A Good Wife (online is nézhető)

Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. november 7. 23:50

Kedves Rita, pár napja befejeztem ezt a sorit. :flower1: Nem is tudom hogyan feledkezhettem el róla. ;;) Nagyon szépen köszönöm a fordítást, és az online lehetőséget is. :littlehearth: :movingflower: Gyönyörű, megható, igaz mély érzelmekről tanúskodó sori volt.
Spoiler: mutasd
Mekkora áldozatot hozott a férj, és a barát is az igaz szerelem jegyében. :littlehearth: :littlehearth:
Ha fiú lett volna, akkor valószínű, hogy nem ilyen kegyes. Bár, ki tudja... arra rájött, hogy ez a hajó elúszott. Szerintem, csak akkor maradhattak volna együtt, ha a férj szakít a családjával, és olyan helyre költöznek, ahová az apja keze nem ér el. Örülök, hogy nem ezt az utat választotta.

Nekem tetszett a befejezés. Mondjuk a cím alapján nem egészen erre számítottam, ilyen formában meglepetés volt.
Az érzelmek színvilágát, finomságát, talán ezzel a csokorral tudnám leginkább kifejezni.
Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 8. 7:39

szia Unni, de örülök, hogy neked is tetszett ez a történet, én anno letöltöttem és meg is maradt a gépemen. :D :-bd
Már akkor erősen elgondolkodtatott a Kelet - Nyugat közötti különbség a szülők felé való megfelelési kényszer és engedelmesség
Spoiler: mutasd
, ami még a szerelmet is képes felülírni, de még házasságot is esetenként. Mindenesetre ez a történet mégis igencsak elgondolkodtató, szívbemarkoló, torokfojtogató, ugyanakkor mentes a testi erőszaktól, és ahogy megyünk előre a történetben, a férj, az új barát, egyre szívmelengetőbb, bátrabb megoldásokat, vigaszt talál. Ennek a feldolgozása, a mindenki által megérdemelt boldogságra találás, az önzés, a csak én félretevése, mind mind olyan csodálatos karakterekkel, színekkel, játékkal, rendezéssel van megoldva, hogy az ember hol sír, hol nevet, hol sóhajtozik, de tény ezt a sorozatot sem lehet elfelejteni, hiszen csak tanul az ember belőle...miközben szurkol és szórakozik.
Bár nem vagyok válás-párti, de van amikor az élet, a körülmények felülírják ezt, és szükségessé válik. Éppen a másik érdekében. Valamint ritka, mint a fehér holló, hogy emellett barátok maradnak, de mindig nagyon szeretem az utolsó részeket megnézni..mert annyira gyönyörűen oldották meg mind a házassági, mind a munkahelyi problémákat. Mindenkinek azt kívánom, hogy ha ilyen helyzetbe kerül, és nincs más megoldás, legalább ilyen siker kísérje az új élet lehetőségét! :-bd :-bd :-bd @};-
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. november 11. 22:32

Szia Kata! :)

Dél-Koreáról tudtam, de Tajvanról nem, hogy ott is mindennél fontosabb megfelelni a szülők elvárásainak. 8-| Ez azért meglepetésként ért, bár lehet, hogy Tajvanon ez csak a felső tízezerre vonatkozik.
A szülők tisztelete, szeretete, az más káposzta, az a világon mindenhol meg kellene, hogy legyen.
Természetesen a politikai babérokra pályázó, csuda önző apa nagyon taszított. :-o Ebből a filmből is jól kivehető volt, hogy még a csebol asszonyok is milyen alárendelt szerepet töltenek be a férfiak világában.
Valójában sajnáltam őket, még az ex-anyóst is.
Kép
KépKépKép
Delfike74
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016. március 3. 20:47

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Delfike74 » 2019. február 18. 9:22

Sziasztok!
Mivel engem is utolért valami influenzaszerű nyavalya 2 nappal ezelőtt nekiálltam nézni ezt a sorozatot.
A 10.résznél tartok és egyre jobban utálom Apukát és a kis építész csajt. S a férj önzésétől is borsózik a hátam.

Köszönöm Rita a fordítást!
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 19. 2:20

Kedves Rita!

Köszönöm a feliratot.
Már akkor letöltöttem, amikor fordítottad, oda is írtam, hogy mindenkinek nagyon tetszik, meg kell nézni, de csak most kerítettem rá sort.

Valóban nagyon jó sorozat.
Semmi túljátszás, sok apró rezdülés, jó ötletek, nem is tudom honnan vették. Annyira életszerű.
A színészek is egytől egyig nagyon jók.

Igazán örülök, hogy láthattam
Köszönöm az élményt Rita!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 20. 8:51

Kedves Delfike és Ido! Nagyon szívesen a fordítást!

A tajvaniak tudnak néha meglepetést okozni a sorozataikkal. Számomra is az a meglepő, hogy
nagyon életszerűek, és ami nagy örömmel tud eltölteni, klisémentesek. Emiatt a történések
kiszámíthatatlanok, így még izgalmasabb a sztori.

Nagyon szívesen a feliratokat és az élményt! Hosszú idő után, talán most a kényszerű szünet
idejére újra belekezdek a fordításba.

:flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 24. 21:18

Kedves Rita,
Köszönöm a sorozatot, hogy fordítottad. ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ Még a 4. résznél tartok, de tényleg nagyon beszippant a történet. Nyomon követhető, hogy milyen lélektani pillanatban hogyan bomladozik a kapcsolat, illetve épül fel. Az apró jelek, :-h a ki nem használt lehetőségek nagyon jól ábrázolják egy házaspár életének alakulását, egy pár életét. Hogy a férj még az ágyban sem ér rá "majd holnap beszélgetünk" - mondja, de másnap persze soha nem ér rá. Sajnáltam szegény feleséget,hogy vetélés után még egy jó szót vagy egy megértő simogatást sem kaphatott. Megértem, hogy elmenekült ebből a helyzetből, amikor senkit sem érdekelt, hogy hogy van, csak látszat kedvéért ünnepelni összehívta a mama azokat, akik előtt dicsekedni akart leendő unokájával. Az apóst csupán a menye miatt hívta meg, de elég megalázó módon fogadta. x_x
Szóval érdekes a történet, érdekes családi hangulat, talán magunkra ismerünk, hogy a mi életünkben mikor mit, hogyan rontottunk el, hogyan kellett volna kezelni a dolgokat, a társunkat. :-?? :-?? :-?? :-??
icuska1948
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. május 21. 9:30

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: icuska1948 » 2020. július 2. 14:15

Kedves Rita! Szeretném mgnézni a sorozat utolsó részét, de csak a 14. rész található meg az online résznél. Van ugyan ott egy 13. rész az utolsó sorban, de az meg sem nyitható. Nagyon szépen kérlek nézz utána. Nagyon tetszik a film. Köszönöm a fordítást és a segítségedet. Üdvözlettel: icuska1948
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 2. 20:44

Kedves Onna! Csak most láttam, hogy írtál ehhez a sorozathoz. Remélem akkor is meg voltál
elégedve a sorozattal, amikor a végére értél. Nekem már az is nagyon tetszett, hogy eléggé
kevés klisét láttunk benne, emiatt nem lehetett kiszámítani a történéseket. Most én is kedvet
kaptam az újra nézésre. Egyik kedvencem volt, amikor fordítottam.

%%- %%- %%- @};- %%- %%- %%- @};- %%- %%- %%- @};- %%- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 2. 20:45

Kedves Icuska! Betettem a 15. rész linkjét. Jó szórakozást kívánok a befejezéshez!

:flower1: :flower1: :littlehearth: :flower1: :flower1: :littlehearth: :flower1: :flower1: :littlehearth: :flower1: :flower1:

Vissza: “Tajvan”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég