamban ezt a válság dolgot, és rájöttem, hogy nem csak egyszerűen arról van szó, hogy
csömöröm lett, és nincs kedvem fordítani. Többről van szó. Egy krízisen megyek keresztül. Az életem több területét
is érinti. Boncolgatom a gondolataimat, az érzéseimet, és kezd kitisztulni a kép. Ez azért nagyon jó, mert ha tudom,
hogy mi a bajom, segíteni is tudok magamon. A felismerés óta, máris jobban érzem magam, és ez kihat a "fordítókámra"
is. :D

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 16. 21:18

cicus írta:Szia Rita!
Természetesen már megnéztem és nagyon tetszett ez a rész is,most kicsit lemaradok a
hozzászólással,mert a fogammal vagyok elfoglalva,ugyanis huszonvalahány év után
felmondta a szolgálatot és most új készül.Szerencsére minden rendben megy a maga
útján és a többiek véleményét olvasva úgyis csak hasonlókat írnák,így aztán csak élvezem
a részeket,ahogy fordítod :) Az úgynevezett fordítói válsággal kapcsolatban,még csak
annyit mondanék,hogy az élet változás és van,hogy valami már nem okoz örömet,sőt már
teher is lehet és ezzel semmi baj nincs,mert nincs rosszabb,mint ílyenkor erőltetni a
dolgot.Várni kell és mást csinálni,mert lehet rövidebb vagy hosszabb idő után újra
megjön hozzá a kedvünk,de ha nem így lenne az sem probléma.Mindennek oka van ez az
igazság még ha nem is tudjuk miért,de nem kell megfejteni,hiszen annyi dolog van ami
örömet okozhat én ezt tapasztalom.
Csodás napokat,szerencsére az időjárás is elkényeztet most minket

Szia Cicus! Hű! Nem szívesen lennék a helyedben. Vigasztaljon a tudat, hogy ez a szép új fogacska
újabb huszonvalahány évre ki fog tartani. :)

Élvezd csak a részeket! Olyan jól össze tudtam kapni magam, hogy az utolsó három részt jövő péntekig
hozni fogom. Jönnek a gyermekeim, nem szeretném ha sokat kéne várnotok rájuk.

A válságról írtam fentebb Ir-csinek adott válaszomban. Alapvetően vidám, jókedvű, optimista ember
vagyok. Ha mégis lever valami, nagyon gyorsan túl tudom tenni magam rajta. Most is jobban érzem
már magam. És ez megint sokáig így marad! Egy kis időre azért felfüggesztem a fordítást, de csak a
sorozatokét. Filmet szeretnék majd csinálni.

Kép
ajussi
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:37

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: ajussi » 2018. október 17. 18:14

Kedves Rita,
köszönöm szépen az új fordításokat, most a 8-10. részeket vittem:)
További szép napokat kívánok!
Üdv.
Györgyi
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. október 17. 19:07

Kedves Rita!
Köszönöm szépen a 9.-10. részek feliratainak a fordítását. ^:)^
Ma néztem kb a közepétől a 9-ket majd a 10. részt is.Valamilyen oknál fogva nem tudtam átlendülni egy pár napig, de ma sikerült és a 10. részt már kifejezetten élveztem, a nagyon kedves kibékülést, a cégnél az új ötlet megvalósítása, a kávézó fellendítése.Tetszik ahogy Ivan keresi önmagát.
A cégre visszatérve én is mint alkalmazott úgy gondolom ha emberként tekintenek az sokkal nagyobb előnyt jelenthet a cégre, mintha gépnek nézik.
Köszönöm még egyszer. Marcsi :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 18. 16:43

ajussi írta:Kedves Rita,
köszönöm szépen az új fordításokat, most a 8-10. részeket vittem:)
További szép napokat kívánok!
Üdv.
Györgyi

Kedves Györgyi! Nagyon szívesen az újabb részeket! Ma feltétlenül ugorj be a 11.-ért is!

Kellemes hetet kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (10/13) (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 18. 16:44

gyomar írta:Kedves Rita!
Köszönöm szépen a 9.-10. részek feliratainak a fordítását. ^:)^
Ma néztem kb a közepétől a 9-ket majd a 10. részt is.Valamilyen oknál fogva nem tudtam átlendülni egy pár napig, de ma sikerült és a 10. részt már kifejezetten élveztem, a nagyon kedves kibékülést, a cégnél az új ötlet megvalósítása, a kávézó fellendítése.Tetszik ahogy Ivan keresi önmagát.
A cégre visszatérve én is mint alkalmazott úgy gondolom ha emberként tekintenek az sokkal nagyobb előnyt jelenthet a cégre, mintha gépnek nézik.
Köszönöm még egyszer. Marcsi :)

Kedves Marcsi! Nagyon szívesen a fordítást! Azonnal kiteszem a 11. részt is, amelyben
Ivan még mindig keresi önmagát, és a lehetőséget, amivel többet tudna keresni. Komolyan
készül a Kai-Tinggal közös jövőjükre.

Én is a kellemes munkahelyi légkör híve vagyok, és nagyon fontosnak tartom, hogy akik
együtt dolgoznak, azok jó hangulatban tegyék azt. Kai-Tingnak adok igazat. Nem úgy tűnik,
hogy eddig hátrányára vált volna a cégnek, hogy ő baráti viszonyt ápol a beosztottjaival.

Kellemes hetet kívánok!

Ching-Ching újra otthon:

Kép

Vissza: “Tajvan”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég