Iron Ladies (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. augusztus 31. 20:52

B.Marika írta:Rita! Köszönöm az 1-2 rész feliratát! :littlehearth: :x

Szia Marika! Nagyon szívesen!

%%- @};- %%- :D %%- @};- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. augusztus 31. 20:56

Kata58 írta:Kedves Rita, vittem is a részeket és a két feliratot, amit ezúton is köszönök.Már nagyon hiányzott egy kis tajvani sori is. A téma is szimpatikus.
Kellemes péntek estét kívánok! Ha láttam máris jövök referálni....

Szia Kata! Örülök, hogy újra be tudtál lépni a fórumba, és hogy újra van géped!

Nagyon jó sorozat, azt biztosan tudom, hogy neked is tetszeni fog!

Kellemes hétvégét kívánok!

Su Tsan szinte első látásra beleszeret Kai-Tingbe, és ezt nem is sokáig rejti
véka alá:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. augusztus 31. 20:59

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen a videók letöltési lehetőségét.
Kellemes hétvégét kívánok.

Szia! Mindent nagyon szívesen!

Én is kellemes hétvégét kívánok!


Su-Tsan gyorsan az internet sztárja lesz a helyes arca és a
természetes sminkje miatt:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. augusztus 31. 21:23

f.ági írta:Szia Rita!

Örülök ennek a forditásodnak! Először is azért mert - bocsánat mindenkitől - nem koreai, másodjára mert két rész is van mindjárt az elején, legfőképpen pedig azért, mert lehet ez most egy vizválasztó lesz Nálad.
Kivánok Neked jó kedvet, lendületet, élvezetet a forditásban.
Totálisan megértem amiket a mostani lelkedről irtál, Remélem hozzájárulunk mi is ezzel a sorozattal ahhoz, hogy billentsen kicsit a jó felé a közérzeted.
Igyekszem megnézni, talán már ezzel a héttel én is letudom körülöttem a bolondokházát.

Szia Ági! Nagyon szeretném, de még nem tudom, hogy meddig fog tartani ez a válság. Látod csinálom,
nem nagy talán a baj, de nem az igazi. A hat év alatt tudtam, hogy egyszer ez is be fog következni,
hiszen nem lehet mindig a csúcson lenni, kellenek a mély völgyek is, hogy újra a csúcsra vágyjunk.
Most kijjebb vagyok a mélypontból, mint mondjuk júniusban, de úgy gondolom, jó sok idő kell ahhoz,
hogy újra a csúcs közelében legyek. Most nem nagyon nézek előre. A ma van, az számít. Most fordítok,
és ameddig a 13 rész tart, addig fordítani is fogok, mert abba nem hagyok sorozatot. Így próbálom
magam előre lökdösni. :YMDEVIL: Remélem beválik a módszer. :-S

Csak ti visztek előre, semmi más!

Neked is köszönöm a lelkesítést! Aranyat ért!

Mielőbb juss ki te is a bolondokházából, hogy együtt mozizhassunk!


Ebbe a sorozatba bőven tettek emberséget, őszinteséget, barátságot, lelket... Olyan cuki volt, hogy
a nagymama kedvéért mindenki belement a "menedzseres" játékba:

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. augusztus 31. 21:50

Köszi ez az elgondolkoztató bár látszólag könnyű történetet.
Az hogy egy nőnek sikeresnek kell lenni ez nem könnyű mert igy a "család " alapitás kerül hátrányba.
Ahogy láttuk mind a 3 nőnek az életét, már láthatók a problámák és a hurrá minden rendben az életemben csak nem akarok jobban szembesülni a magánéletemmel mert nem érek rá mert "dolgozom " ezerrel.
Szeretem az ilyen élet történeteket, mert ahogy sejthető lesznek benne fordulatok de az egész megmarad a könnyed stilusba.
Megértem miért tetszett meg neked és köszönet hogy elkezdted forditani, kell egy kis könnyű történet is, nem csak mindig a nagyon dráma. Haladok veled a történettel nem megyek előre.

Nekem is egyre jobban bejönnek a kinai és tajwani történetek, sajnos a koreai vonalon egyre kevesebb a számomra jónak itélt történet.
A kinaiaknál meg a történelmi sorozatok.............árménykodásról szól leginkább egy kis szerelemmel megfűszerezve. Kevés ami igazán élvezhető olyan sok részen keresztül amennyire nyújtják. Azért ajánlottam számodra azt a múltkori történetet mert az is a nem szokványos sorozat.

Amit irtál én is szomorúan tapasztaltam, hogy több fordító előre bevállalt annyi sorozatot, hogy ha azt mind valóban lefordítja az több évet tesz ki, Jó lenne ha azrt irnák ki mellé ha még nem kezdtem el és valaki megakarja csinálni akkor.........beszéljük meg.
Olyan bocs de ovodásnak tartom ezeket a dolgokat. Mert vállaljon be egyet de azt igyekezzen a lehetőségeihet mérten egy bizonyos tempóban megcsinálni, de több 60-70 rlszes sorozat mikor lesz leforditva. Ezért meg lehet sértődni ha többen "goglésan " megnézzük ha kiváncsiak vagyunk a sorozatra, mert néha nehéz kivárni hogy 2-3-4 év alatt készül el talán. Na ezekről ennyit mára.

Köszi mégyegyszer a mostani sorozat forditását, jó hétvégét és várom a folytatást.
:flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
mato
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. március 4. 17:53

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: mato » 2018. augusztus 31. 21:58

Kedves Rita!
Nagyon örülök, hogy ezt a sorozatot fordítod, viszem is az első két részt! Jó lesz ismét Veletek lenni!
Köszönöm: Marcsi
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 1. 6:26

virag1 írta:Köszi ez az elgondolkoztató bár látszólag könnyű történetet.
Az hogy egy nőnek sikeresnek kell lenni ez nem könnyű mert igy a "család " alapitás kerül hátrányba.
Ahogy láttuk mind a 3 nőnek az életét, már láthatók a problámák és a hurrá minden rendben az életemben csak nem akarok jobban szembesülni a magánéletemmel mert nem érek rá mert "dolgozom " ezerrel.

Szia Virág! Jaj, de örülök a véleményednek! Szoktam írni, hogy jól láthatóan megugrik a
letöltések száma az első pozitív visszajelzések után. Sokan így döntik el, hogy érdemes-e
belevágniuk. Én meg a sok nézőt szeretem, úgy van értelme a munkámnak.

Igen, az teljesen nyilvánvaló, hogy Kai-Ting és a párja azért nem találnak soha időt egymásra,
mert lelkük mélyén nem is akarják már ők ezt a kapcsolatot, csak az "együtt" töltött nyolc
év lendülete, emléke, megszokása viszi őket előre. A férfiban már realizálódott, hogy mást
szeret, Kai-Tingban ezután fog. Majd csak feltűnik neki is, hogy érdekes módon, Su-Tsanra
mindig van ideje. :)
virag1 írta:Szeretem az ilyen élet történeteket, mert ahogy sejthető lesznek benne fordulatok de az egész megmarad a könnyed stilusba.
Megértem miért tetszett meg neked és köszönet hogy elkezdted forditani, kell egy kis könnyű történet is, nem csak mindig a nagyon dráma. Haladok veled a történettel nem megyek előre.

Én is nagyon szeretem az élettől nem elrugaszkodott sztorikat (is). Könnyen otthonosan
érzi magát benne az ember. A szereplők problémája a mi problémánk is lehet. Ezért is jut
mindig eszembe a másik kedvenc tajvani sorozatom az A Good Wife. Ebből a szempontból
az is ugyanilyen volt.

Négy rész megnézése után azt látom, hogy fokozódik majd a drámai hangvétel is.

virag1 írta:Nekem is egyre jobban bejönnek a kinai és tajwani történetek, sajnos a koreai vonalon egyre kevesebb a számomra jónak itélt történet.
A kinaiaknál meg a történelmi sorozatok.............árménykodásról szól leginkább egy kis szerelemmel megfűszerezve. Kevés ami igazán élvezhető olyan sok részen keresztül amennyire nyújtják. Azért ajánlottam számodra azt a múltkori történetet mert az is a nem szokványos sorozat.

Én legszívesebben kínai modern kori sorozatokat fordítok. De a 40-50 rész mindig elveszi
a kedvemet. A 30-36 még elmegy, arra nem unok rá annyira. De a humorra épülő kosztümösek,
mint a Go Princess Go, vagy az Oh My Emperor, bármikor jöhetnek.

virag1 írta:Köszi mégyegyszer a mostani sorozat forditását, jó hétvégét és várom a folytatást.

Nagyon szívesen a fordítást! Még ma belekezdek a 3. részbe.

Kellemes hétvégét!


Nagyon szeretem, hogy Su Tsan mindig kész segíteni Kai-Tingnak, de soha nem elvtelenül:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 1. 6:31

mato írta:Kedves Rita!
Nagyon örülök, hogy ezt a sorozatot fordítod, viszem is az első két részt! Jó lesz ismét Veletek lenni!
Köszönöm: Marcsi

Kedves Marcsi! De jó, hogy neked is örömet tudtam szerezni a választásommal!
Te is nagy örömet szerzel vele, ha együtt haladsz velünk! Igen, nagyon jó együtt
lenni!

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. szeptember 1. 8:16

Rita! Jó, hogy rátaláltál, köszönöm szépen a fordítását. ^:)^ Könnyed, szórakoztató lesz ez a sorozat, pont olyan amilyen mostanában kell nekem. Már kb 10 éve, hogy beszippantott engem is ez a világ, nem csoda, hogy most éppen pihenőt tartok, így nagyon megértelek. Sok sok pozitív energiát kívánok, hogy a lelked helyreálljon, és újra a régi lendülettel tudjál fordítani sokunk örömére, mert te számomra RITA vagy az egyetlen és kivételes fordító. :x

Helyesek a szereplők, és nekem is csak egy srác volt ismerős (Xia He Xi), de te megadtad a választ is, hogy honnan. A három barátnő életének alakulása is érdekes. Chou Kai-Ting vőlegénye már ránézésre sem volt szimpatikus, érződött, hogy valami itt nem stimmel a kapcsolatukkal, ami később be is igazolódott. Drukkolok az új szerelemnek, helyes a srác, várom a folytatást.

Szép hétvégét mindenkinek!
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. szeptember 1. 9:23

Szia Rita!
Tegnap megnéztem,de már nem tudtam írni olyan késő volt :) Igazán aranyos kis
sorozat lesz ez.Kai Ting nagyon különleges szépség és a karaktere is nagyon tetszik
nekem.Nem is érdemli meg a vőlegénye úgy, hogy összeillik a titkárnővel,aki olyan
semilyen,mint ő.Bízom benne,hogy a lány nem veszi nagyon a szívére,mert ha ez
8 éve ilyen érzéketlen kapcsolat,csak a megszokás tartja össze. Su Tsan igaz jóval
fiatalabb mégis neki szurkolok.Na de majd meglátjuk,hogy alakul.
A nyelvet én sem tudom megszeretni,de nem zavaró számomra,ha a történet és a
színészek jók.Kíváncsi vagyok a férjezett barátnő házasságára is,mert nem mind
arany ami fénylik ,mondja a közmondás.
Olvastam itt a hozzászólásokban,hogy nem érzed jól magad.Történt valami,ami bánt?
Egy ideje rájöttem,ha bármi olyasmi történik amit rosszként élek meg,nem gondolkodom
róla,ez eleinte nehéz mert mindig ott van,de ha észreveszem azonnal abbahagyom és
igyekszem a szépet keresni magam körül,így már csak pillanatokra tudok kizökkenni.
Gyönyörű hétvégét :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 1. 10:13

Gabóci5 írta:Rita! Jó, hogy rátaláltál, köszönöm szépen a fordítását. ^:)^ Könnyed, szórakoztató lesz ez a sorozat, pont olyan amilyen mostanában kell nekem. Már kb 10 éve, hogy beszippantott engem is ez a világ, nem csoda, hogy most éppen pihenőt tartok, így nagyon megértelek. Sok sok pozitív energiát kívánok, hogy a lelked helyreálljon, és újra a régi lendülettel tudjál fordítani sokunk örömére, mert te számomra RITA vagy az egyetlen és kivételes fordító. :x

Helyesek a szereplők, és nekem is csak egy srác volt ismerős (Xia He Xi), de te megadtad a választ is, hogy honnan. A három barátnő életének alakulása is érdekes. Chou Kai-Ting vőlegénye már ránézésre sem volt szimpatikus, érződött, hogy valami itt nem stimmel a kapcsolatukkal, ami később be is igazolódott. Drukkolok az új szerelemnek, helyes a srác, várom a folytatást.

Szép hétvégét mindenkinek!

Gabi! Nagyon-nagyon cuki vagy! Nagyjából együtt kezdtük a csömört - talán te egy kicsit hamarabb.
Majd csak túl leszünk rajta. Próbálkozom, látod! Amíg elkezdem a fordítást, és kirakom a feliratot,
addig én is, és ti is biztosak lehettek benne, hogy fordítok, mert ha belekezdtem, be is fejezem.
Most ezt a taktikát vetettem be magammal szemben. :)) =))

Kai-Ting vőlegényére azért haragszom, mert ő már biztosan tudja, hogy mást szeret, mégis hallgat.
Ezzel nemcsak a a menyasszonyát bántja meg, hanem az asszisztensét is, akinek viszonozza az
érzéseit, ezáltal reményt kelt benne. Az ilyen szokott két szék közül a pad alá esni.

Nem lehet nem észrevenni, hogy Su Tsan és Kai-Ting közt azonnal beindult valami. Kíváncsi vagyok,
hogy Kai-Ting, hogy reagálja majd le, ha benne is realizálódik, hogy nem a vőlegényét szereti.

Én is drukkolok az új szerelemnek.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 1. 10:49

cicus írta:Szia Rita!
Tegnap megnéztem,de már nem tudtam írni olyan késő volt :) Igazán aranyos kis
sorozat lesz ez.Kai Ting nagyon különleges szépség és a karaktere is nagyon tetszik
nekem.Nem is érdemli meg a vőlegénye úgy, hogy összeillik a titkárnővel,aki olyan
semilyen,mint ő.Bízom benne,hogy a lány nem veszi nagyon a szívére,mert ha ez
8 éve ilyen érzéketlen kapcsolat,csak a megszokás tartja össze. Su Tsan igaz jóval
fiatalabb mégis neki szurkolok.Na de majd meglátjuk,hogy alakul.
A nyelvet én sem tudom megszeretni,de nem zavaró számomra,ha a történet és a
színészek jók.Kíváncsi vagyok a férjezett barátnő házasságára is,mert nem mind
arany ami fénylik ,mondja a közmondás.
Olvastam itt a hozzászólásokban,hogy nem érzed jól magad.Történt valami,ami bánt?
Egy ideje rájöttem,ha bármi olyasmi történik amit rosszként élek meg,nem gondolkodom
róla,ez eleinte nehéz mert mindig ott van,de ha észreveszem azonnal abbahagyom és
igyekszem a szépet keresni magam körül,így már csak pillanatokra tudok kizökkenni.
Gyönyörű hétvégét :x

Szia Cicus! Nagyon igazad van! Az a színtelen, szagtalan pasi és az asszisztense valóban jól összeillenek.
És abban is igazad van, hogy a Kai-Tinget alakító Aviis Zhong különleges szépség. Nagyon szép állású a
szeme is. És nagyszerű színésznő.

Na, már hárman szurkolunk Su Tsannak. Magamból kiindulva, nem lesz könnyű egy nyolc éves kapcsolatból
kilépni, még akkor sem, ha nem működik jól. A megszokás nagy úr, nehezen akarjuk elengedni a régit, és
újat kezdeni, bármiről is legyen szó.

Nem bántott meg senki, nem is volt még rá példa azt hiszem. A Társalgóban írtam róla, hogy júniusban és
júliusban mélyponton voltam, illetve még most sem vagyok tökéletes. Egyszerűen valami elromlott bennem.
Nincs lendület, csak fél gőz van. Leeresztettem, mint egy lufi. Az első jel az volt, hogy a nyáron túl jólesett
nem fordítani. Élveztem. De érdekes módon akkor is sorozatokat, filmeket keresgéltem, tartalmakat olvastam,
töltöttem, töröltem, szóval nem szakadtam el a hobbimtól, csak épp nem fordítottam. Azonban azt is éreztem,
hogy ha nem kezdek bele hamarosan egy új fordításba, akkor "úgy" maradok, és ki tudja meddig nem lesz
kedvem fordítani.
Kapóra jött az Oh, My Emperor, ami után sem éreztem azt, hogy most már sínen vagyok. Most belekezdtem
az Iron Ladiesbe, és várakozom. Lehet, hogy csak túl jólesett pihenni. Hat éve egyfolytában fordítottam.
Nem tudom. Már nem görcsölök rajta. Valahogy úgyis lesz.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 1. 11:16

Nagyon várom, hogy belekezdhessek ebbe a soriba is, mert nem akarom, hogy összecsapjon a hullám a fejem felett.. és olyan jó ide belépni és irogatni, néha kiírni az emberben azt, ami még benne van, Itt esik és dörög, megyek irány a konyha, mert Manókám már a konyhában téblából. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 1. 15:53

végre ideértem, és nagyon tetszik amit láttam. Aranyosak az igazgató lányok, és az új fiú is viszi a pálmát. Az a sminkelés az valami profi volt, szinte én is visszafojtottam a lélegzetemet annyira figyeltem és annyira a hatása alá kerültem :D ;) :ymhug: .
Tud ez a csapat is játszani. Ötletelésben nincs hiány, rögtön a A Tajvani Top Shop jutott eszembe Tommal együtt :D .

szóval izgatottan, és örömmel várom a folytatást. Köszönöm, hogy fordítással nézhetem! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
ui: Itt majdnem leszakadt az ég, de odébb ment.... :-q :-bd
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2018. szeptember 1. 16:44

Kedves Rita!
Nem tudtam ,hogy fordítói válsággal küzdesz.Az én hibám,mert csak "madártávlatból" látogattam az oldalt és is futottam tovább.Az feltűnt,hogy kevesebbet fordítottál,de én okként a nyári szünetre gondoltam.Remélem ez a sorozat visszahozza a régi lendületedet és újra rátalálsz a fordítás "régi ízére".Nekem Te vagy az egyik legkedvesebb fordítóm.
Én kínai sorozatokat nézek leggyakrabban egy-egy koreai vagy más nemzetiségűvel tarkítva.Ebben az évben egy tajvani sorozatot a My dear boy-t láttam.Ott is hasonló volt a felállás idősebb nő-fiatalabb fiú.Kíváncsi vagyok itt hogyan alakulnak majd a dolgok.A történet érdekesnek tűnik.Remélem jól fogunk szórakozni.Próbálok nem leselkedni és Veled haladni.
Viszem az Oh,my emperor utolsó részeit is.Nagyon szépen köszönöm a fordítását.
További kellemes hétvégét kívánok.
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. szeptember 1. 17:23

Szia Kedves Rita!
Köszönöm szépen az első két rész feliratának a fordítását. ^:)^
Spoiler: mutasd
Már azon kívül, hogy 13. részes nagyon tetszett, hogy olyan nőket alakítanak akik dolgoznak már egy ideje és letettek valamit az asztalra, nem tini lánykák.Sok mindent megtapasztaltak úgy a munka és úgy a magánélet területén.Az emberek akikért felelnek példamutatóan kiállnak. Maga a munkahelyük egy érdekes világ, azonnali gyors döntések, hogy a számok azonnal tudjanak emelkedni.De ezt teszik nagyon emberségesen. A három grácia pedig látszik hogy nagyon jó barátságban van, nagyon jó amikor Ők beszélgetnek, iszogatnak és bolondoznak.
A magánéletükön szerintem mindegyiknek van mit dolgozni.

Szép hétvégét kívánok.Marcsi :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. szeptember 1. 17:31

Szia Rita!
Megnéztem az első részt, nagy volt a csábitás, hogy gyors folytassam, de bekukkantottam pusztán a közlés erejéig: Nagyon jóóó! :-)
Majd jövök. :-)
.............................................
Két rész megnézve és a vélemény nem változott. :-)
Kiváncsi leszek mit is mondott a srác miért döntött a maradás mellett, mert ugye ez már nem volt magyarositva. A barátnő a megbeszélésen ugyan mit mondhatott a két turbékoló gerlepárnak? Gondolom jó kis szaftos kétértelmű megfogalmazás lehetett. :-) Na majd kiderül.
Amikor elkezdtem nézni, az a sorozatod jutott eszembe, amit a Szex és New York-hoz hasonlitottunk.
Tetszettek azok a jelenetek amikben a 3 nő a férfidolgaikat beszélte meg. Mindegyik próbálja azért tartani magát a többiek előtt, de gondolom ki fognak derülni a problémáik előbb utóbb.
A nagymama sztori is aranyos volt, vagy pl. a sminkelés visszanézése mit váltott ki a lányból.
Ha a 13 részt nézem nem is olyan hosszú, de biztos nem fogunk unatkozni rajta. :-)
Köszönöm az eddigieket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 2. 6:29

Kata58 írta:végre ideértem, és nagyon tetszik amit láttam. Aranyosak az igazgató lányok, és az új fiú is viszi a pálmát. Az a sminkelés az valami profi volt, szinte én is visszafojtottam a lélegzetemet annyira figyeltem és annyira a hatása alá kerültem :D ;) :ymhug: .
Tud ez a csapat is játszani. Ötletelésben nincs hiány, rögtön a A Tajvani Top Shop jutott eszembe Tommal együtt :D .

szóval izgatottan, és örömmel várom a folytatást. Köszönöm, hogy fordítással nézhetem!
ui: Itt majdnem leszakadt az ég, de odébb ment.... :-q :-bd

Szia Kata! Örömmel olvastam a te soraidat is! Örülök nagyon, hogy neked is tetszett ez a
két rész. Ezért szeretek elsőre többet is kitenni, mert néha csak egy-két rész után indul
be a sztori. Mondjuk ez a két rész négy kínainak felelt meg.

Természetesen játszanak a főszereplők, ezt mindennél jobban díjazom. Nekem eszembe
sem jutott a kínai kedvencem a The Queen of SOP, de igazad van, van hasonlóság. Vagy
egy hónapja fejeztem be. Ez volt az esti néznivalóm. Nem tudom hányadszor néztem végig.

Nálunk tegnap is kánikula volt, zavartalan napsütéssel, és most reggel sincs egy felhő sem
az égen. Már most kora reggel (6:20) 20 fok van.

Hétfő estére szeretném hozni a folytatást!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 2. 7:14

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Nem tudtam ,hogy fordítói válsággal küzdesz.Az én hibám,mert csak "madártávlatból" látogattam az oldalt és is futottam tovább.Az feltűnt,hogy kevesebbet fordítottál,de én okként a nyári szünetre gondoltam.Remélem ez a sorozat visszahozza a régi lendületedet és újra rátalálsz a fordítás "régi ízére".Nekem Te vagy az egyik legkedvesebb fordítóm.
Én kínai sorozatokat nézek leggyakrabban egy-egy koreai vagy más nemzetiségűvel tarkítva.Ebben az évben egy tajvani sorozatot a My dear boy-t láttam.Ott is hasonló volt a felállás idősebb nő-fiatalabb fiú.Kíváncsi vagyok itt hogyan alakulnak majd a dolgok.A történet érdekesnek tűnik.Remélem jól fogunk szórakozni.Próbálok nem leselkedni és Veled haladni.
Viszem az Oh,my emperor utolsó részeit is.Nagyon szépen köszönöm a fordítását.
További kellemes hétvégét kívánok.

Kedves Ica!
Szerencsére nem a szeretetlenség, vagy a nézők hiánya, vagy a kevés figyelem vagy piszkálódás
okozza ezt a válságot. Nem kívül kell keresnem az okokat, hanem egyedül saját magamban. Nekem
fordítóként semmire sem lehet panaszom, de tényleg az ég világon semmire.

Van kedvem fordítani, mert ha nem csinálom hiányzik, csak nem annyira, mint régen. Nem baj, ilyen
is van, legalább ezt is megtapasztaltam.

Nagyon örülök minden együtt nézőnek, hiszen úgy a legélvezetesebb a fordítás. Én biztos, hogy nem
fogok kukucskálni, minden részt meglepetésként szeretnék megélni, és a kíváncsiság jó hajtóerő
a gyors fordításhoz. :))

Mivel az Iron Ladies újra meghozta a kedvemet a tajvani sorikhoz, beterveztem a Meet Me-t, amiről
nagyon sok lelkes kritikát olvastam.

Mindent nagyon szívesen! Szép vasárnapot!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 2. 7:57

gyomar írta:Szia Kedves Rita!
Köszönöm szépen az első két rész feliratának a fordítását. ^:)^
Spoiler: mutasd
Már azon kívül, hogy 13. részes nagyon tetszett, hogy olyan nőket alakítanak akik dolgoznak már egy ideje és letettek valamit az asztalra, nem tini lánykák.Sok mindent megtapasztaltak úgy a munka és úgy a magánélet területén.Az emberek akikért felelnek példamutatóan kiállnak. Maga a munkahelyük egy érdekes világ, azonnali gyors döntések, hogy a számok azonnal tudjanak emelkedni.De ezt teszik nagyon emberségesen. A három grácia pedig látszik hogy nagyon jó barátságban van, nagyon jó amikor Ők beszélgetnek, iszogatnak és bolondoznak.
A magánéletükön szerintem mindegyiknek van mit dolgozni.

Szép hétvégét kívánok.Marcsi :)

Szia Marcsi! Mindenben egyetértek veled! Talán koromnál fogva, ragaszkodom a sorozatokban is
az idősebb korosztályhoz. Bennük nagyobb örömömet lelem, pontosan azért, amit te is felsoroltál.
Érettek, komolyak, nem sipítoznak, nem idétlenkednek, jobban tudok azonosulni az életükkel,
gondjaikkal, bajaikkal, és nagyon tudom élvezni az érett színészi alakításaikat is.
Azzal meg egyébként is le lehet venni a lábamról, ha emberséges munkahelyen játszódik a sztori,
ahol mindenki barátként viselkedik a másikkal, még a főnökök is. Ezt nagyon bírtam a My Sunshine-ban,
és a Pretty Li Hui Zhenben is.

Igen, mind a háromnak van mit helyrehoznia a magánéletében. Szörnyű dolgok fognak itt kiderülni
az egyiküknél.

Nagyon szívesen! Neked is kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 2. 8:16

f.ági írta:Szia Rita!
Megnéztem az első részt, nagy volt a csábitás, hogy gyors folytassam, de bekukkantottam pusztán a közlés erejéig: Nagyon jóóó! :-)
Majd jövök. :-)
.............................................
Két rész megnézve és a vélemény nem változott. :-)
Kiváncsi leszek mit is mondott a srác miért döntött a maradás mellett, mert ugye ez már nem volt magyarositva. A barátnő a megbeszélésen ugyan mit mondhatott a két turbékoló gerlepárnak? Gondolom jó kis szaftos kétértelmű megfogalmazás lehetett. :-) Na majd kiderül.
Amikor elkezdtem nézni, az a sorozatod jutott eszembe, amit a Szex és New York-hoz hasonlitottunk.
Tetszettek azok a jelenetek amikben a 3 nő a férfidolgaikat beszélte meg. Mindegyik próbálja azért tartani magát a többiek előtt, de gondolom ki fognak derülni a problémáik előbb utóbb.
A nagymama sztori is aranyos volt, vagy pl. a sminkelés visszanézése mit váltott ki a lányból.
Ha a 13 részt nézem nem is olyan hosszú, de biztos nem fogunk unatkozni rajta. :-)
Köszönöm az eddigieket.

Szia Ági! Te gyorsabban visszaértél mint én. Boldogan olvasom a te jó véleményedet is! Úgy örülök!

Az előzetesekkel mindig bajban vagyok, hogy mit csináljak velük, de nincs értelme lefordítani őket,
mert sokszor nem ugyanaz fordítja a következő részt, aki itt a végét, és kicsit más szöveget tesz
alá. Jól van ez így, legalább találgathatunk a következő részig.

Spoiler: mutasd
A barátnő utalásokat fog tenni, de nem vadakat, úgyhogy Kai-Ting nem fog gyanút fogni, de a kettő
tudni fogja, hogy lebuktak.

A srác elmondja, hogy hallotta a telefonbeszélgetést, és nem akarja, hogy Kai-Ting elveszítse három
hónap múlva a munkáját, azért vállalja.

Minden néző a tajvani Szex és New Yorkként emlegeti az Iron Ladiest, de én ezt nem akartam előre nagy
dobra verni, mert amikor a kínai Sex and the City-t fordítottam (ami a kínai verziója a Sz és NY-nak),
többen kifejtették, hogy akkor ők nem nézik meg, mert az eredetit sem szerették. Szóval nem akartalak
benneteket előre befolyásolni, se jó, se rossz irányba. Jobb így, hogy ti fedezitek fel a hasonlóságot.

Már a Sex and the Citynél is írtam, hogy én az eredetit nem láttam, úgyhogy prekoncepció nélkül tudtam
befogadni, és élvezni a sorit. És mivel az nagyon bejött nekem, örültem, hogy ismét egy új változatot
fordíthatok.

Nagyon szívesen! Kellemes hétvégét kívánok!

Klassz magazinfotók készültek a főpárosról:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 2. 8:56

Ritám, csak gyorsan megköszönöm a remek képeket is, annyira lehet élvezni...Kellemes vasárnapot! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. szeptember 2. 18:27

Szia Rita! Már az első részben kiderült, hogy jó kis sorozatot kaptunk ismét! Tetszik a történet és a szereplők is aranyosak. A történet még biztosan bonyolódik, nagyon várom a folytatást! Köszönöm szépen a fordítást! :littlehearth: :x

Kitartás a továbbiakban! Én is túl vagyok egy válságon, de szerencsésen kilábaltam belőle. Minden rendben lesz csak idő kérdése. Szóval várom a folytatást!!! :-bd
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2018. szeptember 2. 20:12

Szia! NAgyon szépen köszönöm az első két részt :) : :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :D
Avatar
csilla0602
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:23

Re: Iron Ladies (2/13)

HozzászólásSzerző: csilla0602 » 2018. szeptember 3. 9:34

Kedves Rita!
Isteni sorozatot választottál!♥ Nagyon tetszettek az első részek. Az a sminkelés....... :D Kíváncsian várom a folytatást. Ezt biztosan nem maratonozva fogom nézni. Köszönöm ezt a szuper élményt. :ymapplause: ^:)^

Vissza: “Tajvan”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég